Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple cuvinte

#21
Datorita faptului ca vreau sa fiu eu prima dau edit dupa ce citesc

Edit:
Dupa cum ti-am promis am trecut si am lasat si edit. Pai asta cam rimeaza intr-un fel ciudat dar nu conteaza. Am poezia pai mi-a placut e foarte frumoasa si foarte scurta. Sincer nu mi-am dat seama despre ce ai scris dar in mintea mea de copil cred ca te referai la inima ta care a facut picioruse si a figit. Pai nu am de facut comentarii pentru ca poezia ta este foarte ok din toate punctele de vedere ceea ce inseamna ca trebuie sa o tii tot asa. Eu sper ca nu ne vei tine intr-un asa mare mister si ca ne vei dezvalui despre ce ai scris in poezie si eu mai sper ca ma vei anunta si pe mine cand mai pui alta poezie.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#22
hmmmm ,mai pus pe ganduri ,sincer chiar nu stiu despre cine e vorba in poezie. Poate fi orcine, dar daca ar fi sa dau la nimereala as zice ca este despre iubitul tau sau despre tatal sau mama ta.

Poezia e OK dar masura lipseste si nu prea inteleg versul "Dar a reusit ,mi-a luato furtuna".
Cam atat.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#23
Buna scumpo:*
Ce zi... vreme mohorata, melodii triste, ganduri triste si acum poezii triste... macar nu am schimbat subiectul si am ramas tot la tristete:))
Ai spus ca esti curioasa sa vezi daca pot sa imi dau seama la cine te referi in poezie, iar dupa vesul Dar a reuÅŸit, mi-a luat-o furtuna, nu pot sa ma gandesc decat la o persoana de sex feminin... asa ca obtiunile mele sunt mama sau la cea mai buna prietena(nu spun sora pentru ca este putin probabil sa te referi la ea)
Scumpo ai facut o poezie exact pe gustul meu:*:bye:

#24
Citat:Crini albi si liliac,
Las pe mormâtul ce sufletul mi-a spulberat.
A plecat, ÅŸi nu mai este aici cu mine,
Nu mai este nimeni ce suferinţa să-mi aline.

Am crezut că va fi cu mine pentru todeauna,
Dar a reuÅŸit, mi-a luat-o furtuna.
Mintea-mi nu mai gândeşte raţional
Pe chip îmi cade o lacrimă, ce lucru banal.

Încep să ţip să vină înapoi,
Oamneii intră-n cimitir, roi.
Uitându-se ciudat la mine, dar suferinţa este cea ce vorbeşte,
Şi încet încet nu îmi mai simt corpul, cad pe jos lumea-n cremeneşte.


Hi, dear . Mersi ca m-ai anuntat si scuze ca nu am lasat coment si la cealalta poezie. Acum, revenind la asta, pot spune ca e frumoasa, insa ultimele doua versuri nu se integreaza ... Nu stiu cum e cu poezia, insa dupa parerea mea, ori scrii versuri fara rima, ori cu rima si un ritm bine definit. D.p.m.d.v, mai bine lasi poezia pana cand iti vine inspiratia sa scrii versuri care se potrivesc acolo . . . Nu vreau sa te supar, insa mi se pare ca lipseste acel ritm specific unei poezii 8-|.

Sper ca nu te-am ofensat, dar daca am facut-o, un pm si se rezolva :D
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic


#25
>:D<
Pai am vazut o greseala in ultima strofa si o virgula ce lipsea. Atat :] Ei bine, a fost foarte emotionanta, adica faptul ca este atat de melancolica, ma atrage mult. Nu mai are rost sa te felicit inca o data:))
Well done, dear! >:D<
Nu am ce sa comentez, sper doar sa continui cat de repede. Succes, darling.
:bye:

#26
Ia uite ca am aterizat din nou aici.Hei dear poezia e superba,foarte sentimentala si placuta.In legatura ce persoana la care te referi nu pot sa dau un raspuns concret.Cred insa ca este vorba despre cineva drag care a facut rau doar prin faptul ca a murit acest lucru ranindu-l pe autor (adica pe tine).In fine,poate nu e raspunsul asteptat dar altul mai bun nu mi-a trecut prin minte,astept insa si alte poazii de ascest gen.Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#27
:((...Nu imi dau seama despre cine este vorba, dar stiu ca e o persoana extrem de apropiata. Imi place mult poezia asta pentru ca ma regasesc in ea. Cel mai mult imi plac aceste versuri: "Mintea-mi nu mai gândeşte raţional / Pe chip îmi cade o lacrimă, ce lucru banal." Sunt atat de intense, adica mereu ai un motiv sa plangi, mereu suferi si deja lacrima este banala. Iar cand durerea atinge punctul maxim nu mai poti gandi rational, te lasi condus de sentimente.

#28
asa sunt cam la coada:))scz:">,nu am mai trecut pe aici dar acum am venit;;) deci poezia Fulg de nea e draguta e interesanta:-?:*
cea care imi place mai mult este Ochi plini de lacrimi nu ca cealalta nu ar fi draguta dar asta e mai reusita:P...imi palc versurile totul e atat de real si te prinde cand citesti poezia:x...e chiar super ...nu cred ca mi-am dat seama despre cine e vorba:-? dar poate imi spui tu;;)
imi plac versurile:
Crini albi si liliac,
Las pe mormâtul ce sufletul mi-a spulberat.
si:
Mintea-mi nu mai gândeşte raţional
Pe chip îmi cade o lacrimă, ce lucru banal.
sunt superbe:x defapt toata poezia e>:D<
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#29
Ce drăguţe sunt toate poeziile :3. Scuze că nu am mai răspund de atâta timp , dar am fost destul de ocupată cu şcoala , iar eu presupun că este vorba despre o trădare sau o părăsire .. ceva de genul , o inimă rănită . Nu sunt expretă , dar aşa îmi zice intuiţia feminină . Sper să ne zici despre cine e vorba , m-ai făcut foarte curioasă
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]

#30
Helău :]

Din păcate nu prea-mi dau seama despre cine-ai scris. Erm, în orice caz. Poezia în sine e destul de tristă, pare aşa o dramă, dar una pe care vrei s-o citeşti. Îmi place partea asta „Pe chip îmi cade o lacrimă, ce lucru banal. ” ; e chiar frumos felul în care sună. Poezia este chiar reuşită, toată, îmi place foarte mult *smile* .
Mai aştept lucrări şi sper să fie la fel de bune, sau mai bune, decăt aceasta.
:]
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.









Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.811 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Simple things Haribo 2 2.594 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.640 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)