Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

~Destine Incrucisate~ a Fairy Tail FanFic

#1
Hey! De ceva vreme mi-am propus sa scriu un fanfic legat de un anime preferat, dar pana acum nu am incercat. Ideeile mi-au tot umplut capul si am zis sa incerc macar, sa vad cum o sa imi iese. Nu am mai scris genul asta de povesti dar sper sa exersez si sa ma perfectionez cu fiecare capitol pe care il scriu.

Varsta minima: Nu cred ca conteaza
Gen: adventure, action, romance
Limba: romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: orice tip de critica


Disclaimer: Nu detin nici un personaj - inafara de cele create de mine - ce ii apartin lui Hiro Mashima din anime-ul/manga-ul Fairy Tail si nu fac profit de pe urma acestor personaje, intamplari.

Kayrien Bellaqua
Personalitate

“Un zambet sincer valoreaza mult mai mult decat niste simple cuvinte.”
Zambetul ei ascunde o personalitate colorata, vesela si usor timida. Optimismul o ajuta mereu sa treaca peste obstacole si ii e de mare folos chiar si atunci cand isi consoleaza prietenii. Cu greu te poti supara ori enerva pe ea pentru ca atunci cand zambeste iti incalzeste in totalitate sufletul. Nu este atat de curajoasa dar cand vine vorba de siguranta prietenilor sai ar face orice. Este modesta, se multumeste si bucura din lucruri minore. Nu este artagoasa, prefera sa stea deoparte cand vine vorba de vreun conflict. Ca orice persoana are si parti proaste, ca de exemplu tendinta de a se increde in oricine, poate fi usor pacalita, manipulata. Prietenia e foarte importanta pentru ea, isi face cu usurinta prieteni. Uraste sa fie in centrul atentiei.

Istoric

Ramase fara parinti inca de la o varsta frageda, cand acestia disparura intr-un accident misterios. In prezent traia cu ideea ca isi va revedea intr-o buna zi familia. Kayrien fu crescuta de matusa ei Aneemira, care a introdus-o in misteriosul univers al magiei. S-a nascut cu un talent rar intalnit in lumea magicienilor, o abilitate pe care cu greu o puteai controla. Fu antrenata zi si noapte de catre matusa ei si la cei optsprezece ani impliniti era deja foarte puternica. De mica visa ca intr-o buna zi sa se alature unei ghilde de magicieni, astfel folosindu-si puterile in scopuri pozitive.

Capitolul 1: O noua “zana”


Podeaua de clestar a lacului Scilliora deveni oglinda pentru maretul astru, razele sale iluminand orizontul. Orasul Magnolia era mai frumos ca niciodata, odihnindu-se sub cerul senin. Locuitorii orasului fie ei magicieni sau oameni simpli, se plimbau de colo-colo, fiecare fiind ocupat cu treburile proprii. Copilasii se jucau veseli nepasandu-le de nimic la acea varsta. Dintre toate persoanele prezente iti sarea in ochi o fata cu un chip atat de dragalas incat l-ai fi asemanat cu al unui copilas. Parul ii era lung pana aproape de solduri, avand doua impletituri finute asemenea unei coronite. Era un saten deschis, aratand minunat atins de razele soarelui. Avea ochii senini de un albastru deschis. Purta un tricou larg, subtire, care ii aluneca lin dezvelindu-i un umar si o pereche de pantaloni scurti cu mici crapaturi prin care i se intrezarea pielea. Incaltamintea era sport, compusa din doi tenisi negri, zgariati pe alocuri. Nu era deloc eleganta sau sostificata, mai degraba modesta. Pe spate ducea un rucsac in care erau ingramadite lucrurile necesare zilnic. Se indrepta cu pasi marunti catre o cladire impresionanta situata pe coasta de sud a orasului. Nu-i lua atat de mult sa ajunga la locul dorit, acum aflandu-se in fata unei contructii marete. Privi cu ochii larg deschisi la lucrarea interesanta, felicitandu-l in gand pe arhitectul care avu o astfel de idee. Blocuri uriase de piatra asezate cu bun gust ii ofereau imaginea unui castel. Aici se afla renumita ghilda Fairy Tail. Se zvonea ca printre membrii inscrisi se afla unii dintre cei mai puternici magi din Fiore. Aceasta ghilda fu o recomandare din partea matusii ei, Annemira, prietena veche cu actualul maestru Makarov. Ba chiar il informa pe acesta de sosirea nepoatei sale, Kayrien. Aceasta ezita pentru o clipa dupa care impinse cu ambele brate masiva usa, pasind inauntru mirata.
- Wow… Ii scapa cand vazu o sala imensa si galagioasa.
Era plin de magicieni zgomotosi care radeau si petreceau ca intr-o zi de sarbatoare. Inainta privind in jur, zambind la ideea ca va putea face parte dintr-o ghilda asa minunata. Din stanga ei se auzira niste injuraturi, dupa care trei membrii se luara la bataie. Kayrien evita la timp un scaun zburator directionat tocmai catre crestetul ei. Privi apoi in partea opusa unde o tanara dadea pe gat in jos o halba de bere si ragaia de mama focului. Merse spre capatul salii unde spera sa gaseasca pe cineva caruia sa i se prezinte, deoarece pe aici toti pareau sa fie prinsi fie in discutii picante, dueluri si altele.
- Hey priviti, o persoana noua! Se auzi o voce stridenta a unui baiat cu prea multa energie. Kayrien isi intoarse privirea, respectivul venind in graba catre ea impreuna cu inca doi tineri si cu o…pisica zburatoare?
- Buna, eu sunt Natsu, acesta e Happy…
- Aye! Il intrerupse ciudata pisica.
- Happy, lasa-ma sa termin! Baiatul cu o claie de par roz si tepos isi indrepta atentia catre pisica.
- Eu sunt Lucy, imi pare rau pentru Natsu, poate fi nepoliticos rau uneori. Ii zambi prietenos o fata blonda, draguta foc cu forme accentuate. Aceasta este Levy-chan. Facu semn catre o fata micuta de statura cu un par albastru si o cordeluta care ii scotea la iveala fruntea.
- Salut! Tu trebuie sa fi? Levy zambi incantata.
- Buna tuturor, eu sunt Kayrien Bellaqua, incantata sa va cunosc. Le adresa un zambet larg iesindu-i in evidenta dantura perfecta.
- Aww, ce draguta esti! Spuse Lucy vesela, dar nu mai apuca sa scoata vreun cuvant caci Natsu o dadu la oparte facand-o sa se dezechilibreze.
- Te vei alatura ghildei noastre? Ce fel de mag esti? Iti place sa infuleci?
- Natsu idiotule! Lucy se enerva ducandu-si mainile la sold. Las-o sa respire, abea daca a ajuns…
- E in regula. Rase usor amuzata de reactia celor doi. Sunt un magician al Pamantului, pot manipula si sa creez… Nu reusi sa termine caci fu intrerupta de un batranel care semana leit cu un pitic datorita staturii si imbracamintei pe care o purta.
- Bine ai venit in Fairy Tail, Kayrien! Matusa ta mi-a spus multe despre tine, suntem bucurosi ca te vom avea printre noi.
- Aye! Bine ai venit Kayrien, imi voi imparti pestele cu tine astazi daca vrei.
- Multumesc…Happy. Chicoti. Si sunt incantata sa va cunosc domnule Makarov. Cred ca imi va placea mult aici.
- Sunt sigur de asta.
- Nu vrem sa te plictisesti asa ca te vom prezenta tuturor. Interveni Natsu.
- Asta ar fi minunat. Acea persoana este…Titania?!? Arata catre o fata cu un par bogat rosu si o armura de metal bine lucrata, care savura o bucata de tort.
- Sigur, e Erza-chan, dar nu trebuie deranjata cand mananca, in special dulciuri. Ezita Lucy.
- Inteleg… Am auzit atatea despre ea, e grozava. Se intoarse catre Lucy.
- Da da este, dar cand se enerveaza devine un monstru. Natsu se apropie sa o imite pe “monstruoasa” Erza.
Kayrien facu un pas in spate fara sa priveasca, izbindu-se de ceva. Privi inapoi brusc si spre uimirea ei vazu o figura chipesa si un trup…stai putin, dezgolit?
- Eekkkkk! Rosii instantaneu si isi acoperi ambi ochi cu mainile.
- Gray cretinule, asa te prezinti noii venite? Tipa Natsu.
- Care e problema ta fraiere? Gray se rasti la Natsu gata sa se napusteasca asupra lui.
- Dezgustator… Se planse Lucy.
O voce cu accent frantuzesc se auzi din spatele brunetului, care parea chiar foarte calm in situatia in care se afla.
- Gray-sama, formele tale sunt atat de … simt ca ma topesc!
- Taci Juvia, nu e momentul pentru asa ceva. Cineva sa-i dea niste chiloti, va implor! Se facu auzita Lucy.
- Nu ii lua in seama Kayrien, asa ceva este la ordinea zilei pentru noi magicieni ai Fairy Tail-ului. Incerca Happy sa o consoleze.
- Sunteti cu totii asa grozavi, sunt nerabdatoare sa va cunosc mai bine. Kayrien se simti in largul ei in acea adunatura de ciudati, unde fiecare era special in felul sau.

Acesta este un desen facut de mine, noua recruta Kayrien Bellaqua

http://imageshack.us/photo/my-images/849/kayrien.jpg/



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Destine ÃŽncruciÅŸate curcubeu fara culori 77 37.077 13-02-2012, 01:28 AM
Ultimul răspuns: curcubeu fara culori
  Arme incrucisate Erween 1 2.035 09-08-2011, 07:59 PM
Ultimul răspuns: Erween
  SasuSaku fanfic ChocoKitty 7 8.151 21-05-2011, 04:20 PM
Ultimul răspuns: Ɖʋℓcικ`Иɛвʋиικ
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.858 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Fairy's reflection Juliette 20 8.939 14-12-2010, 08:01 PM
Ultimul răspuns: matzaplouata
  Naruto fanfic Ryuu 5 5.258 14-07-2010, 12:00 AM
Ultimul răspuns: Corina.
  Rock it fairy! A'Svear 29 14.051 27-06-2010, 10:07 PM
Ultimul răspuns: IceCat
  Destine Incrucisate Akane Abukara 9 5.261 30-04-2009, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Khonsu
  Naruto Fanfic(Eu sau el ?!) haruna_L_shuichi 4 6.452 02-03-2009, 11:51 AM
Ultimul răspuns: Ely-chin
  Fairy fantazy Apathy 2 2.746 15-02-2009, 04:07 AM
Ultimul răspuns: ~angelino~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)