Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bloody 13 [+16] [crime]

#1
Aceasta poveste se bazeaza pe jurnalul lui Hade Eclair,o criminala in serie.Va avertizez ca aceasta poveste contine scene dure,crude si vocabular indecent pentru unele persoane.Sper sa va placa >:d<

Crima #1:

Jurnalul lui Hade Eclaire

Zi blestemata in care am ajuns aici,inchisa intre patru pereti ai unui sanatoriu de nebuni,fara sa mai am prilejul sa vad lumina zilei in splendoarea ei enervanta si orbitoare,fara sa mai pot purta conversatii plictisitoare cu asa-zisii mei prieteni obositori si cicalitori,fara dreptul la nimic ce-i omenesc si normal ! Stau inchisa aici de mai bine de 2 ani chinuitori si lipsiti de pic de culoare,indopandu-ma cu tot felul de pastille si supusa la interogatorii patetice de trei ori pe zi. Intr-o camera in care zace un pat plin de denivelari,o masa asezata in fata geamului cu zabrele groase de ti-ar trebui un an ca sa tai o zabrea cu fierastraul,iar pe ea un jurnal si un stilou,constitue ‘’bucata mea din Rai’’ in care sunt obligata sa stau ca o ‘’taratura’’ ce sunt dupa cum ma numesc politistii aceia nesatuli de mita si pedepse. M-au aruncat aici cu pretextul ca sunt o ‘’ucigasa in serie nebuna si insetata de sange,fara scrupule si mila’’,dar oare cine e mai nebun dintre mine si nenorocitii aia care au indraznit sa puna mana pe mine ?! Ei sunt,normal ! Am jurat din prima zi in care am calcat aici ca ma voi razbuna pe toti cei care au fost implicati in acest complot impotriva mea,si inca mai jur ca asa voi face. Cand am sa ies de-aici am sa-i prind pe fiecare,pe rand,si am sa-i omor spintecandu-i,aruncandu-le toate organele la gunoi inclusiv inima aceea de tirani si creierul acela in care numai bani exista,si am sa le fierb sangele sa le dau familiilor lor sa bea,am sa-i fac sa moara in chinurile la care m-au supus si ei pe mine aruncandu-ma in grota asta !Au sa vada ei ce inseamna sa te pui cu mine,Hade Eclaire,’’mesagera Mortii’’. Am de partea mea un Inger al Mortii care ma ajuta si imi alina suferinta spunandu-mi mereu :’’razbunarea ta va fi mai dulce decat al lor’’. Ah,cata dreptate poate sa aiba ! Razbunarea mea va fi mult,mult mai dulce decat vor crede ei. Auzi,sufer de ‘’delir’’ si ‘’incapabilitate mintala’’. Nesimtitii aia de jurati au indraznit sa spuna asa ceva despre mine la procesul celor 13 crime pe care le-am savarsit. Daca as fi fost in locul lor mi-as fi tinut gura si as fi facut stanga imprejur . Dar lasa-i,nu-i nimic,putina distractie nu strica. Am langa mine un Inger al Mortii,cel mai puternic dintre ei,cu care am facut un pact in urma cu 13 ani. Nu a plecat nici acum de langa mine,inca mai sta asteptand sa se distreze. Am sa-l distrez zilnic dupa ce scap de-aici,am sa-i arat cine e cea mai puternica fiinta,cea mai nemiloasa si insetata de razbunare de pe planeta asta plina numai de dobitoci printre care si doctorului care se ocupa de mine. Ah,vorbind de lup si lupul la usa.
-Ce vrei ?Iar ai venit sa-mi dai pastile ?Nu le iau,pleaca !
-Nu am venit sa-ti dau pastile Hade,am venit sa te iau la interogatoriu.
-Nu-ti spun nimic !Nici tie nici acelor nenorociti de anchetatori.
-Nu ai incotro,sti bine.
Taci doctor ticnit,taci !Ii aud vocea lui Lucifer.
-Lucifer,ce este ?Vrei sa ma duc cu el ?Dar de ce ?
-Hade,vad ca delirezi din nou. Mai bine am merge.
-Taci am spus!Cum indraznesti sa-l intrerupi de Lucifer?
Lucifer :’’Du-te,vorbeste cu ei,lauda-te cu tot ce ai facut ca doar tu ai fost in stare de asa ceva !Du-te…hai…’’
-Bine,am sa duc. Haide,vin cu tine doctor ticnit.
Doctorul in gand :’’Starea ei se agraveaza pe zi ce trece. Uneori ma intreb daca mai are scapare desii nu prea vad nici una’’.
L-am ascultat pe Lucifer si m-am dus cu Carlos la interogatoriu. Pe drum imi venea sa-l pocnesc rau de tot. Nu mai tacea din gura si-mi spunea intr-una ca ar fi bine sa-mi iau mai des pastilele. Sa te i-a dracu cu tot cu pastilele tale !Cine are nevoie de ele ?!Eu nu sunt nebuna ca tine. Mai bine le-ai lua tu in locul meu. Iar aceeasi camera plina de anchetatori,13 la numar,iar acelasi scaun pe care de 13 ani incoace m-a tot pun sa stau si sa le povestesc cele 13 crime. Deparca vor afla ceva de la mine.
-Sa-o luam de la capat Hade. Poveste prima ta crima,cea de pe 13.01.1993,de la vila familiei Domenico.
Iar acel anchetator gras,barbos si nespalat ce ma intreaba mereu de prima crima. Oare asta nu s-a saturat sa tot vorbeasca ca prostu atata timp ?
-Nu ti-am spus deja de atatea ori ce s-a intampla ?Ce naiba mai vrei sa sti acum ?
-Adevarul Hades !Mi-ai spus numai minciuni iar acum vreau adevarul !
Firai tu sa fi cu adevarul tau. Lucifer,ce sa fac,sa-i spun ?
Lucifer :’’Spune-i,spune-i tot ce s-a intamplat acolo ca doar tu ai fost in stare de asa ceva…’’.
Am sa-i spun Lucifer,voi spune tot ce s-a intamplat cu lux de amanunte ca tu sa fi mandru de mine si de ceea ce-am facut.
-S-a intamplat intr-o zi de vineri pe cand veneam de la scoala…
-Pe atunci aveai numai 13 ani,nu ?
-Pe atunci aveam numai 13 ani cand…
-Si erai in bune relatii cu familia Domenico,nu ?
-Si eram in bune relatii cu familia Domenico cand…
-Si fiu…
-Da ma lasi naibii sa-ti povestesc sau vrei tu s-o faci in locul meu ?
-Bine,gata,te las.
-Aveam numai 13 ani cand am comis fapta asta. La prima vedere nu as fi avut motiv,fiind in bune relatii cu familia asta,fiul lor fiind iubitul meu..
-Exact cum banuiam.
-Ma da tu esti chiar prost ?Ti-am zis sa taci si sa ma lasi sa povestesc daca tot esti atat de curios.
-Gata,am tacut.
-Auzi Ivane,ca anchetator lasi rau de dorit iar ca barbat si mai rau.
-Vrei te rog sa continui povestea ?
-Asa,dupa cum spuneam,nu aveam nici un motiv intemeiat la prima vedere dar nu era chiar asa. Nu aveam numai un motiv,ci chiar doua. Primul :Angello ma insela cu o alta fata pe care o insela cu un barbat ,iar al doi-lea :aveam si inca mai am o misiune de dus la capat. O misiune sfanta data de catre insusi Ingerul meu Negru.
-Bine,bine,cum zici tu. ’’Auzi,viseaza Ingeri Negrii acum’’. Mai departe,te rog.
-Vroiam sa ma razbun pe el si pe familia lui plina de lichele,asa ca,am asteptat sa vina noaptea. Obisnuiam sa dorm in multe randuri la Angello asa ca nu era nimic neobisnuit cu sederea mea peste noapte . Cand m-am trezit,ceasul arata ora 01 :00 dimineata,momentul perfect in care sa-mi pun planul in aplicare. M-am trezit usor fara ca sa-l trezesc si pe Angello,ducandu-ma la bucatarie,luand cel mai mare cutit pe care l-am gasit,intorcandu-ma in camera lui. Sub ochii plini de dorinte si sclipiri al Ingerului meu l-am injunghiat pe iubitul meu de 13 ori in spate,perforandu-i plamanii-oricum erau deja morti de la cat tutun baga in el-lasandu-l intr-o balta de sange. Apoi,m-am dus la parintii lui,luand dupa mine o bata de basseball din fier. Doamna Angela nu era in pat cu sotul ei asa ca am profitat de acest lucru si l-am atacat pe bosorog. I-am zdrobit capul cu 13 lovituri de bata. Dupa ce l-am lasat si pe el cu creierii zdrobiti,am cautat-o si pe baba,care era la baie. Dracu a pus-o sa faca dus la ora aia sa sti. Am intrat peste ea,lovind-o in ceafa cu bata de fier,dand-o cu capul de perete,lasand-o sa moara.
-Gata,am notat tot. Esti sigura ca asa s-a intamplat ?
-Da,sunt sigura. ’’Si in curand o sa urmezi si tu!O sa-ti transez grasimea aia de hipopotam’’
-Am terminat atunci dragi colegi. Relatarea se potriveste intocmai cu scena crimei. ’’Si tot nebuna a ramas’’.
-Acum pot sa plec?Mi s-e face greata cand te vad.
-Da,da,poti pleca.
-Haide odata doctor ticnit. Vreau sa plec cat mai repede de-aici.
Si cu astea fiind spuse,adevarul a iesit la iveala dragul meu Lucifer.
Lucifer :’’Sunt mandru de tine ca doar tu esti in stare de asa ceva…’’.
Sunt atat de fericita sa-l aud pe Lucifer spunandu-mi acele cuvinte. Acum ca am revenit in celula mea,am sa ma odihnesc si eu putin ca doar na,acum poate il vezi pe doctor ca vine sa-mi dea pastile.
-Hade,am venit sa-ti dau pastilele.
Uneori cred ca sunt blestemata.
-Ie-si naibii afara de-aici cu tot cu pastilele tale,doctor ticnit!!!!!
Am aruncat dupa el cu o carte groasa,acesta plecand. Acum pot dormii si eu linistita…

#2
Angello ma insela cu o alta fata pe care o insela cu un barbat- chiar nu am inteles ce vrei tu sa zici aici...poate sunt eu mai grea de cap:P
fara ca sa-l- fara acel "ca"... fara sa-l
Ie-si - se scrie legat, iesi
dormii- dormi, un singur "i"
C-am atata cu greselile de tastare.
Ce pot spune este ca este interesanta ideea, depinde de tine daca o vei face si originala sau nu pentru ca sunt cateva povesti si carti scrise din perspectivele unor criminali. Bine, avand in vedere ca l-ai bagat pe Lucifer in aceasta poveste ofera originalitate fic-ului tau.
repeti c-am de multe ori Lucifer si inteleg ca este suparata si enervata de cei din jur, dar numai asta stie sa spuna?
Oricum m-ai facut curioasa. A, si as vrea sa aflu care este semnificatia numarului 13, asta daca are vreo semnificatie....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Meet My Bloody King [2] Natsuru 24 14.020 28-06-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Michee
  [Naruto] Crime de Craciun Aimi. 5 4.527 03-01-2013, 11:57 PM
Ultimul răspuns: pikab00m
  [Yaoi] Meet my bloody King Natsuru. 40 21.595 26-07-2012, 12:09 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  On the Case [Action, drama, crime +18] Hakusor. 16 9.113 27-04-2011, 11:27 AM
Ultimul răspuns: Nu sunt eu
  Crime ala Filipine Dragonz Eyez 2 2.594 26-04-2011, 01:20 PM
Ultimul răspuns: Ryuu
  Bloody Flowers AnimeliciousAngel 2 2.812 13-03-2010, 02:04 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)