Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dragoste si datorie-made by ellamanu and Nana-Ren

#11
Imi cer mii de scuze ca am intarziat atat insa na... Sarbatorile :-"! Uitati capitolul 5 si sper sa va placa :*

Un pas spre adevar

Ma uitam la fratele meu si un ranjet malefic mi-a acoperit chipul. Ah, Naruto, iti vin eu de hac.
-Neji sa sti ca...
-Am gasit-o lesinata pe jos. Bause... Sticlele sunt in cosul de gunoi daca nu ma crezi. Pana acum am incercat s-o calmez... Si am ajuns la bataie...
Il priveam nervoasa. Mi-o luase inainte si acum privirea lui Neji ma atintea pe mine, trimitand fulgere fix in ochii mei. Am dezaprobat din cap, incepand sa ma plang ca minte, ca m-a bruscat si a intrat cu forta peste mine in casa. Ca dovada aveam usa de la intrare care era daramata. A ranjit indiferent apoi a facut un pas spre locul unde candva era o usa. L-am vazut pe Neji strangand tare din pumni. Ochii ii erau rosi de furie. S-a intors de-odata, scotand o injuratura si pregatindu-si pumnul pentru a-l lovi pe blond. Am auzit un tipa feminin apoi o silueta subtire ivindu-se intre cei doi. Mana ei firava prinsese bratul lui Neji.
-Hanabi, ce dracu' faci? o intreaba acesta impingand-o pe sora noastra mai mica.
Privirea ei era sfidatoare si lacrimile i se adunasera in ochi. Se pare ca il placea pe bune pe Naruto. Am oftat si m-am dus sa ridic usa de jos apoi cu un singur gest al mainii i-am dat de inteles managerului meu ca era timpul sa plece. A iesit din apartament apoi eu am sprijinit usor usa, incercand sa acopar cat de cat acea gaura. Neji se certa cu sora mea mai mica, adresandu-si unul alituia cuvinte vulgare. Nu intelegeam de ce atata caz pentru o bataie. Mi-am scos o tigara si am vrut sa o aprind insa bricheta mi-a cazut jos dintre degete cand am privit scena ce se derula, parca cu incetinutorul, in fata mea. Neji, nervos fiind, a facut lucrul care nu indraznise sa-l faca pana in ziua aia: si-a lovit sora. Am simtit cum sangele imi clocotea in vene. Cum indraznea sa dea in ea? Doar pentru ca intervenise in acea bataie? M-am dus langa el si l-am luat frumusel de mana, tragandu-l spre iesire. I-am spus taios sa iasa afara si sa nu se mai intoarca pana nu se gandeste bine la ce a facut. M-am dus langa sora mea, luand-o in brate, apoi ne-am asezat jos pe canapeaua moale si comoda.
-Ce e cu tine? am intrebat-o curioasa.
-Nimic...
-Naruto mi-a zis de cateva anumite sms-uri. am ridicat suspicioasa dintr-o spranceana. Il placi asa mult?
N-a mai avut curajul sa-mi raspunda. Am tras aer in piept si in sfarsit mi-am aprins tigara.
-Sa sti ca pe langa el esti o pustioaica imatura. Intelege ca e o diferenta enorma intre voi. Tu nici macar nu esti majora...
-Conteaza varsta intr-o relatie? a intrebat ea privind in alta parte.
-Dar voi nu aveti o relatie!
S-a ridicat nervoasa si s-a dus in camera ei. Am auzit cum a inchis usa cu cheia insa nu-mi pasa.
Am facut o baie apoi m-am dus in camera mea unde m-am imbracat in niste pantaloni de blug, taiati si plini de insigne, si un maieu in dungi albe si negre, decoltat. M-am macheat si am iesit din casa.
Parul nu mi-l uscasem si puteam sa racesc, lucru care nu mi-ar fi prins bine avand in vedere ca eram o cantareata. Viteza care o aveam pe strada era foarte mare si vantul ma izbea in fata. Era clar ca voi raci. Am coborat in fata unui parc si am inchis masina. M-am indreptat spre o banca libera si m-am asezat pe ea. Mi-am scos telefonul si am inceput sa ma uit la vechile mesaje, stergand din ele. O mingie m-a izbit in cap si mi-am inaltat privirea. Ca deobicei aveam tigara intre buze. O pustioaica blonda a aparut in fata mea, zambindu-mi si si-a cerut scuze. Mingia o aveam in mana iar ochii ei albastri o priveau, cerand-o doar din priviri. Am luat tigata intre degete si mi-am apropiat fata de a ei. Am suflat fumul spre ea apoi am zambit vazand-o cum se stramba, ca si tatal ei.
-Ce faci singura pe aici, pitico.
-In parc... Esti draguta si-mi dai mingia? a spus ea facand pe dura.
-Unde e Naruto? am zis apucandu-i nasucul mic intre doua degete. Mi-a apucat mana cu manuta ei si mi-a inlaturat-o.
-Trebuie sa vina sa ma ia din minut in minut. Sunt cu o colega si mama ei in parc... Oh, stai... a scos din ghiozdanelul micut care-l tinea dupa ea un telefon. M-am gandit ca nu avea rost sa dau ochii cu el acum... M-am ridicat vrand sa plec insa am auzit cum pustioaica a inceput sa tipe la telefon.
-Esti neserios! Ai promis ca vi sa ma iei!... Nu, nu vreau sa vina ea, vreau sa vi tu sau nu mai vin acasa! apoi a inchis. S-a pus pe banca, strangandu-si genunchii la piept si incepand sa planga. M-am asezat langa ea si am mangaiat-o usor pe par.
-Hei esti bine?
-Lasa-ma...
Am zambit apoi am luat din buzunarul gecii un portofel de unde am scos o bancnota. I-am fluturat-o prin fata si am zis zambind.
-Ce zici de o inghetata? ochii i s-au marit si ma privea socata. Am ajuns la decizia ca daca-mi spune ce are mergem sa ii luam ceva bun. Mi-a spus ca Naruto nu vine s-o ia, ca o va trimite pe una dintre angajatele lui. I-a spus pe nume, nu tata. Poate ca asa a fost obisnuita... M-am oferit sa o duc eu la birou. I-am spus mamicii care o "dadacise" acele cateva ore ca am fost trimisa de blond sa o iau.
In drum spre biroul blondului am oprit la Mec, unde ea obisnuia sa se opreasca cu... Tatal ei. De ce imi era greu sa accept ca avea o fiica si poate si o sotie acasa? Doar nu eram geloasa... In nici un caz. Dupa ce am mancat, ea m-a rugat sa-i luam si blondului un hamburger, lucru care l-am si facut. Poate ca pitica asta era chiar mai simpatica decat credeam.
Eram in masina si mergeam cu viteza, ca deobicei. Se pare ca blondinei ii placea. Imi tot spunea ca fumatul face rau si ca ma pot imbolnavi serios, lucruri care puteam bate la pariu ca i le spusese Naruto.
-C***a dracu'! Sa o iei mai m**e! am tipat nervoasa cand o proasta a intrat in depasire luandumi-o inainte.
Dupa un sfert de ora am ajuns in fata cladirii unde se afla biroul blondului. Parul inca nu mi se uscase dar nu-mi pasa. Am urcat cu melcusorul dupa mine, pe scari, deoarece ii era frica cu liftul, spunand ca putem ramane blocate. La jumatatea drumului m-a rugat s-o iau in brate deoarece obosise. Imi era deja mila de bietul Naruto. Cand am ajuns la etajul unde se afla biroul lui, ea mi-a sarit din brate ducandu-se in fuga spre o usa din lemn. Am salutat-o pe Sakura apoi am urmat-o pe blondina.
-Scumpo, cum ai venit? s-a auzit o voce ingrijorata cand mi-am facut aparitia in pragul usii. Fata a aratat cu degetul spre mine si a zambit. Aha, multumesc ca ai adus-o pisu' , iti sunt dator. Ea inseamna mult pentru mine.
-Si uite, ti-am luat ceva! a spus dandu-i pachetul cu mancarea de la fast-food. A luat punguta si a pus-o pe birou. Si am invatat de la ea doua cuvinte noi. a continuat facandu-ma sa belesc ochii surprinsa. Ce cuvinte auzise? A continuat fericita ca-si imbogatise vocabularul cu ceva "frumos" :
-O tanti ne-a luat-o in fata, a da si Hinata a condus asa de tare, cum tu spui ca nu e bine, insa mie mi-a placut! Ea s-a enervat si i-a zis c***a. Si inca ceva cu m dar am uitat...
Ochii albastri ai blondului ma priveau nervosi. Eu eram socata si speriata.
Si-a sarutat fiica pe frunte spunandu-i ca sunt cuvinte pe care o domnisoara nu trebuie sa le foloseasca apoi a rugat-o sa ne lasa putin singuri. Fata a iesit in fuga si a inchis usa in urma ei. M-am asezat comoda pe un fotoliu, punandu-mi picioarele pe biroul lui mereu curat si lustruit. Mi-am scos o tigara din pachet si am aprins-o, insa a luat-o si a stins-o imediat in scrumiera pe care a si golit-o in cosul de gunoi.
-De azi nu se mai fumeaza in biroul meu.
M-am strambat la el si mi-am ingropat fata in palme. S-a asezat la birou impingandu-mi picioarele de pe suprafata de lemn. Atunci am observat ca nu avea verigheta.
-De ce nu porti verigheta? Si de ce nu vorbesti niciodata de sotia ta? am intrebat incercand sa par indiferenta. E blonda? Nu vi si tu cu ea s-o vad?
-In primul rand nu prea suport inele pe degete, in al doilea nu sunt casatorit...
-Pai si mama ei? am spus aratand spre o poza de pe biroul lui in care era Ino cu o broscuta testoasa in mana, zambind si absenta unui dinte dand-o de gol ca era foarte mica in poza aia.
-Mamei ei nu-i pasa de ea.
-Inteleg... Apropo, de ce imi tot spui pisu' avand in vedere ca ai o fiica? Si de ce, ma rog, iti spune Naruto si nu tati?
-Nu are rost sa-mi spuna asa, sunt tanar si in plus, ea stie mai bine.
Naruto, scumpule, m-ai lamurit perfect. Insa mai ai sa-mi raspunzi la o intrebare. Il priveam, ochii mei cerand un al doilea raspuns.
-Si pisu' ala de unde dracu' il scoti?
-Asa te alintam... a spus el intr-o soapta, parca doar pentru sine.
-Poftim? am zis uimita apucand marginea fotliului.
-Ah... Semeni cu o persoana la care am tinut... Si asa o alintam, candva...
Totul era dubios. Mi-am scos o tigara din pachet rasucind-o intre degete. Usa s-a deschis larg iar Ino a intrat tipand in gura mare:
-Mi-am amintit celalalt cuvant. M-u-i... a inceput ea sa-l pronunte pe litere. Ah, nu mai stiu... Naruto tu sti? Zicea ca sa ia asa ceva... Se poate cumpara?
Am profitat de ocazie ca atentia era atrasa de blondina si mi-am aprins tigara, ascunzandu-mi chicotele de ras.
-Ino, sa nu mai vorbesti asa ceva niciodata! Acum iesi afara si spune-i Sakurei sa-ti spele gura cu sapun daca mai spui prostii. Si tu, stinge tigara aia! a spus venind spre mine si mi-a luat din nou tigara dintre buze. M-am enervat si l-am apucat de gulerul camasii, tragandu-l spre mine. Il priveam in ochi si chipurile noastre erau foarte aproape. Ii simteam rasuflarea pe fata mea.
-O sa mi-o platesti pentru asta. Tigarile alea costa! am continuat sa il privesc si i-am zambit. Am dat drumul camasii si l-am strans in brate...

Edit: deci ma scuzati ca am mai adaugat acum ceva insa am observat ultimul comm dupa ce am postat. Nu vreau sa fiu rea insa omul nu are timp sa stea cu nasul in laptop zilnic si sa posteze capitole. Faptul ca scriem alte 100 sau chiar 1000 de ficuri nu inseamna ca renuntam la ele sau si mai rau ca le-am inceput degeaba si scriem odata la 10 ani. Inainte sa postam un capitol pe zup crede-ma ca noi scriem vre-o 7-8 . Deci suntem cu mult inainte insa, cum am zis, nu suntem obligati sa postam zilnic. E un timp pe care daca-l depasesti postul se inchide. In aceasta perioada postam cand vrem, la ce ora crem si unde vrem. Daca un capitol v-a lasat in suspans nu inseamna ca trebuie sa postez a doua zi ;) Acum sper ca nu o sa va suparati pe mine insa am si eu dreptatea mea :|
What goes around comes around.

#12
Scuze cu intarzierea. Lenea asta :-"
Nextul acum

Ino nu e fiica mea

Ma simţeam foarte bine, s-o simt in braţele mele, protejata de tot răul din lume. Respiraţia ei puţin accelerata, mă gâdila pe gat. Mâinile mele, se odihneau pe talia ei, perfecta, in timp ce buzele mele, erau gâdilate de parul ei, de abanos. As fi putut ramane aşa pentru totdeauna, dar deodată uşa se deschise si pe ea, intra Ino, cu un zâmbet cat fetişoara ei de ingeraşi.
- Naruto mi-am amintit cuvântul…, începu sa spună, dar se opri, văzându-ne imbratisati. I-ai spus ca o iubeşti si ca vreţi sa fiţi împreuna. Era si timpul fratioare, spuse blondina, punându-si mânutele in sold.
Eu mă uitam la sora mea, cu o privire, de l-ar băgat in sperieţi si pe Dumnezeu, iar Hinata se uita încruntata la mine. Va trebui sa am grija pe viitor cum si ce vorbesc in fata fetitei cu Sakura, ca mă putea da de gol. Bruneta mă împinge si iese pe uşa, fara sa spună, pa sau ceva, trântind uşa după ea.
- Iţi mulţumesc mult Ino, ii spun cu jumătate de gura si ies din birou.
Trec pe langa rozalie si ies pe uşa. O vad pe Hinata la lift aşteptându-l. Aceasta era ocazia mea. Ajung in spatele ei si ea se întoarce speriata. O împing uşor in lift si intru si eu. O lipesc de un perete al liftului si îmi lipesc, trupul de al ei. Mâinile ii erau pe pieptul meu, încercând sa mă îndepărteze, dar eu am prins-o de fund si am săltat-o uşor in sus. Picioarele ei, se incolacisera pe bazinul meu, aşa cum făcea si in liceu, când ii plăcea sa mă domine in sarut franţuzesc. O priveam in ochi, tânjind după atingerea suava a buzelor ei. Nu am aşteptat mult si buzele ei, erau peste ale mele. Limbile noastre se luptau si se cunoşteau, parca ar fi fost prima data. Mana ei stânga era in parul meu, jucându-se cu el si ciufulindu-l mai rău decât îl purtam si cea dreapta, mă ţinea de maxilar, limitându-mi oarecum şmecheriile pe care le ştiam sa le fac cu limba. Îmi bag limba pe sub a ei si încep s-o mângâi la baza limbi. Simt cum s-a oprit liftul si eu o las jos, dar nu înainte de o mai săruta o data si apoi ii şoptesc la ureche sa vina la mine la apartament, pentru a discuta cate ceva. Uşa liftului se deschise si noi ieşim si dam nas in nas cu Hanabi. Asta îmi sari in braţe si isi lipi buzele de ale mele. Ce dracu are fata asta in cap? Calti? O dau jos de pe mine si o împing uşor.
- Hanabi, parca ti-am spus sa mă laşi in pace? Eu ţin minte, ca da. Nu sunt interesat de tine, hai Hinata, ii spun brunetei si ne urcam in maşina ei.
Tânăra mergea cam tare, cea ce îmi plăcea, dar nu si când este Ino cu mine sau cu ea. Ii spun pe unde s-o ia si după 10 minute, opreşte in fata unui bloc obişnuit, de culoare gri monoton, de 4 etaje. Coboram din maşina si bruneta, in strâmba din nas, dar nu comenta. Ma mir. Intram in bloc si urcam la ultimul etaj. Descui uşa neagra, pe care scria „Uzumaki Naruto, nr. 25”. Deschid uşa si o las pe ea sa intre. Intra cu teama, dar aud un „Wow” si intru după ea. Hinata privea uimita pianul din sufragerie. Era mare si negru si ocupa mijlocul sufrageriei. Avea partea din spate ridicata, pentru o sonoritate mai buna, dar daca o lăsam jos, puteam vedea televizorul cu plasma. In fata televizorului, care se afla in perete, pentru a se vedea de pian, aveam o canapea din piele neagra si doua fotolii si o masuta din lemn. Fata se aşeza pe taburet si ridica capacul si apăsa pe Do central si apoi începu sa cânte, un cântec de copil mic. Am zâmbit si am aplaudat-o după ce termina cântecul.
- De ce ai pian aici si la tine la birou? Face cineva pian? Ma întreba, privindu-mă atenta, in timp ce eu, m-am aşezat pe masuta.
- Eu, Ino si Sakura, am făcut pian si Ino ia lecţii de la mine si Sakura, ii răspund, in timp ce iau un trandafir din vaza de langa mine si încep sa mă joc cu el, invartindu-l.
- Dar nu te-am văzut niciodată cântând la el. Îmi canti? Ma întreba ea, venind la mine in braţe.
- Nu, fiindcă am mana dreapta distrusa din clasa a opta. Daca mă lovesc tare sau apăs tare, mă doare nervi, hai sa-ti aduc un suc sau mergem in bucătărie? O întreb, luând-o in braţe si o duc ca pe o mireasa, cum visam in a doispea, ca o duc la altar, in bucătărie.
O aşez pe masa, in bucătăria micuţa, dar dotata, pentru un bucătar. Caut in frigiderul gigantic, argintiu, suc, fiind sigur ca a mai rămas de azi de dimineaţa. Scot un „aha” victorios si scot un Cola si pun in doua pahare. Unul îl dau Hinatei un pahar si celalalt mie. Ma pun cu fundu-l pe maşina de spălat vase, care se afla in mobila de bucătărie, de culoarea mieri.
- Ma mir, ca este aşa curat aici, mai ales ca eşti cu un copil după tine, spuse ea, atacându-mă exact când am lăsat garda jos.
- Ino nu este fiica mea. Ea este sora mea mai mica. Acum şapte ani, mama mea s-a recăsătorit cu unu, cu 10 sau 12 ani mai tanar decât ea, si a născut-o pe Ino, dar lu’ ala ii pasa mai mult de cursele de maşini, iar mamei mele de moda si Paris, iar eu o cresc si o educ pe Ino, cum mă pricep mai bine, pentru a nu simţi lipsa afecţiuni parentale, ii spun eu si apoi iau o gura din Cola.
- Atunci, de ce ai spus, ca este fiica ta?
- Nu am spus aşa ceva. Tu ai tras concluzia asta, când ne-ai văzut in Mec, ai crezut ca suntem, tata si fiica? Te inseli, pisu’, am spus zâmbindu-i ştrengar, cum ii zâmbeam in liceu.
Bruneta ramase, pentru câteva minute uimita si socata, dar isi reveni. Cobora de pe masa si vărsa din greşeala, Cola pe camasa mea alba. Perfect asta numai iese. Ma duc in camera mea. Camera mea nu era mare, dar era numai buna pentru mine. Avea pereţi lila-deschis, cu tavanul alb. Pe jos aveam laminate de culoarea mieri. Aveam un pat dublu cu lenjerie roşie-sângerie din satin. Roşu mă excita, dar nu ştiam de ce, când era pe o femeie. Aveam un birou la geam, in care erau trase jaluzelele, de lene sa le trag in sus. Aprind veioza si încep sa mă deschei la camasa. Mi-ar fi plăcut sa mă fi descheiat altcineva, dar asta este situaţia. O fac folomoc si o arunc, ca la baschet, in coşul de rufe. Când mă îndrept spre dulapul de cireş, peste mine intra Hinata, privindu-mă pofticioasa. Nu prea îmi place acea privire, dar sa vad ce are de gând sa facă fiinţa asta. Vine in fata mea si isi trece mana peste muşchi mei, atingându-i cu buricul degetelor, provocându-mi furnicături in sensul bun. Poate voi avea parte de partida mult visata. Ma împinge in pat, apoi se apleacă de mijloc, proptindu-se in mâini si începe sa-si treacă vârful limbi, peste patratelele de pe burta, gandilandu-ma, dar si excitându-mă, incat îmi simţeam „jucăria”, din ce in ce mai mare si mai grea. O apuc delicat de gat si o trag spre mine si ea veni, ca o pisica docila. Buzele noastre se uniră intr-un sarut magic si plin de pasiune. Limbile noastre se mângâiau uşor si timid, una pe cealaltă. Eram amândoi pe o parte si ne mângâiam pe picioare, pe trup, pe spate, in timp ce ne sărutam ca nebuni. Fiind un moment frumos, ceva l-a trebuit sa-l strice si acel ceva am fost eu. Am început sa mă joc cu capsa de la blugi, pana am desfăcut-o si acum, ii trăgeam uşor in jos. Când mă simţi cu mana pe la bikini ei, Hinata se ridica rapid si se încheie, la pantaloni si se ridica de pe pat si dădu sa plece, dar o prind de mana.
- Hinata, ce s-a întâmplat? O întreb curios, la schimbarea atât de brusca a comportamentului ei. Azi-noapte, mă vroiai si acum, când mă ai la mana ta, nu mă vrei. Ce s-a întâmplat?
- Nu-s pregătita… a… adică, mi-am amintit ca i-am promis lui Hanabi, ca mergem la cumpărături. Apropo, fii… sora ta, este o dulce, îmi mai spuse si isi smulse mana din a mea si ieşi din apartament.
Aud uşa de la intrare, închizându-se si mă las pe spate si încep sa rad, privind tavanul alb. Trebuia sa-mi dau seama. Hinata era virgina! Asta da premiera.
- Si o sa am grija, sa fiu primul din viata ta, micuţa mea frumuseţe neagra, spun pentru mine si închid ochii oftând si alunec intr-un somn cu vise interzise..

#13
am citit si eu ficul vostru si imi place cum scrieti amnadoua cand e vorba de Hinata sunt de partea ei si invers nu stiu care are mai multa dreptate

sper ca Hinata sa-si dea seama de Naruto si sa ramana impreuna dar, sunt cuplul perfect
iar Hanabi sper sa treca peste obsesia ei pentru Naruto si Ino sa nu o mai auda pe Hinata in nici un caz, ca va ajunge sa aiba un vocabular cam colorat pentru varsta ei

va rog sa puneti cat de curand nextul, nu vreau sa va presez da sunt curioasa din fire si ce sa mai zic ,puneti-l cat de repede puteti

#14
Deci, imi pare rau pentru intarziere. Sper sa va multumeasca si acest capitol si scuzati greselile daca mi-au scapat.
Lectura placuta! :*

Curiozitatea fata de tine

Mergeam nervoasa pe strazi, trecand pe rosu, incercand sa evit accidentele de care am scapat cu minune, vrand doar sa ajung acasa si sa ma descarc. Am ajuns repede si am urcat scarile in graba. Am intrat in casa si m-am sprijinit de usa, care se pare ca fusese pusa la loc.
Ori innebunisem, ori eram prea proasta. M-am saruat cu el in lift. Saruturile lui imi pareau atat de cunoscute, la fel si gesturile si alintul acela. Nu, nu era el, doar o coincidenta. Mi-am bagat mainile in par si m-am dus pe canapea. Hanabi se purtase ciudat. Venise la birul blondului, il sarutase cand am iesit din lift... Ah, ce-o face copila asta. Iau telefonul si formez numarul ei. Aud o melodie venind dinspre dormitoare. Isi uitase telefonul acasa. M-am dus in camera ei si m-am asezat pe patul de doua persoane. Am luat telefonul in mana, incepand sa ma uit prin el, cu gandul la acele mesaje de care imi spusese blondul.
Am facut ochii mari citind acele randuri. Cum putea o pustioaica de saisprezece ani sa gandeasca asa ceva? Am continuat sa citesc uimita, ridicandu-ma din pat si sprijinindu-ma de biroul ei, pe care l-am miscat usor si am simtit ceva tare cazandu-mi in cap, apoi jos la picioare. O agenda plina de diferite poze si desene pe care scria cu litere argintii "Privat" . Am ranjit si am inceput sa cotrobai prin acele pagini. Inimioare peste inimioare, iar numele lui era scris peste tot. Ochii mei au inceput sa urmareasca scrisul de mana, ingrijit si frumos, care se incadrat in acele randuri. Am facut ochii mari si m-am rusinat de gandurile surorii mele.
"As vrea sa-l simt in mine, acum, aici, in patul asta si sa incep sa urlu de placere. Sa-i simt mainile pe sanii mei, masandu-i usor apoi sa-i umple de saruturi calde si sa-mi sopteasca ca ma iubeste. Simplul gand ca e mai mare decat mine cu aproape zece ani ma excita si mai mult..."
Am dat pagina, sperand ca voi gasi ceva mai normal. Am citit din nou porcarii si lucruri care m-au uimit.
"De fiecare data cand ma gandesc ca sora mea e in preajma lui imi vine sa-mi smulg parul din cap. Vreau sa fiu eu mereu alaturi de el, sa-l sarut din minut in minut, ba chiar sa o facem pe biroul ala al lui. Imi si imaginez toate acele teancuri de foi imprastiate pe jos, eu in sezut pe birou si el pe scaunul lui, sarutandu-ma si facand miscari nebunesti cu limba in acel loc..."
Am inchis agenda si am aruncat-o pe pat. Copila asta nu se gandea ca abera nespus de mult? Diferenta dintre ei era de zece ani si... Defapt ce zic, motivul adevarat pentru care ma enervez e gelozia... Poate ca defapt as vrea sa fiu eu in locul ei, in acele fantezii. Mi-am dat o palma, tare, peste fata. In momentul ala Hanabi si-a facut aparitia cam bosumflata pe usa, injurand si blestemand. Cand m-a vazut a cautat cu ochii ceva, acel ceva ce se afla pe pat. Si-a dus mainile la gura, privindu-ma speriata.
-Poti sa-mi spui si mie ce-s vorbele alea pe o fata de saisprezece ani? am intrebat eu aratand spre jurnalul ei.
-Nu stiu despre ce vorbesti. s-a aparat luand agenda de pe pat si punand-o intr-un sertar. Vocea ii tremura, la fel si buza inferioara si degetele.
M-am dus langa ea si mi-am infipt mana in parul ei. Atat furia, ca la varsta ei gandea asa ceva, cat si gelozia, care nu stiu de ce o simteam asa rau in mine, m-au facut sa o trantesc pe pat cu o brutalitate pe care n-o mai folosisem asupra ei niciodata. M-am urcat peste ea si am apucat-o de tricoul galben care-l purta.
-Esti o c***a nenorocita! La fel ca mama! De-aia ne-a parasit, pentru ca-i placea sa se f*** si tata nu-i oferea ce-si dorea! Esti ca ea, nenorocito! i-am pleznit una si am enervat-o. La randul ei mi-a dat una peste fata, reusind sa ma si zgarie cu unghiile ei. Nervoasa la culme i-am dat un pumn. A inceput sa tipe si sa se zbata. Buza ii sangera, avea ochii inundati in lacrimi si tremura toata. Ma privea speriata. Am iesit din camera, incaltandu-ma si luandu-mi geaca apoi am parasit apartamentul.
Dupa 10-15 minute am ajuns in fata cladirii unde eu si blondul ne certam deobicei. Am urcat insa sus am gasit-o doar pe Sakura, un tip brunet si Ino, micuta printesa. Sakura canta la pian o melodie si Ino exersa cu acel barbat niste pasi de dans.
-Hinata, ce faci aici? a intrebat rozalia privindu-ma. Vino inauntru.
Am intrat si m-am asezat pe un fotoliu. Ino a venit spre mine privindu-ma in ochi.
-Unde e fratele meu?
-Am crezut ca e aici, de-aia am si venit...
Sakura s-a oprit din cantat si i-a rugat pe cei doi sa ne lase sa vorbim. S-a pus in fata mea si mi-a luat mainile intr-ale ei.
-Esti bine? Pari palida si, Doamne, sangerezi... a spus ea ducandusi doua degete la obrazul meu.
-Am iesit cam sifonata dintr-o bataie... am spus apoi am oftat, stergandu-mi sangele cu dosul palmei, insa acesta a continuat sa se strecoare prin cele patru zgarieturi. Sakura a adus repede o trusa de prim ajutor si mi-a pansat locul ranit.
-De ce il cauti pe varul meu? Doar ati plecat impreuna... a spus ea privindu-ma suspicioasa.
-Da, dar ne-am despartit la un moment dat, pe drum...
M-am ridicat si am inceput sa ma uit prin multimea de carti. O diploma a cazut pe podea si am luat-o in mana, citind pe ea niste chestii.
-Ii place sa cante? am inceput eu sa pun intrebari. Banuiesc ca are voce, nu l-am auzit niciodata.
-Singurii care-l aud sunt vecinii si Ino atunci cand canta sub dus, in rest e un mister. a spus rozalia chicotind.
-Unde s-a nascut si unde a invatat?
-S-a nascut in America si a facut acolo 1-12. a spus zambind. Dar de ce intrebi?
-Curiozitatea... Te intelegi bine cu el?
-Da. Avem o relatie buna, ca si veri ma refer.
-Sti cumva daca e ceva intre el si Hanabi? Adica, simte ceva pentru ea?
S-a albit la fata si ma privea uimita. A zambit si mi-a spus ca el nu se uita la ea deoarece e o minora indragostita care nu stie ce sa faca.
-Aha... Si sa zicem ca n-ar fi minora, pe cine crezi ca ar alege intre mine si ea?
-Poftim? a spus ridicand o spranceana.
-Eu... Nimic, ma gandeam la alt ceva si am vorbit aiurea. am zambit stins apoi am pus cartea ce o tineam in mana la locul ei. Imi poti da ID-ul lui?
Sakura a ranjit usor, parand multumita de ceva anume. Mi-a scris ID-ul pe-o foaie.
-Hmm... Imi pare cunoscut... Ma rog... Mersi, Sakura. Scuze ca te-am intrerupt.
-Sigur esti bine? parea ingrijorata.
Am aprobat din cap si am iesit din cladire. Ce dracu se intampla cu mine? De ce atata curiozitate pentru aceasta persoana? Hanabi... Ma purtasem urat de tot cu ea si i-am dat un pumn... Ah, dar gandea aiurea. Si ce-mi pasa? Defapt imi pasa pentru ca era sora mea mai mica. Am ajuns acasa si nu era acolo. Am gasit pe frigider un bilet in care scria "Plecata. Nu ma astepta. "
Am deschis laptopul, dupa ce m-am schimbat intr-o pereche de pantaloni negri, scurti, si un maieu tot negru, si am intrat pe mess. Mesajele de la off erau multe. Aveam ID-ul de ceva timp insa imi placea si n-aveam chef sa-l schimb. I-am dat add blondului apoi am dat drumul la muzica si am inceput sa cant...
What goes around comes around.

#15
Scuze de intarziere, dar lenea asta si scoala asta care te omoara cu zile
ASteptam comenturi

Plan de răzbunare



Stăteam la masa de la fereastra si mă uitam la intrare, aşteptându-l pe Sasuke, sa vina si sa mergem împreuna la sala. Ma jucam cu paiul in paharul meu, cu Cola, intrebandu-ma de unde are Hinata id-ul meu? Aici era sigur mana Sakurei. Aud uşa Mec-ului cum se deschide si vad cu stupoare, cum intra pe ea, Hanabi, urmata de Kiba – un tanar de 29 de ani, cu par saten, in toate partile si cu ochii negri – ca un catelus după şatena. Eu îmi trag pe ochii şapca alba pe care o aveam in cap si vad ca se aşezară la aceeaşi masa cu mine. Îmi scot mobilul si mă prefac ca mă joc pe el, de fapt, îl pun pe reportofon.
- Hanabi, după cine te uiţi? Îl aud pe Kiba cum o întreabă curios.
- Cam la ora asta, Naruto si cu Sasuke, iubitul lui Karin, hairstyle meu, vin aici pentru a manca. Poate reuşesc sa-l fac sa mă iubească, spune tânăra, aproape facandu-ma sa izbucnesc in ras, dar m-am abţinut sa nu mă dau de gol, ca numai scăpam atunci de ea.
- Cum adică? Nu aveţi o relaţie? O întreba satenul mijind ochii, suspicios spre mine, când am mârâit.
- Normal ca nu! Hinata este tot timpul după curul lui, ala sexy. Ieri când m-am dus la el la birou sa-i fac o surpriza, am dat nas in nas cu curva de sora mea si el, ieşind din lift. Am încercat sa-l sarut, dar lui ii era frica de Hinata si m-a respins. Ufff, spuse enervata de situaţie, fata si pe mine mă făcu sa-mi ridic o sprânceana.
- Poate nu-l interesează persoana ta. Te-ai gândit la asta?
- Mi-a spus ca mă iubeşte, când a fost concertul de deschidere a unui club de noapte. Am dansat toata noaptea si apoi am mers la casa la el si ne-am făcut de cap. Doamne ce bun este la pat… Ufff, se destăinuindu-se fata, de fapt minţind.
Cum dracu morţi masi, m-am f***t cu ea si eu nu-mi amintesc? Mi-e îmi vine rău de la alcool si pot intra in coma. Fata asta mintea de îngheţau apele. Kiba vei fi un prost daca o crezi. Îl aud cum fluiera si îmi arata ca nu are nici măcar neuronul pe care am presupus ca îl are. Doamne, cum in p**a mea sa te duca de nas o pitipoanca de 16 ani? Îmi ciulesc urechile la conversaţia lor.
- Si ce vrei sa fac eu? O întreba Kiba si îmi venea sa-l pup – metaforic vorbind – ca a pus întrebarea cheie.
- Vreau sa o ti pe Hinata departe de el. In locul tău as viola-o, mai ales ca este virgina. Ea inca îl mai aşteaptă pe fostul iubit din liceu. Cred ca o sa moara fata bătrâna. Tâmpita! Ea nu ştie sa se arunce in braţele primului bărbat adevărat cum este Naruto, ufff… Nu contează. Vreau s-o ti departe de el si o poţi omora si aşa sta de pomana in lumea asta. Unde este? Spuse fata exasperata, aşteptând sa apar.
- Ce faci diseară? O întreba satenul, uitându-se la mine, cum mă ridic si plec cu capul in pamant.
Când ajung afara, îmi dau jos şapca si îmi trec mana prin par, apoi o pun înapoi. Nu-mi venea sa cred ca Hanabi, sânge din sângele Hinatei, complota împotriva ei. Aud cum îmi suna si îmi vibrează mobilul, cu mine, cântând la pian, melodia Brother Louie. Aceasta opera este a lui Ino, când m-a înregistrat, cântând in sufragerie, crezând ca sunt singur acasă. Mulţi au spus ca am o voce de tenor, foarte blânda si catifelata. De aceea blonda, mereu mă ruga sa ii cant înainte de culcare si eu trebuia sa-i cant, ca astfel nu scăpam. Vând ca am primit un mesaj de la prietenul meu, care mă instiinta ca nu are chef de sala. Fiindcă el nu vine, mă îndrept spre birou, sa încerc sa mă liniştesc. Trec pe langa un cuplu si nu bag de seama, pana o mana de bărbat, mă prinde de capişonul tricoului alb. Ma întorc si dau de Itachi cu Sakura si Sasuke cu Karin, care au ieşit sa se plimbe. De asta nu are chef sa meargă azi la sala.
- Hei amice. Treci pe langa noi fara nimic… ce dracu ai? Ma întreba, Sasuke, un tanar de aceeaşi vârsta cu mine si cu parul negru, tăiat scurt si făcut ţepi in spate si in fata doua suvite, cu ochii negri, privindu-mă atent.
- Nimic, mint eu, dar Sakura ii şopti ceva lui Itachi si acesta o lua pe Karin si se îndreptară spre Mec-ul lui Ino – cum l-am poreclit eu.
- Nu pe dracu. Naruto, eu si Sasuke ne cunoaştem de când ne-am născut. Îmi dau seama ca eşti supărat. Iar te-ai certat cu Hinata? Ma întreba rozalia, ridicându-mi bărbia cu degetele.
- Nu Hinata este devina, altcineva l-a supărat, constanta Sasuke si rânji, când văzu, ca-mi strălucesc ochii. Scuipa tot!
Le arătat înregistrarea si cei doi raman cu gura ca la dentist. După câteva minute, brunetul isi reveni si ii venea sa se duca după Hanabi si sa-i dea o corecţie sa o tina minte toata viata. Abia l-am liniştit si după ce am fost sigur, ca nu se v-a duce după şatena, ne-am luat la revedere. Mergeam fara graba, spre birou si ascultând muzica rock in caşti, care erau conectate la mobil. După jumătate de ora, ajung in fata blocului si un sentiment straniu, isi făcu loc in sufletul meu, avertizându-mă sa nu mă duc acum in aceea clădire. Scutur din cap si intru in clădire. Urc pe scări pana la 10, ca mersul pe jos face piciorul frumos. Intru in anticamera biroului si când vreau sa mă duc la pianul negru, aud un buf, venind din biroul meu. Ciudat. Sakura mi-ar fi spus, daca a lăsat pe cineva in biroul meu. Deschid uşa si raman masca. In picioare, in fata biblioteci, era o femeie de 49-50. Parul roşcat-aprins, lung pana la fund si des, strălucea in lumina soarelui. Ochii albaştri, mari ca ai mei, priveau diploma mea, de pianist profesionist. Purta o rochie neagra, lunga pana la glezne si avea in picioare, o pereche de sandale la fel. Ce dracu, căuta Kushina aici? Parca i-am spus, ca nu are ce căuta aici si nu o v-a lua pe Ino de langa mine. Îmi dres vocea si ea isi întoarse privirea si îmi zâmbi rece.
- Buna Naruto. Vad ca ti-ai deschis o afacere destul de profitoare. Mereu ai fost descurcaret de mic. Ce face Ino? Cum o duci tu? Ma întreba, venind spre mine si vru sa mă imbratiseze, dar m-am îndreptat spre o vaza de cristal.
- Ino nu-ti simte lipsa si v-a deveni o adevărata domnişoara, iar despre viata mea, cred ca te doare in cur, dar nici acolo, ca-i dureros. Mişca in p**a dracului, afara din biroul meu, cu**a roşcata, tip la ea, privind-o nervos si strângând din mana stânga.
- Eşti exact ca c***arul de taica-tu. Minato mereu i-a plăcut sa dea numai p*** si vad ca tu l-ai moştenit. Du-te dracu tu si neamul tău din partea lui taica-tu, tipa roşcata la rândul ei, roşind in obraji de furie.
- Taci dracu din gura, in pi**a mati, tip mai tare si dau cu pumnul in vaza, spărgând-o, dar m-am si tăiat la degete. Ieşi in morţi mati afara din biroul meu, pana nu iţi dau una, ca nu mi-e frica sa dau in fete…
- Kushina? Aud o voce cunoscuta si mirata, lasandu-ma mut in mijlocul fazei.
Vad in pragul uşi, cu stătea Hinata si o privea pe „mama”, uimita, apoi isi muta privirea pe mine, privindu-mă uimita si speriata, datorita sângelui care curgea de la rănile de la degete. Doamne, de ce eu? Cine dracu a pus-o sa vina tocmai acum, la mine? Vreau sa-i spun ceva, dar gura mi se deschide de câteva ori, dar nu iese nici un cuvânt, arătând ca un peste pe uscat. Kushina, daca o pierd din nou, jur ca nu te voi ierta niciodată…
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#16
Ok, am intarziat, stiu. Scoala asta... am mai si racit pe deasupra. Sper sa va placa si acest capitol si ca nu v-am dezamagit... : " >
Astept critici, pareri, etc. etc. si scz daca mi-au scapat greseli...
Lectura placuta! >:D<


Adevarul si lupta


Priveam uimita si simteam cum buzele mi se uscasera. Puteam recunoaste oricand asemanarea dintre ei. O cunosteam pe acea femeie si era mama lui! Nu pot sa cred ca statuse in umbra atata timp. Tigara mi-a scapat dintre buze cazand jos. La cat de uimit era nici nu cred ca il mai interesa asta acum.
-Mincinosul dracu'! am tipat eu cand mi-am revenit. Am facut un pas spre el apoi m-am incruntat, vrand sa plec. Cum liftul ar fi venit cam greu am luat-o la fuga pe scari. Fugeam de nebuna vrand sa ies mai repede din acea cladire. Mi se agatase geanta de balustrada, rupandu-se si varsanduse tot din ea. La dracu cu ghinionul asta. M-am aplecat incepand sa strang in graba lucrurile de pe jos. L-am auzit tipand si venind in urma mea. Am iesit repede din cladire si nu am observat ca pierdusem unul din obiectele ce ma chinuiam sa le tin in mana. Am aruncat tot pe bancheta din spate si m-am urcat repede in masina. Mainile imi tremurau si am scapat cheile cand am vrut sa pornesc masina. M-am aplecat dupa ele si cand m-am ridicat l-am vazut iesind pe usa. Am pornit imediat, incercand sa-mi stapanesc lacrimile care mi se adunsaera in ochi.
A fost el in tot acest timp. Zambetul ala imi era atat de cunoscut, acele vorbe si felul cum saruta... Stiam ca ceva nu e in regula insa am fost atat de absorbita de cariera mea incat nu imi dadusem seama. Am ajuns acasa si am intrat in apartament. Eram trista, dezamagita. Am aruncat obiectele din mana pe pat si am descoperit ca nu-l mai aveam...
-Medalionul...
Am dat nervoasa un pumn in perete si o poza inramata frumos a cazut, spargandu-se. In ea eram eu cu sora mea, la petrecerea de Craciun de acum doi ani. M-am pus pe pat si am inceput sa plang.
Nu pot sa cred ca m-a mintit atata timp, dandu-se drept alt cineva. Nu-mi vine sa cred ca l-am avut atat de aproape si nu am stiut asta.
M-am uitat inca odata fiind sigura ca il aveam, insa nu se afla acolo. M-am reintors la birou, in speranta ca voi gasi medalionul. Il primisem de la el intr-o seara, prima seara cand mi-a spus ca ma iubeste. Nu o sa uit niciodata seara aia. Am urcat scarile, fiind atenta inca de cum am ajuns in parcare daca medalionul nu era pe acolo. Am ajuns la etajul unde incepuse tot dar nu-l gasisem. Am indraznit sa intru la el in birou, incercand sa ma pastrez dura si rea. Eram destul de nebuna si cand imi puneam ceva in cap asa si faceam.
L-am vazut stand pe scaunul lui, strangand in pumn ceva si printre degete se vedea atarnand un lantisor lung, din argint.
-Da-mi-l inapoi! am spus eu incercand sa par indiferenta.
Si-a indreptat privirea catre mine, tristetea citindui-se in ochii lui rosii. Doar nu plansese? Tintind din nou pandantivul rotund, care era deschis, facand vizibila o poza cu doi pusti, in anii de liceu, cum se tineua in brate si se sarutau. A indreptat spre mine mana in care tinea lantul strans in pumn. Am facut un pas spre el nesigura apoi m-am aruncat in genunchi, pentru a-l prinde, deoarece ii daduse drumul.
La contactul cu podeaua, pandantivul s-a rupt in doua bucati, iar partea cu poza sarise undeva sub o biblioteca. Aveam lacrimi in ochi si-l priveam de jos.
-Fiu de catea!... m-am ridicat de jos si am vrut sa plec.
Am auzit o busitura in spatele meu si m-am intors sa vad care era faza. Era in genunchi, cu capul in jos, sprijinindu-se in pumni si lacrimile se vedeau mari pe podea.
-Imi pare rau, Hina, atat de rau...
-Ridica-te de jos, nu fi patetic! am tipat eu incercand sa par dura insa lacrimile ma dadeau de gol. Vazand ca nu se ridica m-am dus si mi-am infipt mana in parul lui, dandu-i capul pe spate. Ne priveam in ochi. Eu reutacioasa si el trist. Mi-am lasat fata spre a lui si stransoara a devenit o mangaiere usoara in parul lui. M-am indreptat si i-am intons o mana, ajutandu-l sa se ridice. Priveam in alta parte si ca deobicei, mi-am aprins o tigara, cautand in ea acea sursa de calmare. A tusit fortat si mi-am indreptat privirea catre el, spunand nepasatoare:
-Te deranjeaza?
-Cam da... a spus el stergandu-si urmele umede de pe chip. Obrajii mei inca straluceau. Am ranjit si m-am apropiat de el, suflandu-i fumul in nas. S-a strambat usor iar eu am ras batjocoritor.
-Cine credea ca o sa ajungem asa. Eu fata timida din liceu, o cantareata faimoasa cu un spirit enorm de aventura, care bea si fumeaza, iar tu, cel mai smecher din liceu, sa nu suporti fumul de tigara.
Am mai tras un fum, dandu-l apoi afara. M-am intors cu spatele, aratandu-i semnul specific rock-ului si miscand usor mana, dandu-i de inteles ca vreau sa plec. M-a apucat de camasa rosie, cu maneci lungi, si m-a tras spre el. M-a intors cu fata spre el si mi-a luat tigara din gura, fiind sigur ca nu mai repet scena, insa aveam fumul in gura si i l-am suflat iar in fata. M-a privit putin enervat si a zis serios:
-Inca nu ai inteles ca aici nu se mai fumeaza?
-Nu. Si daca continui sa-mi mai stingi tigarile inainte sa fumez macar jumate din ele iti jur ca tu vei fi cel care imi va cumpara de acum incolo. Sti cat de mult costa? Nici n-ai idee cat treb...
Buzele lui s-au apasat peste ale mele, facandu-ma sa tac. Avea ochii inchisi si parea fericit si relaxat. M-am relaxat si eu, gemand usor cand si-a incolacit bratele in jurul meu. Am inchis ochii cand limba lui s-a strecurat printre buzele mele, miscand-o intr-un mod ce ma innebunise de mica. Mi-am trecut mainile prin parul lui adancind sarutul. M-a asezat pe birou insa fara sa se desparta din sarut. Mi-am incolacit picioarele in jurul taliei lui, cum obisnuiam sa fac, si l-am tras spre mine mai mult. Stateam atat de apropiati incat puteam sa simt ca era tare in pantaloni. Gandul ca inca-l excitam ma bucura, asa ca mi-am bagat o mana pe sub tricoul lui. Am incaput sa-mi trec degetele pe fiecare muschi in parte, care se incorda la miscarile mele. I-am dat tricoul jos privindu-l. Mi-am muscat buza de jos apoi am scos un sunet, incercand sa imit un marait pervers. Mi-a desfacut usor camasa, inlaturandu-mi-o si apoi a dat cu mana peste hartoagele aflate pe birou. M-a intins pe suprafata din lemn, foarte lata si lunga, spatioasa si numai buna de dormit pe ea, avand in vedere ca-mi placea sa dorm si pe pietre daca era nevoie. A inceput sa-mi sarute gatul, facandu-ma sa simt fiori de placere in tot corpul. Mana lui se juca in parul meu apoi a coborat pe gat, luand curbura sanilor apoi s-a oprit pe abdomen. I-am luat mana si am pus-o pe unul din sanii mei si i-am soptit privind in alta parte, inrosindu-ma si incercand sa nu par asa timida.
-Fa-mi ce mi-ai facut atunci, in baie, cand... a... Adica...
A ranjit apoi a vrut sa-mi deschida sutienul insa pe usa biroului si-a facut aparitia Kiba, urmat de sora mea. Aceasta a inceput sa tipe nervoasa, venind hotarata spre noi doi, iar Kiba mai sa saliveze. Blondul s-a dat jos de pe mine spunand enervat.
-Am uitat sa inchid usa...
-Si ma faci pe mine curva, ai? Cine se f*** pe birouri, eu sau tu? a intrebat sora mea, gelozia citinduise pe chip.
-Macar eu nu-mi scriu gandurile murdare, cum ca as vrea sa fiu f*****, intr-o agenda pe care mi-o poate citi oricine.
Mi-a dat o palma si m-am enervat. Pustioaica avea tupeu. Nu pot sa cred ca tinusem sub acoperisul meu o proasta, o c****, o scorpie cu sange rece ca si mama. Mi-am infipt mana in gatul ei, izbind-o de un perete. La contactul cu zidul a gemut usor din cauza durerii dar nu-mi pasa deloc. I-am dat un pumn in abdomen in momentul in care incepuse sa ma injure. A tusit ducandu-si mana la locul lovit si as mai fi continuat, daca Kiba, chitaristul din formatia mea, nu ma lua de langa ea. S-a pus in fata mea, imbratisandu-ma si indepartandu-ma de Hanabi. Sanii imi erau presati de pieptul lui, din cauza stransorii puternice, lucru care-mi cauza dureri. I-am spus sa-mi dea drumul si m-a privit, privindu-mi si pieptul in acelasi timp. Si-a pus o mana pe sanul meu stang, masandu-l usor cu scuza de "Nu vroiam sa te ranesc." Nervoasa la culme i-am dat una intre picioare, facandu-l sa injure de durere. L-am impins si m-am dus dupa birou, luandu-mi camasa de jos si imbracandu-ma. Kiba ma privea pofticios, Hanabi era pe jos in genunchi tinandu-se de abdoment iar blondul fierbea de nervi. Am iesit in fata si am tipat catre cei doi sa-si care dracu corpurile de oameni infecti afara din birou. Cand au plecat m-am sprijinit de birou si mi-am dus mainile la cap, masandu-mi tamplele. Credeam ca o sa-mi explodeze capul. Am fost imbratisata si sarutata pe frunte. Era la fel de dulce ca si in acele seri... M-am cuiburit in bratele lui protectoare, apropiindu-ma mai mult apoi mi-am frecat nasul de pieptul lui. Folosea acelasi parfum. Era un parfum care emana prospetime, curatenie dar si masculinitate in acelasi timp. Cum de nu simtisem pana atunci acel parfum?
-Sa inteleg ca trebuie sa inchid usa acum, nu? a intrebat el privindu-ma amuzat.
-Sincer, n-as vrea sa-mi pierd virginitatea pe un birou.
What goes around comes around.

#17
Doamne ce capitol traznet...deci e demential...stiam ca o sa-l recunoasca cel putin asa banuiam cand a ramas masca si a vazut-o pe Kusina in orice caz draku so ia pe Hanabi ca vine in momentele cele mai inadegvate...la inceput ma asteptam ca Hinata sa fie mai nervoasa un timp dar Dragostea asta...:X:X In orice caz am ajuns sa ma droghez cu ficul vostru. Dupa greseli nu m-am uitat sa le corecteze altcineva.

Nextu repede spor la scris si Ja ne!

#18
hey am mai trecut si eu cu un com pe aici
pai capitolul e super, se pare ca mai nou bataia intre Hina si Hanabi e ceva normal, ce se intampla asa fara nici o problema
ce pot sa zic credeam ca lucrurile se vor incinge cand ea a inceput sa-l injure (dar cel putin insfarsit stie adevarul) iar cand sa intors dupa medalion mi sa parut cam nesimtin asa sa-l distruga fara nici o avertizare sau ceva adica Hinata tine la acel medalion (atunci merita injurat)
iar kiba nu cred ca poate fi mai nesimit si pervers de atat si-o merita pe deplin de la Hinata
ultimile replici imi plac foarte mult:
-Sa inteleg ca trebuie sa inchid usa acum, nu? a intrebat el privindu-ma amuzat.
-Sincer, n-as vrea sa-mi pierd virginitatea pe un birou.
adica ei intr-un fel vorbeau si serios da se si amuzau, iar ce a zis Hina inseamna ca ea vrea sa-si piarda viginitatea dar nu pe un birou
abia astept nextul sa vad ce batai si nebuni se mai intampla
spor la scris si la idei

#19
;;) ;)) Cand puneti next-ul? ;)) Fic-ul vostru e... ge-ni-al!!! E unul din preferatele mele. ;)) Acest capitol... :-j m-a lasat gata! Doamne, cand am citit ca dragul de Naru plangea... Ufff...! Cateodata Hina e asa de... rea? Oricum, ma bucur ca relatia dintre ei doi continua, si inca foarte bine!

Hanabi... @-) E... prea... visatoare! Adica zice ca nu stiu ce si ca Naru e iubitelul ei (vai draga, vezi sa nu! ;)) ). Sper sa vina un baiatu' si sa-i aduca creierii in Romania sau in ce tara o fi ca am pierdut siru'...

NEXT, NEXT, NEXT!!! Sa puneti repede continuarea.Vreau sa vad ce mai fac nebunii astia doi... ;))
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Made in Hell Andrei. 13 6.270 28-06-2011, 09:52 PM
Ultimul răspuns: Jun
  My worst nightmare is losing you [Tokio Hotel twincest; made by two yaoi lovers] angeliqueVampire 20 14.171 07-03-2010, 03:07 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  Lumina de la capatul tunelului made Drama Queen 2 2.497 01-08-2009, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Zyspar
  Tears are made for people who understand life angeliqueVampire 15 7.533 19-02-2009, 04:57 PM
Ultimul răspuns: deathmemories
  A Gaara & Sasuke parody made by Jigoku and Kikyo92 ╰☆ Bloody Rose ☆╮ 5 8.132 18-07-2008, 10:09 PM
Ultimul răspuns: nibbles


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)