Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
da
77.27%
17 77.27%
nu prea
22.73%
5 22.73%
Total 22 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Calea spre dragoste (Sasu-Saku)

#11
Dupa ce il ajutara sa se ridice de jos pe Sasuke,Pleonasm. Nu ai cum sa-l ridici de sus, asa-i? :)) cei trei au mers in clasa. Pe holurile mari si intortochiate te puteai pierde. Intr-un final au ajuns in sala de
clasa. Surpriza !

Naruto si Hinata sau asezat la ultamiaultima banca
-Hai papusa, bucurate si tugeeez girl -__-" se scrie bucura-te putin!
-In primul rand lasal lasa-l sa curga

asta sigur ar fi facutofacut-o sa zboare !'


Gosh Girl, cat ai la romana, mai mult de 6 nu iti dadea. -__-
Gramatica ta e total intoarsa pe dos, nu mai fa greselilea astea GRAVE de gratica, s-ar zice ca ar scrie un copil de clasa 2-a
Pune mana pe o carte si mai rasfoieste-o ca sa vezi cum se scrie 'lasa-l' etc. Ti-ma dat un exemplu.

In afara de asta, ai un dialog cam sec, pe alocuri, spun pe alocuri. Nu in intregime. Dar descrierea este cam prea rara, si cam seaca.
Unde trebuiie sa descrii:
-sarutul,
-partea cand sakura s-a ranit.
Aici sunt doua momente mega-importante, care ar fi avut nevoie de a.Suspans si b. Descriere.
La tine nu exista asa ceva, remediaza repede situatia asta.
Nu ai deloc descriere, daca da in cantitati mici, ai grija pe viitor la gramtica si nu mai fa greselile alea grave.

gambatte
-

#12
scriitori au voie sa foloseasca pleonasme:P...chiar daca st incepatoare
asa mz de critici..dezi imi vine sa te injur de tot neamul..scz:))
si app...ma doare in cur de cratime:))...ma chinui sa le pun si eu...
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#13
aaaaaa:love::love:

superb

mia placut mult mult mult capitolu:X

abia astept cont:pls:

Succes:bv:

#14
wow wow wow :love: e super...mai ales partea cu sarutul....e mult prea tare...greseli n-am vazut,descrierea e supar,dialogul nu e sec,naratiunea e super dar cred ca mai puteai sa scrii dar e bine si asa....imi place la nebunie....
chuu & kissu & gambatte

#15
Prietenie si mai mult...

Fara sa isi dea seama, Sakura ii raspunse sarutului. Limba brunetului se plimba prin gura rozaliei, facand-o sa tremure incet. Toata clasa se holba la cuplu in devenire. Se puteau auzi susoteli. Auzindui pe ceilalti barfind Sakura il impinse pe brunet. Sarutul se rupse incet…
Fara sa spuna nimic Sasuke se uita la fata Sakurei.
<Zambeste, stiam eu ca ii place !>
Sefa clasei Ino isi facu aparitia. Ii anunta pe elevi ca astazi nu vor mai face ore. Ceilalti si-au luat ghiozdanele si au plecata. Pe hol Sasuke o prinse pe Sakura de incheietura maini.
-Stiai ca saruti foarte bine ? intreaba cu un zambet smecher Sasuke.
-Atunci poate mai vrei sa incerci odata ! raspunse rozalia, dupa care isi uni buzele cu cele ale brunetului. A fost un sarut lung, pe Sakura a lasat-o fara aer. Parca buzele lor nu doreau sa se mai desparta.
-Pot sa te conduc acasa ! spuse Sasuke.
Sakura a aprobat din cap. Pe drum au discutata diferite subiecte. Era incredibil cat de bine se intelegeu avand in vedere ca acum catva momente erau gata, gata sa se i-a la bataie. Brunetul a observat ca strada pe care se afla casa rozalieie era chiar strada pe care statea el. Casa lui era chiar la o distanta destul de mica.
-Sa intamplat ceva ? spuse Sakura.
-Nu, doar ca pe strada asta stau si eu ! raspunse brunetul.
-Am ajuns, aici stau eu !
Sasuke isi ridica privirea si vazu o casa nu foarte mare. Avea culoarea portocliu sters. Era genul de casa mica si modesta. Nu ca alte vile in care te puteai pierde.
Cand intrara Sakura il pofti in sufragerie. Brunetul explora incaperea cu privirea. Era o camera de marime medie. Peretii aveau culoarea crem. Pe mobila era televizorul si o mica biblioteca. Canapeaua din piele avea culoarea peretilor, la fel si cele doua fotolii asezate pe langa canapea. In mijlocul sufrageriei era o masuta mica din sticla. Pe masuta era o vaza cu orhidei. Mirosul lor se raspundea in camera. Rozalia cobora scarile imbracata cu o fusta de blugi si un maieu roz.
-Wow ! Arati superb ! E prima data cand te vad imbracata cu altceva cu exceptia hainelor negre ! spuse ironic Sasuke.
Rozalia zambi dupa care se apropie de brunet. Sau asezat pe canapea si eu mai vorbit. Dupa putin timp Sakura a adus pop corn si sau uitata la un film.
Au inchis televizorul pe la ora 8. Au inceput sa vorbeasca din nou. Se intelegeu asa bine.
-Wow , unde e fata aia dura care era sa imi rupa gatul ?
-Nu ma enerva ca poate se intoarce ! raspunse rozalia.
-Locuiesti singura ? intreba brunetul.
Sakura lasa putin capul in jos, fara a fi observata de Sasuke. Daca iar fi vazut chipul ar fi observat cum i-a disparut zambetul de acum o clipa.
-Da, sunt singura aici ! raspunse intr-un final Sakura.
Observand ca tonul glasului ei sa schimbat Sasuke se gandi sa schimbe cubiectul. Nu sa gandit ca va face mai rau.
-Frumoase flori ! Iti plac orhideile ?
A fost o greseala imensa din partea lui Sasuke…
-E..er..erau florile preferate ale mamei !...Va las in suspan : To be continue!
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#16
my...ce tare...sysu ejti geniala:X
imi place...greseli ti leam corectat pe mess
sak k iar st prima:X
vreau cont. ji sper sa nu ii faci sa se culce k e prea devreme din primul capitol okay:X?
sak sak sak k st prima:X
:>
my my my...o yeah:X
lol...tiam mai zis k e tare?:X

][_, ([]) ][_,
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#17
superb capitol totul este minunat
dar unde este acea emo Sakura ?????????
descrierea si dialogul sunt bune greseli nu m-am uitat
gambate si nextul repede

#18
super capitol,dar cam scurt
greseli nu am vazut
abia astept sa vad ce se intampla in continuare
spor la scris si pune nextu' cat mai repede
''Girls are like apples, the best ones are at the top of the trees. The boys don't want to reach for the good ones because they are afraid of falling and getting hurt. Instead, they just get the rotten apples that are on the ground that aren't as good, but easy. So the apples at the top think there is something wrong with them, when, in reality, they are amazing. They just have to wait for the right boy to come along, the one who's brave enough to climb all the way to the top of the tree..."


#19
frumos....super tare capitolul...descrierea ....exista
greseli n-am vazut
naratiunea:x
imi place...desi este cam scurt....
deabea astept sa vad ce se v-a mai intampla in urmatorul capitol
chuu & gambatte
:love:

#20
Super. Capitolul este cool.
Greseli nu am vazut.
Naratiunea este buna.
Dialog ai si nu este sec.
Descriere ai avut.
In legatura cu Sakura... schimbare cam drastica. Acum est Emo chid acum este o fata normala. Desi trebuie sa recunosc ca imi place.
Astept nextu. Chuuuuuuuuuuuu si gambate.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Un pas spre fericire Dimasika 7 5.337 11-06-2013, 06:26 AM
Ultimul răspuns: Dimasika
  [+18] Calea elfilor - Arcasi de gheata Nywa 12 7.608 07-01-2013, 11:38 PM
Ultimul răspuns: FuNnY bUnNy
  [Naruto] Drumul spre razbunare(SasuSaku) CiokolataxPortocala 6 4.641 10-08-2012, 05:19 PM
Ultimul răspuns: RalucaGabor
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.679 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Spre ziuă Panzer 1 1.742 22-04-2011, 07:26 PM
Ultimul răspuns: aurelyon
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.707 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  Naruto Fic:Secrete ascunse si dezvaluite *Saku love Sasu* Claribel 38 44.172 01-08-2009, 10:25 PM
Ultimul răspuns: xXxAdaxXx
  Drumul spre apocalipsa Drama Queen 7 4.412 27-07-2009, 10:09 PM
Ultimul răspuns: Elusive wolf
  Drumul spre faimă [+18] [ boy x girl ] Lithium-Angel 2 3.149 23-07-2009, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  Scurtatura spre infinit [vampires] Sarra 24 11.074 10-07-2009, 05:25 PM
Ultimul răspuns: D@n@


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)