Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp

#1
[/align][/size][/b][/font][/color]Disclamer: Nu detin niciun personaj din animeul naruto( inafara de ale care le voi crea) si no voi face profit de pe uma accestora

Capitolul-1

Era, o dimineata frumoasa in Konoha razele soarelui bateau catre o fata denuma 16-ani avea parul roz asemenor florilor de ciresi avea ochi ca cel mai pretios smarald ea statea si privea pe ferestra si se gandea la Sasuke un baiat cu parul negru s ochi la fel.Rolazia se uita pe fereastra trista aceel baiat plecase din oras sperand sa fie mai puternic si pentru asi ucide fratele pe nume Itachi Uchiha care ea distrus familia
-Lord Orochimaru cum credeti co sa vindecati mainile o Kabuto Kabuto tu nu sti ca sunt medici in sat disponibili dar lord Orochimaru Tsunade nu doreste sa va vindece bratele cine a zis ceva de Tsunade ii dadu o poza spune o cunosti Kabuto este unul dintre medici satului Frunza
-Nu se poate sa fie ea
Orochimaru: Kabuto informatori mei au spus ca Tsunade a antrenatu si acum are puterile si toate abilitatile accesteia
Sasuke era acolo Orochimaru ii dadu poza lui Sasuke si apoi zambind malefic o cunosti?
Sasuke: Nu se poate este Sakura
Orochimaru: Dupace im va vindeca bratele o so ucid apoi razand
Sasuke la auzul vesti inima ise strapunse in mii si mii de bucatele
Orochimaru. Sasuke vreau sa aduci si sa mi-o aduci ai inteles?
Sasuke: D...d....da orochimaru
Accesta plecase dar nu dupa Sakura dorea sa fie singur
Sasuke se gandea:
Dece Sakura cand mi-a marturisit dragostea ei eu nu am avut curaju sa ii marturisesc acceleai sentimente.Doamna Tsunade se plimba prin sat cand il zari de pe un munte cu telescopu pe Kabuto atunci sia dat, seama ce cauta
In timp ce Sakura si Naruto se atrenau doamna Tsunade ii chema.
-Naruto: Da ce sa intamplat bunica Tsunade ce sa intamplat?
Tsunade: Ti-am zis sa nu mai im zici asa!!! spunand ea nervoasa
Sakura: Doamna Tsunade dece neati chemat?
Tsunade: Pai Orochimaru cauta un medic si te vrea pe tine Sakura
Sakura: Pe mine?
Tsunade: Da eu si tu suntem singurel care putem sa ii vindecam bratele Sakura vei sta cu mine in casa sa tepot pazi eu personal.
Sakura: Da doamna!
Tsunade: Vei sta la etajul 2 ma gasesti la etajul 5
Shizunem, dute acasa la Sakura si adui cateva lucruri pana cand a ajuns Tsunade mai avea din lucrurile ei vechi din copilarie arata ca Tsunade versiunea par roz
Shizune: Doamna Tsunade am adus lucrurile Sakurei
Tsunade: I-am dat eu cateva haine dar poti sa ile dush sa si aseze in dulap
Nustiu daca va place va rog sa nu mai ziceti de rau ca parca mor cand comenteaza ceva de rau de mine sper ca in asta am pus mai multa descriere

Intre timp...

Kabuto: Sasuke nu trebia sa o cauti pe Sakura
Sasuke: O so caut cand am chef
Kabuto: Nu cumva simti ceva pentru, aceea fata nu?
Sasuke: Nu fi prost Kabuto ma duc sa o caut

Sasuke in gandul ei nu se poate pana acum doar am ucis cu sange rece nu am iubit deloc cand am plecat din sat am visat doar sa devin mai puternic fara macar sa o sarut pe Sakura

Era miezul nopti Rozalia se culcase

Stati unpic pauza pauza sa va lamuresc cu ceva am vazut intr-un anime naruto shuppiden nustiu cum se scrie sa foloseau o tehnica sa simta charckra acum sa revenim

Sasuke folosi o tehnica so gaseasca pe Sakura dar ii era prea mila so vada moarta si pe langa asta tinea la ea o saruta lung dar ea fara care sa se trezeasca Kabuto se uita la Sasuke fara sa stie Sasuke apoi pleca sa raporteze lui orochimaru
Kabuto:Lord Orochimaru uitate in ochi mei accesta il vedea pe Sasuke cum o saruta pe Sakura
Orichimaru: Kabuo vreau so mi-o aduci tu pe Sakura si prefate ca nu ai vazut nimic ai inteles
Kabuto: Da lord Orochimaru!
Orochimaru: Dar nu acum Maine

Era din noi dimineata era foarte frumos Sasuke folosi o tehnica te ghenjutsu sa se face invizibil se duse la Sakura Statea si se uita fermecat la frumusetea accesteia ea statea la geam vredonand o melodia


Ai plecat.
Si pe mine mai lasat.
In urma mea am lacrimi amare aaa.
Eu ma uit la stele sunt fermecata de ele.
Sunt trsta aaa ca nu esti cu mine iubirea mea.
Dece nu stai langa mine sa ma saruti sa ma iubesti tu baiatule din povesti

Inima brunetului cu fiecare spusa a cantului se frangea
Bruneul abea se aptinea sa nu o sarute.

Vazand ca brunetl mai abea un pic si o inpingea pe pat si dorea so sarute si so simta el decise sa plece era pe la marginea lacului folosi o tehnica sa se transforme intr-un baiat timpul a zburat repede


Vedeti in capitolul 2 rapirea sakurei


Edit : Fără emoticoane în fic !
Edit 2 > Titlu modificat

#2
Hei~.
În primul rând să ştii că nu ai postat unde trebuie. Trebuia să postezi la Naruto Fics, probabil un moderator îţi va muta ficul.Apoi, e foarte deranjant că scrii numele înainte şi nu pui linie de dialog.Descrierea e inexistentă, acţiunea cam fugărită şi dialogul plictisitor.
Ai greşeli de tastare cu nemiluita şi într-un fic nu se foloseşte limbaj de messenger, dacă nu ştiai şi nu se pun nici emoticoane, decât în parodii.Well, mai ai de lucrat la el, pune mâna şi mai citeşte ca să-ţi dezvolţi vocabularul.
*Hug*>:D<

#3
Capitolul 2 rapirea

Era miezul nopti Sakura dormea sa dus la ea a loato in brate si se duse cu ea la Orochimaru

-Kabuto: Sasuke tu nu ai gasito dar am gasito eu
Lui Sasuke ii venea sa se bata cu Kabuto dar insa nu putea profitand ca Kabuto era la bucatariia a sarutato pana cand sa intoros accesta

-Kabuto: Sasuke ce faci o saruti?
-Sasuke: Nu verificam daca respira
-Kabuto: Aha
-Kabuto: Lord Orochimaru v-am adus fata excelent acum trezesteo
-Sasuke: Orochimaruo trezesc eu
-Orochimaru:Fie dar sa doara zambind malefic
Sasuke o saruta
-Orochimaru:Sasuke ce crezi ca faci?
-Sasuke: O musc de buza e foarte dureros
-Orochimaru: O trezesc eu
Accesta ii dadu cu un picior in burta
Sasuke se speria foarte tare cand il vezut pe orochimaru il vazu si pe Sasuke si alergat in bratele lui
-Sakura:Sasuke hai sa plecam de aici repede!!!
-Sasuke: Nu pot Sakura
-Sakura;Despre ce vorbesti normal ca poti hai sa plecam
Sasuke se uita in ochi accesteia si o saruta casa se calmeze
-Orochimaru:Terminate Sasuke!!! tipa Orochimaru
-Sakura:Ce vrei intreba acceasta
-Orochimaru:Sa im vindeci bratele cer prea mult
-Sakura:Nici gand!
-Orochimaru:Kabuto ocupate de ia Kabuto a duso intr-o camera plina cu serpi sakura se timtea ca nu mai are scapare asa ca spuse:
-Sakura:Bine it vindec bratele, daca il lasi pe Sasuke se vina cu mine
-Orochimaru: Nu se poate vezi tu o sa ma transfer in corpul lui cand il va ucide pe Itachi si apoi te voi ucide pe tine
Sakura se simtea atat de rau la cele auzite si fara scapare
-Sakura:It vindec bratele daca Sasuke pleaca cu mine!!!
-Orochimaru:Din partea nu ce nu ai inteles
Sasuke o cupate de ea
-Sasuke:Bine o voi duce inapoi in satul frunza
-Orochimaru nu ma referam la asta razand malefic
Sasuke nu te-am ivatat sa folosesti sabia faua!!!
Sasuke se uita in ochi nevinovati ai Sakurei
Sasuke ii baga sabia dar intr-un fel incat sanu moara si folosi o tehnica jutsu sa para ca a murit accesta spuse ma duc so arunc in prapastie
Auzind asta inima Sakurei se franjea dar acceasta nu pleca in prapastie ci in Konoha acolo o duse lui Tsunade
-Tsuande:Cine ea facut asta? Sasuke
-Sasuke:Un monstru
-Tsunade cum il cheama am sa il fac sa regrete
eu
-Tsunade: Da ce ai avut cu ea
-Sasuke: nu am avut de ales
-Tsunade;Sasuke te invit afara
-Sasuke:Nu stai Tsunade nu este moarta este tehnica secreta da inpresia morti insa ii este doar rau
-Tsuande :Aha
Tsunade o vindeca si se simtea bine cand il vazu pe Sasuke is ridica capu
-Sasuke: Sakura Tsunade putem vorbi singuri?
-Tsunade: Desigur si apoi pleca
-Sakura: Inchide ochi
-Sakura:Bine
Accesta se indrepta incep spre gura ei apoi o saruta

-Sakura:Cum poti sa faci asta?
-Sasuke:Ce vrei sa spui?
-Sakura:Sa te preia Orochimaru?
-Sasuke:Sakura nu fi proasta
o sa il ucid pe Orochimaru
-Sakura:De ce ai plecat atata mult dece miai frant inima 3 ani
-Sasuke: Am cautat putere
-Sakura: Aha Eu nu eram suficienta in gandul ei
-Sasuke:Sakura eu trebie sa plec
-Sakura:Nu ma parasi te rog nu ma parasi
-Sasuke:Floarea mea de cires eu nu o sa plec de tot o sa il omor saptama-na vitoare pe am sa il omor pe Itachi si apoi o saruta pasional dorea sa mai stea dar nu putea
-Orochimaru: Trebia sa vi pana acum
a da si dece it place asa mult fica mea?
-Sasuke:Fica ta?
-Orohimaru: Da ce nu mai auzi bine?
-Sasuke:Nici nu seamana cu tine
-Orochimaru:Adevarat seamana cu mama ei Tsunade
-Sasuke:Tu si cu Tsunade ati facut un copil?
-Orochimaru: Da am fost si casatoriti
-Sasuke: Dar era fica ta nu o iubesti?
-Orochimaru: Iubirea este pentru cei slabi
-Sasuke: Da pacat ca acum nu mai ai cum sa it vindeci bratele
-Orochimaru: Si dece it place fica mea atat de mult ca nu miai zis?
-Sasuke: Dulce, amabila frumoase si saruta fornidabil
-Orochimaru:Sasuke duma unde e Sakura ma voi transfera in corpul ei
-Sasuke: Hai cu mine!
Sasuke facuse o clona sa conduca in prapastia apoi tranti niste bolovani peste ei si au murit si Kabuto si Orochimaru
se duse la Sakura acasa si a invitato sa vina cu el acasa acceasta a acceptat
-Sasuke:Sakura mama ta adevarata este Tsunade si tatal tau adevarat este Orochimaru
La auzul vestilor sakura a inceput sa tremure sa dus la Tsunade tipand Mama!
Acceasta cand a auzit se simtea foarte prost
Ai aflat?
Cine ti-a zis Sakura? Sasuke care a aflat dela Orochimaru si nu pot sa cred ca am un tata ca el nu semanam deloc
-Tsunade:Ba da
-Sakura: La ce?
-Tsunade:La incapatanare

-Sasuke:Sakura vrei sa mergi acum la mine acasa nu pentru vesti rele
-Sakura:Bine

Sasuke a lato pe Sakura si au mers la el in dormitor Sasuke o saruta pe sakura apoi traninduse peste ea in pat si apoi ii dadura jos bluza si lui la fel ii dadura jos suchienu si fusta si -Sasuke;Nu pot face asta dar miar place daca doar mai saruta bine? Sasuke: Bine dece?
Sakura:Niciodata nu am fost
-Sasuke: Esti virgina?
-Sakura: Da spunand ea putin rusinata
-Sakura:Tu nu?
-Sasuke:Ba da

Maine capitolul 3

Edit : Fără emoticoane !!

#4
buna(desi nu e chiar atat de buna pentru mine),am trecut si eu pe la fic-ul tau.azi sunt foarte suparata deci nu e de bine deoarece cand sunt suparata si se intampla sa comentez un fic sunt foarte dura,deci daca nu iti plac criticile dure nu citii comentariul meu.deci sa incepem:

(28-07-2010, 03:18 AM)alexandravega A scris: Capitolul 2 rapirea

Era miezul nopti(i,dupa care punct) Sakura dormea(punct si dupa litera mare) sa dus la ea(punct dupa litera mare) a loato(a luat-o) in brate si se duse cu ea la Orochimaru(punct.doamne dumnezeule ,fetito tu ai o problema cu punctul si virgula)

-Kabuto: Sasuke(virgula) tu nu ai gasito(gasit-o,dupa care virgula) dar am gasito (gasit-o)eu (semnul exclamarii)
Lui Sasuke ii venea sa se bata cu Kabuto (virgula)dar insa nu putea(punct,dupa care litera mare) profitand ca Kabuto era la bucatariia (bucatarie) a sarutato(sarutat-o) pana cand sa intoros accesta (era de ajuns un singur ''c'')

-Kabuto:Sasuke(virgula) ce faci(semnul intrebarii, dupa litera mare) o saruti?
-Sasuke:Nu (virgula)verificam daca respira :D
-Kabuto:Aha
-Kabuto:Lord Orochimaru v-am adus fata(semnul exclamarii,dupa litera mare) excelent(semnul exclamarii,dupa litera mare) acum trezesteo (trezeste-o)
-Sasuke: Orochimaru(space)o trezesc eu
-Orochimaru:Fie(virgula) dar sa doara(semnul exclamarii,dupa care trebuia pus''spuse'') zambind malefic
Sasuke o saruta
-Orochimaru:Sasuke(virgula) ce crezi ca faci?
-Sasuke: O musc de buza(semnul exclamarii,dupa litera mare) e foarte dureros
-Orochimaru: O trezesc eu
Accesta ii dadu cu un picior in burta
Sasuke se speria foarte tare cand il vezut pe orochimaru il vazu si pe Sasuke si alergat in bratele lui
-Sakura:Sasuke hai sa plecam de aici repede!!!
-Sasuke: Nu pot Sakura
-Sakura;Despre ce vorbesti normal ca poti hai sa plecam
Sasuke se uita in ochi accesteia si o saruta casa se calmeze
-Orochimaru:Terminate Sasuke!!! tipa Orochimaru
-Sakura:Ce vrei intreba acceasta
-Orochimaru:Sa im vindeci bratele cer prea mult
-Sakura:Nici gand!
-Orochimaru:Kabuto ocupate de ia Kabuto a duso intr-o camera plina cu serpi sakura se timtea ca nu mai are scapare asa ca spuse:
-Sakura:Bine it vindec bratele, daca il lasi pe Sasuke se vina cu mine
-Orochimaru: Nu se poate vezi tu o sa ma transfer in corpul lui cand il va ucide pe Itachi si apoi te voi ucide pe tine
Sakura se simtea atat de rau la cele auzite si fara scapare
-Sakura:It vindec bratele daca Sasuke pleaca cu mine!!!
-Orochimaru:Din partea nu ce nu ai inteles
Sasuke o cupate de ea
-Sasuke:Bine o voi duce inapoi in satul frunza
-Orochimaru nu ma referam la asta razand malefic
Sasuke nu te-am ivatat sa folosesti sabia faua!!!
Sasuke se uita in ochi nevinovati ai Sakurei
Sasuke ii baga sabia dar intr-un fel incat sanu moara si folosi o tehnica jutsu sa para ca a murit accesta spuse ma duc so arunc in prapastie
Auzind asta inima Sakurei se franjea dar acceasta nu pleca in prapastie ci in Konoha acolo o duse lui Tsunade
-Tsuande:Cine ea facut asta? Sasuke
-Sasuke:Un monstru
-Tsunade cum il cheama am sa il fac sa regrete
eu
-Tsunade: Da ce ai avut cu ea
-Sasuke: nu am avut de ales
-Tsunade;Sasuke te invit afara
-Sasuke:Nu stai Tsunade nu este moarta este tehnica secreta da inpresia morti insa ii este doar rau
-Tsuande :Aha
Tsunade o vindeca si se simtea bine cand il vazu pe Sasuke is ridica capu
-Sasuke: Sakura Tsunade putem vorbi singuri?
-Tsunade:Desigur si apoi pleca
-Sakura: Inchide ochi
-Sakura:Bine
Accesta se indrepta incep spre gura ei apoi o saruta

-Sakura:Cum poti sa faci asta?
-Sasuke:Ce vrei sa spui?
-Sakura:Sa te preia Orochimaru?
-Sasuke:Sakura nu fi proasta
o sa il ucid pe Orochimaru
-Sakura:De ce ai plecat atata mult dece miai frant inima 3 ani
-Sasuke: Am cautat putere
-Sakura: Aha Eu nu eram suficienta in gandul ei
-Sasuke:Sakura eu trebie sa plec
-Sakura:Nu ma parasi te rog nu ma parasi
-Sasuke:Floarea mea de cires eu nu o sa plec de tot o sa il omor saptama-na vitoare pe am sa il omor pe Itachi si apoi o saruta pasional dorea sa mai stea dar nu putea
-Orochimaru: Trebia sa vi pana acum
a da si dece it place asa mult fica mea?
-Sasuke:Fica ta?
-Orohimaru: Da ce nu mai auzi bine?
-Sasuke:Nici nu seamana cu tine
-Orochimaru:Adevarat seamana cu mama ei Tsunade
-Sasuke:Tu si cu Tsunade ati facut un copil?
-Orochimaru: Da am fost si casatoriti
-Sasuke: Dar era fica ta nu o iubesti?
-Orochimaru: Iubirea este pentru cei slabi
-Sasuke: Da pacat ca acum nu mai ai cum sa it vindeci bratele
-Orochimaru: Si dece it place fica mea atat de mult ca nu miai zis?
-Sasuke: Dulce, amabila frumoase si saruta fornidabil
-Orochimaru:Sasuke duma unde e Sakura ma voi transfera in corpul ei
-Sasuke: Hai cu mine!
Sasuke facuse o clona sa conduca in prapastia apoi tranti niste bolovani peste ei si au murit si Kabuto si Orochimaru
se duse la Sakura acasa si a invitato sa vina cu el acasa acceasta a acceptat
-Sasuke:Sakura mama ta adevarata este Tsunade si tatal tau adevarat este Orochimaru
La auzul vestilor sakura a inceput sa tremure sa dus la Tsunade tipand Mama!
Acceasta cand a auzit se simtea foarte prost
Ai aflat?
Cine ti-a zis Sakura? Sasuke care a aflat dela Orochimaru si nu pot sa cred ca am un tata ca el nu semanam deloc
-Tsunade:Ba da
-Sakura:La ce?
-Tsunade:La incapatanare

-Sasuke:Sakura vrei sa mergi acum la mine acasa nu pentru vesti rele
-Sakura:Bine

Sasuke a lato pe Sakura si au mers la el in dormitor Sasuke o saruta pe sakura apoi traninduse peste ea in pat si apoi ii dadura jos bluza si lui la fel ii dadura jos suchienu si fusta si -Sasuke;Nu pot face asta dar miar place daca doar mai saruta bine? Sasuke: Bine(virgula) dece?(de ce)
Sakura:Niciodata nu am fost
-Sasuke: Esti virgina?
-Sakura:Da spunand ea putin rusinata (-Da!spuse ea putin rusinata)
-Sakura:Tu nu?
-Sasuke:Ba da

Maine capitolul 3
Deci am corectat cate ceva din capitol.Acum sa vedem criticile:
in primul rand la tine nu exista descriere decat cea fizica.la inceputul capitolului puteai spune cum se simtea sakura,dar mai detaliat.
in al doilea rand e dialog in exces.acesta este singurul lucru care nu iti mai tine in picioare capitolul.descrierea pe unde naiba ai pierdut-o si naratiune este foarte putina.si ai o problema cu scrisul.acordati mai mult timp si corecteaza capitolul si dupa aceea pune-l aici.am observat ca ai mare problema cu punctul si virgula.de curiozitate .in ce clasa esti?banuiesc ca in a-IV-a deoarece fic-ul tau pana acum seamana cu unul de a patra.poate vei sari la atac si vei spune ca sunt rea,dar sincer mie nu imi pasa.daca vrei sa ma injuri pm me(adica mesaj privat),sau iti dau id-ul si injura-ma pe mess,pentru ca mie sincer nu imi pasa.deci poti sa-mi faci ce vrei,dar sa fie clar ca eu nu imi sterg comentariul doar ca sa te simti tu fericita.poti vorbi cu un moderator sa ma baneze sau sa imi stearga comentariul.fa ce vrei.succes daca mai continui.si inca un sfat .citeste si tu mai multe fic-uri si carti si sa nu mai iei tu pe mine cu''am citit multe fic-uri si carti'',deoarece se vede ca ai probleme cu semnele de punctuatie.succes daca mai continui.bye :bye:
[Imagine: j5atg3.png]


#5
Scumpo am venit pe la ficul tau si iti spun de acum ca e dezastru atomic de la Hiroshima si Nagasaki. De ce? Imediat ai sa vezi comentul meu urias, mai ales ca va cuprinde si capitolul 1 si 2. Mai intai stai sa iau ceva de cap, ca sa nu turbez pe aici.


(27-07-2010, 11:45 PM)alexandravega A scris: [/align][/size][/b][/font][/color]Disclamer: Nu detin niciun personaj din animeul naruto( inafara de ale care le voi crea) si no voi face profit de pe uma accestora In sfarsit ai disclamer. Aleluia

Capitolul-1

Era, o dimineata frumoasa in Konoha razele soarelui bateau catre o fata denuma De numai, fiindca nu esti la tara sa vorbesti asa=_= 16-ani avea parul roz asemenor florilor de ciresi virgula avea ochi ca cel mai pretios smarald Punct ea statea si privea pe ferestra si se gandea la Sasuke virgula un baiat cu parul negru s ochi la fel.Rolazia Rozalia se uita pe fereastra trista aceel baiat plecase din oras sperand sa fie mai puternic si pentru asi a-si ucide fratele pe nume Itachi Uchiha care ea i-a distrus familia
-Lord Orochimaru cum credeti co sa vindecati mainile o Kabuto Kabuto tu nu sti ca sunt medici in sat disponibili dar lord Orochimaru Tsunade nu doreste sa va vindece bratele cine a zis ceva de Tsunade ii dadu o poza spune o cunosti Kabuto este unul dintre medici satului Frunza Ce este asta? Eu, una nu am inteles nici o iota din ce ai scris acolo. Dialogul ala e a mestecat mai ceva ca dracul :nh:
-Nu se poate sa fie ea Cine ea?Sfanta Paraschiva
Orochimaru: Kabuto informatori mei au spus ca Tsunade a antrenatu si acum are puterile si toate abilitatile accesteia
Sasuke era acolo Orochimaru ii dadu poza lui Sasuke si apoi zambind malefic o cunosti?
Sasuke: Nu se poate este Sakura
Orochimaru: Dupace im va vindeca bratele o so ucid apoi razand
Sasuke la auzul vesti inima ise strapunse in mii si mii de bucatele
Orochimaru:Sasuke vreau sa aduci si sa mi-o aduci ai inteles?
Sasuke:D...d....da orochimaru Nu suntem la teatru sa jucam pe roluli. Doar intr-o parodie se foloseste dialog de teatru, nu si intr-un fic
Accesta plecase dar nu dupa Sakura dorea sa fie singur
Sasuke se gandea:
Dece Sakura cand mi-a marturisit dragostea ei eu nu am avut curaju sa ii marturisesc acceleai sentimente.Doamna Tsunade se plimba prin sat cand il zari de pe un munte cu telescopu pe Kabuto atunci sia dat, seama ce cauta nu are logica
In timp ce Sakura si Naruto se atrenau doamna Tsunade ii chema.
-Naruto: Da ce sa intamplat bunica Tsunade ce sa intamplat?
Tsunade: Ti-am zis sa nu mai im zici asa!!! spunand ea nervoasa
Sakura:Doamna Tsunade dece neati chemat?
Tsunade: Pai Orochimaru cauta un medic si te vrea pe tine Sakura
Sakura:Pe mine?
Tsunade:Da eu si tu suntem singurel care putem sa ii vindecam bratele Sakura vei sta cu mine in casa sa tepot pazi eu personal.
Sakura:Da doamna!
Tsunade:Vei sta la etajul 2 ma gasesti la etajul 5
Shizunem, dute acasa la Sakura si adui cateva lucruri pana cand a ajuns Tsunade mai avea din lucrurile ei vechi din copilarie arata ca Tsunade versiunea par roz
Shizune: Doamna Tsunade am adus lucrurile Sakurei
Tsunade:I-am dat eu cateva haine dar poti sa ile dush sa si aseze in dulap
Nustiu daca va place va rog sa nu mai ziceti de rau ca parca mor cand comenteaza ceva de rau de mine sper ca in asta am pus mai multa descriere Scumpo si cum ai vrea sa comentam. Cam asa ceva? Vai e minunat, mirific, extraordinar. Imi place la nebunie, ai de toate. Astept repede nextul. De la mine nu o sa vezi asa ceva scris prea curand, daca nu evoluezi. Ma rog, mai sus am fost foarte ironica, dar sper ca ai inteles ideea. Poate ai postat pe niste forumuri in care erai ridicata in slavi, dar aici nu prea se poate. Nici macar eu nu sunt ridicata in slavi, dar asta nu inseamna ca nu evoluez. Aaaa, inca ceva, numai scrie in mijlocul textului chestile alea.

Intre timp...

Kabuto: Sasuke nu trebia sa o cauti pe Sakura
Sasuke: O so caut cand am chef
Kabuto: Nu cumva simti ceva pentru, aceea fata nu?
Sasuke:Nu fi prost Kabuto ma duc sa o caut

Sasuke in gandul ei nu se poate pana acum doar am ucis cu sange rece nu am iubit deloc cand am plecat din sat am visat doar sa devin mai puternic fara macar sa o sarut pe Sakura

Era miezul nopti Rozalia se culcase

Stati unpic pauza pauza sa va lamuresc cu ceva am vazut intr-un anime naruto shuppiden nustiu cum se scrie sa foloseau o tehnica sa simta charckra acum sa revenim

Sasuke folosi o tehnica so gaseasca pe Sakura dar ii era prea mila so vada moarta si pe langa asta tinea la ea o saruta lung dar ea fara care sa se trezeasca Kabuto se uita la Sasuke fara sa stie Sasuke apoi pleca sa raporteze lui orochimaru
Kabuto:Lord Orochimaru uitate in ochi mei accesta il vedea pe Sasuke cum o saruta pe Sakura
Orichimaru: Kabuo vreau so mi-o aduci tu pe Sakura si prefate ca nu ai vazut nimic ai inteles
Kabuto:Da lord Orochimaru!
Orochimaru:Dar nu acum Maine

Era din noi dimineata era foarte frumos Sasuke folosi o tehnica te ghenjutsu sa se face invizibil se duse la Sakura Statea si se uita fermecat la frumusetea accesteia ea statea la geam vredonand o melodia


Ai plecat.
Si pe mine mai lasat.
In urma mea am lacrimi amare aaa.
Eu ma uit la stele sunt fermecata de ele.
Sunt trsta aaa ca nu esti cu mine iubirea mea.
Dece nu stai langa mine sa ma saruti sa ma iubesti tu baiatule din povesti

Inima brunetului cu fiecare spusa a cantului se frangea
Bruneul abea se aptinea sa nu o sarute.

Vazand ca brunetl mai abea un pic si o inpingea pe pat si dorea so sarute si so simta el decise sa plece era pe la marginea lacului folosi o tehnica sa se transforme intr-un baiat timpul a zburat repede


Vedeti in capitolul 2 rapirea sakurei

Deci sa incepem cu inceputul. Descrierea e plecata de mult, naratiunea e toata in bandaje, actiunea e la cura de slabire rapida, iar dialogul imi da dureri de cap. Acum sa traduc ce am spus. In primul rand, descrierea e inexistenta, ce mama masi ai facut cu ea? Naratiunea vai de capul ei, dialogul e un talmes-balmes, ca am turbat la prorpiu si la figurat. Sa vedem capitolul doi.


(28-07-2010, 03:18 AM)alexandravega A scris: Capitolul 2 rapirea

Era miezul nopti Sakura dormea sa dus la ea a loato in brate si se duse cu ea la Orochimaru [i][b] Cine s-a dus la ea? Moartea, Popa si Groparul?

-Kabuto: Sasuke tu nu ai gasito dar am gasito eu
Lui Sasuke ii venea sa se bata cu Kabuto dar insa nu putea profitand ca Kabuto era la bucatariia a sarutato pana cand sa intoros accesta

-Kabuto:Sasuke ce faci o saruti?
-Sasuke:Nu verificam daca respira :D
-Kabuto:Aha
-Kabuto:Lord Orochimaru v-am adus fata excelent acum trezesteo
-Sasuke: Orochimaruo trezesc eu
-Orochimaru:Fie dar sa doara zambind malefic
Sasuke o saruta
-Orochimaru:Sasuke ce crezi ca faci?
-Sasuke: O musc de buza e foarte dureros
-Orochimaru: O trezesc eu
Accesta ii dadu cu un picior in burta
Sasuke se speria foarte tare cand il vezut pe orochimaru il vazu si pe Sasuke si alergat in bratele lui
-Sakura:Sasuke hai sa plecam de aici repede!!!
-Sasuke: Nu pot Sakura
-Sakura;Despre ce vorbesti normal ca poti hai sa plecam
Sasuke se uita in ochi accesteia si o saruta casa se calmeze
-Orochimaru:Terminate Sasuke!!! tipa Orochimaru
-Sakura:Ce vrei intreba acceasta
-Orochimaru:Sa im vindeci bratele cer prea mult
-Sakura:Nici gand!
-Orochimaru:Kabuto ocupate de ia Kabuto a duso intr-o camera plina cu serpi sakura se timtea ca nu mai are scapare asa ca spuse:
-Sakura:Bine it vindec bratele, daca il lasi pe Sasuke se vina cu mine
-Orochimaru: Nu se poate vezi tu o sa ma transfer in corpul lui cand il va ucide pe Itachi si apoi te voi ucide pe tine
Sakura se simtea atat de rau la cele auzite si fara scapare
-Sakura:It vindec bratele daca Sasuke pleaca cu mine!!!
-Orochimaru:Din partea nu ce nu ai inteles
Sasuke o cupate de ea
-Sasuke:Bine o voi duce inapoi in satul frunza
-Orochimaru nu ma referam la asta razand malefic
Sasuke nu te-am ivatat sa folosesti sabia faua!!!
Sasuke se uita in ochi nevinovati ai Sakurei
Sasuke ii baga sabia dar intr-un fel incat sanu moara si folosi o tehnica jutsu sa para ca a murit accesta spuse ma duc so arunc in prapastie
Auzind asta inima Sakurei se franjea dar acceasta nu pleca in prapastie ci in Konoha acolo o duse lui Tsunade
-Tsuande:Cine ea facut asta? Sasuke
-Sasuke:Un monstru
-Tsunade cum il cheama am sa il fac sa regrete
eu
-Tsunade: Da ce ai avut cu ea
-Sasuke: nu am avut de ales
-Tsunade;Sasuke te invit afara
-Sasuke:Nu stai Tsunade nu este moarta este tehnica secreta da inpresia morti insa ii este doar rau
-Tsuande :Aha
Tsunade o vindeca si se simtea bine cand il vazu pe Sasuke is ridica capu
-Sasuke: Sakura Tsunade putem vorbi singuri?
-Tsunade:Desigur si apoi pleca
-Sakura: Inchide ochi
-Sakura:Bine
Accesta se indrepta incep spre gura ei apoi o saruta

-Sakura:Cum poti sa faci asta?
-Sasuke:Ce vrei sa spui?
-Sakura:Sa te preia Orochimaru?
-Sasuke:Sakura nu fi proasta
o sa il ucid pe Orochimaru
-Sakura:De ce ai plecat atata mult dece miai frant inima 3 ani
-Sasuke: Am cautat putere
-Sakura: Aha Eu nu eram suficienta in gandul ei
-Sasuke:Sakura eu trebie sa plec
-Sakura:Nu ma parasi te rog nu ma parasi
-Sasuke:Floarea mea de cires eu nu o sa plec de tot o sa il omor saptama-na vitoare pe am sa il omor pe Itachi si apoi o saruta pasional dorea sa mai stea dar nu putea
-Orochimaru: Trebia sa vi pana acum
a da si dece it place asa mult fica mea? fiica, cu doi de i
-Sasuke:Fica ta?
-Orohimaru: Da ce nu mai auzi bine?
-Sasuke:Nici nu seamana cu tine
-Orochimaru:Adevarat seamana cu mama ei Tsunade
-Sasuke:Tu si cu Tsunade ati facut un copil?
-Orochimaru: Da am fost si casatoriti
-Sasuke: Dar era fica ta nu o iubesti?
-Orochimaru: Iubirea este pentru cei slabi
-Sasuke: Da pacat ca acum nu mai ai cum sa it vindeci bratele
-Orochimaru: Si dece it place fica mea atat de mult ca nu miai zis?
-Sasuke: Dulce, amabila frumoase si saruta fornidabil
-Orochimaru:Sasuke duma unde e Sakura ma voi transfera in corpul ei
-Sasuke: Hai cu mine!
Sasuke facuse o clona sa conduca in prapastia apoi tranti niste bolovani peste ei si au murit si Kabuto si Orochimaru
se duse la Sakura acasa si a invitato sa vina cu el acasa acceasta a acceptat
-Sasuke:Sakura mama ta adevarata este Tsunade si tatal tau adevarat este Orochimaru
La auzul vestilor sakura a inceput sa tremure sa dus la Tsunade tipand Mama!
Acceasta cand a auzit se simtea foarte prost
Ai aflat?
Cine ti-a zis Sakura? Sasuke care a aflat dela Orochimaru si nu pot sa cred ca am un tata ca el nu semanam deloc
-Tsunade:Ba da
-Sakura:La ce?
-Tsunade:La incapatanare

-Sasuke:Sakura vrei sa mergi acum la mine acasa nu pentru vesti rele
-Sakura:Bine

Sasuke a lato pe Sakura si au mers la el in dormitor Sasuke o saruta pe sakura apoi traninduse peste ea in pat si apoi ii dadura jos bluza si lui la fel ii dadura jos suchienu si fusta si -Sasuke;Nu pot face asta dar miar place daca doar mai saruta bine? Sasuke: Bine dece?
Sakura:Niciodata nu am fost
-Sasuke: Esti virgina?
-Sakura:Da spunand ea putin rusinata
-Sakura:Tu nu?
-Sasuke:Ba da

Maine capitolul 3

Cum vezi, nici nu ti-am corectat atat de atent capitolul 2, ca a facut-o altcineva inaintea mea si in plus, nu vroiam sa ma enervez degeaba.
Deci in concluzie scumpo. La tine in fic e un talmes-balmes. Deci pe bune. Nici nu stiu cand vorbeste un personaj si cand vorbeste alt personaj. Actiunea e grabita rau. Nu m-as mira sa vad in capitolul 5 la sfarsitul sau The End. Ideea in sine are putina originalitate, dar pacat ca e atat de incetosata prezentata. Dialogul e mult si sec, incat te ia cu dureri de cap. Descrierea nici nu exista la tine, in afara de cea fizica, naratiunea e foarte putina. In locul tau m-as apuca serios sa citesc niste carti sau ficuri, ca sa iti fie mai usor sa intelegi cuvintele si sa nu fi cu dictionarul dupa tine tot timpul.
Deci cum am mai spus, nu o sa citesti prea curand comentari de lauda din partea mea, daca nu evoluezi.
Astept nextul.
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#6
Draga mea, tu ma aduci la disperare. Zau asa ce doamne dumnezeule ea asta? Un alt fic? Nu am nimic impotriva. Ai facut o tampenie mare cat casa. Alisule calmeaza-te si respira. Gandeste-te la la ce iti spunea Manu.... Bun sunt mai calma acum.
Cele doua au perfecta dreptate. Cum am putut sa sar peste ficul tau? Nu imi dau seama, dar acum sunt aici si am luat un flacon de Algozone. Am facut cu inima cand am citit capitolul. Ca sa nu ma enervez si sa fac infact am inceput sa rad, bine ca a comentat si Manu ca datorita ei am ras. Ai greseli cu carul. Daca stau sa dau la „Quote” e ca si cum ti-as reface iar capitolele. Si nu am chef de asta. Deja ma enervez. Voi incerca sa fiu ironica si sa nu jicnesc pe nimeni (ma refer sa aduc Sfintii din pod, injurand asa la nimereala nu pe autor, pe prostia omeneasca, acum nu sarii ca arsa, decat daca te simti). Ai folosit dialog de teatru. Cand pui numele personajului in fata este ca la scenarele de teatru. Deci aici ai dat-o in bara. De cate ori ti-am spus ca nu se scriu cu cifre numerele? Se scriu in litere. Toti suntem obisnuiti sa scriem cu cifre insa daca vrei sa faci ceva bun faci cum trebuie 8-|. Aceasta este o discutie neinteresanta si provoaca duderi de cap asa ca trec peste. Nu stii cum sa asezi in pagina povestea. Ai auzit de word? Ei bine ar trebuie sa-l folosesti, acolo poti sa si recitesti tot ce ai scris, sau daca nu exista Google Document, dar trebuie sa ai cont. Ma rog nu ma complic ca-mi fac cucuie si imi spune lumea cucuiata dupa asa ca sa continuam. Descrierea este ....defapt nici nu stiu cum sa zic. „Nu este, lipseste cu desavarsire” asta ar fii ceva potrivit. Deci vezi ce faci si adu-o inapoi. Du-te dupa ea si vezi ce poti sa faci. Ca un fic fara descriere este „Moartea fara coasa”, „Floarea fara petale” etc. etc. ai prins tu ideea. Naratiunea e delasatoare rau de tot. Nu stii cum sa o pui in practica. Dialogul este sec si fara noima. Este pus acolo doar sa nu zici ca nu este 8-|. Mai bine nu il mai pui decat sa il faci asa. Actiunea =_=" saraca e mai rau ca la maraton. Asta nu mai face cura de slabire ca deja e pile si os, adica doar contur de litera. Fii atenta, foarte atenta. Cum ai scris tu acolo ficul se termina in capitolul 3. Ca il omoara pe Itachi (asta doar daca nu l-a omoat deja, nu mai stiu exact si nu stau sa caut sa ma enervez iar, si asa sunt praf si pulbere), Sakura accepta sa se f**a cu Sasuke, ramane gravida, final fericit. 8-| Ti-am mai spus asta este previzibil si stii de ce? Cred ca ti-am umplut capul cu chestia asta „Tu nu ai idei unice, aceste idei mai sunt folosite, dar si alea intr-un scop mai original totusi ... Nu zic ca plagiezi. As zice asta dar nu pot, deoarece sunt corecta si nu vreau sa fac rau nimanui.
Nici nu mai stiu ce pisicii mei albastrii sa mai spun. Greseli de gramatica ai cat cuprinde. Nu prea stii gramatica, nu zic ca vreau sa stii de nu stiu ce clasa. Nu din cate am prins eu firul esti cam in clasa a treia, si totusi acolo inveti ca „fiica” se scrie cu doi de „i” mereu, asta fiind o regula Sfanta si multe altele. Ideea e ca tu nu prea iti dai interesu. Ce faci draga? Scrii in toiul noptii? De aia nu te poti concentra? Atunci iti vie inspiratia? Nu e nimic scrie si tu in mare in cateva propozitii ce se intampla si a doua zi, revi usor si dragut peste ideile principale si faci un fic cum trebuie.
Vorbeam cu Manu si ne intrebam daca ai vrea sa ne dai lectii cum sa scriem si noi asemenea dialoguri, ma gandesc ca ar fi bune intr-o parodie:-? *ironie cat cuprinde*
So daca vrei sa ma continui si eu totusi zic ca ar fi bine ... eu voi fi aici sa comentez si sa te ajut. Azi am o toana mai proasta si de asta nu m-am putut controla foarte bine. Am vazut ca inca nu te lasi de pauzele in mijlocul capitolului. Intelege nu dau bine aspectului. Vrei sa imi cobori Sfintii din pod? Trimite un pm si iti dau id-ul meu si ma injuri cat vrei. Criticile noastre nu sunt sa te facem pe tine sa te simti ca ultimul om, sunt ca sa te performezi. Eu si toti ceilalti am primit comentarii dure, ce crezi ca nu primeste toata lumea? Ba da si inca ce ... Si stii de ce? Ca sa se performeze. Daca nu meriti laude de ce sa o faca? Nu are sens.
Deci eu una astept continuarea sa vedem ce boi morti scoatem de pe acolo si daca continui asa o sa-ti refac iar povestea pana te inveti minte si inca ceva ... Era sa uit : „Nu pui emoticoane in text!” Asta se intampla doar la parodii. Nu si in ficuri.
Ok bye bye and *hug* and *kisses* si fara suparare ^_^
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#7
Heei. ~`
Fac un off, scuzaţi-mă: Ştiu că e o regulă care interzice asta, dar Ali scumpo, dacă a trebuit să iei cu o cutie de Algozone de ce ai mai postat? Ca să faci pe interesanta, vă vezi Doamne, tu eşti mai bună ca ea şi de aia trebuie să o iei aşa, că te iau dureri de cap şi nu ştiu ce? Cum ţi-ar fi picat să vină ea la ficul tău şi să-ţi spună "Vai, ai făcut o prostie mare cât casa, mă doare capul, mă ia inima, etc". Ai fost ironică până la cer şi înapoi. So, măcar dacă ai fi foarte bună la scris, dar nu eşti. Nici eu nu sunt, eşti mai la început. Critic-o şi dă-i sfaturi în măsura bunului simţ.
O ironizezi că nu se pricepe, şi îi spui că dacă ai folosi butonul "Quate", cum l-ai numit tu, i-ar reface capitolele. Scumpo, ţin să te anunţ că se scrie "Quote". Aşa că, nu mai fi atât de ironică cu alţii până nu devii tu mai bună. Nu e frumos.

On: Deci, în primul rând ai greşit titlul, fă bine şi schimbă-l.
Ţi-am spus de liniuţele de dialog şi se pare că nu ai ţinut cont de ele.
Grăbeşti acţiunea rău de tot, las-o mai uşor şi descrie şi mai descrie şi tu. Dialogul e naşpa, serios, mai lucrează la el, fără supărare.
Ţi-am spus, mai citeşte ficuri, cărţi, ce nimereşti ca să-ţi dezvolţi vocabularul.
*Hug* >:D<

#8
Fac si eu un mic off pe aici, fara suparare. Da te inteleg Abi este adevarat am fost foarte ironica si recunosc asta, insa daca vrea cu tot dinadinsul sa-mi astupe gubara sa ma reclame. Nu o opreste nimeni. Insa de la primul fic eu ii explic cum sa faca si nu intelege. Nu am spus ca sunt experta in a face fic-uri, pentru ca as mintii cu varf si indesat si mie nu imi sta in fire sa fac asa ceva. Asa ca nu spune ca am fost nedreapta are cam 5 fic-uri si eu i-am comentat 4 si i-am spus cum sa faca. Dar cat crezi ca poate cineva sa aibe rabdare. Intrebarea ar fii de ce ma mai complic nu? Ei bine ma complic ca poate asa o sa invete, cu totii invatam din critici asa sa faca si ea.
On
Draga mea, @alexandravega nu iti dau com ca sa te superi sau mai stiu eu ce. Asa cum am si spus vreau sa te ajut sa evoluezi. Esti mica, si eu sunt fata de altii de pe aici dar totusi ma straduiesc sa tin cont de sfaturile lor.Iti mai dau pe scurt sfaturile cu care tot te bat la cap :
- Nu pui emoticoane in fic
- Nu te opresti in mijlocul capitolului ca ti-ai adus aminte nu stiu ce tampenii sau sa pui poze
- Nu scrii numerele cu cifre, se scriu cu litere
- Nu faci dialog de scenariu
- Citeste mai multe fic-uri si carti si vezi cum sunt acolo

Si mai am un lucur salveaza-ti povestile si dupa cativa ani reciteste-le si vei vedea de ce imi bat capul cu tine. Defapt noi ca suntem mai multe care te sfatuim.
Nu te lasa de fic, daca vrei eu nu voi mai comenta nu e un cap de tara 8-|

Bye bye and *hug* and *kiss* so fara suparare
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#9
Fac si eu un mic off pe aici, fara suparare.
Da chiar te rog să faci da nici nu mă supăr deloc. În primul rând hai să vă zic cum stă treaba pe aici. Dacă vă scoate un fic, din sărite, nu mai postaţi, abţineţi ' vă. Dacă nu, ei bine e strict problema voastră. Nu mă refer la tine, ci la general. Ca să înţelegeţi şi voi cum şi cam ce se petrece. Chestia e că ea nici nu ştie cu ce se mănâncă naraţiunea aia, dacă tot vreţi să ajutaţi, ajutaţi - o dar văd că voi mai mult o denigraţi doar ca să ce ? Ca să doamne vă descărcaţi nervii ? Nici un user nu este la datorie pentru voi să vă descărcaţi voi nervii pe el. Asta se cam numeşte off topic, da, dar pe deasupra şi aproape un flame. Deci mă mai repet, aveţi ceva de comentat, vă doare creierul când citiţi, abţineţi'vă. Nu eraţi mai breji înainte, nimeni nu a fost. Toţi am avut un început. Cred că dacă vă pun pe una din voi să îmi spună ce e o naraţiune fără să se uite în dex nici una nu ştie. Deci mai lăsaţi-o mai moale că sunteţi încă la vârsta în care nu aţi prea învăţat cine ştie ce literatură, nu aţi absolvit nici facultatea de litere. Hai să o lăsăm mai moale.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Mult galben... Val 10 6.500 23-05-2013, 04:04 PM
Ultimul răspuns: Val
  [+18] Muzica si mai mult ..... alex 2 2.504 17-09-2012, 06:42 PM
Ultimul răspuns: alex
  Trăind după propriile reguli Leontina 34 9.131 03-03-2012, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  SasuSaku+18 Iubire Shippuuden Capsunica 50 35.773 03-02-2012, 11:50 PM
Ultimul răspuns: Daria v2
  Nu judeca o carte dupa coperta Fallen Angel 1 2.672 25-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Lacrimi amare pierdute in timp Sign of hell 3 4.373 16-12-2011, 04:51 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Nimic mai mult decât cuvinte. Julliette . 5 2.206 22-07-2011, 11:52 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 6.906 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Cică poezii. Mai mult încercări. SnowFlake. 2 1.741 30-05-2011, 07:33 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.
  Mai mult decat ceea ce pare CandyGirl 18 12.196 22-03-2011, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)