Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
da
77.27%
17 77.27%
nu prea
22.73%
5 22.73%
Total 22 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Calea spre dragoste (Sasu-Saku)

#1
Disclaimer:Nu detin nici un personaj(inafara de cele create de mine) ce apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul Naruto si nu fac profit de pe urma acestor personaje/intamplari.
Sper sa va placa...
mam gandit(sau mai bn zis sys sa gandit) la mai multe titluri..voi alegeti care va place dintre cele 3 :P...:a ta pt todeauna..si altul...in cautarea fericirii
Emo kid....

Viata e cruda, distruge totul in jur. Fi puternica si mergi mai departe. Daca vei cadea ridicata, daca nu vei reusi esti pe drumul spre moarte. O fata de 17 ani isi traieste viata dupa proprile regului. Daca a cazut se ridica si merge mai departe. Nici odata nu s-a lasat. A fost mereu genul de copil batut de soarta. Mereu singura intr-un mare oras. Si-a castigat singura existenta de la moartea parintilor. O duce destul de bine cu ajutorul contului din banca lasat de tatal ei. Invata destul de bine... E genul de fata rea. Destul de retrasa. In clasa este numita emo kid; cea ce e adevarat deoarece este destul de emonista. Dar nu se taie pe maini nici odata, acest lucru i se pare o prostie. Imbracamintea ei iti da fiori. Toata garderoba este neagra. Foarte rar roz si verde care sunt imbinate cu alta imbracaminte neagra. Nu are prieteni si nici nu isi doreste. Pare ca viata ei este oribila; insa daca te obisnuesti cu ea nu este asa. Fata asta se numeste Sakura Haruno. Frumusetea ei o face sa fie foarte dorita de catre baieti; in ciuda comportamentului. Parul ei roz ii da un aer de inocenta in acea ceata de negru nesfarsit. Ochii ei de un verde pur ii completeaza imaginea dandu-i parca viata. Sakura se indrepta catre scoala cu pasi marunti...
-Al dracu an de scoala! spuse ea.
In sfarsit a ajuns in curtea scoli. Aceleasi fete zambitoare care tot chicoteau. Insa in acel an Sakura a remarcat 3 persoane necunoscute. Doi dintre ei stateau pe banca, o fata si un baiat. Fata avea parul negru care la soare iti dadea putin impresia de albastru inchis; cu ochi de un mov deschis si sters. Incredeibil de vesele cea ce o facea pe Sakura sa o doara capul. Si un baiat blond cu ochi albastri ca si cerul. Avea un zambet larg cea ce o facea pe rozalie sa se strambe mai mult. Sakura isi indrepta privirea catre cel de-al treilea necunsocut. Acesta statea rezemat de un copac. Parul lui putin ciufului ii dadea un aer rebel. In ochii lui de onix te puteai pierde; ca intr-un abis. Sakurei ii placeau ochii acestuia. fata lui nu schita nici un zambet. Era imbracat intr-o pereche de blugi si un tricou negru.
-Cel putin nu o sa fiu singura ciudata din scoala! spuse ea in soapta.
Mai erau 10 minute pana se suna. Rozalia cauta cu privirea o banca libera. Spre dezamagirea ei singura banca libera era chiar fata in fata cu a celor doi zambareti.
O dureau picioarele asa ca se indrepta catre banca si se aseza jos. Baiatul de langa copac o cam sorbea din priviri. Cand cei doi de pe banca au vazut-o sau gandit sa faca cunsotinta.
-Hei buna! Numele meu este Hinata, el este Naruto iar cel din spate este Sasuke.
-<Hm! Sasuke ce nume marfa!> gandea Sakura.
-Asa si? Ma rog numele meu este Sakura! Nu ai vrea sa stai langa mine! Tu chiar nu ai auzit de emo kid al scolii asteia? Pentru propria ta curiozitate, eu sunt! Nu cred ca vrei sa iti strici imaginea din prima zi, nu?
Naruto se departase deja cativa pasi. Cand Sakura il vazu incepu sa chicoteasca.
-Vezi! Prietenul tau e mai inteligent, el deja fuge...! of Doamne... ma uit in fata de vad pe tine, ma uit in dreapta te vad pe tine, ma uit in stanga te vad pe tine, da mai date dracu odata din fata mea ca imi iei soarele!
Sakura spusese asta doar ca sa o indeparteze pe Hinata de ea. Nu dorea sa mai strice imaginea cuiva. I se putea citit pe fata.
Insa spre surprinderea rozaliei si a celor doi baieti, Hinata nu se indeparta de acel loc.
-Ce vrei sa iti fac ca sa pleci? intreba destul de iritata Sakura.
Hinata nu mai spuse nimic. Se aseza langa Sakura. Cand sa spuna ceva o fata cu parul blond o prinse de mana si o trase spre ea. Acea fata se numea Ino. Blonda o trase pe Hinata destul de departe de Sakura. Naruto o saluta cu jumatate de gura pe rozalie si pleca dupa cele doua.
Sakura rasuflase usurata ca scapase de acea fata. Dar pentru cat timp...?
De la departare Sasuke urmarise cu interes tot ce se intamplase. Se indrepta catre Sakura si se aseza pe banca.
-Tu ce mai vrei? intreba total iritata rozalia.
-Papusa, nu mai fa pe dura! spuse brunetul.
Sakura se ridica nervoasa de pe banca si ii dadu o palma brunetului. Toata lumea din curtea scolii ii privea acum pe cei doi. Obrazul lui Sasuke era inca rosu. In cealalta parte a curti Ino si ceilalti doi priveau uimiti scena.
-Tu nu sti ca nu e bine sa vorbesti cu emo kid? intreaba blonda.
-Si de ce ma rog? raspunse Hinata printr-o alta intrebare.
Naruto statea si asculta doar ce se vorbeste. Ochii lui erau indreptati catre Sasuke si Sakura.
-Pur si simplu, cei care vorbesc cu ea sfarsesc rau! Toata veselia lor parca dispare! Spuse blonda dupa care pleca.
Intre Sasuke si Sakura admosfera se incinsese intr-un mod negativ.
Ceilalti au hotarat ca pentru binele lor era mai bine sa nu se mai uite la acea scena. Nu doreau sa ia o bataie zdravana de la emo kid; sau mai rau de la cel nou venit.
Sasuke o prinse puternic pe Sakura de mana si o trase in spatele scoli, feriti de privirile curioase. Ii lipi corpul de peretele rece...
-Papusa, cu cei ca mine nu te pui! spuse brunetul iritat de palma rozaliei.
-Am avut deaface cu alti mai rai! Apropo ratatule ai uitata ca am picioarele libere?
Cu aceasta ultima remarca Sakura il lovi cu piciorul pe Sasuke la mandria lui. Acesta ii dadu drumul fetei si se dadu cativa pasi in spate. Dupa care isi tinu mainile in dreptul prietenului.
-Ce ratat! Invata sa lupti inainte sa te pui cu mine! spuse Sakura dupa care incerca sa plece.
Brunetul o prinde nervos de abdomen. Sakura avea destula experienta in luptele de strada. Se elibera din stransoare si ii dadu un picior in abdomen. Brunetul scoase gemete de durere. Se sprijini cu o mana de zid. Sakura isi lua jacheta de pe jos si pleca.
Cand ajunse in dreptul multimi de elevi striga...:
-Cineva sa mearga sa il culeaga pe Sasuke de pe jos! Nu cred ca mai poate sa mearga singur!
Sakura trecu prin multimea de elevi care se departa de ea. Toti elvi gandeau acelasi lucru:'inca o victima a lui emo kid'. Naruto si Hinata auzin remarca ei se grabira sa vada daca Sasuke e bine.
Naruto il ajuta pe brunet sa se ridice. Din fericire din anumite motive Sakura nu lovi asa puternic.
-<La dracu, ma batutu o fata! Chiar imi place papusica asta!>...
To be continue...
Sakura: http://media.photobucket.com/image/gothi..._negai.jpg

alta nu am gasit:))..am gasit dar erau urate
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#2
Wow......
Ce misto capitol :yes:
Se pare ca se incing spiritele :))
Sunt curioasa sa vad cum va si in continuare :D
Greseli de tastare nu am vazut . Descrierea , dialogul sunt foarte buna doar ca se mai putea pune ceva dialog.
Ja ....si pune cat de repede poti urmatorul capitol......ca de cu :crazy:

#3
"Fi"= fii

"regului"= reguli

"Incredeibil"= incredibil

"cea"= ceea

"ciufului"= ciufulit

"sau"= s-au

"cunsotinta"= cunostinta

"date"= da-te

"deaface"= de-a face

"uitata "= uitat

"elvi"= elevii

"auzin"= auzind


Bun
Fic nou sis;;)
Imi place:D....greselile de tastare le-am mentionat.....descrierea....minunata....dialogul...e super si nu e sec...ideea....trasnet:x...e originala:x
Saku fi fata dura...emo kid:X...si ieu is intr-un fel:))....Hina nu te lasa....nu o lasa pe Saku:x
Astept nextu' sis:x
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#4
sysu ejti sooper...nam ce comenta
bv Sakura=))....aolo dar cred k la durut:-s
imi place totul
app te bat:-l...dc nai poos unul din titlurile mele ha?:-s
in fine^^
bye bye
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#5
Ok, greselile de tastare si verbele, respectiv substantivele terminate in "i" vad ca au fost deja corectate. Poate a mai ramas ceva:


Daca vei cadea ridicata, daca nu vei reusi esti pe drumul spre moarte. -> din cauza ca n-ai pus semnele de punctuatie corespunzatoare, ai sarit cuv si ai gresit un cuv nu se intelege nimic din enuntul tau -_-' try this: "Daca vei cadea ridica-te. Daca nu vei reusi inseamna ca esti pe drumul spre moarte."

proprile -> propriile

Nici odata -> Niciodata

este numita emo kid -> este numita "emo kid"

nu se taie pe maini -> sa te anunt ca daca te tai pe maini nu iti faci nicun rau? cel mult scapi de firele de par :-j poate "nu isi taie venele"

in ciuda comportamentului. -> chestia asta n-are nicio logica o.o' ah, daca spuneai "Frumusetea ei o face sa fie dorita de baieti, in ciuda comportamentului" intelegeam si eu ceva

Al dracu -> Al dracu'

Fata avea parul negru care la soare iti dadea putin impresia de albastru inchis; cu ochi de un mov deschis si sters. -> 1. Trebuiau legate 2. Exprimarea, daca-mi permiti, e jalnica

Incredeibil de vesele cea ce o facea pe Sakura sa o doara capul. -> nicio logica, exprimara ca *ahem* + "ceea"

Si un baiat blond cu ochi albastri ca si cerul. -> ce-i cu el? o.o n-ai predicat aici

Spre dezamagirea ei singura banca libera era chiar fata in fata cu a celor doi zambareti. -> Spre dezamagirea ei, singura banca libera era chiar fata in fata cu a celor doi zambareti.

se aseza jos -> poate sa se aseze si sus? ;;) [ practic, da, poate, dar aici vorbim de altceva :)) ]

sau gandit -> s-au gandit

-Asa si? Ma rog numele meu este Sakura! -> -Asa, si? Ma rog, numele meu este Sakura!

nu sti -> nu stii

Ii lipi corpul de peretele rece... -> de ce puncte de suspensie? o.o

Am avut deaface cu alti mai rai! Apropo ratatule ai uitata ca am picioarele libere? -> Am avut de-aface cu altii mai rai! Apropo, ratatule, ai uitat ca am picioarele libere?

o prinde nervos de abdomen ... ii dadu un picior in abdomen -> se putea fara o repetitie? xD

Cand ajunse in dreptul multimi de elevi striga...: -> 1. "multimii" 2. De ce puncte de suspensie? o.o'

Naruto si Hinata auzin remarca ei se grabira -> Naruto si Hinata, auzind remarca ei, se grabira

ma batutu -> m-a batut


Ok, astea au fost greselile.

Nu vreau sa te jignesc, insa ceea ce ai scris tu la inceput nu mi se pare ca descrie chiar asa de bine un emo. Mai ai mult de lucru.

Apropo, " < > " semnifica gandurile unui personaj, corect? Cum pui tu linie de dialog inaintea gandurilor? o.o"


:bye:
[Imagine: thekillers.png]

#6
am pica si pe aiaci
ficul imi place deoarece ai facuto pe Sakura emo
greselile de tastare s-au mentionat mai sus
eu una vreau nextul re-pe-de

#7
yoy ficul asta imi place...sakura park ma reprezinta...si eu am o parte emo si sunt ciudata clasei
greselile au fost spuse asa k nu le mai repet
tot ce pot spune este ca de abia astept urmatorul capitol
spor la scris^_^
[Imagine: tumblr_lo65w6rqUy1qfkfkho1_r1_500.gif]
He is mine...so don't touch him.

Juliette, chibi-ul lui Sadic Juliette

#8
Cum tocmai eu nu puteam lispi din peisaj :P ; stii cum sta treaba, ai o problema, vrei sa ma omori, fa-o pe mess :P




Viata e cruda, distruge totul in jur. Fi puternica si mergi mai departe. Daca vei cadea ridicata,Ridica-te daca nu vei reusi____Virgula, sa nu uiti esti pe drumul spre moarte.Ai trecut prea repede de la o actiune la alta O fata de 17 ani isi traieste viata dupa proprile regului.reguli Daca a cazut se ridica si merge mai departe. Nici odata nu s-a lasat. A fost mereu genul de copil batut de soarta. Mereu singura intr-un mare oras. Si-a castigat singura existenta de la moartea parintilor. O duce destul de bine cu ajutorul contului din banca lasat de tatal ei. Invata destul de bine... E genul de fata rea. Destul de retrasa. In clasa este numita emo kid; cea ce e adevarat deoarece este destul de emonista.Kid -__- de ce implici alte genuri / stuff u know in poveste, in fond nu ai cum sa implici asa ceva, in fic naruto/. Dar nu se taie pe maini nici odata, acest lucru i se pare o prostie.M-ai luat cu teoriile de viata, ce face si ce nu. Deci, ai o problema cu bagarea anumitor detalii in fic. Imbracamintea ei iti da fiori. Toata garderoba este neagra. Foarte rar roz si verde care sunt imbinate cu alta imbracaminte neagra. Nu are prieteni si nici nu isi doreste. Pare ca viata ei este oribila; nu punct si virgula, doar virgulainsa daca te obisnuesti cu ea nu este asa. Fata asta se numeste Sakura Haruno. Frumusetea ei o face sa fie foarte dorita de catre baieti; in ciuda comportamentului. Parul ei roz ii da un aer de inocenta in acea ceata de negru nesfarsit. Ochii ei de un verde pur ii completeaza imaginea dandu-i parca viata. Sakura se indrepta catre scoala cu pasi marunti...


Ai tendinta sa pui punct si virgula acolo unde trebuie doar vorgula, in rest bizar mi s-a parut ca nu stii cum sa introduci anumite lucruri, detalii stuff ya` know in text, asta ce imi zice? Imi zice ca ai idei multe, bune, dar nu stii cum sa le introduci.

-<Hm! Sasuke ce nume marfa!> gandea Sakura.
well nu am nimic impotriva argourilor si jargourilor, dar ya` know parte din eticheta oricarui fic.

da mai date dracu odata
tsk tsk tsk cum scrii 'date'? da-te

Ai repetat intr-una 'emo kid' doamne biata sakura, zici ca are raie O>o de fug toti de ea. =))

-Cineva sa mearga sa il culeaga pe Sasuke de pe jos! Nu cred ca mai poate sa mearga singur!
=))) =))) doamne mi-a placut la nebunie asta :))

cam asta ar fi. Ely-chan-sys ti-a zis detaliile.
-

#9
Mz pt comm-uri...,sfaturi si bn inteles critici :Love:

acum nextul: Ingerul de sub masca.

Dupa ce il ajutara sa se ridice de jos pe Sasuke, cei trei au mers in clasa. Pe holurile mari si intortochiate te puteai pierde. Intr-un final au ajuns in sala de clasa. Surpriza !
Sakura statea plictisita in banca a 2-a asteptand sa inceapa ora.
Cand privirea brunetului sa intalnit cu cea a Sakurei pe buzele ambilor adolescenti a aparut un zambet mic.
Cei trei nou veniti sau uitat prin clasa dupa locuri libere. Naruto si Hinata sau asezat la ultamia banca libera iar Sasuke a observat ultimul loc liber din toata clasa chiar langa Sakura.
-Se pare ca m-am pricopsit cu tine ! spuse Sakura.
-Hai papusa, bucurate si tu putin! raspunse Sasuke.
Sakura se ridica in picioare indreptanduse spre Sasuke.
-Pe cine faci tu papusa ? spuse ea iritata de noul alint primit.
Cand pumnul Sakurei era gata, gata sa faca contact cu fata brunetului intra profesorul in clasa. Mica lor disputa a fost oprita iar ora continua. Profesorul scria la tabla incontinu. Toti elevii erau plictisit. Unii nici nu mai scriau. Se jucau cu pixurile sau trimiteau biletele.
Sakura isi scoase mp3-ul si asculta muzica. Sasuke vazand ca fata nu era atenta incepu sa o pipaie pe picior. Sakura se abtinu foarte mult sa nu il ia la bataie. Insa nu vroia sa mai faca o vizita la directoare. Intr-un final se sunase. Ca sa nu ii vada moaca satisfacut a lu’ Sasuke, rozalia fugii la baie. Era atat de nervoasa incat a dat cu pumnul in oglinda spargand-o si facandusi o rana dureroasa la mana.
< La dracu, cred ca il plac !>
Cand iesi de la baie rana inca ii sangera. Sakura nu o baga in seama si merse catre clasa. Picaturi rosi cadeau pe cimentul rece. Ceilalti elevi care erau pe hol se uitau la rana Sakurei si la picaturile ce se loveau brutal de ciment.
Pauza mai dura 7 minute…
___________________________________________________________
Cand Hinata ii vazu rana de la mana lua o cutiuta in care avea cativa plasturi. Se indrepta catre rozalie cu gandul sa o ajute….
-Ce vrei sa faci ? intreba rozalia.
-Iti curge sange, trebuie bandajata rana ta ! Apropo, cum ai facut-o ?
-In primul rand lasal sa curga ! In al doile rand, am lovit oglinda de la baie si am spart-o !
Hinata nu mai spuse nimic, ii lua mana fie ca a vrut rozalia fie ca nu si o bandaja. Din gura Sakurei a iesit un multumesc scurt si fara vlaga. Era primul cuvant pe care il spusese Hinatei fara duritatea din glas. Cand Sakura vru sa plece, o mana calda o prinse pe a ei.
-De ce vrei sa pari dura ? intreba fata.
-Am jurat ca nu mai plang…din acea clipa ! dupa ce ii raspunse ,Sakura se indeparta lasand-o pe Hinata in ceata.
Sasuke statea in banca ; era destul de departe. Cu toate astea auzise si vazuse toata scena.
Cand Sakura a ajuns in banca, intoarse privirea pentru a nu intalni ochii de onix. Sasuke obsevand-o o trase de mana facand-o sa cada pe scaun.
-De ce te-ai lovit ? intreba brunetul.
-Pai ca sa se mire prostii care intreaba ! raspunse Sakura.
< Aolo, daca ma mai priveste asa ma face sa zbor ; ce ochii superbi are.>
-Papusica, lasa fata asta dura pentru altii !
In urmatorul moment buzele brunetului le acapara pe cele ale Sakurei.
Daca privirea lui o facea sa zboare, asta sigur ar fi omorat-o.
Sper ca il comentati si pe asta la fel de molt ca pe primul...
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#10
eeoeoeoeoeoeo
aja...myB-)..
pai da mie mi se pare cv sooper tare...nu am cuvinte sysu':X
imi placeB-)
pai ajtept nextu ji npk pt inspiratie:>
o yeah....eo iam dat inspiratie:>
app sak sak k st prima sak:>
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.335 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.608 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.640 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.668 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Spre ziuă Panzer 1 1.741 22-04-2011, 07:26 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.706 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.170 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Drumul spre apocalipsa Drama Queen 7 4.410 27-07-2009, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.148 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.040 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)