Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Do you like my fic?
Yup, I love it!
76.19%
16 76.19%
Yeah, it's good...
9.52%
2 9.52%
Could be better.
14.29%
3 14.29%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Pure Love [shounen-ai / yaoi]

#8
cap. VI, in sfarsit am reusit sa-l scriu si sa-l pun:D . capitolul urmator vine abia pe vineri... cel devreme probabil:D

Capitolul VI - Vestile neplacute nu vin niciodata singure

-Mama, eu ies putin, bine? spuse Mika zambind, dand sa iasa pe usa cu niste sacose in mana.
-Si ma rog unde pleci? Si mai ales cu alea? intreba mama ei, aratand cu degetul spre bagaje, suspicioasa. Ce-ai acolo de fapt?
-Ei bine... De fapt, sunt haine si unele lucruri ale lui Ayumu... Ma duc sa i le duc -
-Stii unde e? Asta e, vin cu tine! ii spuse maica-sa pe un ton apasat. Daca baiatul ala isi inchipuie ca face ce vrea... Auzi! Sa plece de la petrecere de capul lui, naiba stie unde! La iubita lui, cica!
-Mama, nu, te rog! Ayumu m-a pus sa nu-ti zic unde e... Ma duc singura! Te rog, mama, intelege, spuse fata iesind imediat pe usa, ca sa fie sigura ca mama ei nu vine dupa ea. In schimb - aceasta iesi pe balcon si o urmari pe Mika de la geam - fu groaznic de surprinsa cand o vazu urcand in blocul alaturat.
Cei doi iubiti erau in mijlocul unei mese "apetisante"... Meniul principal la acea ora consta in saruturi catifelate, dulci putin condimentate poate, caci Angel il mai musca din cand in cand pe Lover de buze - cu toate acestea erau in bucatarie, cu scopul initial de a lua o masa adevarata. Cineva batuse la usa, doar ca cei doi nu auzira zgomotul - erau mult prea ocupati ca sa mai observe ceva prin jur. Atunci Mika intra in casa - caci usa nu era incuiata - si-i surprinse pe fratele ei si Angel tocmai cand acesta il tranti pe canapea.
-Hopa... Moment nepotrivit! striga Mika inrosindu-se la fata si intorcandu-se cu spatele.
-Mika! Au, Angel, potoleste-te! Totusi, e sora mea de fata, ce Dumnezeu!
-Of, tot timpul ceri lucruri imposibile, cum af fi sa ma opresc eu acum, ofta Angel, dar se linisti pentru moment.
-Mika, imi... imi pare rau, n-ar fi trebuit sa vezi asta, incerca fratele ei sa dreaga lucrurile.
-Huh... nu-i nimic, pana la urma... Poftim, ti-am adus niste lucruri de-acasa. Haine, lucruri de-ale tale.
-Multumesc. Si, cum s-a impacat mama cu ideea? Ca m-am mutat la asa-zisa mea "iubita", spuse Ayumu incepand sa rada.
-Ah... E inca nervoasa. Chiar acum zicea ce vrea sa vina cu mine, si sa te puna la punct. Normal ca n-am lasat-o, am fugit inainte sa vina dupa mine. Iti dai seama c-o s-o incurc din cauza ta, fratioare...
-Imi pare rau pentru asta, dar chiar nu pot sa fac nimic, continua Ayumu. Nu pot sa risc sa ma-ntalnesc cu ea si sa afle totul.
Imediat, cineva incepu sa bata la usa insistent.
-Raspunde tu te rog, ii spuse Ayumu fatei.
-Da, da, vin acum! facu Mika si se indrepta spre usa. Dar cand o deschise, se ingalbeni la fata si isi inghiti cuvintele.
-Unde e Ayumu? tipa mama fetei furioasa.
-Mama?! facu baiatul uimit, indreptandu-se spre usa.
-Ei bine, cu cine locuiesti? continua femeia ca o furtuna. Unde e iubita ta? As vrea si eu s-o cunosc.
-Imi pare rau, dar fiul dumneavoastra nu are nici o iubita, spuse Angel iesind de dupa colt. Eu sunt iubitul lui. Incantat sa va cunosc, doamna, desi mi se pare ca ne-am mai intalnit. La petrecere, poate? afisa tanarul obisnuitu-i zambet.
"-Angel?! Ce naiba faci, idiotule! Ti-ai pierdut mintile!? E mama mea cu care vorbesti aici! Tembelule! Uite, esti multumit? Acum cum mai ies eu din asta, ca maica-mea imi rupe gatul!"
-Poftim? Tu esti cine? spuse mama baiatului cu o privire greu de inteles.
-Da, sunt iubitul lui Ayumu, cum am - dar fu intrerupt de baiat, care-i puse mana la gura, ca sa nu mai spuna si altceva. Atunci Angel il dadu mana la o parte si ii prinse buzele intr-un sarut pe jumatate violent, dar mai mult dulce si ispititor. Ayumu nu doar ca se lasa in voia sortii, dar isi baga limba in gura lui Angel, caci nu se mai putea abtine. Mama baiatului, da fata, simti ca lesina, dar se enerva peste limitele normale si era cat pe ce sa sara la bataie, daca nu o oprea Mika. Fata o trase de mana pana la usa, cand Angel spuse cu nonsalanta si un zambet pervers in acelasi timp:
-Doamnelor, va rog sa ne scuzati, dar prevad ca in curand noi doi vom fi prea ocupati ca sa mai putem sa-i servim pa musafiri. Spunand acestea, tanarul inchise usa si o incuie, lasandu-le pe femei pe dinafara, in timp ce pe vizor se putea vedea inauntru ca iubitii erau culcati pe canapea, unul peste altul.

Femeia nici nu isi dadu seama cand fiica ei o duse o in casa. Era inca prea tulburata de evenimentele care se petrecusera cu putin timp in urma. Si, cum vestile neplacute nu vin niciodata singure, in acea dupa-amiaza, primi o instiintare de la liceul unde invata baiatul, conform careia i se solicita de urgenta prezenta. A doua zi, merse la scoala in timpul orelor lui Ayumu si se intalni imediat cu directorul. Acesta ii prezenta unele evenimente de acum o luna, evenimente care nu prea dadeau bine in dosarul unui elev.
-Doamna Mitarashi - caci acesta era numele de familie al lui Ayumu - acum o luna, a avut loc un incident greu de inteles sau de explicat. Banuiesc ca dumneavostra stiti mai multe. Ma insel cumva?
-Ei bine, despre ce anume e vorba? intreba mama baiatului, neintelegand la ce se referea directorul.
-Huh... Atunci voi trece direct la subiect. Acum o luna, fiul dumneavoastra era in fata scolii cu un alt tanar, care parea de aceasi varsta. Colegii lui Ayumu mi-ai spus ca l-au mai vazut si inainte, caci venea sa-l ia des de la scoala. Cred ca au spus ca se numea Angel, si, ciudat...
-Of, trebuia sa-mi dau seama ca o sa se ajunga si la asta, spuse Mika, care era de fata, dandu-si o palma peste cap. E vorba de scena cand Angel l-a sarutat, nu? "Fratioare, ma omori cu zile!", continua ea in gand.
-Da, intr-adevar, despre asta e vorba. Multi elevi si mai ales unii profesori au fost de fata si ne este greu sa ignoram acest lucru, mai ales ca atentia baiatului la ore in ultimul timp lasa de dorit... Aceste lucruri ar putea sa duca la exmatriculare intr-un tarziu.
Femeia ramase ganditoare. Abia aflase si ea de relatia fiului ei cu o zi in urma, iar acum i se aduceau la cunostinta detalii noi, despre care nici nu avea habar. Cel mai mult o deranja relatia lui Ayumu, si ramase neplacut surprinsa cand afla despre posibilitatea exmatricularii. Nici nu stia ce sa raspunda, asa ca o intreba pa Mika despre detalii, acum ca tot aflase si deci putea sa-i spuna si restul.
-Il cheama Kisuke... Amayumi din cate imi aduc aminte. "Angel" e doar o porecla, dar fratele meu ii spune asa. Nici eu nu stiu prea multe, nu ca ar fi ceva de stiut. Dar nu va puteti razgandi in ceea ce priveste exmatricularea -
-Mare branza, oricum aveam de gand sa renunt la scoala, macar ca mai sunt numai vreo trei luni pana se termina anul, spuse Ayumu, care auzise o parte din discutie si intra acum in biroul directorului.
-Stii ca nu-ti pot permite sa faci una ca asta, striga mama lui. Cum sa renunti la scoala? E strigator la cer! Si in plus nu sunt de acord cu ceea ce faci tu. Vreau sa te desparti da baiatul ala cat mai repede cu putinta! Nu pot sa accept altceva.
-Mama, acum sunt major. Pot lua singur decizii pentru mine, nu mai hotarasti tu in privinta mea. Cat de spre viata mea, din nou nu ai niciun drept sa intervii. M-am decis deja, asa ca lasa-ma odata in pace, te rog! In timp ce spunea acestea, ii suna telefonul. Prima data nu raspunse , apoi primi un mesaj de la iubitul sau. Primi din nou un apel, iar la telefon era o voce necunocuta de barbat. Era un doctor de la spital. La auzul vestii, Ayumu cazu in genunchi, privind in gol. Era sfasiat.
-Ayumu, ce ai patit? se duse repede sora lui langa el. Ce s-a intamplat? Hei, revino-ti!
-Angel a avut un accident, reusi baiatul sa spuna intr-un final.

Aici e Mika, sora lui Ayumu : [Imagine: fghy.jpg]
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights



Răspunsuri în acest subiect
Pure Love [shounen-ai / yaoi] - de October - 31-08-2008, 08:27 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 01-09-2008, 08:18 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 03-09-2008, 09:43 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 07-09-2008, 01:27 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ony-chy - 07-09-2008, 04:06 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de NiyaTai - 08-09-2008, 04:00 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 11-09-2008, 08:08 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 14-09-2008, 09:38 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 21-09-2008, 01:50 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 22-10-2008, 10:32 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ThorthKa - 23-10-2008, 05:33 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ...:::LexXutzuo_O_o:::... - 23-10-2008, 11:12 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 27-12-2008, 12:16 AM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de Argenta - 16-01-2009, 11:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pure heart Akane Hime 22 11.077 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.981 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.981 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.102 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 36.148 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.798 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pure Blood Ellys 6 4.829 07-05-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.958 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.313 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.861 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)