Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Nu judeca o carte dupa coperta

#1
Heyy m-am gandit sa fac si eu un fic….este primul asa ca va rog sa fiti cat mai duri cu criticile, imi doresc foarte mult sa ma perfectionez….asa ca spor la citit si la criticat!

Disclaimer: Nu detin nici un personaj din anime-ul/manga-ul Naruto (inafara de cele create de mine) care apartin lui Masashi Kishimoto. Si nu profit de pe urma acestor personaje/intamplari.

Varsta minima: oricine poate citi...dar sa tina cont ca este +18
Gen: romance..drama....comedie(mai putin)
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu : critici cat mai dure....

CAPITOLUL I


Liceul, o cladire mare, cu un aspect gothic, care iti da fiori de fiecare data cand treci pe langa el, desi pe interior arata cu totul diferit, dulapuri frumoase, inca mirosind a vopsea proaspata, holuri lungi, impodobite de usile albe si de geamurile de termopan. Clasele sunt si ele destul de frumoase, bancile fiind negre, asortandu-se perfect cu scaunele si cu tabla, iar pervazele erau decorate cu flori de diferite culori, care de fiecare dat cand intrai in clasa iti urau “Bun Venit”.
Ei bine acum ca am terminat de prezentat liceul ,pe scurt, o sa incep sa prezint si elevii care il viziteaza din cand in cand, deoarece se gandesc si la binele profesorilor care vor sa mai traiasca si ei, ca daca ar veni toti asa de des la liceu ar inebuni,saracii oameni.Toti stateau ingramaditi in curtea liceului si vorbeau despre tot felul de lucruri, faceau glume, unele mai reusite altele mai nereusite, razand unii de altii, mai ales de fata care statea intr-un colt cu o carte deschisa pe care o citea si alte doua carti pe care trebuia sa le returneze la biblioteca. Fata ii era acoperita de ochelari mari si patrati, conturati de un par frumos si roz.Prin lentilele ochelarilor se observau ochii de un vrede starucitor si dulce.Era imbracata in hainele mamei sale, de acest lucru iti puteai da seama si din avion, pentru ca erau vechi si putin cam rupte.Corpul ii era acoperit de o geaca destul de lunga si neagra, completata de o fusta care isi avea cursul pana la calcaie, iar in picioare avea o pereche de cizme maro, lungi cam pana la genunchi.
Prinsa de cuprinsul cartii nu observa ca a ramas singua in curte, dar dupa inca cateva capitole citite, isi da seama de acest lucru si in acel moment o rupe la fuga mai ceva ca uraganul Catrina.Cand ajunge in fata clasei sale isi da seama ca ora a inceput de ceva timp si intrand sfioasa in clasa, isi cere scuze de intareziere.
-Domnisoara Haruno, la ora asta se vine?stiu ca esti in clasa a doisprezecea, dar asta nu-ti da dreptul sa intarzii la ore, si nu vreau sa devii ca celalti chiulangii, esti cea mai buna eleva din liceu si noi, profesorii nu vrem sa pierdem asta, pe unde umbli?
-Pai stiti domn’ profesor eu…..in curte…si atunci…nu eram…cand ….dar saraca fata nu mai apuca sa spuna nimic ca profesorul o intrerupe si o pofteste la locul ei.
Restul orei a trecut repede, venind si pauza care pe Sakura a prins-o citind, ca de obicei, si cum ea nu avea niciun prieten prin liceu, si era considerata cea mai urata si mai tocilara nu avea cu cine sa vorbeasca, decat cu lumea ei perfecta, cu aspiratiile sale, si cu cartile care o mai inveseleau cand viata o lovea cu valul ei de rautati, nepasandu-i de fiinta firava si blanda care era.
A doua ora incepe, facandu-i pe elevi sa intre in clase si sa injure timpul, profesorii, scoala, si tot ce apucau, dar cand intrau profesorii la ore nu mai scoteau un sunet, scoteau mai multe si mai impopotonate decat pana atunci ceea ce ii facea pe saracii oameni sa regrete ziua in care s-au nascut, si sa vrea sa intre la loc, pe unde ii trimiteau elevii, adica in ma-sa.
In clasa rozaliei era cat de cat mai liniste, ea scria de pe tabla si se concentra la tot ce spunea profesorul pana cand intra directorul scolii in clasa si intreaba:
-Cine este Sakura Haruno?
-Ee-eu…ce s-a intamplat?intreaba fata nestiind de ce tocmai directorul vrea s-o vada
-Nu stiu cum sa-ti dau vestea dar…mama ta a suferit un accident grav de masina si spinand acestea fata directorului se apleaca.
-Nuuuuu….mamica mea nu, nu nu se poate spunand astea, incepe sa tremure si sa panga in hohote.

#2
Am sa incep sa contorizez postarile care le fac de genul asta.

Te rog arunca un ochi la regulile de la Fan Fiction precum si la Ghidul Incepatorului. Au fost adaugate niste chestii de care ar trebui sa fii constienta si care sunt necesare pentru buna functionare a sectiunii si intelegere intre autori si criticii lor.

Link-ul catre Ghidul Incepatorului este mai jos:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=29102
Te rog citeste si conformeaza-te.

Multumesc.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Trăind după propriile reguli Leontina 34 9.271 03-03-2012, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Un indiciu ca la carte Daria v2 32 12.438 24-07-2011, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Vero
  Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18] Anna 15 7.018 18-07-2011, 09:09 AM
Ultimul răspuns: crazy little red
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.004 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Dupa 2 ani ne vedem si ma pot indragosti de tine! Capsunica 5 5.479 02-09-2010, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Bitter Death.
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.979 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fuga dupa viata Kimotodochi 1 2.418 28-01-2010, 09:48 PM
Ultimul răspuns: Alyssa
  Dupa Apus Autumn 0 2.983 21-11-2007, 01:44 PM
Ultimul răspuns: Autumn


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)