Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Drumul spre apocalipsa

#1
Sayo:hey ya gurls m-am hotarat si eu sa postez.
Sayo;s ego:i-a trebuit moolta vointa pentu ca e foarte......
Sayo:ce spui tu despre mine..ha?
Sayo's ego:vroiam sa le spun ca esti incepatoare si ca ar trebui sa isi dea cu parerea despre ficul tau
Sayo:aham...so let's started
Niste poze intai
[Imagine: 290-1.jpg] Itsuky
[Imagine: images.jpg] Risa
[Imagine: 6241a4e8.jpg] Shijy
[Imagine: anime_boy.jpg] Matsuji

1. Noua si patruzeci de minute.Itsuky se agita is banca sa intrebandu-se de ce nu vine pauza de masa mai repede.Risa,buna lui prietena si colega de banca incearca sa il potoleasca,insa in zadar deoarece taifunul s-a ridicat din banca si a inceput sa tipe ca el vrea sa vina pauza.
-Doamne da ce-ai baiatule? Si asa trebuie sa ascult ce abereaza profesorul asta asa ca crede-ma ca nu mai am chef si de zbieretele tale tampite
-Domnule Itsuky ore de detentie iar tu domnule Shinjy ai spus ceva?
-Da tu chiar asa de surd esti incat nu mai auzi ce spun,batrane?
-Hei omule,lasa profesorul in pace sa predea ce are de predat pate unii mai vor sa si auda! isbucti Matsuji,cel mai calm si cel mai inteligent copil din clasa.
-Domnule profesor va rog sa nu ii dati ore de detentie lui Itsuky,incepu sa planga Risa.
-Suficient!Toti aveti ore de pedeapsa,si fara smiorcaieli daca se poate.
Ziua trecu fara alte incidente isa se ajunse la detentie.Cei patru trebuiau sa mai ramana doua ore la academie.
-HUh...da ce am mai facut si de data asta?Mi-era doar foarte foame.
-Of Itsu-kun,trebuie sa inveti sa te potolesti,ii spuse Risa calma.
Discutia lor fu intrerupta de profesor.Acesta ii anunta ca erau cativa elevi care se poarta foarte ciudata si ca drept pedeapsa ei trebuiau sa investigheze.
-Dar nu ne-ati dat deja ore de detentie? intreba Matsuji
-De fapt toate orele de detenti se termina pentru voi daca acceptati ceea ce v-am zis.
- Hmpf...cred ca va trebui sa lucram ca un grup,continua acelasi Matsuji.
-Daca e vorba de scapatul de aceste ore ingrozitoare eu ma bag,intra in discutie Itsuky.
-Esti prietenul meu cel mai bun si nu pot se te las singur in treaba asta,spuse Risa.
- Cred ca o sa avet nevoie si de mine,in caz ca apare prea mult sentimentalism, spune pe un ton ironic Shijy.
- Grupul a fost facut si nu cred ca trebuie sa ne mai complicam cu nume si chestii dintre astea.Ar fi mai bine sa ne ocupam doar de caz.Fiti amabil si prezentati-ni-l mai clar,domnule profesor.
- Sigur ca da,Matsuji. Zece elevi din scoala noastra se comporta foarte ciudat si e datoria voastra sa vedeti ce pun la cale.O sa va dau fisele lor mai tarziu.
-Si ce facem cand aflam?
-Risa intotdeauna am crezut ca esti o eleva perspice si se pare ca nu m-am inselat.Chiar ma asteptam sa pui aceasta intrebare.Cand aflati ce e petrece puneti capat problemei fara sa se afle in academie.Inteles?
- Da domnule! spusera cei patru in cor si dupa aceea plecara spre casele lor
* * *
gomene daca e prea scurt
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#2
is banca - in banca
Citat: Risa,buna lui prietena si colega de banca (,) incearca sa il potoleasca,insa in zadar deoarece taifunul s-a ridicat din banca si a inceput sa tipe ca el vrea sa vina pauza.

1. colega de banca(,)incearca sa il
2. taifunul s-a ridicat de pe locul sau si a inceput sa tipe
3. A inceput doar din atat sa planga Risa? Puteai sa spui ' interveni trista Risa '
4. Ai dialogul putin cam sec si treci prea repede de la un sentiment la altul sau de la o discutie la alta.
Nu stiu despre ce este vorba in ficul tau dar cred ca ai grabit putin actiunea fara sa ne spui prea multe despre personaje. Poate gresesc, dar asta este impresia mea. Sper sa nu te descurajez. Incearca doar sa dezvolti putin mai mult dialogul si sa bagi si putina descriere, putina pentru inceput. Cand spun sa dezvolti dialogul, nu ma refer sa fie mai mult ci din contra, sa prinda esenta discutiei in cateva replici.. restul sa fie ganduri si nararea ta.

Scuze daca am vorbit prostii... sper sa pui mai repede continuarea sa vad si eu ce dracului fac copii aia tampiti pe acolo.. :P

Succes in continuare.

#3
da ma rog (kui lui chrono )
ca tot a venit vorba de ghetii copchii sa spune shi ceva despre ei...si despre fic pentru a linistii apele
Actiunea ficului se concentreaza in jurul celor 4 tineri care pe parcursul cazului descopera ca au niste abilitati speciale care ii vor azuta sa se lupte cu varcolacii(oups se pare ca am dezvaluit ce ascundeau cei zece elevi)
Itsuky este:
-cel mai tanar membru al echipei
-cel mai bun prieten al Risei
-are puterea de a vindeca oricefel de rani
Risa:
-este membra de sex feminin a grupului
-are puterea de a se transforma in fum
Shijy este:
-cel mai misterios membru al grupului
-are puterea de a ii hipnotiza pe ceilalt
Matsujy este:
-cel mai in varsta
-liderul echipei
-cel mai destept
-cel mai puternic
-are abilitatea de a omora dintr-o singura privira
-viitorul iubit al Risei
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#4
Foarte promt :) Bravo. Ma refeream sa descri in fic. Nu mie personal. Ma refeream sa le incadrezi o mica descriere fiecaruia in cadrul ficului. Dar este bine si asa.... fa ceva si scrie continuarea.... :) Chiar vreau sa vad unde te duce imaginatia.

Succes si sper ca nu te-am suparat.

#5
Zyspar only for you
Era o seara destu de linistita,poate prea linistita pentru blonda Risa.In sufletul ei se dadea o batalie intre ratiune si senimente.De cand l-a auzit vorbind pe Matsuji inima ei a luat-o razna.Ratiunea ii spunea sa ramana alaturi de iubitul ei Rick care a ajutat-o intotdeauna si o iubea enorm iar inima ii spunea sa il lase balta caci dracostea ei e ingerul cu numele de Matsuji.Dintr-o data insa a avut un seniment straniu care insa a trecut repede,stia ca cuiva apropiat i s-a intamplad ceva.In mai putin de un minut primeste un telefon de la iubitul ei.Raspunde dar in loc de un "Buna iubito" aude un :"Ajuta-ma Risa sunt la locul nostru"
Desi a simtit ca inima i se rupea in doua blonda s-a imbarbatat si la sunat repede pe Shijy.I-a dat adresa si ia spus ca acolo va trebui sa se afle in mai putin de cinci minute.
Desi era toamna,seara si frig Risa nu s-a chinuit sa isi ia o bluza mai groasa.A fugit in tricoul bleo pe care il ave pe ea deoarece stia co orice minut in plus ar spulbera din ce in ce mai tare sansele de viata ale lui Rick.
Ajunse acolo imediat si la cateva secunde aparura Shinjy insotit de Itsuky si Matsuji.Imediat cei paru intrara intr-un gang si acolo ii gasira pe cei zece elevi despre care le vorbise profesorul muscandul pe Rick.Risa se blocase din cauza spaimei dar baietii au intrat in lupta.Chiar si micul Itsuky stia sa se bata foarte bine.Dupa un timp relativ scurt au reusit sa ii indeparteze pe agresori si sa il ia pe ranit cre din cauza spaimei si a sangelui pierdut lesinase.Risa le-a spus sa il duca la ea acasa deoarece parintii ei sunt plecati in delegatie pentru urmatoarea luna asa ca bietul Rick nu va trezi suspiciunile nici unui parinte.
***
deci..ce credeti???gomene daca e prea scurt sau are prea multe greseli
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#6
sayo`s ego:ce mama dragonilor ai intarziat atata
sayo:uite de aia,are si omu treburi
sayo`s ego:de data asta te iert..si acu ce-i cu capitolu
sayo:pai datorita lui zyspar am schimbat tot planul pentru fic
sayo and sayo`s ego:spor la citit si sa comentati

Risa era in culmea disperari.Ochii ei erau rosi din cauza plansului si avea o durere mare de cap.Spera sa moara deoarece asa nu ar mai suferi vazandu-l pe cel pe care il iubeste chinuindu-se atat de mult.
In alta parte a cartierului micul Itsuky avea foarte multa treaba.Chiar daca la suprafata se afla un baiat foarte copiloros sub aceasta masca se afla geniul in calculatoare.De cand il vazuse pe Rick in acel hal hotara sa se razbune pe cei care i-au facut atat rau prietenului lui si Risei.Se aseja la calculator si accesa baza de date a politiei.Spre norocul lui toti atacatorii aveau cazier asa ca acesta ere un pas catre rezolvarea cazului si razbunare.Printa paginile si ii suna pe Shijt si Matsuji spunandu-le sa mearga la risa deoarece trebuie sa le comunice ceva ce nu se poate discuta la telefon.
Intr-un timp relativ scurt cei patru erau in livingul fetei si discutau cele aflate de brunet.Ceilalti doi baieti erau mirati de schimbare brusca din comportamentul lui insa blonda le-a spus sa nu intrebe nimic daca nu vor sa se termine cu scandal.
La sfarsitul discutiilor sa hotarat ca se vor pune camere si microfoane in casele acuzatilor pentru a afla mai multe.
sayo`s ego:gomene dar e prea scurt
sayo:pai tot ce a fost scris de la inceput si pana acu e doar primul capitol
sayo`s ego and sayo:cum am mai spu speram sa comentati
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#7
I really like this fic:X
greselile pe care le-am gasit:
"In alta parte a cartierului (,) micul"
"foarte copiloros (,) sub aceasta"
"in acel hal (,) hotara"
"atata rau"
"aseja"- aseza;
"norocul lui (,) toti atacatorii aveau cazier (,) asa ca"
"risa"- Risa;
"relativ scurt (,) cei patru"
"schimbarea"
"lui (,) insa blonda"- inainte de "insa" si "dar" se pune mereu virgula^^
"sa hotarat"- s-a;
-incearca sa fi mai atenta la virgule :D si sa faci capitolele mai lungi
bye bye si spor la scris :*:*

#8
Un fic interesant cu o tema care promite destule . :]] Acele mici dialoguri ale tale , sunt pentru a prinde curaj ca sa postezi nextul ? Pai sunt destul de amuzante :] , dar nu isi prea au locul intr-un fic ...
Revenind la continut . Capitolele sunt prea micute , si , daca doresti sa le faci mici , macar stabileste cat vei scrie , daca le scri in word , te gandesti , ar merge o pagina de de word , doua , vezi tu ! Folosesti cam mult dialog si ai cam multe greseli de ortografie , deci ar trebui sa mai verifici odata ce ai scris . Descriere ai avut in al doilea capitol dar cu toate astea mai trebuie sa adaugi ... Naratiunea e buna si nu mi se pare ca grabesti actiunea . In rest , daca vei face niste capitole mai mari si vei fi mai atenta la greseli va iesi un fic bun !
Mult succes in continuare !
Ja ne :* !



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Drumul Peniten?ei Amarna 1 1.647 21-07-2013, 01:04 PM
Ultimul răspuns: Amarna
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.335 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.640 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.678 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Spre ziuă Panzer 1 1.741 22-04-2011, 07:26 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  sasuke si sakura(trandafiri isi croiesc drumul dragostei) sakura_haruno75 1 2.765 29-05-2010, 04:07 PM
Ultimul răspuns: Aly
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.148 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.040 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@
  Calea spre dragoste (Sasu-Saku) Elina 42 25.133 27-05-2009, 04:42 PM
Ultimul răspuns: Elina
  In drum spre un nou inceput EleNusHa 11 5.817 15-05-2009, 04:28 PM
Ultimul răspuns: Axxa.No.Way


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)