Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple cuvinte

#11
Buna scumpa mea:*
Cum se face ca in ultimul timp ajung ultima la postat?:)) sa revenim...
Ma bucur ca ai tinut cont de ce ti-am spus il legatura cu cifrele acelea, arata mult mai bine acum...
Am vazut ca ai c-am incurcat un pic rima in unele versuri, dar sunt aproape insesizabile... dar cum eu sunt foarte perceptibile era imposibil sa nu-ti atrag atentia:))
Scumpa mea te felicit pentru talentul pe care il ai... eu nu ma pricep decat la drame... din pacate eu sunt o darma pe picioare:)), dar cui ii mai pasa, mie nu:))... :*:bye:

P.S. Ca sa nu uiti ca te iubesc my friend:*

#12
Hello:*
Trebuie sa-ti spun ca ai ceva talent. Singura greseala a fost in strofa nr III, am vazut: "iasa" - cred ca trebuia "lasa", cuvantul "cicatricie" - cicatrice [ La sfarsit, rima ultimelor doua versuri nu prea a fost buna:|] Cam atat cu greselile, OK.
Si acum laudele:)) Versurile: "Pentru el, dragostea nu valoreaza nimic, Pentru mine, dragostea este un experiment chimic." - Deci iti spun ca ador felul in care scrii, parca iubirea in aceste versuri ar fi ceva ce nu exista, un lucru ce se poate distruge/rupe/sparge in orice moment8-> Asa si este, de fapt...
Hm. Frumos, n-am ce spune. Sper sa continui cat mai repede. Astept:*

#13
salut...scuze ca nu am postat mai devreme dar nu am avut timp..as vrea sa iti multumesc ca m-ai anuntat...si te felicit pentru ca aceasta poezie este mai super ca cealalta(nu ca cealalta ar fi fost rea)...in rest nu am prea multe lucruri de comentat..nu ma prea pricep la poezie asa ca nu ma bag...oricum e super si sper sa ma anunti cand pui urmatoarea poezie:*
bye,bye:bye:

#14
Va multumesc din suflet! Asa ca si cadou de 1 mrtie v-am mai adus o poezi, imi pare foarte rau ca nu este chiar de martisor, dar pur si simplu nu am stiut cum sa scri despre asa ceva, dar in schimb am scris despre:


Fulg de nea

Din cer pe pervaz se lasă,
O mică balerină iesită din transă.
Aruncată de către nori,
Dusă de vânt pe faţa unor trecători.

Dansează fără griji,
Paşii ei sunt atât de îngrijiţi
Graţioasă mai sclipeşte o dată
Făcând o plecăciune, evaporându-se fără ca cineva să o mai vadă vreodată.

Se transformă-n apă pe pielea mea fierbinte
Trăindu-şi scurta viaţă neaducându-şi aminte,
De unde vine, ce face,
Dansează după care pentru eternitate tace.

Sper sa va placa si sa lasati cat mai multe comentarii.
Nu este foarte stralucita, dar ma rog sper totusi sa va placa.
P.S. am incercat sa ies din tema "Dragoste"
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#15
Deci am ajuns prima! Uraaaa niciodata nu ajung sa fiu prima. Despre poezie ce pot sa spun:
minunata asa cum ne-ai obisnuit.O da si ma bucur tare mult ca nu ai mai scris despre dragoste.E un subiect pe care multi il abordeaza si devine la un moment dat prea monoton.Poi cam atat .De criticat nu ma pricep, deci las asta in seama profesionistilor.Merci ca m-ai anuntat si mai astept si astfel de poezii din partea ta. Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#16
pai sa vedem...in primul rand vreau sa iti multumesc ca m-ai anuntat..revenind la poezie imi dau seama ca nu ai prea avut idei despre 1 martie, dar oricum si iedia din poezie e draguta...am observat ca in a doua strofa penultimul si ultimul vers nu prea rimeaza..in rest este chiar draguta...inca o data iti multumesc ca m-ai anuntat de poezie si sper sa ma anunti cand pui continuarea
bye,bye:bye:

#17
In primul rand la multi ani de 1 martie iubire:*... stiu ca am c-am intarziat dar sunt c-am amnezica:))
Sa vedem poezia... imi place ca ai asemanat un fulg de nea cu o balerina, doar ca un fulg se misca involuntar purtat de suflarea vantului in timp ce o balerina isi calculeaza atent miscarile. Nu m-am gandit niciodata la gratia pe care o au ambele cand danseaza, pentru ca amandoua executa un dans... una executa un dans apreciat pentru delicatete, iar alta este apreciata prin frumusetea miscarilor...
Scumpo mi-a placut mult cadoul de 1 martie:*:bye:

#18
Hey pentru inceput mutumesc ca m-ai anuntat acum poezia pai nu am de comentat sau criticat e foarte frumoasa si ai avut o inspiratie buna legata de titlu pentru ca putem spune ca balerinele sunt ca un fulg de nea deci mi-a placut. Totusi pot sa adaug ca nu prea mi-a placut versul ala foarte lung de la penultima strofa cam strica peisajul da e ok da totusi rimeaza.
Pai cam atat am avut de zis si sper ca atunci cand vei ma posta sa ma anunti si pe mine cine stie poate imi fac curaj si postez si eu poeziile mele da mai e pana atunci asa ca bafta la scris.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#19
Hi^^
Pai vad ca ai incercat sa iesi din tema dragoste :> Si aceasta a fost foarte reusita, adica mi-a placut cum ai descris acel fulg de nea, ca si cum ar fi fost admiratie. Eh,acum nu ma lua in seama, vorbesc mai mult metaforic:))
Versurile, ca de obicei, chiar stralucite. Bravo, darling. :]
Regret ca n-am putut trece pe aici chiar de 1 Martie, dar ehh, se ma intampla. Sper sa postezi cat de repede noi poezii. :o3
>:D<

#20
Hey guys. Va multumesc din suflet pentru ca va face-ti timp sa treceti si pe la poeziile mele. Cum imi place mie sa trec dintr-o tema in alta am ajuns si la cea intitulata "Tristete". Sunt foarte curioasa daca va veti da seama despre cine este aceasta poezie.

@*~Mady~* imi pare foarte rau daca nu ti-a placut acel vers, dar pur si simplu nu am mai avut inspiratie, iar cand m-a lovit parca nu mi-a mai pasat daca strica sau nu strofa. Pentru asta imi cer mii de scuze si promit ca nu se va mai repeta, sau daca da atunci fara intenitie.
@ss.naruto da dear. mi-am dat seama doar ca sunt intr-un fel pasionata de balet si m-am gandit de ce nu sa aseman un fulg cu o balerina. Mie mi se pare ca si fulgul si balerina sunt extraordinar de gratiosi si sensibili.
@LoLix da am realizat si eu cat de nasol suna imediat ce mi-a comentat Mady. Pana atunci chiar nu mi s-a parut ca este in neregula. Inca o data scuzele mele. Daca le vei posta vreodata sa imi spui si mie ok?

So...

Ochi plini de lacrimi

Crini albi si liliac,
Las pe mormâtul ce sufletul mi-a spulberat.
A plecat, ÅŸi nu mai este aici cu mine,
Nu mai este nimeni ce suferinţa să-mi aline.

Am crezut că v-a fi cu mine pentru todeauna,
Dar a reuÅŸit, mi-a luat-o furtuna.
Mintea-mi nu mai gândeşte raţional
Pe chip îmi cade o lacrimă, ce lucru banal.

Încep să ţip să vină înapoi,
Oamneii intră-n cimitir, roi.
Uitându-se ciudat la mine, dar suferinţa este cea ce vorbeşte,
Şi încet încet nu îmi mai simt corpul, cad pe jos lumea-n cremeneşte.

Sper sa va placa...
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.813 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Simple things Haribo 2 2.595 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.647 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)