Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18]

#1
Well uitati ca am ajuns sa postez si la acest topic care imi incanta inima .. mai ales Yaoi-ul asa ca m-am decis sa va prezint propiul meu Yaoi. Sunt incepatoare la asa ceva dar nu e problema, o sa ma chinui si o sa incerc si sper sa ma perfectionez. >u<
Poate mai am cateva greseli dar am scris umpic in graba. T^T


Capitolul 1 - Intalnirea.


"Un sentiment ce doare, un sentimente bun, unul care trece si unul care vine.
Iti deschizi ochii si vezi ceva anume, o persoana, o fiinta la fel ca si tine.
Ce te priveste si te atinge, ce te saruta si te imbratiseaza.
Oare ce sentiment este acela... poate fi chiar dragostea...."

Ochii mei albastrii deschisi priveau cu curiozitate si bucurie foile ce le rasfiram cu degetele de la mana dreapta, citeam cu atata pasiune acele versuri scrise de autorul meu preferat. Poate ca nu aveau nici un strop de rima in ele dar aveau o descriere, un inteles extraordinar, ce te faceau cu adevarat sa simti acea dragoste nebuna care te cuprinde atunci cand o intalnesti. Era o poiezie complexa plina de lucruri minunate, eu cel putin atunci cand puneam mana pe o carte indiferent de ce continut ascundea nu-i mai dadeam drumul din mana. Eram atras de ceea ce citeam si nu puteam sa ma opresc pana nu terminam totul, ca fire eu sunt o persoana curioasa si imi doresc sa cunosc cat mai multe lucruri. Stateam in picioare rezemat de un copac mare si gros de o splendoare uluitoare. Era primavara, iar florile de abia incepeau sa rasara din mugurii lor ingustii, dar acel copac inflorea mai devreme cu cateva zile inainte de dezghet si facea niste flori asa de parfumate si frumoase de culoare rozalie. Mereu ma strecuram la orele de practica atunci cand directoarea care ne era si profesoara venea si ne punea sa-i experimentam cate ceva ori la chimie, ori sa-i disecam cate ceva, ori sa-i scriem referate legate de ce am practicat. Tot felul de porcarii care nu ma prea fascinau, iar mie imi parea rau cand ma punea sa disec vreo borasca sau vreun iepure..mai ales cand era si viu, sau mai rau vreun organ omenesc sau animal. Adoram biologiea de cand eram mic de aceea am dat la medicina. Sunt in primul meu an si deja chiulesc de la orele de practica, dar nu ma deplasez mai departe de facultate din contra eu stau mereu in curte si ma asez langa copacul acela si citesc cate vreo carte.
Clopotelul a sunat pana la urma si toti studentii au iesit in curtea cea mare si plina de flori a facultatii, iar eu mi-am luat ghiozdanul in spate punandu-l pe o parte mi-am inchis cartea dar nu inainte de a pune un semn sau sa strecor o harticica la pagina precedenta. Am observat ca unii din colegii mei ieseau razand in hohote, vrand sa aflu ce se petrece m-am repezit si eu repede la ei, apucandu-i pe baieti de gat si clatinandu-i pana cand am cazut toti pe iarba si am inceput sa radem. Acestia au sarit pe mine si au inceput sa-mi ciufuleasca parul cel alb ca zapada pana cand m-am enervat si am inceput sa-i gadil. Un lucru foarte caracteristic noua, mereu ne luam la bataie sau ne ciufuleam din cand in cand, fiindca suntem prieteni de la liceu si pot spune ca sunt mai mult decat doar niste simpli colegi sunt ca si fratii mei.

- Deci iara nu ai trecut pe la ora directoarei Fleminghen.. ce ratat, imi spune Jo, roscatul in timp ce ma apuca de umar cu mana dreapta si tragandu-ma spre el si incepand sa rada.
- Fraier esti tu, mai bine decat sa stau sa disec vreun ficat, ii raspund eu iesind din stramtoarea provocata de acesta.
- E dar mai bine decat sa fiu asa de tocilar ca tine si sa-mi afund privirea numai in carti.. macar te putei si tu uita la play boy sau na ceva mai interesant..., imi spune acesta pe un ton amuzant.
- Mai obsedat decat tine nu e nimeni Jo, imi ia apararea Michael un alt prieten de al meu, tu cred ca ai consumat prea multe pachete de servetele intr-o singura noapte in timp ce admirai femeile goale de pe...
- Ba.. dar mai bine decat sa devin asa de sensibil si sentimental ca si Joshua care mereu sta si cred ca se si mast...
- Taci odata boule, ca nu e adevarat, am strigat eu nervos, nu sunt asa de obsedat ca tine, ii mai trantesc si un pumn ca sa se invete minte.
- Hahaha.. asta mi-a placut Joshua, incepe sa rada Robert un alt prieten bun cu care ma inteleg foarte bine.
- Pai sa stii ca o meritai Jo, ii replica Michael acestuia care se tot freca in cap dupa lovitura mea cu bumnul.
- A.. vezi ca directoarea Fleminghen a spus ca astazi o sa mergem cu toti la clanul Joizuko pentru voluntariat ca sa vada cum ne descurcam cu cei raniti, imi spune apucandu-ma de umar Robert.
- Aha.. habar nu am de cine vorbesti dar accept sa vin, ii raspund eu zambind.
- Pai ar fi timpul ca daca nu, aia sigur o sa-ti treaca vreo nota mica si te mai lasa si repetent, imi spune Jo printre gemetele de durere pe care lovitura mea ii le provocase.
- Si cand mergem ? Intreb eu.
- Deci Joshua a spus doamna ca pe la ora patru asa o se ne indreptam spre ei, acuma ne lasa sa mergem acasa ca sa ne pregatim sa ne luam alte haine si alte chestii..imi spune acesta apucanduma de umar.
- Ok atunci eu ma duc, ne vedem la patru acolo, le spun eu din capatul strazii.

America asa o tara aglomerata, dar numai sa vedeti New York-ul. Aici locuiesc eu si pot spune ca este un oras foarte, foarte splendid cu multa lume care umbla zi si noapte se sus in jos..dar sa fiu sincer nu ma prea intereseaza lucrul acesta. Asa ca ma indrept spre apartamentul meu care se afla intr-un cartier foarte frumos plin cu lume buna voitoare si copii asa de draguti. Imediat ce am ajuns in fata blocului de o culoare rosie si cu multe etaje am intrat inauntru salutand cateva chipuri cunoscute si dupa aceea m-am urcat in lift. Eu stateam la etajul opt era ultimul etaj si aveam un spatiu foarte mare puteam spune ca locuima intr-un palat, dar mai bine hai sa nu exagerez. Recunosc este foarte mare si am avut loc sa pun multe lucruri in el. Imediat ce am deschis usa m-a intampinat Flow catelusa mea husky, pe care am salvat-o din ghearele nebunei de directoare care dorea sa faca experimente pe ea. Flow este cea mai devotata dintre toate semenele ei, are o blana asa de alba si pufoasa iar in frunte are o pata neagra in forma de stea, ceva nemaivazut. Am avut noroc ca am dat de ea, fiindca este si cea mai buna prietena a mea, indiferent daca este doar un caine. Pentru mine inseamna mult mai mult, mereu a avut grije de mine si mereu m-a aparat, suntem de nedespartit. M-am pus in genunchi si am inceput sa o mangai si sai spun cat de mult tin la ea, ii simteam fericirea ii se citeau in ochii aceia albastrii-cenusii, care ma priveau cu atata atentie. A sarit pe mine si a inceput sa ma linga pe fata asa cum facea mereu cand ma intorceam acasa. I-am spus sa ma lase si m-am dus in bucatarie si -iam pus mancare de caini intr-un bol mai amre si i l-am pus langa use. In timp ce ea manca fericita la locul ei, eu m-am strecurat in baie si imi aruncam hainele pe unde apucam m-am aruncat in dus si am dat drumul la apa, care se prelingea pe corpul meu alb si fin, purificandu-ma de toate mizeriile. Am deschis putin usa de la cabina in incercarea de a lua samponul, dar nu l-am gasit sub nici o forma stiam exact ca se afla pe pervazul de la geamul din baie care era intredeschis. M-am scos capul din dus si am vazut ca Flow statea in fata cabinei cu samponul in gura asteptand ca eu sa-l iau din gura ei. Am ras zdravan pe seama ei si i l-am luat frumos multumindu-i. Am turnat lichidul gelatinos in palma si dupa aceea mi l-am pus in par facand mii si mii de balonase, dupa ce am terminat micul meu ritual de balaceala am iesit din cabina si am apucat prosopul de pe suport. Mi l-am infasurat in jurul partii de jos a corpului si am am iesit din baie, Flow statea pe canapea si dormea, iar eu m-am dus spre frigider si am luat o doza de suc, m-am indreptat spre geam si l-am deschis. M-am uitat in jur sa vad ce se mai intampla, iam salutat pe unii din vecini si copii care stateau pe strazi si pe scari, iar la blocul paralel cu al meu era minunata mea vecina Angela impreuna cu cateva din prietenele ei si se uitat la mine, analizandu-mi corpul pe jumatate gol. Incepea sa chicoteasca si sa isi spuna secrete, le-am zambit si le-am facut cu mana. Au inceput sa tipe ca nebunele la gestul facut de mine, ori erau impresionate ori doar se jucau cu mine, asta numai ele o stiau. Dar la geamul vecin a lui Angela statea pe balcon o batrana si tot imi zicea : "Ce noroc ai la fete Joshua, le inebunesti pe toate doar printr-o privire. Pacat ca nu mai sunt tanara ca sigur erai al meu." am inceput sa rad la spusele acesteia, chiar era o persoana de treaba si din cand in cand ii mai atribuiam un compliment ce o facea asa de fericita, numai cand auzea ca ii spuneam ca este frumoasa si buna la inima.
Imediat ce am terminat de convorbit cu vecinii, am inchis geamul si m-am uitat la el era deja ora patru, iar eu eram intr-o intarziere cumplita. Am avut noroc ca Flow m-a ajutat sa-mi iau hainele avea gusturi bune pentru o simpla cateluse din cele mai indepartate meleaguri inghetate. Mi-am imbracat o bluza de culoare galbena mai portocalie cu un dragon impimat pe ea, o pereche de blugii albi mai lungi, mai taiati pe la calcaie si o pereche de adidasi negri care sa se asorteze cu dragonul de pe tricoul meu. Mi-am luat un ricsac unde mi-am arucat in graba cateva bandaje, solutii medicamentoase si chiar unele sticlute cu potiuni facute de mine pentru vindecarea zgarieturilor si ranilor profunde. Mi-am luat ramas bun de la Flow care se uita la mine cu capul intr-o parte si urechile ridicate in sus, am inchis usa si am coborat repede cu liftul in jos. Cand am iesit afara din blocul acela facut din caramizi rosii, telefonul a inceput sa sune. L-am scos in graba din buzunar, cat pe aciia sa cada jos, dar l-am prins iute si am apasat pe butonul "Yes" si am raspuns. Era prietenul meu Michael, care ma tot intreba pe unde umbluu pentru ca toti erau in fata casei clanului Joisuke. I-am spus ca o sa ajung cat de repede pot, am inchis si am alergat cat de repede am putut, acel loc nu era departe de mine trebuia sa trec cateva strazi vreo doua sau trei. Pana la urma am ajuns la ţanc, exact cand directoarea facea prezenta era chiar la numele meu. Am strigat din capatul drumul ca am ajuns, prietenii mei au inceput sa rada m-am apropiat de ei si ne-am dus cu toti inauntru. Eram printre primi din fata eu si cu Michael pe cand Jo si Robert erau in spatele nostru si asa mai departe. Eram condusi de catre un domn mai in varsta care cred ca era un fel de majordom sau servitor, care ne-a prezentat fiecare incapere a sediului. Era in stil japonez combinat cu cel chinezesc arata foarte frumos si dupa cate vazusem toti barbatii aceea se antrenau din greu se luptau ca niste fiare dezlantuite, dar nu am idee de ce un lucru era sigur erau foarte puternici. Ne-am dus in sala de antrenamente unde trebuia sa ne practicam ora si aveam de tratat unii membrii care erau raniti sau loviti de catre adversarii lor. In timpul acela eu m-am asezat pe o banca aprope de o arcada care facea legatura cu o camera in afara, mi-am lasat rucsacul pe banca si am inceput sa scot tot felul de chestii. pana cand am auzit un scrancet de durere din partea aceea de afara. Am tresarit in sus numai la auzul ei si mi-am indreptat capul spre acel loc. Era un barbat inalt si foarte masiv, avea un corp bine lucrat cu parul saten si scurt care ii se flutura in aer la fiecare miscare rapida de lupta pe care o facea. Dumnezeul meu stia ce tot facea.. se antrena in karate sau kung fu.. eu nu aveam habar de asemenea de lucruri dar puteam simtii durerea celorlalti barbati care erau ţintele pentru el. La cata durere le provoca un singur bumn in fata sau in burta. Am inghiti in sec cand acesta si-a indreptat ochii aceia albastrii si sclipitori spre mine si-a afisat un zambet de curiozitate pe chip si s-a oprit din antrenament. Mi-am intors privirea spre colegii mei si trupul spre banca mea unde tot imi scoteam bandajele si licorile medicamntuase. O vocea frumoasa s-a auzit din spatele meu salutandu-ma :

- Salut si tie pustiule ! mi-a spus satenul in timp ce se rezema cu cotul de acea arcada.
- Aaa..aa buna ! Am spus eu balbaindu-ma intrand in panica pentru a nu-l infuria pe acesta.
- Esti cumva din grupul acela de studenti care au venit la noi sa ne trateze ? ma intreaba asezandu-se pe banca langa mine.
- Da, am raspuns eu in soapta, scuzama ca am tras cu ochiul dar mi-a atras atentia acel scrancet de la tipul ala pe care.. stii tu lai azvantat mai inainte.
- A de aia te uitai tu cu ochii aceia mari si albastrii la mine, imi raspunde acesta incepand sa rada, oricum ma bucur sa te cunosc ..cum te cheama ?
- Ma numesc Joshua Knighthood si sunt in primul meu an de facultate, ii spun eu in timp ce dau mana cu el, dar tu ? il intreb eu.
- Spunemi Kei, si-a trecut mana prin par indepartand acele fire rebele care ii acopereau ochii si m-a privit cu interes, sunt noul lider si cel mai tanar dintre toti lideri ai familiei Joizuko.
- Nu pot sa cred..tu ? Si cati ani ai, intreb eu uimit fiind ca eu credeam ca as da peste un bosorog dar nu am dat peste un tip.
- Hahaha, cata entuziasm din partea ta, dar mai bine spune-mi tu primul cum te numesti, imi replica acesta zambind.
- Am noua spre zece ani, acuma spune-mi tu cati ani ai, il intreb inca odata cu curiozitate facandu-l din nou sa bufneasca in ras.
- Doua zeci si unu, doar cu doi ani mai mare decat tine.. oricum mi-am terminat studiile mai repede si am avansat si in familia mea, deci sa nu crezi ca sunt doar un amarat de tip care face ce vrea, imi spune acesta serios.
- Nu, nu din contra nu cred asta, ii spun eu zambind.
- Ma bucur.. stii chiar esti un tip de.. auu mana, scoate acesta un sunet de durere pe gura.
- Las ma sa vad, ma apropii mai mult de el si vad o taietura ca de sabie pe mana lui dreapta, era una foarte mare si foarte adanca.
- Nu e nimica sunt obisnuit cu asemenea chestii, mereu ma antrenez cu sabiile.
- Taci si lasama sa ti-o vindec, ii spun eu cu un chip serios si iau de pe banca o licoare si o torn pe bandaj apoi il infasor in jurul mainii. Gata acuma esti ca nou, ii spun eu cu un zambet pana la urechi.
- Sigur sotia ta o sa fie norocoasa sa aiba asa un barbat in casa, imi spune acesta zambindu-mi .
- Da asta o sa se intample peste o miie de ani, oricum eu trebuie sa ma duc sa vad ce fac si ceilalti si sa-i ajut si pe prietenii mei...

Nici nu termin ce am de spus ca acesta ma apuca de incheietura de la mana si ma trage mai aproape de el, multumindu-mi pentru ca l-am vindecat. Am inghiti in sec cand am observat distanta mica dintre noi dar i-am aprobat din cap si am plecat spre o alta camera unde se aflau si ceilalti colegi ei mei, lasandu-mi rucsacul pe banca aceea. Dupa cee totul a luat sfarsit si era timpul sa plecam acasa, m-am dus inapot spre aceea arcada pentru a-mi lua rucsacul si a pune in el ce a mai ramas, mi-am strecurat capul din nou dupa aceea arcada sa vad daca noul meu prieten care era si tanarul stapan al clanului mai era acolo. Dar din nefericire plecase, cand am iesit afara am scos uimit din buzunarul rucsacului o hartie indoita in doua. Am deschis-o sa vad ce scrie pe ea, era un mic mesaj din partea lui kei spunandu-mi asa :
"Mi-a facut placere sa te cunosc Joshua esti un tip foarte de treaba si daca nu te-ar deranja te rog sa mai treci pe la mine, poate iesim pe undeva sa mai ne cunoastem.
Iti las si numarul meu de mobil in caz ca nu ma gasesti la sediu : XXX-XXXX-XX ..Sayonara ! "
Nu stiu de ce dar ma simteam bucuros ca aveam inca o ocazie ca sa-l cunosc mai bine pe misteriosul Kei, m-am dus acasa topaind de fericire, ciudata senzatie, dar nu mai conta abia asteptam sa vad ce imi rezerva ziua de mine.

Joshua ---> http://i982.photobucket.com/albums/ae307..._heise.jpg

Kei ---> http://i982.photobucket.com/albums/ae307..._heise.jpg

#2
Well am revenit cu nextul.. va rog nu ma ucideti stiu m-am grabit iara.. stiu scuze scuze :((
Dar l-am terminat si am vrut sa-l pun, greseli stiu ca am, tampenii stiu ca am am de toate.. :((
dar eu sper sa va placa :) ca am muncit mult si urmatorul o sal fac cu grije si o sa-l corectez bine pana la ultimul cuv. :)



Capitolul 2 - A doua intalnire.


Im mintea mea se afisau acei ochi albastri care spargeau negura ce ii inconjura cu stralucirea lor puternica, aratandumi-l pe Kei. In momentul acela am simtit ca cineva ma linge pe fata, m-am trezit brusc cazand din pat cu patura cu tot, era Flow care incerca sa ma dezmierde din somnul cel lung care aproape ma speriase imediat ce i-am visat chipul lui Kei. Dar m-am rezumat doar la faptul ca eram curios sa il cunosc mai bine pe acesta.
M-am ridicat incet de pe jos si i-am spus lui Flow sa ma astepte in bucatarie ca sa pot sa-i dau si de mancare,a cesta fiind un husky ascultator asa a si facut, s-a dus pe covor si m-a asteptat ca sa vin. Eu m-am strecurat repede in baie si mi-am facut un dus scurt pentru nu a o face pe prietena mea cea mai buna sa ma astepte de una singura si mai ales sa ia masa singura fara stapanul ei. Mi-am luat un prosop pe mine si m-am dus in bucatarie care era in livin, in biblioteca.. cum am spus si inainte eram la ultimul etaj si era o singura camera mai mare, foarte, foarte mare dar singurele usi erau de la baie si de la camera mea de studiu, a si cea de la pod. Am scos din firgider mancarea lui Flow si laptele meu, iar din dulapul ce statea atarnat pe perete langa chiuveta si frigider am scos o cutie cu cereale pe care le-am rasturnat intr-un castron verde si dupa aceea am turnat lapte. Nu am uitat nici de mancarea catelusei mele din contra i-am turnat-o in bolul ei si i-am alsat-o jos pe covor. Nu imi pasa daca facea mizerie oricum curatam amandoi. Dupa aceea m-am dus si m-am spalat pe dinti si pe fata, mi-am pieptanat parul care iara cadea rebel dupa inca o nopate de somn dulce, mi-am scotocit dulapul si mi-am scos o camase alba cu maneci scurte fara vreun nasture, pe dedesupt o bluza de culoare albastru deschis, o pereche de blugi albi si in picioare o pereche de tenesi albastrii la fel ca si culoarea bluzei mele. M-am indreptat spre biroul meu care statea langa cateva ghiveciuri atarnate de perete si mi-am aruncat cartile repede in rucsac> inainte sa parasesc apartamentul meu cel spatios am mers si am sarutat frunteai catelusi mele si m-am dus si am lasat geamul deschis pentru a se aerisi. Am inchis usa cu cheia si dupa aceea am coborat scarile, aveam chef sa fac putina miscare pana la facultate, imi era lene sa mai iau taxiul, totusi nu era nici scoala asa de departe, dar nici asa de aproape era cam la jumatate. I-am salutat pe toti de pe strada si am observat-o pe vecina mea Angela care cobora din bloc imbracata intr-o fusta scurta de blugi mai carliontata cu volanase si purta pe dedesuptul acesteia o pereche de iegari de culoare mov deschis, foarte deschis, iar deasupra purta o bluza foarte eleganta mai rupta asa si de culoare mov mai inchis cu diferite scrisuri pe ea, iar in piciorusele ei mici se aflau o pereche de sandale foarte dragute de culoare tot mov dar mai inchise. Era asa de adorabila, ca un ingeras mereu ma baga in seama si mereu vorbea cu mine, mai ales cand avea nevoie de ajutor la anatomie, fiind ca eram in aceiasi facultate numai ca eram in clase diferite. Aceasta imediat ce m-a observat s-a apropiat de mine pentru a ma saluta in felul ei. Adica sa ma pupe pe obraji, iar cateodata ma mai saruta asa discret pe buze cand nimeni nu era de fata, dar chiar si cand erau oameni de fata, ii placea sa-i oftice pe baietii de la blocuri. Eu oricum nu aveam probleme cu ei fiindca ii cunosteam aproape pe toti, imediat ce si-a dezlipit buzele dupa obrajii mei rumeni si-a dat parul acela negru si putin carliontat de pe faţa si m-a luat de mana si am luat-o in josul strazii pentru ca aveam sa plecam din nou impreuna la scoala. Cu ea obisnuiam sa ma duc inca de cand m-am mutat la acest apartament oferit de catre parintii mei fiindca am reusit sa dau la medicina, mereu ieseam cu ea pe strada, mereu ma plimbam cu ea cateodata Flow era geloasa pe ea, mai ales atunci cand am saruta pe obraji dar mai ales pe buze, o inebunea pe saracuta mea cateluse. Oricum Angela iubea animalele asa ca si Flow o iubea pe ea. Dupa ce am ajuns in centrul orasului de acolo ne-am intalnit cu Michael, un tip inalt si foarte dragut mai ales la faţa avea parul negru, era serios de felul lui si foarte amuzant cateodata te simteai bine in preajma lui fiindca era si foarte protectiv. Ne-am apropiat de el si l-am salutat, Angela desigur ca ii cunostea si pe prietenii mei cei mai buni de la liceu asa ca le aplica acelasi tratament cu sarutul.. mereu spunea razand "Cate un pupic pe fiecare obraz". Dupa ce am asteptat la semafor ca sa se schimbe culoarea rosie in verde, am pornit-o spre facultate cu o viteza uluitoare din cauza ca puteam intarzia chiar la prima ora, adica cand aveam cu directoarea. "O nu" ma gandesc eu, iara incepe aia sa ma tortureze cu vorbele ei. mereu imi spune: "Domnisorule Knighthood, iara nu ati trecut pe la orele mele, cum iti permiti un asemenea lucru... bla, bla" si tot imi repeta asta numai ca sa ma distruga mental si sa devin zombiul ei devotat si ascultator, dar de fiecare data Jo, "roscatul" cum ii mai spunem noi din cauza parului lui rosiatic mai ca focul, incepea sa arunce cu hartie prin clasa provocandu-i si pe ceilalti, astfel scapandu-ma pe mine de bucluc. El fiind cel mai popular dintre toti baietii din scoala, are un corp bine lucrat si este in echipa de box a scolii, are o inima incredibil de mare ii se face mila cand vede fata de catel bleg, in timp ce el plange de mila, noi radem pe seama lui. Mereu ma ajuta cand am necazuri. Imediat ce am ajuns, cum va ziceam directoarea a inceput sa ma critice si sa ma certe de data aceasta Jo s-a dus la ea si ia spus ca este o mare ipocrita. Inafara ca directoarei i-au sarit in sus capacele si ia mai si trecut un patru in catalog, Jo impreuna cu mine, cu Michael, Robert si Angela am ras in urmatoarea pauza imediat dupa terminarea orei afara in curte pe iarba. In timp ce ma ridicam in find de pe iarba aceia proaspata si verde, spre surpinderea mea l-am observat pe Kei cum dadea mana cu directorul si cu directoarea. Mi-am bulbucat ochii de mirare cand i-am vazut pe toti si mai ales pe el, era insotit inca de un om mai batrand de statura medie la fel ca si directorul si inca doua garzi. Cand inaintau inspre campus, Kei m-a observat si mi-a facut cu ochiul in de ajuns ca inima sa-mi tresara de bucurie ca nu m-a uitat. L-am saluta si eu impreuna cu ceilalti si am pornitr-o spre sala unde se tinea ora de chimie. Sala era foarte mare as putea spune ca geamurile erau cat un perete si eram la aprter deci puteai iesi usor pe geam, m-am asezat in banca mea pe randul al patrulea in partea dreapta unde erau geamurile, mi-am lasat rucsacul langa scaun si m-am dus pe randu-l al treilea pe la banca a treia unde statea Robert, tot un prieten de al meu foarte bun. Toti erau stransi acolo era si Jo si Michael asa ca de ce sa nu savurez si eu din vorbele lor ca doar eram prieteni. Am dat mana cu Robert fiind ca atunci cand am ajuns la prima ora era mult prea tarziu pentru al saluta fiind ca profa era deja in clasa. Robert cu accentul lui amuzant mereu ma facea sa rad si sa uit de griji, iar ochii aceia caprui mereu ma linisteau de parca imi spuneau : "Totul o sa fie bine."
I-am ciufulit parul blond si dupa i-am pus mana pe umar si am inceput sa vorbim fiindca directoarea care tinea ora de chimie in sala de chimie era cu directorul si cu Kei. Care nu stiu eu ce tot vorbeau acolo, iar in sala era doamna laboranta care citea ziarul si ne lasa sa facem ce vreum, atata timp cat nu urlam sau spargeam ceva.

- Ce noroc pe tine Joshua, imi spune pe un ton amuzant Jo.
- Da stiu, dar nici chiar asa ca tot mi-a facut vechea spovedanie directoarea, ii raspund eu razand, oricum ce daca ma duc in curtea scolii si citesc cartii, sunt pentru cultura mea generala.
- Da se baga ea ca musca in lapte, striga blondul in toata clasa, pai ce se tot ia de Joshua ?
- Sss Robert, ii spune Michael, gata ca ne da aia afara si vrei sa se ia si directoarea de tine ?
- Da , raspunde acesta incantat, si sa-i spun ca e o cotoroanta si o hoasca batrana.
- Hahahahahaha.., incep eu si Jo sa radem, iar Michael isi roteste capul din dreapta in stanga in sensul ca "iara incepe" incepand si el sa rada .
- Nu pot sa cred ca liderul clanului a venit aici, la noi in facultate..poate ca ar vrea sa-i multumeasca lui Joshua pentru ca la vindecat.. asa intr-un mod mai special, spune acesta ironic dand cu cotul in mana mea.
- Ce fantezi ai Jo..dar nu cred ca un tanar ca el ar fi pe invers.. ca tine, strig eu la el razand.
- Ba pe cine faci tu guy..cand pun mana pe tine te omor, spune aceta in timp ce ma alerga in toata clasa.

Am tinut-o asa ceva vreme pana cand a intrat directoarea in clasa si m-a vazut cum incepeam sa-l zdruncin in stanga si in dreapta pe roscat, fara nici o alta ezitare m-a dat afara spunandu-mi ca data viitoare o sa ma asculte la lectie. Eu oricum invatam inainte de a ne preda, fiind ca citeam foarte multe carti de ce oare nu imi dadea odata diploma si ma lasau sa ma fac doctor. Oricum mi-am lasat privirea in jos cerandu-mi scuze si am tulit-o in fuga pe scari strigand in gura mare : "Eu am scapat, voi nu." M-am dus de data aceasta la fantana din mijlocul curtii scolii, unde mi-am lasat rucsacul pe piatra aceea masiva din care era compusa fantana si m-am asezat pe margine si m-am apucat sa citesc continuarea de la poiezie. Admiram frumusetea naturii care inflorea si sunetele placute si voinice ale pasarilor care stateau agatate de crengile copacilor. Deodata am auzit pasii care se indreptau incet spre mine, iar acea persoana care ii provoca s-a oprit fix in fata mea, eu nu am dorit sa dau vreo importanta dar am recunoscut imediat acea voce frumoasa.. era Kei, care ma salutase. Eu imediat mi-am ridicat privirea spre faţa lui, salutandu-l. I-am spus sa ia loc langa mine ca sa vorbim, acesta mi-a acceptat propunerea si s-a asezat langa mine, intrebandu-ma ce citesc, iar eu i-am spus cu un zambet larg deschis ca citesc o carte plina de poiezi care cu siguranta il puteau da gata si pe el. Mi-am aruncat din nou privirea spre paginile care se rasfoiau singure din pricina vantului care batea si le-am oprit incepand din nou sa citesc, dar simteam cum ochii satenului ma privesc cu atata atentie si interes, ma faceau sa ma simt vulnerabil dar si in acelasi timp in siguranta. Ma analiza din cap pana in picioare plimbandu-si ochii peste tot doar pentru a se uita la mine in intregime, din cand in cand mai trageam cu ochiul ca sa vad ce face, iar imediat privirea lui a intalnit-o pe a mea reusind sa-mi faca inima sa bata tare, iar obraji mei ardeu de rusine.

- Hahaha, stai calm nu o sa te mananc dor ma uitam la tine si in prejur sa vad cate s-au schimbat in acest loc, imi spune acesta zambind.
- Ce si tu inveti aici ? intreb eu mirat
- Nu, doar ti-am spus ca mi-am terminat studiile, imi raspunde acesta zambindu-mi, numai ca am mai trecut pe aicea cu tata, mereu imi povestea de acest loc fiindca mam a invatat aici.
- Da ? Chiar foarte tare, spun eu inchizand cartea dar pastrand degetul la pagina respectiva.
- Daca spui tu, mi-asi fi dorit sa fiu aici daca se putea.. macar aveam un coleg ca tine, imi spune acesta dandu-si firele rebele de pe fata pe care vandu-l ii le rasfira dintr-o parte in alta.
- Da.. multumesc, ii raspund eu cu jumatate din gura rusinandu-ma.
- Pot sa citesc si eu cu tine ? ma intreaba acesta apropiindu-se mai mult de mine.
- Da, desigur ca poti, ii spun eu incantat, nici nu trebuie sa ma intrebi.

Acesta se aproprie si mai mult de mine pana cand isi lipeste trupul de al meu, iar cu mana stanga ma apuca de umarul stang si isi apleaca umpic mai mult capul pentru a vedea ce scrie in carte, inima incepe a accelera ritmul, iar obrajii incep a se rosii din nou, nu puteam sa-mi dau seama de acest sentiment care ma cuprinsese pe moment, nu stiam daca este din cauza vremii sau din cauza satenului. Vazand ca ma tot impacientez si ma rusinez, a zambit si si-a dus gura la urechea mea, soptindu-mi incet : "Te astept dupa scoala." Am crezut ca o sa lesin pe jos si ca inima mea era sa explodeze de atata adrenalina acumulata. Kei s-a riicat de pe marginea fantanii si a plecat spre iesire, dar nu inainte de acest lucru si-a intors capul facandu-mi cu ochiul. Am ramas fara grai, am ingitit in sec incercand sa deslusesc tot ce s-a intamplat, probabil era doar o gluma de a lui doar pentru a ma speria. Asa ca mi-am continuat cititul si am retinut tot ce imi spusese acesta.
Dupa ce orele au luat sfarsit eu le-am spus prietenilor mei ca trebuie sa astept pe cineva, m-am dus la poarta si m-am rezemat pe ea, nu credeam ca o sa mai vine dar din fericire el era deja acolo. Statea langa masina lui, mai bine spus langa limuzina lui care era de culoare neagra si era asa de mare. Mi-a facut cu degetul indicandu-mi sa ma apropii de el, avea pe faţa un zambet asa de larg si frumos. Soferul lui mi-a deschis usa si am intrat inauntru. Totul era foarte uluitor, tapiteria era din piele neagra, inauntru era de culoare mov mai inchis parca am cazut intr-un paradis, parea asa de misterios la fel ca si detinatorul acelei masini. Eram cu gura pana la pamant, cand Kei a vazut asta a inceput sa rada usor si cu degetul aratator de la mana dreapta mi-a inchis gura indreptandu-mi privirea spre el. A inceput sa-mi explice care este programul de astazi, ne refugiam in cel mai tare club din oras chit ca era foarte mult populat de chinezi si japonezi era unul din cel mai mari, era in topul celor mai faimoase cluburi din New York, iar eu niciodata nu am avut ocazia sa ma strecor inauntru chiar daca am fost mereu prinsi de paza cand incercam sa intram prin gura de ventilatie impreuna cu baietii. Am dat din cap incantat si am pornit-o spre club, pot spune ca in momentul in care am ajuns era o coada asa de mare si imi era teama sa nu cumva sa nu mai apuc sa intru dar fiindca eram cu satenul acesta mi-a usurat intrarea inauntru. Ne-am apropiat de paza si acesta le-a soptit ceva la ureche imediat ne-au lasat sa intram, imediat ce am reusit sa ma infiltrez in acel club ochii mei au fost radiati de frumusetea interiorului, era asa de interesant decorat cu multe culori aveau atata mobilier de parca puteai construi o casa din toate acelea. Am urcat pe niste scari impreuna cu satenul pana cand am dat de o masa si doua canapele care stateau langa o balustrada, totul era vizibil de acolo de sus, pe langa acele aspecte am fost intampinati si de o gasca de fete care ne-u asaltat imediat. Am ras, ne-am distrat pana aproape de miezul noptii, eram si beat fiind ca am turnat in mine cu damijana, eu deobicei nu consumam alcool, dar am fost repede influentat de catre acele fete care mi-au pus la joc provocare si a trebuit sa consum o mare cantitate de whisky. Am reusit eu dupa doua sau trei pahare mai amri sa ma clatin intr-una si sa lesin de somn, asa ca saracul meu prieten Kei a trebuit sa ma duca pana acasa, a reusit cumva sa scoata din gura mea adresa si blocul ca sa poata sa ma si duca pana acolo. Imediat ce am ajuns, acesta a luat cheia din buzunarul meu si a descuiat-o a intrat incet, Flow dormea dusa de tot, asa ca m-a lasat pe canapea dandu-si jos geaca din piele pe care mi-a pus-o pe mine. A zambit amuzat si a soptit printre buze : "Ce dulce esti cand dormi, in curand o sa fii numai si numai al meu." mi-a sarutat fruntea si dupa aceea a plecat.

#3
Ok...am ajuns si eu pe aici si am onoarea de a fi prima.Imi place ideea ficului tau si personajele.Actiunea nu e grabita,descriere si dialog ai deci la capitolul asta nu am ce comenta,dar te rog frumos sa fi mai atenta la semnele de punctuatie si la felul in care construiesti propozitiile.Oricum asta nu e cine stie ce.Se poate repara cu un pic de atentie :P.Dar in mare imi place si abia astept urmatorul capitol.Te-am pupat si bafta la scris in continuare

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#4
Bine, trebuie sa imi cer iertare pentru ca nu am mai comentat. Rusine sa-mi fie, dar nu am avut timp. Mea culpa:(
Imi place foarte mult cum descrii, cum se desfasoara actiunea intre cei doi. Se cam vede treaba ca lui Kai i s-au cam aprins calcaiele. Uuh, nebunaticul de el! Cam atat referitor la poveste, am doar cuvinte de lauda.
Sa vedem insa modul de a scrie: ai cateva greseli gramaticale pe care trebuie sa le corectezi. Mai sunt si greselile de tastare, dar nu le bag in seama, nu ar avea rost, suntem oameni, errare humanum est. Ce am mai observat insa este faptul ca nu stii cand sa incepi un nou rand, iar asta trebuie neaparat corectat!
Si inca ceva, unele fraze nu au noima, si nu ma refer la virgule sau semne de punctuatie, mi-ai spus, deci nu e nevoie sa iti fac observatia asta, dar unele propozitii, poate chiar fraze intregi. Oricum, asta se rezolva cu timpul. Iti recomand si alte ficuri, nu neaparat yaoi, pentru a te obisnui care si cum.
Spor la scris, iubita ! :*
[ Si iarta-ma daca te-a ofensat cu ceva comentariul meu ]
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#5
Well dragii mei am revenit cu urmatorul capitol. Stiu ca a trecut ceva vreme de cand nu am mai postat, dar va asigur acesta este primul meu fic yaoi si am de gand ca de acesta sa ma ocup mai mult, caci am idei :X:X
Gaby esti o dulceata mica, mercii de com promit ca o sa am grije la cum o sa scriu si eu sa stii vreau sa rezolv treaba cu virgulele.. a naiba ele sa fie. :(

Capitolul 3
-Prins in capcana-

Soarele rupea cu spinii lui aurii intreg regatul intunecat, lasand ca ziua sa-si faca apritia. Simteam cum capul imi explodeaza, pe langa asta Flow, catelusa mea nazdravana nu-mi dadea pace. Imi tot lingea fata pentru ca sa ma trezesc si sa nu intarzii iara la scoala. M-am ridicat cu greu de pe canapea, m-am sprijinit in ambele mele picioare si am incercat sa ma apropii de masa de unde aveam sa-mi iau ceasca pentru am turna cafea in ea. M-a luat prins surprindere un bilet lasat pe suprafata maronie din lemn a mesei unde scria cursive si elegant:

“Sper sa fi avut un somn dulce si placut, micul meu bobocel, nu am vurt sa deranjez atunci cand a trebuit sa te duc pana acasa, din cauza ca ai fost afectat de alccol. Am observant ca nu esti obisnuit cu el, aratai foarte amuzant si foarte dragu dar pe langa asta ai picat mai repede de cat credeam. Imi cer scuza ca nu am avut grije de tine asa cum se cuvinea.”


Am fost putin uimit, oare de ce acesta si-a cerut scuze ? Eu eram de vina, el a fost cu ochii numai pe mine eu m-am incapatanat si am fost sedus de gustul alcoolului. Trebuia sa stau la locul meu, nu trebuia sa accept provocare. M-am comportat ca un nesimtit, iresponsabil fata de mine sigur am creat o impresie neplacuta noului meu prieten. Ma simteam jenat de ceea ce am facut, mi-ma pus palmele la ochii, iar apoi mi le-am dus la obraji. Care ardeau de mama focului, pictati usor cu noanta rosiatica a sangelui. Mi-am scuturat repede parul rebel care sub nici o forma nu dorea sa stea asa cum il lasam eu, am bagat viteza pana in baie si m-am refugiat in cabina de dus. M-am lasat rasfatat pentru cateva minunte in apa cristalina si calda ce se prelingea repede pe trupul meu descoperit.
Mi-am rezemat spatele de sticla rece a cabinei, ridicandu-mi fruntea impreuna cu privirea spre tavanul albastru deschis. Incercam sa-mi aduc aminte ce se petrecuse noaptea trecuta, chiar imi doream sa stiu ce nebunii am facut, imi doream ca Kei sa nu fi asistat la posibilele mele comportari asupra alcoolului. Cand ma gandeam ca inainte ca toata lumina din fata ochilor mei sa dispara si sa se afiseze cortina intunecata ce mi-a ingreunat vederea, am vazut acei ochii superbi, de un albastru patrunzator care parca pentru o clipa m-au trezit la realitate. Din nefericire i-am pierdut in ceata infernala ce se intindea in gandirea mea. Am fost din nou cuprins de visare asa cum patesc mereu, insa de data acesta era un sentiment cu totul altfel. Obrajii mei din nou au fost acaparati de o caldura cumplita ce le dadea noanta de rosu aprins, nu stiam ce se intampla cu mine, cu sentimentele mele parca se jucau in continuare prin acea cutie care zacea ascunsa in pieptul meu, ce nu inceta din bataia ritmica accelerata provocata de gandurile mele. Am incercat sa-mi revin la normal am iesit repede din dus mi-am infasurat prosopul pe partea inferioara a corpului si am zburat repede in camera mea de unde mi-am luat uniforma si cartile pe care le-am aruncat intr-o graba fulgeratoare in rucsacul meu.
Mi-am aruncat si o sticluta cu parfum pentru ca nu cumva daca se intampal sa aflu ca intarzii din nou, sa ajung iara mirosind a mort. Nici nu am apucat sa imi ususc parul care iara statea asa cum dorea el, am apucat cheile de la apartament , am anuntat-o pe Flow sa stea si sa pazeasca apartamentul cat timp eu sunt plecat de acasa. Am coorat incet scarile si am ajuns in fata blocului meu de unde am aruncat o scurta privire spre ceasul de la mana care indica ora opt si patruzeci si sase de minute cand am vazut mai ca era aproape sa imi cada ochii din orbite.
Din nou aveam sa intarzii, trebuia sa maresc pasul. Norocul meu a fost ca pe strada noastra a trecut un camion care cu siguranta era portita mea de scapare, am asteptat pana cand a ajuns in fata mea m-am agatat de usa ce inchidea de tot compartimentul unde se aflau produsele ramanand asa pana cand am ajuns aproape de facultate. De acolo am sarit si m-am impedicat cazand cu fata intr-o balta. “Asta mai ramanea sa cad si intr-o balta, mai umilitor de atata ce ar fi ?” am spus eu cu vocea ridicata, toti de pe strada se uitau la mine si radeau.
Un domn politicos la care nu am apucat sa-i vad chipul pentru ca ma aflam jos m-a apucat de brat si m-a ajutat sa ma ridic. Spre uimirea mea era chiar Kei care din nou avea treaba la noi la scoala.

- Baha ?! Ce hauti aici.. adica scuze, spun eu dandu-ma cu doi pasi in spate de uimire.
- Ha ha ha ! Chiar ma asteptam la reactia ta, asa de copilareasca si inocenta, spune acesta prin multimea de hohote de ras.
- Imi cer scuze, strig eu, nu am vrut.
- Ce ? Joshua tu nu ai facut nimica, ai noroc ca nu a dat o masina peste tine, esti bine ? ma intreaba acesta pe un ton ingrijorat.
- Aaa..aa da, normal ca da lucruri din acestea se intampla des, deci este ceva obisnuit pentru mine nu ai de ce sa-ti faci griji Kei, ii raspund eu repede desprins din visare.
- Hmm… nu cumva ar trebui sa fi la ore acuma ?
- O nu, am intarziat… mai rau ca inainte, o sa ma omoare femeia aia, strig eu alergand ca fulgerul spre clasa lasandu-l in urma pe prietenul meu.
- Domnisorule Joshua din nou mi-ati intarziat la ore, cred ca este a o suta miia oara cand intarziati, striga diriginta spre mine traganduma de ureche in fata colegilor mei, sper sa nu se mai repede ori altfel o sa fiti exmatriculat din scoala.
- Cum ? Dar eu nu…
- Daca aveti la indemana la dumneavoastra o scuza bine cladita va rog sa o enuntati in clasa, imi spune acesta incrundandu-si din nou privirea de scorpie batrana la mine.
- Eu, eu nu am cum sa va explic, ii spun eu pe un ton jos lasandu-mi privirea spre podeaua din parchet maroniu deschis.
- Asa cum ma asteptam..
- Doamna directoare va rog sa-mi scuzati prezenta ne anuntata in clasa dumneavoastra, spune o voce rasunata de la intrarea din clasa, care cu success atrage prin vocea aceea masculine privirile elevilor si a profesoarei.
- Domnule Kei, nu ma gandeam ca veti veni astazi ? spune diriginta
- Kei ? spun eu in soapta uimit de prezenta lui .
-Hump, v-am mai spus eu sunt peste tot, acesta isi deschide ochii lasant farmecul noantei albastre ce ii pictau migalos privirea sa ne cuprinda la toti gandirea. Legat de elevul dumneavoastra, nu este vina lui ca a intarziat eu sunt responsabil pentru acest pacat de neiertat pe care saracul tanar nu are de aface.
- Vorbiti serios ? sau doar incercati sa-i luati apararea celui mai neastamparat elev al meu ? intreaba acesta neconvinsa de vorbele destul de patrunzatoare ale satenului.
- Sinceritatea imi poseda vorbele doamna, precum si trupul, va sarut dulce dar mai intai de toate dati drumul prietenului meu, spune acesta aplecandu-se si sarutandu-i mana dirigintei, lasand-o fara grai, iar pe restul al fel si pe mine ne uimeste cu atitudinea lui matura si fermecatoare.
-Tinere domn, noi doi trebuie sa purtam o discutie la o cafea dupa ce imi termin ora, sa inteles ? Ii porunceste diriginta in timp ce-i cuprinde barbia cu rigla si i-o ridica pana la nivelul ochilor ei.
- Placerea este a mea madam, din nou acesta ii saruta mana si iese odata la auzirea clopotelului pe use afara.

Chipul mi se rosise din nou la revederea neasteptata a lui Kei, mi-am rezemat trupul moale de catedra profesorilor si mi-am asezat fundul pe ea. Ceilalti prieteni ai mei s-au apropiat repede de mine in incercarea de a scoate informatii legate de intamplarile de aseara trecuta. Cu greu am reusit sa le spun tot ce s-a petrecut, ceilalti au ras ca deobicei, eram un mare prost ca trebuia sa strig in gura mare in clasa de rusine, dar ce sa fac era un obicei prostesc de al meu. Dupa inca doua ore lungi, am resusit si eu sa ies afara in a treia pauza ca sa pot sa ma linistesc dupa toate intamplate. De data acesta m-am refugiat la fantana, unde am purtat a doua mea discutie cu Kei, tineam in mana aceiasi carte pe care am avut-o si atunci in mana, exact la aceiasi pagina. Singurul lucru care lipsea era el, singura piesa din pazzal care lipsea. Am incercat sa uit tot ce se petrecuse, incercam sa ma linistesc nu sa adun iara pachete de emotii in inima mea. Pe langa asta era primavera: pasarile cantau armonios pe cerul limpede ca apa, totul era plin de viata. Mi-am afundat din nou privirea si gandirea in cartea aceea, totul era linistit simteam picaturile de apa ce sareau pe gatul meu atunci cand loveau marginile dure din piatra ale fantanii arteziene din curte.
Ma relaxa acest lucru, nu ma mai simteam incordat eram mult mai fericit, imi revenisem complet. Brusc am simtit cum cineva mi-a pus palma in cap si a inceput sa-mi ciufuleasca parul gri-argintiu, lasandu-l rebel pe chipul meu inocent dar bosumflat. O voce masculine, atragatoare mi s-a adresat : “Ne intalnim din nou in acest loc, nu este asa Joshua ?” Era piesa lipsa a pazzalului meu, care cu un zambet bland mi-a atras ochii hipnotizati de chipul alb si frumos al acestuia. A inceput sa rada de privirea pe care i-am aruncat-o m-a apucat de obraji,a inceput sa-i mangaie apoi sa traga de ei in sus si in jos . M-a facut sa scot un scrancet de durere insa rasul si-a facut aparitia pe chipul meu imediat, Kei insa a tacut pentru un moment si-a pus piciorul drept pe suprafata dura de paitra a fantanii, intre picioarele mele s-a apropiat incet de fruntea mea si a sarutat-o.
Obrajii mei din nou au capadat acea culoare aprinsa de rosu, simteam cum inima isi accelera bataile in incercarea de am parasii trupul. Era liniste, toti erau deja la ore, era oare un vis ceea ce se intampla ? Am incercat sa scot un cuvant pe gura, iar in momentul acela Kei a rupt contactul cu fruntea mea si-a lasat privirea spre ochii mei,intimidandu-ma, iar apoi mi-a sarutat bland si incet buzele. Un val de presiune, caldura si emotii s-au napustit asupra inimii mele care batea mai tare decat un ceas care indica ora doisprezece noaptea. Am tresarit repede rupand legatura dintre buzele noastre care parca erau lipite cu lipici, dar din nefericire am cazut fix in fantana arteziana.
Kei a inceput sa rada de parca nu sar fi intamplat de cat lucrul acesta, am incercat si eu sa uit dar nu prea am putut, umpic nedumerit de reactia lui am luat acel mic “pupic” ca pe unu prietenesc, ca doar nu era asa de grav, nu ?
M-am ridicat in picioare incet, iar in palmele mele se afla apa din fantana care am arucnat-o spre el, reusind sa-l opresc din ras acesta mi s-a alaturat incepand sa arunce cu apa in mine. Am tinut-o asa pana cand orele s-au sfarsit si trebuia sa plecam cu toti acasa, amandoi eram franti dupa mica noastra bataie cu apa si chiar la mine in scoala.

- Asta a fost distractive, spun eu rasufland de bucurie.
- De mult nu m-am mai distrat asa, am fost mai mult ocupat cu munca pe care tata mi-a puso pe umeri, am uitat complet de mine dar multumita tie am aflat din nou cum este distractia, am resimtit din nou acea placer de bucurie pe care cu siguranta acuma mult timp in urma am inchis-o in mine .
-Ma bucur ca te-ai distrat Kei pana si eu m-am distrat mai bine ca oricand, ii spun eu aplecandu-mi capul spre ciment pentru am ascunde obrajii inrositi.
- Cu siguranta bobocule, imi spune acesta incepand sa rada in timp ce ma apuca cu bratul de gat si imi ciufuleste parul pana mi-l imprastie iara.
- Hei ! Termina, strig eu razand, Kei esti asa o figura, ii spun eu.
- Uite cine a spus, micul meu boboc de facultate, vrei sa te duc acasa ? intreba acesta in timp ce-si aranjeza camasa sifonata si-si trece degetele lungi prin parul acela saten-castaniu.
-Nu, nu este necesar ma descurc si singur, sigur ai treaba si trebuie sa ajungi undeva, imi cer mii de scuze pentru tot ce ti-am cauzat, nu am vrut, ii raspund eu pe un ton incet si foarte plangacios.
- Joshua nu ai de ce sa-ti ceri scuze, tu nu mi-ai cauzat mie nici o problema dar ti-am propus acest lucru fiind ca acuma pe seara umbla tot felul de golani si nu se stie ce pot sa-ti faca, raspunde acesta pe un ton serios incruntand usor sprancenele.
- Nu multumesc , ma descurc Kei oricum iti multumesc din suflet , ii spun eu batandu-I cu palma pe umar.

Impreuna ne indreptam spre poarta de la iesirea din facultate, acolo se afla o limuzina neagra pregatita special pentru seful cele mai mari bande din intreg orasul, adica Kei. Eu pe langa el nu eram asa de mare ca statura finaciara, dar nu imi pasa de loc ca el era mult mai bogat decat mine ne intelegeam foarte bine si eram prieteni, chiar el a spus asta. Am zambit de fericire pe la spatele lui, acesta m-a acaparat atentia cu privirea lui patrunzatoare, ce iti taia pana si respiratia s-a apropiat de mine soptindu-mi la ureche: “Te rog sa ai grije, daca se intampla ceva doar strigama caci voi fi acolo pentru tine.” Dupa vorbele acelea dulci si blande pe care satenul mi le-a soptit la ureche am simtit ca eram mai in siguranta ca niciodata, nu imi era frica de nimica atata timp cat purtam in mine vorbele lui. Acesta sa asezat pe bancheta din spate unde se aflau si cativa tipi si cateva tipe care imediat si-au strecutat mainile subtire prin camasa acestuia, a inchis usa si a deschis geamul, m-a privit drept in ochii de parca dorea sa fie sigur ca nu o sa patesc nimica.
I-am facut cu mana in timp ce el se tot adancea in josul strazii. Am oftat odata si mi-am adus aminte ca trebuia sa merg pana la supermarket sa cumpar alimentele necesare pentru prepararea mesei nu am ami stat si am pornit-o si eu in josul strazi. Lume era destula nu aveai cum sa-ti dai seam ace se intampla, cadn am ajuns in centrul orasului luminile barurilor, cazinourilor, firmele m-au acaparat era totul luminat, fiecare persoana avea treaba lui parca erau toti intr-un stup cu albine fiecare cu treaba pe care trebuia sa o indeplineasca. Am inceput sa zambesc la vazul tuturor, era placut sa admire luminile acelea orbitoare care parca te faceau sa lesini, dar nu mi-a trecut de loc prin cap ca as putea ajunge o victim. Mergeam linistit pe strada ca orice alt cetatean si deodata am simtit cum cineva ma trage de umar am incercat sa ma opun dar era mult prea puternic asa ca am cedat si am fost azvarlit intr-o masina neagra, parea a fi o dubita imi era greu sa descriu am fost imediat legat la ochii cu ceva pentru a nu vedea faptasii.
Ma simteam ca o pasare prinsa in cusca, fara scapare auzeamn tot felul de voci, pareau a fi de barbat, dar erau mai multi nu numai unul.

-De data asta ai pus mana pe unul bun Kenji, sefului cu siguranta o sa-I placa, pune unul dintre rapitori.
-Cu siguranta, cu asa o bunaciune sigur o sa-si satisfaca orice placer, spune un altul care ma tinea de mana.
-Cum ? Cine sunteti ? Ce doriti de la mine ? intreb eu panicat si speriat.
- Usor papusa, nu trebuie sa te agiti noi suntem zanele tale bune, spune primul barbat care cu brutalitate imi apuca suvitele de par si ma trage in jos. Noi o sa te ducem in paradis acuma, nu esti fericit sa auzi asta ? intreaba acesta razand, facandu-I si pe ceilalti sa rada.
- Nu.. dati-mi drumul animalelor, sa nu credeti ca .. ahh.
- Gata, gata mititelule doar nu vrei sa o incurci cu noi, spune un altul care ma apuca de punctul meu sensibil incepand sa stranga de el, facandu-ma sa scot pe gura scrancete de durere.
- Nu credeti ca ar fi mai bine sa-l testam inainte sa-l ducem la sefu ? spune altcineva.
- Daca ar afla sefu ca ne jucam cu marfa lui, ne-ar taia capul la toti, spune cel ce ma tinea de mana.
-Da cred ca ai dreptate, spune primul indivit care pe langa asta ma mai si strangea de unde nu trebuie. Dupa cum scoate sunetele acestea melodioase e clar ca e de buna calitate.

Simteam frica, spaima asa ceva nu mi se mai intamplase niciodata. Doream ca cineva sa ma salveze, sa ma rupa din acest cosmar infernal. Kei te rog ajutama.. te rog.

#6
Seara! DEfapt dimineatza:))) dar,salut....sau noapte buna ? Orcum,imi place ficul. NU stiu de ce,cred ca sefu e Kai....Hmmm....:))) scuza-mi comul bizar dar e dimineata,mor de somn si totusi m-am gandit sa-ti dau un comm:)))Asa....unde eram.A,da.Greseli nu am vazut,nici nu le caut....sunt obosita si maine am sa puriv ficul.
Sunt curioasa cu next-ul,sper ca nu o sa-l violeze pe bietu baiat....doamne,tot cred ca kai e sefu:)))yooooiii,dec....deci...next-ul.
Poi,urmeaza sfaturile celor ''batrani'' de pe aici,eu nu's in masura sa critic,deoarece nu ma bag si nu sunt genul:)))
Puiule,lamureste-ma cu rapirea:)) Acum,ma bag la somnic....
Oyasumi,sper ca n-am facut spam.Craciun Fericit....toate bune.Abia astept revelionu! 2011 sa fie un an bun.

#7
Imi place mult ficul:X E un capitol superb si vad ca se cam incing lucrurile :>. Hai ca ma faci nerabdatoare acum :)).
Greselile de punctuatie le-ai remediat, insa tot sunt multe. Desi e un pas inainte acesta, deci felicitari. Mai ai si cateva greseli de tastare despre care eu, personal, consider ca nu este nevoie sa le precizez, fiindca, precum am mai spus, suntem oameni si suntem predestinati greselilor.
Sincer chiar nu ma gandeam sa se intample asa, sa il ia tipii aia pe sus:> Ma intreb ce or sa ii faca :-ss Or sa i-o puna sau or sa i-l duca lui Kai? >:)

Anyway, spor la scris si sarbatori fericite!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#8
Mai intai de toate sa va lamuresc cu ceva important for me :)) :
Este Kei nu Kai , ce va e greu sa va dati seama ca am scris destul de clar :)) .
Oricum se mai intampla eu va iubesc oricum. >:D<

Yaoi Dark Princess : multumesc foarte mult de comm, esti o scumpa mercii >:D<
Gaby-chan: La fel o scumpa mica mercii, dap am incercat sa fac mai bine scuze de greseli :(( o sa incerc sa nu mai am promit, de data asta m-am corectat mai bine . :3

Deci am sosit cu nextul, ne este asa de lung este mai scurt am scris doar 4 pagini in word :D mai mult de atata nu am stiut, caci las imbratisarea minune pentru urmatorul capitol, acuma vizionati scena de chin a lui Joshua :)). Stiu cateodata par sadica, dar in realitate nus. Nu prea mi se apre ceva ultra mega minunat in acest capito, caci nu stiu nu l-am compus asa bine si poate actiunea e grabita, iar ce o sa vi se para si mai ciudat este faptul ca atunci cand Joshua la strigat pe saten el a si sosit.. :)) crazy don't you think. Dar o sa vedeti ca are aceea posibilitate, nu este ciudat stati pe fir ca o sa vedeti si continuare :D


Capitolul 4
-Ai venit -

Nu doream sa sfarsesc asa, nu stiam unde ma duc. Dar nu ne indepartaseram asa mult de la locul de unde ma asaltasera, in fata ochilor mei rosii si plini de lacrimi inca se afisa intunericul.
Cu brutalitate acestia m-au scos din dubita aceea neagra si m-au laut pe sus ducandu-ma undeva anume, intr-o cladire. Muzica asurzea pana si un liliac, se auzeau multe voci de barbati, chiar si anumite sunete de placere, de durere scoase din gurile unor presupuse victeme, ma gandeam eu. Ma simteam in sfarsit mizerabil, injosit. “Cum de am ajuns eu aici ?” Imi tot repet eu intrebarea aceasta, insa mintea mea era cu totul in alta parte incercam sa ma calmez dar in zadar nu puteam face acest lucru, ma simteam neajutorat. Nu era nimeni langa mine sa-mi spuna ca totul o sa fie bine, nici Kei nu era acolo sa imi rosteasca acele cuvinte atat de increzatoare care imi dadeau tarie.
Pana la urma am ajuns la destinatarul caruia trebuia sa-i livreze marfa, adica eu. Nu stiam cine este dar nici ca doream sa aflu. Teama imi cuprinsese trupul, imi sageta fiecare os al scheletului, facandu-ma sa tremur de frica. Imediat am putut simti ceva moale, am pipait eu repede cu spaima ca sa pot sa-mi dau seama pe ce ma aflam.
Cu sigurantaera ceva din matase, sau ceva asemanator. Eu unul nu-i puteam distinge culoarea sau mai exact unde eram asezat, fiindca acel material care imi acoperea lumina ochilor nu mi se indepartase de la ochii. Am auzit din nou acele voci, mai exact a rapitorilor mei insa imediat au fost acompaniati de catre o alta voce foarte frumoasa care cred cu siguranta ca era tot a unui barbat. Pasii lui se apropiat incet de mine, mi-a pus mana la ochii si mi-a dat jos acel material infernal care imi supara privirea.
In faţa ochilor mei sa aratat un tanar blond cu parul drept si lung pana la fund, purta un costum crem si foarte elegant, ochii lui erau de culoarea verde si ce mai verde, unul foarte inchis nici nu-l putei privii drept in ochii. Caci parca te hipnotiza cu zmaraldele din privirea lui, m-am dat incet in spate deoarece imi era teama, chiar daca el parea a fi o persoana buna, privirea lui ma facea sa ma insel. Am ajuns in capatul patului, acesta mi-a intins mana semn ca nu-mi dorea raul, eu fara a ma mai gandi l-am apucat incet de degete si m-am ridicat in picioare. Acesta mi-a zambit, a inceput sa ma analizese din cap pana in picioare, apoi si-a intors trupul spre partea din dreapta unde se afla o tereasa , ma condus pana acolo si mi-a spus sa ma asez. Am dat din cap si m-am asezat, am incercat sa raman tacut dar linistea a fost sparta de vocea lui :

- Te superi daca te deranjez cu o mica intrebare ? imi spune acesta in timp ce-si pune chipul in palma stanga.
- Nu.. nu cred, raspund umpic speriat.
- Cum te numesti ? o intrebare scurta si directa imi adreseaza.
- Mama mi-a spus sa nu vorbesc cu straini si mi-a mai spus sa nu le dau detalii, spun eu in timp cel privesc serios in ochii.
- Ha, ha, ha, ha ! Baiete esti amuzant dar pentru binele tau ar fi mai bine sa-mi raspunzi la intrebare, raspunde fulgerator si incruntat, insa ranjetul de placere nu-i dispare de pe faţa.
- Poti sa razi cat vrei dar de la mine nu ai sa scoti nimica, raspund eu furios insa tremurand.
- Se pare ca ai ceva curaj in tine, imi place atitudinea ta, spune acesta in timp ce-mi zambeste.Incerca sa bei apa aceea din pahar poate o sa te calmezi si iti garantez nu o sa iti fac nimica, imi promite acesta.

Fara sa mai bag de seama ca totul era o capcana, am tras pe gat lichidul acela incolor care m-a ametit imediat ce l-am inghitit. Totul s-a incetosat in fata mea, tot ce am putut vedea era ranjetul de palcere a blondului, in rest negura si confuzie.
Dupa cateva clipe sau poate minute, ochii meu s-au deschis incet lasand lumina sa-mi deschida gandire. Nu am reusit din prima sa-mi dau seama ce se petrece, fiindca ma simteam extenuate, obosit, iar trupul meu ardea. Simteam o caldura insuportabila in inauntrul meu, dupa cateva secunde mi-am dat seama ca nu eram acasa ci eram tot in acel loc blestema in care ma adusesera acei nenorociti. In incercarea mea de a ma ridica nu am reusit nici macar sa ma pun pe picioare, baremite in fund. Degeaba ma zbatea, mainile imi erau legate la spate nu aveam cum sa scap.
O voce s-a facut auzita, era el, blondul care imi promisese ca nu avea sa-mi faca nimica, dar cum spuneam : “Ochii lasau de dorit”. Era un excroc ca ceilalti.

- Esti un nenorocit, strig eu din capatul patului.
- Aww micutul de tine se teme ? Pai asa si ar trebui, caci nu ai nici o scapare din ghiarele mele, spune acesta razand malefic in timp ce isi da jos sacoul.
- Asteptati ca victim sa se apropie, iar dupa aceea o prindeti in plasa ca dupa cateva secunde sa faceti ce va doreste inima din ea.. ii strig eu cat de tare ma tine gura
- Si ti-a laut atat de mult sa-ti dai seama de asta, spune acesta ranjind cu placere in timp ce-si deschide camasa alba pe care o arunca pe covor.

A sarit pe mine apropiindu-si faţa mai mult de urechea mea soptindu-mi : “Esti al meu acuma si nimeni nu o sa te auda.”Dupa ce a rostit aceste cuvinte mi-a muscat repede pavilionul. Reusind astfel sa ma faca sa scrancet, apoi si-a trecut buzele pe gatul meu, sarutandu-l si muscandu-l in continuare, eu m-am opus, am incercat sa il clatin dar nimica, eram lipsit de putere din cauza acelui pahar cu apa, daca as putea spune ca era apa acolo. In urma acelor muscaturi si sarutari, corpul meu a inceput sa se incalzeasca si mai tare, blondul a observant acest lucru si a ranjit amuzat de reactia mea. Insa nu s-a oprit de loc din acest lucru, a continuat, mi-a sfasiat camasa rupand fiecare nasture astfel dezgolindu-mi trupul care nu inceta din tremurat, inima isi accelera bataile, mai avea putin si iesea. Imi era teama de ceea ce avea sa urmeze, am vrut sa strig dupa ajutor dar nu am putut, blondul si-a infipt degetele in coastele mele zgariindu-ma usor, provocandu-ma sa scot un tipat lung de durere care cu siguranta s-a facut auzit pana in capatul celalalt al cladirii. Lacrimile curgeau din ochii mei, cata brutalitate, nu avea pic de mila. Imi cotrobaia fiecare particica a corpului,ma saruta, ma musca, ma tortura, era insetat dupa o astfel de placer pe care nici eu nu mi-o puteam explica.
Tipam de durere, imi provoca sila, doream o salvare, tanjam dupa un erou am incercat sa-i spun prin gafaielile mele sa se opreasca dar mai rau il enervam, acesta s-a apropiat de fata mea si mi-a cuprins buzele intr-un sarut brutal, care pe langa asta nu ma lasa sa respire.
Nu mai puteam… eram fara aparare, corpul imi tremura din toate incheieturile dar speranta nu-mi disparuse din inima, prin mintea mea cat de incalcita era acuma am auzit din nou acele cuvinte magice ale lui Kei : “Te rog sa ai grije, daca se intampla ceva strigama caci voi fi acolo pentru tine”.
Stiam ca va fi acolo pentru mine, dar oare si acuma ar putea fi aici langa mine sa vina sa ma salveze din iadul acesta ingrozitor, imi era greu sa cred un lucru ca acesta, dar am incercat sa-mi fac curaj si imediat ce acesta si-a dezlipit buzele de ale mele am strigat cat de tare am putut : “Kei ! Kei ! Te rog eu salveaza-ma .. am nevoie de tine.” Vocea mea sa limitat din nou la scrancete de durere, blondul radea pe seama mea caci stia ca nu va veni nimeni sa ma ajute, puteam sa strig cat de mult doream. Nu vroiam sa-l aud pe nebunul acesta, vroiam sa cred ca prietenul meu m-a auzit si ca va veni sa ma salveze, lacrimile au inceput din nou sa pice mai des pe obrajii mei rosiatici, nu aveam scapare deja imi dadusem seama de asta. Dar cand totul mi se parea pierdut, la usa s-au auzit doua ciocanituri, blondul nu a raspuns asa ca persoana misterioasa care se afla in partea cealalta sa rezumat la a sparge totul in cale. M-am speriat cand am vazut usa sburand in perete, iar ochii mi s-au marit mai rau ca ale unei broaste, era Kei impreuna cu ehipa lui care spre fericirea mea au venit sa ma ajute sis a ma scoata de aici.
Nu-mi venise sa cred, am strigat odata dupa el si mi-a raspuns imediat ingrijorat, blondul s-a ridicat in picioare a pocnit odata din degete si in jurul lui au aparut cativa oameni inarmati. Imi era teama sa nu-l raneasca pe saten dar din fericire nu s-a intampalt asa cum am crezut eu, Kei a venit m-a laut in brate si a fugit cu mine spre masina lui, iar ceilalti au ramas sa-si termine treaba, adica caftirea acelor nenorociti. Kei ma asezat pe bancheta din spate, iar dupa aceea s-a intors in acea cladire infernala, de unde s-a intalnit faţa in faţa cu blondul misterios, la apucat de haina si la avertizat de doua ori sa nu cumva sa mai puna mana pe mine, un gest foarte frumos din partea lui, ii datoram viata pentru asta.
Dupa catva timp acesta s-a intors la mine, s-a urcat fulgerator in masina si i-a poruncit soferului sa porneasca masina cat mai repede. Corpul meu fara vlaga zacea in coltul celalat al masiini, privirea imi era stearsa aproape, stateam chemuit ca o pisica nu doream sa ma mai misc. Am indraznit din curiozitate sa-l intreb unde mergem, iar acesta mi-a raspuns foarte frumos si bland ca ne indreptam spre casa lui unde va avea grije de mine. Ochii mei aproape ca lacrimau, eram asa de fericit ca m-a auzit si a venit sa ma salveze, insa inca eram nedumerit cum de a reusit sa ma gaseasca ?

#9
Am venit si eu in sfarsit cu nextul, credeam ca nu o sa-l mai pun.
Sper sa va palca, sigur am greseli caci nu am apucat sa ma mai corectez inca odata, asa l-am corectat odata imediat dupa ce l-am scris.. cred ca o sa vin cu editul in curand promit. :3
WELL incepe teroare pentru Joshua.. nu mai este mult si o sa trecem la actiune adevarata :>:>.

Capitolul 5
-Incendiul-

Eram adancit in visare, dar cosmarul nu ma lasase, imi bantuia mintea, ma macina gandul ca ceva avea se intample, ceva ce nu ar fi trebuit sa se intample. Ma simteam vinovat, totul era prins de un fir de poveste dar nu reuseam sa-l dezleg, parca ar fi fost inchis intr-o cutie si aruncat in abisul marii, de unde nimeni nu avea cum sa il prinda. Inima batea mai tare decat un ceas cu bomba, simteam ca-mi arde de parca Lucifer isi trecea ghiarele sangeri si inflacarate prin ea.
Eram eu, cel vinovat ? Ce am facut sa merit una ca asta ? Prin minte mi se tot derula o imagine cu tatal meu atunci cand a reusit sa-l prinda pe ticalosul de Nero, unul din cei ami mari traficanti de droguri. Tata lucre la politie era seful tuturor, mereu am fost mandru de el dar nu imi dadeam seama de ce acuma parca il uram pentru ce a facut. Ceva era ineregura, nu trebuia sa se sfarseasca asa, totul cumva a fost planuit pentru saracul Nero. Nici eu nu mai stiam, lacrimile incepeau a rasarii din ochii mei care inca erau inchisi, ma simteam in nesiguranta din nou chiar daca de data acesta stiam ca nu mai eram in acel loc blestemat.
Ceva sau cineva mi-a atins obrajul, astfel reusind sa ma trezeasca din somnul meu adanc dar nelinistit. Am tresarit repede din asternutul ce-mi acoperea trupul aproape gol, eram intr-o incapere foarte frumoasa, calda, placuta nu-mi dadea de loc fiori.
Era decorate in still japonez, foarte eleganta si foarte frumoasa. Am privit mai adanc sa vad unde sunt, o voce mi-a captat atentia, era Kei care statea rezemat cu trupul pe usa, imbracat intr-un kimono verde mai inchis. Chiar ii statea foarte bine, parea destul de serios in acel moment. S-a apropiat incet de patul meu si s-a asezat in fund pe marginea lui.
Mana lui mi-a trecut prin par apoi pe obrazul drept pe care la mangaiat usor si bland, mi-a zambit discret si m-a intrebat cum ma simt. Eu am aprobat din cap un bine, nu am reusit sa scot nici un cuvant din gura intr-un fel ma simteam rusinat ca acesta a trebuit sa ma vada intr-o asemenea situatie. Privirea lui ma examina din toate unghiurile posibile, ne lasandu-ma sa-mi ridic privirea asupra lui. Ma facea sa cad, sa ma molesesc, o asemenea privire superba, serioasa si foarte sexy as putea spune… ma lasa fara putere.
Dar imediat ce mi-am adus aminte cum de acesta a reusit sa ma gaseasca atunci cand l-am strigat , ma pus iara pe ganduri asa ca nu am mai ezitat si l-am intrebat :

- Cum de …
-Daca te intrebi cum te-am gasit este foarte simplu, inainte sa am urc in masina ti-am agatat de rucsac un dispozitiv de urmarire, imi spune acesta zambind.
- Wow, la asta chiar nu ma asteptam, spun eu uimit. Kei chiar iti multumesc ca ai venit sa ma salvezi, pana acuma chiar nu am crezut in faptul ca daca iti voi rostii numele tu vei si aparea, ii raspund eu razand innocent.
- Asa cum i-am spus si minunatei tale diriginte eu sunt peste tot, nimica nu-mi scapa din maini, spune acesta ranjind.
- Minunate… baha, ha, ha, ha, ha cred ca glumesti diriginta mea minunata, rad eu in hotote si ma las pe spate, altceva mai bun de atata nu ai gasit, nu ?
- Hei acuma, sa stii ca nici dansa nu este o femeie asa de cotoroanta asa cum o credeti voi, spune acesta serios dar amuzat, multumita ei mi-am dat seama ce perla stralucitoare esti.
- Hu ? Cum adica, intreg eu umpic rusinat de vorbele satenului.
- Fata de ceilalti elevi care mai chiulesc de la orele dansei si de la alti profesori, tu esti un elev model pentru toti aproape, imi sopteste acesta la ureche in timp ce ma apuca de mana stanga.
- Cum asa ? intreb eu rusinat.
- Mereu iti inveti lectiile dinainte, ti le scrii pe toate chiar inainte ca profesorul sat i le dicteze, esti un copil destept, ai reusit sa catstigi premii foarte remarcabile si pot continua cu toate aceste lucruri daca imi permiti Joshua, spune acesta zambind, esti un tanar foarte interesant si foarte special.. maia les pentru mine.
- Dar chiar si asa, mereu intru in bucluc si cateodata imi mai dezamagesc si eu parintii, prietenii, strig eu.
- Joshua si eu am facut toate acestea , la fel ca si tine cine nu face lucruri ca astea ? intrebare, dar sa stii sa nu crezi ca pe mine m-ai putea dezamagii, din contra eu nu cred una ca asta, imi spune acesta.
- Cand i-ai spus dirigintei ca sunt prietenul tau, ai vorbit serios ? intreb eu in timp ce strang tare de materialul care imi invelea partea de jos a trupului.
- Normal ca da, esti prietenul meu cel mai bun, char daca ne cunoastem de cateva zile, imi cuprinde fata in ambele palme si-mi zambeste bland.
- Multumesc !

Imi venea sa-l cuprind in brate dar rusinea ma impiedica sa fac acest lucru. Chair imi era un prieten bun pe care il pretuiam mai mult decat viata mea. Mi-am dat seama ca deja era dimineata, aveam noroc ca astazi nu trebuia sa merg la scoala, era weekend asa ca nu trebuia sa-mi mai fac griji ca o sa mai intarzii la orele doamnei Fleminghen.
Mi-am laut hainele, i-am multumit pentru ajutor inca odata satenului si m-am indreptat spre locuinta mea, unde aveam sa o revad pe Flow care cu siguranta ii se facuse dor de mine.
In drum m-am oprit pana la supermarket ca sa cumpar ce trebuia sa cumpar in ziua care deja trecuse, imi era sila sa ma gandesc la ce se petrecuse, un cosmar viu rupt din mintea oricarui om si devenit realitate. Doream sa uit asa ca mi-am pus ca paln sa ma duc pana la ai mei acasa sa ii vizitez, imi era tare dor de ei, mai ales de surioara mea mai mica care acuma nu mai era doar un copil ci era o adolescent superba si inteligenta, la fel ca mama ei. Eu mai mult semanam cu tata dar doar umpic la trasaturile fizice, ca asa la fata semanam cu mama. Aveam de la fiecare in parte cate ceva, chiar imi era dor de ei nu i-am ami vizitat de ceva vreme de cand m-am mutat la noul meu apartament.
Trec doua strazi, o iau pe colt si ajung intr-un cartier foarte frumos, unde am copilarit eu candva ii salut pe toti politicos si imi vad de treaba. Eram mai fericit acuma datorita lui Kei daca nu era el nu stiu daca mai scapam de acolo viu, ii sunt dator cu viata. Nu mi-am dat seama ca, deja eram in fata portii.
Am deschiso incet, am privit de jos in sus casa parinteasca si imediat prin minte mi-au trecut toate amintirile mele frumoase pe care le-am traiti in acest cuibusior de neuitat. Am batut la usa si spre fericirea mea, sora mea Angi a deschis. M-a strans tare la pieptul ei mare ma poftit inauntru si ia strigat repede pe parinti ca sa vina si ei sa ma salute sis a-mi ureze bun venit. In sfarsit cateva clipe de liniste si pace in casa mea scumpa, imediat dup ace mi-am sarutat parintii am zburat spre camera mea unde aveam sa mai imi trec ochii putin peste albumele mele cu poze. Eram foarte fericit sa-mia duc aminte de fiecare moment placut pe care eu l-am trait candva, atunci cand eram doar un prunc mic si neastamparat. Fiecare imagine din poza si fiecare intampla care curgea limpede in mintea mea ca si un rau ce strabatea muntii duri de piatra, linistindu-ma astfel.
Privirea mea a fost imediat captata de vechea mea casa in copac, construita cu Angi si inca cativa prieteni de ai nostrii. Inca imi mai aduc aminte ca prima oara cand am inceput planurile casutei, noi baieti ne-am certat cu fetele si ne-am hotarat sa o impartim pe jumatate. A fost asa de nebuneasca idea nu am reusit la inceput sa o terminam era doar partial facuta, totul era un dezastru in miniatura.
Ne certam pentru cate un obiect sau lucru care nici nu ne apartinea, de fapt acele lucruri, jucarii, benzii desenate noi toti ne propuseseram sa le tinem in casuta din copac. Dup ace razboiul a incetat intre grupul fetelor si al baietilor am dat palma si am facut un juramant care era asa : “De acuma in colo noi toti vom convietui inpreuna cu voi fetelor si voi cu noi, ne vom imprumuta unul de la celalalt lucrurile si vom fi prieteni buni.”
Numai nazdravanii faceam, mi-am luat albumele si le-am dus jos in sufragerie, imediat ce le-am lasat pe masuta de langa geam, mama ma strigat repede sa merg dupa ceva cumparaturi caci nu-i ajungeau legumele. Am aprobat eu repede si politicos din cap, am inhatat plasa si banii si am iesit fericit pe poarta.
Afara vremea era placuta, soarele stralucea dar chiar si asa inca era frig. Pe strada privirile anumitor personae mai dubioase s-au atintit asupra mea. Eram umpic speriat mai ales cand imi aduceam aminte de intamplarea nefericita din seara trecuta. Am incercat sa-mi mut privirea in alta partea astfel reusind sa ma deplasez normal fara am mai fi frica de ceva sau de cineva.
Ahh piata mea preferata, unde toti te intampina cu placere si iti ofera cele mai bune legume, dulciuri, lactate, fructe etc etc. Cunosteam foarte multa lume, deoarece pe aici hoinaream mai des cu amici mei caci eram in cautare de “comori” noi, normal ca cei de aici ne ofereu micile noastre “comori”, mai pe scurt dulciuri sau fructe.

- Joshua, frate, esti tu ? striga cineva din spatele meu.
- Ah, Eric ! Ce ma bucur sa te vad, a trecut ceva vreme? spun eu bucuros in timp ce sau mana cu el.
- Asta sa sti ca este adevarat, spune el ranjind, ce te aduce acasa ? intreaba el curios in timp ce descarca marfa.
- Am avut o seara foarte grea pe care as dorii sa o uit cat mai curand, spun eu aplecandu-mi privirea in jos, asa ca m-am hotarat sa fac o vizita mica.
- Iara ai intrat in belele, oare cu diriginta ta ? Din nou ? spune el razand.
- Doamne sit u cu dansa, aveti ceva cu ea? Dar oare sa fie farmecul ei sarmant ce va ameteste mintile hm.. ? repede incep eu s ail contrazic cu ceva amuzant care cu siguranta il supara.
- Foarte buna asta, dar nu cum o mai duci cu medicina ? intreaba el in timp ce-si sterge fruntea cu dosul palmei.
- Bine, doar ma stii ama dorat aceasta meserie de cand eram mic.
- Asa este, mai ti minte cand lai salvat pe Nicolas din canalul acela ? imi readuce acesta aminte de o intamplare destul de interesanta.
-ai tin minte, a fost asa de culmea, doar iam spus sa nu mearga acolo ca sunt numai microbe sip e langa asta a reusit sis a atraga cainii care erau cei mai turbati, spun eu razand.
- Daca nu erai tu, paote ca acuma nu mai era, raspunde acesta zambind fericit.
- Se poate… auzi Eric pot cumpara cateva legume si fructe de la tine ? intreb eu aratandu-i cu degetul la fructe si legumele zemoase si gustoase care stateau de unele singure pe masa de la taraba.
- Ce ? A desigur esti invitatul meu, cati cartofii doresti ?
- Baga doua kilograme si ami da-mi inca un chilogram de castraveti, daca se paote, spun eu zambind, auzi Eric am observant ca multe fete vin pe la tine sa cumpere.
- Crezi, vin cu sutele ce pot sa fac ? Sunt irezistibil, icepe acesta sa-si dea aere de print.
- Mie imi spui, dar sa stii ca-ti dau dreptate, ii raspund eu in timp cei dau banii.
- Ma bucur ca ai cumparat de la noi, sa mai treceti pe aici, spune Eric zambind si facandu-mi cu mana.

Acuma gata, totul era cumparat nu ceruse mama atat de multe. Oricum am reusit sa scap de data asta nici un huligan nu s-a mai luat de mine, am scapat ca prin ace. Dar ce ma facut sa tresar a fost ca multa lume se aduna intr-un loc de unde se parea ca iesea foarte mult fum.
Era un incendiu mare, toata lumea era panicata alti sunaul la salvare si alti la pompieri se pare ca mai erau si oameni prinsi in acel foc care strapungea cerul aproape. Dar deja imi era teama tremuram, m-am apropiat mult si mi-am dat seama ca de fapt casa mea era in ghiarele focului. Plasele mi-au picat din mana, ochii imi erau inlacrimati, nu am putut sa stau degeaba. Am fugit cat mai tinut picioarele sa vad daca ai mei nu au patit ceva sau sora mea. Dar toti erau in casa, m-am rezumat la tacere si friga dar cand am auzit ca cineva tipa si plange nu mi-am ami putut controla inima si am tipat tare sa ma auda pana si Dumnezeu, sa-mi asculte durere din inima caci muream.
Lacrimile curgeau si curgeau, am picat jos cativa vecini sau adapostit langa mine , pompierii sosisera pana la urma au reusit sa-I scoata pe ai mei de acolo intregi dar raniti grav, la fel ca si pe sora mea care era arsa la maini si piept. Am plans am zbierat sa ma auda toti, tot orasul, toata lumea nu ami puteam.
Durerea era mult prea mare in sufletul si inima mea numai imaginandu-mi, oare cine a dat foc ? Cine ? De ce ? Am facut ceva, cuiva vreun rau ? Eu ? Plangeam la pamant, eram terminat viata mea nu era nimica fara familia mea mult iubita. Cateva voci cunoscute s-au facut auzite prin multimea aceea infernala de care parca doream sa o indepartez sis a ma uit la casa mea care acuma era aproape daramata de acel foc care a fost stins cu ceva timp in urma. Kei impreuna cu Angela,Jo, Michael si cu Robert care alergau ingrijorati spre mine. M-am ridicat cate de repede am putut, Angela a venit si ma cuprins in bratele ei, mi-a dus capul la piept si mia soptit incet : “Gata Joshua totul o sa fie bine, ai sa vezi”. Lacrimile nu incetau sa pice, pictand bluza din casmir a prietenei mele, care nu-mi dadea drumul din bratele ei primitoare.Pe langa faptul ca si ea la randul ei plangea pentru ce s-a intamplat.
Ceilalti au incercat sa afle ce se mai intampla, Kei a mers impreuna cu Michael sa afle cina a pornit incendiul, dar nimica. Robert si cu Jo au stat langa mine alinandu-mi durerea care imi sageta inima trista.
Nu stiam cine a facut asta, dar un lucru era sigur aveam pe toti prietenii mei langa mine.
Insa misterul era nedeslusit.

#10
Voi incepe cu greselile de scriere:
ghiarele = ghearele
nimica = nimic
am deschiso = am deschis-o [ pe cine am deschis? pe ea '' o '' ]
inpreuna = impreuna [ inainte de p si b se scrie m intotdeauna ]
chilograme = kilograme [ prima oara ai scris bine, dar a doua ora ai gresit ]

Ai spus '' dansa '' referindu-te la diriginta, ceea ce nu e corect, din moment ce este pronume personal, deci e corect '' dumneaei ''.
'' remarcabil '' nu are grad de comparatie.
Nu se foloseste in scris '' ha ha ha '', asta daca nu este folosit ca interjectie pe un ton ironic, gen '' Ha! Ha! Te-ai gandit mult? 8-) '', cam asa ceva. In rest pui pur si simplu ca a inceput sa rada sau ceva de genul ;)
'' ...sa o revad pe Flow care cu siguranta... '' - e mai corect sa spui '' careia i se facuse, cu siguranta [ pentru evitarea cacofoniei ] dor de mine ''.

Greselile de tastare nu le bag in seama, stii bine:)).
Referitor la continut, acum. O_o :X M-am indragostit! Deci e superb! :-? Cine si de ce o fi dat foc la casa? :| Si cand vine yao-ul? :X:> [ Da, scuze, minte de pervers:"> ]
Eh, anyway, mi-a placut foarte mult capitolul :> Abia astept continuarea!:>
Spor la scris ! :> :*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wild Soul [Romance, Fantasy] Sako-chan 32 17.343 26-02-2012, 06:44 PM
Ultimul răspuns: Sako-chan
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.892 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.957 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Femeia Perfectă [Hentai. Romance] hiimera 15 5.460 27-06-2011, 04:21 PM
Ultimul răspuns: Kitsu
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.678 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.756 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fake love [Romance] Sako-chan 46 23.239 02-04-2011, 07:17 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)