Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Simple cuvinte

#81
Hi dear si mersi ca m-ai anuntat. Sa stii ca imi place foarte mult aceasta poezie, mai ales faptul ca ai facut-o in engleza. Din cate am vazut nu ai avut greseli de tastare cea ce este foarte bine, insa exact cum au spus si cei de mai sus ar trebui sa ai grija la masuri. In rest all is ok. Altceva nu mai am de comentat si chiar cred ca ar avea succes acest cantec^^.

bye,bye:bye:

P.S.sa ma anunti cand pui o alta poezie:*

#82
Pai mai intai, intr-o poezie in limba engleza nu prea conteaza masura, nu esti experta, nimeni nu este, insa vad ca te-ai descurcat. Nu credeam ca o sa scrii o poezie in engleza.. xD
Titlul m-a atras, dar intr-un fel, mi s-a parut cam trist... Anyway, ce conteaza ? Ai avut figuri de stil si tot ce e " necesar " intr-o poezie, rima... ^^ Deci la rima am ramas uimita, si intr-un mod foarte placut. Este greu sa faci o opera lirica in aceasta limba, dar care sa si rimeze. :]
Vad ca (,) continui sa ne uimesti si sa ne surprinzi. * laughs *
Succes ! :*

#83
Hello dear pai pot spune ca nu prea mai nimerit eu urasc engleza din toate punctele de vedere dar asa cum nu am promis am trecut si am citit-o si sincer in mintea mea deja s-a creeat un cantec complet si da e bine adica nu am vazut ceva ce sa nu mi se para ok deci poti sa il faci sigur un hit de expectie deci cam atat. Sa ma anunti cand mai postezi.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#84
Mersii ca m-ai anuntat dear. :*
Scuze ca nu am mai trecut, e vina mea... :(
Dar am revenit si a sa-ti spun cateva chesti legate de ultima poezie, care este ine gleza.

Rima a iesit foarte bine, chiar bine.. insa in anumite parti tot cred ca ai gresit ceva la timp, nu stiu.. mi se pare doar. :))
Oricum cuvintele sunt dragute, imi place cum ai compus...imi cer scuze dar nu ma prea pricepla criticat poezi.. :))

Oricum mie una imi place foarte mult. :X
Astept sa vad mai multe. :X

#85
Buna dear!!Vai, dar de cand nu am mai fost pe aici!!In fine am avut cateva proleme cu netul...dar partea buna e ca sunt aici .In primu' rand vreau sa-ti spun ca ador ultima ta creatie,pentru ca,evident,e in engleza.De criticat sincer nu prea am ce asa ca tec pesta partea asta.In final vreau sa-ti spun ca vrea rapid un next si neaaparat sa fie in engleza.Je ne!
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#86
Ok, mi-ai provocat un atac de panica cu "poiezia" asta in limba engleza asa ca dau comment.

quote from Dawn:

SPUNETI NU ENGLEZEI DE BALTA!

end quote


De ce sa ma mai leg de prozodie, de figuri de stil, de semnificatii sau de alte lucruri care oricum sunt inexistente in insiruirea aia de versuri?
Vrei sa scrii dadaist? Fa-le macar sa sune bine atunci. Like this:

Citat:poezie dadaistă
De ana pauper

Copil nebun, frăguţe, fraudă,
O noapte cu lună şi-un pic de minciună
Părăseşte ochelarii îngroşaţi, văduvind
un sărut înfometat, albastru.
O! privire pătrunzătoare…
Într-un trup încovoiat am căutat
Pe un tomberon de cristal, dicotiledonate.
Drenează… găsit-am doar un suflet sterp;
Psihanaliza, fîntîna eului ispitit,
ÃŽntr-un vis vanilat scurs pe Internet-
ce risipă de idei, deci…
Ploaie, o veveriţă divergentă,
Căldură alb-negru, ca din plop,
Papanaşi de euforie în norul plictisit…
Vreau o lebădă de plumb!

Din cauza ta probabil n-o sa dorm noaptea asta, si nu din cauza ca scrii prost ci din cauza ca esti inconstienta de asta. Nu stiu cati ani ai si nu imi pasa (ca mie poeziile pe care le-am scris la cinspe ani mi se par geniale fata de rahaturile ce le scriu amu'), eu doar iti las un comentariu care sa te trezeasca.
*ding ding ding*
Nu e OBLIGATORIU sa fiti toti poeti. Nu trebuie sa stiti toti sa scrieti literatura. Daca esti cu iubita nu tre' sa-i soptesti la ureche poezii de Horia Furtuna cand tu ai in cap logaritmi, cuplul dinamic sau tabelul lui Mendeleev.
Oamenii sunt diferiti. Si au talente diferite. Si nu toate se manifesta pe forumuri.
Wake up kids!
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#87
Scuză-mă Blank, dar eu una nu am înţeles ce ai vrut să spui.. Dacă din cauza mea nu o să dormi la noapte asta e. Nu te-am rugat în mod special să laşi un comentariu. Probabil că nu am înţeles eu bine ce ai scris aşa că am să te rog să-mi mai explici o dată, dacă se poate printr-un PM. Mersi anticipat.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.813 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Simple things Haribo 2 2.595 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+] Heartagrama 41 19.647 07-07-2011, 02:58 AM
Ultimul răspuns: Akie


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)