Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18]

#1
Hello!
Eu nu am scris niciodata un fic Naruto, e pentru prima oara, chiar vreu sa-i dau o incercare. E ca si o provocare pentru mine asa ca nu fug din fatza ei.
Poate nu o sa intelegeti foarte multe din primul capitol dar din urmatoarepe dap. Sper sa va placa idea este originala.
Eu nu detin nici un personaj din acest anime, toate ii apartin lui Masashi Kisimoto.

Ce vreu sa va lamuresc este faptul ca totul este adus in prezent.. deci nu va mai dau detalii ca vreu sa descoperiti singuri.Stiu ca am greseli de tastare dar sper sa vin si sa-l corectez. Si da scuze ca este prea scurt. T^T

Ps. Am eu ceva cu politia. :)) Nu ma urati pentru asta. >.<



Capitolul 1
-Amintiri marunte-


“Amintiri. In ultima vreme numai asta am visat. Toate visele mele din noapte sau transformat in filme care se tot deruleaza in mintea mea. Insa din pacate toate aceaste imagini sunt amintiri de cand eram mai mica, incepand de la varsta de cinci ani pana la varsta de sapte spre zece ani, atunci cand am absolvit liceul Konoha din Tokyo. Acum toate aceaste trairi anterioare ma calca pe nervi. Pe vremea aceea nu eram in stare nici sa-i marturisesc baiatului visurilor mele, Naruto ce simt cu adevarat pentru el. Dar desigur ca anii trec si trec asa ca cu incetul de cand a plecat impreuna cu ceilalti prietenii ai mei in America acele sentimente puternice pe care le aveam pentru el s-au sters din inima mea. Dar asta nu inseamna ca nu il plac ca un amic, din contra am devenit buni prietenii, ne impartasim unul celuilalt sentimentele, secretele si toate traznaile pe care le facem zi cu zi. Acum el o are pe Sakura ca iubita si pot spune din cate mi-a spus aceasta prin mail ei se inteleg mai bine decat se intelegeau in liceu, chiar sunt un cuplu minunat se pare ca nu prea mai am sanse la el, dar nu ma plang. Chiar si asa, inca de cand eram mici Naruto o placea cel mai mult pe Sakura. Off, ce tot spun eu aici? iara deraez din realitate si asta imi face rau.”

Imi duc palmele la ochii si incep sa mi frec, usor, usor revenindu-mi din somn. Era inca ora sase dimineata, insa eu eram foarte sportiva asa ca trebuia sa ma scol si sa-mi fac antrenamentul zilnic care consta in : alergari,gimnastica si karate.
Ma scol repede din pat, alerg fulgerator spre baie, apuc periuta, pun repede pasta de dinti pe ia si mi-o bag in gura. Stau eu circa cinci minute cu ea in gura, o intorc in toate felurile, mai fac si ca broasca si dupa aceea scuip spuma alba ce-mi curata-se dinti din gura, lasandu-mi de un alb imaculat. Aproape ca orbeam cand ma uitam in oglinda la ei.
Dupa acest mic process de prosteala, imi dau jos maieul alb umpic sifonat si lenjeria intima care se presupunea sa fie pijamaua mea de seara si intru usor in cabina de dus, unde ma las rasfatata pentru cateva minute de apa cristalina si calda ce se prelingea pe trupul meu inalt si fin.
Opresc apa, apuc un prosop de pe suport si il infasor in jurul taliei mele subtiri. Ma indrept spre dulap, de unde am de gand sa imi iau imbracamintea adegvata antrenamentului. Pe scurt un maieu de culoare albastru inchis, aproape negru, o pereche de pantaloni de trenin albi si mulai pe fund, iar in picioare o pereche de adidasi albastrii deschisi.
Deschid usa de la camera incet si cobor tiptil pe scari in jos, ca nu cumva sa-mi trezesc parintii, ca sa tipe iara pe mine la fel ca si pe surioara mea mai mica, Hanabi care acum avea patrusprezece ani. Ce mare s-a facut, insa cateodata are obiceiul de a ma pârâ atunci cand ma vede umbland ca descreerata in zorii zilei ca sa ma antrenez.
Vorbind de lup si uite-l in faţa, chiar persoana pe care nu doream sa o vad si astazi. Era pe jumatate adormita si urca pe scari tinand in mana un pahar de apa .
Avea privirea in jos asa ca am incercat sa trec pe langa ea usor, insa dupa cum se vedea avea o stare de ameteala poate ca inca visa. Dumnezeule Mare, fetita aceasta e chiar ciudata mai ales cand doarme.
Singura scapare era sa ma urc pe balustrada din lemn de la scari si sa alunec pe ea in jos. Incercarea moarte nu are asa ca am riscat, trecand pe langa ea foarte rapid si fara zgomot, dar cand sa deschid usa de la iesire si nici nu am reusit sa pun mana bine pe cleanta ca imediat Hanabi s-a intors cu faţa la la mine si a zbierat cat de tare a putut sa o tina plamanii.

- Mama, tata ! Hinata vrea sa plece iara devreme de acasa la antrenament si nu ma lasa sa dorm, cum eu nici nu doream sa o scol din somn, din contra daca dorea sa doarma ii dadeam cu ceva in cap ca o adormeam si mai repede de cat era.
- De data aceasta o sa scap, pramatie mica, strig eu si ies fugind in graba pe usa.

In timp ce alerg, imi prind si parul negru albastrui intr-o coada de cal sus de tot ca sa nu-mi cada pe faţa, iar dupa aceea imi iau rutina de la capat. Alerg pe strada la noi, dupa aceea ocolesc bibleoteca de pe colt si ies in oras, ajung in centru, iar dupa aceea ajung in parcul Nizoku. Unul dintre preferatele mele, aici pot sa raman concentrate.
Ma asez pe iarba si ma relaxes, ma intind umpic si incep sa fac gimnastica. Dar chiar si asa multe priviri se atintesc asupra mea, majoritatea privirilor vin din partea baietilor, indiferent de varsta. Toti ma fluera si imi tot dau propuneri, insa le refuz pe toate.
Eu una sunt hotarata sa accept doar un singur barbat, acela fiind cel pe care il voi iubi cu intrega mea finta si inima. Las la o parte toate gandurile mele stupide si imi continui antrenamentul, dupa ce termin de facut gimnastica incep sa ma antrenez la karate.
Dar din neatentie telefonul mobil imi scapa din buzunarul pantalonilor de trening si ajunge pe straduta din piatra de langa banci, de unde este ridicat de catre un tanar nu prea prietenos, care avea langa el intreaga gasca de amici. Nu stiam care era gandul lui dar aveam de gand sa-mi recuperez mobilul.
Am revenit la pozitia initiala de drept si m-am apropiat cu pasi mari spre tip, care imi ranjea fix in faţa si am analiza din cap pana in picioare, pot spune ca decolteul de la maieul meu nu era asa de mare, insa reuseau sa-mi scoata in evidenta sanii voluptosi si mari.

- Asculta nu am timp de tine si de amici tai prea entuziasmati, asa ca da-mi telefonul si iti multumesc ca l-ai apucat de jos, ii spun eu in timp ce doresc sa iau aparatul din mana lui dreapta.
- Nu asa de repede frumoaso, incepe acesta sa ranjeasca provocandu-i pe ceilalti pampalai sa rada, pentru acest mic gest onorabil pe care ti l-am acordat doresc si eu o rasplata, adauga acesta in timp ce ma trage in pieptul lui si incepe sa-mi atinga fundul cu mana liber ape care o are.
- Singura rasplata pe care o vei primi este piciorul meu, ii trag un genunchi fix in burta si-l las picat pe jos vaitandu-se de mama focului, iar in timpul acela eu sar in sus ca sa apuc mobilul care sfideaza gravitatia.
- Rezu, esti bine ? incepe un prieten de al lui sa-l intreba. Tu ! O sa platesti pentru asta, haideti baieti !
- Nu prea cred baieti.

Toti patru se napustesc asupra mea, insa eu nu ii las sa ma atinga. Ii lovesc pe toti cu cate un pumn in burta sau intre picioare, le mai dau si cateva suture si ii fac sa se retraga in fuga mare.
Toti din jur incep sa ma aplaude si sa ma felicite, eu incep din nou sa ma rusinez asa ca imi strang lucrurile si ma indrept spre un magazin sa-mi cumpar apa, caci eram foarte insetata.
Afara era foarte cald, chiar daca era a doua luna de primavera. Trecuse doar un an, de cand fetele si baietii plecasera in America pentru noua facultate la care doreau sa dea si ce coincidenta toti spre politie si dreptate ne-am indreptat.Deja terminsem primul an aici asa ca urma sa ma mut si eu in America si sa lucrez cu ei.
Ajung ca si un melc la magazine, deschid incet usa si cer repede o apa plata, platesc si dupa aceea ies pe trotuar. Dar nici nu reusesc sa beau ca telefonul suna, speriindu-ma si facandu-ma sa alunec si sa cad pe jos.
Ma tot intreb cine vrea sa se tina de feste acum ? Si oare de ce mie ?

#2
dau edit , edit edit , edit :)) ;))
________________________________________________
Scuzati dar eu chiar vroiam sa fiu prima la acest fic , gata cu vaicareala si sa incepem : > .
Hinata este personajul meu favorit din tot animeul , cum as putea sa nu fiu entuziasmata de un fic care o are drept personaj principal ? Imi place inceputul , dar cred ca o sa-mi conturez o parere mai concreta in urmatorul capitol , dat fiind ca in acesta inca nu ne-ai aratat natura ficului tau :-? [intelegi tu.. ] nu as putea sa-mi exprim parerea prea bine .
Dar pot spune ca inca dela inceput am realizat de ce ai pus si comedie :> , chiar mi-a placut faza cu periuta de dinti :)) , sincer tiind sa cred ca ma vei uimi de-a lungul urmatoarelor capitole . Stiu ca ai talent , ambitie si idei , deci imi pun speranta in tine , ca vei face ceva extraordinar .
Greseli de tastare am vazut , dar ti-am spus pe mess si stiu ca in acest moment le corectezi :-? deci din acest motiv nu am sa le mentionez.
Stiu ca de la un prim capitol nu ma pot astepta la ceva extraordinar deoarece trebuie sa conturezi povestea [scuza exprimarea] . cateva sugesti a urmatorul capitol:
-Ai grija la greselile de tastare si exprimare
-Fii atenta la virgule
-Incearca sa ai un fel de ,,balanta" in ceea ce priveste modurile de expunere . Aici sunt convinsa ca nu vei avea probleme :p , doar mentionam .

Cam atat pentru moment , astept urmatorul capitol . Iti urez multa imaginatie si spor la scris > : D <


#3
Buna ! Pai haide sa comentam ficul :P
Deci , ideea imi place..este originala :X
Descriere ai !
Actiunea nu este grabita !
Naratiunea e buna !
Dialogul nu e lung si sec !
Cum s-a mai spus ai grija la virgule .
Si greseli de tastare am vazut si eu :P

Pai sper sa pui next-ul cat mai repede posibil , si felicitari pentru fic :chuu::bv:

Ja ne !
:love::bye:

#4
Fetelor va multumesc nespus de mult pentru comm, sunteti niste bombonele. :*
Am sa tin cont de tot ce mi-ati spus, nu o sa va dezamagesc.
Am revenit si eu cu nextu, de data aceasta m-am si corectat in timp ce si am scris. Sa fiu sincera nici mie nu-mi place sa am greseli, adica cui ii place ? :))
Oricum sper ca acest capitol sa nu fie nici asa de incetosat, sper sa pricepeti ceva ceva din el. Insa in urmatorul capitol o sa aflati ce se petrece mai amanuntit. :-)
Pai sport la citit si sper sa va placa. ^^




Capitolul 2
-Surpriza neasteptata-



- Alo ? raspund eu nedumerita.
- Hinata unde esti ? raspunde o voce cunoscuta .
- Neji, tu esti ?! raspund eu strigand in timp ce strang tare sticla cu apa.
- Oare cine ar putea sa fie ianfara de verisorul tau preferat, Hina, adauga el razand.
- Nu se poate ! Hey nu am lua tu cu Hina cea mica si cea bleaga, sa stii m-am schimbat, strig eu umpic bosumflata in timp ce strang si mai tare sticla si reusesc sa provoc apa din ea sa sara odata cu dopul, speriind umpic lumea de pe strada.
- Acum ce ai mai facut ? intreaba Neji.
- Nimic, nimic nu trebuie sa-ti faci griji in privinta mea, ii raspund eu imediat in timp ce ma ridic de jos.
- Ok, deci te astept in parc. Ne vedem acolo ceau ! isi ia larevedere si inchide telefonul.

Ah, chiar nu ma asteptam ca Neji sa vina din nou in Japonia, credeam ca.. nu mai conta trebuia sa fac cale intoarsa si sa ma indrept din nou spre parc. Deja ma saturasem sa fac acelasi drum, dar o faceam pentru el, inca eram aceiasi Hinata pe care toti o cunosteau: buna, blanda si mereu prietenoasa, mai ales rusinoasa. Nu aveam cum sa ma schimb atat de mult intr-un an intreg nici eu.
Traversez straga si ma uit in jur, nu dadeam de el, erau multe masini, nici macar nu stiam ca are permis de conducere, insa avea deja optsprezece ani. Nu dureaza mult ca deja sunt luata in brate de varul meu, care ma duce la pieptul lui si ma strange tare de tot spunandu-mi cat de dor ia fost lui de mine. Ma saruta bland pe frunte, imi da drumul si incepe sa-mi ciufuleasca parul, lasandu-l sa cada usor pe spatele meu. Ma mai admira inca cateva secunde, iar dupa aceea ma apuca de umar cu mana stanga si ma trage dupa el in parc.
Desigur ca nu inceteaza cu dragalaseniile lui ca de ex. :sa ma ia in brate sau sa imi puna cate o porecla enervanta, sa-mi spuna cat de mult ma iubeste. Asa reuseste sa atraga atentia celorlalti din jur si sa-i faca sa creada ca suntem un cuplu, deja imi afundasem privirea in pamant: “Neji esti asa o durere in fund.” Ii strig eu in timp ce ii zambesc , acesta incepe sa rada si sa ma ia din nou in brate, de data aceasta imi mai da si cate un bobarnac.
Dupa cum strangea, era clar ca s-a antrenat din rasputeri pana la epuizare. Avea muschii bine dezvoltati se simtea forta, trupul bine lucrat, astfel ca atragea fiecare privire a doamnelor si domnisoarelor ce se plimbau pe aleea din piatra. Iar acea tinuta, il facea si mai sexy decat era.

- Auzi Neji ! il strig eu.
- Da Hina ? isi intoarce capul spre mine si ma privieste cu ochii lui superbii.
- Pai... tu de ce ai venit aici ? Ca sa iti cauti prietena ? Aww saracul de tine nu ai reusit sa-ti gasesti una in jungle aceea americana ? incep eu sa fiu ironica si sa rad de el.
- Nu, deja am o prietena si pot spune ca este o bijuterie, incepe acesta sa se laude, in timp ce eu ma bosumflu si imi intorc privirea in alta parte. Tu oricum esti preferata mea, deci stai calma mereu o sa te am sub protectia mea.
- Mersii ! Norocosule, dar ce te-ai mai schimbat !
- Poate ca ai dreptate, inainte nu eram asa de cool cum sunt acum, incepe acesta sa se laude pe sine si sa rada ca nebunul.
- Vai de mine, de ce am meritat eu asa un var ? De ce ? incep eu sa ma plang la Dumnezeu.
- Hey ! Nu fi rautacioasa, nu uita cine te-a salvat de la acel accident sau atunci cand te-au fugarit violatorii aia.
- Aha tu m-ai salvat cand m-au fugarit aia dar in rest Sasuke a fost acela care m-a scos din autocar inainte sa explodeze, tu te-ai dus dupa ajutoare impreuna cu Ino si cu Ten Ten.
- E totusi daca nu ma duceam eu cu fetele dupa ajutor si acuma erai in coma.
- Poate ca ai dreptate, multumesc oricum Neji-san esti unul dintre cei mai tari veri ai mei, iar eu o sa te iubesc indifferent de circumstante, ii iau in brate si-l strang tare la pieptul meu.

Dupa o plimbare lunga si relaxanta in parc, noi doi ne indreptam spre casa. Desigur ca pe drum nu avea cum sa nu se ia cate un baiat de mine, iar Neji nu aveam cum sa nu-l bata mar.
Ajungem cum ajungem noi acasa, deschidem impreuna usa de la intrare, iar in faţa noastra isi fac aparitia parintii nostrii si ai mei dar si ai lui. Care ii ureaza bun venit acasa si il felicita pentru progrese pe care le-a depus.
Eu insa deja am facut toate aceste lucruri asa ca ma indrept spre bucatarie de unde iau un sandwich de pe platoul galben pe care mama la pregatit pentru musafirul ei si fug repede in camera mea. Inchid usa in urma mea si rasuflu usurata, credeam ca iara o sa ma ia ai mei la cearta, dar se pare ca am scapat... multumita lui Neji desigur. I-au o muscatura mica din sandwich, ma indrept spre birou si dau drumul laptopului meu noi, care spre bucuria mea era mov inchis cu cateva floricele imprimate pe el. Am avut noroc ca mi-am putut permite, a trebuit sa stau tot anul sa lucrez la o cafenea si la o sala de karate pentru a castiga banii necesari pentru a cumpara aparatul acesta minunat. A trebuit sa dau lectii si sa-i antrenez pe altii care au dorit sa ia cursuri, iar patronal meu m-a platit foarte bine caci depuneam o munca foarte buna, insa la cafenea... pai am fost eu cea care trebuia sa invete sa devina o chelnerita buna. Patroana era asa o scorpie, dar ma avut noroc cu fetele care m-au invatat treptat si bland asa ca pot spune ca sunt de clasa intai acuma, profesionista.
Inainte am avut un calculator care mergea foarte, foarte prost ma scotea din minti. Nici nu puteam sa vorbesc cu Sakura, Ino sau macar cu Temari sau Ten Ten sau mai stiu eu cu cine, mereu se bloca si se inchidea. A trebuit sa iau masuri, ai mei nici nu au vrut sa-mi ia unul. Au pus si o conditie: “Daca termini cu bine ultimul an de liceu atunci sa te astepti sa primesti un calculator nou.”, desigur eu am invatat mereu niciodata nu mi-au scazut mediile, am avut numai zece si noua. Oricum am petrecut intreaga vara si intreg anul acela numai la sala si numai la cafenea ca sa obtin banii, la inceput a fost greu insa dupa aceea m-am obisnuit pot spune ca a fost distractive, chiar daca ceilalti au plecat in America pentru a face cursurile acolo. Insa am pastrat mereu legatura cu ei. Laptopul l-am luat de curand acum in prima luna, de data aceasta ama vut grije de el.
Dupa ce vad ca laptopul e aprins si mess-ul la fel ma indrept spre dulap si scot de acolo o bluza lunga pana la fund, alba cu cateva floricele albastre imprimate pe ea si o pereche de colantii negrii lungi pana la genunchi. Imi iau prosopul de pe scaun si ma duc cu el in baie. Dau drumul la apa si o las sa umple de tot cada, desigur eu aveam si dus dar si cada, amandoua separate.
Ma asez pe scaunul de la birou si observ ca toti erau online. Si se pare ca Temari mi-a dat o invitatie la o convorbire, nu aveam cum sa nu accept. Apas “join” si incep sa vorbesc cu ele.
Le povestesc ce s-a mai intamplat pe aici, ele imi povestesc ce sa mai intamplat pe acolo si tot asa. Pana la urma Ten Ten ma intreaba daca cumva Neji a ajuns cu bine la mine, eu ii confirm intrebare spunandu-i ca e intreg. Incep ele sa rada si imi spun ca in curand o sa ne vedem, raman umpic uimita. Normal ar fi trebuit in vara insa cu cat mai repede cu atat mai bine, nu pierdeam nimic.
Ma despart de laptop anuntandu-le pe prietenele mele ca fac o baie si ma duc sa ma bag in cada.
Imi dau jos toate hainele pe care le purtam, si ma afund in apa parfumata. Ma rasfat eu circa cinsprezece minute, iar dupa aceea ies din cada, imi infasor prosopul in jurul taliei si ies din baie. Ma uit pe ecranul multicolor al laptopului si observ ca si baietii au intrat in conversatie.
Ii salut eu repede prietenos pe toti, iar ei incep sa sa-mi spuna cat de dor le e de mine si ca abia asteapta sa ma vada. Le raspund la dorinte si le promit ca atunci cand vin ne batem cu apa asa cum o faceam si noi la liceu pe la sfarsitul scolii.
Ino imi spune sa dau drumul la microfon si castii caci Sasuke dorea sa-mi vorbeasca, ceva ce chiar ma uimeste. Deobicei Sasuke nu prea vorbea cu mine, adica cel mult ma salute, ma intreba ce fac, cum sunt si cam atat.
Dau drumul la castii si astept ca acesta sa-mi raspunda la apel. Nu dureaza mult ca deja ii aud glasul bland care ma intreaba:

- Buna Hinata ! Ce faci ? intreaba acesta pe un ton linistit si bucuros.
- Sasuke ! Ce ma bucur ca pot sa vorbesc cu tine, eu bine dar tu ? intreb eu repede din cauza ca incepeam sa ma rusinez din nou.
- Ha, ha ai ramas aceiasi Hinata pe care o stiu, incepe el sa rada umpic, pai am vrut sa te anunt ca atunci cand Neji se va intoarce in America vei veni sit u cu el.
- Cum ?! Asta e super, multumesc de veste Sasuke-san, incepe eu sa ma bucur si sa chitai.
- Te rog Hinata, nu mai imi spune “Sasuke-san”, suntem prieteni de multa vreme eu cred ca ar fi mai bine sa ma strici doar “Sasuke” nu crezi ? incepe el sa rada.
- Scuze nu am vrut, sper ca nu te-am suparat eu...
- Ha, ha, ha.. stii chiar mi-a fost dor sa-ti aud glasul, imi spune el in timp ce rade insa foarte bland.
- Cum ?! Adica..
- Hinata, vezi ca profesorii abia asteapta sa te cunoasca le-am povestit de tine multe, asa ca sa te pregatesti, imi spune el anuntandu-ma din nou ceva.
- Ok, multumesc Sasuke ! ii multumesc eu.
- Abia astept sa te vad.. ok bye ! inchide iese si de pe mess.
- Sasuke..

Inafara ca ma lasa cu gura cascata, obrajii mei incep sa capete culoarea rosie, iar inima bate in mine mai rau ca o toba. Oare de ce ? Chiar m-am bucurat nespus ca a vorbit cu mine, insa ceva era schimbat ? Nu mai aveam rabdare sa-i vad.
In camera mea intra Neji impreuna cu Hanabi, care se pare ca au ascultat pana acum conversatia mea si desigur au inceput sa rada copios de mine si tot imi repetau ca imi place de Sasuke, dar nu era adevarat. Incep sa ma plang si sa alerg dupa ei in toata casa.
Eram foarte entuziasmata si in acelasi timp, abia asteptam sa-i revad pe toti. Astazi cu siguranta am avut parte de doua surprize neasteptate.


#5
Vreau sa pun o intrebare care nu stiu daca este foarte inspirata. Este un fic care prezinta la mijlocul iubirii pe Sasuke si pe Hinata. Mai pe scurt: ce cuplu e?. Mie asa mi se pare. Ai inversat cuplurile, chiar ma gandesc cum ar arata Hinata si Sasuke imbratisati, sarutandu-se, sau alte chestii. Descrierea, naratunea, dialogul ( in acest capitol a fost cam mult), ideea, actiunea, sunt pe calea cea buna. Dar mai ai de lucru la fic.
Bye Bye

#6
kawaiiiiiiiiiiiiiiiiii, ne? mi-a placut foarte mult...deci dupa cate am citit eu presupun ca va fi un fic sasuhina....^___^
deci ficul e frumos dar ai mai multa grija la greselile de tastare.....in acest fic a fost cam putin dialog dar cateodata e indispensabil...
sper sa continui tot asa
sa ma anunti cand pui continuarea...te astept
Gambatene!
Kiss ya and see ya!
Ja ne!

#7
^_^ Hye , Soph is here \;D/ . Lovita in cap astazi...
Ceea ce apreciez eu este ca nu e un cuplu SasuSaku, la fel ca Miranda sunt curioasa daca ei vor fi impreuna , dar cine stie ce ai tu in minte. Pana acum imi place ideea , iar Hinata este asa o impiedicata >.< funny uneori :P.
Vad ca ai incercat sa pui si descriere, dialog, naratiune :- ? sa le imbini , ar inca putina descriere nu ar fi stricat, ai avut cateva greseli de tastare , e de apreciat ca mai putine decat in celalalt capitol [ inainte de a fi corectat, cat de cat] , asta e , ne mai scapa greseli. Incearca sa si citesti fraza inca o data : - ? asta te va ajuta la formulare caci uneori nu o faci tocmai bine.
Insa e de apreciat ca ai ideei buna , si deabia astept sa vad ce se intampla in AMerica :> .
Anunta-ma cand pui urmatorul capitol : -W
Spor la scris si multa imaginatie > : D <


#8
Heyo!>:d<
Foarte interesant fic'ul tau..ce ma bucur ca nu este Sasuke si Sakura..La fel sunt si eu curioasa oare ce cuplu e..SasuHina..ehh asta ramane de vazut..pai naratiunea si descrierea sunt ok..dialogul si actiunea stii ce ai de facut..greseli am vazut dar nu sunt asa de grave..cu totii gresim..a si spor la postat urmatorul capitol(Anunta'ma si pe mine cand pui urmatorul capitol!Thanks)See ya!

#9
Hi ! Friends.
Am venit si eu cu nextul.. dar din pacate am avut o lipsa de idei, deci sigur e plictisitor si foarte prost acest capitol, insa promit ca urmatorul o sa iasa mult mai bine, am sa-mi dau silinta.
Greseli sigur am, insa habar nu am ce am eu. :)) [ce mod de a ma exprima]. Deobicei eu stiam cum sa ma exprim corect intr-un capitol, insa acum am avut mai multe idei si s-au tot intortochiat in capul meu si a iesit o varza, insa promit sa remediez problema aceasta.
Va rog eu sa nu ma ucideti, nu stiu ce am .. insa cum am spus mai sus am de gand sa remediez totul cu urmatorul capitol. Promit



Capitolul 3
-Am pornit-

Dupa cateva ore, imediat ce am luat masa impreuna cu familia eu impreuna cu Neji ne-am furisat afara pe prispa si ne-am uitat la cerul instela. Ochii imi straluceu incontinu, insa un sentimend cald ma cuprinsese si nu puteam sa-l fac sa dispara, oare era din cauza ceaiului fierbinte pe care il bausem adineauri ori sa fie din cauza lui... nu, nu avea cum.
Sasuke, era diferit de mine insa trecuse un an de cand nu-l mai vazusem asa ca poate s-a schimba. Nu se stie niciodata.
Atunci cand eram la liceu tot ce puteam sa-i spun era “Buna” si atat, nu aveam curajul sa vorbesc cu el. Chiar daca inima mea apartinea unui alt baiat, asta nu insemna ca eu nu doream sa-l bag in seama, numai ca de felul meu sunt mai rusinoasa.
Si acum imi aduc aminte : “Eram mici cred ca prin clasele cinci-opt, toate fetele discutau numai si numai de Sasuke si cat de super tare era el. Naruto si cu el mereu se ciondaneau si se bateau, insa eu atunci il placeam pe el, pe Naruto. Timpul a trecut si pana la urma tot in clasa cu Sasuke am picat la liceu, dar atunci am avut noroc nu mai eram asa de retrasa. Sakura, Ino, Ten Ten, Temari mi-au devenit prietene foarte bune si mereu ne-am petrecut timpul impreuna, desigur ca si ele tanjeau dupa Sasuke, toate aveau ceva cu el. Mie insa imi parea rau de Naruto fiindca el chiar o placea cu adevarat pe Sakura si fiindca ea si cu el imi erau prieteni apropiati am decis sa lepad acea iubire faţa de el, nu m-am plans asa de mult. Pentru ca stiam ca intr-o zi voi gasi pe cineva care ma va iubi cu adevarat. Chiar si asa am plans din cauza aceasta dar stiam ca totul o sa fie bine, in ziua in care am fugit plangand de la scoala afara ploua cu galeata. Am fugit cat de tare am putut, nu am spus nimanui unde am de gand sa ma duc, m-am asuns sub un pod. Si spre surpinderea mea singurul care a venit dupa mine a fost Sasuke. M-a apucat de mana si m-a luat cu el, insa eu eram suparata asa ca am ripostat, dar el stiind cum ma simteam m-a tras in brate si mi-a spus : “Totul are sa fie bine, sunt aici langa tine.” Cu asta m-a termina, m-a facut sa plang si mai tare dar nu de tristete ci de bucurie. Din ziua aceea eu cu el ne-am imprieteni si asa cu toti ne-am format o gasca mare.”

- Hinata ! Hinata !? ma striga de doua ori Neji incercand sa ma scoata din visare.
- A ! Da ! Ce este, il intreb eu in timp ce-mi trag calcaele la piept.
- Te-am rupt din visarea ta cu Sasuke ? incepe el sa faca misto de mine.
- Nu, nu-l visam pe Sasuke oarecum... doar ca iara imi amintesc de vremurile de demult, a fost ceva chiar ciudat ca el sa .. nu stiu, incep eu sa ma balbai.
- Sa schimbat sa stii, nu mai e Sasuke acela pe care il cunosti tu, imi expica acesta in timp ce ma trage langa el. Nu te teme, Sasuke e chiar minunat, deci sa fi sigura ca o sa ai parte de distractie din partea lui atunci cand ajungi.
- Chiar ma bucur.
- Hinata desprinde-ti parul, ca deja coada ta imi sta in cap... imi prinde motul si mi-l da jos.
- Of, esti culmea, adaug eu bosumflata.
- Ti-a crescut si mai mult, nici nu te mai recunosc ai devenit o domnisoara foarte frumoasa, sexy si foarte atragatoare nu ma mira de ce toti isi suces privirile la tine.
- Tu vorbesti, uitate la tine cred ca jumatate din fetele acelea din parc s-au impiedicat cand te-au vazut, incep eu sa rad.
- Copii ! haideti in casa e ora somnicului. Striga mama.
- Hai sa ne miscam ca maine e o zi lunga, imi spune acesta in timp ce ma loveste cu palma peste fund ca sa ma misc in casa.

Uram cand cineva imi facea asa. Fara sa mai stau pe ganduri l-am luat prin surpindere cu un pumn in faţa, l-am lasat pe jos intins si m-am carat in casa. Mi-am luat cu mine o carte din biblioteca si am urcat scarile in sus spre camera mea, unde m-am trantit obosita in pat si am inceput sa rasfoiesc cartea cu multa placer. Nemai bagand de seama ca ceasul batea o ora tarzie, eu am continuat sa o citesc cu multa aprofunzime, era una din preferatele mele.
Insa toata linistea care se cuibarise la mine in camera a fost sparta imediat de varul meu Neji, care mi-a aruncat ditamai valiza in brate, reusind sa ma doboare din pat. M-am ridicat imediat in picioare si eram pregatita sa ii trag vreo doua palme peste ochii, insa acesta s-a repezit pe mine si mi-a acoperit gura ca sa nu tip. Mi-a explicat ca era vremea sa imi fac bagajul si sa plec in America cu el, caci restul erau asa de nerabdatori sa ma vada.

- Cum ? Deja, pai nu ar trebui sa mai stam pana la vara, intreb eu in timp ce ridic tonul.
- Sss, mai incet vrei sa-i scoli pe toti ? da o sa plecam in seara asta si i-a ghici cu ce o sa mergem.

Dupa aproximativ douazeci si cinci de minute ajungem la aeroport, si in faţa ochilor mei aterizeaza doua avioane militare. Scap din mana toate bagajele, cred ca Neji nu-si daduse seama ca mi-am luat intreaga casa cu mine. Dupa ce am admirat acele doua bijuterii fabuloase, m-am urcat in unul fara problem. Si spre bucuria mea eu eram pilotul, Neji era copilotul care cara desigur bagajele inauntru. Nici nu s-a pus bine ca eu deja pornisem motorul si zwoom in aer cu noi. Ce cosmar traia saracul meu verisor, el tipa la mine sa incetinesc eu maream mai mult viteza, faceam si scamatorii prin cer. Eram asa de bucuroasa ca numai in sase ore aveam sa ajung in America si aveam sa-i vad pe toti. De atata suspans mai rau acceleram viteza de zbor a avionului, Neji era in spatele meu si se ruga la Dumnezeu ca nu cumva sa ne prabusim in Ocean sau intr-o padure. Eu radeam copios de el, caci niciodata nu m-am simtit mai bine de atat. In ultimii ani eu am invatat foarte multe despre avioane, le stiam mecanizmul pe dinafara chiar daca nu pilotasem unul asta nu insemna ca prima incercare nu avea sa fie un success adevarat.
Nici nu mi-am dat seama cat de repede a trecut timpul ca deja eram in America, ce priveliste frumoasa aveam, soarele stralucea puternic asupra tarii.

- Alo ?
- Ah, Ten Ten ! Slava Domnului ca ai raspuns, ii spune neji la telefon lui Ten Ten.
- Ce ai patit ? intreaba aceasta.
- O sa mor, nu mai vreu sa mai calatoresc cu verisoara mea niciodata, mai ales daca ea este pilotul.. a luat orazna, striga el facand-o pe prietena mea sa rada.
- Pot sa vorbesc si eu cu ea ? intreaba aceasta amuzata.
- Yo ! Ten-chan, ce ma bucur sa iti aud glasul, nu mai avem mult si ajungem in New York cat ai clipi, ii spun eu fericita.
- Waa ! Ce ma bucur sa aud asta si restu sunt fericiti, suntem deja la aeroport va asteptam, a si ai grije de saracul Neji cred ca a tras o spaima ca lumea, incepe aceasta sa rada.
- Imediat soro, spun eu si inched telefonul. Neji tinete bine ca bag viteza maxima.
- Nu ! Ajutor.

#10
Ma bucur ca am venit inca o data ca sa scriu un comentariu despre aceasta poveste uimitore. Desi eu sunt fan sasusaku, vreau sa citesc aceasta poveste deoarece curiozitatea ma cuprins. Probabil ca la aeroport este si Sasuke, ma intreb ce fata o sa faca amandoi. Daca o sa se recunoasca, dar cred ca o sa se poata, nu s-au schimbat chair atat de mult. Abia astept continuarea.
Bye Bye :x:x:x



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.367 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Music for heart Miky sweetie :3 14 12.470 24-01-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis
  Pure heart Akane Hime 22 10.771 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.461 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  [romance / comedy] Pasii spre inima inima ta hiimera 24 14.563 28-04-2011, 12:14 AM
Ultimul răspuns: Lorely
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.778 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Doi printi, un singur tron [Comedy, Romance +16] Sako-chan 6 5.104 03-04-2011, 08:12 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 23.279 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.126 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Dupa cativa ani...[Romance,Comedy,Drama] Icsdeee. 4 4.004 10-03-2011, 08:20 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)