Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pierdut in intuneric

My, Yaoi Queen, you wonderful!
Pai, ce sa mai zic? M-ai lasat pe spate. Nu mi se pare ca a fost scurt, si chiar daca a fost( daca asa il consideri) sa sti ca a fost cuprinzator. Deci Shar e gelos...mama o sa ne astept si scene fierbinti, din nou in acea oaza....aaa kawaii( o sa vezi ca o sa am ceva cu cavantul asta mai mult timp, insa pur si simplu il ador)! Saracu de ala care i-a declarat dragosete lui Cyril. Imi pare rau pentru el, dar si eu sunt de acord ca daca isi bata joc de Shr trebuie pedepsit! NIMENi -NU- se atinge de Cyril al meu! Bineinteles, Shar are voie! Si cred ca mi-ar placea sa vad un yaoi si cu prietenu lui Cyril si micutul incer.
Pai, cam atat! Astept nextul si daca poti sa ma anuti si pe mine, as fi al naibii de perversa! Love you!
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


Pufoooos! Da, genial de pufos, un Shar gelos si un Ciryl care se comporta... Awww, deja urc pe culmile fericirii!
Wai, asta e bine, mi-a placut mult capitolul, dar ai lasat semne de intrebare... Ai scos in evidenta faptul ca Ciryl nu-l vede pe Shar ca pe un nenorocit. E oare cu un scop? Sunt curioasa ce ai in minte!
A meritat sa asteptam atat, si faptul ca e mai scurtut capitolul nu inseamna ca nu e bine. Din contra, ai surprins momente foarte importante!
Lumea asta ,lumea lor, e ciudata. Imi place, mi-ar placea sa merg si eu pe-acolo. Daca acel coleg i-a spus fara ocolisuri, desi era baiat, ca-l place pe ingeras, nu vad care ar fi problema cu relatiile intre baieti. E foarte interesant creata aceasta lume, si "regulile" sunt chiar curioase si accesbile tuturor.
Imi place, deci, si prin urmare te rog sa ne bucuri repede cu noul capitol!
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Iza un next incitant si plin de parti amu... defapt nu amuzante, dar incediare. Shar este geloz, e gelos, e gelos. Ok, am o problema cu asta deja. *laughs*
Mi-a placut in ciuda faptului ca a fost scurt, dar a meritat si eu consider ca ai facut din nou o treaba buna, ai scos in evidenta destul de bine starea sufleteasca a celor doi, iar modul in care Shar s-a manifestat mi-a placut, m-a facut sa tresar. Ok... nici chiar asa, nu ai dat foarte multe detalii, misterul a invaluit in mare parte cam totul, deci pe parcurs presupun ca vei dezvalui restul enigmelor.
Presupun ca bestia nu a putut fi controlata, cred ca mintea lui Shar a disparut imediat si a fost inlocuita cu bestia, adica anumite reactii, instincte, cred ca frumosul tigru s-a atasat enorm de mult de Ciryl... asa vad eu sau cred. Intuesc mai mult fiindca am observat ca bestia era mereu pasnica, linistita cand tanarul inger era in preajma lui si nu reactiona violent, dar acum se pare ca a explodat cand tipul ala a incercat o apropiere de inger... foarte interesant.
Ai avut cateva greseli, dar nu sunt mari, din neatentie cu siguranta, oricum tu le vei corecta pe parcurs, deci nu am ce sa ma panic. Povestea devine din ce in ce mai incitanta si atatea mistere care plutesc in aer, iti fac pielea de gaina.
Astept nextul, altceva nu am ce sa mai spun. Succes!

Heii!
Deci nu stii cat de fericita am fost sa vad capitolul asta!
Am intrat cum fac mai mereu sa vad, in speranta ca ai postat ceva, iar azi cand am vazut ca da efectiv m`ai facut cea mai fericita.
Nici nu stii de cand il astept.
Revenind la fic si eu sunt lafel de curioasa sa stiu ce e in mintea lui Shar, stiu ca tine la micutul ingeras asta e clar dar nu vrea sa recunoasca.
Totodata sper ca accepta propunerea sa de a face "orice" pentru el [sper ca partea aia sa fie chiar in capitolul urmator,ahh ce bine ar fii].
Altceva nu prea am ce comenta..
Spor la scris in continuare si sper sa aduci next`ul cat mai repede ca mor de curiozitate !

Bbye! >:D<.
[Imagine: 963134_o.gif]

In sfarsit a aparut si capitolul de care mi-ai zis! xDGelos? Mie nu mi s-a parut deloc gelos, credeam ca e doar nervos pe individul respectiv ca il vorbea oarecum rau. Dar, imi place mai mult versiunea ta...Deja ma astept ca Cyril sa-i accepte conditia lui Shar dar, de ceea ce ma tem este reactia lui Lerim cand va afla caci mai mult ca sigur o va face, stiu asta! Ultima data, de fapt, prima data l-a aruncat pe geam, acum ce-i va mai face? O.oDeja incerc sa-mi imaginez povestea mortii prietenului (nu-mi aduc aminte sa-i fi dat vreun nume) lui Lerim. Sa recurgi la suicid din dragoste nu mi se pare asa ... nu stiu ... cine stie ce(?), adica, chestia asta, fie in realitate sau fictiune, nu ma surprinde, nu stiu de ce dar stiu ca ma vei uimi cu specifica ta descriere cand se va ajunge acolo.Multa bafta in continuare si nu uita sa ma anunrti, te rog, cand postezi urmatorul capitol!

In sfarsit continuarea mult asteptata. Sa fiu sincera prima data am crezut ca vei renunta la fic fiindca se afla in stand by de prea multa vreme, a fost si inchis si nah chiar nu stiam ce sa mai cred. Imi place . Shar e gelos. E ceva. Nu imi place de Lerim. Nu il lasa pe Ciryl sa vada cum e viata mai deloc. Frate ok, ii dai sfaturi dar el mai mult doreste sa traga fraiele vietii ingerului decat sa ii fie alaturi plus ca e clar ca Shar simte ceva profund pentru baiat. Sa dea domnul sa fie asa. Din moment ce e gelos...
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scrierile Universului pierdut Fiction 3 3.315 06-10-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.549 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Stand in intuneric Redhead Rules 0 1.602 05-10-2011, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  O sclipire in intuneric Valleee 59 28.704 27-07-2011, 12:16 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sacrificii si Iubire. Krakura Tinutul pierdut (+18) Yuki 7 5.556 21-05-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.356 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Pierduti in intuneric -un fic Chrono Crusade Erina Ozaki 5 4.478 24-12-2009, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.246 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Dragostea aparuta din intuneric Mew_Miruko 19 11.381 23-05-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Mew_Miruko
  Slayers- Misterul poporului pierdut Lina Inverse 12 7.227 21-12-2008, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lina Inverse


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)