Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku fanfic

#1
Citat:Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lui


Cap.1 Noua venita si un secret?

Era o zi frumoasa in Konoha,o fata frumoasa cu parul roz,si cu ochii de un verde minunat,dormea intre visele ei ca-n povesti.Pe ea o chema Sakura Haruno,avea varsta de 17 ani.
Dintr-o data se auzi un zgomot asurzitor.
"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr".
-Deja dimineata?
Sakura se datu jos din pat si se duse la baie sa-si faca nevoile.
Se duse spre dulapul ei din lemn de cires sa se imbrace.
-Hmmm....Oare cu ce sa ma imbrac?
Ea isi lua o bluza roz,o fusta frumoasa alba,si niste balerini roz cu flori albe.Isi lua ghiozdanul si cobora pentru micul de jun.
-Buna dimineata,Mikato!
Mikato era sora ei mai mare,ea avea 22 de ani.
-Buna dimineata,Sakura!
Sakura si Mikato se indreptara spre bucatarie sa manance ceva, si apoi sa se duca la scoala.
In gandul lui Sakura"Sper ca la scoala nu o sa ma creada o fitoasa mica ca la scoala unde am fost"
Sakura asculta muzica la mp3 in timp ce Mikato o luase inainte cu prietenele ei.
La scoala unde erau Naruto,Ino,Hinata,TenTen,Sasuke,Neji,Temari si Shikamaru.
-Hey, ati auzit ca o sa fie o colega noua la noi in clasa??Intreba Naruto cu zambetul pe buze.
-Da am auzit,abia astept sa-o vad! spuse Hinaata.
-Sper sa nu fie o fana de-a mea ca Ino si oh doamne ca si Karin >.>
"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"
-Hai sa mergem vom intarzia.
Prietenii nostri alergasera catre clasa.
-Buna ziua copii,eu sunt Anko Mitarashi,profesoara voastra de sport.
-Buna ziua Anko-sensei!
Un ciocanit se auzira la usa
-O asta trebuie sa fie eleva noua,intra te rog!
Sakura intrase in clasa putin rosie,si vazu jumatate de clasa cu inimioare in ochi.
-Buna, eu sunt Sakura Haruno si am 17 ani!Imi pare bine sa va cunosc!
-Sakura te rog sa-ti lasi ghiozdanul in banca langa Sasuke Uchiha(aratase spre Sasuke), iar dupa sa vii in curtea scolii.
-Da Anko-sensei!
Sakura se duse in banca ei isi lasa ghiozdanul,apoi se duse in curtea scolii.
-Ok viermilor incepeti sa dati cu pumnii in bustenii astia,dupa ce terminati treceti la bolovani,iar dupa veniti la mine!Spuse Anko.
-Ok Anko-sensei!
Sakura is trase manusile negre peste mainile ei fine,apoi se concentra si o cheakra alba ii aparu pe maini apoi datu cu pumnu in bustean si se facu numai aschii.
Toti baietii si fetele se uita la ea.
-Ummm....S-a intamplat ceva?Intreba Sakura.
-Cum ai putut sa-l spargi asa din prima??Intreba Naruto.
-Simplu m-am concentrat,apoi mi-a aparut o cheakra alba in palme,si dupa am loit busteanul,in ori ce caz ma duc la bolovan.
Sakura se duse la bolovan si proceda la fel ca la bustean doar ca bolovanul il facuse praf.
-Anko-sensei,am terminat!spuse Sakura.
-Atat de repede?!?!?!
-Da puteti sa va uitati la bolovanul si busteanul meu si sa-i intrebati pe colegi.Dar acum ce mai pot sa fac??
-Oh...dute si sparge pomul acela daca poti!
-Sigur puteti sa va uitati!
Sakura se duse la copac iar Anko si toti ceilalti se uitau cu atentie la ea.
-Chaaaa te vei sparge!!!Spuse Sakura.
Si cum rostise acest cuvant doar atinse copacul si se rupse in doua.
-Oau.....Spuse toti elevi si Anko care se uitau benoclati la ea.
-Pai voi viermilor treceti inapoi la bustean ca nici pe ala nu l-ati rupt iar tu Sakura vii cu mine la Tsunade-sama sa-i spunem despre puterea ta!
-Bine Anko-sensei!
"Viermii" se apucasera sa distruga busteanul,iar Sakura se ducea cu Anko la Tsunade-sama.
"Cioc...Cioc"
-Intra...spuse Tsunade.
-Hokaghe-sama aceasta est---
-Sakura Haruno!Am vazut ce poti sa faci,Anko dute inapoi la ora Sakura stai un pic aici trebuie sa vorbesc cu tine!
-Da Tsunade-sama!spuse amandoua.
Anko plecase.
In biroul lui Tsunade.
-Sakura,Stiu ca ai mostenit puterea aceasta de la mama ta si ca esti un inger alb!
-Stiti?!?!
-Da dar nu-ti fie teama nu voi spune la nimieni,dar trebuie sa stii cum sa-l controlezi!

Va urma!

Cap.2 Adevarul
-Stiu doamna Tsunade,dar nu am pe nimeni sa ma ajute sa ma antrenez,ca sa-l pot controla.
-Te voi ajuta eu!Spuse Tsunade.
-Multumesc!Acum daca ma scuzati, ma voi intoarce la ora de sport.
-Sigur,mult noroc!
Sakura iesi din biroul lui Tsunade.
-Sakura,ce s-a intamplat,ce ti-a zis Tsunade-sama?Intrebara toti.
-Pai.....ar trebui sa va zic micul meu secret!
-Ce secret?
-Eu sunt un inger alb si am mostenit puterea aceasta de la mama mea,nu am spus nimanui de-aici pentru ca mi-a fost teama.Cei din satul florii de cires ma fortau sa-i bat pe cei mai nesuferiti si asa am decis sa ma mut aici ca sa nu ma mai streseze nimeni la cap,sper ca ma intelegeti!
-Oau....Pai am uitat sa ne prezentam.
-Eu sunt Hinata Hyuuga,el este Naruto Uzumaki,el este verisorul meu Neji Hyuuga,ea este TenTen,increzuta de Karin,Ino Yamanaka,Temari,Shikamaru Nara si cel mai popular din scoala este Sasuke Uchiha!
-Mda....Hey!Dar umm...El cine este?
-Oh el este Gaara fratele lui Temari,n-are nici un prieten....Spuse Naruto.
-Pai o sa-l aiba pe primul !Spuse Sakura,si se duse la Gaara.
-Buna eu sunt Sakura Haruno.Tu cine esti?
-Buna,eu sunt Gaara,incantat!Spuse Gaara putin inrosit.
-Hey te pot intreba ceva?
-Siguri ori ce!Spuse Sakura.
-Tu cum de vorbesti cu mine,adica eu am in mine un monstru si nu am deloc pieteni...
-Pai.....eu sunt un inger alb,si cum mi-teau descris pietenii mei de-acolo(arata catre prietenii ei) m-am gandit sa fim prieteni,ce zici??
-Sigur!Esti singura mea prietena pana acum"Gaara o imbratisa pe Sakura"!Scuze nu m-am putut abtine.
-Nui nimic!Spuse Sakura putin rosie in obraji.
"Trrr" era clopotelul de intrare.
Acum aveau ora de desen.
-Buna ziua copii eu sunt Misty profesoara voastra de desen.
-Buna ziua Misty-sensei!
-Vreau sa vad de la fiecare un tablou minunat!
-Da!
Sakura desenase un cires cu 5 vrabiute in el,Hinata o lebada pe apa,Naruto pe cei 4 hokage in rochii de mireasa(el mai mult se amuza),Ino pe ea si Sasuke,Karin pe Sasuke,Shikamaru desenase un cer ,Temari satul de desert,Gaara pe Sakura, iar Sasuke pe el cand canta la chitara rock.
-Ok fiecare sa ne prezinte lucrarea sa,Sakura tu esti prima!
-Oh..bine! Eu am desenat un cires cu 5 vrabiutepe el.....
-Minunat tabloul!Hinata...
-Umm eu am desenat o lebada pe apa....
-Sasuke....
-Hmph....Sasuke arata tabloul in fata clasei.
-Ino si Karin ca de obicei l-ati desenat pe Sasuke...
-Nruto! prezintane desenul tau.
-Pai......e cam jenant al meu.....
-Hai Naruto!Il incuraja profesoara.
-Bine...Naruto arata desenul.
Toti:-Zau Naruto ?>.> O.O
-Hehe.
Mie lene sa va mai zic iar cine a desenat ce.
Trecuse toate orele catre gasca.
-Hey Sakura vei veni cu noi la un Ramen???Intreba Naruto cu o fata de catelus.
-Ok dar ma duc sa ma schimb ne vedem la magazinul de ramen.Pa!
-Pa!Spuse toti.
Sakura mergea pe strazile luminate de soarele auriu,casa ei nu era asa de departe de scoala si magazinul de Ramen.
Cand a ajuns acasa Sakura a vazut-o pe Mikato.
-Hey Mikato cum a fost azi la scoala?
-Foarte bine dar la tine?
-Minunat,ma duc sa ma schimb ma voi duce la magazinul de ramen cu prietenii mei!
-Ok!
Sakura urca pe scari si se duse in camera ei.
Se schimba de hainele de scoala si isi lua o rochita roz cu o funda neagra,si o pereche de pantofi albi cu putin toc.Isi lasa parul pe spate,si isi datu cu un luciu de buze transparent.
Ea cobora jos.
-Distractie placuta!Pa. Spuse Mikato.
-Multumesc!
Sakura se intalni la magazinul de Ramen cu prietenii ei.
-Hey prieteni!
-Hey Sakura!Spuse Naruto Hinata si Temari,(ceilalti nu ajunsese mai trebuia sa vina Ino si Sasuke).
-Hai sa ne asezam ne vor gasi ei!Spuse Hinata.
-Bine
Se duse in magazin si fiecare isi lua o portie de ramen.
-RAMEN RAMEN RAMEN!!!spuse Naruto si cum termina lua o imbucatura de ramen.
-Mai usor Naruto te vei ineca!Spuse Shikamaru plictisit.
-Da sigur.
-Peste 5 minute aparu si Sasuke dar fara Ino.
-Scuze am intarziat fratimiu ma tinut de vorba.
-Nu-i nimic.Spuse Sakura cu un zambet pe fata.

Cam asta a fost urmatorul cap se numeste"Adevar si provocare si sentimentele lui Sasuke"

#2
Deci. Salut:)
Ti-am citit fic-ul si mam gandit sa iti dau si eu un comentariu . Esti noua si ai ceva d elucrat la acest fic pentru ca . nu are descriere deloc actiunea e grabita foc : ).
Incepem putin cu greselile cand ai scris:
,, - Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr "
nu trebuia sa pui o mie si o suta de ,, rrrrrrr " .
puteai doar sa scrii:
,, - Trr!! "
cred ca ajungeau doar trei : p

,, Un ciocanit se auzira la usa"
auzira? sunt mai multe ciocanituri ?
puteai spune simplu:
,,Un ciocanit de auzise la usa "
Si cu descrierea. incearca sa descri mai mult locurile. La inceput 2 randuri de descriere a Sakurei si ai pus punct. puteai descriere mult mai mult pe Sakura.
actiunea a fost foarte grabita.
sa sculat sa imbracat si la scoala a plecat.
incearca sa descri mai mult si asa actiunea nu va fi grabita : p
sper ca nu te-am suparat sua tea deranjat com-ul meu : )
astept nextuu : )
“●Zambeste si arata`le ca nu`ti pasa ● Zambeste`,caci viatsa` i una si`i frumoasa`: )●”

#3
Că tot am chef de criticat, a găsit unul bun. Să ştii că eu nu voi face că colega de mai sus, . x Creeazy . x. Eu am de gând să`ţi purific tot capitolul, iar unele greşeli care le`a menţionat ea, nu le voi menţiona şi eu că nu are rost.

Era o zi frumoasa in Konoha,o fata frumoasa cu parul roz,si cu ochii de un verde minunat,dormea intre visele ei ca-n povesti

Ai pus sute de mii de virgule, nici nu`ţi foloseau. Corect era aşa : `` Era o zi frumoasă în Konoha. O fată frumoasă cu părul roz şi cu ochii de un verde minunat dormea ...... ``. Deci tu virgulele alea le`ai pus aiurea. Niciodată înainte de ``şi`` nu se pune virgulă. N`am înţeles chestia aia cu `` între visele ei``. Cum frate poţi dormi între vise ? O.O Explică`mi şi mie că eu nu ştiu.

"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr".

Fără număăăăăr. Îţi dai seama cât de îngrozitor arată? Chiar foarte.

datu - dădu
sa-o - să o sau s`o
Hai sa mergem vom intarzia - Hai să mergem că vom întârzia
loit - lovit

In gandul lui Sakura"Sper ca la scoala nu o sa ma creada o fitoasa mica ca la scoala unde am fost"

Se scrie `` în gândul Sakurei``:|, iar ``gândul ei`` puteai să`l scrii aşa : Sakura spera că cei de la şcoală nu o s`o creadă o fiţoasă. Ai repetat cuvântul şcoală şi sună iritant.

La scoala unde erau Naruto,Ino,Hinata,TenTen,Sasuke,Neji,Temari si Shikamaru.

Aici lipseşte ceva că nu sună bine.

Sper sa nu fie o fana de-a mea ca Ino si oh doamne ca si Karin >.>

Ce caută chestia aia acolo? [ >.> ] Nu are cu căuta. Aly a spus clar în reguli că nu avem voie nu aşa ceva în Fic`uri, dar se vede cât citiţi regulamentul. Să nu mai pui niciodată chestii din alea acolo.

-Sakura te rog sa-ti lasi ghiozdanul in banca langa Sasuke Uchiha(aratase spre Sasuke), iar dupa sa vii in curtea scolii.

În loc de parantezele alea care dau prea urât, puteai să descrii că nu te durea mânuţa.

Toti baietii si fetele se uita la ea.

Ai grijă la timpuri. Mai întâi începi cu trecutul, apoi treci la prezent.

Mai departe sunt cam aceleaÅŸi greÅŸeli.

1. La descriere stai foarte prost. N`ai descris nimic, înafară de Sakura pe care o descriu toţi la începuturi. Adică, doh la tine e numai dialog şi acţiune, cum naiba să fie şi descriere.
2. Pune Space după semnele de spunctuaţie [ . , ? ! etc. ]. Arată mai estetic.
3. Acţiunea e grăbită. Dacă ai pune şi tu mâna să scrii ceva descriere acţiunea nu ar fi aşa.
4. Nu mai pune sute de ?!?!?!?!?! şi mii de !!!!!!. Îti sugerez să mai citeşti nişte cărţi înainte să te arunci cu capul înainte şi să scrii un fic. Acolo nu apar ?!?!?!?!?!, ??? şi !!! de zeci de mii de ori. Să scrii o dată e de ajuns.
5. Dialogul e sec, chiar foarte.
6. Cred că nu ai avut timp să pui un titlu omeneşte nu? Cred că erai prea ocupată să te gândeşti şi la unul. E chiar foarte greu şa ştii. SasuSaku fanfic? Really?
7. Mai citeşte şi câteva FF`uri de pe aici [ unele care sunt cu adevărat bune ] şi să te documentezi în legătură cu nişte idei. Mai în toate fic`urile Naruto vezi că Sakura e drac, Sakura e înger, Sakura e vampir şi etc. Deci ideea nu e originală.
8. N`ai folosit bine deloc virgulele. Uneori le`ai nimerit, dar îţi sugerez să mai treci pe la orele de gramatică.
9. Ai mult de lucrat.

Åži a dat Domnul ÅŸi am terminat.
[Imagine: Hm757.png]





#4
Fic mutat la Naruto. -.- Uitați`vă și voi unde vă postați creațiile de geniu.
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#5
Hello everybody. Tocmai vroiam sa critic un fic si asa voi face. Nu iti convine ce voi critica, nu il citi. Atunci sa ii dam drumul la corectat.

Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lui => Nu ai disclamer, adio fic, adio fic = multi nervi


(16-04-2011, 12:18 PM)ChocoKitty A scris: Cap.1 Noua venita si un secret?

Era o zi frumoasa in Konoha,Punct era si space apoi, incepem cu litera mareo fata frumoasa cu parul roz,fara virgulasi cu ochii de un verde minunat,dormea intre visele ei ca-n povesti[i][b]Sa-mi explici si mie acea expresie subliniata, ca eu nu o inteleg. Poate vrei sa spui printre sau in, nu intre ca nu sta intre vine >.>.SpacePe ea o chema Sakura Haruno,punct, litera mare si spaceavea varsta de 17saptispe, mereu numeralele se scriu in litere ani.
Dintr-o data se auzi un zgomot asurzitor.
"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr".sa reformulez propozitia => Trrrr! Trrr! <= e interjectie si se pune semnul exclamari
-spaceDeja dimineata? =>
Sakura se datu[i][b]dadu
jos din pat si se duse la baie sa-si faca nevoile. =>Scumpo, nu e caine sa isi faca nevoile. Puteai sa spui alt cuvant, dar chestia cu sa-si faca nevoile, e cam din mahala O.o
Se duse spre dulapul ei din lemn de cires sa se imbrace.
-spaceHmmm....Oare cu ce sa ma imbrac? =?Cine spune asta? Zana masaluta? Scrie interlocutorul
Ea isi lua o bluza roz,spaceo fusta frumoasa alba, fara virgulasi niste balerini roz cu flori albe.spaceIsi lua ghiozdanul si coboracobori pentru micul de jun.
-spaceBuna dimineata,Mikato!
Mikato era sora ei mai mare,spaceea avea 22 de ani.
-spaceBuna dimineata,Sakura!
Sakura si Mikato se indreptara spre bucatarie sa manance ceva, si apoi sa se duca la scoala.
In gandul lui Sakuraspace"Sper ca la scoala nu o sa ma creada o fitoasa mica ca la scoala unde am fost"
Sakura asculta muzica la mp3 in timp ce Mikato o luase inainte cu prietenele ei.
La scoala unde erau Naruto,spaceIno,space,[Hinata,spaceTenTen,spaceSasuke,spaceNeji,spaceTemari si Shikamaru.
-spaceHey, ati auzit ca o sa fie o colega noua la noi in clasa??space si cu un singur semn de intrebare si nu doiIntreba Naruto cu zambetul pe buze.
-spaceDa am auzit,spaceabia astept sa-o vad!space spuse Hinaata.
-spaceSper sa nu fie o fana de-a mea ca Ino si oh doamne ca si Karin >.> => intr-un fic nu au ce cauta smileuri, decat in parodi, citeste regulile.
"Trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr"
-spaceHai sa mergem vom intarzia.
Prietenii nostri alergasera catre clasa.
-spaceBuna ziua copii,spaceeu sunt Anko Mitarashi,spaceprofesoara voastra de sport.
-spaceBuna ziua Anko-sensei!
Un ciocanit se auzira la usa
-spaceO asta trebuie sa fie eleva noua,spaceintra te rog!
Sakura intrase in clasa putin rosie,si vazu jumatate de clasa cu inimioare in ochi.
-spaceBuna, eu sunt Sakura Haruno si am 17 ani!spaceImi pare bine sa va cunosc!
-spaceSakura te rog sa-ti lasi ghiozdanul in banca langa Sasuke Uchiha(aratase spre Sasuke), iar dupa sa vii in curtea scolii.
-spaceDa Anko-sensei!
Sakura se duse in banca ei isi lasa ghiozdanul,spaceapoi se duse in curtea scolii.
-spaceOk viermilor incepeti sa dati cu pumnii in bustenii astia,spacedupa ce terminati treceti la bolovani,spaceiar dupa veniti la mine!spaceSpuse Anko.
-spaceOk Anko-sensei!
Sakura is trase manusile negre peste mainile ei fine,spaceapoi se concentra si o cheakra alba ii aparu pe maini apoi datu cu pumnu in bustean si se facu numai aschii.
Toti baietii si fetele se uita la ea.
-spaceUmmm....S-a intamplat ceva?spaceIntreba Sakura.
-spaceCum ai putut sa-l spargi asa din prima??spaceIntreba Naruto.
-spaceSimplu m-am concentrat,apoi mi-a aparut o cheakra alba in palme,si dupa am loit busteanul,in ori ce caz ma duc la bolovan.
Sakura se duse la bolovan si proceda la fel ca la bustean doar ca bolovanul il facuse praf.
-spaceAnko-sensei,am terminat!spacespuse Sakura.
-spaceAtat de repede?!?!?!
-spaceDa puteti sa va uitati la bolovanul si busteanul meu si sa-i intrebati pe colegi.spaceDar acum ce mai pot sa fac??
-spaceOh...dute si sparge pomul acela daca poti!
-spaceSigur puteti sa va uitati!
Sakura se duse la copac iar Anko si toti ceilalti se uitau cu atentie la ea.
-spaceChaaaa te vei sparge!!!spaceSpuse Sakura.
Si cum rostise acest cuvant doar atinse copacul si se rupse in doua.
-spaceOau.....Spuse toti elevi si Anko care se uitau benoclati la ea.
-spacePai voi viermilor treceti inapoi la bustean ca nici pe ala nu l-ati rupt iar tu Sakura vii cu mine la Tsunade-sama sa-i spunem despre puterea ta!
-spaceBine Anko-sensei!
"Viermii" se apucasera sa distruga busteanul,spaceiar Sakura se ducea cu Anko la Tsunade-sama.
"Cioc...Cioc"
-spaceIntra...spacespuse Tsunade.
-spaceHokaghe-sama aceasta est---
-spaceSakura Haruno!spaceAm vazut ce poti sa faci,spaceAnko dute inapoi la ora Sakura stai un pic aici trebuie sa vorbesc cu tine!
-spaceDa Tsunade-sama!spacespuse amandoua.
Anko plecase.
In biroul lui Tsunade.
-spaceSakura,spaceStiu ca ai mostenit puterea aceasta de la mama ta si ca esti un inger alb!
-spaceStiti?!?!
-spaceDa dar nu-ti fie teama nu voi spune la nimieni,spacedar trebuie sa stii cum sa-l controlezi!

Va urma!

Cap.2 Adevarul
-spaceStiu doamna Tsunade,spacedar nu am pe nimeni sa ma ajute sa ma antrenezspace,ca sa-l pot controla.
-spaceTe voi ajuta eu!spaceSpuse Tsunade.
-spaceMultumesc!spaceAcum daca ma scuzati, ma voi intoarce la ora de sport.
-spaceSigur,spacemult noroc!
Sakura iesi din biroul lui Tsunade.
-spaceSakura,spacece s-a intamplat,spacece ti-a zis Tsunade-sama?spaceIntrebara toti.
-spacePai.....spacear trebui sa va zic micul meu secret!
-spaceCe secret?
-spaceEu sunt un inger alb si am mostenit puterea aceasta de la mama mea,spacenu am spus nimanui de-aici pentru ca mi-a fost teama.spaceCei din satul florii de cires ma fortau sa-i bat pe cei mai nesuferiti si asa am decis sa ma mut aici ca sa nu ma mai streseze nimeni la cap,spacesper ca ma intelegeti!
-spaceOau....Pai am uitat sa ne prezentam.
-spaceEu sunt Hinata Hyuuga,spaceel este Naruto Uzumaki,spaceel este verisorul meu Neji Hyuuga,spaceea este TenTen,spaceincrezuta de Karin,spaceIno Yamanaka,spaceTemari,spaceShikamaru Nara si cel mai popular din scoala este Sasuke Uchiha!
-spaceMda....Hey!spaceDar umm...El cine este?
-spaceOh el este Gaara fratele lui Temari,spacen-are nici un prieten....spaceSpuse Naruto.
-spacePai o sa-l aiba pe primul !Spuse Sakura,si se duse la Gaara.
-Buna eu sunt Sakura Haruno.Tu cine esti?
-Buna,eu sunt Gaara,incantat!Spuse Gaara putin inrosit.
-Hey te pot intreba ceva?
-Siguri ori ce!Spuse Sakura.
-Tu cum de vorbesti cu mine,adica eu am in mine un monstru si nu am deloc pieteni...
-Pai.....eu sunt un inger alb,si cum mi-teau descris pietenii mei de-acolo(arata catre prietenii ei) m-am gandit sa fim prieteni,ce zici??
-Sigur!Esti singura mea prietena pana acum"Gaara o imbratisa pe Sakura"!Scuze nu m-am putut abtine.
-Nui nimic!Spuse Sakura putin rosie in obraji.
"Trrr" era clopotelul de intrare.
Acum aveau ora de desen.
-Buna ziua copii eu sunt Misty profesoara voastra de desen.
-Buna ziua Misty-sensei!
-Vreau sa vad de la fiecare un tablou minunat!
-Da!
Sakura desenase un cires cu 5 vrabiute in el,Hinata o lebada pe apa,Naruto pe cei 4 hokage in rochii de mireasa(el mai mult se amuza),Ino pe ea si Sasuke,Karin pe Sasuke,Shikamaru desenase un cer ,Temari satul de desert,Gaara pe Sakura, iar Sasuke pe el cand canta la chitara rock.
-Ok fiecare sa ne prezinte lucrarea sa,Sakura tu esti prima!
-Oh..bine! Eu am desenat un cires cu 5 vrabiutepe el.....
-Minunat tabloul!Hinata...
-Umm eu am desenat o lebada pe apa....
-Sasuke....
-Hmph....Sasuke arata tabloul in fata clasei.
-Ino si Karin ca de obicei l-ati desenat pe Sasuke...
-Nruto! prezintane desenul tau.
-Pai......e cam jenant al meu.....
-Hai Naruto!Il incuraja profesoara.
-Bine...Naruto arata desenul.
Toti:-Zau Naruto ?>.> O.O
-Hehe.
Mie lene sa va mai zic iar cine a desenat ce.
Trecuse toate orele catre gasca.
-Hey Sakura vei veni cu noi la un Ramen???Intreba Naruto cu o fata de catelus.
-Ok dar ma duc sa ma schimb ne vedem la magazinul de ramen.Pa!
-Pa!Spuse toti.
Sakura mergea pe strazile luminate de soarele auriu,casa ei nu era asa de departe de scoala si magazinul de Ramen.
Cand a ajuns acasa Sakura a vazut-o pe Mikato.
-Hey Mikato cum a fost azi la scoala?
-Foarte bine dar la tine?
-Minunat,ma duc sa ma schimb ma voi duce la magazinul de ramen cu prietenii mei!
-Ok!
Sakura urca pe scari si se duse in camera ei.
Se schimba de hainele de scoala si isi lua o rochita roz cu o funda neagra,si o pereche de pantofi albi cu putin toc.Isi lasa parul pe spate,si isi datu cu un luciu de buze transparent.
Ea cobora jos.
-Distractie placuta!Pa. Spuse Mikato.
-Multumesc!
Sakura se intalni la magazinul de Ramen cu prietenii ei.
-Hey prieteni!
-Hey Sakura!Spuse Naruto Hinata si Temari,(ceilalti nu ajunsese mai trebuia sa vina Ino si Sasuke).
-Hai sa ne asezam ne vor gasi ei!Spuse Hinata.
-Bine
Se duse in magazin si fiecare isi lua o portie de ramen.
-RAMEN RAMEN RAMEN!!!spuse Naruto si cum termina lua o imbucatura de ramen.
-Mai usor Naruto te vei ineca!Spuse Shikamaru plictisit.
-Da sigur.
-Peste 5 minute aparu si Sasuke dar fara Ino.
-Scuze am intarziat fratimiu ma tinut de vorba.
-Nu-i nimic.Spuse Sakura cu un zambet pe fata.

Cam asta a fost urmatorul cap se numeste"Adevar si provocare si sentimentele lui Sasuke"

As fi continuat cu space-ul la nesfarsit, dar nu am mai avut rabdare. Deci sa incepem cu degetele.
Unu la mana: Nu ai disclamer se inchide ficul, deci pune disclamerul
Doi la mana: Smileurile se pun numai in parodi, deci fara smileuri.
Trei la mana: Dupa semnele de punctuatie sau liniuta de dialog se pune space. Vei vedea cam trei-sfert din ficul tau e numai space.
Patru la mana: Vezi ca ai unele expresi cam de toata jena sau incurcate mai ceva ca matele incurcate. Fi atenta cand il scri si mai reciteste-l o data inainte sa postezi.
Cinci la mana: Punctuatie pusa aiurea.
Sase la mana: Numeralele se scriu in litere. Daca le vrei in cifre, citeste cartea de mate, fizica, chimie, biologie, in rest le vei intalni scrise ca litere - numerele ma refer.
Sapte la mana: Descrierea e... nu e. Ce ai tu acolo, numai descriere nu se numeste.
Opt la mana: Dialogul e sec, mult, cam 90% este numai dialog si abia 10% e descriere, poate nici 10%.
Noua la mana: Sa te hotaresti la ce persoana scri. Intai sau a treia.
Zece la mana: Actiunea e grabita foarte rau, incat peste trei-patru capitole, vei scrie The End mare cat casa.
Ai noroc ca nu am mai gasit unsprezece la mana, ca ma enerveaza soramea sa ii dau drumul la net. Deci ai grija cu ce ti-am spus in coment si nu vrei sa il citesti nu il citi.
Have a good night.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#6
Citat:Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lui => Nu ai disclamer, adio fic, adio fic = multi nervi

*ahem* Mulţumesc Manu, ca întodeauna o drăguţă. So erm îţi dau edit la primul capitol don't worry. Dacă tot eşti nouă...
-

#7
Este prima oara cand las un comentariu asa ca o sa fiu blanda, dar corecta.
Nu o sa ma leg de: descriere, dialog, naratiune, actiune, aspect, etc. Eu nu vreau decat sa pun o intrebare, nu este chiar intrebare, mai degraba o dilema. "Sakura desenase un cires cu 5 vrabiute in el,Hinata o lebada pe apa,Naruto pe cei 4 hokage in rochii de mireasa(el mai mult se amuza),Ino pe ea si Sasuke[b],Karin pe Sasuke,Shikamaru desenase un cer ,Temari satul de desert,Gaara pe Sakura, iar [b]Sasuke pe el cand canta la chitara rock." Deci Sasuke a desenat doua tablouri?
Toata lumea a avut dreptate in tot ce a spus, stiu ca nu este tocmai placut sa primesti comentarii dure, dar asa o sa evoluezi.
Bafta la scris!!!!!!!!!!

#8
Buna!Am aterizat si eu pe aici.As vrea sa-ti comentez fic-ul dar...deja au facut-o toti ceilalti si nu mai am ce sa-ti spun decat sa-i asculti pe cei care ti-au dat com si ti-au spus de greselile tale fiindca as vrea sa evoluezi si ce sa-ti mai zic bafta,ai grija si vreau sa vad evolutia ta fiindca daca mai lucrezi un pic va fi foarte bine si in plus mi-a placut fic-ul. :bye: :bye:[posturi unite]
Buna!Am aterizat si eu pe aici.As vrea sa-ti comentez fic-ul dar...deja au facut-o toti ceilalti si nu mai am ce sa-ti spun decat sa-i asculti pe cei care ti-au dat com si ti-au spus de greselile tale fiindca as vrea sa evoluezi si ce sa-ti mai zic bafta,ai grija si vreau sa vad evolutia ta fiindca daca mai lucrezi un pic va fi foarte bine si in plus mi-a placut fic-ul. : bye: :bye:[posturi unite]
Buna!Am aterizat si eu pe aici.As vrea sa-ti comentez fic-ul dar...deja au facut-o toti ceilalti si nu mai am ce sa-ti spun decat sa-i asculti pe cei care ti-au dat com si ti-au spus de greselile tale fiindca as vrea sa evoluezi si ce sa-ti mai zic bafta,ai grija si vreau sa vad evolutia ta fiindca daca mai lucrezi un pic va fi foarte bine si in plus mi-a placut fic-ul. :bye: :bye:
R



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic ilussionKaT 0 2.194 11-08-2012, 10:59 PM
Ultimul răspuns: ilussionKaT
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.878 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.276 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Naruto Fanfic(Eu sau el ?!) haruna_L_shuichi 4 6.452 02-03-2009, 11:51 AM
Ultimul răspuns: Ely-chin
  My YYH fanfic(Yaoi) Owaranai Yume 24 20.501 01-01-2009, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris
  naruto FanFic Heratcher.21q 7 6.443 29-12-2008, 04:48 PM
Ultimul răspuns: Zollitha


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)