Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pierdut in intuneric

#1
Sooooooooo, ce chestie, am terminat un fic si vin cu altul ^^

Oh well, I tell ya, si asta e puuuutin cam diferit fata de celelalte O.o (dar aici nu ma refer *neaparat* la momentul cand apare yaoiul:)))
So sweethearts, hope ya like this new idea of mine ^^

Limita de varsta: + 18
Observatii cu privire la continut: Poate contine limbaj obscen
Tip de comentariu solicitat: Orice tip
Numar de capitole: 20-30

Capitolul I

Drumul meu luase sfarsit. Ma oprisem din mers, imi lasasem bagajele sa cada pe pamantul uscat si imi ridicasem privirea, cuprinzand intreaga imagine.
Universitatea "Trilok". Inaltata maiestuos, ca un castel, cu turnuri inalte, parand din absolut orice punct de vedere, magnific. Cine ar fi zis ca in el s-ar ascunde sute de fiinte din trei rase diferite?
Lumea in care eu traiesc, sau mai bine spus, planeta se numeste "Trilyk", ea fiind impartita in trei mari teritorii: Cel al bestiilor, cel al demonilor si cel al ingerilor. Pana atunci, niciun teritoriu nu fusese incalcat fara permisiune, de fapt rasele tineau distanta intre ele, iar explicatia cea mai simpla pentru acest lucru fiind "diferenta".
Cei care ajung la universitatea Trilok, insemna ca doresc sa cunosca celelalte doua specii, ca sunt deschisi la o astfel de experienta, care, de fapt, inseamna mult. Foarte putini doreau sa se implice cu alta rasa si nu a lor, poate de frica necunoscutului. Dar eu nu puteam condamna.
Numele meu este Ciryl si fac parte din rasa ingerilor. Precum suna, cei ca mine sunt adepti ai pacii, si ai linistii... suntem calmi, curiosi, prietenosi... insa nu toti de acord cu interactionarea cu celelalte doua rase. Eu, fiind indeajuns de incapatanat, mi-am sustinut dorinta de a ajunge la aceasta universitate. Voiam sa cunosc tot ce tine de lumea noastra, sa cunosc obiceiurile celor doua rase, caracterul lor... desigur, inafara de ceea ce invatasem la scoala.
Demonii sunt certareti, zgomotosi, impacientati si mult prea activi, iar cei din rasa bestiilor rautaciosi, nepasatori, nu foarte prietenosi, insa preferau sa fie inconjurati de liniste si intuneric. Desi forma ambelor rase este umana, la fel ca a noastra, a ingerilor, bestiile sunt diferite. Fiecare bestie poate lua forma unui anumit animal, insecta, reptila, pasare sau sarpe, insa nu stiam cand... Daca era la un anumit interval de timp, in anumite situatii, sau cand doresc ei. Fiecare are propriile puteri ce apartin respectivei fiinte.
Noi, ingerii, avem aripi. Nu numai pentru zbor, ci pentru siguranta. Insa in Trilok, folosirea puterilor este interzisa.
-Ciryl! strigase o voce foarte cunoscuta mie, insa de mult neauzita.
Inaintea ochilor mei se contura incetul cu incetul, imaginea unui vechi prieten care fugea fericit inspre mine. Si el era inger.
Lerim era un baiat mai inalt decat mine, cu ochi argintii si par roscat aprins, lung pana la umeri, insa mereu tinut intr-o coada la spate.
-Da, am ajuns in sfarsit, rostisem eu, inainte ca roscatul sa ajunga aproape de mine, pentru a ma prinde intr-o imbratisare puternica.
-Atat de mult te-am asteptat! Doi ani nu au trecut repede, spuse el, indepartandu-ma putin pentru a ma observa. Ai mai crescut in inaltime... dar tot mic ai ramas! adauga apoi glumet.
-Da... Mereu am fost mai mic decat tine, aprobasem eu zambitor.
El avea varsta de douazeci de ani. Eu doar saptesprezece.
In Trilyk, se face doar scoala care dureaza de la patru ani, la saisprezece. Toate cele trei rase au un proces de dezvoltare rapid, si de la un an, memoriile si cunostiintele se stabilizau, iar ceea ce se invata sau citea nu mai putea fi uitat, de aceea, nivelul de cunostiinte, crestea foarte repede.
La Trilok, se poate ajunge de la orice varsta mai mare de doisprezece ani, atata timp, cat cel care e admis, are sa ramana cinci ani acolo.
Amicul meu, Lerim, fusese dispus sa faca acel lucru, de la optsprezece ani. Pe atunci aveam inca cincisprezece, dar nu eram la fel de convins ca el ca voiam sa cunosc mai multe despre bestii si demoni, pana cand, devenisem indeajuns de interesat incat sa vreau sa scriu prima mea carte. Totusi, nu ma hotarasem despre care din cele doua rase, dar trebuia sa fie interesant.
Lerim luase doua din bagajele mele, apoi imi ceruse sa il urmez, ceea ce si facusem, ascutator.
Intrasem pe o usa dubla, imensa de fier, care se deschisese cu un scartait infernal. Holul imens si plin, se intinse inaintea ochilor mei si am pasit in urma amicului meu, privind in jur la ceilalti, ce stateau de povesti, asteptand ceva. Mi se parea ciudat ca nu reuseam sa fac diferenta intre rase, desi unii din ei aratau sobru si doar atunci puteam spune ca nu faceau parte din rasa mea.
Curand in jurul nostru se adunasera un mic grupulet de patru insi, care l-au salutat pe Lerim si pareau interesati a ma cunoaste.
Facusem cunostinta cu ei. Erau trei baieti si o fata. Ea era un demon.. unul cu par rozaliu, lung pana la solduri, ochi verzi, stralucitori, si un trup suplu, frumos dezvoltat. Numele ei era Seren.
Unul din cei trei baieti, era inger, la fel ca mine si Lerim, iar ceilalti doi erau bestii. Eseer, Zerev si Selek.
Dupa ce ii cunoscusem, cu totii au zambit prietenos. Ma bucurasem, deoarece erau de fapt la fel ca mine: dornici de a cunoaste.
Invartindu-mi privirea prin camera, ceva imi atrase atentia.
-Hei... el cine e? intrebasem eu, lasandu-mi ochii fixati pe cineva din dreptul scarilor imense ce duceau probabil spre camere.
Era un baiat inalt, cu cel mai negru par pe care il vazusem vreodata, ce era scurt si ciufulit in spate, iar bretonul deranjat cadea in partea stanga a fruntii, aproape acoperindu-i ochiul. Ochii lui... erau ciudati. Asemeni unei pisici, pupilele ii devenisera subtiri la lumina, iar culoarea lor era o combinatie frumoasa de turcoaz in jurul pupilei, pana la verde pe margini. Dupa chipul sau, as fi crezut ca era din rasa mea, un inger, insa ochii si tatuajul sau in totalitate negru de pe partea dreapta a gatului il tradau. Tatuajul era un tribal, avand forma din profil a unui cap de felina ce ragea nervoasa.
Gulerul camasii sale rosii, era ridicat, insa nu indeajuns incat sa acopere tribalul.
Acel material de culoarea sangelui nu ii ascundea decat pielea bratelor si a spatelui, insa era descoperit in fata, neavand nasturii incheiati.
Ma intrebam cum putea sa se expuna astfel in fata celorlalti. Nici macar nu era asa cald...
Lasa sa i se observe pielea ferma si neteda a pieptului si abdomenului, a trupului sau frumos construit din muschi, care se puteau observa si admira cu usurinta. Umerii ii erau lati, iar bratele puternice. Era atragator, insa aura sa nu parea una prietenoasa, dimpotriva chiar.
Avea mainile varate in buzunarele pantalonilor sai negri si parea a povesti plictisit cu o persona de langa el. Nu schitase niciun zambet, desi toti cei ce il inconjurau radeau sau aveau macar un zambet pe buze.
-Sssht! Vorbim despre asta mai tarziu, soptise Lerim, usor crispat, cerandu-mi apoi sa continui sa il urmez.
Ne indepartasem de cunostintele lui si a trebuit sa urcam pe acele scari. Lerim trecuse repede, cu capul in jos, evitand privirea brunetului si a celor din jurul lui, insa eu fusesem curios. Ii studiasem ochii din profil, si trasaturile frumoase, insa masculine. Totusi imi facuse pieptul sa salte in spaima, atunci cand, atat de brusc isi aruncase privirea spre ochii mei, iar pupilele i se subtiara.
Inghitisem cu greu cand simtisem un nod in gat si inima luand-o la goana, asa ca am marit pasul, ajungandu-l din urma pe roscat.
Expirasem eliberat atunci cand ajunsesem in capatul scarilor, unde, in dreapta si in stanga erau coridoare lungi, parca interminabile.
Noi am mers in dreapta, si la a cincea usa de pe partea stanga, ne oprisem, iar el isi contola buzunarul din spate a pantalonilor pentru cheia argintie, misca si patratoasa cu care descuiase printr-o apasare a unui buton, permitandu-mi sa intru.
-Baiatul ala e ciudat, am spus eu lasandu-mi bagajul sa cada pe podea, de indata ce Lerim trantise usa in urma noastra.
-Niciodata sa nu vorbesti despre el cand va aflati in aceeasi incapere.
Vocea lui inca era soptita, si se apropiase de mine.
-De ce? nu e ca si cum aude tot.
-Ba da, aude... Tipul se numeste Shar. Nu e nici bestie nici demon, ci e corcitura intre cele doua. Puterile lui nu pot fi controlate si unele raman activate chiar si in forma lui umana. I-ai observat ochii, presupun. Dar pe langa ei, are cel mai ascutit auz, e foarte rapid si agil...
-Chiar exista hibrizi? ma uimisem eu, mergand spre patul de langa geamul din partea cealalta a camerei.
-Da, si el e unul din ei. Ca bestie, e un leopard alb. Acum intelegi de ce aude tot, rostise roscatul, inca soptit.
-Da, si acum inteleg ce reprezinta tatuajul de pe gat si ochii lui ciudati. M-a inspaimantat cand m-a privit dintr-o data. Parca m-a fulgerat...
-Doar nu te mai uita la el, ma sfatuise Lerim. Trebuie sa merg in camera mea. Imediat va incepe "Deschiderea anului" si trebuie sa aratam bine. Pregateste-te si tu, apoi ne vedem in jumatate de ora.
Oftasem. As fi vrut sa aflu mai multe, insa el plecase deja. Ma simteam putin obosit iar acel lucru ma indemnase a ma duce spre baie, unde mai intai ma privisem in oglinda ce ocupa intregul perete din partea dreapta.
Ochii mei de un violet aprins pareau obositi din cauza orelor nedormite, iar parul meu argintiu, nu foarte lung, isi ravasise bretonul pe fruntea mea, apoape acoperindu-mi sprancenele. Chipul cu trasaturile fine nu imi mai arata obrajii la fel de rozalii, insa buzele mele pline, de culoarea piersicii ramasesera neschimbate in ciuda starii mele nu foarte bune. Am cascat si imi intinsesem trupul. As fi vrut sa dorm, insa ma astepta o zi lunga.
Scapasem de jacheta mea alba, apoi de tricoul de aceeasi culoare. Imi placea albul si obisnuiam sa il port aproape mereu.
Dupa ce scapasem si de restul obiectelor vestimentare, trupul meu se infatisase inaintea oglinzii imense. Nu era la fel de impunator precum a acelui brunet, caruia ii placea sa isi expuna pielea in fata tuturor. Poate ca trupul meu nu era firav, ca al unui copilas, insa nu eram nici corpolent... doar ca oricare altul din rasa mea, doar cu o forma simpla, zvelta.
Cabina automata isi deschisese usile, permitandu-mi sa intru, apoi setasem temperatura apei de la butoanele unui panou dinauntrul acesteia.
Apa incepuse a curge precum ploaia, din tavanul cabinei, lasandu-ma pe mine sa ma relaxez inainte de a-mi spala parul si trupul.
Totusi, gandul meu sarise brusc la acel baiat... Niciodata nu intalnisem un hibrid. Se spunea ca existau foarte putini, iar din cate auzisem, bestia leopard era una pe cale de disparitie. Putea fii interesanta o carte despre astfel de fiinte.Teritoriul ingerilor inca nu cunoscuse asa ceva.

**** Cei care nu stiu cum e un tatuaj tribal am aici o pozica asemanatoare cu ideea mea pentru tatuajul lui Shar ^^
[Imagine: stock-vector-collections-animal-tribal-v...435695.jpg]
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#2
Au, ce interesant! Foarte originala ideea. Avem si ingeri, si demoni, si bestii, si un hibrid, si destule numee.. >.< Ne-ai facut o imagine de ansamblu asupra personajelor, acum sa le vedem cum joaca. Ciryl e un nume interesant, mi-a placut. :-? Tare interesant mi s-a parut si hibridul ala, Shar * trebuie sa ma tot uit in text, nu-i drept, eu vreau sa le memorez.. ma rog, se rezolva pe parcurs ^^*, mi s-a parut destul de extravagant. Ha, nu ma gandeam ca vei adauga si ceva SF in lucrarile tale, dar vad ca surprize tot sunt. :d Cam atat pentru moment. Ma bucur ca ai incercat ceva nou, si urez succes cu nextul! :* Ah, da, si-mi plac capitolele astea luungi! <3
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#3
Yep new fic!!!:bv:
Imi place primul capitol! E interesant si vreau sa vad ce se va intamplat in continuare. Va merge sa vorbeasca cu brunetul, va avea curaj? Cred ca si imi pot imagina intre cine si cina va fi Yaoi-ul. :perv:(ma rog parerea mea :) )
Gramatica, descrierea, naratiunea si dialogul nu am ce comenta, doar esti experta, iar in legatura ca greselile de ortografie, cand am auzit ca ai facut un fic nou nici nu mi-a pasat de ele, in fond sunt unul din idolii tai.:perv:
Imi place ficul asta, astept nextu'! Gambate!
Ja ne!:bye:
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#4
Buna, Iza! >:D<
So, un alt fic yaoi, si acesta la fel de interesant ca zi celelalte. [ Crede-ma ca ti-am citit toate ficurile yaoi ] :))
Pai, ideea, asa cum a spus si Tiusca, ma atrage mult, poate prin originalitatea ei. Si da, chiar pare sa fie un fic yaoi diferit, caci treaba cu bestiile, demonii, ingerii si cel mai important, hibridul acela, Shar - toate sunt foarte bune, parca ai lucrat mult timp la acest fic. Titlul... N-am ce spune! Ma astept prin numele lui, sa fie ceva foarte hot. >:)
Well, Ciryl imi pare atragator, dar si mai tare e Shar. :X Deci, m-am indragstit din nou, de ficurile tale! :X Crede-ma, astept cu cea mai mare nerabdare si curiozitate posibila, urmatorul capitol. ^^ Stiu ca o sa faci o treaba foarte buna, ca intotdeauna. Mult succes!
:]

#5
Sal...super fic abia astept continuarea sa vad intilnirea celor doi...e o ideie originala,inca nam mai vazut pe aici ficuri cu alte lumi.Cind am inceput sa citesc ficul si am ajuns la fata demon am crezut ca se va indragosti in ea:))..si apoi mam gindit din nou nikul tau spune totul:))) chiar speram sa fie cu un demon sau o bestie dar mai uimit deoarece ai reusit sa le combini pe ambele:P
Am observat ca nu mai pui imgini cu personaje si ne lasi imaginatia sa lucreze din plin...ca de obicei sper ca cap 2 sa apara mai repede ca sa vad ce se intimpla mai departe...nu e ca si cind e cap 6-7 cind poti sati faci o versiune de a ta,ci 1:)) si nu stii nimic inka:P
[Imagine: altairsignatureanime2.jpg]

#6
Imi cer iertare pentru inceput din cauza faptului ca nu am ajuns sa comentez mai devreme .Sunt foarte ocupata in utlimul timp si, desi am citit, nu am avut timp sa si comentez. Dar vin cu un comentariu, fiindca stiu ca e cu atat mai bine cu cat e mai mult, deci sa vina comentarii.
Incantatoare noua ta idee si, pentru cateva momente, parca am simtit si eu fiori din cauza privirii tipului :x [ INca n-am retinut numele, imi ia ceva pana s-o fac :"> ]
Ingerasul o sa fie uke-le?:> Adica tu, de obicei, iei postura unui uke, mai ales la cele facute singura, asa ca nu are rost sa intreb :-"
Esti bestiala pe post de uke, plus ca ideile tale sunt nemsurate, incantatoare si superbe >:D<
Iti urez bafta in continuare si sper sa vii cat mai repede cu o continuare:o3
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#7
Ok, darlings >:D< here it is. Next :]

Capitolul II

Imi aranjasem gulerul camasii albe , apoi imi trecusem degetele prin parul meu argintiu, mereu parca ciufulit si imi zambisem mie insumi, in oglinda, multumit de rezultat.
Atunci auzisem un ciocanit in usa. Stiam ca era Lerim, asa ca ma grabisem sa ies afara din camera.
-Am uitat sa iti dau cheia cand am plecat de aici, spuse el, zambindu-mi nevinovat. Mergem? intreba pe urma, cercetandu-ma cu privirea.
Am dat afirmativ din cap, apoi luasem cheia argintie de la el, apasand butonul ce incuiase usa.
Coborand scarile ce duceau in acel hol imens, il observasem pe brunet in acelasi loc, aratand la fel. Nici macar nu se sinchisise sa isi incheie camasa, insa nu imi tinusem mai mult de o secunda privirea la el. Ma gandeam ca era mai bine sa urmez sfatul lui Lerim.
De indata ce tercusem pe langa el, isi intorsese plictisit capul spre noi, insa evitasem sa il privesc, la fel ca roscatul din dreapta mea.
Aventurandu-ne prin multime, ne-am gasit un loc printre toti ceilalti, reusind a sta comozi, fara a fi ingramaditi.
In scurt timp se auzise un clopotel, apoi vocea groasa a unui barbat, prezentandu-se ca fiind decanul universitatii. Nu stiu daca era vreo persoana care sa il asculte, chiar daca vocea ii era impunatoare precum si infatisarea sa: un barbat inalt, cu o privire sangerie crunta, si parul scurt de culoarea scoartei stejarului. Era lat in spate, cu o structura a trupului foarte masiva. As fi crezut mai degraba ca facea parte din rasa bestiilor, insa Lerim spusese ca era demon...
-Lerim... Am o senzatie ciudata, rostisem eu soptit, aplecandu-ma spre roscat. Ca si cum cineva ma priveste, adaugasem apoi.
-Cred ca multi te privesc. Esti unul dintre putinii noi veniti, rostise el la fel de incet dupa care isi intorsese capul in toate directiile, cercetand incaperea, si imediat isi indrepta brusc spatele.
-Ce e? intrebasem eu, observand reactia sa ciudata.
Si mai ciudat a fost cand isi scosese palma stanga la iveala, formand un "S" inexistent cu degetul aratator al mainii drepte, insa nu intelesesem, decat atunci cand adaugase alte trei litere: H, A si R.
Banuisem ca se referea la faptul ca Shar era cel care ma privea, asa ca preferasem sa fac acelasi lucru ca Lerim si sa imi indrept spatele, incercand sa imi axez atentia spre decan.
Era greu din a ma sustrage din dorinta de a privi in spate. Curiozitatea ma omora si voiam sa aflu de ce ma privea atat de insistent. Intr-un final ma hotarasem si imi intorsese, capul in directia lui, insa nici macar nu se obosise sa isi mute privirea de la mine. Statea cu mainile in san, buzele ferme si inchise, iar ochii atintiti spre ai mei. Imi daduse fiori reci pe sira spinarii, insa nu ii evitasem privirea. De ce nu ar fi trebuit sa il privesc? Pana la urma toti eram acolo cu alesi scop: de a cunoaste.
Auzisem ca niste zumzete aplauzele celor din jurul meu, si abia atunci ma intorsesem spre a privi inainte. Se treminase, iar eu nu auzisem absolut nimic.
-Acum ce facem? intrebasem eu, nestiutor.
-Mergem la prima ora, dar din pacate nu am avea sansa de a fi in aceasi clasa. Cei din primul an sunt de obicei amestecati cu cei din al doilea. Si acum incepe al treilea an al meu aici, rosti el cu regret. Dar am sa te pot conduce la clasa ta. In rest, profesorii se vor ocupa ca voi, cei noi sa cunoasteti mai bine universitatea.
Aprobasem intelegator, apoi il urmasem din nou spre acele scari. Spusese ca trebuia sa avem un caiet, asa ca il urmarisem.
Trecand pe langa acel brunet, simteam o oarecare intimidare, insa, curios fiind, il privisem cu coada ochiului. Si el facea la fel, insa acel lucru nu ma determinase sa ma feresc de ochii sai, ci abia dupa ce il depasisem, imi indreptasem privirea spre scarile pe care le urcam. Odata ce Lerim se indepartase de mine pentru a merge in partea stanga a holului, eu ma indreptasem spre propria mea camera. Apasasem butonul de pe patratul argintiu, si pasisem in incapere. Abia ce inchisesem usa in urma mea, ma intorsesem cu gandul de a-mi cauta un caiet prin bagajele nedespachetate, insa tresarisem speriat, aproape tipand si lipindu-mi spatele de usa rece de fier cand imaginea unui baiat mai inalt decat mine se infatisase inaintea mea.
-Tu... cand ai intrat? Ai fost la scari... rostisem eu, cu glasul usor tremurat din cauza socului.
Ochii lui de felina ma priveau curiosi in timp ce se apropiase si isi proptise palmele pe usa, de-o parte si de alta a capului meu. Fusese prima data in care m-am simtit de parca as fi fost captiv. Inghitisem cu greu, ridicandu-mi ochii spre el, usor temator. Imi simteam inima grabindu-si bataile, iar pielea palmelor transpirandu-mi, sub intensitatea privirii lui care imi tulburase toate maruntaiele.
-De ce nu ma eviti? intreba el, fixandu-si privirea in a mea.
-De ce as face-o...? venise si intrebarea mea, mai putin hotarata.
-Pentru ca asa sunteti voi, "ingerasilor". Speriati de ceea ce nu intelegeti, raspunse el, pe un ton superior.
-Nu de aceea ne aflam aici? Ca sa cunoastem ceea ce nu am putut pana acum...
Se apleca mai mult inspre mine, atat incat sa ii simt respiratia.
-Da... nu cred ca am mai vorbit cu unul din voi pana acum.
-Ai putea incerca...
-Nu... Cred ca imi place sa va uitati asa speriati la mine. Oricum nu ma intereseaza nimic despre voi.
Imediat ce rostise acele cuvinte, se indepartase, varandu-si mainile in buzunare.
De aproape, trupul dezvelit de sub camasa rosie ii arata mai impunator, la fel ca si inaltimea sa, care o depasea cu mult pe a mea chiar daca nu pareau astfel de la distanta. Insa in privinta chipului sau, nu imi schimbasem opinia. Era fermecator. Totusi spusese ca nu il interesa nimic despre ingeri... atunci de ce se afla in camera mea?
Nu ezitasem sa il intreb... si de parca a fost luat prin surprindere de intrebarea mea, rostita cu jumatate de gura, ridicase ambele sprancene si isi lasase capul usor pe-o parte. Totusi raspunsul sau nu fusese deloc concret. Spusese ca ar fi trebuit sa stiu... pentru ca era vina mea.
Imediat ce am fost lovit de raspunsul sau ciudat, ramasesem pentru cateva momente nemiscat. Pe urma insa, realizasem ca eu nu facusem absolut nimic ce sa il oblige sa se afle acolo, dar odata ce ii rostisem acele cuvinte, contestase repede.
-Ba da... Parca incerci sa ma provoci.
-De ce as face asa ceva? Nici nu te cunosc. In plus, asta nu imi sta in fire. Eu nu provoc pe nimeni...
-Voi niciodata nu faceti ceva ce nu va sta in fire?
Intrebarea sa cu un ton batjocoritor ma facuse sa stramb din gura si sa ridic din umeri, apoi sa dau negativ din cap.
Se apropiase din nou, scotandu-si mainile din buzunare, insa de acea data asezandu-si doar o mana pe suprafata usii, in dreapta chipului meu.
-Nici macar un sarut sau o atingere?
Simtisem cum obrajii mi se incalzisera brusc, facandu-mi inima sa trepideze puternic.
-Nu stiu... Nu. Noi privim sarutul ca o legatura puternica, o confesiune surda a iubirii.
-Woh, stai putin! ceruse el, incruntandu-se uimit. Ala e un sarut! Nici nu vreau sa ma gandesc ce implica sexul...
-Legatura pe viata.
Ca si cum fusese traznit de raspunsul meu, acesta se incruntase, aproape urland un "Ce?!", insa pentru mine, nu parea absolut nimic incredibil pentru a putea avea acea reactie. Lui, totusi, i se paruse ciudat.
-Hmm... incepu el, coborandu-si capul pana cand buzele sale ajunsera aproape de urechea mea, facandu-ma sa tresar. Intr-un fel, tu ma interesezi, continua apoi.
Un fior imi strabatuse trupul, facandu-ma sa ma cutremur. Brusc devenisem agitat, iar acea stare se intensificase cand cealalta mana a sa imi urcase spre chip, mangaindu-mi pielea obrazului.
Inspirasem dintr-o data, surprins, apoi imi miscasem confuz ochii prin camera. Facusem un pas in lateral, nestiind ce alta optiune mai aveam, insa fusesem oprit imediat de vocea sa. Ca si cum ar fi fost stapan asupra mea, voise sa afle unde aveam de gand sa merg.
-Tre...Trebuie sa imi iau un caiet. Va veni Lerim imediat, motivasem eu, indreptandu-ma spre bagajele mele.
Chiar atunci se auzise un ciocanit usor in usa, iar Shar isi indreptase privirea spre ea, parca plictisit, ordonand pe un ton grav ca persoana care deranja, sa dispara. Insa eu sarisem, indreptandu-ma spre usa, pentru a-l anunta pe Lerim ca aveam sa ies in curand.
-Ciryl, cine mai e acolo?! intreba roscatul parca putin crispat.
-Zana cea buna! se rasti Shar, pe acelasi ton plictisit.
-Shar! Ce cauti la Ciryl in camera? Sa nu te atingi de el! Ciryl! ti-a facut ceva?!
-Nu, e in regula. Poti sa te duci linistit la ore... Voi ajunge si eu, incercasem sa il linistesc, vorbind calm, insa el nu se linistise.
-Dar nu stii unde să mergi!
-Il duc eu. E foarte posibil sa fim in aceeasi clasa, interveni brunetul, ceea ce ma facuse sa cred ca era in al doilea an la universitate.
-Ce dragut din partea ta... dar prefer sa nu imi las prietenul in preajma ta sub nicio forma.
Expresia lui Shar devenise incruntata, parand foarte nervos. In doar o fractiune de secunda, el deschisese usa cu forta si o rapiditate incredibila, facandu-ma sa tresar speriat, cand abia dupa ce clipisem, imi vazusem amicul izbit de peretele holului, cu mana lui Shar inconjurandu-i gatul strans. Roscatul fusese la fel de socat precum fusesem si eu. El respira greu din cauza acelei stransori puternice si ma speriasem, vazandu-l incercand sa scape disperat de acea tortura.
-Mai vorbeste-mi o singura data pe tonul ala si iti rup capul de pasare! ameninta brunetul, privindu-l pe amicul meu cu acei ochi ce trimiteau fiori pe sira spinarii oricui ii zareau.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


#8
Sa fiiu sincera, prezenta ingerului astuia la aceasta academie imi aduce aminte de Hogwarts:)) Draco in rolul lui Shar si Dumbledore in al decanului *laughing* Am luat-o razna de-a bineleaaa xD Lansarea noului CD al lu iCheloo e de vina! *hipnotized*
Se cam intereseaza Shar de el, ah?:> Nici nu ma mir:o3 Si eu as fi interesataaa :x
Ce arogant e Shar! *crying* De ce e asaa? Cum sa nu-i pese de ingeras? Mie-mi pasa, sa-i pese si lui!!! Da` se itne tare ingerasu`, ceea ce e bestial!
Iza, esti regina dialogului, pe bune! :)) Legatura pe viata?! Esti bestiala, fetito! :X Si Zana *rolling on the floor*
Si e asa rauuu... Si tu esti asa buna:X Geniuuuu! :X mi-a placut la nebunie capitolul, a fost interesant si superb:X si abia astept continaurea:o3
Bafta! *hug* *kiss*
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#9
Oh, Doamne! :-O
Ce-mi place de Shar, este atat de misterios, iar atitudinea sa... N-am ce comenta. Presimt un super-yaoi. :X
Hmm.. Cred ca sunt un pic contra lui Lerim, chiar daca este prietenul lui Ciryl, stiu, dar parca se vede o usoara gelozie din partea lui. : - ? Si revenind la cuplu, discutia lor a fost mai mult decat grozava! Ohh, nu pot sa astept pentru urmatorul capitol, asa cum am mai spus. Parca sunt pe jar incins! Am cateva banuieli in legatura cu ficul, but.. Tac. :]]
Bye bye! ^.^

#10
hau, hau, hau. :x nu, n-am latrat! =) ) imi place ca scrii capitole asa lungi, se pot intampla destule chestii. o.o ' Noi privim sarutul ca o legatura puternica, o confesiune surda a iubirii. ' - ce mi-a placut cum a sunat, foarte dragat. :d si dialogul a fost foarte inspirat, Shar le are cu replicile! : )) si-mi place si personalitatea lui, e mai rea, ca sa spun asa. Imi place ca te folosesti de 'natia' lor pentru faze gen 'iti rup capul de pasare'. :)) trebuie sa recunosc, interesante puterile astea alea lor. :-? ah, si mi-au placut gesturile lui Shar. ;33 * mai putin cat l-a luat de gat pe ala o.o * huh, cam atat, astept next, ganbatte! :* *&hug*
p.s.: cam tot comenteriul meu s-a bazat pe Shar. ~.~
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Scrierile Universului pierdut Fiction 3 3.315 06-10-2013, 02:11 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.548 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Stand in intuneric Redhead Rules 0 1.600 05-10-2011, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Redhead Rules
  O sclipire in intuneric Valleee 59 28.700 27-07-2011, 12:16 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Sacrificii si Iubire. Krakura Tinutul pierdut (+18) Yuki 7 5.556 21-05-2011, 11:21 AM
Ultimul răspuns: Miky sweetie :3
  Un adolescent pierdut în emoÅ£ii macabre Mhg 0 1.356 27-12-2010, 10:03 PM
Ultimul răspuns: Mhg
  Pierduti in intuneric -un fic Chrono Crusade Erina Ozaki 5 4.477 24-12-2009, 08:48 PM
Ultimul răspuns: Erina Ozaki
  Steaua din intuneric Innocent Killer 1 2.246 26-11-2009, 06:10 PM
Ultimul răspuns: Berry.
  Dragostea aparuta din intuneric Mew_Miruko 19 11.377 23-05-2009, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Mew_Miruko
  Slayers- Misterul poporului pierdut Lina Inverse 12 7.225 21-12-2008, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lina Inverse


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)