Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[romance / comedy] Pasii spre inima inima ta

#21
Revin cu editul. :-)


Capitolul 8



Cand am ajuns in pragul usii si am deschis incet usa, tata m-a intampinat luandu-ma de umerii si zguduindu-ma zdravan. Cu siguranta avea, emotii, asa facea mereu cand stia ca vine cineva important la noi.
J.T se uita la el cu niste ochii mirati, iar apoi m-a intrebat daca acesta se simte bine. I-am spus ca da, numai ca stiam ca ceva il deranjeaza sau il emotioneaza asa de tare.
- Tata, a venit cineva la noi ? intreb eu apucandu-l de tricou si zguduindu-l pentru cateva secunde ca sa se calmeze, caci facea ca un leu in turbare.
- Nu ! spune el. Au venit niste domnii, care inspecteaza unele case, sau blocuri care au chiriasi, ca sa vada daca locul are ce ii trebuie pentru a primii oameni in el, spune el explicandu-mi in timp ce tipa ca apucatul.
- Domnule Minato, daca exista vreo cale prin care eu pot sa va ajut atunci sunt la dispozitia dumneavoastra. Spune J.T intrand in casa si descaltandu-se.
- Da, ai curat in camera ? am spus eu.
- Pai da, insa mai am cateva lucruri aruncate pe ici pi colo, spune el ranjind rusinat si frecandu-si palma de ceafa.
- Miscate si fa curat, ca astea intra la toti in camera sa vada daca e curat, noi oricum nu avem menajere, deci toti trebuie sa faceti singuri curat, strigat eu la el. Yuji, tu ai curat.. ce faci ma ? am strigat eu in timp ce vedeam ca iese fum din bucatarie.
Am alergat sa vad ce se petrece si cand am deschis usa, care nu mai avea mult si sarea de una singura, am vazut ca toti se chinuiau sa scoata un pui din cuptor.
Iar dupa aceea : “BOOM”, un val de fum negruu a zburat spre mine, inegrindu-ma mai rau ca taciunea. Yuji s-a apropiat de mine si a incercat sa ma stearga pe faţa insa i-am luat prosopul fulgerator din mana si i-am tipat in ureche ca sa faca curat si sa puna un alt pui in cuptor, dar de data aceasta sa faca totul cu grije.
Acei oaspeti, il terorizau pe tata, ii dadeau cosmaruri, asa ca totul trebuia sa iasa bine. J.T, a coborat scarile si a venit spre mine anuntandu-ma ca totul e curat la el in camera, chiar daca a indesat hainele ca prostul in dulap.
Am urcat impreuna cu el sus, i-am spus lui tata cam erg sa ma schimb si ca o sa stau cuminte cu J.T ca sa nu-i creem probleme.
Am deschis usa, trantind-o de perete, ziceai ca se zguduie totul dupa acest gest de al meu. Mi-am arucat rucsacul pe pat, proftindu-l pe colegul meu inauntru.
- Stai aici pana ma schim si fac un dus rapid, sa nu misti sis per ca nu o sa ai ganduri perverse, spun eu atintind degetul aratator la el.
A apobat din cap apoi a ranjit, deja mi se parea cam ciudat zambetul lui, ma facea sa ma gandesc ca punea ceva siret la cale. Nu mai conta, am intrat in baie, am inchis usa in ruma mea si am dat drumul la dus, mi-am dat jos hainele si apoi am intrat in cabina.
Asa ma calmam eu mai des, facand un dus revigorant, care ma calma instant si ma facea sa uit de toate necazurile.
Imediat ce am terminat dusul, am deschis usa de la cabina pentru a lua un prosop. Insa cineva mi l-a dat si eu l-am pus pe trup, era tata care se palngea intr-una. Am crezu ca o sa fac infart cand l-am vazut pe acesta cum se zmircaia, mai ales ca imi violase intimitatea. L-am lovit zdravan in faţa, iar poi am iesit repede din baie si m-am imbracat intr-o bluza foarte lunga alba cu cateva floricele roz imprimate pe ea.
J.T rade intru-na d emine si de ceea ce facusem, insa tata era foarte ingrjorat pentru locuinta.
- Acei inspector au spus ca ar trebui sa avem o menajera, te rog Shizu-chan, floricica mea mica de lotus, imbricate in asta si vino jos si prezintate lor ca menajera noastra, spune el rungadu-ma in genunchi si inmanandu-mi o uniforma de menajera, de parca eram in manga.
Dupa cateva minute, am iesit si eu din baie, imbracata in acea uniforma. J.T ma fluera ca si un pervers ce este si mi-a spus ca arat foarte sexy. I-am dat un pumn in cap, iar poi am coborat jos ca sa ma pot prezenta acelor domni.
**
Se uitau la mine si ma analizau din cap pana in picioare. Se strambau, ba oftau, ba aprobau din cap, asa cum fac tot inspectorii atunci cand investigheaza locurile.
Pe langa trei domni care pareau umpic mai in varsta, se afla un tanar sigur avea douazeci si ceva de ani, imi zambea, iar dupa aceea a spus ca sunt potrivita pentru aceasta slujba, chiar daca eu nu eram cu adevarat menajera. Insa parca ma injurase in acel moment, cum adica eu, menajera. Este adevarat fac des curat in casa si il ajut pe tata la or ice are nevoie, insa nu vreu sa devin papusa nimenui.
Tata i-a poftit pe acestea in camera de langa bucatarie, unde aveau sa beau ceva impreuna, cu siguranta ceai. Asa ca am pregatit tot ce aveam nevoi pentru al prepara, Yujii si ceilalti chelneri au inchis restaurantul pentru cateva ore ca sa se mai linisteasca apele la noi. J.T prepara ceva, nici eu nu stiam ce, insa imi spusese ca este ceva special ce la va mai indulcii parerea despre acest loc frumos.
Cand am adus ceaiul proaspat preparat, tanarul acela care la randul lui era si el un inspector, m-a rugat sa-i arat drumul spre baie. Am aporbat din cap si l-am condus spre baie, insa acesta m-a luat prin surpindere atunci cand mi-a spus ca sunt foarte frumoasa.
M-am intors la el si l-am intrebat politicoasa la ce se referee si de ce imi spunea un asemenea lucru.
- Nu vad de ce o domnisoara incantatoare ca tine ar face o asemenea treaba, cu siguranta acestia nu te trateaza de loc cum se cuvine, spune el ranjind. Ma speria sigur era un pedofil , Doamne de ce dau peste asemenea baieti ? Cand acesta a incercat sa ma traga spre el Yuji si J.T au sarit in ajutorul meu, facandu-l pe barbat sa se dea cativa pasi inapoi.
- Nu te lua de prietena mea, am spus ei doi in cor.
- Stai eu trebuia sa spun asta, zice Yuji.
- Ba nu, eu, spune J.T.
- Gata, nu sunt a nimanui clar, nici a ta, nici a ta, dar mai ales nici a ta, am aratat eu cu degetul la acel tanar. Va bateti degeaba pe mine, ca nu am sentimente puternice pentru nici unul din voi doi, spun eu in timp ce ma adresez lui Yuji si J.T.
Dupa cateva ore, inspectorii au plecat si ne-au anuntat ca locul merita sa fie locuit de multi oamenii, caci are toate posibilitatile necesare.
Tata a zambit de fericire si a inchinat un toast cu noi toti la masa. Macar atat sa facem si noi pentru el ca are grije de noi toti, nu numai de mine.

#22
Buna draga... nu o sa mai spun ca am fost foarte surprinsa cand am vazut ca deja ai postat, dar se pare ca am facut-o deja:))... capitolul a fost interesant si foarte comic mai ales sfarsitul... si totusi cati ani ai spus ca are Yuji?... deci cum spuneam m-ai placut mult sfarsitul si faptul ca baieti au vrut sa o protejeze, dar puteau sa se hotarasca dinainte care dintre ei sa fie prietenul lui Shizuki:)), insa gestul a fost frumos si a contat... draga nu prea mai am ce sa spun asa ca astept nextu si desigur sa ma anunti si pe mine:*:bye:

#23
Yey am revenit cu nextul, sunt asa de happy. Insa este cam scurt, dar am reusit sa adaug inca ceva in viata plictisitoare a personajelor, insa nu ma opresc chiar aici, am sa mai complic lucrurile si ams a ledezvolt in asa fel incat sa le intensific actiunea si suspansul. Comedia .. pai are sa fie cu siguranta, actiune, din plin, cu romantismul, pai intre J.T, Yuji si Shizuki, pai are sa fie, caci cei doi au sa se bata pe ea pana la urma. Si au sa mai apara, adica are sa apare inca un pers minune, care e la genul masculin, care si ala va incerca sa o fure pe aceasta. pe langa toate aceste detalii am sa va mai spun ca o sa mai adaug ceva intamplari la prieteniia dintre Shizuki si Jennifer, caci imi pare rau ca ea nu prea apare asa de mult, ea chiar are o importanta in acest fic.
Bine prea multe detalii, insa sunt foarte putine, la cat are sa urmeze.

Acum nu pot sa dau edit la fic, insa am sa dau cand ma intorc acasa de la scoala.
Enjoy !!
E foarte, foarte.. mega ultra scurt. Gome ! >.<




Capitolul 9



Era seara, liniste si pace, dupa mica noastra fiesta toti au adormit pana la urma, chiar daca niciunul dintre ei nu s-a putut deplasa pana la ei in camera. Insa nici eu nu am facut acest lucru, totusi mi-am scos dintr-un dulap o patura galbena si pufoasa, pe care am asesat-o intinsa pe parchet langa usile glinsante, iar dupa aceea am mers tiptil spre bucatarie de unde mi-am luat din frigider o budinca de capsunii, pe care am savurat-o mai apoi la lumina lunii si a stelelor ce vegheau cu grije intreg orasul adormit.
Imediat ce ochii mei au zarit o stea cazatoare, mi-am pus o dorinta nu foarte lunga pe care cu adevarat o doream sa o vad indeplinita.
Deodata am simtit cum inima imi bate si mai tare si mai tare, de parca incerca sa ma indemne la ceva. Mi-am adus aminte de toate zilele in care eu, mai mereu eram luata peste picior si cum toti radeau de mine. Insa aceste lucruri aveau sa se schimbe de azi in colo.
Am tarat dupa mine patura aceea, pana in sufragerie, unde se afla pianul, bibleoteca aceea imensa de carti, semineul si alte lucruri traditionale din Japonia. Am apucat cateva foi din sertar de langa biroul cel mare de lemn care era asezat frumos langa geam, m-am asezat la pian si am inceput sa scriu.
Nu puteam crede un asemenea lucru, a trecut multa vreme de cand nu am mai scris un cantec, indifferent de ce gen ar fi fost.
Toata noaptea mi-am petrecut-o de una singura in sufragerie, langa instrumental meu preferat, scriind versuri pentru un cantec pe care avem sa-l cant in curand. Un val de inspiratie ma lovise, lin de idei nastrusnice, aveam de gand sa fac multe in ziua aceea, la fel ca si in zilele ce vor urma dupa aceasta.
Cand dimineata si-a facut aparitia pe cerul inegurat al orasului, creionand cu razele sale aurii formele orasului, a inceput sa trezeasca intreaga natura la viata, pentru a-si urma rutina zilnica.
Eu dormeam bustean, cu capul si mainile pe pian, iar dedesuprul feţei mele se aflau versurile noului cantec, la care toata noaptea eu lucrasem neincetat.
Am fost trezita cu grije de mainile grijulii ale tatei, care parca ma duceau si mai mult spre visare. Ochii mi s-au deschis incet si lin, astfel afisand in faţa mea un spatiu familiar si primitor, m-am ridicat usor trupul si m-am intins cascand. Mirosul ceaiului proaspat facut de tatal meu s-a facut simtit, asa ca am luat frumos din mana lui ceasca si mi-am dus-o la gura, de unde am sorbit cu placere lichidul colorat ce iti trezea simturile.
- Multumesc ! am schita si un zambet pe faţa, iar apoi i-am sarutat obrazul inbujorat.
- Ai scris un cantec Shizuki ? ma intreaba el in timp ce apuca foile si le citeste. A trecut ceva vreme de cand nu ai mai compus ceva, ma bucur pentru tine, dar ce tea motivate ? ma intreaba el zambindu-mi.
- Aseara am vazut o stea cazatoare, asa ca mi-am pus o dorinta si se pare ca incetul cu incetul se indeplineste, usor si treptat am sa-mi revin la vechea stare. Spun eu in timp ce ma ridic in picioare si ma indrept spre camera de langa bucatarie, de unde i observ pe baietii cum se trezeau din somn si in ce hal au dormit.
- Neata ! Shizuki-chan, imi spune Yuji zambindu-mi.
- Da-ti piciorul la o parte omule, mi-ai strivit rinichii ! Striga J.T care era intins de a binelea pe jos si strosit de catre trupul lui Yuji.
- Sunt inconjurata de nebunii, o da Doamne, iti multumesc ! Strig eu razand si o i-au in sus spre camera mea si ma duc sa imi fac un dus cald si revigorant, caci mai aveam decat astazi si weekend dupa aceea.
Insa ce nu stiam noi toti, adica eu si baietii dar nici tata, era faptul ca la usa se afalau doua fetite si o doamna destul de frumoasa.
Nimeni nu se astepta ca peste noapte sa avem asa un mare success ca sa ne vina chiriasi, ceva de necrezut. La usa s-au auzit cateva batai, apoi au urmat inca cateva destul de rapide si enervante. Unul dintre chelneri, pe nume Kenji, a deschis usa, iar inauntru au intrat in fuga doua domnisoare mici care au inceput sa rada si sa analizeze locul. Tata a venit in fuga sa vada ce se petrece, iar cand le-a vazut pe cele doua a vrut sa le opreasca, insa o voce feminine i-a daiat pana si rasuflarea.
- Katy, Kimi, va rog fiti cuminti, nu suntem la noi acasa, fiti politicoase ! a spus tanara doamna, care si-a facut aparitia la pragul usii. Va rog sa ma iertati domnule, chiar nu am vrut sa se intample una ca aceasta, a inceput sa se scuze intr-una.
Pana si eu eram jos, coborasem de sus din baie ca sa vad ce este cu toata zarva aceasta, la fel si baietii se uitau asa de mirati.
- Nu face nimic, a spus tata zambind si putin inbujorat in obrajii,sigur a fost fermecat inca de la inceput de aceasta doamna. Cu adevarat era frumoasa, avea parul de un blond deschis si drept pana la fund si doarte frumos aranjat, era imbracata intr-o rochita alb amestecat cu verde si albastru, pana la genunchi si foarte lejera, iar deasupra o geaca albastra din blug, iar in picioare niste sandale cu toc de un albastru safir. Iar in spatele ei se aflau bagajele cu restul lucrurilor ei si ale copiilor ei.
- Va rog sa intrati, am spus eu, l-am rugat pe Kenji si Jacke sa ii ia bagajele si sa ii le duca intr-o camera, pe Yuji si pe J.T i-am rugat sa ia bagajele fetelor ei si sa le duca intr-o camera cu pat dublu langa a mamei lor. Iar pe aceasta am poftit-o inauntru, caci nu aveam sa o las la usa, pentru ca tata statea ca un prost si se holba la ea ca la Angelina Jolie si nici macar nu i-a spus sa intre.
Dupa ce i-am aratat pe unde sa o ia ca sa ajunga in sufragerie, l-am pognit pe tata in cap ca sa-si revina si sa poata sa paorte o discutie decenta cu aceasta.
- Ma scuzati tata, e cam rusinos si cam natang cateodata, am spus eu in timp ce m-am uitat urat la el.
- Nu face nimic, mie una mi se pare destul de amuzant tatal tau, e chiar adorabil, ochii ei de un caprui inchis, i-au intalnit pe ai lui. Se uitau unul la celalalti de parca sau fi regasit sau ceva de genul. I-am lasat in pace si apoi am plecat spre camera fetelor ca sa le pot salute si pe acestea si sa le urez bun venit. Insa cand am intrat ele sareau in pat si radeau, iar baietii inebuneau ca sa le dea jos, dar degeaba caci puteau sa incerce orice, nu aveu cum sa le opreasca. Asa ca mi-am adus aminte ca tata facu-se inste prajituri pufoase si cremoase, asa ca am strigat in camera :"prajituri", iar ele au si plecat ca albinele la nectar.
L-am anuntat pe J.T ca nu mai avem timp si ca trebuia sa mergem cat mai repede la scoala, ca daca nu aveam sa intarziem. Ne-am dus noi repede si ne-am schimbat, iar poi am iesit fulgerator pe usa afaras.
Am alergat ca nemancatii spre metrou ca sa-l prindem, insa acesta a plecat faranoi, asa ca drumul spre scoala a trebuit sa fie unul umpic mai lung si foarte obositor.
Intr-un final am ajuns si noi, ami ales eu care acum trebuia sa suport anumite fite din parte unei anumite persoane, dar chiar si asa eram fericita fiindca stiam ca de azi in colo totul va fi diferit pentru tot deauna.

#24
Hey^^
Ms ca m-ai anuntat cu privire la capitol. Da, sunt de aceeasi parere cu ss.naruto:)) Faza cu rinichii lui J.T. a fost super, amuzanta mai degraba. Off, si ce vinovat s-a simtit Yuji, iti dai seama:))
Mai, tu cred ca ai ceva cu capitolele scurte, dimpotriva, nu mi s-a parut scurt. Si chiar daca ar fi fost, ai scoala si trebuie sa-ti faci timp pt toate, deci se accepta. ;)
Hmm...Tot scandalul ala cu noii`veniti mi se pare suspecta. Vad ca deja tatal lui Shizuki a pus ochii pe acea doamna incantatoare:> Cine stie... Poate iese ceva.
Eh, am terminat cu commu`. Te las. De fapt, nu te las, ca trebuie sa pui capitolul :-w
:bye:

#25
Buna....am inceput sa-ti citesc ficul si vreau sa-ti spun ca inca de la primul capitol am spus :wow-va fi preferatul meu- e bestial....m-am indragostit de el..;;)
Descrii superb.....
Sper ca intre lady si tatal Shizuki va fi ceva ....;)
Imi place mult ideea ca Shizuki va avea doua surori nazdravane.
J.T este minunat si debia astept sa deviva un cuplu cu Shizuki.Ii ador...
So....pune next-ul mai repede pentu ca merita ...e MIRIFIC....:X
Plss cat mai repede ....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.397 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  Inima Diavolului Yami 8 5.425 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.702 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Inima fara speranta Hope 6 3.887 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.416 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.350 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.451 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.821 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.093 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.460 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)