Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragostea aparuta din intuneric

#1
Ok,m-am hotarat sa-mi fac si eu un fic.Deci este primul meu fic si sper din suflet sa iasa macar partial bine.
Era o zi senina de primava.Soarele ca un ban de aur stralucea sus,pe bolta infinita a cerului,pasarile isi cantau sfantul imn,mii de fluturi impanzeau campiile,padurile si gradinile,iar sursurul raului,ca de cristal,rasuna prin toata poiana unde se antrenau 3 copii de 12 ani.Ati ghicit!Erau nimeni altii decat Naruto,Sasuke si Sakura.Dupa ce s-au antreneta ore-n sir,s-au asezat ca sa-si mai traga rasuflarea.Oceanul nesfarsit de iarba proaspata,inalta si umeda era incredibil.Zeci de flori se intrezareau frintre acele fragede ale ierbii.Naruto s-a intins pe spate.Privea cum frunzele ca de smarald ale pomilor danseaza lin si elgant in bataia vantului.Apoi,tot visand,asa,la ziua de maine,adormi.Sasuke s-a dus la un rau si bineinteles,Sakura s-a dus si ea.Cand Kakashi sosi,nu se bucura prea mult cand il vazu pe Naruto dormind si pe Sasuke si Sakura ca lipsesc.Kakashi cauta un bat lung si apoi il lovi pe Naruto in cap,strigand:"Trezirea!!!"Naruto,insa...nu era de-aceeasi parere si se duse inapoi la culcare fara ca macar sa se uite cine il trezi,credea ca era Sasuke asa ca nu dadu importanta.
-------intre timp--------
Sakura:Ummm....si....Sasuke,ce facem acum?
Sasuke:Eu dorm.
Sakura: Da,exact.Asta vroiam sa fac si eu.
Sasuke adormii foarte repede insa Sakura nu putea.Se tot gandea la diferite chestii care o faceau sa o treaca fiorii,chiar si in acea zi calduroasa,cand soarele dezmierda totul cu razele sale pale si calde.
Kakashi nu-l mai trezi pe Naruto a 11-a oara,insa se duse langa rau,unde stia ca se duce Sasuke deobicei cand lua pauze de la antrenamente.Cand a ajuns,a vazut ca Sakura statea inghemotocita langa Sasuke.*in gandului lui Kakashi:Upsss.....am nimerit intr-un moment cam nepotrivit....*si pleca cu mainile la spate,fluierand incet,cu ochii pe cer...

#2
prea putin....putin putin...so....descrierea varza...a cam plecat cu trenul...pot sa spun ca exista doar niste figuri de stil...dialogul sec sec sec...e de genu'
-buna
-buna
-pa
-pa
nu-mi prea place....ideea ta e una originala dar...nu am cuvinte sa ma exprim...nu-mi prea place...simt un gol in stomac cand il citesc....mai ales cu toate figurile de stil in fic....si in legatura cu emoticoanele ... vad ca ai unu'....te cred dar trebuia sa lasi un spatiu intre D si :...uite
Sakura: Da.....
si asa mai departe....numele personajelor nu se pun innaintea dialogului.....''Kaakashi cauta un bat lung si apoi il lovi pe Naruto in cap,strigand:"Trezirea!!!"
Naruto,insa...nu era de-aceeasi parere si baga inapoi la culcare fara ca macar sa se uite cine il trezi.
-------intre timp--------''.......nu gaseai si tu alta exprimare...???ai avut greseli de tastare cu miile...daca ti-i le enumar ma ia somnul....ar trebui sa ti-l verifici inainte de-al posta....
''Cand a ajuns,a vazut ca Sakura statea inghemotocita langa Sasuke.*in gandului lui Kakashi:Upsss.....am nimerit intr-un moment cam nepotrivit....*''
si....inghemotocita....nu suna prea bine.....sper sa nu te fii suparat pe mine....injururile si fac la adresa mea de mail.....dar nu e bun....sau prin PM(mesaj privat).....
si in legatura cu id-ul meu este:mariaalessandra96
stiu ca nu a trebuit sa scriu aici adresa mea de id dar....na...
cam atat am avut de spus...sper sa nu te fii suparat pe mine....si sa nu te fii descurajat.....
Chuu & Gambatte & Kisuu'

#3
nu ma supar........prea rau
dar eu mai fac o poveste cu alte 3 fete,pe un alt sait si acolo asa se scrie,si acum cateva zile am mai scris pe un alt sait un capitol si mi-au reprosat ca nu le place ca am pus dialog si am crezut ca si voi veti face la fel....*cry* ah,da...si sa stiti ca pe saitul ala asa se scrie daca vreti va dau link-ul http://listentoyourheart.3xforum.ro/post...alii_clik/ pe scurt: dati un search pe google cu titlul "chat cu poveste pt toti" si vedeti voi...tre sa fie un fond negru cu sclipici si flututi lila....dar Atentie ca povestea asta are deja 15 pg....daca vreti sa-mi dati PM eu sunt Sakura.101 si daca cititi povestea veti descoperi glume,actiune,umor de faceti pe voi,romantism si multe altele,acolo titi sunt cei mai buni prieteni...toti ne-am dat numele pe net,daca vreti sa ne cunoasteti suntem 4 fete prietenoase care va primesc cu bratele deschise atat ca prieteni cat si sa ne ajutati la fic...povestea e si pt fete si pt baiti
Asadar,Kakashi s-a dus inapoi la Naruto si lovintul din nou cu o creanga si mai mare,il trezii.
Naruto:AAAAAAAHHHHHHHH..........CE,CUM,UNDE ARDE?
Kakashi ii explica totul,cum ca se antrenau,a adormit,etc.
Naruto:ahhhaaa....deci am adormit...pai...sensei,sti ce merge bine dupa un somn ca asta?
Kakashi;huh?...ce?
Naruto:Ramen..."Ramenul e bun,da,da,e bun,tra-la-la-la-la-la,Ramenul e bun...vreauu Ramen,mai vreau Ramen..."
Kakashi:Oh,Doamne!Am trezit monstrul Ramen...
Deodata,un nor de fum gri invalui o parte din poiana unde se afla Kakashi.Era Jiraya.
Jiraya:Ei,ei,Kakashi...Naruto inca mai e nebun dupa Ramen?
Kakashi: Dupa cate observi si tu...
Jiraya: Si...Sakura si Sasuke unde sunt?
Kakashi: Chiar trebuie sa raspund?
Jiraya: Da.
Kakashi: Dar nu pot sa-ti spun...
Jiraya: Daca vrei,noul volum al cartii mele,care o public in octombrie,poate fi al tau chiar acum...
Kakashi: Sunt langa rau.Acum da-mi cartea.Si asezandu-se linistit sub un pom incepu sa citeasca.
Jiraya pleca la rau unde avu parte dar de aceeasi priveliste ciudata.Vrand sa fie sigur ca vede bine,se apropie de cei doi.Dar din neatentie calca pe un vreasc uscat care il trezii imediat pe Sasuke.
Jiraya:Oh scuze...mi-a cazut un pantof
Sasuke: Am 2 intrebari...1.Cum sa-ti cada un pantof cand vad ca-l porti deja si 2.De ce sta Sakura asa aproape de mine????:-??
Jiraya: Pai...pantoful mi l-am pus deja si Sakura sta asa aproape de tine fiindca sunteti un cuplu nu-ti amintesti?
Sasuke: CEEEEEEEE SUNTEEEEEEEEEMMMMMMM??????????????!!!!!!!!!!!
Jiraya:Am plecat...8-|am treaba
Sasuke pleca si el,simtind totusi in inima ceva foarte ciudat...se gandea oarecum speriat...
>>> Daca intradevar o plac...sau mai rau...poate o iubesc...trebuie sa stau cat mai departe de ea.Daca afla Itachi ceva nepotrivit...nici nu vreau sa ma gandesc<<<

#4
pai, am trecut si eu pe-aici pentru ca m-a atras foarte mult titlul(care mi se pare destul de original :) )
ai avut cateva greseli(foarte putine):
"a adormit,etc."- din cate stiu eu...nu se pune virgula inainte de "etc"; :D
"Kakashi;huh?"- Kakashi: Huh?
"mi-a cazut un pantof (.)"
"fiindca sunteti un cuplu (,) nu-ti amintesti?"
"intradevar"- intr-adevar;
...mai bine ai fi lasat un rand liber dupa ce i-ai raspuns lui sasu_love_saku :-w si alineat...
Mi se pare cam bizara chestia cu pusul numelui personajelor inainte de partea lor din dialog, imi da impresia ca nu ai avut "chef" sa inserezi descriere :((... dar daca asa iti place tie, e ok, desi ar fi frumos sa mai pui descriere :P
nu te descuraja si sa pui repede nextu'
Gambatte >:D<

#5
so...imi pare rau de ce o sa citesti aici dar dak te prinde Agent Eli nu scapi q viata(totusi eo st mai blanda)
Soo:
1.Descrierea?...unde-i?...mdea..vacanta de Paste....penibil
2.:|....dialogul?....fetitza prea sec....imi da o stare proasta numa' knd il citesc
3.Aici nu suntem pe chaturi sa jti....numa acolo se postaza aja ceva dar aici nu:|
4.Disclarment?...ha?...te sfatuiesc sa dai un edit la primul capitol altfel ti se va inchide topicul
5."nu ma supar........prea rau
dar eu mai fac o poveste cu alte 3 fete,pe un alt sait si acolo asa se scrie,si acum cateva zile am mai scris pe un alt sait un capitol si mi-au reprosat ca nu le place ca am pus dialog si am crezut ca si voi veti face la fel....*cry* ah,da...si sa stiti ca pe saitul ala asa se scrie daca vreti va dau link-ul http://listentoyourheart.3xforum.ro/post...alii_clik/ pe scurt: dati un search pe google cu titlul "chat cu poveste pt toti" si vedeti voi...tre sa fie un fond negru cu sclipici si flututi lila....dar Atentie ca povestea asta are deja 15 pg....daca vreti sa-mi dati PM eu sunt Sakura.101 si daca cititi povestea veti descoperi glume,actiune,umor de faceti pe voi,romantism si multe altele,acolo titi sunt cei mai buni prieteni...toti ne-am dat numele pe net,daca vreti sa ne cunoasteti suntem 4 fete prietenoase care va primesc cu bratele deschise atat ca prieteni cat si sa ne ajutati la fic...povestea e si pt fete si pt baiti
Asadar,Kakashi s-a dus inapoi la Naruto si lovintul din nou cu o creanga si mai mare,il trezii."
**
*
aja se incepe un capitol?/:)....penibil....
6.Mai moolt poti sa scri?...presupun k nu -_|||

7.aolo dar saraca fata e distrusa...sper sa-l aduci mai repede pe sasu inapoi k morr aici....
8.mda...un capitol mic totusi q un teanc de greseli....-_|||
9.ajtept continuarea ji sper sa evoluezi in sens pozitiv
10. nu te lasa
11.Ja'^^'
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#6
Hei!primul cap a fost doar 1 test.Eu ma gandeam ca daca nu va va placea sa nu mai scriu.In fine.Ah da,si fara suparare dar uita-te-n DEX si anunta-ma daca scrie pe undeva "intr-adevar" 1.Nu se scrie "intr-adevar" 2. Chiar daca s-ar scrie asa,zi' si mie cum il desparti in silabe :-?

Si tot mergand si gandindu-se la una,la alta,nu-si dadu seama dar iesi din Satul Ascuns Intre Frunze.Pana sa-si dea seama,el era deja foarte departe unde nimeni nu-l putea gasi.
--------langa rau--------
Intre timp,langa rau,rozalia Sakura se trezi.Deschise ochii,vazu cerul,vazu pomii,vazu flori si iarba multa dar nicaieri nu-l vedea pe Sasuke.Isi amintea foarte bine ca amandoi s-au culcat pe aceeasi pajiste.
Ajuns si el,Naruto,cu burta plina,se duse direct la Sakura.
-Sakura-chean,ce faci?
-Il caut pe Sasuke.L-ai vazut pe undeva?
-*Grrrrhhh*....Nu!De ce intrebi asta?
-Nu-l gasesc nicaieri...
---------in afara satului---------
Brusc,incepu sa bata un fant rece,ce suiera infiorator,animalele fugeau care-ncotro iar pomii,tineri si batrani,se aplecau pana la pamant,unii chiar rupandu-si crengile.
Sasuke privea cu umire dar si cu o oarecare spaima.Se uita cu ochii mari la norul de fum ce aparu in fata lui.Dar cand vazu cum pamantul pe care statea incepea sa fie incet,incet acoperit de serpi isi dadu seama ca era Orochimaru.
-Ssssaaasssuukee...spuse Orochimaru ca un sarpe...ce faci aici singur?Poate vroiai sa vi din nou la mine?Sa cauti putere?
-Nici nu ma gandesc!a spus Sasuke,pregatindu-se de lupta.
-Ssstaai linissstiit,baiete...nu sssunt aici ca sa ma lupt cu tine...
-Dar atunci...?
-Mi-am scos serpii la plimbare,cred ca poti sa vezi lesele invizibile.
-Cum sa le vad daca sunt invizibile???
-Uita!Daca tot suntem aici...ssss....iti propun o afacere.
-Ce afacere?
-Eu,de fapt,am venit sa atac satul.Dar...sunt dispus sa-l las in pace,si pe el si pe toti locuitorii sai,...daca vei venii cu mine.
-Lasa-ma sa ma gandesc...>>>Daca nu se tine de cuvant? Daca se intampla asta il voi opri si ii voi avertiza pe ceilalti.Dar daca se tine de cuvant si lasa satul in pace?Atunci o va lasa si pe Sakura in pace.<<< Accept!
Amandoi au disparut intr-un nor de fum.
Insa,Sasuke lasa-se cu Orochimaru o clona.El pleca in sat.Ajuns acolo se duse direct la Sakura.Cand a prins-o singura,o trase intr-un loc mai ferit si o saruta cu multa dragoste.
Sakura se simtea in al 9-lea cer.Nu stia cum sa reactioneze.Era comfuza dar si fericita.Nu a interesat-o ce se va intampla si continuare.
Dupa un timp destul de lung,Sasuke o adormi,o intinse pe iarba moale si frageda,in bataia lina a vantului de primavara si pleca,fara sa lase macar o urma.Insa,Sasuke ii lasa totusi in mana o hartiuta impaturita pe care scria:
"E mare si frumos,
Cu par ca de abanos,
Poate fi senin sau noros,
Priveste cea mai stralucitoare stea
Si ea va fi calauza ta."
A scris asta pentru ca atunci cand fusese prima data la Orochimaru,invatase drumul.Stia ca este in spre N.Ca sa ajungi acolo te puteai ghida dupa Luceafar,asazisa "Stea Polara"

#7
Hey, kids, sorry to spoil the fun here, but the FF section is closed. This means you can't post here [both posting at threads or posting threads].

Mitzuke, ar trebui să dai şi warn-uri ._. Îmi şterg eu postul după ce închizi topicul.


Edit :Doamne,voi numai fan fiction visati?In cateva ore deja ati facut 8 posturi intr-un singur topic.Thread closed and many warns,btw.Scuze de edit D:

#8
mda....dar nu pot sa spun ca ai evoluat prea mulkt....dar totusi...da...dar cnosoanele nu se prelungesc .... suna cam urat....greselile...au mai existat in ficul tau dar nu chiar atat de multe...au da....si nu se scrie chean...se scrie chan,kun...si alte cele...
cum a spus si SaKu_AnGeLs_SaSu este penibil sa in cepi un fic cu...''Hei!primul cap a fost doar 1 test.Eu ma gandeam ca daca nu va va placea sa nu mai scriu.In fine.Ah da,si fara suparare dar uita-te-n DEX si anunta-ma daca scrie pe undeva "intr-adevar" 1.Nu se scrie "intr-adevar" 2. Chiar daca s-ar scrie asa,zi' si mie cum il desparti in silabe ''Daca asa se incepe un fic anunta-ma si pe mine.capitolul a fost mai lung fata de celelalte 2...ai cam grabit actiunea...trebuia sa mai ai rabdare in legatura cu SasuSaku...chiar daca eu sunt o fana...wow...cam atat am avut de spus...sper sa nu te fii suparat din nou...dar eu spun adevarul...
Chuu & Gambatte & Kissu'

#9
ok...pai, Agent Eli ti-a mentionat greselile :D asa ca nu am prea multe de spus, dar:-w :
comportamentul lui Sasuke e cam ...prea bizar!!! ar fi fost mai bine sa descrii mai detaliat gesturile personajelor si sentimentele acestora.
ceva ce mi-a placut mooolt :X : ideea cu felul in care Sakura s-ar fi putut ghida catre ascunzatoarea lui Orochimaru.
si mai ales(cum a zis Agent Eli) ... Orochimaru nu sasaie(desi e amuzant sa ti-l inchipui sasaind ;)) )
si din cate stiu eu... se scrie "intr-adevar":P (acum nu sunt sigura daca in "DOOM 2" se accepta si varianta "intradevar"- care mi se pare total incorecta si daca ai intreba orice profesoara/profesor iti va spune ca "intr-adevar" este corect >_<) :D

Esti creativa, insa daca ti-ai dezvolta ceva mai mult ideile, ar fi grozav!!! :)
Ficul pe care il scrii impreuna cu alte 3 fete pe acel site nu prea are legatura cu ceea ce scrii aici(adica, din cate am observat, ai scris ficul asta singura... uneori e mai usor and scrieti mai multe persoane pentru ca va combinati ideile si va dati seama intre voi de greseli). Dovedeste-ne si mai ales, dovedeste-ti tie ca poti reusi si de una singura! :)

nu mi-o lua in nume de rau :( T___T , pur si implu imi exprim opinia
dar sunt sigura ca poti si mai bine:-w asa ca incearca sa faci capitolele ceva mai detaliate si nu te grabi cand scrii(grabesi destul de mult actiunea)!
mooolta bafta in continuare si sa nu renunti >:D<
Ja ne ^___^

#10
Bai copii voi stiti gramatica? Intr-adevar asa se scrie, daca aveti dubii. >__<
asa, boon revenim la fik, draga mea, iti spun cinstiti, nu se scrie cu numele personajelor in fata dialogului. Nu este frumos si nici estetic daca ma intelegi. Stiu, si eu scriam asa inainte :-" cand eram de nivelul asta, dar se scrie cu nume in fata la alte lucruri, la altele [ la genul dramatic daca ma inelegi, adica la teatru. Cand scrii teatru, este OBLIGATORIU numele in fata ]

Te-am lamurit cum sta treaba cu dialogul, acum trecem la descriere.
Ok iti dau sfaturi bune. Pune mana si citeste mult, romane, apoi ca sa descrii in totalitate trebuie sa ai o viziune ampla si o vointa de fier.
Descrie tot ce ti se pare:
descrie oamenii, chestii stii si tu, apoi fa naratiunea mai ampla, din punctul meu de vedere daca tii cont de sfaturi o sa fie bine..... De sfaturile bune >___>
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.330 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Pierdut in intuneric Yaoi Queen 125 70.236 15-03-2012, 09:45 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Stand in intuneric Redhead Rules 0 1.586 05-10-2011, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  O sclipire in intuneric Valleee 59 28.232 27-07-2011, 12:16 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  SasuSaku O iubire aparuta dupa mult timp alexandravega 8 7.867 29-07-2010, 12:51 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pierduti in intuneric -un fic Chrono Crusade Erina Ozaki 5 4.399 24-12-2009, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.184 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Lumina&intuneric bloody teo 2 3.988 16-08-2007, 08:00 AM
Ultimul răspuns: Shiva


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)