Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Bloody Flowers

#1
Ohayo!Al doilea fic...Mi-e lene sa va spun despre ce e vorba...Va veti da seama!

Personaje:

Emily Coldstrong

Emily este una din fetele lui Savannah,regina vamipirilor.Este sora mijlocie in familia ei.Ea nu suporta ca trebuie sa fie vampir,si sustine ca in afara de pasiunea pentru sange nici macar nu arata ca unul.Poate rezista luminii zilei,crucii si etc.
http://i73.photobucket.com/albums/i240/b...ro_cha.jpg

Anthony Hamilton

Anthony sau ,,Tony'' este un adolescent normal care nici macar nu stia despre existenta vampirilor dar sa joace un rol important in viata unuia.
http://s.bebo.com/app-image/7925766865/5...0/Guy1.jpg

Hannah Coldstrong

Hannah este cea mai mica din familia Coldstrong,deoarece a devenit vampir la varsta de unsprezece ani.Cei din familie o pretuiesc mult mai mult pe ea decat pe Emily,deoarece este mult mai asemanatoare unui vampir.Este foarte tacuta si misterioasa.
http://i235.photobucket.com/albums/ee215...72b8ad.jpg

Savannah Coldstrong

Savannah este regina vampirilor.Nu este o mama prea grijulie.Este foarte vanitoasa si interesata de sine.Mereu a sustinut ca a transformat-o pe Emily vampir,din mila.
http://i1022.photobucket.com/albums/af34...girl32.jpg

Celelalte personaje vor aparea pe parcurs.

Capitolul I: Prima zi

Razele soarelui intrara usor pe fereastra, mangaindu-mi fata.Inca o zi si-a facut aparitia.Ma ridic din pat,cutreierand holurile castelului in toata splendoarea...pijamalei.Castelul in care eu si familia mea locuiesc este unul foarte intunecos si infricosator la marginea dimensiunii vampirilor.
Deodata,Hannah apare in fata mea,ca o naluca:
-Mama vrea sa vorbeasca cu tine.Dute la ea!
-Bine...Sunt curioasa ce vrea.Spun eu indrazneata.
Camera mamei e una foarte mare si spatioasa.Eu zic ca este stil gothic.Dar nimeni in toata familia mea n-a auzit de cuvantul asta macar.
Mama sedea pe patul sau de matase, langa noptiera, privind in jos.Ma indrept usor spre ea cu cea mai serioasa fata pe care o puteam face.
-Da,mama.De ce m-ai solicitat?Am spus aproape,izbucnind in ras.
-Emily,de cand te-am transformat in vampir,tu n-ai muscat pe nimeni.Asta te face o tinta foarte usoara vanatorilor.Pentru a te proteja,te trimit pe Pamant.In dimensiunea aceea,le va fi greu vanatorilor se te vaneze.O voi trimite si pe Hannah cu tine,deoarece,e prea mica.Eu si cu fratele tau mai mare te vom vizita din cand in cand.
Auzind tot ce spusese mama...N-am mai avut cuvinte!Sa fiu oare fericita ca ma duc in alta dimeniune sau sa fiu infricosata?Raspunsul pentru spusele mamei a fost un simplu dat din cap.
M-am dus in camera mea si mi-am facut bagajele,apoi mi-am ajutat surioara sa si le faca.Nu pot sa cred cate haine poate avea un copil de unsprezece ani!
Mama se arata la usa camerei lui Hannah si a deschis portalul pentru noi.Logic ca pe sora mea mai mica, a imbratisat-o si sarutat-o pe frunte,si mie mi-a zis doar ,,Pa!Sa ai grija de Hannah!''.In fine...Drumul catre Pamant a durat doar o fractiune de secunda.
Persoana iubita careia ii spun mama ne-a dat o harta sa ne gasim casa,intr-un cartier numit Beverly Hills.Nu ca n-as stii sa folosesc o harta dar:
-Ne-am pierdut!Ai tinut harta cu susul in jos sau ce?Urla sora-mea ca disperata la mine.
Mda.I-am dat harta.Spre surprinderea mea,a gasit casa.Nu prea arata cu un palat,mai mult...cu o vila.Ne-a fost foarte usor sa ne gasim camerele noastre in casa deoarece,intr-o camera erau postere cu Hannah si scris peste tot:,,Bine ai venit scumpete!'' , iar camera mea:un pat,un birou si un dulap.Voi da in agonie,curand...Hannah nu trebuie sa se duca la scoala,si eu trebuie sa ma duc la liceu!De ce eu?
Dupa ce ne-am dezpachetat,a trebuit sa prepar cina.De parca nu ar fi fost de ajuns,inainte sa ma pun in pat sa am si eu un somn linistit,am gasit un biletel sub perna pe care scria:,,Zambeste!".Ironic,nu?Ei bine,maine va fi prima zi...la liceu!Ma bucur...zic astea pentru ca trebuie sa par vesela.
Luna isi facu aparitia in centrul cerului,avand grija de copii sai,stelele.Pentru sora mea acum e dimineata.Face ture de casa,de ma racaie pe cap.In final,poate adorm...
--------------------
Sagetile luminoase,anuntara ca arcasul auriu,tocmai intra in miscare.Ridicandu-ma usor din pat,ma schimb de hainele de dormit cu splendida uniforma.Imi pregatesc micul dejun,il servesc singura...Sunt obisnuita.In dimensiunea vampirilor era acelasi lucru.Toata lumea dormea numai eu imi faceam ,,toaleta de dimineata''.
Am iesit din casa.Un ,,La revdere!'' sau macar,,Pa!'' ar fi fost bun.Drumul catre scoala trece printr-un parc.Este intr-adevar un parc frumos.Copiii se joaca in lumina soarelui,oameni de varsta mijlocie sau batranii stau pe banci,este un loc perfect pentru desfatarea ochiilor!Da,stiu...vampirilor nu le plac chestii de genul acesta.Tot mergand,ma trezesc in fata unei caldiri imense, numita: ,,Liceul GrangeHills''.Un nume destul de ciudat,dupa parearea mea personala.O sumedenie de elevi se plimba,rad,barfesc.Macar nu va trebui sa am nimic cu nimeni ca sa ma dau de gol.Sunt anumite perioade in care ,nu ma gandesc la nimic in afara de sange si muscaturi,chiar adca n-am muscat pe nimeni,niciodata.
Perfect.Mi-am gasit clasa.Totii ,,robotii'' sunt la locul lor.Voiam si eu sa ma sez pe un scaun dar, o profesoara ma lua usor de mana,si ma tari in fata clasei.
-Bun copii...ea este Emily Coldstrong.Este o fata nou-venita in oras,si sper sa va intelegeti.
Eu nu vreau sa ma inteleg cu nimeni...Caci dupa s-ar putea intampla...Secretul...Vietile lor...In fine,nu conteaza acum!
Ce pot spune:a fost o ora normala...O fata ciudata tot se holba la unghiile mele...Un tip se scobea in nas...Un tocilar isi ascutea creioanele din cinci in cinci secunde,devenind exasperant.Celelalte ore trecusera la fel.Recunosc am inceput sa ma inteleg bine cu ei:radem,zambim,vorbim...Cam asta fac cu toata clasa.Un singur baiat imi atrage in mod ciudat atentia...Il cheama Anthony.Nici macar nu m-a bagat in seama,dar totusi se tot uita ciudat la mine.
S-au terminat orele.Din pacate,nimeni nu sta in apropierea casei,asa ca ma duc singura.Parcul este acum tacut,pustiu si infricosator.Vantul sufla cu putere determinand leaganele sa faca un scartait infiorator...Mai mult alergand,am ajuns acasa.Mi-e sete dar nu vreau apa sau suc.Vreau...acel lichid rosiatic care apartine oamenilor...sange.Trebuie sa beau...
Am fugit din casa,chiar daca am ajuns de foarte putin timp.M-am lasat purtata de instinctul meu.Am ajuns in padure.Ascunsa dupa un copac,imi priveam prada: o femeie blonda de vreo douazeci si ceva de ani,vorbind la telefon.M-am furisat usor in spatele ei...Nu m-a observat.Dintr-o singura miscare,mi-am infipt coltii in grumazul femeii.E...minunat...Femeia cade pe pamantul rece.sangele de pe coltii mei straluceau in amurg.Ma uit in jur...Il observ pe Anthony...stai!Anthony...M-a vazut?Cred ca asta e motivul pentru care sta nemiscat si tremura.
-Anthony...pot explica!
-Ce...ce i-ai facut?
Adevarul e ca nu stiam ce sa spun.Nu puteam spune dintr-odata:,,Stii eu sunt un vampir si imi era sete!''.S-a apropiat de trupul femeii,apoi a fugit.Dupa cateva secunde,mama isi face aparitia!Spre uimirea mea...Nu m-a certat!N-a spus nimic.L-a urmarit pe Anthony,dar nu l-a putut prinde.
-Ma uimesti!Esti cea mai natanga creatura care am vazut-o!
-Mama,dar instinctul...imi era sete!
-Puteai sa te uiti in jur!
-M-am uitat!dar nu l-am vazut!
-Minciuni!Cum poti sa-ti minti propia mama care te-a salvat de la moarte!?
-Dar...Imi pare rau.
Mama a luat-o inainte catre casa.Drumul a fost unul linistit.Nu mi-a mai reprosat nimic,dar nici eu n-am avut curajul sa zic ceva.A intrat in casa,si a imbratisat-o pe Hannah.Dupa un alt discurs motivational,a decis ca va descjide un portal,ca sa-l faca pe Anthony sa apara la noi in casa.Motivul:vrea sa-l lamureasca de ce s-a intamplat.Un portal s-a deschis si Anthony a cazut din el.
-Ce caut eu aici?
-Scumpule -spuse mama pe un ton,destul de dulce,ceea ce m-a uimit- ce ai vazut tu in parc?
-Creatura...creatura aceea...spuse aratandu-ma cu degetul.
-Ei bine,in cazul asta,va trebui sa-ti sterg memoriile...
Mama vruse sa se apropie de Anthony si sa-i stearga memoria.Dar:
-Nu-mi veti putea sterge memoria...Ceea ce am vazut eu nu poate fi sters.Intr-adevar,m-ar tenta sa spun lumii ce am vazut...dar va promit ca nu voi spune nimic.Fac aceasta promisiune pentru Emily.
Am inrosit.Face asta pentru mine...dar de ce?A mai tinut cateva conversatii cu mama,in final i-a spus lui Anthony sa aiba grija de mine...ca sunt toanta?!Nu ma surprinde ceea ce a spus.L-a trimis prin alt portal la el acasa,iar dupa,a plecat si ea.
---------------
Aici se termina Capitolul I.Vreau pareri!Stiu ca nu prea am facut descriere si ideea e cam uzata...dar asta e.
[Imagine: funny-2.gif]

My gaia avatars:
[Imagine: 147d576.png][Imagine: 6522781.png]
The stars lean down to kiss you,
And I lie awake I miss you,
Pour me a heavy dose of atmosphere.
Cause I'll doze off safe and soundly,
But I'll miss your arms around me
I'll send a postcard to you dear,
Cause I wish you were here.

I watch the night turn light blue,
But it's not the same without you,
Because it takes two to whisper quietly,
The silence isn't so bad,
Till I look at my hands and feel sad,
Cause the spaces between my fingers
Are right where yours fit perfectly.

#2
Bun deci. :)) o sa comentez eu daca nu vrea nimeni sa o faca :)).
Pentru inceput... ma bucur ca ai facut o scurta prezentare personajelor :X. Lucru asta m-a facut sa citesc si restul ;). Chair si asa as dori sa mentionez cateva greseli care le-am intalnit mai des in ceea ce ai scris tu:

1. Inainte de cuvantul "si" nu se pune virgula. [ ma rog.. daca are inteles de "iar" atunci merge. ]
Ex:
Citat:Ea nu suporta ca trebuie sa fie vampir,si sustine ca in afara de pasiunea pentru sange nici macar nu arata ca unul.
2. Inainte de "deoarece" si "pentru ca" nu se pune deasemenea virgula.
Ex:
Citat: Cei din familie o pretuiesc mult mai mult pe ea decat pe Emily,deoarece este mult mai asemanatoare unui vampir.
3. Inainte de "dar" se pune virgula.
Ex:
Citat:Anthony sau ,,Tony'' este un adolescent normal care nici macar nu stia despre existenta vampirilor dar sa joace un rol important in viata unuia.

Inafara de asta sa stii ca ai greseli de tastare, dar nu stau acum sa ti le enumar... e o pierdere de vreme. :)) Oricum, sunt unele propozitii care nu au logica pentru mine. De exemplu:
Citat:Emily este una din fetele lui Savannah,regina vamipirilor ,si mama ei.
Asa... Un alt aspect este acela ca folosesti prea multe puncte de suspensie [ aceasta problema o am si eu uneori o.o'. Stiu ca e greu fara :))]
Ai avut descriere... nus tiu mie mi s-a parut indeajuns [ nu sunt o amre fana a descrierii... In general ma bazez mai mult pe naratiune si dialog:))]. Actiunea mi s-a parut ca a fost cam grabita :-?... Iar ideea mi se pare destul de previzibila insa vom vedea. Sunt sigura 100% ca Tony si Emily vor trai o viata fericita impreuna :)) [ sper sa ma insel o.o']. Imi place ca ai adaugat-o si pe Hannah, sora cea "rasfatata" :X [ cred ca o sa fie interesant pana la urma :))]
Cam atat :-?
Astept continuarea :*:*
Spor la scris :X
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#3
Ohayo!N-am postat de ceva multa vreme.Gomenasai!In sfarsit am timp sa-l postez.Thank you BroscoFobie`Verde pentru remarcile gramaticale :D.O sa tin cont de ele.Naratiunea va fi la persoana a III-a

Capitolul II: My Big Brother

Emily statea lungita in patul ei,dezordonat si simplu,privind tavanul.Afara,cerul isi varsa supararea spre Pamant,cu lacrimi amare,pentru a spala pacatele oamenilor care-l locuiesc.Nimic nu putea fi mai bun pe acest timp,decat sa stai lungit in pat si sa privesti in gol.
Acest peisaj monoton si linistit,fuse intrerupt de Hannah,care intra val-vartej in camera surorii sale mai mari:
-Em,vine Jasper!Vine pe la noi!Nu-i minunat?Spuse aceasta ,cu o expresie faciala vesela.
Emily ramasese uimita.Avea doua motive pentru a fi uimita.Primul este faptul ca surioara sa,zambise dupa foarte mult timp.Nu avea obiceiul sa zambeasca.Era o persoana trista si tacuta.Al doilea motiv era faptul ca fratele ei mai mare venea sa le viziteze.
In cateva momente se auzi cineva care pasi in casa.In pragul usii camerei lui Emily,aparu un baiat aratos,mai mare ca ea,cu parul ciocolatiu si ochii de smarald-era fratele lor mai mare,Jasper.
-Ma bucur sa te revad Hannah.Spuse acesta luand-o in barte pe surioara sa mai mica.
,,Ca de obicei,eu sunt tot sora invizibila.''Isi spuse Emily ca pentru ea.
-Ma bucur sa te revad si pe tine surioara.Dar tu nu te-ai schimbat de loc.Pot spune ca am auzit de la mama ca ti-a fost descoperit secretul.
-E adevarat.Este un coleg de clasa.A promis ca imi va tine secretul.
-Ca de obicei ai incerdere prea mare in rasa umana!Nu poti inetelege ca ei ne sunt inferiori?!Chiar trebuie sa-ti reaminteasca toata lumea?Se rasti Jasper la Emily.
Emily doar isi muta privirea in alta parte si raspunse incet:,,Trebuie sa ma intalnesc cu o colega.Poti sa ramai cu Hannah.Ma voi intoarce pana diseara.''
Fata isi lua geaca si pleca.Era ingandurata.Oare fratele ei avea dreptate?Chiar atat de irationala sa fie?Fara sa-si dea seama ajunsese in fata casei colegei sale,Katherine.Aceasta o pofti inauntru.
-Imi pare bine ca ai venit.Voiam sa invatam amandoua pentru examenele de luni.Esti de acord?
-Da.Nu pot invata chiar asa de bine acasa.Sunt mult prea distrasa de alte lucruri.
Se apucara de studiat.Numai ca lui Emily nu prea ii statea gandul la matematica.Inca se mai gandea la spusele fratelui sau.Dupa ceva timp,terminasera de invatat si fata ii spuse prietenei sale ca vrea sa plece acasa,deoarece se va intuneca curand.
Emily pleca de la Katherine,dar o luase pe drumul din parc.Se aseza pe o banca sa se odihneasca putin.Apusul era minunat.Era ca o flacara sangerie.
La un moment dat,il observa pe Anthony.Probabil se ducea spre casa lui.Statea aproape de parc.
-Ai gusturi bune,surioara.Cred ca are un gust foarte bun.Se auzi o voce.Era fratele ei,in spatele bancii,uitandu-se dupa Anthony.
-Te rog,taci-tipa Emily-Cum poti sa fii asa de ingrozitor?N-ai mila?
Aceste remarci fura oprite de o palma peste fata ei:
-Tu chiar esti o idioata!Nu intelegi ca noi suntem diferiti?Mai ai tupeu sa mai strigi in gura mare ca sunt ingrozitor?De cand erai mica erai prea miloasa fata de creaturile acestea.Totusi vreau sa gust,sa vad daca esti selectiva.
Spunand acele cuvinte,disparu.Emily il vazu,o fractiune de secunda mai tarziu,in spatele lui Anthony,apropiindu-se de el.Fata sari de pe banca si isi ajunse din urma fratele.Se baga in fata lui Jasper:
-Nu te las sa-i faci rau!Anthony a fost prea bun cu mine!Mi-a acceptat secretul fara sa spuna nimanui.Interveni Emily.
Jasper incepu sa rada.Anthony nu pricepea ce se intampla,dar isi dadu seama ca era in pericol.
-Iti voi face jocul surioara.Totusi,cred ca stii cine il va castiga.Spuse Jasper,ranjind,inainte de a disparea.
-Ce trebuia mai exact sa se intample?Si despre ce joc e vorba?Spuse Anthony suspicios.
-Nimic.Nu conteaza.Sunt doar treburi de familie.Vor fi rezolvate.Ii raspunse Emily incurcata.,,Nu-i pot spune ca este in pericolul de a fi muscat de un vampir.Este prea mult pentru un om.''
Emily vruse sa plece,dar auzi ceva in urma ei:
-Imi dau seama ca minti.Dar voi afla ce se intampla.
Nu mai statu,si pleca spre casa.Era deja tarziu.Ajunsa acasa,Hannah o astepta pe veranda.
-Unde e Jasper?Intreba nervoasa Emily.
-Isi ia cina.Cred ca si-o serveste in padurea de langa casa noastra.
Emily simti cum un fior ii strapunge corpul.Isi dadu seama ca Anthony putea fi in pericol chiar in acest moment.Nu mai zabovi si alerga spre padure.Nu a trebuit sa caute mult ,caci il vazuse,pe fratele ei, infructandu-se din grumazul unei fete.Nu i se paru nimic neobisnuit.Nu era prima data cand fratele ei musca pe cineva.Drept urmare,se intoarse acasa.
Nu peste mult timp ii suna telefonul:
-Vino rapid in parc.Te rog!
Emily nu-si dadu seama cine putea fi , dar pleca intr-acolo.In parc il vazu pe Anthony langa o banca pe care era asezata fata pe care o muscase fratele ei cu o jumate de ora inainte.
-A fost muscata.Tu ai fost aceea?
-Nu.N-am fost...a...fratele meu e vina lui! Nu stiu altceva.L-am vazut...era...
-La padure?Da stiu.Probabil era la picnic.
-Imi pare rau.
-N-am nevoie de scuze.Vreau doar sa stiu ce se va intampla cu sora mea.
-Este doar o ameteala temporala.Dupa ameteala se va trezi o persoana cu o personalitate diferita.Nu va dura mult.In jur de cateva saptamani se va termina.
-Crezi ca ma poti ajuta sa o duc acasa?
-Si-si-sigur.Spuse Emily incurcata.
Amandoi o apucara pe Niki,caci acesta ii era numele,si o duse acasa la Anthony.
-Imi pare nespus de rau pentru fratele meu!A vrut sa se razbune.Asta ii era jocul.E numai vina mea!Am fost o idioata!Nu l-am oprit.Marturisi fata,plangand.
Plansul ii fu intreupt.Anthony o imbartisa.Statura asa cateva secunde,dar fetei i se trezira instinctele vampirice.Il impise pe Anthony la o parte si fugi din casa.Nu se mai putea controla.Trebuia sa bea ceva.Tinta i-a fost ochita: o persoana in varsta.Se uita in jur si nu vazu pe nimeni.Isi infipse coltii in gatul persoanei si isi satisfacu setea,dupa ii sterse memoria.
---To be Continued---

I know e scurt dar nu am avut inspiratie prea multa si nici descriere.Sunt deschisa pentru critici.

!Photos Time!

Jasper: http://i229.photobucket.com/albums/ee206...yangqi.jpg
Katherine:http://s.bebo.com/app-image/8669486179/5...Girl26.jpg
Niki: http://i189.photobucket.com/albums/z195/...av0002.jpg


--------

P.S. Rog unul dintre moderatori sa inchida topicul.Nu mai continui ficul deoarece am ramas in pana de idei.
[Imagine: funny-2.gif]

My gaia avatars:
[Imagine: 147d576.png][Imagine: 6522781.png]
The stars lean down to kiss you,
And I lie awake I miss you,
Pour me a heavy dose of atmosphere.
Cause I'll doze off safe and soundly,
But I'll miss your arms around me
I'll send a postcard to you dear,
Cause I wish you were here.

I watch the night turn light blue,
But it's not the same without you,
Because it takes two to whisper quietly,
The silence isn't so bad,
Till I look at my hands and feel sad,
Cause the spaces between my fingers
Are right where yours fit perfectly.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Meet My Bloody King [2] Natsuru 24 14.122 28-06-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Michee
  Flowers of evil +18 odette 4 2.716 21-03-2013, 11:02 PM
Ultimul răspuns: Lain
  [Yaoi] Meet my bloody King Natsuru. 40 21.680 26-07-2012, 12:09 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Spring flowers dance in the wind Sho-Yo 6 3.344 22-07-2011, 07:29 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Bloody 13 [+16] [crime] Secret Past 1 2.546 28-12-2009, 11:18 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Boys Over Flowers Denny 10 10.452 15-05-2009, 07:23 AM
Ultimul răspuns: Denny


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)