Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cerneala ramane chiar si dupa furtuna.[+18]

#1
Buna,este primul meu fic bazat pe caracterele din animeul "Naruto",s-ar putea sa gasiti greseli pe parcurs,insa nu ezitati sa mi le spuneti deoarece imi place foarte mult sa scriu,si vreau sa ma perfectionez.
Disclaimer:Nu deţin nici un personaj din animeul "Naruto" şi nu fac profit de pe urma acestora.
Capitolul I
Japonia,Bine te-am regasit!

Avionul urma sa aterizeze in scurt timp,dupa douasprezece ore stat intr-un loc,si cu escale scurte,abia asteptam sa-mi revad casa,acea casa in care ma astepta fratiorul meu Sasuke,cu parul negru asemeni noptii,cu nuante de albastru in bataia soarelui,cu ochii negrii si greu de descifrat alaturi de zambetul lui de golan smecher care imi lipsea atat de mult.Desi eram frati,nu semanam extrem de mult,Sasuke semanand cu tatal meu Itachi,iar eu cu mama mea Kurenai,ochii mei fiind singura trasatura care nu apartin familiei,deoarece sunt de un lila delicat.
Insa tare greu imi parea ideea ca voi fi de nerecunoscut in fata lui Sasuke,eu nemafiind aceasi fetita de acum patru ani,cand am plecat in America pentru a-mi termina studiile.Eram o persoana diferita,cu totul diferita.
Numele meu este Hinata Hyuuga,numele de familie fiind al mamei,l-am pastrat atunci cand am capatat cetatenia americana,am parul lung si negru precum abanosul,sunt inalta,avand un metru saizeci si opt,am un ten alb precum neaua,insa corpul imi este acoperit de tatuajele,ce au o larga variata de semnificatii pentru mine.
Am revenit in Japonia,tara mea de originie,pentru ca sa incep o noua afacere.Sa-mi deschid propriul salon de tatuaje,si sa duc mai departe tot ce am invatat de la cei mai mari artisti ai Americii in acest domeniu,pe pielea oamenilor.Insa pentru inceput aveam nevoie de o echipa,aceasta deja ma astepta in aeroport alaturi de fratiorul meu drag.Insa va trebui sa rezolv multe probleme:Locul unde vom deschide salonul,echipamentul necesar,si cel mai important dintre toate..:sa-l ajut pe Sasuke sa se lase de droguri,si sa frecventeze scoala mai des,incat sa termine si ultimul an de liceu.
Imi pare rau ca este putin,insa voi posta mai mult pe parcurs,va promit.
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#2
sallut
am citit ce ai scris si am zis sa-ti las si un comentariu ca doar nu mi greu
deci sper sa nu ma injurii sau ceva dupa ce termin :))...\
titlul, mie personal mi-a placut, ma atras sa intru pe la fic-ul tau si cred ca mi-a placut mai mult decat capitolul
pai in ceea ce priveste capitolul in mare, actiune nu prea exista cine stie ce (nici nu trebuia, e doar primul capitol pana la urma), dilaogul la fel- inexistent- chestie ce nu ma deranjeaza de loc, povestea pare originala pentru inceput

ce ma deranjat, bine, asta e doar parerea mea deci astepta si parerile altora..
ai amestecat rau de tat persanajele, poate ai vrut sa faci ceva original din asta si totusi, mi se pare putin aiurea, m-ai incurcat intr-un fel si la Hinata i-ai dat o alta imagine fata de cea din anime, bn.. asta e decizea ta, dar totusi mi greu sa o vad plina de tatuaje

cam atat, sper sa nu-mi iei nimic in nume de rau, sincer eu detest in general tatuajele, adica unul mic e ok poate.. da noh, poate din cauza asta nu ma atras in mod special fic-ul tau si de aia te sfatuiam mai sus sa asculti si parerile altora

a da, inca o chestie, lasa un rand liber (sau doua) pe viitor intre ce scri ininte sa postezi capitolul si acel "capitolul 1.." si dupa ce ai postat capitolul daca mai vrei sa scrii ceva de la sfarsit, ca asa pare ca-i continuarea capitolului :D
ii ff scurt capitolul, nu cred k is nici macar 40 de randuri cat ii minimul

aici ma opresc k nu vreau sa fac comentariuil mai lung ca si capitolul :))

bye bye
4

#3
andrra iti multumesc mult pentru comentariu,da am observat ca acest capitol e cam minuscul --" greseala mea,data viitoare am sa ma straduiesc mai mult^^.
In ceea ce priveste imaginea Hinatei,nu ma dearnjeaza opinia ta,dreptul de exprimare este liber,insa as vrea sa ii adaug hinatei
o noua imagine,cel putin incerc.
Iti multumesc foarte mult pentru comentariu,si sper ca ma vei ajuta si pe parcursul acestui fic:*
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#4
Buna ..:*:*

Deci ..pe mine titlul ma atras ..
Mie personal imi place, mi se pare destul de original. Imi place ca ai facut-o pe Hinata fata rea>:), adica e prea copilaroasa in anime, si toti au pastrat-o lafel. La partea cu tatuajele nu prea stiu ce sa spun, nu sunt o fana a lor, dar merge ;)) ..
La descriere, actiune, dialog si descriere nu ma bag ..nu ma pricep:...:
Cam atat ..iti urez mult succes pe viitor si multa inspiratie.

P.S: anuntama cand pui nextu`
P.S.S: poate treci si pe la ficul meu daca nu te deranjeaza si ai timp ..;;)
[Imagine: YWk6O.jpg]

#5
Pai, am inceput din nou sa trec pe aici si titlul mi-a cam atras atentia. Sa fiu sincera, ma asteptam la mai mult insa m-a cam lasat rece.

Prima greseala : nu ai 40 de randuri. Fara suparare, insa te-ai uitat putin pe la reguli? Plus, nu cred ca o carte are un capitol de doar cateva randuri.
Ok, trecem peste asta. Actiunea sta in loc (nici nu ma mira avand in vedere ca nu prea ai ce scrie in doar 19 randuri). Si ai fi putut lasa cate un rand liber intre disclaimer, titlu, ce ai spus tu inainte si ultimul lucru pe care l-ai mai spus la sfarsit.
Dilog nu ai deci aici nu pot spune nimic. Nici despre naratiune nu pra stiu ce sa spun...descrierea este practic inexistenta...doar catela lucruri care le-ai spus pe acolo.
Nu am stat sa ma uit dupa greselile de tastare.
Idea, pana acum nu am mai vazut asa ceva dar nu mai intru in amanunte avand in vedere ca pana acum nu e mai nimic concret.

Cateva sfaturi (pana acum au fost doar critici si doar asta nu va ajuta cu nimic) :
- foloseste mai multe figuri de stil epntru a imbogati capitolul ;
- descrie si tu mai mult personajele, locurile in care se afla pentru ca din ce ai scris tu pe acolo cititorul nu intelege prea multe ;
- am observat ca dupa virgula tu nu prea lasi spatiu, ei bine ar trebuie.

Momentan nu preamai stiu ce sa adaug. Sper ca nu te-a suparat cu ceva comentariul meu. Daca da, atunci da-mi un PM sau scrie-mi la pagina mea.

#6
Multumesc de comentarii,uitati nextul:

Capitolul II:
Hinata:

In cateva minute aveam sa aterizez pe pamantul nipon,iar emotiile nu au intarziat sa apara.Abia astept sa-mi revad prietenii dar cel mai important era sa-mi revad fratiorul,care desi nu cred ca observa,are nevoie disperata de ajutor.
Admiram cerul incarcat de nori,pufosi precum o vata de zahar,acoperind zarea albastra si nesfarsita precum un ocean.Mi-am dat seama cu greu cand am aterizat,eram mult prea vrajita de peisaj.Alaturi de ceilalti pasageri,am inceput sa cobor in aeroport.
In fata mea,o multime de oameni se insirau ca un musuroi de furnici.Ah la dracu,cum aveam sa dau de varu-miu si de Ino?Umblam cu trollerul incet,incercand sa dau de ei,insa prin aglomeratia asta de tot rahatul nu aveam sa gasesc nimic.Ar fi culmea,prima zi cand ajung acasa,sa dorm pe scaunele din aeroport.In scurt timp incepeam sa ma panichez,nici nu mai eram atenta pe unde mergeam,la dracu' urasc multimile.Ca din obisnuita mea panica,dau din greseala peste un om,idioata de mine,mai rau nu se putea...
De fapt,cred ca ghinionul meu incepea sa se transforme in bine,deoarece un tanar inalt cu parul lung pana la umeri,cu ochii de un lila familiar se prezenta in fata mea.Corpul lui atletic,bine format se vedea dupa mult antrenament,imbracat intr-un maieu negru si niste pantaloni de trening de aceasi culoare,incaltat in niste tenisi conversi,statea si se uita la bagajul meu trantit pe jos,nemaiavand timp sa se uite si la mine.Imediat langa el,veni o fata cu parul blond si lung pana la sold,cu parul dat intr-o parte imbracata toata intr-o rochie mov de vara.Ochii ei albastrii bleumarin ma cercetau,iar in fata ei se schita un scurt zambet.
Nu mai rezistam de atata fericire,verisorul meu Neji,iar prietena mea cea mai buna Ino erau aici!
Am sarit in bratele versiorului meu,el fiind putin confuz deoarece nu imi vazuse fata iar eu eram de nerecunoscut din cauza tauajelor ce se intindeau usor-usor pe suprafata corpului.Cand imi intalni chipul,privirea lui confuza deveni una bucuroasa.
-Verisoara,bine te-am gasit!spusese el strangandu-ma in brate.
Nu puteam sa respir,ca intodeauna,ma strangea in brate pana ma asfixiam.
-Imi pare bine sa te revad Neji.Mi-a fost atat de dor de tine!ii spusesem printre rasete.
Dupa ce termina,Ino veni langa mine si ma imbratisa cald si primitor ca intodeauna.Dupa multe imbratisari si pupaturi,ne-am indreptat incet spre masina.
In timp ce ne indreptam spre casa,Neji ma pusese in urma cu ultimele noutati legate de prietenii mei.Sakura,care era cu un an mai mare decat Sasuke,insa care era prietena buna cu noi inca din copilarie se inscrisese la scoala de asistente.Ten-Ten,o alta prietena lucra la un club,ea facea bauturile si se ocupa de show,Lee iubitul ei fiind Dj-ul clubului.
Temari era si ea inraita dupa tatuaje,si ea fiind un artist la fel ca mine,facea parte dintr-o trupa,ea cantand la bass si la vocal.Am stabilit prin Skype,ca ea va lucra pentru mine la salon iar cu trupa va lua o pauza,deoarece certurile luau amploare din ce in ce mai des.
Shikamaru si Kiba faceau parte din trupa lui Temari,insa aveau si alte hobby-uri mai nou:motociclismul,iar in cazul lui Kiba(si norocul meu de altfel)tatuajele.El se pricepea cel mai bine la tatuajele in detaliu,ce iti iau cel mai mult timp si cea mai multa rabdare.Chiar si eu recunosc ca era destul de greu sa fii expert in asa ceva.
Doi oameni erau deja prezenti,insa mai aveam nevoie si de inca doi oameni,deoarece in unele saloane lucrau si cate noua,asa am vazut in America.Aveam nevoie si de cineva care trebuie sa se ocupe de echipament si de intretinerea salonului.Si trebuia sa fie capabil sa faca multe.
Insa Ino ma trezise din gandurile mele:
-Mi-ai spus ca ai multe tatuaje,insa fato,esti o opera de arta!Esti mai ceva ca Mona Lisa,spusese ea privindu-ma in oglinda retrovizoare.
-Am tatuat-o de multe ori pe Mona,cred ca daca mai fac inca vreo cativa ani la rand,am sa tatuez modelul cu ochii inchisi,spusesem eu in timp ce imi masam lobul urechii care era plin numai cu pierceinguri.
-Totusi Hinata,nu iti este teama de privirile oamenilor?ma intreba Neji curios.
-In niciun caz.Tatuajele ma reprezinta,si reprezinta munca pe care o fac.Este o adevarata provocare sa lucrezi pe pielea omului si sa iti iasa capodopere.Tatuajele sunt nimicuri daca nu pui munca in ele,spusesem eu serios.
Dupa ce imi auzi raspunsul,Neji tacu din gura si isi vazuse de condus.
Cand am ajuns in fata casei,totul imi parea exact identic.Casa de o culoare placuta de alb imaculat,leaganul in care tata ne impingea pe mine,Sasuke si Neji iar mama ne aducea gustari si limonada in zilele calduroase de vara.Tineam minte terasa unde tata si mama stateau si ne priveau in timp ce Sakura,Neji,Ino si Ten-Ten alaturi de fratiorul meu,incercau sa prinda licuricii noaptea.Amintiri atat de dulci,insa stiam ca atunci cand voi intra,amintirea aceea neagra imi va aparea din nou in fata ochilor.
Am respirat adanc si am intrat in casa.Eu eram singura ce intrase pana acum,Ino si Neji ducandu-se la cumparaturi.Doritoare sa-mi revad fratele incepeam sa strig prin casa:
-Sasuke,unde esti?Am venit!
Insa nu se auzi nimic.
"Oare a plecat in oras?"ma intrebasem,insa nu avea cum fiindca stia ca azi trebuia sa vin.
Cand am ajuns la etajul superior,am mers la prima camera din dreapta,unde stiam ca era camera lui.Tematoare ca doarme,am deschis usor usa crezand ca doarme,insa numai asta nu facea fiindca am vazut cum sub asternuturi era o fata,iar el era deasupra facand miscari de dute-vino.
Enervata peste culme,am mers in capatul holului si am luat extintorul de incendiu si m-am intors usor pe varfuri.Am numarat in gand pana la trei si apoi am trantit usa cu piciorul,amandoi fiind foarte surprinsi de reactia mea.Nici nu apucase bine sa se dezmeticeasca,eu deja am aprins stingatorul si tot stropeam patul cu spuma albicioasa.Sasuke enervat se acoperi repede cu cearsaful si urla la mine:
-Femeie ai innebunit?
Il iau de maini si il trantesc de perete.Si-a ales o zi nu tocmai potrivita pentru ca sa ma scoale din minti.
-Tu mai ai putin si pici anul,iar in loc sa iti cauti de lucru,faci sex cu toate tarfele?
-Kinky nu e o tarfa!urlase el la mine.
-Iar eu sunt regina Spaniei!ii spusesem in timp ce il puneam la pamant.
Asta da bun venit.


Sper sa va placa,iertati-ma daca am multe greseli--"
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#7
Buna ..:*:*

De ce nu mai anuntat ..>:P?
Ma rog ..nu mai conteaza:-j ..
Capitolul asta mi s-a parut mai bun, a fost mai lung si mie mi s-a parut mai bun, e doar parerea mea.
Nu ma asteptam ca Sasuke sa faca ce a facut :)), a fost foarte tare. Abea astept sa vad ce se mai intampla :)).
Despre descriere, naratiune si dialog stii deja ca nu comentez ;)).
Cam atat am avut de spus:*:*
Noapte buna, te roggg, anunta-ma de data asta ..;;)
[Imagine: YWk6O.jpg]

#8
hello... am revenit >:)
uau, ce repede ai venit cu un nou capitol (si credeam ca eu le postez repede)
pai, un capitol mai lung, se vede ca te-ai straduit mai mult decat cu primul deci bv
pai in mare: dialogul este putin si ok (imi place ca nu il folosesti prea mult)
actiunea, pai nu este grabita, poate doar putin la sfarsit
descrierea, parca vad o imbunatatire, cred ca ai incercat sa o volosesti mai mult, esti pe drumul cel bun in orice caz, ti-as zice ca m-ai ai de lucru la descrierea sentimentelor dar nu prea aveai ce sentimente sau stari descrie aici, poate doar nervozitatea Hinatei...
Ma bucur ca i-ai dat un aspect mai ordonat capitolului, cred ca ai observat si tu ca arata mai bine cu acele randuri libere :D
Deci chiar i-ai dat o personalitate total diferita la Hinata, ca sa nu zic chiar opusa :))
acea paranteza din mijlocul fic-ului "iar in cazul lui Kiba(si norocul meu de altfel)tatuajele", cred ca era suficienta o virgula inainte de "tatuajele", nu-mi plac parantezele astea in mijlocul unei capitol,mi se pare ca arata rau mai ales ca ar putea foarte usor sa lipseasca...

atat pentru capitolul asta, ai evoluat fata de precedentul chiar daca timpul a fost practic scurt...

bye bye


ps: sper ca o sa fie si ceva poveste de dragoste in fic-ul tau pentru ca in general iubirea si sentimentele astea mai puternice reusesc sa dea farmec fic-urilor (defapt eu sunt o romantica incurabila si acuma aberez unpic)
oricum, tu decizi, ziceam doar... :D
4

#9
Multumesc pentru comentarii,uitati nextul:


Capitolul III:
Hinata:


Dupa ce frate-miu si-a varsat toti nervii pe mine si m-a facut in toate felurile,asa zisa lui"iubita"s-a inchis in baie,lasandu-ne sa urlam intre noi.Ce dor imi era de acele vremuri din copilarie,cand ne certam si ne luam la bataie insa dupa ne impacam,dar timpul necrutator a schimbat totul,fratele meu ajungand un impatimit al drogurilor iar teama mea cea mai mare este sa nu faca o supradoza.Neji ma punea mereu in tema,ceea ce ma facea sa vin si mai repede acasa."Drogurile strica tot" imi tot ziceam in minte,insa nu am avut niciodata un exemplu,dar acum...
"Trebuie sa-i caut EU ceva de lucru,fiindca nu imi pot pune baza in el.Trebuie sa fie aproape de mine totusi,ca sa il pot supraveghea..."imi spusesem in timp ce oftam.
Insa inainte sa mai gandesc ceva,stomacul meu incepe sa faca zgomote si sa imi bolboroseasca.E si normal,dupa un drum de douasprezece ore nu am mancat mai nimic,totusi era seara iar stomacul meu pretentios isi facea de cap.Intre timp,am pus putin lapte la incalzit si incercam sa caut niste cereale.Norocul era de partea mea astazi,am gasit cerealele mele favorite Cerios.Mi-am pus laptele si cerealele intr-un castron si am inceput sa mananc.
Intre timp am aprins televizorul sa vad ce este pe la televizor si negasind nimic,am dat pe VH1 si am incercat sa imi golesc mintea in timp ce mancam cerealele.In scurt timp se auzi usa de sus trantita cu putere iar in adaos si doua replici:
-Esti un nenorocit mincinos,incult si nimphoman!Sa nu te mai vad drogatule!spusese acea fata nervoasa.
-Mars tarfa!urlase Sasuke in timp ce trantise usa dupa el.
"Mda,copii din ziua de azi..."imi spusesem obosita in timp ce imi sprijineam capul de maini plictisita cat ma uitam la TV.
Inainte sa plece,acea fata venise in bucatarie.Abia atunci puteam sa o vad clar,si sa nu fie pe sub cearceafuri si pe intuneric.Parul ei de un mov inchis cadea in valuri pana la fund,in timp ce ea era imbracata intr-o rochie alba,scurta si stramta pe corp.Decolteul ei era in V in timp ce era incaltata cu niste sandale cu snur lung,legate pana la genunchi.Ochii ei de culoarea murelor coapte ma priveau stanjeniti.Obrajii ei aveau o tenta rozalie,in timp ce isi musca buzele de rusine.Pentru o tipa care tocmai a facut sex,parea ca o adevarata virgina.Ma uitam la ea mirata,insa nu ii lua mult timp sa vorbeasca:
-Imi pare rau ca ne-am cunoscut in ipostaza asta.Si imi cer mii de scuze pentru deranjul facut,ma simt extrem de prost pentru cele cauzate,spusese ea evitandu-mi privirea.
-Eu ar trebui sa imi cer scuze pentru cum am reactionat insa...abia m-am intors dintr-o calatorie din America,sunt obosita,fratele meu ei bine...e in situatia in care e si nu am vrut sa zic ca esti o tarfa,insa eram pe culmile nervilor si...
-Te inteleg,nu este nimic.Si eu as fi reactionat la fel daca as fi fost in locul tau.
-Ma bucur ca intelegi.Apropo,numele meu este Hinata,ii spusesem zambind.
-Numele meu este Sarah,insa prietenii imi spun Kinky.
-Ma bucur sa te cunosc Sarah.
Intre timp ea se aseza langa mine si vorbeam diferite lucruri,cum ca ea ar vrea sa devina chinetoterapeut,si ca abia fusese admisa la facultatea de aici,astfel pastrand legatura.Intre timp,i-am povestit de intamplarile si peripetiile mele prin State si cum am cunoscut multi artisti talentati care mi-au impartasit cunostiintele lor fata de arta tatuajelor.Cand i-am spus ca sunt in cautare de un loc special pentru salonul meu,ea interveni bucuroasa:
-Fratele meu Sasori a detinut timp de un an un magazin special pentru motociclete,dar acum se muta fiindca a gasit un loc mai bun prin centru iar acum vinde acel loc.Vrei sa-l suni?
-Mi-ar placea,imi poti da numarul lui de telefon?o intrebasem incantata.
-Imediat,imi spusese ea razand.
Intre timp,am inceput sa vorbesc cu Sasori si mi-a spus pretul.Era acceptabil insa nu vazusem locul si ma intrebase daca pot merge acolo in circa doua ore.Am zis ca accept insa intre timp am mai ramas cu Sarah si am inceput sa ne reluam discutia.Peste jumatate de ora,Neji si Ino aprusera si isi facusera prezenta.Cand au vazut-o pe Sarah,Neji intreba curios:
-Tu esti iubita noua a lui Sasuke?
-Fosta,spusese apasat aceasta.
-Insa e o noua prietena de acum,iar datorita ei s-ar putea sa gasesc un nou loc pentru salonul meu,ii spusesem verisorului meu in timp ce o imbratisam pe Sarah.
Eram asa de fericita,imi mergeau toate atat de bine!Si inca din prima zi de cand ajunsesem in Japonia.Daca aveam asa mult noroc acum,poate reuseam sa aduc cat mai multi clienti.
in timp ce gandeam toate astea,Sasuke cobori si cand vazuse veselia din bucatarie in care era implicata si Sarah,incepuse sa urle:
-Ce dracu' mai cauta tarfa asta aici?
Incercand sa nu fac din nou o criza de isterie,i-am raspuns usor:
-Sarah nu este o tarfa,ea va fi unul dintre asociatii mei cu care vom conduce salonul,asa ca fii dragut cu ea.
-Credeam ca deschizi un salon de tatuaje,insa m-am inselat.Tu de fapt deschizi un bordel,spusese Sasuke razand crud.
Incet,linistea se lasase in incapere.Ino si Neji se uitau speriati unul la altul,stiind inca din copilarie,cand se lasa linistea se intampla trei lucruri:ori iesa cu ras,ceea ce era imposibil in cazul de fata,ori iesa cu plans ceea ce era posibil insa cea mai agreabila varianta era a treia.
Se va lasa cu bataie.
Am venit zambind spre Sasuke insa nimeni nu prevedea inevitabilul.Cand se astepta mai putin, ii dadusem un pumn in maxilar,ce il ridica usor in sus,insa mai inainte sa cada,m-am rotit rapid dandu-i o lovitura de genunchi in stomac.Sarah,Ino si Neji ramasesera muti de uimire,insa eu fusesem cea care intrerupse tacerea:
-Copii,eu ma duc sa fac un dus daca nu va suparati.Ten-Ten ne-a invitat la petrecere,care este cam peste o ora.Sarah,poti sa-l inviti si pe fratele tau daca nu este ocupat la clubul Sunshine.Apoi imi atintisem privirea spre Sasuke care isi masa cucuiul din cap:Sasuke tu o sa stai frumusel in camera si vei invata.Iar cat despre job-ul tau,l-am gasit.Vei lucra pentru mine ca sa intretii salonul cu tot ce are nevoie,iar despre problema ta cu marijuana si cocaina...ei bine,am vorbit cu Sakura sa aiba grija de tine in sedinte,in timp ce tu vei fi sub veghea mea.Iar daca te mai prind vreodata cu prostiile alea,am sa ma asigur ca vei avea gatul rupt in bucatele.
M-am intors spre ceilalti,zambitoare si le-am spus:
-Va rog sunati-o pe Sakura sa vina si ea diseara,si chematii si pe Kiba,Shikamaru,Temari si fratele ei Kankuro.Sarah ma bucur ca te-am cunoscut,ne vedem peste o ora,nu-i asa?
-Da Hina,ne mai auzim mai incolo,spusese ea zambitoare.
Apoi am parasit incaperea cu fruntea sus,mergand in camera mea ca sa ma pregatesc de baie.
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#10
Buna bhita` ..>:D<

Merci ca m-ai anuntat ..vroiam sa las mai devreme commu` ..dar am adormit si abia acum m-am trezit ..;))

Ma rog ..:-j, hai sa trecem la fic. Mie mia placut capitolul, asta e doar parerea mea:).
Nu mi sa parut corect ce iai facut lui Sasuke, adika are greseli cu caru` ..dar nici chiar asa. Eu personal nu m-as simti prea bine daca sora mea ar fi prietena cu fostul meu iubit:|.
Dar ma rog:-j ..e povestea ta si nu ma bag.
Cred ca am mai spus ca la actiune, descriere, naratiune si dialog nu ma prea pricep, dar cred ca putin din dialogul tau mergea narat :-?.

Cam atat am avut de spus. Spor la scris si mooolta inspiratie :*.

Anunta-ma cand pui nextu`.
Bye:bye:
[Imagine: YWk6O.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Furtuna numita "adolescenta" (+18) YuneSugihara 17 11.498 14-08-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: YuneSugihara
  Ramane intre noi doi ? Natsuru 14 8.797 13-08-2013, 11:15 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Yaoi] Bolnavii cronici de cerneala onu' 15 9.258 16-06-2013, 03:59 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Trăind după propriile reguli Leontina 34 9.129 03-03-2012, 03:26 PM
Ultimul răspuns: Miss M
  Nu judeca o carte dupa coperta Fallen Angel 1 2.669 25-01-2012, 10:27 PM
Ultimul răspuns: CyBeR
  Sângele tău este cerneala mea Me†al. 135 51.322 01-12-2011, 12:20 PM
Ultimul răspuns: Me†al.
  Flori de cerneala . Biscu' iz back ^^ 7 3.728 26-07-2011, 01:33 PM
Ultimul răspuns: Moony691
  [split] Sângele tău este cerneala mea sorynyk 2 1.484 15-07-2011, 12:47 AM
Ultimul răspuns: sorynyk
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 3.967 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Chiar este posibil?! Mrs. Lovett 8 4.222 07-11-2010, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Sorynna


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)