Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D - character description

#14
Nume: Reisui Hikari

Clan: Sakura (cherry tree)

Rang: hoinar (necunoscut)

Varsta: 20

Descriere: Reisui nu e genul de persoana pe care sa o poti citi din prima. Nu se increde in oameni, si nu se simte vinovata daca le inseala asteptarile. La urma urmei, ceea ce conteaza pentru ea e sa adune cat mai multe informatii, sa invete cat mai multe tehnici, si sa invinga adversari cat mai puternici. Este printre ultimii din clanul ei, clan aparent necunoscut, dar care si-a lasat amprenta adesea in istorie... A fost invatata sa-si inteleaga dusmanii, sa le simta slabiciunile, si sa-i elimine fara a lasa nicio urma... aceasta este calea Sakura, de a mentine echilibrul, eliminand pe oricine l-ar putea ameninta. Reisui nu este o exceptie.
Instrumentarul ei e specific oricarui ninja: shurikene, ace, etc etc.. dar mai poarta cu sine o sabie pe care o foloseste mai mult la nevoie, si cand se antreneaza. Oricum, putini sunt in stare sa-i ridice sabia de jos, sau sa-i arunce shurikenele ori alte arme, pentru ca pe de-o parte nu le scapa din ochi, iar pe de alta sunt foarte grele. Desi poate folosi tenici ninja avansate se pare ca a dorit sa se poata baza si pe propria rezistenta in lupta...
E o mare fana a distractiilor... nu de putine ori poate fi gasita seara intr-un bar intrecandu-se cu localnicii la 'cine rezista mai mult'... rezistenta ei la bautura insa ramane cu semnul intrebarii. sunt dati in care lesina dupa al doilea pahar, si dati in care ajunge chiar sa plece acasa in line dreapta... Oricum ar fi, cand e vorba de petreceri, Reisui nu este printre spargatorii ei, ci din contra. Mai adaugam o mica afinitate fata de a tachina baietii mai tineri, sau indeajuns de draguti, in special dupa ce a luat la bord cateva paharele...

Poza:
[Imagine: animegirlfav222gs4.jpg]


[edit]
*laughs her heart out* Sakura, clanul meu, nu are nimic de-a face cu Sakura din Naruto... s-a intamplat ca si altcineva sa vrea sa denumeasca ceva: cires... eu cred ca eram sub inflyenta '5 cm per second' unde se pune accentul pe scuturarea ciresilor, but that's about it...
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)



Răspunsuri în acest subiect
RE: Adevar si Onoare: X vs D - character description - de JavaLeen - 23-09-2008, 09:27 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire school- story and character Riluri 35 29.073 12-08-2011, 05:04 PM
Ultimul răspuns: Twisty Emerald
  Mervyn Academy- story and character Riluri 29 22.096 11-04-2011, 03:54 PM
Ultimul răspuns: Teki
  Black Pearl- character and story Arişică 6 6.078 17-09-2010, 06:32 PM
Ultimul răspuns: Acadea'
  Mermaids Adventures-character's descriptions Lye 10 11.564 01-06-2010, 05:53 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Evolution-character and story Himisoara. 2 3.773 24-05-2010, 01:44 AM
Ultimul răspuns: IloveYuki
  Vechile obiceiuri... (Ooc & Character sheets) JavaLeen 7 6.561 23-05-2010, 10:51 AM
Ultimul răspuns: JavaLeen
  Adevar si Onoare: X vs D hikari marina 330 134.820 02-01-2010, 03:01 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Yumeria- character's descriptions Shiva 11 11.473 21-11-2007, 09:20 PM
Ultimul răspuns: JavaLeen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)