Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata unei fete ninja

#11
WTH?Itachi era persoana misterioasa?Chiar nu-mi vine sa cred.Sper ca nu minte in legatura cu Orochimaru.Daca minte o sa am eu personal grija de el.Ma intreb oare vocea acee pe care au auzit-o Saku si echipa ei o fi a tatalui lui Saku?Anyway,vreau nextu.Si plz anunta-ma si pe mine cand il pui.
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#12
Cred ca a trecut ceva timp decand nu am mai aparut pe la acest fic, nu stiu de ce, nu am o explicatie logica in momentul de fata. In place continuarea, dar cum am spus si in com. trecut ( de acum mii de ani), nu spui cam tot ce se intampla. Mie imi place suspansul, misterul, sunt o adepta inraita, dar tu deja ai spus cine ii urmea, tatal lui Sakura. Si era sa uit, tatal ei a incercat sa-si violeze sotia ? Cum poate sa faca asta? Daca este sotia lui nu ar trebui...ti-ai dat tu seama. Si Sakura a vazut? Ce urat, chiar imi pare rau. Ce tata rau are si ea. Dar Sakura i-a recunoscut vocea chiar daca bu a mai auzit-o de mult?

Asta e viata, spor la scris.

#13
CAPITOLUL 5

Sakura:

- Iesiti de unde va ascundeti si predati-va sau va omor.
Aceasta voce mi se parea extrem de cunoscuta. Semana cu a tatalui meu. L-am vazut doar o data cand eram mica, cum incerca sa o violeze pe mama. De atunci nu l-am mai vazut.
Ma panichez si dispar intr-un nor de fum, lasandu-i pe ceilalti sa se lupte. Ajung intr-un parc din Konoha, unde incep sa mi se deruleze in minte imagini decand eram mica. Ce fericita mai eram. In minte imi vine un filmulet, rupt din cartea mea de basme:

'' Ce fericita sunt! Astazi este ziua mea. De abea astept sa vad ce petrecere imi v-a organiza mama. Acum, ma plimb prin parc, singura, incepand sa fredonez niste versuri care imi vin in minte si care imi plac foarte mult:

I wouldn't wanna be anybody else.
You made me insecure
Told me I wasn’t good enough
But who are you to judge
When you’re a diamond in the rough
I’m sure you got some things
You’d like to change about yourself
But when it comes to me
I wouldn’t want to be anybody else

Na na na
Na na na

I’m no beauty queen
I’m just beautiful me

Na na na
Na na na

You’ve got every right
To a beautiful life
C'mon


Who says
Who says you’re not perfect
Who says you’re not worth it
Who says you’re the only one that’s hurting
Trust me
That’s the price of beauty
Who says you’re not pretty
Who says you’re not beautiful
Who says


It’s such a funny thing
How nothing’s funny when it’s you
You tell ‘em what you mean
But they keep whiting out the truth
It’s like a work of art
That never gets to see the light
Keep you beneath the stars
Won’t let you touch the sky


Na na na
Na na na

I’m no beauty queen
I’m just beautiful me

Na na na
Na na na

You’ve got every right
To a beautiful life
C'mon


Who says
Who says you’re not perfect
Who says you’re not worth it
Who says you’re the only one that’s hurting
Trust me
That’s the price of beauty
Who says you’re not pretty
Who says you’re not beautiful


Who says
Who says you’re not start potential
Who says you’re not presidential
Who says you can’t be in movies
Listen to me, listen to me
Who says you don’t pass the test
Who says you can’t be the best
Who said, who said
Won’t you tell me who said that
Yeah, oh

Who says
Who says you’re not perfect
Who says you’re not worth it
Who says you’re the only one that’s hurting
Trust me
That’s the price of beauty
Who says you’re not pretty
Who says you’re not beautiful

Am terminat de vredonat fix cand sa vina o prietena buna de amea sa imi spuna ca mama m-a chemat acasa. Cand am ajuns, toata lumea a sarit de unde se ascundea sa imi stige: La multi ani Sakura! "

Nu voi putea uita nici o data aceasta amintire. Cat de fericita am putut fii atunci! Cat de fericita sunt si acum! Ma intreb cum se descurca colegii mei cu acei ninja. Acum, ca am fugit de nebuna, pun pariu ca ma vor credea o lasa. Ajung la Ichiraku, locul favorit al lui Naruto, si imi comand o portie de ramen. Dupa ce termin, ma indrept spre casa. Pe drum, o vad pe Ino, care se lupta cu Sai. Bietul Sai. Era un baiat bun! Mai in fata, se afla casa lui Sasuke. Dau sa intru in curte. Ca tot nu e Sasuke acasa, insa ma opreste un miros de sange. Cred ca mi se pare. Imi continui drumul, si deschid usa casei. Arata bine. Urc la etaj si intru intr-o camera cu pereti albasti. Cred ca e camera lui Sasuke. Mai cotrobai pe acolo si dau de jurnalul sau. Nu ma pot abtina sa nu aflu ce gandeste, asa ca-l deschid. Inauntru scria:

" Draga jurnalule,
Astazi, am trait cea mai groaznica zi. Parintii mei au murit, iar eu nu am putut face nimic pentru a-i salva. Itachi, pomit sa te omor! Tu nu vei mai trai pentru mult timp. Nu cat eu inca imi mai amintesc felul in care ai omorat clanul, felul in care ti-ai omorat proprii parinti, fara mila."

" Draga jurnalule,
S-au ales echipele de ninja. Eu am cazut cu tantalaul de Naruto si cu Sakura. Sper sa nu ma traga in jos. Eu trebuie sa-mi razbun si sa-mi reinfintez clanul. Odraslele alea impreuna cu Kakasi-sensei, ma vor incurca mai mult. A stept sa vad cum se descurca Sakura, dar si Naruto."

Peste tot scria cat de mult il uraste Sasuke pe fratele sau. M-am plictisit sa tot citesc, asa ca am plecat acasa. Mama m-a intampinat cu bratele deschise si m-a invitat la masa, insa eu i-am spus ca nu imi este foame se ca ma duc sa ma culc. La cat de somn imi este numai de mancare nu-mi arde. M-am dus, m-am uitat la pat si am cazut pe el. Ce repede am intrat in lumea viselor...

Stiu ca e scurt, dar am niste pobleme!

#14
Prea multe vrersuri, prea putin din... restul. Deci mai bine scriai ca "si imi vine in minte o meodie..." sau ceva de genul, si prelungeai capitolul caci nu e prea bine asa. Sau puteai sa lasi versurile dar sa faci capitolul mult mai lung, stunci nu ar fi "daunat". Si inca o mica problemuta- baieti gen Sasuke nu prea cred eu ca au jurnale.
Cam atat.
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#15
Hey dear!In primul rand ms ca m-ai anuntat.Si in al doilea rand ma intreb de ce Saku a fugit si i-a lasat pe colegii ei sa se lupte singuri.Si Sasuke are numai razbunare in capul ala al lui.Anyway,vreau nextu,si sper sa nu uiti sa ma anunti cand il pui.Hugs!:zuppy02:
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#16
Ok. Poate n-ar trebui sa ma aflu aici..insa, :-?? uite-ma.
Ma amuza foarte mult fic-ul tau. Nu numai ca pare foarte " ireal ", dar cum spuneau si altii te exprimi gresit . Actiunea mi se pare grabita... De la primul capitol, in fic nu ai dat dovada de muzicalitate. Ca si cum nu ai fi stiut cum sa asterni cuvintele pe foaie. Poate daca ai fi incercat sa dai o pata de culoare, sa exprimi mai bine trairile Sakurei ar fi iesit ceva:-??.
Scuze daca am fost prea dura cu tine, dar crede-ma... mai e de lucrat aici.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.010 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Viata unei preotese Nixu 72 36.557 11-09-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Viata unui ninja demonul tigru apare may-yamasi 6 3.553 02-09-2011, 09:28 PM
Ultimul răspuns: may-yamasi
  Viata de ninja presarata cu iubiri interzise [+18] RouXiss Đx 5 3.948 10-06-2011, 10:05 PM
Ultimul răspuns: DiamondZ
  Ninja LoVe Elyy 17 8.977 05-06-2011, 06:55 AM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Ninja LoVe mya2o1o 10 6.144 26-05-2011, 11:29 PM
Ultimul răspuns: Capsunica
  Viata grea a unei fete ghinioniste Yoko-sama 14 8.410 11-02-2011, 11:59 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  1/3 Vampir, 1/3 Om, 1/3 Ninja DeMentă 12 8.623 25-12-2010, 08:34 PM
Ultimul răspuns: DeMentă
  O echipa,trei fete Yoko-sama 13 6.561 10-12-2010, 10:45 AM
Ultimul răspuns: Yoko-sama
  viata unei printese mady_saku 8 6.837 22-04-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)