Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Experiente amuzante la scoala

Tot ce vi se intampla la scoala este mortal, m-am tavalit de ras pe aici 21. Am participat si eu la unele intamplari amuzante, pe care le-am notat intr-un carnetel ca sa nu le uit.

Eram la ora si incepusem sa vorbim despre mancare... Nu stiu cum sau de ce, dar se incinsese o discutie foarte aprinsa intre doi colegi.
X: Y, mai mananci catei?
Y: Ce sa fac, ma?
X: Nu de-aia de pe strada...
Y: Da' tu ce mananci, ma? Ciorba de branza!
Clasa: ... o.O

sau

La ora de religie vorbeam despre diferite sarbatori din vacanta de iarna, ca o recapitulare.
P(rofesoara): Cine e implicat in Nasterea Domnului?
Eu:... Domnul.
Clasa: 21
...dupa cinci minute:
P: Sfantul Vasile a infiintat scoli.
Colega de banca(printre dinti): Deci el e vinovatul!

In alta ora trebuia sa facem o acadea din margele pentru un targ de Craciun.
P: Acadeaua...
A: Se mananca.
P: Da... E foarte buna. Dintii iti raman perfect rupti.

Cam atat acum, revin daca imi mai amintesc ceva.


[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

Unu nu stia o problema sau itnrebare etc.
Le proful de fizica: Hai mai, ca daca te vede lumea pe starda zice ca esti insurat cu nevasta si copii acasa.

Tot la fizica, unul nu scria.
Le prof: Scrie mai acolo ca sar pe tine acum! (perv prof o.o)

Le fizica:
Unu: Acel ac e de la o busola?
Profu': Nu, aveam si eu o busola. Mi-a luat-o nevasta. Nu stiu la ce dracu' ia trebui ca n-am mai vazut-o.

Continui sa am intreb daca n-a mai vazut busola sau nevasta.

Lol. Iubesc proful asta.

Psycho XD

Faze amuzante,hum,păi au fost câteva mai multe. O să le povestesc doar pe cele care mi le amintesc...

1.Deci,în clasa a5a,primu' semestru,profa noastră de română şi-a luat concediu de câteva zile,timp în care a fost în Spania. Mă rog,s-a întors şi la oră,ce-i veni,să ne povestească cum a fost. Noi toţi plictisiţi fără chef de nimic şi la un moment dat o auzim pe profă' :
-Şi când am aterizat pe pistă....
La care un coleg de a meu,mai habăuc ,Adi o întrerupe şi spune :
-Pe ce ? şi aproape se prăpădea pe el de râs . Da profa' :
-Pe pistă...şi începe şi ea şi toată clasa să râdă.

2.Asta s-a întâmplat luni,adică săptămâna asta,la tehnologie.Profa' e chiar directoarea şi cum îi place să dea mult din gură,am început să vorbim despre animale şi cum îşi făceau oamenii hainele pe timpuri. Şi la un moment dat,ne întreabă ea :
-Ce animal trăieşte în Anzi ?
Stăm noi,ne gândim,habar n-aveam ce să spunem. Da Marian,măscăriciu' clasei :
-Yeti ?
Şi toată clasa pe jos de râs. =]]]]]]]]]]
Ţin să menţionez că toată ora am râs ca nişte nebuni şi profa' ne privea ca pe nişte extratereştrii.

3.Asta,s-a întâmplat ieri,adică vineri 21
Eram la ora de geogra şi profu' începe să ne povestească despre viaţa lui personală cum că nu mai are soţie şi mă rog,chestii dintr-astea.Da la un moment dat,o colegă,Paula,face :
-Aaaa,deci înseamnă că sunteţi disponibil !
Eu :
-Domn' profesor,haideţi pe la mine,că vă fac o cafeluţă aşa bunăăă şi caldă,că doar e friiiiig ! * ;; ) *
Da Claudia ,zăpăcita clasei :
-Da domn' profesor,dacă veniţi la mine,eu vă bag în dormitor ! 24)))))))))


Deci,cam astea au fost cele mai epice faze pe săptămâna asta :]]]
Mai revin !

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

La ora de Biologie, cum doi tipi de-a 12-a au stat sa dea un test grila, au ramas apoi in continuare la ora.

Unul dintre cei doi tipi deschide catalogul si intreaba:

El: Cine e Banu'?
Fata: Eu.
El: Pe copilul tau o sa-l cheme Banel!
Clasa: *laughing*

Mai apoi..
El: Cine e Carciumaru'?
Baiatul: Eu.
El: N-ai fata de carciumar. *laugh*

Dupa ce mai rasfoieste..
El: Si Manga cine este?
Fata: Eu.
El: Sunteti sot si sotie?
Clasa: *laughing*

Stiu, stiu.. ciudat nume de familie mai au si unii..
[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

Am zis că revin,deci am revenit !
Asta s-a întâmplat azi,la ora de matematică. Povesteam noi aşa şi la un moment dat se trezeşte domn profesor :
-Şi ,ce-aţi mai auzit de Boc ?
*Clasa nepăsătoare ignoră întrebarea.*
Da mai apoi,tot proful :
-Foaie verde şi-o sipică,Boc şi buca lui cea mică.
=]]]]]] la faza asta,toată clasa se prăpădea de râs.
Apoi,au mai urmat alte glume şi înjurături haioase. * laughing *

' You say you love rain,but you use an umbrella to walk under it.You say you love sun,but you seek shade when it is shining.You say love wind,but when it comes you close your window.So that's why I'm scared when you say you love me. ' -Bob Marley

Pur si simplu am ras cu lacrimi la toate povestirile voastre21). Acuma' e si randu meu sa va zic cateva amuzante.
So'


Pe a 8a (clasa d, cei mai nebuni sau d de la draci cum zicea diriga). La ora de italiana mereu era un haos total, zburau avioane prin clasa (de hartie), cutii de lapte, insa in aceea ora, cutia cu lapte era pe jos. Eu fugeam ca o nebuna dupa miti (strutu), si din greseala o calcat pe cutia de lapte, astfel ca i-a sarit in fata tot lichidul alb unei colege. Toti am inceput sa radem ca nebunii, inafara de babaciunea de ita.

Ora de romana, tot pe a 8a.
Toti scriau, iar eu.. ei bine dormeam.

Profu : acum sa dam si exemple, Cenan lenesa (o colega), (numele meu) adormirea taici, Dondos fita de Paris.
Eu m-am si trezit cand mi-am auzit numele.
Eu : Ahm.. ce?! ce-i cuu mine?
Profu : Nimic, continua ce faceai.
Mi-am pus capu' pe banca si au inceput toti sa rada.

A 7a D. Stateam plictisiti tot la ora de romana, cand dintr-o data isi ridica profu pantaloni, insa inainte am observat toti in spate cum erau patati cu maro (chiloti) si am inceput sa radem24).

A 7a. Ora de italiana, (aveam alta profa pe a 7a). Eram la diriga in sala de calculatoare sa ne proiecteze ceva. O colega (Curu) nu avea scaun, si s-o dus rapid, a tras scaunu din dreptu' profei si cand sa se aseze o picat cu picioarele in sus, observandu-i chilotei roz24))).


Imi amintesc, ca pe a 8a venise o profa de Engleza noua. Noi ii spuneam moartea. De ce? Pai arata oribil! Se imbraca, ca de biserica mereu.. si era urata ca... moartea!
Prima ora care a avut-o cu noi s-a prezentat, si ne-a spus sa ne ridicam in picioare sa o salutam, la care eu : m-am lasat in jos aratandu-i semnul paci. I-am explicat 5 min ca asa salut eu, ridicand degetu mijlociu. Ea mi-a spus ca-s nesimtita si eu i-am zis "stiu" apoi toata clasa o inceput sa rada.

Ora de romana.
Profu face prezenta cand ajunge la Ratiu Alexandra (rata).
Profu : unde-i si cocoana asta?
Chisu : o picat din pat don' prof.
Eu : Si, si-o rupt aripa!
Clasa : 24))))

Ora de Fizica :
Profa catre un coleg : Da' tu ai cei 7 ani de acasa?
Hossu : Nustiu.

Am ras la faza asta mult.

Cum aveam obiceiul sa ne bage baietii in baie, pe a 7a, si noi pe ei. L-am luat eu pe un coleg, impreuna cu Ralu si Bia, si l-am dus in baie. Pe cand "sa-l abuzam" nu l-am vazut. De ce? Era pe tavan facand pe paianjenul.

In clasa a 7a.

Pauza. Toti colegi pe hol, planuiau sa ma duca in clasa maghiara, deoarece mie imi placea de un tip Emil de acolo. M-au luat pe sus, si m-au bagat acolo. Erau doar Emil si inca un tip in clasa. Toti strigau "mozol". In momentu ala asa m-am enervat de rau ca i-am dat un pumn la miti de o picat pe jos si ii s-au rupt pantaloni intre craci. Am si uitat de nervi, ca nu mai puteam toti de ras.

In drum spre casa cu miti si rata.

Eu : m-as vopsi blonda.
Miti: da toate blondele is c**ve.
Eu: Miti... sti ca si mata-i blonda, nu?
Rata : te-o fript!

Imi amintesc iara, ora de educatie fizica.
Noi toate in vestiare ne schimbam, numai o colega se schimba de chiloti mereu... Curu!
Am luat foarfeca si i-am taiat din chiloti culmea ca nici nu si-o dat seama.. Era neepilata! si plina de par si la cur!!!!! si nu exagerez.. si intra profu.

Profu: zanelor treceti la ... cred ca o sa orbesc!
Noi: 24)

Ora de mate. Eram in clasa a 8a. Cand imi amintesc si acum ma apuca rasu. Scria ce scriam, pana observ eu slitu profei desfacut, si chiloti albi.. putin transparenti prin care se observa... padurea!
Eu : psss paula... uita-te la profa.. la pantaloni.
Paula : ale..
Toata clasa o inceput sa rada. Totusi eu eram in prima banca si vedeam.. bine, adica prea bine. Radeam cu lacrimi pur si simplu.
Profa : ce aveti ma?
Noi : nimic!
Iese profa afara si vine cu slitu inchis, apoi iar incepem sa radem. Pur si simplu a fost prea de tot!

Ora de romana a 7a.

Profu : Mora boule, ridica-te in picioare, nesimtitule! (bff nebun..)
Mora: Da de ce ma faceti mereu, bou, nesimtit, imbecil?
Profu: Mersi ca mi-ai amintit, imbecilule! Magarule! apropie-te.
Cand profu zice asa... ii i-a de cap si ii loveste. *haha*
Mora : da domn prof' nu am vorbit eu! ca ale!!!!
Eu : Ce, cum ce? (eu tocmai ce ma trezisem)
Profu : (numele meu de fam) sa vorbeasca? Ea numa sa dormiteze stie.

Toata clasa o inceput sa rada.

Si sunt mult mai multe din generala. Mereu faceam cate ceva.. insa.. a da, mi-am mai amintit ceva.

Clasa a 7a pe sfarsite. Era o caldura afara, de doamne feri. Pauza, toti luam sticle cu apa, umplute si incepem sa ne udam. Fara sa ne dam seama am facut pe hol, un mini strand. Vine diriga.
Diriga : Ce-i aici ma? Nu vi un pic rusine? Banule' daca nu ai apa acasa, vrei s-o prezi pe toata de la scoala?
Noi : 24)))))))))))))))

Clasa a 9a.

Ora de istorie. O ora in care e posibil sa se intample orice. Un coleg, Andrei (nebunu) isi zice Nelson Mondialu'.
Andrei : Don prof' pot sa pun aicea.. mainele!? (manele)
Profu : pune.. dar, la calculatoru meu si proiecteaza imaginea pe tabla.
Zis si facut. Cauta o manea si pune "Nebunia lu Juvel". Toata lumea stia (inafara de mine) ca in videoclip sunt dansatoare in tanga si dalea.. incepe sa mearga in boxe, iar cand a vazut profu 'fomeile' cum zice si Andrei. Saracu o inceput sa transpire si sa gesticuleze.
Profu : opriti va rog..
Andrei: Aici ii cel mai interesant!
S-o suit Andrei pe catedra si si-o dat pantaloni jos, dand din cur.
Am inceput sa radem cu lacrimi.. o colega o si cazut de pe scaun de ras si saracu prof nu mai zicea nimic.


Ora de M4 (modulul 4).

Uni scriu, alti pun manele, alti barfesc, ceilalti fac ce vor.
Madalin: aici e veselie, pe felie.
Profa: Da nu tii rusine sa-mi canti manele..?
Roxi: Duute tu rujata.. parca esti Madona!
Clasa : eram pe jos de ras.

La religie.

La clasa 9 b (noi), tot timpu se intampla ceva.. diriga tot timpu ne zice : mai rau ca a 12a sunteti. Chiar daca noi nu rupem chiuvetele!

Profu: hai sa ne rugam!
Faceam ora cu cei de a 12a ca nu aveam romana.
Eu : eu nu ma rog don' prof!
Se uita profu la mine cascand ochii apoi.. zice: De ce?
Eu: am glumit!
Ne rugam, dupa ne asezam si ne pune film.
Profu: uitati-va atenti ca, contine si semne ce aduc sfarsitu lumii.
Un tip de a 12a : La mine sfarsitu lumi ar insemna sa mi-l taie careva pe asta mare...
Noi : O_o =]]]]]

La franceza.

Dormeam ca de obicei cand imi simt telefonu' vibrand.
Eu: cine dracu ma suna? (cu ascuns)
Un coleg: S*** ****
Eu: da sa s*** tu.
Prima data nu stiam cine e, dar cand m-am uitat in fata mea l-am vazut pe Harambas ca radea. Maxiiiim am zis.
Eu: porcule!
Profa: Scroafa!
Clasa : pe jos de ras.

La mate pe a 9a.

Profa: Harambas, oriunde te pun tot vorbesti. Spunemi ce vrei ca sa taci!
Harambas: O femeie in tanga, o caffea si un magar.
Profa: Iara se aburesc geamurile din cauza ta si a abervatiilor (aberatiilor) pe care le spui!

Si atat imi amintesc, dar mai sunt muuuuulte mai ales din generala! Haha, o sa mai revin!!!! Ja nee'.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Nu e cea mai epica chestie, insa vroiam sa ma simt inclusa.

Doamna de religie acum cateva saptamani:
- Cartea este ucenicul diavolului, blah-blah.

Dupa ce colega mea si altii incepem sa facem misto pe seama asta si toate cele, intr-o ora, colega mea (Aerith -nickname pe ZUP):
- Acum inteleg de ce nu avem carti la religie. 39

Inca o chestia, dar asta nu e chiar asa-asa.

Dupa ce dau patru creioane si ascutitoarea la doua persoane, catre colegul meu Marius:
- Multumiti-mi! Acum sunt fericita [serios, de dimineata eram fericita si am continuat cu starea buna pana dupa scoala XD -dupa aceea incep sa imi vin nervii si fac urat acasa 21]! Data viitoare va dau dracu'.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

Le azi la geografie:

Profa: Vezi linia aia rosie pe acolo?
Eleva: Da!
Profa: O vezi?
Eleva: Da!
Profa: Unde dracu' o vezi, ca eu nu o vad!

A fost funny :]]

O expresie celebra a profei de romana: Daca ala e "r" eu sunt Lady Gaga. (seamana putin, ce-i drept).

Psycho XD


Revin cu inca ceva scene de ras de la liceu.
Deci, eram de servici pe scoala azi, cu doua colege si incep eu:
- Vine valu imi ia caluuuuuuuuuuuu 24)
Incep astea a rade si vine diriga si zice : Vina alee si ia doiuuuuuuuu, lalala de nu suna odata pentru ore daaa!

Deci am crezut ca mor de ras24))

Ora lu diriga (de bio).
diriga : ce se intampla cu gametii?
Eu : se contopesc?!
diriga: se contopeste sa nu zic ce... giroiero... ai inteles?!
clasa : 24))
peste doua minute..
diriga : si ce se intampla cu ei?!
Eu : se contopesc si ies copii.
clasa 24)))))))))

De tot rasu, este clasa mea! 21)
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

Aveam ora de muzică. Şi profu' ne-a pus la casetofon să ascultăm nişte opere şi un coleg stătea lângă aparat, să-l dădăcească. Şi era un cântăreţ de operă.
Profu': Ăsta ştie 7 limbi străine, în afară de spaniolă!
Şi gesticula el, arătând spre locul unde trebuia să fie casetofonul, dar defapt era colegul. Şi mă întreabă colega mea de bancă:
- Cine măh, Gabriel? *că ăsta e numele colegului*
Am început să bufnesc în râs şi profu' se uita la mine ca la felul paişpe'.

Şi tot în ora de muzică îşi scria un coleg tema la română. Şi avea sintagma: "iarbă mătăsoasă". Şi trebuia să zică unde pică accentul. Şi începe el să facă ca disperatul în bancĂ, măăătăsoasă; mătăăăăsoasă; mătăsooooasă; mătăsoaaaasă; apăi dă-o-n măsa de treabă că nu ştiu!
Şi bineînţeles că am început toţi să râdem21
She's wiskey in a teacup.





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.137 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.099 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.060 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.620 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.113 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD
  Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] Flash 33 19.657 14-10-2010, 08:18 AM
Ultimul răspuns: *ILY Yaoi Maniac*


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)