Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

o viata de liceu (sasusaku)

#4
Ei bine Naraku no hana iti multumesc pentru ca mi-ai spus (dar da-mi voie sa iti spun nici nu am citit ficu' tau si oricum ce era sa scriu ca sasuke era in alta clasa atunci unde mai era povestea de dragoste) oricum multumesc am sa tin minte de data asta, si daca nu iti place ficu' meu citeste altul sunt destule pe zup si nu sunt suparata pe tine intr-un fel ai dreptate.:D


UN NOU SENTIMENT



Cu foarte multe emotii, Sakura se indrepta spre gasca de baieti temandu-se ca baiatul brunet o va face sa se simta prost din nou.
- Sssssalutare baieti, ma numesc Sakura Haruno! zise Sakura inrosindu-se ca o rosie la fata.
- Bine ai venit printre noi Sakura! ii zise Rock Lee, Kiba, Couji, Sikamaru, iar catelul Akamaru scoase doar un simplu ,,Hammmm!" insemnand ca ii place de Sakura ca prietena.
Numai brunetul era absent la convorbirea dintre ei, deodata Sasuke simte o palma calda pe umarul lui, era Naruto.
- Sasuke tie cum ti se pare noua colega? ii zice Naruto lui Sasuke
Sakura era nerabdatoare de raspunsul brunetului dar ii era si teama ca o va face sa se simta iar prost si ca nu are ce cauta la scoala asta.
- Uh!, ce nu am fost atent? zice Sasuke
- Naruto te-a intrebat ce parere ai despre mine?, ii zice rozalia tinand capul in jos ca sa nu i se vada roseata din obraji.
- Pai tu esti fata cu care m-am ciocnit in fata scolii, nu?
- Da eu sunt! ii zice rozalia ridicand capul spre fata baiatului.
- Stii imi pare rau de ce ti-am zis atunci, eram foarte nervos!
- Nu este nimic, am si uitat! zise rozalia uimita de adevaratul comportament al baiatului.
- Deci esti bine venita in grupul nostru, si daca esti noua aici vrei sa iti arat imprejurimile?
- Desigur, mi-ar face placere! zice rozalia rosind mai mult la fata.
- Atunci ne intalnim dupa ore in fata scolii! zise Sasuke zambind
- Da! zise Sakura plecand bucuroasa de langa brunet.
Ceilalti baieti erau uimiti de comportamentul baiatului cu parul negru, ei stiau ca el era un baiat arogant, increzut si nu se da in vant dupa intanliri cu fate si nu baga orice fata in seama deoarece el era un baiat bogat si ii credea pe cei din jur inferiori lui.
Sasuke vede expresia de pe fata celorlalti baieti ii intreaba:
- Ce este?! intraba el mirat
- Nimic doar, tu nu te comporti asa cu o fata? ii zise Naruto
- Si? ce va bagati voi in treburile mele? ii zise Sasuke blondului cu un glas rastit.
Blondul nu mai zise nimic doar inghiti in sec si pleca de langa Sasuke.
Sasuke se uita pe geam si se gandea la rozalie ,,oare chiar incep sa simt ceva pentru ea, toate fetele cu care mam intanlit mi se pareau la fel dar ea este diferita si nu pot sa o tratez cu indiferenta deoarece simt multe regrete. In sufletul brunetului se datea o lupta ,,o iubeste" sau doar ,,vruia sa fie a lui'', pentru ca corpul rozaliei chiar arata bine.
Profesorul a venit la ora si rozalia fiind singura venita nou in scoala, Kakasi a puso pe Sakura sa se prezinte in fata intregi clase.
Rozalia era foarte emotionata deoarece nu ii place ca toti sa se uite la ea atunci cand ea vorbeste.
- Salutare, ma numesc Sakura Haruno si mi pare bine sa fiu in clasa cu voi. zise rozalia rosindu-se la fata.
Orele se sfarsisera si toti elevi plecara bucurosi de la scoala, mai putin rozalia ii era teama sa nu se faca de ras in fata brunetului atunci cand va merge cu el prin oras, deci era un sentiment de rusine si nu putea scapa de el.
Pe de alta parte si brunetul era si el putin emtionat din cauza Sakurei, nu stia daca o va incanta timpul petrecut cu el.
In fata scoli Hiro o astepta pe rozalie cu zambetul pe buze.
- Buna Hiro, mergem?
- Urcati domnisoara!
Ajunsa acasa rozalia a si fugit la ea in camera pentru asi alege o noua garderoba, deoarece voia sa il impresioneze pe brunet cu corpul si frumusetea ei, isi lua o rochita roz cu niste modele pe la umeri si jos unde se termina rochita, iar in piciore isi lua niste sandale albe cu mici pietre stralucitoare, parul si-l lasa desprins, iar la mana la gat si in urechi un set de bijuteri pe care i le daruise tatal ei.
Inainte sa iese din casa isi mai dete cu putin luciu roz si pleca temandu-se putin de reactia brunetului cand o va vedea.
Ajunsa in fata scolii se uita la brunet da el nu era nicaieri, peste cateva minute Sasuke se vede din departare, inima rozaliei era gata sa explodeze avea atatea emotii incat simtea cum inima batea mai tare cu fiecare pas pe care il facea brunetul spre ea.
- Buna rozalia mea! ii zise Sasuke pur si simplu fermecat de stralucirea ei.
Incercand sa isi ascunde roseata din obraji tine capul in jos si ii zice:
- Mergem Sasuke?
- Desigur! ii zise brunetul
Mergand pe strazile din Tokio si Sasuke gesticuland si aratand la fiecare lucru, rozalia vede un stand cu vata de zahar ducandu-se sa ia doua porti o masina aproape datuse peste rozalie, dar din fericire Sasuke a reactionat imediat si a sarit asupra rozaliei trantind-o la pamant si el peste ea, scapand-o de accidentul groaznic.
- Sasuke, mi-ai salvat viata, iti multumesc! zise razalia plangand si luandu-l in brate pe brunet.
Deodata Sasuke ii cuprinse buzele intr-un sarut pasional, rozalia nu stia ce sa faca asa ca isi datu drumul sentimentelor, chiar il iubea pe Sasuke si tot ce conta pentru ea era el.


Sper ca capitolul asta sa fie mai reusit, Ja Ne si vreau sa va spuneti parerea. :*:D



Răspunsuri în acest subiect
o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 12:35 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 11:42 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Corina. - 11-01-2009, 04:16 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 06:02 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 06:28 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 06:48 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Shilpa - 11-01-2009, 07:37 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 08:55 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 09:04 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 09:18 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de maara_chan - 11-01-2009, 10:38 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 13-01-2009, 01:21 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de maara_chan - 13-01-2009, 10:53 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Flash - 13-01-2009, 09:12 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 13-01-2009, 11:38 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Flash - 14-01-2009, 09:32 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Aly - 15-01-2009, 01:05 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.868 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.474 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.169 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.739 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.323 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.161 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 58.690 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata +18 [SasuSaku] ~Marry-Chan~ 21 21.733 17-12-2009, 06:11 PM
Ultimul răspuns: ~Marry-Chan~
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.862 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.853 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)