Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Meet my bloody King

#1
Deci, tot ce pot spune e că ficul are trei parți, cu trei cupluri. Prima parte e terminată, trebuie analizată ..ah, și să știți, că e scris în colaborare cu Amorul meu , eu scriind mereu pentru uke, ea pentru seme. Nu dorim critică literară, dorim numai să vă placă ideea . Nu avem nevoie să ne corectați gramatica sau ortografia, dar nu vă oprim din a ne da niște sfaturi.. Primele capitole ( 2 sau 3 le postez eu, prietena mea neavând cont... )
Țin să vă anunț că ficul e violent în anumite parți, are un vocabular nepotrivit de unele personaje. Nu vă oblig să-l citiți dar sper să vă placă.



Capitolul I
Adriano p.o.v

Ah, in sfarsit liber! Dupa toti anii aia nenorociti pe care i-am facut din cauza unei catele, am iesit. Dar nu-i nimic, nu am de gand sa o las asa, trebuie sa plateasca pentru ce a facut acum opt ani. Cateaua aia, cu numele Miranda, m-a turnat copoilor. Adevarul e ca si eu am fost bou sa o cred, dar nu voi face aceasta greseala din nou. Acum noua ani fratele meu a murit din cauza unui dobitoc, un an mai tarziu am hotarat sa-l razbun. Aveam toate planurile perfecte, pana cand a venit Miranda si mi le-a dat peste cap. Spunea ca e fosta lui sotie si ca el a parasit-o cand a ramas insarcinata. Spunea ca are un plod cu el si vrea sa se razbune. La mintea mea de copil prost la 18 ani, o consideram frumoasa, acum nu imi pot da seama de ce, fiind o catea si jumatate. Dar deja imi stia planurile, si era prea periculos sa o refuz.
In noaptea in care l-am ucis totul a decurs bine, fara amprente, fara urme. Dar cateaua de Miranda a fost prinsa. Si cum este ea o catea a acceptat sa lucreze cu copoii ca eu sa fiu prins si ea sa scape bazma curata, avand un plod de care trebuie sa aiba grija. Dar nu-i nimic, mi-am facut atatea planuri in inchisoare, care mai de care mai macabre. Imi trebuie doar adresa si un cutit. Si stiu si de unde sa fac rost...

-Yo, man, cum mai e p-afara? imi spune boul la care trebuie sa apelez sa-mi iau adresa.
-Mdea...Poti sa-ti ti pliscu' sau iti cer prea mult? ma uit la el ironic apropiindu-ma mai mult, ajungand la 2 metri in fata lui.
-Ia zi, frate, fetita cui ai fost al zdup? tot o jigodie ai ramas...
-A lu ma-ta! Ia dute si dezgroap-o si verifica daca am dreptate. i-o spun stiind foarte bine ca si-a ucis mama si a ingropat-o la 10 metri sub pamant. Cand ma aude ma injura printre dinti.
-Ia zi, de ce dracu' ai nevoie? ma intreaba si face doi pasi in fata.
-De adresa lu' una, Miranda Anderson. Te descurci? pe obraz imi apare un ranjet criminal, doar gandindu-ma la Miranda plina de sange...
-Cand ai nevoie de ea?
-Peste doua ore. ii spun serios.
-Esti nebun?! se uita la mine facand ochii cat cepele. Doua ore?!
-Bine,peste o ora sa fi aci cu adresa, altfel vei avea de aface cu mine si cu amicul meu. ii spun aratand cu degetul spre mandria mea. Acum 10 ani, cand aveam 16, ne-am imbatat amandoi si eu l-am incurcat pe el cu o muiere si el pe mine...da' chiar, mi s-a dat de buna voie, fiind constient ca va juca rolul muierii...Pana sa apuc sa ma mai gandesc la ceva intervine:
-Spunei amicului tau ca amicul meu, aratand cu degetul spre partea din spate a corpului sau, nu vrea sa-l mai intalneasca vreodata!
-De parca nu ti-a placut...Da' ma rog...Intr-o ora, altfel amicul tau va fi cam trist...ii spun si ranjesc diabolic, intorcandu-ma pe calcaie si salutandu-l cu spatele. Aud niste injuraturi si cum intra intr-un bloc. Ies si eu de pe straduta aia si ma indrept spre ceilalti...sa le spunem "amici". Trebuie sa fac rost de o masina si un cutit. Dupa ce m-am plictisit cautand timp de un sfert de ora pe unde isi fac veacul prostii aia, tocmai cand eram gata sa sparg un magazin pentru un cutit si sa fur o masina, il vad pe unul dintre ei. Ma apropii de el, spunandu-i:
-Hei, coa*e, ma mai tii minte?
-Adriano, nu erai la mititica? se uita mirat la mine, nevenindu-i sa creada ca ma vede. Ochii lui mari si verzi, impreuna cu parul castaniu ciufulit ce-i cadea pe fata, il faceau mai degraba sa semene cu un licean decat cu un dealer de droguri.
-Ba da, dar nu-ti era dor de mine? il intreb si zambesc.
-Mdea... Ia zi,cum dracu' ai evadat? imi afisa si el la randul sau un zambet, buzele lui transformandu-se din ale unui licean timid in ale unui tip senzual, care te facea sa sari pe el in orice clipa. Si nu, nu-s gay, poate cel mult bi, dat fiind faptul ca nu imi prea pasa pe cine f*t, atata timp cat ma simt bine.
-Spre surprinderea ta nu am evadat, ci am fost baiat cuminte si am iesit pentru buna purtare. imi accentuez zambetul in timp ce inaintez spre baiat, caci nu avea mai mult de 20 de ani.
-Si ia-s spune, de ce ai nevoie? ma intreaba punandu-si mainile in san.
-De ce crezi ac as avea nevoie de ceva? il intreb la randul meu zambind cu jumatate de gura.
-Asa...Hai zi odata! Praf, pastile, bani...?
-OK, OK...Am nevoie de un cutit si o masina. ii raspund scurt.
-Ce? Pentru ce ai avea nevoie? Deabea ai iesit si deja ti sa facut dor? ma intreaba ridicand o spranceana, asta facandu-l si mai simpatic.
-Stai linistit ca de data asta nu o sa mai am complici, o sa fiu singur si sigur.
Dupa ce aude asta isi desface fermuarul cizmelor cu care era incaltat si scoate un cutit, mi-l inmana si zise:
-Asta iti pot da eu, pentru masina te duci la David, vezi ca-l gasesti langa stadion.
Ii multumesc, bag cutitul sub geaca cu care eram imbracat si il salut, indreptandu-ma sprea stadion. Il voi futa cu alta ocazie, acum am treburi mai importante. In timp ce merg ma uit cu ce s-a mai schimbat orasul, unele cladiri noi, unele vechi dupa care cade tencuiala si e posibil sa ma loveasca in cap...In sfarsit, ajung la stadion, unde il vad pe blond, care candva mi-a fost cel mai bun prieten. Inca de mici aratam exact contrar unul altuia. Eu- cu parul negru ca taciunea, mai mereu ciufulit, el- cu parul blond ca aurul, mereu aranjat din cauza faptului ca mama sa era stilist. Eu- cu ochii albastrii ca marea turbata, el- cu ochii negri ca abisul, dar care iti exprimau atata liniste si siguranta. Eu- tot timpul agitat si plin de vanatai, el- mereu atent sa nu cada si plangacios. Cu toate astea nimic nu ne-a impiedicat sa fim cei mai buni prieteni. Mamele noastre erau si ele prietene, de asta noi doi ne-am cunoscut inainte de a ne naste. Ar fi crezut cineva ca acel baiat plangacios va ajunge cel mai mate hot de masini din zona? Ma duc sa-l salut si sa fac rost de masina aia idioata. Ma apropii de el si il iau prin surprindere, ca pe toti ceilalti de altfel, salutandu-l. El se intoarce mirat spre mine si zambeste. Ma intreaba cand am iesit si ii raspund ca azi, ii spun ca am nevoie de o masina si ma intreaba daca am vreo preferinta, ii spun ca mi-e indiferent,imi trebuie doar 2 ore. Imi da cheile unei masini si imi spune ca o gasesc pe strada de langa cea unde ma intalnesc cu Marco, pentru adresa. Perfect, oricum mai am doar un sfert de ora.Ii multumesc blondului si-l salut, grabindu-ma spre locul din care trebuie sa-mi iau adresa. Alerg pana acolo, Marco asteptandu-ma bosumflat. Cand ma vede incepe:
-Ia-ti adresa si tine-ti amicul al locul lui! imi spune aproape lovindu-ma cu adresa in piept.
Ranjesc si imi pun mana peste a sa, iar intr-o fractiune de secunda sunt deasupra lui sarutandu-l violent. Cu toate ca am ochii inchisi imi pot da seama ce expresie are, mai mult ca sigur are ochii cat cepele si clipeste din secunda in secunda.Incearca in zadar sa ma respinga, desi nu poate. Hotarasc sa rup sarutul, imediat ridicandu-ma si plecand stergandu-ma la gura cu dosul palmei. Il aud pe Marco cum tipa la mine spunandu-mi ca sunt idiot, porc, magar si alte animale dragute. Nu il bag in seama si ma duc la masina. Constat ca David mi-a dat cheile unei masini Bentley neagra. Ma urc la bordul ei, conducand linistit pana la adresa indicata de Marco, fiind singur ca este cea corecta. De altfel atat ii trebuia, sa imi dea o adresa gresita, ca il violam pana ii aplaudau urechile. Odata ajuns la destinatie cobor din masina, scot cutitul din geaca si intru nestingherit in casa. Nimeni. Intru tiptil in bucatarie unde e Miranda care nu-mi observa-se prezenta. Ii pun mainele la ochi usor, ea crezand ca sunt barbata-su, intorcandu-se zambitoare spre mine, luandu-mi mainile de la ochi. Cand ma vede ramane inmarmurita, iar eu o salut cu "Buna, catea!" si o lovesc la cap in asa fel incat sa-si piarda cunostinta dar sa fie inca vie. Iau o franghie si ii leg picioarele si mainile, iar la gura ii leg o carpa, incercand sa fac cat mai putin zgomot. Cu toate astea barbata-su ma aude si vine in bucatarie, unde da peste mine. Ce fata poate avea omu' cand vede un tip necunoscut imbracat in negru, in casa sa, cu un cutit in mana? O vede pe nevasta-sa si vrea sa sarala bataie, ghinion, nene, il injunghii fara prea mare osteneala in stomac, acesta arcuindu-si corpul, iar eu scot cutitul si il injunghii din nou in spate, de data asta repetat, pana cade lat la picioarele mele. Il las acolo, hotarandu-ma sa mai vizitez casa in cautare de noi victime, de noi persoane la care tine Miranda.
La etaj, vad o camera cu usa roz si imi spun in gand :"nu a stat degeaba, a mai facut un plod" .Auzind zgomote dinauntru decid sa intru, acolo aflandu-se o fetita blonda, cu ochii mari si caprui care se uita la mine speriata. Zambesc si ii spun sa vina cu mine, pentru ca ne vom juca. Nu, nu sunt un pervers pedofil nenorocit, doar un criminal fara mila. Ea ma asculta si vine timida la mine intrebandu-ma cine sunt, ii spun ca sunt un prieten de-al tatalui ei. Ea ajunge in fata mea si eu ma prefac ca o iau in brate imi pun mainile in jurul beregatei ei si strang, nu e nevoie de prea multa putere, fiind foarte inocenta si plapanda. In 10 secunde deja fata facandui-se galbuie, apoi luand o nuanta movalie, abia atunci largind stransoarea si lasand-o pe fiinta inocenta fara vlaga. O iau pe sus si cobor cu ea la bucatarie, nimeni altcineva aflandu-se in casa. Miranda isi revenise, in momentul in care m-a vazut cu "scumpa ei fetita" a inceput sa se agite, iar eu, luandu-i carpa ce-i acoperea fata si punand-o pe fetita jos. Miranda nu statu degeaba si inceput sa imi zica de "dulce" cu lacrimi in ochi. Lacrimi ce pe mine nu ma impresionau deloc, isi merita pe deplin soarta. Poate ca voi ajunge in iad, si da, poate ca o sa fumez cu dracu', da nu-mi pasa. Ma uit cu scarba la ea, cum varsa lacrimi peste lacrimi si cum ma blestema. As mai fi stat acolo uitandu-ma cum sufera cateaua, dar m-am plictisit,asa ca iau cutitul si i-l infig in cap, sangele tasnind si incepand sa i se scurga pe fata ei de tarfa ieftina. Iau un servetel si sterg cutitul care se afla inca in capul nemernicei si nu am de gand sa il scot de acolo. Am grija sa nu las nici o urma si plec, lasand usa deschisa. Pe sosea se afla un pusti cu un ghizdan in spate, cel mai probabil plodu' Mirandei, care cand ma vede se ascunde dupa un copac si se uita la mine crezand ca nu-l vad. Pustiule, nu poti mai mult de atat?

#2
Nici un com? Trist. Eu am citit acest capitol de cand l-ai postat, dar nu am trecut sa las comentariu.
Mi se pare destul de interesanta ideea abordata si actiunea care se petrece in acest prim-capitol, foarte incitanta.
Imi place numele personajului - Adriano - frumos, iar povestea lui din trecut cu acea tipa pe care o si omoara pana la urma, este si mai si. Mie una mi se pare destul de buna (ideea), pe langa asta ai dinamizat in mare actiunea, plus ma bucur ca ai detaliat, eu una consider ca atunci cand cineva da mai multe detalii si le explica, da volum propozitiilor.
Hmmm, pustiul acela ma pune pe ganduri. (cel de la final, copilul lu` aia) Ma intreb daca o sa-l omoare sau nu, asta ramane de vazut. Sper ca aduci nextul, cu toate ca nu prea ti-a lasat multa lume vreaun com, dar sunt sigura ca citesc si restul ficul.
Succes si spor la scris. *hug*



Ps. parca am vazut si greseli cand am citit atunci, dar nu ti le-am mai spus. Ceau! <3

#3
EDIT

>>>
Titlu : Meet my bloody king/ Intalnirea cu regele meu sadic ( nu e motamo, da vad ca se cere si in romana -.- )
Varsta minima: 18
Gen: yaoi
Limba: Romana
Observatii cu privire la continut: -
Tipul de comentariu solicitat: Simpla.
>>>

Ok, capitolul 2. Am spus si la inceput, totul e scris deja 9 in legatura cu regula aia cu diacriticele, da-ti-mi warn, ban ce vreti nu pot , ce sa fac sa rescriu mai mult de 7 capitole care nu au nimic ? se vad diacriticele ? bun, atunci n ma frecati la creier daca n s-au „transformat” in Dark Vader ), si sa explic schimbarea contului - mi-am uitat parola si n reusesc sa mi-o recuperez, la naiba.

Adam - http://i.imgur.com/K5wFD.png
Adriano - http://i.imgur.com/8Ex78.png
Sunt facute in panit tool sai pentru a va da o mica idee despre infatisarea celor 2.


Capitolul II
Adam P.o.V


Ziua începuse perfect. Dormisem perfect, Jenny nu a mai cerut nici un pluș pe tot carcursul nopții iar mama nu a mai intrat în camera mea după cine știe ce briz-briz de-al ei uitat in portofelul meu. Când mi-a sunat ceasul eram deja în picioare, în baie aranjându-mi parul blond. Sunt mândru de cum arat însă nu și de înalțimea mea (De ce ? Pai, și aud „Ce faci, Piticot? ” în fiecare zi mă calcă pe nervi ).
Oricum, să trecem peste orice descriere fizică... și peste orice altfel de descriere. După ce m-am îmbracat cu ținuta mea preferată ( asta fiind formată dintr-un tricou negru care se asorta perfect cu ochii mei și niște blugi simpli ) am coborât repede, luându-mi în grabă ghiozdanul, mi-am sarutat mama pe obraz și am ieșit din casă. Vroiam să profit de orice clipă a acelei zile, fară să mă gândesc la vreun lucru rau. Eram conștient de anumite pericole ( din cauza mamie, dar nu o condamn ) dar, după cum am mai zis, totul era pus într-o cutie.
Unul dintre amicii mei mă aștepta afară de vreo cinci minute, se oferise să mă ducă el la școală ( ah, ce-mi place când mă place lumea ) . Oricum, pe drum am i-am palavragit ceva de proiectul pe care aveam să-l fac la biologie, el se prefacea că mă ascultă și îmi zâmbea non-stop. Mda, am o viață înteresantă dacă aș sta să mă gândesc puțin : nu sunt popular însă toți pe care-i știu m-au placut cândva.
- Al, și după cum am mai spus, profa e nebună. Cum poate să dea atât de scris? am sus dintr-o dată, apoape țipat. Îmi placea să scriu dar totul avea o limită.
- Mă intrebi pe mine, Piticot ? Da stai liniștit, oricum nu ai facut mult.
- Corect. De-aia te am pe tine și Sam - să-mi faceți temele când am chef.
Sunt un tip profitor, nu neg asta însă nu mereu ( ei bine, dac aș fi așa tot timpul aș fi o curvă - ca să spun așa ). În sfârșit, am ajuns la liceu unde sne aștepta Sam, o colegă , și ea mai înaltă decât mine - parcă e model , toți din echipa de fotbal salivează după ea și ea după mine ( cel mai corect schimb facut vreodată ) Îhâm, deci practic sunt prețios - foarte prețios. I-am zâmbit când am întâlnit-o, nu de alta dar îmi placea să o vad chiar dacă nu simțeam ceva special pentru ea.
- Ai reușit să vii și tu în sfârșit ? Te caută poliția, în legatură cu accidentul ăla .
Accident ? Da, fusesem martor, nu altceva. Îl vazusem pe cel cre conducea și parea să fi intrat intenționat în acea fată, dar nu sunt turnator. Nu am zis nimic la poliție și nici nu aveam să zic. Am refuzat să mă duc și am intrat la ore, fară să mă mai gândesc la alte porcarii. Pe proiectul la biologia am luat un 10 ( normal, doar Al a facut mai mult de jumatate ) .Și la sfârșitul orelor m-am dus pe jos acasă ( nu de alta , dar nu doream să-o aud pe sora mea întrebând de tot felul de papuși ).
Drumul a fost lung, am mai facut și câteva poze - mama mi-a spus că aș putea deveni fotograf... sau model dacă mai cresc. Am chicotit încet și m-am uitat pe stradă. Se parea că avem musafiri - cine ar putea fi ? Am dat din umeri și m-am apropiat de casă, însă m-am oprit când am auzit un țipat scurt venit din vecini. Am inceput să tremur încet, însă nu am mai înaintat spre casă, m-am oprit acolo în stradă, fară să mai mișc vreun mușchi.
Am vazut pe cineva ieșind din casă și m-am dat repede după un copac, fiind sigur că nu m-a observat. Oricine era, nu arata a cineva „cuminte” . După ce a urcat în mașină, m-am strecurat în casă pe ușa din spate, repede și fară să-mi dau seama de ce îmi era frică. Totul arata la fel cum lasasem de dimineață, însă nu puteam deloc să zâmbesc. Când am intrat în bucatarie, m-am oprit brusc. Simțeam că îmi cazuse tot cerul în cap, era o scenă oribilă, cine nu ar fi început să plângă atunci când își vede mama și sora de nici șase ani moarte ? (asta până când l-am vazut pe tata... chiar că totul se prabușise în capul meu ) A început să îmi repet că este un vis, parcă înnebunisem . Mi-am pus mâini pe în cap, am cazut în genunchi și am țipat fară să-mi pese că acela care parasise casa (și cel mai probabil el o facuse ) era afară.. Ce era drept, nu eram în toate mințile, nici macar nu sunasem la poliție.
Însă, nu aveam de gând să renunț, nu după ce l-am vazut. Am ieșit din casă repede, mașina neagră nu era la departare, vreo zece metri sau ceva mai mult. M-am urcat în mașina mamei nervos și am ieșit in sosea cu viteză, în scaunul de lângă mine a mașinii aveam un pistol pe care mi l-a dat Al ( cică trebuia să mă apar) Uite na, acum atac un monstru care nu are milă, nu mă apar ! mi-am spus și am înttor volanul violent. Am vazut mașina neagră oprindu-se în fața unui hotel. Am oprit mașina în spatele lui, am luat pistolul din mașină , l-am bagat pe mânecă și am intrat în hotel după el. Nu era prin jur, probabil urcase. Nu am bagat pe nimeni în seamă și m-am îndreptat spre liftul deschis - nu parea normal, nu era nimeni înauntru - dar nu mă gândeam atunci logic, plus că nici nu știam la ce etaj trebuia să mă duc.
După ce m-am urcat în lift, m-am uitat la cifrele pe care trebuia să apas și am apasat pe etajul doi. Ochii apoi i-am închis pentru a încerca să gândesc câtuși de puțin. Dacă îl gaseam, ce avea să se întample ? Să fiu ca el.
Am auzit un oftat din colțul liftului și m-am întors repede, era el. Tot la ceea ce mă gândisem înainte să-l vad disparuse total din mintea mea. Zâmbea, de ce zâmbea? M-am panicat, tremuram vizibil, eram nervos.
- Hai puștiu, doar atât ? Nici un pumn, nici o amenințare ? Mai patetic decât mă-ta.
E tot ce mi-a zis apoi s-a apropiat de mine. Eram pe cale să-l plesnesc, dar am simțit o înțepatură în umar apoi tot ce știu e că am cazut, el m-a prins și nimic mai mult. Intrebarea principală era : ce dracu tocmai se întamplase ?
(...)

Mi-am deschis ochii încet, pentru o clipă uitând tot ceea ce se întâmplase, asta până când am încercat să mă mișc, însă mâinile și picioarele mă duceau. M-am dezmeticit mai repede decât mi-am închipuit că o voi face și m-am uitat în jur. Era întuneric, sforile care îmi țineau mâinile și picioarele erau strânse încât credeam că sângerez ( un monstru )
M-am uitat în jur din nou, pistolul meu era acolo, pe pat ( am uitat să menționez dar eram în dormitor ) însă îmi era imposibil să ajung la el. Am lasat capul în jos... Și când ziua începuse așa de frumos. am gândit și am privit ușa, care s-a deschis. Mi-am închis ochii, să mi-i protejez de lumina puternică din hol... sau ce era.
- Banuiesc că o să mă ucizi, cum ai facut restu familiei mele ? am spus nervos însă cu frică. Oricât de tare doream să fiu, îmi era frică de moarte. A închis ușa și s-a așezat pe vine, în faa mea.
- Oricât de mult aș vrea să-ți îndeplinesc dorința, am alte planuri mai placute... pentru mine.
M-am ridicat brusc, dorind să-l lovesc, însă tot planul meu s-a naruit atunci când m-a prins de par. Mă simțeam atât de prost și la îndemâna lui, practic puteam spune că sunt mort. Am închis ochii strâns , îmi simțeam lacrimile pe obraji și parcă îi vedeam expresia.Eram sigur că o să se întâmple ceva aiurea ori cel mai probabil avea să mă ranească.
Tot felul de idei mi-au trecut prin cap în acele câteva secunde dar nici una care implica violul ( asta până când mi-a mușcat buza puternic și am înțeles ce dorea să spună )
- Cine ești ? am întrebat cu o voce ragușită după ce mi-a dat drumul (probabil cu aceiași expresie facială de idiot speriat )
[Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco1_250.gif][Imagine: tumblr_mpuhec1aWc1s1nfrco3_250.gif]
I keep falling in love, falling in love
When I see you, my heart oh oh oh oh
Falling in love falling in love
I just want you, what should I do boy

#4
Vad ca nu stati degeata si ati adus nextul, ma bucur, chiar ma gandeam cand aveti sa-l postati.
Inafara de faptul ca au fost extrem de multe greseli de tastare si explimare - de tastare nu mai enumar au fost cu sutele plus au fost puncte plasate aiurea printre cuvinte si tot asa mai departe.
O greseala de exprimare ar fi aceasta -> "...ce dracu tocmai se întamplase ?" - acel tocmai nu are ce cauta acolo, suna ciudat. Eu una asa cred.
Sper sa veniti repede cu un edit fiindca din cauza greselilor abia de am reusit sa inteleg despre ce este vorba. Si as mai adauga si faptul ca nu este necesar de atatea paranteze ca sa explici ceea ce doreste personajul sa faca sau ce gandeste, crede. Virgulele fac totul si ar fi bine sa le folosesti (ma dresez acum lui Natsuru).
In rest imi place acest capitol, nu sunt foarte multe detalii, nu te-ai complicat si in mare este aura misterului destinsa printre idei, iar actiunea este destul de buna. Pacat ca nu ai mai dinamizat-o putin. Finalul ma incinta si ma face si mai curioasa decat sunt. Astept nextul, succes. *hug*

#5
Am revenit cu next-ul. Ce-i sigur e ca avem 3 citiori. In legatura cu greselile de tastare.. Amandoua ne certam cu tastaturile. Amor are probleme cu cateva litere, iar eu cu tasta Space. Am spus la inceput, nu vrem critica literara.
In legatura cu capitolul asta...aici apare partea de sex. Majoritatea partilor sunt scrise de mine, asa ca daca aveti ceva de comentat la mine comentati, ok? Astept sfaturi, pe care sa nu va asteptati sa le aplicam in urmatoarele capitole din sezonul 1, pentru ca e deja terminat. In fine, aici next-ul:


Capitolul III
Adriano P.o.V

Hmmm.Pustiul asta chiar m-a urmarit pana aici. Si inca nu si-a dat seama ca se afla in lift cu mine. Nici nu cred ca o va face prea curand asa ca o fac eu in locul lui. Oftez. El se intoarce speriat spre mine, iar figura lui ma amuza in asa fel incat zambesc ( asta nu e singurul motiv din cauza caruia zambesc ). Vad ca nu are de gand sa faca nimic, asa ca incep eu:
-Hai, pustiu! Nimic, niciun picior, palma, pumn sau orice altceva? Incep sa cred ca esti mai patetic ca ma-ta.
Ma satur sa tot vorbesc singur asa ca hotarasc sa includ in plan si drogul pe care mi l-a dat Kei. Nu stiam ce efecte are, dar pe mine nu avea cu ce sa ma afecteze, nu? Il intep in umar, introducandu-i serul verde din seringa in sange, el prabusindu-se in bratele mele, caci am avut grija sa nu cada pe metalul din care este facuta podeaua liftului. Sa-l prind ca mai comenteaza dupa ce am facut pentru el. Il duc in camera mea pe brate, il pun pe pat si ii leg cu sfoara mainile si picioarele de pat, strangand atat de tare incat sa fiu sigur ca n-are cum sa-mi scape. Daca ma uit mai bine tipu' asta chiar seamana cu ma-sa, are parul blond ca razele soarelui dimineata, si ochii negri la fel ca parul meu. Nu mai imi aduc aminte perfect, dar parca asa era si cand a venit ma-sa cu el de mana la mine. Cred ca imi voi face alte planuri cu el decat cele pe care intentionam sa le am. Vad ca are un pistol pe maneca, asa ca il scot si il pun langa el pe pat, chinul fiind si mai mare cand va vedea ca are cum sa se apare dar nu poate ( da, stiu, sunt un diavol, sunt si ma mai fac ). Ies in camera, ma duc pana la magazinul din colt dupa niste haine mai comode, eram in blugi si intr-o geaca, iar eu nu consider asta tocmai "comod". Nu pot spune ca am probleme cu banii, toti banii tatalui si ai fratelui meu apartinandu-mi mie, dar nici nu-mi place sa risipesc pe lucruri nefolositoare. De la magazin imi cumpar cateva tricouri, 2 treninguri, vreo 5 perechi de pantaloni si niste bascketi, nu prea pasandu-mi cu ce ma imbrac. Tipa de la casa se tot holbeaza la mine, da, tanti, stiu, arat mai bine ca un fotomedel, stiu, dar daca ai stii si tu de ce sunt in stare sa fac...
Ma indrept spre hotel, intrebandu-ma daca plodu' sa trezit. Intru in lift care parca ma astepta pe mine, apas pe butonul care indica etajul 12, acolo aflandu-se camera mea. De mic mi-au placut inaltimile, mereu adorand sa zbor cu avionul sau sa ma urc la ultimul nivel din cladirea in care lucra tata. Odata ajuns ma indrept spre camera mea, numarul 666, mda, misto numar, nu? Intru si las hainele pe masa din bucatarie, idreptandu-ma spre dormitor, unde il tineam "ascuns" pe pusti. Vad ca e treaz, bine, asa nu va mai trebui sa astept.
-Banuiesc ca o sa ma ucizi, cum ai facut restu' familiei mele? aud din pat. Ii tremura vocea, semn ca murea de frica. Inchid usa si ma asez in fata lui, pe vine.
-Chiar daca as vrea sa-ti implinesc dorinta, eu nu ma voi prea distra, asa ca am alte planuri mai placute... cel putin pentru mine. Incearca sa se ridice sa ma loveasca, in zadar insa, il apuc de par si il trag inapoi. Incepe sa lacrimeze, iar eu zambind victorios ii musc buza inferioara cu putere. Ii dau drumul, apoi aud un "Cine esti?" ragusit si zambesc. Zambetul transformandu-se in hohote de ras. Intrebarea asta e mai amuzanta decat crede pustiul. Imi si imaginez : Ce vrea asta de la mine? De ce mi-a omorat familia? De ce a vrut sa imi distruga viata? De ce vrea sa ma violeze?...Bla, bla, bla.
-Cine sunt? Nu-ti mai duci aminte de mine? ma uit la el inca zambind. In loc sa imi raspunda inghiti in sec si se uita la mine speriat, inca lacrimand. Nu mai fi ca ma-ta. Imi provoci scarba.
Ii ating fata, el tresarind imediat, zambesc cu jumatate de gura si ii acopar buzele cu ale mele. Cand isi da seama ca mainile mele au inceput sa coboare in jos, spre pantaloni, incepe sa se agite. Nu ii bag in seama miscarile si continui ce aveam de gand. Ii desfac slitul blugilor cu care era imbracat si ii trag in jos. Ii ating barbatia ( cam mica, ce-i drept, dar nu asta ma intereseaza ) si pentru o clipa imi despart buzele de ale lui, ca mai apoi sa le unim din nou intr-un sarut si mai violent, la care el nu vroia in ruptul capului sa raspunda. Nu ma intereseaza, oricum scopul e sa-mi placa mie, nu lui, si mie imi place al naibii de mult.
Urc cu mana pana pe abdomenul lui, apucandu-i tricoul si ridicandu-l, cat sa am cale libera catre piept si sa nu imi pierd contactul cu buzele. Incep sa il mangai pe abdomen cu varful degetelor, apoi urcand spre sfarcuri incep sa ma joc cu unu, la celalalt actionand cu gura. Il musc usor prima data, iar pustiul isi arcui putin corpul in timp ce gemu. Degeaba incearca sa nege, ii place si imi arata asta, prin reactiile pe care le are. Ii acopar sfarcul drept cu gura, jucandu-ma cu limba in jurul lui. Raman cu limba pe pieptul lui, coborand, in urma mea lasand o urma umeda. Ajung in dreptul partii de jos, dandu-i jos boxerii negri si incepand sa ma "joc". Ii ating cu limba varful penisului, apasand, iar plodu' gemu puternic. Amuzat trec la urmatoare etapa, imi deshid usor gura, introducandu-i jucaria ( pe bune, zici ca era de jucarie ) in aparatul meu bucal. Mai facusem asta de doua sau trei ori pana acum, dar toti calora le-am facut asta au gemut de placere, deci consider ca sunt bun. Cobor mai jos, pustiu' gemand din ce in ce mai tare, iar pe mine excitandu-ma mai mult. Maresc ritmul, in aproape un minut aducandu-l la apogeu si el eliberandu-se la mine in gura. Ma ridic, stergandu-ma la gura cu dosul palmei si dezlegandu-i franghiile ce-i tineau picioarele. Astfel dandu-i blugii si boxerii jos, ma asez intre picioarele lui, descheindu-ma la prohap, si intrand in el dintr-o singura miscare, el tipand si incordandu-si toti muschii corpului. Ups, cred ca am dat peste ce-mi place mie cel mai mult. Si am de gand sa profit din plin de asta...
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#6
Pentru cateva momente am si uitat ca sunteti doua la un sigur fic. o.O
Sincera sa fiu mi-a placut in mare parte, totusi actiunea a fost grabita, dar din moment ce ati spus ca este scris, nu mai are rost critica.
Nu am prea multe de spus, dar doar un lucru as vrea sa il retineti: unele expresii par cam fortate si nu suna bine, doar sa aveti grija cum construiti propozitiile sau replicile. In rest imi pare rau ca ai oprit ficul atat de repede, chiar doream foarte tare sa aflu ce mai are de gand sa-i faca micutului Adam. Owww, how mean of you. Nu stiu ce cred restul cititorilor, dar eu una consider ca saracul Adam nu are sa-si revina atat de usor si ma mai intreb daca Adriano are sa-l tina 'prizonierul' sau... Hmmm. Vad ca tipul intra inca din primele capitole in forta. xD

Astept nextul, succes. <3

#7
Nykky la apel! Am venit cu next-ul, pe care il voi posta eu, Amor fiind plecata. Vreau sa va spun ca daca mai gasiti cuvinte necenzurate, greseala mea, m-am chiorat sa le cenzurez pe toate care aveau nevoie. Aici e capitolul:


Capitolul IV

Adam P.o.V


Nu mă simțieam chiar așa de bine și, acum că îl vedeam mai bine, puteam spune că îmi pare cunoscut, însă de unde, nu eram în stare să gândesc ( nu, serios, cine s-ar gândi la floricele pe câmpii când ar fi în situația mea ? ). M-am încruntat când a adus vorba de mama . Simțeam că nu avea dreptul să mai aducă aminte de ea, nu avea voie.. Cineva ca el nu avea voie să vorbească despre oamenii corecți ( intr-un fel, nici mama n-a fost o sfântă dar totuși... ) Dintr-o dată, creierul meu parcă a început să-și aducă aminte. Îl întâlnisem odată când eram mic, venise acasă cu mama pentru nu-știu-ce lucru iar apoi nu l-am mai zarit vreodată. Pe atunci parea mai simpatic, îmi aduceam aminte că nu era atât de... mare - și eu pe-atunci eram un copil.
- Scârbă? să știi că...
Nu mi-am terminat propoziția, m-am oprit când chipul ii s-a apropiat de al meu și mi-a lins obrazul, ceea ce m-a speriat, dar nu a fost nimic pe lângă cea ce a urmat. Am încercat să mă împotrivesc, ba chiar să-i mușc limba dar nu aveam puterea necesară s-o fac. Sincer, nu sunt genul care se prinde pe loc, nu credeam că va trece mai departe - cine ar face-o cu unu' de șaisprezece ani? Și mai ales baiat... Dar mai mult de atât nici că nu puteam să mă înșel. Am început să mă zbat când mâna lui a coborât spre acel loc, dar lui nu-i pasa nici macar un pic. Am inspirat adânc atunci când și-a desparțit buzele de ale mele și l-am privit. Eram un prost dacă spuneam că sarutul nu-mi placuse ( oh da, tocmai am recunoscut că mi-am placut sarutul lui? neh, deliram cel mai probabil )
Am început să mă zbat din ce în ce mai mult, dar nu avea nici un rost. Încheieturile mele încă mă dureau iar când tipul a început să-și plimbe mâinile nestingherit pe corpul meu, am inceput să tremur, fară să-mi dau seama.
- Încetează...monstrule! am reușit să spun după ce mi-am adunat toate puterile, dar tot ce facusem era să înrautățesc situația. A coborât catre mândria mea, a atins-o cu buzele, ceea ce m-a facut să încerc să mă mișc. Corpul meu mă trada cu nerușinare, vocea mea nu-mi asculta deloc creierul. Când totul se apropia de sfârșit am gemut tare și apoi am început să respir mai greu. L-am privit fară nici o putere de a încerca să-l opresc, cum mi-a dezlegat frânghiile de la picioare și se parea că aveam dreptate, fuseseră atât de stânse încât îmi facuseră rani care sângerau.
Am început să dau din cap și să mă zbat, astfel crezând că-l voi obosi însă nu a mers nimic. Chiar înainte ca acea durere sfășietoare să mă crape în două am reușit să țip un „nu” clar, apoi am început să repet într-una că doare și practic îl imploram să se oprească dar parcă nici nu mă auzea... asta, ori poate îi facea placere să se joace cu un copil de doar șaisprezece ani.
Durerea era oribilă, clipa acea era oribilă, faptul că era singur era oribil, totul era oribil. El mari ritmul, facându-mă să țip la fiecare patrundere, și la sfârsit ( asta chiar arata cât de nemilos era ) își dadu drumul în mine. S-a ridicat și ( sau asta vazusem eu, totul era în ceață ) m-a luat de par și m-a tras violent catre el încât credeam că nu o să mai am mult până cad pe-acolo fară suflare, însă nu. Îmi coborî capul până la nivelul amicului sau.
- Pe toată, a spus însă mă faceam că nici nu-l aud. Nu aveam de gând să-l las să mă aducă în ultimul hal... mai bine muream, asta era ceea ce gândeam atunci. Dadeam din cap în semn că nu, însă probabil nervos, a luat pistolul și mi l-a pus la tâmplă. Nu ai auzit, blondinule? Toa-tă!
Am cedat până la urmă, oricât de frică mi-ar fi fost, moartea tot ramânea pe locul numarul unu.
N-a durat mult iar la sfârșit s-a ridicat, lasându-mă pe acel pat.
- Ce jucarie mi-am gasit, cu un fund minunat. Și ce reacții la f*tut ai, ți-a placut, t*rfă ?
A spus, m-a plesnit și m-a mai sarutat încă o dată, un sarut la fel ca primul, la fel de violent și parcă fară sentiment - eu încă nu-mi revenisem deloc, parcă eram zombie. M-a lasat acolo pe pat, fară să-mi lege picioarele. Era un lucru bun însă îmi era prea frică să încerc ceva.
Oricum, după vreo cinci minute mi-am revenit, am închis ochii și tocmai realizasem că m-a facut t*rfă. Tot corpul mă durea îngrozitor, așa că nu m-am mișcat deloc - și am încercat să nu mă mai gândesc la ce mi-a zis. El nu mai trecuse prin cameră, sau cel puțin asta credeam eu. Mi-am trecut limba peste buza, peste locul unde mă mușcase și am oftat.
Trebuia să-mi revin așa că m-am ridicat încet, cu greu întradevar, cu mâinile legate la spate, cine ar putea? și m-am uitat în jur. Pistolul meu disparuse... Eram sigur că îl pusese acolo intenționat. Am mormait ceva indescifrabil chiar și pentru mine și mi-am privit picioarele. Chiar dacă eram încă gol, nu mă deranja cu nimic și în plus îmi era practic imposibil să mă îmbrac.
Locul unde fusese funia era roșu, câteva firicele de sânge erau pe ici-colo iar vânataile era vizibile de ceva timp. Cu durerile de la mâini mă învățasem deja, le ignoram de ceva vreme însă spatele meu nu dorea să treacă deloc. Grozav, nu puteam să aleg și eu un moment mai bun de a-mi pierde virginitatea...în ambele locuri? m-am gândit apoi am simțit cum o lacrimă se prelinge pe obraz. Familia mea murise și eu tot egoist ramasesem... am început să plâng ca prostu'.
Mi-am întors brusc capul spre ușă când am auzit-o deschizându-se, aprinde becul și împinge ușa brusc cu piciorul. Am tresarit și m-am întors catre el, speriat. Nu s-a saturat?
- Ce.. mai vrei acum? am spus cu greu, însă privindu-l direct în acei ochi albaștri pentru câteva secunde apoi mi-am întors capul.
- Am venit să-mi vad jucaria... și n-o mai face pe deșteptu' că te iau din nou, amicul meu încă își amintește de tine.
Amic? Nu eram sigur că înțelesesem ce a vrut să spună însă eram sigur că nu era ceva de bine. Am dat din cap afirmativ și am închis ochii. El a venit catre mine, îi auzeam pașii pe podea și m-a trântit pe pat. Din nou? Nu au trecut nici macar zece minute. am spus dar fusese prea devreme să gândesc. Mi-a dezlegat mâinile, fiind atent să nu fac vreo prostie ( una dintre mâinile sale dezlega acel nod și cealaltă era pusă pe capul meu, mă ținea cu fața-n așternutul acela bleu )
- Așa. Poate dă dracu' să faci vreo tâmpenie că ajungi c*rva mea în mai puțin de trei secunde.
Când mi-am simțit mâinile eliberate primul lucru pe care l-am facut a fost acela de strânge cearceaful de pe pat. S-a ridicat și m-a privit rânjind.
- Ai la dispoziție tot apartamentu', dacă încerci macar să te gândești să fugi, te gasesc și după cum am mai zis, ajungi c*rva mea în mai puțin de trei secunde.
Aș fi mințit dacă aș spune că nu mă gândem să fug... însă parea să știe orașul mai bine decât îmi știam eu sertarul cu chiloți...
- Ci-cine ești? am mai întrebat o dată, chiar dacă știam unde-l mai vazusem. Mi-am privit încheieturile ( mai puține vânatai dar în rest tot la fel de roșii ca la picioare )
- Doamne, copile, ești picat din lună? Mă rog, ridică-te.
L-am privit cu mirare. Cum vroia să mă ridic după ce îmi facuse? Am îndraznit să spun că nu pot, dar s-a facut că nu mă aude și m-a luat de mână, m-a tras după el. Prima dată am cazut în genunchi, însă el tot insista.
- Adam, tu ești prost sau prost? a spus pe un ton rautacios și m-a privit. A rânjit și s-a lasat pe vine, la nivelul meu ( care eram pe jos ). M-a prins de încheietura dreaptă și m-a tras mai aproape de el, apoi mâna sa îmi dadu drumul și coborî ușor spre fundul meu.
- Încetează ! am țipat speriat. Eram sigur că mă va omorî.
- Taci, că nu te f*t acum, poate peste juma de oră, dar nu acum.
Limbajul lui îmi zgâria auzul. Eu, care nu era învățat cu tipul acela de cuvinte, vulgare, nu știam cum să reacționez când le auzeam. Dar nu-l credeam... de nici o culoare. Și-a luat mâna și a ieșit din cameră. M-am întins după boxeri - care din fericire i-am gasit exact lângă mine și m-am îmbracat cu ei - cu greu , dar am reușit exact înainte să apară el cu două prosoape. Ce încerca să facă? L-am privit facând ochii mari cât cepele. S-a apropiat de mine, m-a tras de mână și mi-a șters încheieturile.
Ceva mi se parea nelalocul lui. Îmi ucise familia, mă drogase, mă violase fară nici o milă iar acum încerca să-mi ștearga sângele? Nu mai înțelegeam nimic... tot ce doream era să mă lase singur și să plâng în voie.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#8
Uuu nextul.
Ca deobicei sunt nelipsita de la yaoi, iar ficul vostru chiar imi place, o idee destul de interesanta si misterioasa mai pot adauga. De ce? Foarte simplu: identitatea celor doi par neclare, chiar daca stim ceva-ceva de Adam, pare tot un strain, inca se afla in procesul de evolutie si pe parcurs detalii noi se aduc, asa putand sa ne intarim conceptiile legate de protagonisti. La fel si Adriano, o, tipul asta e mortal ca sa spun asa, bine hai sa nu exageram dar ma tot macina cateva ganduri legate de existenta si identitatea lui.
Da, ati oferit cateva date, dar tot mai ne trebuie piese pentru puzzel. Deci pe scurt mi-a starnit interesul si imi place sa citesc acest fic, nu s-au petrecut foarte multe, dar sunt indeajuns de multe scene destul de elaborate si detaliate in mare parte. La partile hentai va descurcati bine amandoua... as lasa o mica critica legata de asta, dar cum ati spus este deja scris nu o sa modificati prea multe, decat de corectat greseli de tastare eventual.
Totusi trebuie sa spun un lucru, care consider ca trebuie tinut minte si adaugat in urmatoarea parte a ficului acesta: seriozitatea si stabilitatea personajelor in actiuni cu adevarat "cruciale" - in ghilimele fiindca nu e chiar atat de - pe viata si moarte sau poate ca da...
In mare mie mi s-a parut ca Adam cand povestea ceea ce se petrecea, nu era atat de serios cum normal ar fi trebuit sa fie, mi s-a parut un mod destul de simplut care nu a reusit sa incadreze foarte bine un conflict si o intamplare cu un volum imens... Dar e bine si asa, e ok, nu de alta, dar, Adam inca este un copil si nici el nu stie cum sa reactioneze sau cum sa gandeasca plus, chiar daca pare ciudat felul in care concepe situatia (intr-o pendere mica) e foarte bine descrisa si in acelasi timp reuseste sa surprinda varsta la care este - fragil, inocent, nestiutor, infricosat...
Pe scurt e bine si imi place, am analizat un lucru si am ramificat gandul in doua ramuri.

Ce pot sa mai spun, succes, astept nextul si nu mai am rabdare.

#9
Fetelor, tin sa va spun ca este unul dintre ficurile care mi-a atras atentia. Pai titlul m-a facut sa vreau sa-l citesc si am observat ca scrieti din perspective multiple. Imi place asta. Descrierea e destul de buna, dar ar putea fi imbunatatita. Stiu ca ati scris sa nu fie comentarii literare, dar asta e o sugestie doar. Numele personajului mi se pare foarte tare "Adrioano", suna rau de tot a mafiot. Pana acum imi place povestea, iar eu sunt mare amatoare de hard yaoi. Poate cateva sentimente mai apoi din partea lui Adrioano fata de Adam nu ar strica. El saracu nici nu stie ce se petrece cu el si are multe intrebari fara de raspuns. Bafta incontinuare, mai castigat ca cititioare.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#10
Pare rau ca nu am vazut mai devreme, dar am fost ocupata zilele astea. Asa, copy - paste-ul de rigoare:

Aceasta este prima avertizare.

Te rog sa treci pe la Reguli generale Fan Fiction si de asemenea pe la Ghidul incepatorului si sa te conformezi. Nu este mult de citit, si trebuie aplicate de fiecare data cand mai postezi ceva, indiferent daca este oneshot sau poveste in sine.


Multumesc.
[Imagine: tumblr_m95uonbiuU1re9dfoo1_500.gif]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Meet My Bloody King [2] Natsuru 24 14.156 28-06-2013, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Michee
  Bloody Flowers AnimeliciousAngel 2 2.834 13-03-2010, 02:04 PM
Ultimul răspuns: AnimeliciousAngel
  Bloody 13 [+16] [crime] Secret Past 1 2.555 28-12-2009, 11:18 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  I want to meet ... jennadavis 2 2.996 19-09-2009, 12:29 AM
Ultimul răspuns: jennadavis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)