Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Brother Love (+18 incest yaoi)

#61
Din pacate abia acum cateva minute m-am apuat sa citesc si se pare ca am terminat totul destul de repede.
Regret totusi ca nu am avut ocazia sa-ti las de la inceput un com si doar acum mi-am facut timp.
Sa-mi fie rusine. . . --"

Inainte sa incep cu laude si tot asa, am sa-ti spun cateva lucruri care ar trebui sa le mai corectezi la fic sau sa le imbunatatesti. [le poti lua in considerare ca si greseli pe care le repeti deseori in capitole]

- In primul rand prea repeti de multe ori cuvintele astea: blondinul, roscatul. . . si tot asa mai departe. Incearca sa folosesti si alte cuvinte, precum numele lor sau te folosesti de pronume. ^^

- Capitolele sunt mai scurte, abia acum la final ai reusit sa mai dezvolti descrierea si iti propun sa faci asta mereu, fiindca nu descrii indeajuns. Dar momentan fiind si primul tau fi iti spunc a te descurci bine, chiar foarte bine. :]

Asta este tot, caci in rest te felicit !! > w <
Ficul tau a devenit oficial preferatul meu, la fel ca si altele.
Sincer povestea este palpitanta, plina de mister si descrii simplu si frumos.
Ai reusit sa captezi multa atentie cu modul tau de a infatisa totul, incepand de la:
*descriere
*personaje
*actiune
*idei
*poveste

Chiar te descurci si nu glumesc, ai reusit sa ma impresionezi.
Sincer acum, eu deobicei las critica multa, las comuri mari, foarte kilometrice. La tine puteam sa las la fel, insa nu am lasat pentru ca nu ai avut greseli grave in aspectul exterior al ficului si nici in cel interior.
Gasesti mai multe la autori ficurilor originale sau fan. XD

Bravo ! Ai facut o treaba impecabila si frumoasa, ai avut doar cateva greseli de tastare in unele capitole.. dar in rest a iesit minunat.
Astept nextul. :3
Succes si multa inspiratie !


• Rusk`Key • was here . Meow` :3 !

#62
Păăi, cam da.. Sunt de-acord cu Hunter, adică e prea schimbător. Când îl iubeşte pe Kaito, când îl urăşte. Şi totuşi, iată căne-ai oferit yaoi. Cu toate că a fost cam scurt [ cel puţin, aşa mi s-a părut mie ], am avut din ce " gusta. " * laughs * .
Btw, am zărit câteva greşeli, mă rog, cele care mi s-au părut mie că s-au cam repetat. -.-'

pus’o / care’l / ce'l / facand'o - Goddamn it. Fără apostrof [ ' ]. Cu cratimă

Şi ofc, am mai văzut doar alte mici greşeli, din zbor aşa. : - " Daar, god ! Mai vreauuu ! :X * lovely *

#63
Pers noi :d

Dl. Shitoshi:
[Imagine: 511292.jpg]


Alexo:
[Imagine: 600260.jpg]


Cap XI
‘’Sa pasesti intr-o lume complet noua, total diferita de cea in care ai trait pana atunci, e un sentiment absolut grozav! Insa, sa aflii ca familia ta este mai mare decat ai crezut, nu poti descrie in cuvinte. Pana acum, am crezut ca il am doar pe Hunter, pe fratele meu, insa, se pare ca m-am inselat.’’
Ziua de nastere a lui Hunter inca nu trecuse, si nici nu avea sa treaca prea repede, avand in vedere ca buna noastra Carolina organiza o petrecere ‘’surpriza’’ pentru el. Dupa acel act de dragoste in care Kaito a invatat cu adevarat ce inseamna sa iubesti o persoana, descoperind un altfel de Hunter, unul sensibil si atent, a venit timpul sa se pregateasca amandoi. In timp ce discutau cam cu ce ar trebui sa se imbrace, soneria de la usa se facu auzita. Cu un oftet adanc, roscatul s-a ridicat cu greu de pe pat, infasurandu-si trupul masiv intr-un halat cu modele japoneze, mergand sa deschida usa, banuind cam cine ar fi. In momentul cand bucata de metal s-a deschis, Carolina sari imediat in bratele lui, umplandu-i obrajii de saruturi rosii de la rujul pe care-l avea pe buze.
-La multi ani!
-Din nou... Merci, esti foarte scumpa insa, nu ai vrea sa ma lasi sa si respir, totusi? Spuse acesta in timp ce-si stergea urmele de ruj de pe obraji.
Fata isi ceru scuze, chicotind usor rusinata. Era imbracata intr-o rochie foarte eleganta, o imitatie de kimono si de rochie de seara, cele doua modele potrivindu-se perfect. Intra neinvitata in apartament, asta fiind ceva deja obisnuit, avand in vedere cat de mult timp isi petrecea in casa lui, impreuna cu el, si mai nou si cu fratele acestuia.
-Kaioto, unde esti? Surioara ta e aici! Spuse bruneta cu un ton destul de ridicat, nerabdatoare sa-si vada micutul ‘’fratior’’.
Kaito nu se lasa prea mult asteptat, dand buzna in sufragerie imediat ce imbracase o camasa de-a lui Hunter, ce-i era mult prea mare, insa perfecta pentru a-i ascunde goliciunea. Acesta sari in bratele fetei, facandu-l pe fratele sau sa-si de-a ochii peste cap. Nu ca nu i-ar conveni si lui scena, numai ca nu era prea obisnuit cu atata agitatie si dragalasenie in jurul lui. Se apropie de canapea, luand loc, trecandu-si o mana prin parul lui mult prea rosu.
-Deci, Carolina, cu ce ocazie pe la noi? Si, esti draguta sa-mi pui fratele jos? L-am ametit eu destul, nu-i nev...
-Poftim?! I-o taie repede bruneta, privindu-l cu ochii mari. Oh Doamne, nu-mi spune ca voi... tocmai a-ti...
-Asa e! Raspunse Kaito cu un zambet groaznic de larg pe fata, avand obrajii usor rosii, in timp ce pe fata roscatului isi facu loc un ranjet larg, usor strengaresc.
-Nu-mi vine sa cred! Hunter, perversule, te acuz de corupere de minori!
-Sti macar ce inseamna aia?
-Nu conteaza! Cum sa faci asa ceva, cu fratele tau, incestistule!
-Inces... ce? O privi de-a dreptul confuz, bufnind in ras.
-Dar nu e numai vina lui! Sti doar ca ne iubim, ce mai conteaza altceva? Haide, gata, nu te enerva. Spuse blondinul cu o voce perfect copilareasca, sarutand-o pe ‘’surioara’’ lui pe obraz.
Pleca din bratele brunetei, venind la fratele sau, asezandu-se in poala acestuia, pastrandu-si zambetul pe buze.
-Dar... of, bine, insa asta nu inseamna ca voi uita. Oricum, am venit aici cu treaba asa ca sa trecem direct la subiect. Hunter, Kaito, echiparea cat mai elegant, si sa mergem.
-Sa mergem unde anume? Intreba roscatul desi stia despre ce era vorba, insa trebuia sa joace putin teatru pentru a nu-i da de inteles fetei ca stia deja de petrecerea surpriza.
-Poi cum adica unde? La... umm... la tata desigur! Vrea neaaparat sa va vada pe-amandoi, sa mai stea de vorba, si sa cineze cu toti.
-Imi dau seama, nu am stat de ceva timp impreuna. Tot timpul ocupat, nu-i asa?
-Ei, vezi? Nu degeaba esti partener cu el. Dar hai ca se face tarziu si sti doar ca nu-i place sa astepte.
-Bine, bine, am inteles. Problema e ca inca nu am mers la cumparaturi cu Kaito si nu are...
-Prostii! Stiu ca esti cu capul in nori in ultima vreme, din cauza asta, eu ma voi ocupa de Kaito in seara asta! Ti-am facut cel mai grozav costum posibil!
-Huh, mie? Intreba confuz blondinul, privindu-i pe rand pe Hunter si Carolina. Dar de unde sti ca o sa-mi stea bine, si ca o sa-mi vina?
-Cred ca uiti cu cine stai de vorba. Moda e numele meu mic!
-Dar nu era Carolina, parca? Intreba Kaito, doar ca sa o tachineze putin.
-Tu vrei sa ma enervezi, nu? Ah, Hunter, e numai vina ta, perversule!
-Dar ce-am facut? Se vedea clar pe fata roscatului cat de chinuit era de acel cuvant, si anume ‘’pervers’’.
-Nu conteaza! Tu esti de vina pentru toate.
Se apropie de el, luandu-l pe Kaito de mana, tragandu-l dupa ea pana in camera alaturata, intre timp, doi barbati, foarte la moda imbracati, facandu-si aparitia in apartament, urmand-o pe bruneta. Cu siguranta erau stilisti profesionisti cu care lucra Carolina, insa Hunter chiar nu intelegea de atata deranj pentru o petrecere. Lasa de-oparte toate gandurile, intrand in camera lui, de unde-si alese costumul lui preferat, de firma. Culoarea aceea grena se potrivea perfect cu parul si ochii lui, iar materialul era unul lucios si foarte usor. Dupa ce se incalta cu pantofii albi de lac ce era la asorte cu camasa tot alba si isi aranja putin parul, era gata. Ca barbat, nu trebuia sa se chinuie prea mult pentru a arata bine, pentru el era dat de la mama natura sa arate bine cu orice purta. Din camera alaturata se auzea un mare circ, galagie si rasete la un moment dat, lucruri ce-l faceau pe Hunter sa ofteze foarte des. Iesi din camera, asezandu-se pe canapea, asteptand ca si fratele lui sa fie gata. Peste vre-o inca zece minute de astfel de galagie, isi facu aparitia Carolina, usor ciufulita si obosita, asezandu-se si ea pe canapea.
-In viata mea n-am vazut un pusti atat de rusinos ca si el.
-Cred ca am uitat sa mentionez ca doar in fata mea se lasa gol, nu?
-Oooo, tu! Nu ma fa sa incep din nou! Oricum, am resuit sa-l imbrac pana la urma. Ah, esti asa de norocos sa ai un asemenea frate!
Intre timp, isi facu si Kaito aparitia, imbracat in alb din cap pana in picioare, foarte dichisit si elegant. Cand il vazu, Hunter mari ochii de-a dreptul uimit. Nu ii venea sa creada cat de dragut putea fi fratele sau imbracat astfel.
-Macar stiu ca te pricepi, cat-de-cat, Carolino. Spuse cu un chicot malefic la final.
-Am sa o iau ca pe un compliment, merci. Acum, chiar se face tarziu, si trebuie sa plecam.
Dupa ce roscatul se ridica, apropiindu-se de fratele sau, oferindu-i un sarut dulce pe buze, cei trei au parasit apartamentul, coborand la limuzina. Odata urcati in ea, drumul nu a durat mai mult de zece minute, ajungand la un restaurant de clasa, acelasi restaurant unde Hunter cina mereu cu tatal fetei. Dupa ce au coborat din masina, bruneta isi aranja putin rochia si parul, apoi toti trei au intrat inauntru. Intuneric total, nu vedeai nici la un metru in fata, insa, dintr-o data, luminile s-au aprins, lasandu-se sa se auda ‘’ Surpriza’’ in cor, foarte tare. Desi roscatului nu-i placeau chestiile astea, cand vazu sumedenia de oameni adunata, impreuna cu tatal fetei, nu a avut incotro decat sa se arate surprins, de-a dreptul magulit de aceasta surpriza.
-Ah, nu ma asteptat deloc asta. Va multumesc mult, ins anu trebuia sa va deranjati. ‘’Chiar nu trebuia...’’
Zambi larg, fericit cum ar veni, strangand mana la toti barbatii, sarutandu-le pe-ale doamnelor.
-Deci, iti place? Intreba Carolina entuziastmata.
-M-ai lasat fara cuvinte, la propiu. Merci, scumpo, esti cea mai tare.
O saruta pe obraji, neaband incotro. In plus, daca era la o petrecere, petrecerea de ziua lui, trebuia macar sa se distreze, nu-i asa? Il lua pe fratele lui de mana, mergand direct la Dl. Shitoshi, tatal fetei, facand prezentarile asa cum se cuvine.
-Cred ca esti mandru de un asemenea frate, nu Hunter?
-Absolut, domnule. Sunt foarte fericit ca in sfarsit, dupa atatia ani, este din nou langa mine si suntem, din nou, o familie.
-Asa si trebuie. Sa ai mare grija de el ca daca nu, ai incurcat-o, te asigur eu.
-Nu va faceti griji, Kaito va fi foarte fericit langa mine.
-Asa te vreau! Si-l lovi barbateste peste umar, poate prea barbateste, facandu-l pe Hunter sa se duca doi pasi in fata.
Acesta rase fortat, oftand adanc cand Shitoshi disparu de langa el, numai pentru o clipa, simtindu-se apoi tras de acesta pentru a vorbi cu niste doamne, lasandu-l pe Kaito singur, in multimea aceea de oameni.
-Te-ai pierdut, pustiulica?
Se auzi o voce din spatele blondinului, destul de groasa, asemanatoare cu al fratelui sau. Kaito se intoarse imediat, observand o persoana inalta, cam cat roscatul, cu par lung si blond, aproape gri, ranjind larg.
-Ummm... nu, nu m-am pierdut. Fratele meu sta de vorba cu Dl. Shitoshi.
-Ah, tu esti Kaito sa-nteleg?
-Da dar... de unde sti?
-Deci nu ti-a spus Hunter, nu?
-Ce anume sa-mi spuna?
-Ca eu sunt verisorul tau. Alexo, incantat. Spuse acesta, intanzindu-i mana pentru un salut.
Kaito a ramas complet surprins de replica lui Alexo, si durase cateva secunde bune pana ce i-a cuprins mana, strangand-o usor. Verisorul lui? Credea ca nu auzise bine insa nu se inselase, Alexo era chiar verisorul lui.
[Imagine: Untitled1-2.png]
~Why not to love free?~



[Imagine: 3293446.png] [Imagine: 6651602.png] [Imagine: 6731597.png]


#64
Ohh, ai venit cu nextul. Ai intarziat asa mult [-x Ar fi trebuit sa iti dau bataie la poponel, da, serios :| Si chiar o sa-ti dau, pentru ca nici acum nu voiai sa continui fic-ul daca nu te bateam eu zile intregi la cap.

In fine, sunt aici sa comentez si sa spun ca iar ai facut o treaba minunata. Chiar daca ne-ai lasat asa mult sa asteptam, ne-ai adus un capitol minunat, si presimt ca cel ce va veni va fi si mai minunat. Incestistul de Hunter, omg, ce ma amuza cuvantul asta. La multi ani lui >:D< Chiar e atat de norocos cu fratele sau prin preajma. Ma bucur ca i-a placut petrecerea intr-un fel, el care ura surprizele. Oricum, cel mai frumos cadou a fost scena din capitolul trecut xD
Vreau sa vad cum decurge petrecerea roscatului si vreau sa vad ce se intampla cu Alexo asta, ca imi cam place poza lui :"> Dar am nevoie si de caracter ca sa ma indragostesc, deci iti dai seama ce mult astept nextul, nu? :>
Ohh, Doamne, cat dialog ai folosit. Nu ma intelege gresit , mie imi place dialogul, mai ales ca nu a fost sec, a fost din plin, si nici descrierea nu a lipsit.
Mersi ca ne-ai adus capitolul, sweety :* Astept nextul si multa bafta si inspiratie. Sa nu mai intarzi ca te pap!

#65
Nu mai anunţat. >:P
Ruşine să-ţi fie. >:P
Ai noroc că am trecut eu. :P

Personaje noi.. şi tipul e vărul lui drăguţul de Kaito. Aww. :o3
E ÅŸi smexy.. Mrr. :3
Acum sincer nu prea am ce să critic, de data asta sunt plăcut surprinsă să văd o îmbunătăţire, prin descriere mai amplă.. mai amuzantă (sincer am râs la unele faze, chiar cu hohote).
Te felicit, cam asta pot să-ţi spun.
Mi-a plăcut capitolul, iar modul de stare pe care îl are Hunter.. pur şi simplu comic. ;)
Alteori îţi vine să sari pe el şi să-l pupăceşti. >:)

Doar o singură chestie m-a deranjat, faptul că toţi au folosit cuvântul "Merci" - mai bine era să spui "Mersi".
Bine dar fiindcă este dialog, personajele au autoritatea să fluidizeze orice fel de cuvănt doresc.
Şi ai avut o singură greşeală -> "Kaioto" - Kaito (sigur aşa era). XD
Şi încă una la început de tot.. dar nu o mai depistez.
În fine mi-a plăcut.
Next time please announce me. :*

#66
Chiar ca a durat pana ai pus capitolul urmator,dar nu are nimic.Probabil ai fost ocupata.
Imi place de Carolina.E de treaba si draguta.Ador ca-l face pe Hunter pervers pentru ca e adevarat. >:)
"-In viata mea n-am vazut un pusti atat de rusinos ca si el." :)) Parca eu as fi aici.
Kaito a aflat ca are un verisor pe nume Alexo.Arata superb!De ce am eu o senzatie ca el se va indragosti de blond?Sau ca reprezinta o amenintare pentru Hunter?E ciudat ca roscatul nu i-a spus ca nu are un verisor.
Abia astept next-ul.
Bye!

#67
Buna! Asta este prima oara cand iti comentez. Imi place ficul tau. Observ ca primele capitole sunt mai scurte ca penultimul si ultimul, dar asta nu cred ca era important. Noul personaj, Alexo mi se pare un tip dragut. Abia astept sa-i vad si comportamentul. Si mai am ceva sa-ti spun. In scena aceea cand au facut dragoste, dupa parerea mea puteai sa descrii mai mult scena, nu ca sunt mai buna decat tine, dar asta imi spun si mie alti. Daca ultima parte te-a suparat spune-mi si il voi corecta.
[Imagine: Anime-Girl-8-Anime-Wallpapers-1366x768-300x168.jpg]

[Imagine: PupetteSiggy2.png]

Trei lilieci stau pe balcon. Zboara unul si dupa un timp se intoarse plin de sange la gura. Le spuse celorlalti doi:
-Ati vazut turma aia se oi?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al doilea si se intoarce la fel, cu sange la gura.
-Ati vazut turma aia vaci?
-Da!
-Nu mai este!
Zboara si al treilea si se intoarcec la fel ca fratii lui, zicand:
-Vedeti turnl ala de biserica?
-Da!
-Eu nu l-am vazut!

[Imagine: chibi_5878.gif]
, Kaoru


#68
M-am apucat sa bag nasul si in acest fic si e chiar suuuper. Imi place atitudinea protectiva a lui Hunter , cat de copilaros este Kaito si relatia dintre Carolina si cei doi aceasta fiind una foarte prietenoasa exact ca o sora mai mare as zice. Sa vedem ce comportament are si Alexo...
Bafta in continuare si abia astept next-ul!
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#69
Buna. Nu vreau sa fiu rea si sa nu las un comentariu dapa ce ca ti-am citit tot ficul pana aici si m-a lasata cu gura cascata. Saracul Kaito prin cate a trebuit sa treaca la orfelinat si pe deasupra mai vine si fratele sau care il trateaza urat foarte urat lainceput tocmai cand saracul blondin crezuse ca a scapat de tot chinul. Oricum in sfarsit s-a dovedit ca amandoi se iubesc si ca sa vezi ce chestie rapirile ii apropie mult pe oameni nu stiam. Pai cam atat am avut de comentat sper ca nu te-am suparat cu nimic si astept next-ul bye bye.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.904 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.890 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.965 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.682 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.124 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.826 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Secret Love! [yaoi 16+ (romance)] Aliss_anime 3 3.436 29-11-2010, 07:39 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Key to love [by Teh & Mitsu] - Yaoi Mitsukai Yoru 36 21.116 10-11-2010, 11:28 AM
Ultimul răspuns: Beatrix LaVey
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.635 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love does not take account of race! (~Yaoi~) Aliss_anime 4 3.304 09-09-2010, 10:11 PM
Ultimul răspuns: Aliss_anime


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)