Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu*

#31
In sfarsit ai pus continuarea!
Imi place cum ai descris sentimentele Sakurei. Banuiam eu ca ea este Saiko si banuiesc si cine este aceea "Ea", insa nu spun ca stric surpriza.
Dialogul nu este sec si nu este pus la intamplare.
Naratiunea se imbina de minune cu descrierea.
Greseli de tastare nu am observa(de data asta chiar m-am uitat dupa ele).

Imi place ca spre deosebire de alte fic-uri SasuSaku, nu ii faci pe cei doi din prima sa isi spuna dragostea unul fata de altul, sa se sarute, sa se culce impreuna, sa faca copii si gata... la revedere, adio! Desi ai scris atatea capitole relatia dintre cei doi inca nu este pusa in evidenta, cea ce ma incanta foarte mult deoarece nu grabesti lucrurile. Lasi totul sa se desfasoare de la sine. Se cunoaste ca esti foarte realista ca sa spun asa.

Apropo, il ador pe Itachi. Imi place ca nu l-ai facut sa fie dur si nemilos, dar nici nu l-ai facut sfant. Faptul ca in preajma Sakurei este foarte grijuliu si protector este foarte interesant. Abia astept sa vad ce se petrece in continuare, atunci cand va afla Sasu ca Itachi si-a ucis clanul deoarece a fost nevoit.

Abia astept continuarea care sper sa vina cat mai repede
Mult succes sys! pwp!

#32
13.Evolutie

Trecura deja luni bune de cand Sakura isi facu aparitia in Satul Frunza. Acum, totul era acoperit de o plapuma groasa si sclipitoare de nea. Copacii erau incarcati cu omatul pur, iar fumul care isi facea aparitia din hornul caselor semana cu niste fantasme. Frigul era prezent peste tot in jur, facandu-i pe multi sa stea in case.
Intr-o padure, Sakura se antrena alaturi de Itachi. Aceasta trebuia sa se fereasca de atacurile rapizi ale brunetului. De cand isi aflase originea, tanara isi imbunatati cu mult tehnica de lupta. Avea o viteza incredibila si era si mult mai rezistenta. Invatase sa foloseasca o multime de genjutsuri, ninjutsuri, doujutsuri, hijutsuri, taijutsuri, kinjutsuri, kuchiyose no jutsuri si, precum si cateva Kekkai Genkai-uri. Cel mai bine stia sa foloseasca Biakuganul, Sharinganul, Rinneganul si Keshaganul, ultimul fiind al clanului din care facea parte.
-Foarte bine! Ai evoluat foarte mult, ii spuse Itachi tinerei care statea deasupra lui cu un kunai la gat. Aceasta ii zambi si se ridica in picioare, urmata de brunet. Sakura incepe sa tremure usor si se uita la cer. Era imbracata cu un tricou alb si cu o pereche de pantaloni negri, iar faptul ca afara era iarna ii faceau antrenamentele mult mai dificile.
-Si totusi nu stiu sa controlez la perfectie Keshaganul. Pot folosi mai bine Sharinganul si nici macar nu apartine clanului meu.
-Keshaganul nu este un Kekkai Genkai obisnuit. Nu este numai o tehnica vizuala ca Sharinganul sau Biakuganul. Keshaganul este cel mai puternic si sta la baza celorlalte Kekkai Genkai-uri. Asa ca este normal sa nu-l poti controla la perfectie. Nu uita ca o parte din Keshaganul tau este sigilat pentru a tine in frau cei cinci dragoni, spuse acesta uitandu-se la bratul drept al Sakurei pe care era un fel de tatuaj cu cinci dragoni negrii, in jurul lor fiind niste puncte.
-Da, da stiu. Nu trebuie sa-mi repeti la nesfarsit acelasi lucru, Ochi, spuse rozalia sarutandu-l pe obraz. Un frison ii strabatu corpul si isi freca mainile, dupa care incepu sa fuga spre sediu. Itachi privea in urma ei si cu pasi inceti pleca si el.
Imediat cum ajunse la sediu, Sakura se aseza pe una din canapele. Focul semineului o incalzea pe tanara, care se simtea mult mai bine. Aceasta isi indrepta privirea spre masa la care statea Konan. Se ridica si se apropie de fata cu parul albastru. Sakura privea uimita la origami pe care il facea tanara. Dintr-o simpla hartie aceasta reusi sa faca o pasare.
-Vrei sa-ti arat cum se face? O intreba Konan zambind pe rozalie. Sakura dadu aprobator din cap si se aseza pe scaunul de langa colega ei. Lua o bucata de hartie rosie si incepu sa impatureasca hartia in acelasi mod in care facea si Konan.
-Nu mi-a iesit ca al tau, spuse Sakura care ii arata creatia fetei. Era o lebada sau asa trebuia sa fie. Konan ii lua creatia Sakurei si incepu sa-i indrepte unele parti.
-Eu consider origami o arta datorită posibilităţii de a reprezenta în mod creator şi realist diferite subiecte. Adevărata frumuseţe a artei origami este simplitatea care constă în abilitatea de a exprima caracteristicile esenţiale ale obiectelor, urmărindu-se simplificarea formelor spre limitele cele mai pure, spuse Konan dandu-i lebada Sakurei. Rozalia ii multumi si incepu sa faca diferite animale si forme. Desi unele nu erau perfecte erau destul de reusite. Cele doua fete se intelegeau foarte bine. Inca de la inceput, Konan o ajuta pe Sakura sa se acomodeze. Poate aceasta apropiere se datora si faptului ca amandoua erau fete si isi puteau impartasi diferite secrete. Deodata, Sakura simti doua maini care se icolaceau dupa gatul ei. Aceasta stia prea bine cine era asa ca nu abiecta. Se obisnuise cu comportamentul baiatului.
-Ce faceti fetelor? Intreba Deidare privind la creatiile celor doua.
-Ma invata sa fac origami, spune rozalia dandu-i la o parte mainile.
-Inteleg! Konan este foarte priceputa, doar in asta consta puterea ei, spuse tanarul vesel. Sakura ii multumi colegeii ei pentru ce o invatase dupa care se ridica si se duse din nou pe canapea. Langa ea vine si blondul, care se intinde si isi pune capul in poala fetei. Sakura nu parea deloc deranjata, fiind chiar foarte calma si relaxata. Tanarul ii amintea mult de Naruto. Era mereu vesel si pus pe sotii, nu avea stare si era foarte invidios pe Itachi. Se poate spune ca avea chiar un caracter mult mai exploziv de cat cel al lui Naruto. Deidara era ca un frate. Mai bine spus un frate care ii aducea o multime de necazuri deoarece de cand facea parte in Organizatie intrase intr-o multime de belele din cauza baiatului. Intr-un fel, toti ii erau ca niste frati, chiar daca mai avea unele momente in care se certa cu ei. Sakura le povesti despre originile ei si toti o acceptara asa cum era. La urma urmei fiecare membru avea un trecut plin de durere, asemanator cu al rozaliei. Deidara o privi pe tanara si observa ca adormise. Se ridica si o intinse pe canapea dupa care o inveli. Blondul se apleca langa canapea si o privi atent pe Sakura. Ii dadu cele cateva suvite de par care ii cadeau pe chip si o sclipire ciudata ii aparu in ochi. Un mic zambet ii aparu pe chip, dupa care se apropie incet de buzele fetei, vrand sa o sarute. Ii simtea respiratia inceata si calda a tinerei si se inrosi usor. Cand era gata sa o sarute simti un pumn in cap si se ridica brusc.
-Ce crezi ca faci? Intreba Itachi care il privea destul de nervos. Langa el mai erau Pein si Kisame.
-Aaa, pai…aaa nimic. Vroiam sa vad daca mai respira, spuse Deidara frecandu-se in cap si cu o privire nevinovata.
-Ar fi bine sa nu mai ai astfel de ganduri sau s-ar putea sa vezi daca mai respiri tu, spuse Itachi serios. Kisame si Pein erau amuzati de reactiile colegului lor neastamparat.
-Bine, bine! Insa nu faceam nimic rau, spuse blondul dupa care se duse in camera lui. Pein il intreba pe Itachi cum decurgea antrenamentul Sakurei, iar Kisame se aseza pe un scaun.

In Konoha, vantul batea puternic si ninsoarea nu se mai oprea. Era deja destul de tarziu, iar Naruto impreuna cu Sasuke mergeau spre casa. Niciunul nu spunea nimic, fiind adanciti in propiile ganduri. Blondul se gandea ce anume o determinase pe rozalie sa faca o asemenea alegere si cum sa o aduca inapoi, precum se gandea si ce cadou sa-i faca iubitei lui de Craciun. Si in mintea lui Sasuke erau multe intrebari fara raspuns. Si el se intreba de ce rozalia trecuse de partea raului si cum sa o aduca inapoi. Desi nu vroia sa recunoasca ii era dor de ea. Chiar daca nu era cea mai puternica persoana ii ducea lipsa. „ Cat am fost plecat la Orochimaru, ea a plans dupa mine intruna, asa mi-a spus Naruto. Niciodata nu i-am acordat atentie, iar acum regret mult. Poate daca nu-i spuneam acele lucruri nu ar fi plecat. Mereu m-a iubit si eu n-am facut decat sa-i vorbesc urat si sa o evit. Ma intreb ce-i cu acest sentiment? L-am mai avut candva insa nu stiu unde.”
-Sasuke, a trecut atat de mult timp de atunci. Ma intreb daca vom reusi sa o aducem inapoi. Bunica Tsunade a spus ca de cand s-a furat pergamentul nu s-a mai auzit nimic de Akatsuki, spuse blondul cu o urma de tristete in voce.
-Nu-ti fa griji! Vom reusi sa o aducem inapoi, spuse Sasuke foarte serios. Blondul il privi surprins, dupa care ii zambi. Acum era sigur ca vor reusi sa-si recupereze colega si prietena.
FICURILE MELE:

Dincolo de secrete:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=2261

Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvăluite *Saku love Sasu*:
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=1913

Suspinuri în culori de vară [yaoi, drama]:
http://www.animezup.com/forum/showthread.php?tid=22546

#33
Mi-a placut capitolul asta .
-greseli nu am vazut
-descriere ai avut
-dialog ai avut
-imi place mult ca Itachi are grija de ea
-si acum a inceput sa imi placa si de Deidera
Abia astept urmatorul next si te rog sa imi dai un pm cand mai pui next la unul din ficurile tale , by3 .

#34
Salutare!
Imi place mult capitolul asta, la fel ca si intregul fic.
Am ramas surprinsa de reactia pe care a avut-o Sakura atunci cand Deidara si-a pus capul pe poala ei iar ea a ramas la fel de calma.......ma gandeam in timp ce citeam ca daca Sakura nu s-ar fii obisnuit cu comportamentul baiatului acum el trebuia ca sa isi ia la revedere de la viata :))

La fel de surprinsa am fost si de ce a spus Sasuke.....ca ii duce lipsa. Sincer chiar nu ma asteptam la asa ceva.

Deabea astept ca sa vad cum evolueaza lucrurile si in capitolele urmatoare.
Pana atunci JA NE :bye:
Well there's a million other girls who do it just like you
Looking as innocent as possible to get to who
They want and what they like it's easy if you do it right
Well I refuse, I refuse, I refuse!

[Imagine: 365634ruvpqmirb5.png]

[Imagine: logosimple.png]


#35
Wow, capitolul a fost superb si ce m-a impresionat cel mai mult a fost modul in care Sakura si-a schimbat atitudinea; la fel ma surprinde si reactia lui Sasuke care nu credeam ca o sa isi dea seama cu-adevarat vreodata de ce simtea colega lui. :-)
Greseli ... nu era decat una mica :D : de cat-decat, cel mai sigur la tastare, iar in rest nu am ce comenta. Ai de toate si se vede ca pui multa atentie in ceea ce faci. Felicitari si astept continuarea! ;))

#36
Heyaaaaaaa...cum zice sys:))...am trecut si eu pe aici

ador povestea in intregime... originalitatea apare in fiecare capitol...
singura greseala pe care am vz:))...poate au mai foat dar nu le-am dat atentie
Vom reusi sa o aducem inapoi, spuse Sasuke foarte serios.-Vom reusi sa o aducem inapoi! spuse Sasuke foarte serios.
Deidara..nemernic mik:))...prea originala faza
Descrierea mi se pare destul de buna...dar mereu exista lok de mai bn(eu vb aia care st varza la subiectul asta)
Nu ai abuzat de dialog si nu a fost sec delok
Atitudinea lu' Itachi e foarte marfa...adik el grijului...cva nou
Si park Sasuke isi da seama ca o iubeste pe Sakura

Cam atat am avut de spus :Bye: :*...hai cu nextul...!!!
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#37
Well....mie imi place
A fost un cap frumos.
E amuzant ac Itachi o apara pe fata si imi place comportamentul blondului
Decsriere ai avut,greseli de tastare nu am vazut si dialogul nu a fost sec.
Ce pot sa spun....astept nextul

#38
Imi place foarte mult ficu' tau! E chiar foarte original.
Nu pot sa cred cat de neastamparat e Deidara:)) Mi-a placut la nebunie faza asta:
Citat: Deidara o privi pe tanara si observa ca adormise. Se ridica si o intinse pe canapea dupa care o inveli. Blondul se apleca langa canapea si o privi atent pe Sakura. Ii dadu cele cateva suvite de par care ii cadeau pe chip si o sclipire ciudata ii aparu in ochi. Un mic zambet ii aparu pe chip, dupa care se apropie incet de buzele fetei, vrand sa o sarute. Ii simtea respiratia inceata si calda a tinerei si se inrosi usor. Cand era gata sa o sarute simti un pumn in cap si se ridica brusc.
-Ce crezi ca faci? Intreba Itachi care il privea destul de nervos. Langa el mai erau Pein si Kisame.
-Aaa, pai…aaa nimic. Vroiam sa vad daca mai respira, spuse Deidara frecandu-se in cap si cu o privire nevinovata.
-Ar fi bine sa nu mai ai astfel de ganduri sau s-ar putea sa vezi daca mai respiri tu, spuse Itachi serios. Kisame si Pein erau amuzati de reactiile colegului lor neastamparat.
-Bine, bine! Insa nu faceam nimic rau, spuse blondul dupa care se duse in camera lui. Pein il intreba pe Itachi cum decurgea antrenamentul Sakurei, iar Kisame se aseza pe un scaun.
Dialogul a fost bun si pus unde trebuie. Nu ai facut abuz de el si asta imi place foarte mult!
Naratiunea...nici nu am cuvinte cat de mult mi-a placut!
De descriere nici nu mai pun problema!
Nici nu mai stiu ce sa mai scriu pentru ca nu e nimic de criticat! E un fic perfect din punctul meu de vedere.
So...acestea fiind spuse:
-Astept cu nerabdare nextuuuu'
-Bye and kiss you:-*
Psihologu' mi'a zis ca's nebuna, da' vocile din cap imi spun ca nu e adevarat
Nu te deranja...sa ma deranjezi...!
[Imagine: chibi_2903.gif]
, chibi-ul lui Tasha

Imi trebuie bombonele ca sa cresc... Imi dai si tu una?888

#39
ficul e foarte complex! il ador!
imi place ca nu ai copiat pe nimeni!bravo!
Deidara are foarte mult tupeu =))
ma mir cum de nu il plezneste Sakura :??
oricum, super ficul!!!
astept nextul cat mai repede posibil!!!!
ja nee :*
kuzezz



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Secrete Magice Kyandi. 1 1.958 20-05-2012, 01:47 PM
Ultimul răspuns: Diz
  Casatorie, aventuri, sentimente ascunse si replici acide Lexxu 6 3.292 04-03-2012, 12:16 AM
Ultimul răspuns: Diz
  Talente ascunse... Uchiha_Shana 2 2.764 23-05-2011, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Intentii ascunse matzaplouata 16 7.750 16-01-2011, 04:49 PM
Ultimul răspuns: Arashi
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.857 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  In bratele iubiri(Sasu-Saku) Elina 15 14.287 09-07-2009, 04:54 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sasu Saku Love Story! Kiddo 3 3.659 30-05-2009, 08:26 PM
Ultimul răspuns: ▌▒ Zยzzααα ▒▌
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.593 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  Sentimente ascunse Yaku-chin 4 4.441 12-04-2009, 08:16 PM
Ultimul răspuns: myuu
  A Naruto Love Story Kazuki 18 20.126 25-02-2009, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Kazuki


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)