Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata grea a unei fete ghinioniste

#11
Ms de comentarii,voi incerca a respect tot ceea ce ati spus.

Capitolul 4
Era a doua seara in care dormeam in casa lui Ray si se intampla ceva ciudat. Imi era frica. Luna batea in geam si ramurile aveau umbrea ciudate ce se reflectau in camera. Era fosrte intuneric si se aueau zgomote stranii in camera. Imediat am auzit un scartait. M-am ridicat din pat si am mers la geam. Nu am vazut nimic. Am deschis geamul si o ramura a intrat in camera cu repeziciune fix in fata mea. Am tipat si am zbughit-o afara din camera. La jumatea holului m-am lovit de cineva. Am ridicat usor capul si l-am vazut pe Ray.
-Ce ai de alergi nebuno? ma intreaba el
-Scuze m-am speriat de o ramura.
-O ramura?
-Da...
-Esti patetica.
Ne-am ridicat amandoi si il vad pe Ray ca se uita la mine.
-Ce e? intreb eu nedumerita
-O sa dormi cu mine.
-Ce? Nici vorba.
-Ba da.
M-a ridicat pe umar si a inceput s amearga cu mine de-a lungul holului. Degeaba incercam sa il lovesc ca nu mergea. Cand am ajuns in camera Ray m-a asezat in pat si apoi s-a pus langa mine. Imi era cam greu sa adorm.
-Dormi odata. zice el destul de nervos. Sa sti ca nu mananc oamnei.
El s-a culcat deci eram in siguranta. Imi ra ca ma stranguleaza din vina masinii. Pana la urma am adormit si eu.
...................
Dimineata eram singura in pat. M-am ridicat si m-am dus sa ma schimb. Mi-am luat uniforma aia odioasa si am iesit afara. Nu mai era nimeni in casa. Clodin era la cumparaturi si Ann nu stiu unde era. Dintr-o camera se auze zgomot de metal. Am mers acolo si am deschis usa. L-am vazut pe Ray cum se antrea cu un manechin. Cred ca se antrena la scrima. Ray m-a vazut si s-a oprit.
-Ce faci? ma intreaba el
-Bine tu?
-Nu la asta ma refeream desteapt-o. Ce faci aici?
-Ma uitam la ce faci tu.
-Mi-a venit o idee.
-Ce?
-Urasti slujba asta nu?
-Da.
-Atunci hai sa facem un meci de scrima. Daca castigi poti pleca si nu mai trebuie sa muncesti,dar daca castig eu va trebui sa muncesti fara sa te plangi de nimic.
-Ok.
Am luat o sabie si am inceput lupta. Eu reuseam cu greu sa ma feresc in timp ce Ray parca nici nu depunea mare efort. Pana la urma Ray m-a prins si am pierdut. Eram gata sa strig de nervi dar ar fi insemnat ca ma plang. Am iesit afara si am mers in bucatariesrat pe jos. In timp ce eu stateam in genunchi si frecam podelele am simtit ca cineva ma prinde de la spate.
-Ce nai...
-Ai zis ca nu te plangi. a zis Ray care se afla in spatele mau
M-a intors cu fata spre el si m-a sarutat. Am incremeni. Credeam ca regula se refera doar la muncile pe care tre sa le fac. Daca stiam ca include si alte lucruri nu acceptam. Dupa ce Ray m-a lasat in pace si a plecat am strigdrvi in gura mare.
-Ai zis ca nu te plangi! striga Ray la mine
Am continuat sa curat podeaua apoi tot restul zile am vorbit cu Clodel si Ann dar totusi nu imi puteam ascunde nervii. Noaptea am incuiat usa sa fiu sigura ca Ray nu vine si am adormit linistita.
Bleidy e sora mea si cine se i-a de sora mea inseamna ca sa luat si de mine si va da de necaz.

High and mihty color,Good Bye:
http://www.youtube.com/watch?v=04x9dnP0f2A

[Imagine: chibi_4812.gif]
, chibi-ul lui Yoko-sama

#12
super tare capitolul :)) tare smecher mai e baiatul :)) ai avut cateva greseli de tastare , dar nu e nimic :D . Mi-a placut foarte mult , mai ales cum a pacalit-o Ray pe tipa :)) si bine zis , daca stia ca include si alte lucruri , pe langa munca , banuiesc ca ar fi tipat la el din toti plamanii :)) oricum , amuzanta faza :D
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]

#13
Cum am promis am venit sa vad ce ai scris. Pai sa incepem cu ce ai gresit.. nu cred ca ai avut greseli asa de mari la scris doar una am observat eu.. oricum actiunea e cam grabita sa zicem, iar descrierea e total moarta aici..nu zic ca nu ai pus de loc dar trebuia sa explici mai multe de ex: puteai sa ne spui cum se antrena Ray si cum s-a luptat cu ea si asa mai departe..lai pus prea repede trebuia sa ma astepti. :]
Oricum asa imi place foarte mult ideea..o a mai si sarutato e ceva. : > : >
Oricum astept nextul fiind ca imi place foarte mult si astept cu nerabdare sa citesc.

#14
Bun... Deci am revenit :):). Acest capitol nu a mai fost asa plin de greseli, dar au fost minim cinci greseli totusi. Nu ti le voi spune te voi lasa sa le cauti[ poate ca deja le-ai vazut]...Tot nu-mi place ceva...^.^ ceva lipseste.. nu are farmec totul are o forma prea simpla si treci de la u scena la alta,.. nu ai cursivitate in actiuni.. zici ca tai cu fierastraul o scena si o pui langa alta cu care nu are nici o legatura.. Nu descrii deloc... De obicei eu nu critic descrierea pentru ca nici eu nu sunt asa mare experta in a descrie, dar aici chiar ii simt lipsa. Sper sa perseverezi ... La revedere!
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#15
Buna!Foarte interesanta ideea ficului,sincer nu am citit ceva asemanator...ar trebui totusi sa scrii capitole mai lungi si nu ar strica sa-l recitesti macar o data...asta ar evita multimea de greseli pe care le-am gasit...totusi trebuie sa recunosc ca au fost mai putine in capitolul acesta,insa cum am spus ar fi mai usor sa previ posibilile greseli in loc sa speri ca acestea nu vor exista sau ca nu vor fi in numar prea mare.Acestea fiind spuse...mult succes:bye:



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Jurnalul unei fete pierdute in amintiri Hinata-san 3 3.021 13-10-2013, 12:26 AM
Ultimul răspuns: Mathilde
  Viata unei fete ninja ~~~KiOko kimy~~~ 15 8.934 23-10-2011, 07:45 PM
Ultimul răspuns: FuckEverything
  Viata unei preotese Nixu 72 36.652 11-09-2011, 07:36 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  GreÅŸeli chrissta 5 2.336 31-12-2010, 01:49 AM
Ultimul răspuns: chrissta
  O echipa,trei fete Yoko-sama 13 6.566 10-12-2010, 10:45 AM
Ultimul răspuns: Yoko-sama
  Cea mai grea perioada +16 sakunaru.sasu 1 2.921 09-08-2010, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  viata unei printese mady_saku 8 6.843 22-04-2010, 01:10 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Viata unei adolescente Summer's 4 5.015 18-03-2010, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Denny
  Cap 1:Inceputul unei noi fete.. Crazy Person 3 4.483 21-01-2010, 07:52 PM
Ultimul răspuns: Aly
  GreÅŸeli ÅŸterse de iubire Teh 55 22.904 08-01-2010, 10:36 PM
Ultimul răspuns: nolazy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)