Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

I am a simple girl and you’re a crazy boy….we can be friends? [16+ / 18+]

#41
Capitolul 10
*Eliberarea si fuga - prima parte*

KiDda: Vai doamne, am alergam prea mult ca sa ma opresc tocmai acum. Din pacate pentru mine, urma de sange a fost sa oprit. Am apropiat de un perete din dreapta mea si m am sprijinit cu mana de un tablou oribil cu niste peruci. Mi am simtit mana cum intra in tablou si m am speriat danduma cativa pasi in spate. O parte din perete da deschis ca o usa lasand la vedere niste scari care duceau la subsol. M am uitat la Miki mirata, apoi am inaintat alaturi de ea. Scarile erau din piatra si erau c am abrupt, nu prea imi tineam bine echilibrul pe ele, Miki pe de alta parte déjà era jos si ma astepta pe mine. Bretonul ma c am deranja – am renuntat sa mi mai prind parul pentru ca ori cum se desfacea. Cand am ajuns jos am simtit cum aerul rece pune stapanire pe corpul meu cald ceea ce ma facut sa tremur. Subsolul. Acolo ma aflam, intr un subsol alaturi de un gardian care dormea bustean. Am chicotit incet si am trecut linistita pe langa el indreptandu ma spre “camerele” prizonierilor. Toate incaperile erau pline cu oameni nevinovati, torturati si infometati. Doar una era goala inar in ultima se afla, tata.
Am alergat la el si mi am inclestat degetele de grilajul care ma despartea de el. Se uita trist la mine si putin suparat. Din cauza acelei priviri picioarele mi s au inmuiat si am cazut in genunchi cu mainile inca pe grilaj. Stateam cu capul plecat si ii spuneam in soapta ca mi pare rau si ca nu ar fi trebuit sa ma trezesc eu vorbind. I am auzit pasi apropiinduse de mine si o mana rece care imi ridica barbia la nivelul fetei lui.
-Nu i nimic draga mea, aici vroiam sa ajung. A zis tatal meu bland.
Ceea ce mi a zis ma lasat putin pe ganduri dar am continuat sa l ascult. Acei oameni au facut parte dintr un echipaj de al lui si unii dintre ei fac parte din echipajul lui Minato. Restu sunt niste bieti oameni, nevinovati, care au fost luati de la casele lor pe nedrept. Mi am intors privirea si am vazut cati oameni a putut lua de langa familiile lor soldatii aceia nenorociti. M am ridicat in capul oaselor si mi am suflecat mainile. Am vrut sa ma duc sa i au cheile de la temnite dar mana tatei ma impiedicat. Mi a intins o foaie mica si un carbune.
-Si ce se presupune ca trebuie sa fac cu astea?
-Scrie un bilet si trimitel echipajului, maine avem o surpriza pentru dragul nostru secretar.
Mi am dat ochi peste cap si m am apropiat de perete incepand sa scriu apoi am paturit micuta foaie si i am dat o lui Miki indrumand o unde trebuie sa ajunga. Sa grabit sa ajunga la tata in cusca apoi a iesit printre gratiile de la micuta fereastra si a disparut.
M am intors cu spatele la camaruta unde statea tatal meu si am inceput sa ma uit prin celelalte. Prima de langa Sasuke cred ca era goala deoarece nu am vazut nimic, dar celelalte erau pline ochi cu oameni care cereau o bucata de paine. La intuneric parul meu se vedea un saten inchis dar cand m am apropiat de o torta toti s au speriat si s au dat in spate. Am oftat incet si le am spus in soapta ca nu sunt ceea ce cred ei si ca vreau sa i ajut.
-Masa!! A strigat civena de dupa colt.
Toti s au speriat si eu la fel, nu aveam unde sa ma ascund si nu mai mergea smecheria de pe holul cel mare. Custile erau formate din niste bari solide verticale, dar nu era nici una orizontala. Ma uitam ca proasta dejur imprejurul meu apoi la tavan dar, nu aveam cum sa ajung acolo. Printre gratii s au impreunat cateva maini formand ca un fel de scara. Unul dintre ei a soptit “grabestete” iar eu l am ascultat si m am urcat cu ajutorul lor pe tavan, la propriu. Dupa ce m am asezat cum trebuie toti sau retras de langa grilaj si au asteptat. Imediat a aparut un soldat cu sase paini si le a pus in mijlocul holului alaturi de un butoi cu apa. M am uitat putin ciudat la ceea ce a pus “sub mine” apoi mi am indreptat privirea spre locul unde mergea el.
-Ce avem noi aici! Marele Uchiha se afla in inchisoarea noastra fara vreo sansa de scapare. A zis badjocoritor soldatul.
-Ar trebui sa fie un “Capitan” pe acolo pe undeva. I a raspuns tata vesel.
Am coborat de pe tavan si am aterizat pe varful picioarelor apoi mi am scos cutitul din centura si m am apropiat usor de soldat punandui obiectul ascutit la gat. Acesta a tresarit speriat si a incercat sa intoarca capul sa vada cine il ameninta dar glasut tatei la impiedicat cu un “nu” scurt.
-Daca intorci capul, cat de curand va fi pe jos. I am zis putin nervoasa. Tu esti cel care are grija ca acesti oameni sa primeasca mancare?
A dat ajirmativ din cap fara sa scoata vre un cuvant.
-De ce le lasi undeva unde nu pot ajunge? Am zis nervoasa.
-Pentru ca merita! Sunt niste nenorociti si cat de curand vor pleca de pe lumea asta. A zis prinzand glas.
L am intors cu fata la mine si i am dat un pumn in gura lovinduse cu capul de gratii. A cazut in fund si se uita speriat la mine; m am asezat pe vine si m am apropiat din nou cu cutitul de gatul lui uitandu ma tinta in ochi lui caprui.
-Sunt nevinovati, nenorocitule! Cei care ar trebui sa fie inchisi dupa acele gratii sunteti voi, soldatii si biserica aia nenorocita in care credeti orbeste. Am strigat nervoasa la el gata gata sa i tai gatul.
-Necredincioas o! Voi avea grija sa fi arsa pe rug! A strigat inapoi la mine.
-Hm, iti doresc sa ajungi arzi in focul iadului, nenorocitule! A spus si i am taiat gatul acesta murind instantaneu.
Ininte sa ma ridic in picioare l am controlat sa vad daca nu cumva cheile nu sunt la el si nu erau. M am indreptat spre cele 6 painici si le am aruncat dupa colt. Toti au inceput sa stige si sa faca urat. Mi am dat ochi peste cap si le am explicat ca acea macare era otavita. Trebuia sa gasesc mancare pentru acesti oameni si aveam nevoie de ajutor ca sa pot face asta.
-De unde sti ca este otravita, poate era buna si din cauza ta murim noi de foame acum. A zis cineva din cusca din fata mea.
-Bine. Am zis si m am dus sa iau o paine si m am intrs la ei. Cine vrea sa incerce?
Toti s au uitat c am tematori la mine si s au dat in spate ramanand un singur copil in fata. O fetita mica, blonda si murdara – cei drept toti erau asa si nu i invinuiesc.
-Bravo, bagati la inaintare un biet copil fara aparare. Asta imi dovedeste ca nu aveti incredere in mine si ca nu meritati sa iesiti din acel loc. M am intors cu spatele la ei si am vrut sa plec dar o mana rece mi a prins o pe a mea.
-Te rog, nu pleca, avem nevoie de tine. Era micuta fetita blonda care acum era in picioare si ma tinea pe mine de mana.
-Asta incerc sa fac, dar trebuie sa gasesc mai multa mancare.
Mi a dat drumul la mana sis a asezat din nou in fund langa gratii. Am alergat inapoi la tata si am incercat sa deschis cusca cu cutitul si cu o bucata subtire de metal. M am chinuit cateva minute dar, intr un final am reusit si l am eliberat. L am luat de maneca tragandu l dupa mine si le am zis celortlalti ca ma intorc repede. Ne am indreptat spre iesire apoi ne am oprit pe hol imedoat ce s a inchis usa. I am spus ca in drum incoace vazusem o camera mare din care se simtea um miros minunat de mancare si ca acolo sar putea sa fie bucataria. Din fericire pentru noi afara se intunecase déjà deci, era ora cinei, asta insemna ca bucataria era goala. Ne am grabit sa ajungem acolo fara sa fim observati si am reusit. Mirosul macari proaspat gatite nea facut stomacul sa vorbeasca. Am gasit niste saci pusi pe lazi si i am luat incepand sa bagam macare acolo. In zece minute am umplut patru saci cu mancare si inainte sa ies am cautat un cearceaf sau o carpa. Dupa ce am gasit o carpa mare am aucat sacii cum am putut si am incercat sa ne grabim inapoi la locul unde se aflau acele suflete lipsite de aparare. Am ajuns mai greu ce i drept dar nu am fost prinsi si asta a fost un lucru un pentru noi. Partea grea au fost scarile pentru ca, la cat de abrupte erau nu prea puteam cobora cu o greutate ca aia dupa noi. Cand am ajuns jos am lasat trei saci acolo si unul l am luat ajutata de tatal meu si l am dus la prima camaruta bagand mancarea printr una din gratiile de langa perete. Prin golu ala cred ca puteam incapea si eu acolo. Cand am vrut sa ma intorc sa i au urmatorul sac cu macare ma m impiedicat venind pe burta. M am intors sa vad de ce ma impiedicasem si am vazut o pe Miki cum statea in fund si manca un mar mic. Am vrut sa tip la ea dat tata ma impiedicat sa fac asta sis a ocupat el de ceilalti saci. Dupa ce a terminat l am rugat sa mai caute un butoi cu apa si sa l aduca aici. Nu a mai intrebat la ce aveam nevoie de el si s a dus sa l caute. M am uitat sa vad daca nu cumva era unul si pe aici si l am gasit langa masa unde dormea soldatul acum mort. Am incercat sa trec pe la fiecare sa le dau apa ceea ce a fost mult mai greu decat am crezut eu la inceput dar, m am descurcat destul de bine. Cu restul de apa am incercat sa i ingrijesc pe cei care aveau rani urate. Nu am reusit sa fac asta la toti pentru ca nu aveam destula apa. Zgomotul facut de tata cnd a injurat ma facut sa zambesc cu toata gura. M am grabit sa l ajut cu apa si apoi ne am asezat si noi pe jos si am mancat linistiti. Pana acum nu am fost atenta pe unde era Miki dar stiu ca acum statea in fata custii de langa cea a tatei si se uita tinta la ceva. M am ridicat de jos si am luat o torta indreptandu ma apoi spre ea ca sa pot vadea la ce se uita asa fascinata. Nu prea imi dadea lumina acea torta dar a fost deajuns sa vad ca acea camaruta nu era goala, era cineva acolo. Am aruncat tort ape jos stiind ca nu este nici un prezinta nici un pericol pentru nimeni si m am bagat prin goglul de la gratii alergand spre cel care statea adormit pe jos. M am asezat in genunchi langa el si i am dat parul la o parte de pe fata, era Hiroshi, si nu era tocmai intr o stare foarte buna. Am alergat inapoi la gratii si l am rugat pe tata sa mi dea mancare, un bol cu apa si carpa. Sa uitat putin ciudat la mine dar ma ascultat si mi a adus repede ceea ce i am cerut. M am intors cu mancarea la brunet si l am stropit cu putina apa pe fata ca sa se poata trezi. A inceput sa se miste dar cred ca fiecare miscare il durea destul de tare. Sa intors cu fata la mine iar eu m am pus in genunchi langa el. L am ajutat sa se ridice in capul oaselor ca sa poata manca si am asteptata pana a terminat apoi i am dat apa sa bea. A baut toata apa din bol deci am fost nevoita sa ma intorc si sa l rog pe tata sa l umple din nou. M am intors la brunet si m am asezat din nou langa el incepand sa I ingrijesc ranile de pe fata coborand pe brate si terminand cu spatele care era plin de taieturi, vanatai si cicatrici.
In timp ce il stergeam pe spate am inceput sa vorbesc cu el.
-Deci, de cand esti prins aici?
-De doua zile, cred ca ti ai dat seam asi singura ce am facut atata timp aici. A zis facand referire la semnele de pe spate.
-Tu chiar l ai omorat pe rege? Am intrebat putin timida.
-Ahh..a gemut de durere, nu. Dar mi ar fi facut o mare placere. Ssss…
-Scuze, stiu ca doare dar trebuie sa te ingrijeasca cineva.
-De ce esti atat de draguta cu noi? Nici macar nu ne cunosti si ne ai adus mancare, apa si ne ai ingrijit ranile, apropo, doar cu apa, nu o sa reusesti mare lucru.
-V am ajutat pentru ca sunteti nevinovati si nu meritati asta iar apa nu este simpla, am pus niste ierburi speciale in ea, de ce crezi ca te ustura asa tare?
-Multmulesc. A murmurat lasand capul in jos.
-Cu placere. I am raspuns in soapta.
Am continuat sa i ingrijesc ranile in tacere. Tata intre timp stransese totul si a avut grija sa puna totul la loc, ca sa nu se observe ca acolo a fost un ospat. Nu intrebati unde a ascusn cadavrul ca nu stiu nici eu si nu vreau sa aflu prea curand. Baltoaca de sange a fost acoperita usor de praf si gata, acum temnita era ca inainte.
In capatul scarilor sa auzit un zgomot puternic semn ca usa a fost deschisa. Sasuke sa dus repede in celula lui si a tras usa dupa el punanduse in fund cu spatele la noi. Am luat bolul si carpa murdara de sange si am pus o intr un colt al celulei apoi m am intors cu fata la Hiroshi. Nu mai mergea smecheria de adineauri cu tavanul si nici sa raman acolo, in fata lui, nu era o solutie. Brunetul sa ridicat in picioare si a venit la mine punand mana pe capul meu apoi trasand o lini invizibila pana la gatul lui. Ma masurat? Sunt pe care sa fiu prinsa de niste soldati prosti si el ma masara? S a asezat pe podea in acelasi fel cum la am gasit, tragandu ma si pe mine dupa el. Spatele meu era lipit de pieptul lui iar parul meu rosu venea de dupa gat apoi fiind ravasit pe podea. Mana lui dreapat era lasata moale pe burta mea iar cealalta mana o tinea sub cap, pe post de perna. Mainile mele erau acum zub capul meu ca sa nu stau cu capul pe jos. Ii simteam rasuflarea calda in parul meu si era o senzatie destul de placuta. Fara sa mi dau seama am inceput sa tremur si am inceput sa ma indoesc ca acest plan va functiona asa cum mi am dorit.
Ostaticii din celelalte custi au inceput inceput sa faca galagie cand paznicii au coborat. Nu am vazut ce sa intamplat dar am auzit cum sabia unuia dintre ei a fost scoasa din teaca si omorand pe cineva. Brunetul mi a pus mana la gura ca nu cumva sa tip si mi a soptit sa ma linistesc pentru ca de el, nu se vor atinge. Am dar afirmativ din cap si l am luat de mana strangand o la pieptul meu.
Sa auzit un zgomot destul de enervant la contactul sabiai cu cel al gratiilor de la temnita noastra. A aruncat ceva printre ele apoi sa indreptat spre tata facand acelasi lucru si acolo. Sa mai luat purin de prizonieti apoi a incercat sa dea de paznicul care dormea adineauri pe scaun dar, nu la gasit.
-Unde este? A intrebat nervos.
-A plecat acum ceva vreme. Poate este pe “tron”, de ce nu te duci dupa el sa il ti da manute ca nu cumva sa dea pe el. A zis tata amuzat.
-Nu mi bat capul cu tine acum, maine voi avea o deosibata placere sa te vad murind. A spus putin nervos si a plecat.
Brunetul a pufnit in parul meu facandu ma sa tresar, apoi sa ridicat si sa dus sa ia ce ia lasat paznicul. M am intors pe spate sa pot vedea ce anume luase si era o patura. Am ridicat din spranceana oarecum mirata si m am uitat la Hiroshi vrand sa l intreb pentru ce era dar, se pare ca mi a citit privirea.
-Doar nu credeai ca sunt si fara inima. A zis venind la mine. Bine, nu au dar, se gadesc, ca in aceste custi mai sunt si copii. A spus dupa ce a vazut cum mi am ridicat ambele sprancene.
M am intors din nou cu spatele la el si mi am pus mana dreapta sub cap incercand sa mi tin parul cumva. L am simtit cum se aseaza in spatele meu, in aceiasi pozitie punand patura peste noi.
-Sa nu faceti prosti!! A strigat tata.
Mi am dat ochi peste cap si m am intors cu fata la el. Acum stea intins pe spate cu ambele maini sub cap si privirea in tavan. Se gandea la ceva destul de intens si n as fi vrut sa l trezesc dar, e racoare pe jos. M am intins pana am ajuns cu capul pe pieptul lui si mainile mi le am pus pe burta lui. A tresarit putin cand a simtit mainile mele reci pe corpul lui dar nu a spus nimic. Mana lui stanga era pe spatele meu, tinand patura ca sa nu mi fie frig.
Am simtit cum inima incepe sa mi bata din ce in ce mai tare, simteam cum ceva umbla prin stomacul meu si fiori calzi imi inunda tot corpul. Ori am inceput sa simt ceva pentru cel care era langa mine – sau sub mine – ori am racit desi, eu cred ca e prima varianta. Abea astept sa plecam de aici si el sa vina cu noi, m as simti mult mai in siguranta cu el, alaturi de mine.



sper sa va placa si scuzati greselile de tastare, am verificat inainte sa l postez dar, cred ca au mai ramas :">
To the right, To the left, we will fight to the death
To the Edge of the Earth, It's a Brave New World from the last to the first
To the right, To the left, We will fight to the death
To the Edge of the Earth it's a Brave New World it's a Brave New World It's A Brave New World
A Brave New World
The war is won,
the war is won,
a brave new world



[Imagine: beautyfullgrl.png]





I am a simple girl and you're a crazy boy....we can be friends? [+16 / +18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...649&page=1

Inimile noastre bat ROCK [+16/+18] - http://animezup.com/forum/showthread.php...548&page=1

#42
Jeje!!! ma bucur ca ai pus urmatorul capitol asa de repede :D eh...asa mai merge :D ce fericire! cum se cunoaste vacanta.
Super capitolul, asta a avut actiune, si hmmm....cum spunea mama: nu exista prietenie completa intre un baiat si o fata, ci doar amor. Aish, dragostea la prima vedere.
In acest capitol ai avut destule greseli dar s-a inteles istoria. Cea ce mi-a placut este ca actiune putin importanta ai trecut-o repede, nu ai lasat-o in pause dar nici nu ai facut-o larga :D Dialogul a fost bun, dar invata sa pui - spuse.... - daca nu, de cateva ori m-am chinuit sa inteleg daca vorbea sau se exprima autorul, daca intelegi ce vreau sa spun, in rest, totul bine. Descrierea e buna si interesanta. Dar daca puteau pleca de acolo, de ce nu pleaca? asteapta echipajul?
Gambate si Ja ne! ^_^
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24539 O dorinta....oare se poate indeplini? ( one-shot)
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22963 Te iubesc, te doresc, doar incerc sa te amagesc!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13236 - vampiri? atunci ai venit la locul cu crini





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Crazy love[one direction]. cucubau1000 1 2.408 06-05-2013, 02:19 AM
Ultimul răspuns: Syryus
  Simple banalităţi. Amy :3 6 2.815 21-12-2011, 08:40 PM
Ultimul răspuns: SnowFlake.
  Crazy or lucky - [+18] Nywa 20 26.012 17-12-2011, 01:41 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Simple things Haribo 2 2.596 06-09-2011, 10:33 PM
Ultimul răspuns: Haribo
  Simple cuvinte MooN. 86 33.792 24-07-2011, 11:02 AM
Ultimul răspuns: MooN.
  We will still be friends forever despite difficulties •нąкü• 100 46.815 18-07-2011, 03:20 PM
Ultimul răspuns: Mùsè
  Crazy Sex-Crazy Night (thriller-yaoi)18+ Aliss_anime 18 10.157 08-01-2011, 08:46 PM
Ultimul răspuns: Biscu' iz back ^^
  Lord of the Rings - More than friends? [ Yaoi ] Meal. 1 2.969 29-01-2010, 04:30 PM
Ultimul răspuns: Nidryne
  Prietenia [ Ino + Sakura= Best friends 4 ever ] InoLicious 5 5.177 02-01-2010, 04:16 PM
Ultimul răspuns: ~~Plastic~~


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)