Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ]

#11
Scoala o.o
Nu vreau 22 Nu vreau sa inceapa scoala din mai multe puncte de vedere. Desi imi este dor de colegii mei, deoarece pe multi nu i-am vazut, nu vreau sa merg la scoala, deoarece trec clasa a8a si este ultimul an din generala -.- Nu vreau sa se termine generala, deoarece m-am acomodat cu ea si imi va fi greu sa ma despart la sfarsit de tot ce am trait, de toti prietenii, profesorii preferati and stuff -.- Este greu in a8a, mai ales ca ne iau din plin pentru a ne pregati pentru examenele finale. Va fi un an greu cu siguranta, dar in acelasi timp va fi cel mai frumos an din generala, deoarece este ultimul si trebuie sa fie cel mai bun. Banchetul...pot sa spun ca nu-l astept=]] Nu am chef de el, iar atunci cand va veni, va veni. Doar spun ca nu il astept, deoarece atunci va fi intr-un fel sfarsitul si nu vreau sa ma gandesc la final. Deasemenea m-am distrat mult in vacanta, desi mai tot timpul imi pierdeam timpul stant, dormind, totusi...ma simteam bine, in largul meu, sa zic asa :]]

M-am pregatit de scoala? Habar nu am o.o In a7a nu am avut penar, asa ca mai imprumutam pixuri de la colegi si cred ca nu le mai dadeam inapoi o.o Pot spune ca ieri cand m-am uitat in ghiozdanul vechi am gasit vreo 50 de pixuri si creioane, unele si de la alta clasa 22 Norocul meu, pierderea lor 15 Asa ca sa nu cumpar altele =]] E bine sa ai niste colegi asa minunati xD Caiete...deja am o.o Oricum pe la religie, civica si franceza nu scriu deloc. Scriu pe foi si apoi le arunc. Pana la urma cine scrie in clasa la aceste materii? O.O
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#12
Sincer, abia am asteptat sa inceapa scoala anul acesta :X nu stiu de ce. Sunt la profil uman si imi place la nebunie.
Trec pe clasa a zecea si sper din toata inima sa fie mai bine dacat primul an de liceu. Chiar daca m-am distrat cat de cat, fost destul de groaznic. Cel putin pentru mine. Si clasa a cincea mi-a placut mai mult.
De obicei, sunt destul de emotionata la fiecare festivitate de deschidere 21 nu stiu sigur motivul.


De pregatiti, m-am pregatit destul. Momentan. Mai am nevoie de ceva haine si caiete, insa in rest, totul e pus la punct. Mai ales camera mea, pentru ca , nu stiu de ce, mama mea are impresia ca daca incep scoala, trebuie sa imi fac curatenie generala si in camera...22
Sufleteste m-am pregatit pentru clasa a zecea inca din semestrul al doilea din clasa a noua :-J
In fine, sper ca o sa fie mai bine 4
[Imagine: ak8THBQ.png]


#13
So anul acesta a câta treceţi ?
Trec a VIII-a si sincer mie cam teama cu examenele de la sfarsit...
Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Mi-am luat caiete muuulte sa am tot anul...ghiozdan nu mi-am luat ca am cheltuit banii aiurea in vacanta asta.
As fi vrut sa nu mai inceapa scoala...dar totusi exista si o parte buna:imi revad colegele(si colegii..)si mai multe parti bune dar nu-mi vin in cap21Oricum abia astept vacanta de Craciun21
[Imagine: indexge.jpg][Imagine: 44904490.jpg]
[Imagine: 20475776.jpg][Imagine: images2qe.jpg]
[Imagine: images1yw.jpg]
-/\/\/\/\/\/\/AnimeZup.Com\/\/\/\/\/\/\/-

#14
Waa incepe scoala, ce bucurie >.>

So anul acesta a câta treceţi ?
a 8a, desi as fi vrut la liceu15

Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Pai, mi-am luat o groaza de caiete, pixuri, creioane si ghiozdan. De citit? Trebuia? sper ca nu: )).. De scris parca ne-a dat la franceza39..verific eu daca nu uit desigur..: ))
En fin..Abia astept sa vina urmatoarea vacanta X:

punct.

#15
So anul acesta a câta treceţi ?
Trec a10-a. Abia astept sa vad bobocii si colegii mei XD. Nu astept sa inceapa scoala.O sa ma terorizeze diriga cu testele ei de lectura. O sa o vad din nou pe profa de fizica...as arde-o.

Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Am fost la munte in weekend. Azi am venit. Nu am fost deloc la cumparaturi pentru scoala pentru ca mai am cateva caiete de anu' trecut asa ca nu-mi trebuie altele. In plus am libraria aproape daca am nevoie de ceva.
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#16
Trec a zecea. In sfarsit nu mai sunt boboc. Yay!
Intr-un fel ma bucur ca incepe scoala. Mi-era dor de discutiile "inteligente" pe care le aveam cu colegii in fiecare pauza si chiar mi-au lipsit. Nu mi-e dor de toti, dar sunt unii colegi cu care n-am vorbit deloc in vacanta asta si mi-e dor sa fac conversatie cu ei. Nu mi-e dor de ora de romana, mai ales ca n-am citit aproape nimic din cartile pentru vacanta si nu mi-e dor de unii profesori. Totusi, ma bucur ca incepe scoala maine.
Cum m-am pregatit? Mi-am luat cate un caiet pentru fiecare materie si mi-am facut unghiile 10. Nu aveam cu ce sa ma pregatesc, doar maine e abia deschiderea. Nu cred ca o sa incepem in forta din prima zi, nici chiar asa.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#17
Mda, trec a 10-a. Cum mă simt? Nu simt nimic special. Începe un nou an de liceu şi atât. Nu o să fie nimic prea deosebit. Nu mai sunt boboacă, asta e diferenţa. Nu sunt nici supărată că începe liceul dar nici nu am emoţii *lol*. Mă bucur că în sfârşit îmi voi vedea colegii, prietenii, pe profi * mă rog, mai puţin pe profi :]] *. Îmi era dor de unele persoane, care nu le-am văzut, din anumite motive, toată vara O.O
De pregătit? Nu mă pregătesc într-un mod special. I-am luat dirigăi un buchet de flori, i-ar mâine mă îmbrac cu nişte haine şi am plecat :]] Simplu. Ore sunt sigură că nu vom face. Ne vor da cărţile, orarul, ne vor arăta sala unde vom sta, vom trăncăni despre tot felul de prostioare, unii ne vom (re)înscrie la anumite cluburi ale liceului şi ne vom întoarce acasa, ca să vedem ce vechituri de cărti am primit. Deşii sper ca anu' ăsta să fie noi, aşa cum ne-au promis XD.
So, cam asta ar fi ziua de mâine. Şi mie mi s-a parut că vara a trecut preaaa repede. Nu am facut nimic special vacanţa asta T.T But, n-am ce face, începe şcoala, mă reîntelnesc cu colegi, vedem ce boboci sunt anu' ăsta, vedem dacă sunt si colegi noi la noi in clasa...
Oricum, nu-mi fac griji pentru săptamâna asta de şcoală. Mereu a fost la fel. Nu prea facem ore, mai mult vorbim. Debea de săptâmana viitoare, pot spune că a inceput liceul.
[Imagine: f1i83.jpg]

#18
Doar ea sunt la universitate pe aici 21 si eu am inceput de 1 septembrie 10
So anul acesta a câta treceţi ?
In primul an la universitate
Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Cu odihna m-am pregatit 15 , mi-am doar cumparat haine, celelalte lucruri sunt de prisos 21 le am deja din iarna
Cei ce încep primul an de liceu / facultate cum vă simţiţi ? [ asta e întrebare pentru boboci ].
Well, acum sunt un boboc de toata frumusetea 71 sunt in primul an la facultate [matematica, informatica si fizica].Pana cand ma simt bine pentru ca am schimbat vechea panorama de la fosta mea clasa, ca statea in gat deja 22, aici deja mi-am facut prieteni noi si cu calculatoarele conectate la internet ma simt ca acasa21 desi nu tot timpul avem acces.
[Imagine: aaaakip.jpg]

#19
Ei bine, eu sunt inca o pustoaica. Trec intr-a 7a. Ma bucur, nu ma bucur, dar e cert ca nu strica o saptamana in plus. Cu colegii, mna, nu ma intereseaza prea tare sa ii revad caci uneori ma simt paralela fata de ei 21
Pregatita? Da. Cel putin material. Caiete, pixuri, penar si ghiozodan aveam de anu trecut si sunt inca foarte bune 78
Psihic, ei bine, e adevarat ca astept unele ore, precum cele de romana si desen. De fapt mai multe. Dar pot pune pariu ca mai incolo voi taaanji dupa Craciun 21
[Imagine: zo71ux.jpg]

Zambeste cand viata pare sa nu iti mai ofere nimic. Cine stie ce apare peste un minut?

#20
Well azi am inceput si vreau sa zic ca omule am stat in ploaie ca dupa sa ne bage ca sardinele in scoala si se mai balabaia si directoarea ca nu stia numele dirigintiilor24
So anul acesta a câta treceţi ?
8-a T^T
Pregatita?
Din punct de vedere material eu zic ca da psihic si emotional [ ca am o frica21] nu 21
Oricum anul trecut la inceput era un Yeey dala euforic acum e un Yeey ca familia adams >.>
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 104.220 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.172 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.111 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.068 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.623 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.117 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)