Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Adevar si Onoare: X vs D

#1
�Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind inainte. Insa inainte de a pleca in calatoria razbunarii sapa doua gropi, una pentru sufletul tau si cealalta pentru dusmanii tai.� Acestea au fost ultimele cuvinte ale conducatorului unui puternic clan ninja, ce a fost asasinat in urma cu 50 de ani, ducand la un conflict intre cele mai renumite clanuri ninja, clanul d si clanul x, cele doua principii, adevarul si onoarea, ramanand patate de sange pana cand conflictul se va incheia.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
In urma cu 50 de ani, existau 2 clanuri, "X" condus de Maemi Kenn si clanul "D", condus de Johnny D.
Intr-o noapte, liderul clanului "D" a fost ucis, nu se stie exact de cine dar s-a gasit repede vinovat, adica Maemi Kenn, liderul clanului "X", de atunci, clanurile au dus lupte timp de 31 de ani, cand, s-a nascut fiul lui Maemi Kenn, Maemi Adachi. Imediat, cei din "D" au mers sa ucida copilul pentru a se razbuna si a ii provoca o imensa durere liderului "X". Insa, cei din "D" s-au intors cu o prada si mai mare, au reusit sa-i ucida parintii lui Adachi, el insa a scapat, fiind salvat de unchiul sau care l-a antrenat pana la 19 ani, cand a preluat conducerea clanului. De 19 ani, Adachi si membrii clanului "X" incearca sa aduca probe care sa demonstreze ca nu sunt vinovati dar in zadar... liderul clanului "D" nu vrea sa auda de asa ceva, de cate ori are ocazia, incepe o lupta cu ceilalti.

"Ce faci acolo, Eien? crezi ca nu te-am observat? spune ce urmaresti..."
"Multi au incredere in tine, dar eu nu m-am convins de partea cui esti..."
Spuse Adachi de pe creanga unui copac.

ooc: marina... 10
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#3
"- Esti foarte perspicace Adachi, mi-ai simtit prezenta. Felicitari!" spuse tanara cu parul ca focul si ochii precum iarba proaspata.
"- De partea cui sunt? Depinde de tine...Insa ca sa nu zici ca sunt rea iti dau un sfat, un indiciu. Nu poti sa inveti ceva pe cineva; poti doar sa-l ajuti sa gaseasca raspunsul in el insusi."
Tanara il privi in ochi pentru a-i vedea reactiile, apoi zambi spre el.
'-Clanul X lupta pentru onoare, in timp ce clanul D pentru adevar. Oare cine va castiga? Oricum va fi amuzant pana se va afla adevarul si se vor dezvalui toate misterele.' gandi Hikari.

ooc: gambate ady
[Imagine: Untitled-1.png]

#4
"Rolul tau poate fi decisiv in acest razboi pe care doresc sa-l inchei cat se poate de repede, cum ai spus si tu, nu putem schimba lumea peste noapte dar iti promit ca voi reusi sa demonstrez cu sau fara ajutorul tau ca acest clan are onoare si nu le-a omorat liderul celor din "D""
"Kaori, poti sa iesi de-acolo, am vazut cum ne-ai ascultat conversatia... "

ooc: mitzuke a.k.a kaori
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#5
Kaori cobori de pe cladirea inalta cu miscari de felina.
"Dar ce simturi dezvoltate ai Adachi... ,ii zise tanarului afisand un zambet usor ironic.
"Dar nu te ingrijora,sunt de partea ta doar...ma stii de atata timp incat m-ar jigni oarecum neincrederea ta.".
'Cu toate ca eu inca nu am incredere in nici-unul din voi.'
"Si nu va ascultam,doar..ma informam. zise Kaori fiind sarcastica din nou.Se aseza la umbra unui copac din apropiere si o fixa din priviri pe Hikari,apoi pe Adachi.Erau amandoi inalti,zvelti si impunatori.Pareau pregatiti de un razboi nou,mai crunt dar intre cine?
'"Va puteti continua conversatia...Nu are ceva daca asist si eu,nu?"

OOC:Nu stiu ..-_-Probabil marina sau ady..daca stii ce sa scrii te las pe tine denny XD
LOLNOPE

#6
" Kaori! "striga o fata care aparu din senin. "Te rog sa termini cu ironia ta, si sa il lasi pe stapan sa vorbeasca in voie."
Tanara iesi dintre copaci la lumina, ca sa se observe cine vorbea, se uita la tanara pe care o "certase" iar apoi la Adachi cu rusine si apoi la Hikari cu o urma de neincredere in ochii ei verzi cu un ton de raceala.

OOC: poi care o ia inainte. Mitzuke, Ady sau Marina.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#7
Kaori simtise prezenta fetei demult stiind ca si ea ascultase conversatia.Probabil ca asta a fost momentul propice pentru a iesi la lumina.
"Jun,Jun,Jun....Eu tin sa cred ca toti suntem aproape egali.Daca pe Adachi l-ar fi deranjat cum ma adresez atunci cred ca mi-ar fi spus demult" spuse Kaori ridicandu-se de jos si apropiindu-se de Maemi.
"Adachi,chiar vrei sa iti zic 'stapane' ?! Niciodata de cand te cunosc nu ti-am mai zis asa..."
Fata se propti langa Maemi asteptand un raspuns.



OOC10ai,banuiesc ca Ady .. o.o'
LOLNOPE

#8
"Iti multumesc Jun dar nu putem impune tuturor sa ne respecte, asta vine odata cu timpul, la fel si increderea ei in mine"
"Eien, de Yuuko si de obsedatul de Ren ce mai stii? nu i-am vazut de mult.."
"Kaori si Jun, chiar vreti sa ascultati tot ce vorbim noi? altceva mai bun nu aveti de facut?"

"Ce fete, atat de talentate si frumoase... nu cred ca un astfel de razboi e pentru ele..." isi spuse Maemi in gand...

ooc: Mitzuke, marina sau denny
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#9
"Da,chiar vreau.Sunt acum implicata in acest razboi,doar aproape fac parte din clan,nu?Am ajutat clanul X drept paza timp de destui ani deci oricum ori ce ai zice eu tot voi veni la razboi"

Kaori vorbi calm,nefiind in firea ei sa se rasteasca.
Deci,Adachi daca nu te superi voi ramane aici.Sunt chiar curioasa.

OOC10ai,cam oricine are ceva de zis 22
LOLNOPE

#10
"Maemi nu ai pentru ce sa imi multumesti, daca Kaori doreste sa ti se adreseze asa si tu ii permiti eu nu am de ce sa intervin." ii raspunse fata.
'Oare cum va reactiona?' isi zicea roscata in gand in timp ce afisa un zambet discret.
Jun statea si se uita la Kaori cat de impunatoare era, dupa ce a terminat ea de vorbit i-a raspuns lui Maemi la intrebarea lui.
"Maemi eu am alte treburi, oricum nu imi prea pasa despre ce vorbiti, daca nu e ceva pentru a distruge sau a lupta eu nu ma bag. Mai vorbim fetelor." ii raspunse liderului si zambindu-le fetelor in timp ce se indeparta. Cand a vazut ca nu isi mai indreapta privirile spre ea s-a ascus dupa niste copaci facand ca prezenta ei sa nu se simta. Nici macar cel mai abil ninja nu putea sa simta, era o tehnica care o invatase in salbaticie. Chiar daca parea ca nu ii pasa de discutie, era chiar interesata de ce aveau sa spune. 'Orice om e curios' isi spunea aceasta in gand.


OOC: poi care vrei, marina, ady sau mitzuke.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End















Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Adevar si Onoare: X vs D - character description hikari marina 19 17.719 11-06-2010, 07:18 PM
Ultimul răspuns: IloveYuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)