Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
da
77.27%
17 77.27%
nu prea
22.73%
5 22.73%
Total 22 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Calea spre dragoste (Sasu-Saku)

#31
misto capitol
greseli nu am vazut
descrierea si naratiunea sunt super
spor la scris si pune continuarea cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#32
Am venit cu nextul:))....
<UN INGER ISI DESCHISE ARIPILE>

E in fata ta!
Sakura ii intoarse spatele brunetului si pleca. Rozalia se pierdu usor prin multimea de elevi adunati in curtea scolii. Sasuke incerca sa o gaseasca, dar aceasta parca a intrat in pamant. Undeva in spatele scolii, ferita de ochii copiilor barfitori statea Sakura. Nu vroia sa o recunoasca, dar avea nevoie de cineva care sa ii fie alalturi mai mult ca oricand. Fata state ape asfaltul rece, sprijinindu-se de gard.
<<oare chiar fac bine comportanduma asa ? Atatia oameni au vrut sa ma ajute, i-am indepartat pe toti ! Si acum de ce imi bat capul ?>>
Ochii ei erau gata sa verse lacrimi care i-ar fi incalzit obrajii si poate chiar si sufletul ei care era inchis in trecutul dureros. Incerca sa le stapaneasca, isi amintea de promisiunea facuta la mormantul parintilor. A promis ca nu va mai plange nici odata.
Incerca sa se stapaneasca, dar ii era asa de greu. Ii lipsea prietenia, dragostea si intelegerea.
Hinata isi facu aparitia de dupa colt.
Cand Sakura a vazut-o, nu se mai putu abtine si dadu drumul siroaielor de lacrimi calde.
Bruneta se intrepta catre rozalie strangand-o in brate. Parca era un inger trimis sa aiba grija de Sakura. Sa ii dea tot ce ii lipseste. Sa faca ceata din sufletul si ochii ei sa se risipeasca. Si sa o faca sa isi iubeasca viata din nou.
Sakura isi incalcase promisiunea , dar nu regreta. Avea nevoie de lacrimile ei.
Hinata ii sterse lacrimile insa Sakura o opri…
-Vreau sa le las sa curga ! spuse e ape un ton bland , genul de blandete care o intalneai foarte rar la Sakura.
Se sunase asa ca cele doua au plecat catre clasa.
Profesorul inca nu venise. Cand cele doua au intrat in clasa radeau. Toti colegii mai putin Sasuke si Naruto, au inceput sa barfeasca despre ele.
-Nu ii lasa se ta necajeasaca ! spuse Hinata incurajator.
Sakura dadu din cap aprobator.
Sasuke se uita uimit la cele doua. Ele pareau ca se cunosc de o viata…
Naruto era deja cu gura cascata.
-Hinata, poti sa vi putin ? intreba Sasuke.
Hinata ii spuse Sakurei ca nu va dura mult si merse spre Sasuke.
-Ce i-ai facut de este asa vesela ?
-Absolut nimic ! Doar am inteles de ce are ea nevoie. Are nevoie de cineva care sa ii fie alaturi. Sa o inteleaga si sa ii ofere dragoste si prietenie !
Zilele treceau i-ar cele doua se apropiara una de cealalta din ce in ce mai mult.
Sakura isi pierduse titlul de emo kid. Isi facu noi prieteni. Gasca ei ii cuprindea pe Sasuke , Naruto, Hinata, Kiba si Ino.
Chiar si garderoba ei era schimbata. I-ar caracterul ei era total diferit. Dar sentimentele pe care le avea pentru Sasuke nu au disparut. Cea ce era valabil si pentru brunet.
Isi arata zambetul gingas cu orice ocazie.

Sa vedem ceum o sa fie viata ei acum.
Suspans :)) ! Tzeapa :))
To be continue.
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#33
primaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


"state ape"= statea

"comportanduma"= comportandu-ma

"e ape"= ea pe

"ta"= te

"vi"= vii

"Cea"= ceea


Uhu:x
Sisule continuarea:D
Deci...greselile de tastare ti le-am mentionat....descrierea..hmm...e super...dialogul imi place...nu e sec:x...ficul il ador:x
Imi place ca Saku s-a schimbat :D....e o schimbare radicala:D....cand pui SasuSaku:x:>
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#34
Am ajuns si eu pe aici.Am citit fiecare capitol cu atentie si m-am minunat de ce am vazut.Povestea ta este mai mult decat incantatoare este superba.Greseli nu prea am vazut in acest capitol,doar cateva:

''state ape''=statea pe

''oare''=Oare

''I-ar''=Iar

''cea''=ceea

In rest totul e bine.Astept cu nerabdare continuarea.
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#35
"state ape"= statea

"comportanduma"= comportandu-ma

"e ape"= ea pe

"ta"= te

"vi"= vii

"Cea"= ceea
uite ji greselile ;))
vezi k e cam mic okay? :-w
sysu' tuh jti ce ingenioasa ejti? :X
lexy dak te mai prin prima te bat :-l


alceva nu prea am de zis..app suspans ai?
nici mie numi spooi...la sys a tha? ;;)
okay,okay nu mai intreb :-<
lceva nu mai am de zis decat k vreau nextu' ji vezi k poate bagi hentai k tuh ejti cea mai priceputa la asta :">
te besk sysu' ;;)
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#36
alalturi mai mult ca oricand. Fata state ape asfaltul
alaturi / statea pe

<<oareincearca cu litera mare chiar fac bine comportandumacomportandu-ma asa ? Atatia oameni au vrut sa ma ajute, i-am indepartat pe toti ! Si acum de ce imi bat capul ?>>

spuse e apeea pe un ton
intrat in clasa radeau.razand :-"

Am selectat cateva lucruri care mi-au sarit in ochi, probabil cellelate fete ti-au spus ce ai gresit. In rest, ai cam grabit actiunea pe la sfarsit, probabil ca ai observat si tu asta. Bun. Ai grija la verbe x_x si ai grija cum le folosesti *ahem*

Ai grija la descriere. Pune mai mult, descrie mai mult, un copac o gradina, un bondar, ce iti vine tie, ce se leaga de fic, numai sa descrii ceva acolo.
Descrie mai pe larg sentimentele lor. De exemplu, atunci cand hinata si skaura au vorbit, puteai sa mai descrii si ti acolo [ eram curioasa sa aflu ce spun, deci >.> ] asa sau cand sakura a plans, puteai sa descriii ce simtea pe moment, in sufletul ei, totul.

Ai inteles tu! gambatte kudasai &chuu &+rep.
-

#37
bravo Sakura!!!la toti zic asa=))
poi...ma bucur ca ti-ai revenit.....ca nu tia-i schimbat(vb acum fata in fata cu Sakura=)))
cum sa zic...adica...ca nu iubesti pe altcineva....si ca tot pe Sasuke il iubesti....si ma bucur ca-i arati un zambat gingas:D,Hinata esti un adevarat inger pazitor pt Sakura=))
si ma bucur ca si8 Sasuke s-a schimbat(in bine)
:D...poi..greselile au fost mentionate...descrierea e buna....dialogul la fel...nu este sec
naratiunea e buna....dar nu-mi place ceva...ca acest capitol este mic...
dar...ma rog....de parca eu le fac mai mari
poi...cam atat am avut de spus
Chuu & Kudasai:*:*

#38
gata..all...uite nextul:))..daca nu criticati ma supar:((...

O noua zi isi facu aparitia, iar soarele stralucea cu putere. Razele lui nu lasau nici un loc neluminat. Multi oameni misunau pe strazile aglomerate, fiecare avand alta destinatie.
In camera rozaliei sunetul strident al ceasului rasuna . O mana firava iesi de sub patura si opri alarma sacaitoare.
-Sakura, da-te jos, trebuie sa ne pregatim de scoala !
Sakura incepu sa o atinga pe fata pe Hinata, parca cauta ceva.
-Sakura, ce faci cu fata mea ?
-Caut butonul de inchidere !
Hinata vazand ca nu are cu cine sa discute, a mers in bucatarie si a luat un pahar de apa rece ca ghiata. Se indrepta cate Sakura si ii turna in cap.
-Ce naiba ! spuse ea sarind ca arsa din pat. Hinata ti-ai sapat singura groapa.
Sakura se indrepta catre baie. Hinata nestiind ce face rozalia o urma. Cand intra pe usa un jet de apa rece a udato din cap pana-n picioare.
Un ras dulce s-a auzit in intreaga casa. Sau mai alergat putin dupa care au constatat ca au pierdut o jumatate de ora de pomana si acum sunt in intarziere.
Si-au uscat si arnjat parul. Hinata si la prins in doua codite, iar Sakura si la lasat liber. Parul ei rozaliu cadea gratios pe umeri.
Hinata s-a imbracat cu o pereche de blugi, la curea agatand careva cruciulite si si-a mai luat o bluza albastra cu o fundita in partea dreapta sus. S-a incaltat cu o pereche de adidasi de la nike.
Sakura isi lua o fusta de blugi unde isi prinse ecusonul scolii si o bluza rosie cu un decolteu micut dar destul de vizibil. S-a incaltat cu o pereche de sandale cu toc.
Pe strada atrageau foarte mult atentia. Mai ales publicul masculin, din pricina frumuseti lor.
Din fericire pentru ele cand au ajuns in clasa nu era aproape nimeni, decat gasca lor. Sau uitat la ceas si au observat ca era ora 9 :30 nu 10 cum credeau ele.
Cand Sasuke si Naruto le-au vazut pe cele doua au inceput sa se holbeze. Cand Sakura i-a vazut a zambit discret.
Ino sa indepartat de baieti si a mers la rozalie si bruneta.
-Hei fetelor, mergem sa ne plimbam prin curte ?
Fetele au aprobat din cap, dupa care au plecat. Baieti sau indreptata spre geam pentru a le putea vedea.
-Una pentru fiecare baieti !spuse Sasuke. Toate frumoase, dar Sakura e a mea ! Nu stiu ce mi-a facut fata asta !
-Hinata e numai a mea ! spuse Naruto ! Kiba a rams Ino pentru tine !
-Taman bine, pe ea o placeam ! spuse Kiba.
In timp ce baieti se tot holbau dupa ele cele 3 dicutau…
-Bine Ino ce vrei sa zici? Se vede ca te supara ceva ! spuse Hinata.
-Nu ma supara nimic, doar ca…m-am cam indragostit de Kiba !spuse Ino rosind.
-Era si timpul ! spuse Sakura. Se vede ca si el te place !
Cele 3 au inceput sa chicoteasca. Au mai facut cateva inconjururi ale scolii dupa care au intrat in clasa.
-Uitatile baieti, exact cum am planui ok ?spuse in soapta Naruto. Kiba tu primul ca esti mai tupeist.
-Ce? De ce eu? Sasuke ! spuse Kiba
-Ce idoti, parca vroiati sa le cuceriti ? Las-o balta, sunt eu primul !
Sasuke se indrepta catre rozalie. Avea un zambet smecher pe buze. A inceput sa o priveasca insistent.
-De ce te uiti asa la mine ? spuse Sakura oarecum amuzata de gestul baiatului.
-Pai ma uit la o floare de cires, una cu adevarat frumoasa ! spuse Sasuke dupa care isi uni buzele cu cele ale rozaliei.
Hinata si Ino sau hotarat ca este mai bine sa se indeparteze. Sau dat cativa pasi in spate pana cand au simtit cum sunt prinse de talie.
-Veniti cu noi la o intalnire nu ? Spusera baietii.
Fetele erau in culmea fericirii, au acceptat fara sa ezite. Dupa care i-au sarutat pe cei doi scurt pe buze, lasandu-le dorinta de a obtine mai mult.
Sakura si Sasuke inca se sarutau. Brunetul explora gura rozaliei. Parca facuse o mare descoperire. Sasuke a rupt sarutul apropinduse de urechea fetei. Sakura ii simtea respiratia calda pe gatul ei. Brunetul ii sopti la ureche te iubesc. Sakura il imbratisa cu putere. Aproape se sunase de ora alti elevi isi faceau aparitia. Intr-un final a inceput si plictisitoarea lectie de mate.
Orele treceau asa de greu. Erau plictisitoare. Doar privirile pline de dragoste care si le aruncau Sasuke si Sakura ii mai tineau in viata.
Era ora 16 :40 si aproape se sunase sfarsitul tuturor orelor din acea zi.Deja baieti au adormit. Cand profesoara isi intorcea privirea fetele ii calcau pe picioare ca sa se trezeasca. Intr-un final se sunase. Sakura isi strangea cartile. In urmatoarea sclipa a simtit cum doua maini au prins-o de taie. Brunetul ii saruta gatul fetei. A intrebat-o daca vrea sa mearga impreuna cu ceilalti in oras. Sakura dadu din cap aprobator.
Cei 6 au plecat spre centru orasului. S-au plimbat prin diferite magazine si intr-un final s-au gandit sa vada un film. La ora acea doar filmul de groaza ‘the grudge’ il puteau vedea.
Si-au luat bilete si eu intrat in cinematograf. Pe la jumatatea filmului Naruto deja sarise in bratele Hinatei, aceasta inchisese ochii si ii mai deschidea uneori. Nenorocul ei era ca ii deschide exact cand se intampla ceva rau in film. Kiba o tine ape Ino in brate. Sasuke si Sakura se amuzau de prietenii lor si de continutul filmului.
Filmul a durat 2 ore. Deja se inserase. Era ora 8 asa ca Sasuke si Sakura s-au hotarat sa plece. Brunetul s-a oferit sa o conduca pe rozalie. Ceilalti au mai rams sa se plimbe.
Nu a durat mult si Sakura a si ajuns la ea acasa.
-Vrei sa mai ramai putin ? intreba ea.
-Sigur, daca nu deranjez !
Cei doi au intrat in casa, Sakura il pofti pe Sasuke in sufragerie. Ea a mers sa ia doua pahare cu suc. S-a asezat pe canapea langa brunet. Acesta avea un zambet destul de ciudat pe fata. Au inceput sa se sarute. Sasuke tot cobora spre gat. Sakura incepea sa banuiasca ce dorea in acea seara brunetul, dar nu se impotrivea. Si ea isi dorea asta.
Sasuke a luat-o in brate si a dus-o sus in camera. A intins-o pe pat si a inceput sa o dezbrace. Sakura a ramas doar in lenjeria intima. Sasuke se dezbraca si el, ajutat la pantaloni de Sakura. Brunetul a ramas in boxeri. Sa apropiat de urechea rozaliei intreband-o daca vrea sa continue. Aceasta ii dadu aprobarea. Sasuke zambi si isi continua treaba. Ii saruta gatul fetei in timp ce ii dedea jos sutienul si chiotei.
Acum Sakura nu mai avea nimic pe ea. Roseata din obrajii ei s-a accentuat cand Sasuke isi dadu boxeri jos. Brunetul isi strecura mana in zona mai intima a Sakurei. Ii saruta sanii coborand pana la talie si urcand din nou. Sasuke o privi pe Sakura in ochii.
-Esti gata ? O sa doara putin !
Sakura aproba. In urmatorul moment Sasuke o patrunse incet ca sa nu ii provoace durere. Sakura scoase un geamat fara vlaga. Isi dadu capul pe spate. Sasuek facea miscari de dute-vino. Incerca sa nu ii provoace prea multa durere. Sakura isi puse mainile in jurul gatului brunetului sprijinindu-se de el. In camera sa auzeau gemetele de placere ale celor doi indragostiti. Dupa mai multe ore de placere cei doi au adormit unul in bratele celuilalt.
cuplurile:
http://th03.deviantart.com/fs16/300W/f/2...yanami.jpg
http://pu.i.wp.pl/?k=NTUzNDY1MjMsODA5Mjg...i_Kiba.jpg

http://media.photobucket.com/image/sasus...aku9ks.jpg
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#39
primaaaa


"udato"= udat-o

"Sau "= s-au

"arnjat"= aranjat

"careva"= cateva

"indreptata"= indreptat

"rams"= ramas

"uitatile"= uitati-le

"idoti"= idioti

"landu-le"= lasandu-le

"apropiinduse"= apropiindu-se

"taie"= talie

"acea "= aceea

"tine ape"= tinea pe

"rams"= ramas

"Sa "= s-a

"chiotei"= chilotii

"Sasuek"= Sasuke

Bun:D
Sisule bine ca ai pus continuareaca muream:D
Greselile de tastare le-am mentionat....descrierea imi place mult...mai ales hentaiu:X:X:X......dialogul,....uh:X:X:x
Ma bucur de cuplurile care s-au format:D
Astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#40
sysu' ce greu am ajuns aici >.<
so sper ca nu te-ai suparat nu? ;;)

sa incepem T.T

"sunetul strident al ceasului rasuna"-> incearca sa nu mai zici "strident"....e prea folosit T.T...so "sunetul obositor al ceasului rasuna"...e mult mai bine okay? :*

"-Sakura, ce faci cu fata mea ?
-Caut butonul de inchidere !"-> uff sysu' incearca sa nu mai faci dialoguri deoarece ar putea iesi sec so >.< "Hinata ingrijorata de reactia fetei o intreba ce are de gand sa faca cu fata ei,iar aceasta raspunse ca ar vrea sa caute butonul de inchidere insa nu-l gaseste"...mia placut faza :))...lol :))

"udato"-> "udat-o" de la "a uda" + "o"


"arnjat"-> "aranjat" okay? :*


"careva"-> "cateva"

"indreptata"->"dreptat"

"rams"->ramas

"uitatile"->"uitatile"

"idoti"->"idioti"

"landu-le"->" lasandu-le"

"apropiinduse"->"apropiindu-se"

"taie"->"talie"

"acea"-> "aceea"

"tine ape"->tinea pe

"rams"= ramas

"Sa "= s-a

"chiotei"= chilotii

"Sasuek"= Sasuke



Greseli mentionate mai sus ^^
sysu' ce hentai a fost asta huh?...altadata il faceai mai bine :-w
eh lasa ca imi faci altul mai bun :-j
vreau continuarea okay?...bye ^^
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.336 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.608 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.640 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.679 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Spre ziuă Panzer 1 1.742 22-04-2011, 07:26 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.707 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.172 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Drumul spre apocalipsa Drama Queen 7 4.412 27-07-2009, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.148 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.074 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)