Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

o viata de liceu (sasusaku)

#1
pai avand in vedere ca este primul meu fic, sper sa va palaca. Deci primul capitol


PRIMA ZI


Soarele incerca sa patrunda peste orasul Tokio impingand norii ce acoperau cerul. Intr-un pat mare inca dormea o fata cu parul roz, pielea putin bronzata si buzele rosii ca sangele, prin materialul care o acopera se putea observa un corp neasemuit de frumos si cu niste forme mari si rotunde.
Ceasul ajunsese pe la ora 06:59, peste un minut rozalia trebuia sa se trezeasca pentru a pleca la scoala.
Somnul angelic al fetei a fost deranjat de un sunet strindent anuntand plecarea la scoala. Usor ridica mana si opreste ceasul, se ridica din pat si se duce spre baie pentru a se aranja deoarece dorea sa arate frumos in prima zi a ei de scoala. Termina si se indrepta spre o camera plina de haine fumoase, de acolo isi aleasa o fusta mov si o bluza alba cu doi nasturi desfacuti din cauza sanilor cam mari, iar in picioare niste cizme negre cu toc ce ii veneau pana la genunchi. Cobora din camera ei si se indrepta spre bucatarie pentru a lua micul de jun, servitoarea ei era langa masa si o astepta cu zambetul pe buze.
- Neata, Musa! ii zise rozalia cu zambetul pe buze, o indragea mult pe menajera ei, ea fiind singura care a avut grija de ea de cand s-a nascut pentru ca tatal ei era plecat tot timpul, - era un om de afaceri si nici macar nu se mai ocupa de fata lui deoarece el ii trimitea lunar o suma uriasa de bani, iar mama ei murise cand aceasta se nascuse.
- Buna dimineata, Sakura!, ii zise menajera ei. Musa era o femeie de 34 de ani cu parul negru si ochi albastri, ea dorea ca Sakura sa fie fericita si sa nu sufere niciodata, pentru ca o indragea ca pe propria ei fiica.
Terminandu-si micul de jun rozalia pleca increzatoare spre scoala, fiind sigura ca isi va face multi prieteni si totul va fi in regula.
- Pa Musa, ne vedem cand termin orele!
- La revedere Sakura! sa ai grija de tine, si sa nu intarzii pentru ca nu vreau sa imi fac griji ca ai putea pati ceva rau.
- Bine am sa tin minte!
In fata casei o masina luxoasa neagra o astepta pe Sakura, langa automobil se afla un barbat bine facut cu parul grizonat si cu un zambet larg pe fata, si el o indragea foarte mult pe rozalie deoarece prin bunatatea si dragalasenia ei reusea sa topeasca cea mai inghetata inima.
- Buna dimineata, Hiro mergem?
- Cand sunteti gata!
Hiro ii deschise usa fetei si ea urca in masina, pe drum nimeni nu a scos nici macar un cuvant, ii era teama ca nu va fi acceptata in comunitatea celorlalti copii si va fi considerata o fetita resfatata, bogata si cu multe caprici deoarece tatal ei ii asigura tot ce avea nevoie, pana la urma Hiro sparse gheta tacerii.
- S-a intamplat ceva Sakura! o intreba Hiro
- Nu nimic, de ce intrebi?
- Nu stiu dar vad ca fata ta este cam abatuta!
- Stii, este in legatura cu noua scoala, mi-e frica ca voi fi considerata din nou o fata de bani gata, si ca ma cred superioara celorlalti ca la vechia mea scoala.
- Stai linistita , nu cred ca noii tai colegi vor crede asa ceva despre tine mai ales la cat esti de draguta toti baietii vor fi in jurul tau.
- Fii serios Hiro daca toti baieti ar fi morti dupa mine, atunci cum imi explici ca pana la varsta de 18 ani nu am avut niciun prieten, oricum m-am decis sa nu le spun ca sunt bogata, dupa ce ma vor cunoaste mai bine poate atunci le voi spune
- Nu ai avut niciun prieten deoarece nu ai stat intr-un oras mai mult de o luna, iar in privinta ca nu le vei spune ca esti bogata mi se pare o greseala.
Sakura nu mai zise nimic, in fond mai erau aproximativ 10 metri pana cand urma sa ajunga la scoala.
- Am ajuns! zise Hiro
- Bine multumesc, la revedere te sun cand termin orele.
- Desigur, la revedere domnisoara si curaj!
Rozalia ingiti in sec pasind pe scarile institutiei, deodata peste ea da un timp cu parul negru, iar ochi de un negru intes. Nici macar nu isi ceruse scuze si totul aruncand pe rozalie spunandui ca ,, Tu nu te uiti pe unde mergi, daca nu vrei sa iti pui ochelari", vorbele duri ale baiatului o facu pe Sakura sa isi piarda tot curajul, mai avea putin si incepea sa planga. Brunetul s-a uitat la ea si nu ia pasat ce are doar si-a continuat drumul.
Ajunsa in sala de curs rozalia isi dadu seama ca brunetul nepoliticos este in clasa cu ea, dar de ea se opropie un baiat blond super energic si cu ochii albastri.
- Buna, ma numesc Naruto, tu cine esti?
- Salutare, eu sunt Sakura si sunt nou venita in oras zise Sakura putin inrosind de emotii.
- Deci daca esti noua vrei sa iti fac cunostinta cu ceilalti colegi?
- Desigur mi-ar face placere!
Naruto o duse pe rozalie langa o fata cu parul negru si ochii de un mov foarte deschis.
- Buna, ma numesc Sakura Haruno, tu cine esti? ii zise Sakura intinzandu-i mana cu un zambet larg pe fata.
- Imi pare bine Sakura, eu ma numesc Hinata Hyuga, iar cel de langa mine este Neji Hyuga, suntem frati gemeni.
- Si mie imi pare bine de cunostinta Sakura!, zise Neji
Cei doi se indreptara spre alti trei colegi de ai lor, era vorba de Garra, Temari si Kankuro cei trei erau frati si asta se observa foarte usor dupa asemanarea dintre ei.
- Salut imi pare bine, ma numesc Sakura, voi cum va numiti?
Cei doi baieti Garra si Kankuro erau hipnotizati de frumusetea fetei.
- ESTI FOARTE FRUMOASA, SAKURA! zisera cei doi impreuna.
- Nu ii lua in seama Sakura, sunt doi aiuriti, asta inseamna ca sunt bucurosi sa te intanleasca, iar la fel sunt si eu. ii zise Temari
Sakura chicoti si impreuna cu Naruto mesera spe doua fete, care erau foarte enrgice Ten Ten si Ino.
- Imi pare bine sa va cunosc fetelor, ma numesc Sakura voi?
- Esti bine venita printre noi Sakura! ii zise zambitoare Ten Ten
- Da si sper sa fim foarte bune prietene! spuse Ino cu un zambet larg pe fata.
Apoi cei doi se indreptara sepe o gasca de prieteni, Couji, Sikmaru, Kiba impreuna cu cainele lui Akamaru, Rock Lee si brunetul nepoliticos cu care se ciocnise la intrarea in scoala, el se numea Sasuke Uchiha.



Răspunsuri în acest subiect
o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 12:35 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 11:42 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Corina. - 11-01-2009, 04:16 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 06:02 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 06:28 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 06:48 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Shilpa - 11-01-2009, 07:37 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 08:55 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de starnight - 11-01-2009, 09:04 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 11-01-2009, 09:18 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de maara_chan - 11-01-2009, 10:38 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 13-01-2009, 01:21 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de maara_chan - 13-01-2009, 10:53 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Flash - 13-01-2009, 09:12 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de the_blue_eyes - 13-01-2009, 11:38 PM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Flash - 14-01-2009, 09:32 AM
RE: o viata de liceu (sasusaku) - de Aly - 15-01-2009, 01:05 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Viata de liceu daya -chan 0 1.868 15-03-2012, 10:23 PM
Ultimul răspuns: daya -chan
  Ani de liceu ***Sayu*** 2 2.474 20-01-2012, 09:22 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Ultimii ani de liceu Madalyna 2 2.170 18-07-2011, 05:12 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Primul an de liceu Wanna 21 13.739 15-05-2011, 05:07 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Viata de liceu Ymequa 33 17.329 06-05-2011, 08:24 PM
Ultimul răspuns: ~*Fallen* ~* Angel*~
  Anii de liceu (sasusaku) Aniella 10 9.162 18-04-2011, 12:33 AM
Ultimul răspuns: Aniella
  Dragoste de liceu(+18) Sayonara 80 58.698 05-04-2011, 10:42 PM
Ultimul răspuns: butterfly_ony
  Viata +18 [SasuSaku] ~Marry-Chan~ 21 21.736 17-12-2009, 06:11 PM
Ultimul răspuns: ~Marry-Chan~
  Viata de liceu AoiButterfly 42 25.862 17-12-2009, 02:50 AM
Ultimul răspuns: Yaku-chin
  O viata de liceu Hitman 20 18.853 19-07-2009, 12:00 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)