Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple cuvinte

#41
indrept - indrepta
minetea - mintea
iedi - idei
Well, scumpo, mersi ca m-ai anuntat. Cred ca ti-am mai spus asta de mii de ori in celelalte comm`uri, dar o zic de cate ori doresc : )) In primul rand, imi place cum pui accentul pe sentimente, pe poezii, mai bine zis. Ai facut inca o lucrare de care sa fi mandra, atat tu, cat si eu. Ai ales doua cuvinte simple, dar impreuna suna foarte deosebit, special. Ai talnet, si-ti zic sa nu te opresti din scris. ^^
Am vazut ca ai postat mai repede, asa ca sper ca data viitoare s-o faci tot asa. ;) Nu-ti mai urez "bafta", pentru ca deja o ai.
:]

#42
Imi place chiar daca ai gresit unele cuvinte ,poezia e super interesanta si iti starneste imaginatia.
parca incerci sa "fugi" de "capitolul" dragoste (sau mi se pare mie) ,de ce ?imi placeau poeziile tale de dragoste.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#43
Waw ce rapid ai postat oricum nu e deloc rea poezia dar ai cam luat-o umpic pe aratura cu rima la prima si ultima stofa ai grija ca la o poezie asta conteaza foarte mult. Totusi e bine ca ai gasit cuvinte care, chiar daca nu rimeaza, se potrivesc foarte bine. Mia placut ideea chiar interesanta si titlul m-a lasat fara cuvinte. Am vazut cateva litere mancate sau inversate intre ele dar nu erau multe, cred. PAI sper sa ma anunti si pe mine cand postezi si alta poezie.:bye:
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#44
sunt pe la sfarsit
ma rog ...>.> ai fost destul de rapida cu urmatoarea poezie^_^
imi place te descurci destul de bine>:D<
imi plac versurile:
Stă şi urmăreşte picurii de ploaie
Cu vârful creionului pus pe foaie
suna bine :>
imi place poezia e chiar draguta succes in continuare si astept sa iti citesc urmatoarea poezie;;)
[Imagine: n3w6eu.jpg]

#45
Cum de era vorba de mama ta ? Adică, nah, nu înţeleg *laughs* . Daar mulţumesc că m-ai anunţat. Îmi place destul de mult poezia asta, şi scuze că n-am mai comentat, ce să fac. Timpul ~
În orice caz, nu sunt ză best în ale poeziei, de aceea nu prea ştiu ce să spun. N-am văzut greşeli de tasatare/exprimare, that`s good şi-mi place că scrii cu diacritice.
Aştept o altă creaţie de-a ta. Spor la scris.
:]
The stolen kisses are always the sweetest

[Imagine: 15heo49.png]
Thx, MimiÅŸor <3

True love is like ghosts, wich everybody talks and few have seen.







#46
Hey sweetie:* multumesc ca mai anuntat si imi pare rau ca nu ti-am lasat comm mai devreme, dar am avut o perioada ceva mai dificila si nu mai conteaza...
Poezia este frumoasa, desi in unele locuri lipseste rima... dar nu are mare inportanta, a fost reusita...
Stiam ca poezia " Ochi plini de lacrimi " se refera la mama sau cel putin am fost pe aproape:)):
Astept urmatoarea poezie*:bye:

P.S. E ultima oara cand te rog sa treci pe la capitolul pe care l-am postat nou... te rog, te rog, te rog... daca nu ma supar rau pe tine:(...

#47
*Imi cer scuze pentru intarziere.*
______________________________________________________________
Am citit toate poeziile pe care le-ai pus tu.. deci toate imi plac foarte mult.
Eu una nu sunt foarte infocata dupa poezi, mai mult prefer sa compun cantece.
Deci sa nu te astepti sa las un comm gigantic, insa voi lasa unul echilibrat.
Ador modul in care sentimentele isi pun amprenta pe unele poezii, se vede ca ai imaginatie, chiar daca in unele dintre ele, a lipsit rima. dar acum nu o mai tot torturati pe saraca fata, ca nu are rime. Eu una am citit poezii fara rime, scrise chiar de autori romani, acum chiar nu imi mai aduc aminte ce autor a fost care a avut cateva, sau chiar mai multe poezii fara rime.
Anyway, totul mi se pare echilibrata in sensul ca poate ca nu ai mereu rima, asa idea,
conceptia poeziiei are originalitate si dezlantuie o idee frumoasa.
___________________________________________________________
Inca odata imi cer scuze ca nu ti-am lasat comm la ele mai din timp, sau atunci cadn mi-ai spus, dar oricum prefer sa raman fidela, chiar daca ma anunti acum si nu raspund, eu oricum am sa vin, chiar daca tarziu, tot am sa-ti las commla ele.
________________________________________________________
Din ce cauza.. pentru ca imi plac foarte, foarte mult.
sa nu te lasi niciodata, poate ca multi considera ca poezia, adica creerea unei poezii necesita talent inascut, eu insa doresc sa cred ca, cu totii putem crea poezii, in asa fel sa ne exprimam sentimentele, conceptele, viziunile etc.
___________________________________________
Te pup si astept urmatoarea poezie.

#48
Hey! Uite ca am venit cu o noua poezie. M-am gandit sa ii aduc in dar Soarelul o poezie. Am incercat sa o fac cat mai frumoasa cu putinta... sper sa va placa
Enjoy!

Apus de soare

Cerul este senin
Fără al norilor venin,
Soarele stă şi încălzeşte
Pe vampiri îi amăgşte.

Cu mâinile la ceafă, picior peste picior
Străpunge gânduri, este tot doar un fior.
Mândru el domneşte
Stă fără jenă şi se odihneşte.

Dar împărăţia lui încet apune
Iar pe măreţul Soare îl răpune,
Luna îl îndepărtează
Îi clar, se înoptează.

Tot ce mai rămâne
Lăsând în urma sa pulbere.
Razele sale se refelctă-n mare
Este un simplu apus de Soare.
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...

#49
hi dear:*...scuze ca nu am comentat cealalta poezie insa nu am avut timp...totusi am sa le comentez acuma pe amandoua

Zambete stinse
pai aceasta poezie a fost foarte frumoasa(din punctul meu de vedere)...am mai observat cateva greseli dar au fost mentionate mai sus asa ca nu mai are rost sa le spun...in rest tema poeziei e super

Apus de soare
imi place faptul ca ai facut aceasta poezie despre soare pentru ca astept cu nerabdare vara iar aceasta poezie mia readus aminte de ea...revenind la poezie si aici am vazut cateva greseli iar la versul ''Îi clar, se înoptează.'' puteai sa pui ''Este clar, se inopteaza" ar fi sunat mai bine dupa parerea mea...in reste totul este ok

mersi ca m-ai anuntat si sper sa ma anunti cand pui o noua poezie
bye,bte:bye:

#50
Hei buna dear ! Imi cer scuze ca nu am ti-am comentat si poezia trecuta insa timpul nu mi-a permis.Anyway iti spun ca amandoua sunt superbe desi mai mult imi place aceasta.Stii ca nu prea le am cu critica deci trec peste acest lucru.Poi cam atat as avea de spus.Tine-o tot asa pentru ca esti pe drumul cel bun.Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.813 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Simple things Haribo 2 2.595 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.647 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)