Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Music for heart

#1
Sa se inteleaga de la inceput: pun +18 pentru absolut tot, incepand chiar din primul capitol. OK, poate vor fi si capitole care nu vor necesita acest lucru, cine stie. Dar cel putin pentru hentaiuri, comportament sau limbaj obscen bag +18.

DISCLAIMER: Nu detin niciunul dintre personaje si nu profit de pe urma acestora.
Permit orice fel de comentariu / critica al oricarui user

Romance: ★★★★★
Drama: ★★★★☆
Actiune: ★★☆☆☆
Umor: ★★★☆☆
Horror: ★★☆☆☆

♬ Music 4 Heart ♬

Capitolul I: After the "party"
Sasuke`s P.O.V.





-Sa fiu al dracu`, ce bunaciune! striga fratele meu, Naruto, chitaristul trupei si uneori vocea a doua.

-Au venit fetele, asa ca mars! Blonda e a mea! Strig eu, total ametit, dupa care mai trag un fum din tigara mea.

-Sa mor eu! Sasuke, uita-te la bomboana asta! striga din toti plamanii Kiba, bateristul, apoi isi intoarce atentia catre partenera sa. Si-a pus mainile in jurul ei, in timp ce bruneta se aseza senzual pe piciorul sau. Uau! Ia zi iubire, facem ceva in noaptea asta?

Am mai pufait un pic apoi m-am uitat la domnisoara care il facea pe saten fericit. Alcoolul si mintea mea parca se contopisera intr-o singura simfonie tulbure, la care adaugam muzica data la maxim in difuzoare si fumul puternic de tigara pe o nota inalta de DO. God! Si, pe langa toate astea, un grup foarte fain de fete si-au intrat in rol dupa o serie de melodii incinse care probabil le-a deschis apetitul. Vazand cum bruneta din bratele lui Kiba se unduieste usor pe piciorul sau m-am dat peste cap cu totul. Mi-am mutat ochii catre blonda aleasa de mine, insa vad cum fratele meu deja o abordase. Am mai tras un fum pana in piept.

-Ce faci fratioare, sarbatoresti faptul ca am avut mare succes la concert tragandu-ti limbi cu fata fratelui tau mai mare?

Auzind vorbele mele, Naruto a inceput sa ii ridice picioarele blondei si sa o lase pe spate, in timp ce o musca de gat si se juca brutal cu pielea ei. La cat de beat eram, faptul ca vroia sa imi faca in ciuda era tot mai periculos. Am aruncat tigara pe jos, calcand-o cu piciorul. Am luat sticla de vodca si am ridicat-o deasupra capului cu gura in jos. Lichidul curgea deasupra mea pana pe tricou, prelingandu-se si scurgandu-se pana prin materialul boxerilor mei. Am aruncat apoi sticla de peretele din fata mea, aceasta spargandu-se in mii si mii de bucatele. M-am apropiat de cei doi nebunatici, iar cand am prins momentul, l-am pocnit zdravan cu pumnul pe fratele meu.

-Sasuke! Potoleste-te amice. Mai sti? Suntem aici sa ne distram, sa petrecem! Ce s-a intamplat cu tine, omule?

Era de asteptat ca fix in punctul culminant sa intervina Neji, cel cu chitara electrica si in acelasi timp tipul care nu bea, doar fumeaza. Daca stau bine si ma gandesc, daca nu ar fi fost tatal sau, Kuga, eu nu as mai fi fost vocalistul trupei, fratele meu nu ar mai fi fost la chitara sau la voce doi, iar Kiba n-ar mai fi fost la tobe. De fapt, daca stau si ma gandesc, daca nu ar fi fost Kuga, nu s-ar fi infintat Best 4, formatia care a cucerit Berlinul, Parisul si L.A.-ul in doar trei nopti consecutive de concerte. Kuga a devenit managerul nostru, dar in seara asta, dupa ce am dat peste cap Los Angelesul cu muzica noastra, am decis ca ar fi momentul pentru un party bine meritat: 4 pustoaice bune rau, bere, vodca, tuica, tigari la greu si nu in ultimul rand muzica in boxe cat cuprinde. Trebuia sa profitam cumva ca managerul nostru este plecat cu o treaba legata intr-un fel tot de noi si de Best 4: concerte, contracte cu case de discuri renumite si colaborari cu artisti cunoscuti. Iar acum lupt pentru una dintre cele 4 pustoaice chiar cu fratele meu.

O iau de dupa gat pe blonduta care zambea cu gura pana la urechi vazandu-l pe frate-miu mai mic la pamant. Aceasta isi ridica piciorul si isi strecurase una dintre maini in pantalonii mei mangaiandu-ma pe penis direct, trecand repid prin bariera boxerilor mei. Si scos limba cu totul si a inceput sa ma linga lin pe obraz, de sus in jos, in timp ce mana ei frecventa aceleasi miscari pe amicul meu. Am gemut cand mi-am dat drumul fara voie in pantaloni. Fata asta chiar imi place. Am apucat-o de par si am sarutat-o cu o putere deosebita. O muscam usor de marginea buzelor, pana cand mi-am dat seama cum s-o excit mai tare, asa ca am inceput sa o musc cu brutalitate si sa o smucesc de buzele alea ale ei in timp ce mi-am introduce si eu mana pe sub fusta ei, rupandu-i serios ciorapii de dama.

Am simtit cum cineva ma bate pe umar. Mi-am intors rapid capul, privind persoana care ma deranjase cu o totala indiferenta.

-De ce nu o impartiti voi doi pe Haru? Spuse Neji, aratand spre blonda din bratele mele. Sunt sigur ca ma pot descurca eu cu Sarah si cu TenTen. Si Kiba o are pe a lui. Eh? Baieti?

Mi-am intors capul spre fratiorul meu care isi stergea sangele de la gura. Mi-am muscat buza de jos simtind cum, dintr-o data, imi circula mai mult sange in buze decat in p*** pe care, si asa, o aveam destul de excitata. Se ridica de pe podea si zambi pervers uitandu-se la Haru. Aceasta isi muta privirea de la unu la altu zambind la fel de pervers. In clipa urmatoare l-am simtit pe blond punand mana pe penisul meu, strangandu-l usurel.

-Ai grija cu puisorul asta, Sasu. O sa ai mare nevoie de el noaptea asta.

In clipa urmatoare am simtit cum ma descheie la pantaloni. M-am lasat in voia sa, pana cand mi-a scos penisul afara. Mi-am retras imediat mana de pe feminitatea partenerei noastre si am apucat-o de firele ei de par deschise la culoare. Am ingenunchiat-o in fata mea si i-am bagat jucarioara in gura incepand sa mi-o bag si sa mi-o scot incetisor, apoi din ce in e mai rapid. In timp ce prietenii nostri se retrasese in camerele de la etaj cu curvele lor, Naruto si-a descheiat pantalonii si si-a scos si el jucarioara afara. I-a ridicat fusta pana la buric, ramanand doar ciorapii el rupti in zona care trebuie, fara vreun chilot sau ceva asemanator.

-Atentie iubire, ca vine si din spate.

Si, spunand acestea, si-a introdus-o si el in feminitatea fetei, bagand-o repejor chiar din prima, in timp ce aceasta scotea gemete infundate. Se juca unduios atat cu p*** mea cat si cu sanii ei de jucau in acest dans de du-te-vino, ca sa ma excite si mai si. Nu stiu daca am mai intors-o si pe alte pozitii. Nu stiu nici macar daca am mai continuat. Nu-mi amintesc decat ca am prins-o de par, cat timp fratele meu o pocnea peste fund, iar pocnetele formate se repetau si se repetau in capul meu acum gol, fara nicio amintire. Dar apoi, n-am mai auzit nimic, iar tot ce imi mai aminteam inca s-au dus incetisor, nemaistiind absolut nimic despre acea seara.

***

A doua dimineata m-am trezit imbracat, in pat. Aveam o durere ingrozitoare de cap, iar tamplele imi bubuiau. In urechi auzeam tot felul de sunete asurzitoare la inceput, dar apoi au devenit mai calme. Mi-am dat cu mana peste frunte si am inceput sa o frec cu degetele in speranta ca durerea imi va trecea. Am deschis ochii larg, clipind des la inceput, apoi am cercetat camera. Nu realizam unde sunt. Ma uitam in jur si nu vedeam nimic familiar.

Doua biblioteci din lemn masiv erau amplasate pe coltul camerei, o masa din acelasi material statea singura in mijlocul incaperii, iar patul meu statea langa o fereastra. Peretii erau lemnosi, facuti parca din mai multi butuci subtiri si lungi, ca si cum cineva ar fi construit patru plute fara nicio gaurica si le-ar fi lipit pentru a forma o camera. Mocheta de pe jos era rosie. Langa usa era pusa ca un fel de noptiera cu trei rafturi. Deasupra ei, era asezata o lampa. Becul ce ar fi trebuit sa lumineze in intuneric avea un intrerupator chiar pe peretele de langa pat.

Nu dadeam cu ochii de un televizor. Nu vedeam nicio chitara electronica sau un set de tobe si nici un microfon sau o mini-scena pentru repetitii. Prin urmare, unde ar trebui sa fiu daca nu la mine sau la prietenii mei acasa? M-am ridicat din pat si m-am indreptat spre usa de la intrare facuta dintr-un lemn la fel de masiv. Am vrut sa pun mana pe clanta sa o deschid, insa, surprinzator, usa se deschise inainte sa pun eu mana pe clanta. Kuga?!

-Ma bucur ca te-ai trezit, derbedeu mic, spuse el dand din degetul aratator ca si cum m-ar fi certat.

-Cum? Spun eu uimit de prezenta lui in acest loc necunoscut mie.

-Am inteles ca voi patru ati avut o mica petrecere dupa ce am plecat, zise el, incruntandu-se. Sa nu crezi ca nu stiu. Am lipsit o singura seara, in interesul vostru, in interesul Best 4, iar voi v-ati facut de cap desi erati constienti ca urmatoarea zi aveati concert la Lisabona. Am sacrificat din timpul meu pentru voi, iar voi asa ma rasplatiti?!

A urmat un moment de tacere intre noi, timp in care mi-am aruncat ochii prin incapere. Nimic de aici nu-mi putea aminti de ceea ce se intamplase cu adevarat aseara. Probabil ca avea legatura cu durerea de cap ingrozitoare pe care o aveam. Bausem? Fumasem? Daca era vorba de un party, clar. La cat de furios era Kuga, probabil ca mi-am si tras-o cu cineva. In sfarsit totul era clar si limpede in capul meu. Amintirile incepeau sa reapara si intr-un final mi-am dat seama de ce era atat de manios. M-am scarpinat pe ceafa zambind inocent, oarecum. Insa el imi intorsese acea privire gen „Te cunosc prea bine sa fiu pacalit!” si atunci am incetat cu gesticulizarea asta prosteasca a baiatului cuminte. Kuga a venit mai aproape si m-a apucat de umar, putin mai calm, si m-a sfatuit precum un tata adevarat.

-Sasuke, nu vreau ca tu, fratele tau, Kiba sau fiul meu sa ajungeti niste staruri ingamfate. De aceea exista tabere de corectie sau de reeducare.

-Poftim?! Strig eu incruntandu-ma la barbatul din fata mea. Tabara de corectie? Reeducare? Ce tot indrugi acolo?

-Am facut o intelegere cu Jiraya Haruno. O sa va petreceti jumatate de vara aici, atat tu cat si restul trupei. Jiraya a fost de acord sa-si trimita fiica aici ca sa va supravegheze din cand in cand, ceea ce inseamna ca va veni in drumetii cu voi si tot tacamul. Ai grija cum te comporti in prezenta ei, pentru ca daca gresesti, tu sau oricare alt membru al trupei, domnisoara il va informa pe tatal sau. Daca se intampla ceva de genul, s-ar putea sa va petreceti toata vara aici.

Am ramas perplex. Am stat asa cateva momente ca sa-mi revin din soc, dar sa fiu al dracu` daca reuseam sa ies din starea aia. Deci, ca sa inteleg. In momentul de fata ma aflam intr-o cabana, intr-o tabara de reeducare, iar daca facem o greseala cat de mica, respectiva ne va face sa ne petrecem toata vara aici. Deja in mintea mea se formau intrebari peste intrebari, insa raspunsurile intarziau sa apara. Am scuturat din cap si l-am privit pe individ, dar tot nu mi-am revenit. Am inceput sa clipesc des, pana am fost capabil sa vorbesc:

-Si concertele? Cu ele cum ramane? Si daca ramanem aici, cum arata fata aceea? Ar trebui sa ne ferim de ea? Ce e de facut? De fapt, de ce ne-am facut tu acest lucru? Puteai sa ne pedepsesti intr-un oricare alt mod dar acesta...

-Am anulat toate concertele voastre. Fata aceea este foarte usor de gasit. Are ochii verzi si parul roz. Sa va feriti de ea va fi imposibil. Am facut-o pentru ca in viata greselile se platesc si pentru ca eu consider ca este cea mai buna decizie a vietii mele inafara de alcatuirea Best 4. M-a batut pe umar si a completat: Asta nu inseamna ca nu mai sunt managerul vostru bun caruia ii puteti spune totul. Este o pedeapsa pe care toti trebuie sa o suportam, pana la urma, pentru ca toti gresim. Am sa plec acum. Incepand de maine dimineata o sa incepeti activitatile. O sa stati mult aici, asa ca va trebui sa comunicati si sa va faceti prieteni.

Si, spunand acestea, a plecat. A plecat si m-a lasat aici, pe mine si pe fiul sau, pe langa fratele meu Naruto si Kiba. Sper doar sa nu fiu trezit dis-de-dimineata. M-am trantit pe pat si am cercetat prin intreaga camera in recunoastere. Uite cum o sa-mi risipesc eu jumatate de vara! Pardon, toata vara daca zgatia aia de copila este asa cum cred eu ca este.

POZE:
Sasuke
Sakura [fata patronului taberei]
Kuga
Jiraya
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#2
Miky văd că ai postat un fic nou. Sincer chiar aşteptam unul de la tine fiindcă nu am mai citit nimic de la tine. :3 Îmi cer scuze, am să încerc să fiu mai activă aici. Şi am să las comuri şi critică constructivă şi etc. : )) Înţelegi.
Deci ca să ştii mă bucur de fic. : x

Te iau de pe acum cu asta: între titlul capitolului şi titlul cel mare trebuia măcar lăsate 3 rânduri libere, chiar 4. Nu mai era necesar să scrii acolo "Sasuke P.O.V", puteai să menţionezi la început, în comul autorului că vei scrie din perspectiva lui sau a ambelor personaje şi era mult mai bine dacă nu mai scriai "P.O.V" acela. În nici o carte sau roman nu vei vedea aşa ceva.
Şi între titlul capitolului şi conţinut trebuiau maxim 5-6 rânduri lăsate goale, libere, ca să fie mai uşor de citit cât şi faptul că arată bine aşezat în pagină.

Admir faptul că eşti îndrăzneaţă şi acţiunea prinde dinamism prin cuvintele pe care le foloseşti. Dar, cu toate că +18 se atribuie nu doar hentaiului, cât şi şcenelor vulgare sau violente sau limbaului de mahala, sau de stradă, sau mai ştiu eu ce... însă nu te culca pe o ureche să scrii prea direct, prea vulgar, fiindcă sună urât, nu are o armonie, nu se contopeşte cu restul frazelor.
Ai folosit cuvântul "pulă" maxim de 2 ori dacă nu mă înşel şi te 3 sau 4 ori cu subînţeles(adică ai bătut apropoul) şi sincer deja mi se părea urât. Totuşi odată merge dar după nu prea, încearcă să te foloseşti de alte cuvinte care ar putea înlocui acest cuvânt - dar să se refere la el, la cuv. îniţial.
De exemplu: mândrie, organ şi mai ştiu eu ce. La fel se aplică şi la organul de reproducere al femei(ca să priceapă lumea, mai pe şleau): nu prea cred că feminitate sună ok, pare ciudat, puteai folosii alt cuvânt... În fin`. Fi mai atentă că sincer la tine nu prea merge folosirea aceasta vulgară de cuvinte. Oricum nu sări calul, nu deveni prea vulgară. Oricum vulgar înseamnă popular, dar acum mă refer la alt vulgar şi ştiu că te-ai prins.
Ai avut câteva greşeli de tastare şi câteva de exprimare - nu le mai ştiu exact deci nu prea pot să ţi le enumăr. Doar fi atentă şi corectează-te.
Nu ştiu de ce, însă tot capitolul a fost fragmentat pe porţiuni mari sau mici. Sigur este devină programul în care scrii dar acum ascultă: nu trebuie să fie aşa, când postezi în căsuţă, şterge rândurile goale dintre cantităţile mari, adunate de propoziţi. Delimitezi un rând atunci când vrei să treci de la o idee la alta sau când dorşti să sari peste prima acţiune în desfăşurare.
De descris descri ok, e frumos, dar chiar şi aşa mai trebuie descriere la sentimente, acţiune, mişcări corporale/fizionomice, de stare şi tot aşa mai departe.
Idea mi se pare orginală şi vreau să citesc în continuare, ar mai fi ceva de spus dar mai las puţin şi văd în next
Însă înainte de a încheia vreau să te corectez la ceva: "Alcoolul si mintea mea parca se sontopisera intr-o singura simfonie tulbure..." - acolo nu merge acel "singură". Vezi cum construeşti propoziţiile.

Asta este tot.
Zby Zby! :3

#3
Oke, postez pentru ca ma simt obligata sa dau o explicatie legata de commul lui Moxy: P.O.V. (point of view) este o notatie care se poate folosi in ficuri cand vorbesti de doua perspective (sau chiar dintr-o singura perspectiva). Deci nu este neaparat gresit :D Despre estetica probabil ca ai dreptate. Chiar acum dau un edit. Cat despre cuvantul magic, ca sa nu ma mai repet, a trebuit neaparat sa-l folosesc in primul capitol. Nu o sa-l mai intalnesti de acum inainte, stai linistita. Am vrut doar sa descriu cu subinteles oarecum cat de beat era Sasuke pentru ca o sa vezi mai incolo adevarata lui fire si poate o sa faci o comparatie intre cum e el de zi cu zi si cum e el beat :-?

M-am simtit datoare cu o explicatie pentru toate aceste lucruri :D
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#4
Aproape off topic:

Da, mi-am dat seama de schimbarea lui Sasuke. Îmi cer scuze nu am fost eu îndeajuns de atentă să îmi dau seama că tânărul se alfa într-o stare de ameţeală şi confuzie totală. Cu toate acestea, eu mă refeream la limbajul vulgar şi spuneam că nu ar fi prea bine dacă ai continua să îl foloseşti prea des, în sensul că poţi să-l mai modifici folosind alţi termeni... În fin`. :-j
Am priceput ÅŸi tu ai priceput, ok.

Acum legat de P.O.V acela: te-ai formulat greşit atunci când ai spus "de perspectiva", ci era "din perspectiva"... oricum se subînţeles altceva. Nu mai contează că m-am prins. :))
Dar fi atentă, eu una m-am mai documentat şi am înţeles aşa ce vreau să spună acele trei cuvinte prescurtate care pe traducerea noastră înseamnă - punct de vedere.
Deci normal autorul scrie din punctul de vedere al personajului, adică îl supune pe personajl la acţiune şi la tot. Însă punct de vedere, la cum mi-ai explicat tu şi am înţeles eu de la tine, ar veni aşa: că personajul îţi spune opinia despre viaţă şi restul lucrurilor ce-l înconjoară şi aşa ar începe cu propoziţiile specifce punctului de vedere: "În opinia mea" , "consider că", " cred că"... etc.
Oricum ceva de genul ar fi mai pe înţeles acest POV. Sau mai ştiu eu ce, dar scri cum vrei.
Oricum sincer acest pov este cel mai des folosit la ficurile fan naruto, iar la proză sau la one-shot sau la yaoi&yuri nu se foloseşte absolut de loc. Deci doar aici îl mai văd rar. Oricum nu prea îi văd eu rostul fiindcă pur şi simlu scri din perspectiva personajului sau îi specifici numele la început şi gata.
Totuşi aş vrea să mă lămurească şi pe mine cineva, mai în detaliu ce este acest P.O.V. :))
Printr-un PM sau com la profil fiindcă nu vreau să facem aici chat.
Oricum scri cum doreÅŸti, nu am nimic cu tine personal.

Zby Zby! :3

#5
Nepotico te dai pe noi ficuri? Nu ma surprinde, pentru ca stiu ca ai idei foarte multe si foarte bune. Am observat ca ai primit deja o critica, dar voi lasa si eu, mai putin :]]

Tu ai idei foarte bune mereu si asta e una dintre ele. Imi place titlul ficului, dar si al formatiei. Curiozitatea ce ma ucide este daca si Sakura are voce, ba chiar o trupa. Chiar ca e pervers ficul tau, nici un cuvant cenzurat; indeplinesti acel +18 cand e vorba de perversitati.
Mi-a placut cum cum ai descris. Toata acea actiune, ai incercat sa nu-ti scape nici un detaliu si am putut observa pe ici pe colo :]] unele figuri de stil.

Modul in care ai introdus personajele este placut. Asa mai pe ocolite, nu totul pe fata. asezarea in pagina este bune, clara, se intelege textul si nu sunt probleme la claritatea lui. Ce ar fi frumos ar fi sa desparti dialogul de vocea personajului- narator. Adica, se cam incurca lumea si ar fi bine sa pui o "," sau cel mai bine "-".

La dialog nu mai folosi "a spus" "a zis", pentru ca astea le foloseai prin clasa a 4-a cand faceai compunerile alea. Acum incearca sa le inlocuiesti, nu pe toate.. le mai folosesti, dar nu asa des, cu "uimirea cunoscandu-se in glasul lui x" sau " un sfat foarte bun venit de la y" etc...

Cam atat si abia astept nextul Te pup si sper sa ma anunti si pe mine :o3
Bye
[Imagine: h8v.gif]
 

#6
Sisule asa faci mai? :-w iti incepi o bunaciune de fic si nici nu ma anunti si pe mine. Rusine =]] Asa deci sunt aici, asta conteaza si sunt aici, am mai zis asta dar na, sa las comm. Oh ;> ce mi-a placut capitolul asta, deja intri in hentai >:] in 3, mama =]] nu am vazut asta, ce minte boagata ai mai Miky =]]. Sasuke e rau ;> miau, ce imi place stilul lui de bad boy =p' GOSH! Il adoor baby ;>

Sakura paracioasa ha? ;-w sa vada ea ce ii fac, tii, abia astept sa se intalneasca sa vad cum o sa reactioneze ;x cred ca o sa fie ceva de genu: ^.^ Hey sunt Sakura Haruno, si Sasuke =]]: O.O OH Gosh ce bunaciune! =]]

En fin vreau next, si sa ma anunti, sa postezi si la celelalte capitole =]] Repede! Pwp ;*
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#7
Ok deci, sunt treaza:))
Am citit acum cateva saptamani capitolul si nu stiu de ce nu am lasat nimic aici:|...
Sa incepem >:)

Iubesc muzica, prin urmare ador titlul ficului tau. Exprima foarte multe:bv:. Muzica ar terbui sa fie doar pentru suflet, nu toate aberatiile posibile. Ideea e originala pana acum, desi cred ca mai exista un fan fic cu aceasta tema a unei formatii. Oricum ideea e buna:-bd.

Descrierea mi se pare cat de cat ok. Ce m-a deranjat si pe mine a fost limbajul necenzurat. Adica am inteles ca vroiai sa accentuezi starea lui Sasuke cand e beat, insa puteai injura mai mult si scrii de multe ori cuvinte vulgare cenzurate. Sentimente nu prea ai descris pentru ca nici nu aveai de ce.
Actiunea e ok. Totusi e putin... ciudat[:))] ca Sasuke si Naruto sa f*ta aceeasi c**va, fiind totusi frati. Adica nu stiu despre voi, dar cand citesc imi imaginez totul si e cam nasty dupa parerea mea.
Dialogul a fost bun.
*sec, foarte sec com`ul asta*

Pai astept cu nerabdare urmatorul tau "single" :)).
Sa ma anunti cand il pui te rog:*
[Imagine: eKyCOTm.png]

If I could tear you from the ceiling,
I'd freeze us both in time.
And find a brand new way of seeing,
Your eyes forever glued to mine.


#8
Hellăăău căpşunică :]
Înainte să încep ştiu că trec cam târziu şi sincer mă simt prost pentru asta-.-" Înainte de toate vreau să ştii că încă mai am în cap şi încă mă apucă râsul la faza aceea când ţi-am zis că am citit ficu`. Eu îţi zisesem că îmi place la nebunie numele trupei iar tu: Cum ai ajuns acolo? O.o
Revenind. Încep tot cu titlul trupei pentru că pur şi simplu îl ador. De unde ţi-a venit? Când mă găndesc că şi eu trebuie să găsesc mult mai multe m-i se face rău, mai ales că eu la nume nu mă pricep deloc >.<". Mi-ai explicat şi pe mess care e treaba cu cuvinţelu magic deci nu mă mai iau de el :]] Aaa că tot mi-am amintit. Încearcă să te fereşti să mai pui numere în capitole. La Best 4 nu e nicio problemă că doar e numele trupei, dar am observat undeva cele 4 pustoaice. Mie nu mi se pare aşa de estetic, dar aici e şi cum vrei tu.
So per total îmi place ce idee ai. Să vedem şi ce părere va avea Sakura, mai ales că e fan Best 4 [am citit undeva asta, dar pe bune că nu-mi aminesc, însă ştiu sigur că nu mi-ai spus]. Aştept să văd cum evoluează lucrurile. [P.S. Mai trebuie să îţi spun că vreau să mă anunţi de next?]
Gambate ÅŸi pupici!:*
[Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go3_400.gif] [Imagine: tumblr_oof58mD3Rk1w9t19go5_400.gif]

#9
♬ Music 4 Heart ♬

Capitolul II: Show your smile
Sakura`s P.O.V.





Am deschis usa cabanei si am privit cum soarele sfios abea rasarea. Lumina sa imi scanteia in ochi iar caldura imi incalzea pielea pana la ultima celula. Am zambit, privind in jur, dupa care m-am asezat pe scarita din fata cabanei, zambind. Mi-am asezat putin coada in care imi prinsesem parul, cu grija sa nu-mi deranjez cele doua suvite lasate pe dinafara, care imi mangaiau chipul. Mi-am aranjat camasa si cravata colorata cu roz si cu negru, apoi gulerul. Avand in vedere ca suntem totusi intr-o tabara de reeducare, eu fiind ca un fel de supraveghetor, trebuia sa port o uniforma – specifica si celorlalte supraveghetoare, de altfel. Desigur, fustele lor sunt mai lungi si se asorteaza cu cravata, insa sunt pe alte culori si, avand in vedere ca am numai saptesprezece ani, tata mi-a dat voie sa-mi aleg o tinuta oarecare. Idealul era sa am totusi o uniforma, nu? Si nu degeaba as fi ales roz pentru fusta si cravata, daca nu s-ar fi asortat la perfectie cu ceva care ma reprezinta si ma deosebeste de restul fetelor – parul meu des si matasos, pe care l-am mostenit de la mama mea.

Am aruncat un ochi la ceasul de pe mana mea, asteptand cu nerabdarea momentul in care supraveghetorii incep sa anunte prin cabane desteptarea. Tatal meu, Jiraya, aranjase ca eu sa ma ocup de una din grupe, una alcatuita din Best 4 si inca doua fete, pe numele lor, Ino si Hinata. Eram pur si simplu extaziata cand am auzit prima oara ca brunetul din cea mai tare trupa a momentului va fi trimis in tabara tatalui meu pentru Dumnezeu stie ce prostie. Nici nu m-a interesat de ceilalti. Adevarul este ca toate fetele, printre care si eu, sunt absolut innebunite dupa el. Sarmul sau incantator le dadea pe spate pe toate colegele mele de la liceu si pe toate prietenele mele din strainatate.

Recunosc ca si eu, ca orice fana a lui, imi imaginez deja momente petrecute impreuna in cele mai frumoase ipostaze, cum ar fi sarutandu-ne pe la spatele tataui meu sau imbratisandu-ne sub clar de luna. Si abia acum intelesesem ce vroia mama sa imi spuna cand zicea ca ma uit la prea multe filme de dragoste. Dar, pe de alta parte, am tot dreptul sa visez. Stiu ca, probabil, Sasuke Uchiha nu isi va manifesta un comportament de genul asta fata de mine nicioadata, ma multumesc doar sa il cunosc mai bine si sa devin una dintre prietenele sale cele mai apropiate. Poate o sa ajung si in Best 4 candva! Deja imi imaginez cat de geloasa as faceo pe cea mai fitoasa si dobitoaca eleva a liceului unde invat. Asta s-ar putea intampla, spre deosebire de toate visele pe care mi le creasem in privinta lui Sasuke Uchiha, pentru ca am o voce melodioasa. Am studiat ani buni ca sa pot canta exact asa cum cant acum. Ce e drept, e un vis realizabil, posibil, insa sunt absolut sigura ca nu se va intampla.

Ma ridic de pe scari si ma mai pipai ca sa ma asigur ca totul este in regula cu tinuta mea, inclusiv emblema de pe piept pe care era inscriptionat numele meu: Sakura. Ma uit din nou la ceas si vad ca deja se facuse ora sapte fix. Am inceput sa merg pe poteca neteda catre cabanele in care se aflau cei doi adormiti. Urma plimbarea de dimineata pe un drum de doi kilometri pe un teren accidentat. Imi trag rucsacul negru, plin de insigne cu fete zambitoare, pe umarul drep in timp ce continuam sa merg. M-am oprit in fata usii ce purta deasupra numarul trei.

Intru, fara sa bat in usa, si adopt o pozitie serioasa, cu mana in sold, vazand ca brunetul sforaia intins pe toata suprafata patului. Undeva in sinea mea ma gandeam „O, ce dragut doarme!” iar partea logica a creierul meu care imi stapanea regulat bataile inimii m-a facut sa imi calmez acea parte nebuna dupa solistul trupei.

-Trezirea! Am strigat, atat de tare, incat chiar si eu am ricosat pentru un moment.

Mai aveam putin, si un ras puternic m-ar fi cuprins daca nu m-as fi stapanit asa cum trebuie in momentul in care Sasuke se trezise brusc, cazand direct pe podea. Bineinteles ca nu am rezistat mult timp, fapt pentru care am inceput sa chicotesc. Privirea mea il studia atent si pica pe trupul sau cu usurinta. Muschii sai lucrati imi delectau privirile, in timp ce boxerii, de altfel singura bucata de material care il mai acoperea, imi atrasesera atentia . Nu-l mai vazusem niciodata intr-o ipostaza atat de sexy! Frate, unde imi e telefonul cand am nevoie de el?

S-a ridicat in sezut scarpinandu-si ceafa, cautand cel mai probabil un cucui sau ceva de genul. Eu, in schimb, am adoptat o pozitie un pic mai rautacioasa gen supraveghetoarea sexy. Cat de ciudat putea suna asta? Mi-am pus o mana in sold, privindu-l cu o spranceana ridicata pe Uchiha. Acesta isi ridica privirea si ma analiza intent. Observand cum se uita in oxhii mei, am zambit, aducand sprancenele la pozitia lor normala.

Intr-o secunda s-a ridicat in picioare si mi-a zambit. Uau, din picioare arata mai bine. Mi-a intins mana si m-a salutat.

-Hei! Eu sunt Sasuke Uchiha. Tu trebuie sa fi... aaam...
-Sakura Haruno, zic, dand mana cu el.

Mama, am dat mana cu cel mai tare star al muzicii pop! Nici nu imi vine sa cred ca am dat mana cu idolul meu! Ok, ok. Am inceput sa numar in gand pana la zece ca sa nu tresar evident extaziata. M-am prefacut persfect ca sunt supraveghetoarea perfecta. Am aratat cu degetul spre corpul sau dandu-i de inteles ca trebuiesa se imbrace.

-Ok, ce-ar fi sa te imbraci cat timp o sa-ti citesc niste reguli pe care va trebui sa le respecti?

Acesta se incrunta la mine, ca picat din cer. I-am facut semn spre cabina de schimb pe care o are fiecare cabana, la rugamintile mele fata de tatal meu. Sasuke ofta, ca si cum i-ar fi convenit mai mult sa ies afara din cabana in timp ce el se schimba. Ce e drept, daca as fi fost in locul lui, as fi facut la fel. Nu e tocmai convenabil ca o fata sa stea prin preajma cand te schimbi, mai ales cand e o fana nebuna si oricand iti poate smulge draperiile. Si cel mai amuzant lucru este ca el nu stie asta! Am chicotit, silentios, apoi km-am asezat pe pat, trantindu-mi rucsacul langa mine. Brunetul ma privea cu coada ochiului cat timp isi lua hainele din dulap, suspectandu-ma parca de o crima a intimitatii. Dar eu doar mi-am scos foaia imaturita cu reguli si mi-am aruncat ochii pe ea, ca si cum nu l-as fi vazut. Baiatul intra in cabina si trage bine draperiile, apoi imi spune ca pot sa incep.

Si am inceput. De la regulile cele mai simple cum ar fi micul dejun sau ora stingerii pana la cele mai drastice pentru el si probabil pentru intreaga formatie:

1. Fara muzica sau diverse sunete stridente pe parcursul sederii.
2. Fara telefoane mobile, i-Poduri, Mp3-uri sau alte electronice
3.. Orice fel de comunicare cu cei de dinafara taberei se face prin intermediul unui telefon fix cu acordul supraveghetorului.
4. Ascunderea oricarui obiect interzis de regulament sau prin lege se pedepseste cu detentie.


Ca o prima reactie a brunetului, a inceput sa bombane soptit, ca pentru el. Indeplinindu-mi calitatea de supraveghetor si nu numai, bineinteles ca am tras cu urechea la toate cuvintele sale. A durat ceva pana sa scoata un cuvant, timp in care am bagat foaia cu reguli la loc.

-Cum adica detentie? Zise el, scotand capul de dupa draperii.

Ma privea curios, cu o spranceana ridicata, in timp ce eu ii intorceam acea privire a tot stiutoare. Mi-am pus picior peste picior, sprijinindu-mi chipul intr-o mana, incercand sa gasesc un mod bun de ai raspunde. Nu era acea detentie la care probabil se gandea toata lumea, asa ca la militarie, cinci sute de flotari plus avans pentru ca ai facut cu una in minus. Sau ceva legat de tortura si tinutul peste program undeva neplacut. Era vorba despre confiscarea obiectelor respective si despre incuierea subsemnatului intr-o camera impreuna cu psihologul si supraveghetorul sau timp de o ora. Supraveghetorul punea psihologul la curent cu comportamentul „elevului” sau din ultimele zile , ca acesta sa fie consiliat asa cum trebuie timp de o ora pe zi timp de cateva sedinte programante de dr. Olivia Claw.

Am incercat sa-i explic despre ce e vorba, dupa care au urmat intrebarile importante legate de regulile precedente. Akm incercat sa ii raspund la toate ca mai apoi conversatia sa se termine cu un „Ah, dammit!”. Bineinteles ca, in timp ce ne indreptam spre celelalte cabane, el a fost cel mai vorbaret. Ma tot intreba despre reguli si cum ar putea sa le respecte intr-un fel nerespectandu-le. Iar eu ii zambeam de fiecare data, la fel de dulce si de bland, raspunzandu-i.

-Nu-ti face griji, nu sunt chiar asa de rea precum credeti voi, cei din trupa. M-am apropiat de urechea lui si am continuat soptit: Stiu cel mai bun loc unde puteti canta si dansa cat doriti.

El se uita la mine usor uimit, dupa care ranji aproband din cap. Imi indrept privirea spre inainte si observ cum grupa deja avansa, lasandu-ne in urma. L-am tras de umar pe brunet facandu-i semn cu ochiul pentru a-i prinde din urma. Acesta imi intelesese mesajul, dupa care l-am apuca, spre surprinderea lui, de mana. O, Doamne! Chiar am facut asta! Chiar l-am luat de mana! Mi-am intors capul, privindu-l, uimita pana si eu de gestul meu dar, spre deosebire de el, eu nu o aratam. Incercam sa ascund asta undeva in interiorul meu, undeva adanc ca sa nu iasa la iveala. Sunt obisnuita cu ascunsul sentimentelor de mic copil, inca de cand mama mea, Tsunade, a hotarat ca ii este mai bine fara tatal meu. Nu era o amintire atat de greoaie pe umerii mei avand in vedere ca inca ma suna si inca vorbeste cu mine ca o mama adevarata. Dar totusi, toate aceste amintiri lasa sechele in viata, si fix acele sechele dureroase am invatat sa le ascund, dar de abea acum observ ca pot ascunde mai mult decat simplele sentimente de durere.

Am inceput sa alergam, pana cand el a ajuns in dreptul trupei lui iar eu in fata tuturor, spunandu-le sa se opreasca.

-Bun, toata lumea. Dupa cum probabil stiti, acesta este un teren accidental. Vreau sa ma asigur ca toata lumea are incaltaminte sport pentru ca s-ar putea sa aveti surprize neplacute in cazul in care va aventurati acolo fara adidasi, tenesi sau bascheti.

Printre toti cei care au dat din cap, venind in fata si aratandu-mi incaltamintea, am observat cum cele doua fete din echipa mea isi dadura ochii peste cap, ceea ce mi-a aduc aminte de ele. Ii spusesem lui Sasuke ca ii voi arata un loc unde sa poata canta si, daca eu chiar vreau sa ma apropii cat mai mult de el si de formatia lui, va trebui sa le tin departe pe astea doua, macar pana reusesc sa le arat casuta din copac.

Da, era vorba despre o casa in copac. Deoarece locul asta nu a fost inca de la inceput o tabara de corectie a tatalui meu, ci mai mult locul pe care l-a cumparat pentru mine, construindu-mi un adevarat parc de distractii cu dedicatie pentru mine. Si totusi, acea casa din copac era speciala pentru mine, deoarece acolo imi petrecusem aproape intreaga copilarie. Cand am crescut si tata a vrut sa transforme locul asta intr-o tabara de corectie scumpa pentru rasfatatii familiilor bogate, l-am rugat sa nu demoleze casuta din copac si, ascultandu-ma, nu l-a demolat. In schimb, l-a redecorat adecvat varstei mele si noii mele pasiuni pentru muzica. Aveam acolo un sistem audio ultraperformant, diferite CD-uri, un sistem Karaoke pentru lectiile de canto suplimentare si diferite instrumente muzicale. Era un adevarat palat al muzicii, undeva departe de tabara, astfel incat nimeni sa nu-si dea seama ca tu faci ceva interzis.

M-am trezit la realitate abea cand cele doua pupeze s-au miscat intr-un sfarsit pana in fata ca sa-mi arate cat de prost erau incaltate. Sandale cu toc cui pentru blonda si pantofi cu platforma pentru bruneta. Am scapat un oftat, apoi le-am privit pe cele doua cu mainile in san.

-Voi chiar nu stiti ce presupune un drum ca asta, am dreptate?
-Te rog, draga, incepe bruneta. Stim amandoua ce presupune un astfel de traseu. Chiar nu am nevoie de tine ca sa-mi explici cum se face treaba asta. M-a impuns cu mana in piept dupa care a continuat nonsalanta: N-am nevoie de nimeni sa ma invete.
-Exact! Adauga blonda, punandu-si mainile in sold.

Mi-am dat jos ghiozdanul de pe umar si am rezistat cu gre sa nu-l catapultez in capul uneia intre ele. Am desfacut fermoarul cu ultima picatura de calm care imi mai ramasese si am scos doua perechi de de bascheti care semanau leit cu ai mei. Le-am intins fiecareia cate o pereche si le-am avertizat ca aici eu sunt supraveghetorul si ca eu fac regulile iar daca vreau, pot sa le trimit la detentie intr-o secunda.

Auzind acestea, blonda s-a comformat scapand cateva pufaituri din gura aia a ei micuta, in schimb, fetuscana cu ochii lila s-a facut ca nu ma aude. Mi-am scos carnetelul din buzunarul rucsacului si am notat-o sub numele ei de familie – Uzumaki. M-am uitat din nou la ceas si mi-am dat seama ca, daca voi continua inritmul asta, nu voi apuca sa termin iesirea la timp. I-am mai explicat o singura data ca asta este regulamentul si ca daca il incalca si daca trece peste cuvantul meu o sa aiba de aface cu pedepsele care i se cuvin. N-a vrut sa inteleaga. Nici n-am mai incercat a treia oara sa0-mi racesc gura cu ea, pentru ca nu merita.

In schimb, cand am vrut sa ma intorc, m-am lovit ca prin minune de Kiba, bateristul Best 4 daca nu ma insel. M-am dat un pas inapoi, iar el a continuat sa mearga, trecand pe langa mine. S-a dus glont care Hinata, smintita mintal care n-are altceva de facut inafara de a se lua in gura cu mine. O trase de brat, aratand spre pantofii ei cu degetul aratator.

-Aculta aici, pustoaico. I-ati naibii baschetii aia si hai sa mergem sa scapam dracului mai repede! Si daca nu iti pasa de consecintele taberei, nici mie, asa ca s-ar putea sa ma superi si crede-ma, nu imi e deloc rusine sa te scutur putin. Zi mersi ca nu te-am pocnit mai devreme. Ai inteles?!

Ultima fraza o rosti dur, atat de dur incat am tresarit. Fata inghiti in sec si, dupa ce Kiba se intoarse in formatie, Hinata s-a descaltat si si-a luat in picioare perechea de incaltaminte care i-am dat-o. M-am intors cu fata catre grup, mimand din buze un „multumesc” sincer catre baiatul cu tobele, iar acesta facu doar un semn din cap, ceva gen „pentru putin”. Cand mi-am mutat ochii la Sasuke si l-am vazut zambind, pentru un moment, am crezut ca cea careia ii zambeste sunt chiar eu, asa ca am suras catre el. Mi-a luat putin timp pana mi-am dat seama ca de fapt se abtinea sa nu rada de idioata aceea.

Imediat ce toti au fost gata, am pornit-o la drum. Pe tot parcursul traseului am incercat sa ma apropii mai mult de Sasuke. Cat am putut de mult, fara a parea o nesimtita, totusi. Am discutat, am incercat sa conducem impreuna echipa si tot asa. In drumul nostru, am reusit sa-i arat cu degetul casuta din copac. I-am soptit la ureche despre ce e vorba si i-am vorbit despre tot ceea ce poti gasi acolo. Si am vorbit, si am tot vorbit, in timp ce ne cataram pe stanci pentru a ajunge de partea cealalta si in timp se saream de pe o piatra pe alta pentru a traversa un lac, pana cand am ajuns intr-o poienita. Mi-am lasat rucsacul sa cada pe pamant, adoi m-am asezat pe el, nu inainte, totusi, de a scoate cateva sticle de apa minerala. I-am invitat pe toti sa stea pe unde gasesc un locusor mai curatel.

Le-am aruncat sticlele de apa fiecaruia si apoi am zis:

-Rostul primei plimbari in aceasta tabara este acela de a ne cunoaste mai bine. Vreau sa stiu cum va cheama, cateceva despre voi si personalitatea voastra, ce va pasioneaza, ce faceti in timpul liber si cum de ati ajuns aici.

Imediat ce am terminat propozitia, baietii au amutit pur si simplu.



uniforma Sakurei
Incaltamintea Sakurei
Casa din copac
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#10
Multumesc ca mi-ai spus si trecand peste:

Nu prea am vazut sa accentuezi sentimentul Sakurei despre faptul ca parintii ei sunt despartiti. Adica un copil simte lipsa mamei si nu e acelasi lucru sa vorbesti cu ea prin telefon si sa-i zici ce ai. Automat, rozalia simte o oarecare nostalgie, singuratate. Tu trebuia sa aduci mai multe figuri de stil, pentru a accentua acel sentiment. Ce ar mai fi fost frumos, ar fi fost faptul sa descrii zona prin care personajele au mers si unde au poposit ca sa aiba si cititorul habar de cum arata acea zona. Tot ce ai zis a fost: este un teren accidental. Poate unii nu stiu cum arata si sunt multe variante de cum ar arata unul.
Ai avut unele greseli de tastare, momente de neatentie si incearca sa recitesti capitolul macar odata. Ce cauta "k" printre unele cuvinte? O.o
-Ok, ce-ar fi sa te imbracicat timp o sa-ti citesc niste reguli pe care va trebui sa le respecti? -> -Ok, ce-ar fi sa te imbraci cat timp o sa-ti citesc niste reguli pe care va trebui sa le respecti?

Deci pana la urma Sakura are voce. Sa vedem si cum suna sau parerea baietilor. Hinata este o pitipoanca? O.o o vad si pe asta :]], dar parca am mai vazut-o tot intr-un fic de-al tau.

Atat si astept nextul.
Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pure heart Akane Hime 22 10.759 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Love,music and you... Alle 23 11.601 14-07-2011, 03:51 PM
Ultimul răspuns: Rose ^^
  My heart is like a BOMB [Comedy, Romance, Actiune,+18] hiimera 14 10.298 26-03-2011, 11:05 PM
Ultimul răspuns: ~Ioana*Yoanna~
  After a broken heart Too Many Dreams. 24 14.553 27-01-2011, 11:23 PM
Ultimul răspuns: Who said i have to be normal
  *Music for inspiration* brokenxwings 0 1.793 01-01-2011, 10:39 PM
Ultimul răspuns: brokenxwings
  Dance and music=love and pasion(+16....+18) Lara 2 2.733 28-12-2009, 02:43 AM
Ultimul răspuns: Mitus
  When Feelings Burst Inside the Heart[Gaara story] RaLLy-chan 11 7.001 01-08-2009, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Corina.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)