Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
da
77.27%
17 77.27%
nu prea
22.73%
5 22.73%
Total 22 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Calea spre dragoste (Sasu-Saku)

#21
nu ati vz ca doar in fata lu' sasuke e normala?.,...poate pt ca simte ca el o intelege..etc..bla bla bla...
ati prins ideea?...si poate pt ca il iubeste..etc ..din nou bla bla bla...:))
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#22
ma bucur ca macar ai pus continuarea.....dar stii ce mai vreau...o alta continuare
ca de nu :onion19:
dialogul nu e sec
descrierea e buna
naratiunea....la fel
capitolul este cam scurt :sad:
cam atat am avut de spus
chuu & gambatte
P.S.VEZI SA PUI MAI REPEDE CONTINUAREA

#23
Nu pot sa uit!

-E..er..erau florile preferate ale mamei!
Sakura isi lasa capul in jos. Tristetea si melanconia au cuprins-o. Pe fata ei aparu un zambet sadic. Pe chipul ei nu se mai distingeau sentimente. Nici tristete dar nici fericire, doar singuratate. Sasuke observa ca ceva se schimbase la rozalie dar isi continua ideea…
-Locuiesti singura ? Unde sunt parintii tai ?
Ce greseala…
In mintea Sakurei si-au facut loc amintiri dureroase. La intrebarile brunetului parca cutite iar fi strapuns inima. Cand in sfarsit ingropase adanc totul…
-Au murit ! spuse Sakura fara vlaga in glas.
Abia acum Sasuke isi dadu seama de greseala comisa. Avea atatea intrebari, dar ar fi fost un chin pentru rozalie sa le asculte. Isi incheie subiectul. Inca o piesa de puzzle pusa la locul ei. Viata Sakurei devenea mai usor de inteles. Dar mai e mult pana la terminarea puzzlelului.
<<La dracu, cand totul mergea bine si ea parea fericita. De ce am deschis eu gura ?>>
Sasuke incerca sa o ia in brate. Usor Sakura se departa respingandu-l.
-Nu am nevoie de asa ceva! Spuse ea pe un ton glaciar. S-a facut tarziu, cred ca ar fi mai bine sa pleci ! spuse rozalia cu acelasi glas ce putea sa te inghete.
Sasuke considera ca e cel mai bine sa o lase in pace, deocamdata. Scosese la iveala fata pe care el a reusit sa o inchida cand s-au cunoscut. O mai privi odata pe fata care ii furase inima. Regreta cea ce a intreabat-o. Pleca intr-un final. Dar cand pleca, cu el pe usa nu a iesit si tristetea ce a cuprins-o pe rozalie.
A stins lumina si se aseza pe treptele reci ale scari. La contactul pieli ei fine cu raceala treptelor un tremurat a cuprins-o… Isi ghemui picioarele, acum statea si doar se gandea. Se gandea la ce traise. La clipe fericite si bucuria pe care a simtit-o. Dar mereu alte amintiri ii invadau mintea. Cand incerca sa isi aduca aminet de clipele frumoase petrecute cu parintii ei, tristetea o cuprindea. Nu gresise in viata asta blestemata cu nimic. Atunci de ce viata ii luase tot ce iubea ?
Se hotara sa se tarasca pana in dormitorul ei si sa se culce. Se schimba cu pijamaua ei formata dintr-un tricou negru si o pereche de pantaloni scurti tot negri. Se baga in pat, dar nu putea sa dorma. Cand inchidea ochii isi vedea parintii. Cu chiu cu vai adormi la ora 5.
A doua zi era inorata. Nori acopereau marea parte din cer. Picaturi reci au inceput sa loveasca asfaltul rece si geamul rozaliei. Se trezi cu greu… Se uita pe geam. Parca acea priveliste ii complete sufletul acum. Cerul plangea de mila ei…
Deoarece nu dormise foarte mult, fata ei arata chiar rau in acea zi. Nici nu se mai ocpa foarte mult cu toaleta. Isi lua ce haine ii picara in mana si se imbraca. Tinuta ei era compusa dintr-un tricou verde, o jaketa neagra si niste blugi negri. Isi pieptana parul si pleca spre scoala. Nici de micul dejun nu avea chef.
Intr-un final a ajuns si in curtea scolii. Daca inainte le era frica celorlalti de ea, acum ii ingrozea. Chiar se vedea ca nu are chef de nimeni si nimic.
Hinata o vazu si vru sa marga la ea, insa Sasuke o opri.
-Las-o, nu cred ca ti-ar sta bine cu fata vanata ! spuse el dupa care se indrepta catre Sakura.
Aceasta il observa dar nu il prea baga in seama. Rozalia s-a enervat cand ii vazu zambetul idiot de pe chip.
-Ce mai vrei si tu ? intreba ea.
-Sa o vad pe Sakura de sub masca asta de gheata!
-E in fata ta !...
gata, nextul...multumesc lu' lexy pt tot:D...(mz ca mai ajutata la corectata)
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#24
uhu:x
cap nou sisule:X
Deci greseli de tastare nu am vazut:d...descrierea...pfff....o ador:x.....dialogul e super....nu e sec...si nici nu predomina....e perfect....capitolul e cam scurt...sa il faci mai mare( de parca eu le mai fac mari:)))
Asa:D...de ce a pomenit Sasuke de parintii Sakurei...offX(...tare curios e....dar ma bucur ca vrea sa o cucereasca:x
Ei sis acestea fiind spuse nu-mi mai ramane sa spun decat ca astept nextu'
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#25
ahhh :x il ador :x
doar ca :-? in capitolul 2 mi s-a parut cam rapida apropierea dintre cei doi...i mean -.- sakura era fata dura si asa, dintr-o data, se trezeste ca-l place :-? puteai sa o faci sa devina mai confuza, etc :-"
mi-a starnit interesul fic'ul tau, so- astept nextul! :x

Ja Ne! :x

#26
ete ca se poate sa scrii frumos asa-i ? :> poate te manac acuma :-w
tsk tsk tsk.
Asa, eu ce sa zic :)) eu nu stiu, doar faptul ca ai scris corect, deci imi place, sunt multumita :]
Imi place cum ai scos in evidenta atitudinea sakurei, in fata lui sasuke.
Se vede ca el o intelege si cate4odata o da in bara [in puii lu' sasuke de ce a deschis el gura, oh sorry trebuia sa te intreb pe tine :)) ]

Capitolul, hai sa zicem mai are nevoie de ajustari la descriere, adica ar fi bine sa mai dezvolti ideile si sa nu mai grabesti actiunea.
sa iti mai imbogatesti vocabularul, asa incat sa folosesti expresii frumoase si cuvinte 'mari'

Boon, in afara de asta, mi-a placut mult cum ai descris la partea in care sakura a devenit nervoasa.
Stii iiti dau in sfat, multi nu il inteleg, desi ar trebui sa suferi sa iubesti, sa simti sentimente cum ar fi tristetea sau fericirea, sau ca ai plans, kestii, alea alea ca sa poti sa-l intelegi.
Atunci cand vrei sa te pui in locul personajelor, cum e acum, in piela sakire, sa te gandesti la un lucru trist, ca sa iti manifesti sentimentele prin scris. O sa fie frumos, avand in vedere ca o sa transmiti sentimentele tale, prin intermediul personajelor.
asta ajuta ;)
-

#27
thx tuturor....cookie mz pt sfat..dar stiam deja partea cu :sa te gandesti la un lucru trist, ca sa iti manifesti sentimentele prin scris....uneori scriu de suparare:))....imi vine asa..
mz inca odata....tin cont:)
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#28
e superrrrrrrrrrrrrr.....imi place la nebunie!!!!greseli....eu n-am vazut
dialogul e bun :X nu este sec
descrierea e super
naratiunea e la fel ca descrierea.....
intr-un cuv doua: Super Tare!
chuu & kissu' :yes: :bye: :love:

#29
am venit si eu pe aici
naratiunea super
dialogul nu e sec
descrierea e ffffff buna
si cam atat as vrea noul capitol repede

#30
Well…un nou capitol..;))

Greselile:
1. si melanconia => si melancholia
2. comisa =>comise
3. cea => ceea
4. A stins lumina si se aseza pe treptele reci ale scari. => O.o…ce propozitie…in propozitia asta ai 2 timpuri si este super aiurea…asta este numai o propozitie dar mai ai multe altele in care schimbi timpurile…inainte sa postezi trece tot capitolul la un timp…asa este >.<..
5. pieli => pielii
6. un tremurat a cuprins-o =>:|..un tremur..
7. Isi ghemui picioarele(.) acum(Acum) statea si doar se gandea.
8. . Nori acopereau marea parte din cer. => acopereau o mare parte din cer..cred ca asa este mai bine… nu crezi?..
9. complete => completa
10. inorata =>innorata …deoarece inainte este prefixul “in” langa cuvantul “nor” deci sunt doi de “n”

Acestea au fost greselile..sunt destul de putine dar se putea si mai putine. Dupa cum ti-am mai zis ai greseli mari la timpuri..repeta-le si inainte sa postezi citeste si vezi ca suna rau si in plus este gresit…Capitolul a fost frumos… abea astept urmatorul capitol..
Daca te-a suparatat comentariul meu da-mi un PM..;))..


Gambate si Kissu..:*:*..
[Imagine: sig.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.335 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.608 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.640 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.679 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Spre ziuă Panzer 1 1.742 22-04-2011, 07:26 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.707 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.172 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Drumul spre apocalipsa Drama Queen 7 4.412 27-07-2009, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.148 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.059 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)