Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Do you like my fic?
Yup, I love it!
76.19%
16 76.19%
Yeah, it's good...
9.52%
2 9.52%
Could be better.
14.29%
3 14.29%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Pure Love [shounen-ai / yaoi]

#5
hey, sys, mersi pt. comm! all of you!:-* si cum am promis, uite si cap. 3;) mersi pt. sfaturi, mitsu, luv you!:-*


Capitolul III - Sweetness

Stelele noptii incepeau sa dispara, iar pe cer se vedea o geana rosiatica inspre rasarit. Curand, razele soarelui isi faceau loc printre perdelele dormitorului lui Kisuke, unde cei doi dormeau intr-un pat moale - aproape dezbracati. La lumina suparatoare ce-i batea pe fata, Ayumu deschise ochii si se ridica din pat. Se uita spre cel cu care se culcase cu o noapte in urma - Angel parea ca inca mai doarme, si chiar parea ca era rupt din paradis, caci arata ca un inger. Statea cu capul pe perna moale, cu cateva suvite de par ce-i cadeau pe frunte, iar trupul lui aproape gol de indemna sa-l saruti.
-Te-ai trezit? intreba Angel, deschizand ochii, dar ramanand culcat. Dormeai atat de bine, incat nu am vrut sa-ti deranjez somnul si am ramas si eu langa tine.
-Nu stiam ca te-ai trezit, bolborosi Ayumu cascand, dar oftand in acelasi timp. Angel, eu... Nu stiu, mi se pare ca ce s-a intamplat aseara a fost o greseala... spuse baiatul, in timp ce lacrimile ii curgeau deja siroaie, lasandu-i urme pe obraji.
-Prostutule! Cum poti sa crezi asa ceva?! Nu, Lover, nu a fost o greseala! Te iubesc! Te iubesc din toate inima. Si azi-nopate, dupa ce ai adormit, incepusesi sa vorbesti prin somn. Hah... de fapt, erai chiar dragut, spuse Angel incepand sa rada, dar cred ca nu-ti aduci aminte ce-ai spus in vis... Ai spus "Angel, te iubesc". Nu mai pot sa-mi scot din minte cuvintele astea... Pentru ca si eu te iubesc! continua el, in timp ce o lacrima uda asternutul.
Angel il mangaie usor pe cap, ciufulindu-i parul, stergandu-i lacrimile si, prinzandu-l de barbie, ii dadu un sarut lung. Lover izbucni si mai rau in plans, doar ca acum plangea de fericire.
In zece minute, Ayumu era acasa, caci locuia in blocul de dincolo de parc.
-Ayumu, nebunule, unde Dumnezeu ai fost?! tipa la el sora lui Mika, de cum intrase pe usa. Mama si tata si-au facut griji pentru tine, idiotule! Stiau ca esti bine, dar n-aveai nici telefon, nu stiau unde esti...
-Mama si tata, huh? Si tu nu, deci? Nu-i nimic, sunt obisnuit... Am fost aseara la un prieten, si se pare ca am adormint acolo, incepu baiatul cu o alta latura a povestii. Oricum, eram bine! Ma bucur ca nu v-ati speriat, si imi pare rau pentru aseara...
-Tsk, las-o balta, eu renunt! ofta Mika, ridicand in umeri. Mai bine te-ai grabi, si poate mergem la scoala impreuna.
Mika era cu doi ani mai mica decat el, era in clasa a zecea. Ayumu mai avea doua luni pana la majorat. Desi pana acum nu se gandise la asta, baiatului ii trecu prin cap sa foloseasca aceasta oportunitate.
In sala ce curs, Ayumu era cu gandul oriunde, numai la ora nu. Sau, mai precis, nu "oriunde", ci la iubitul sau Angel. Isi aducea aminte intamplarile de acum o noapte si deodata se facu rosu in obraji, sub privirea intregii clase si a profesorului, care crezu ca are febra. Ayumu isi reveni din transa, incepand sa scrie cateva litere si cifre amestecate fara noima - dar acum nu-l mai privea nimeni.
La sfarsitul orelor, Angel isi astepta iubitul in poarta scolii. Cand il vazu, Ayumu alerga direct spre el, dar fun intrerupt de sora lui ce venea din urma.
-Hei, Ayu... Hm? Cine e tipul asta, nu ne prezinti?
-Ah, ba da... Sigur. Mika, el e un prieten de-al meu, Ange- Kisuke. E cel la care am stat aseara.
-Incantata! eu sunt Mika. Imi cer scuze daca fratele meu a fost o pacoste ieri...
-De fapt, Mika, cred ca am sa ma duc pana la el mai intai. Si spunele parintilor nostrii ca ma mut la un prieten pentru cateva zile, bine?
-Ah?! Ma rog, treaba ta, dar sa stii ca tot tie or sa ti se sparga oalele-n cap. Ei, atunci eu ma duc acasa. Pa, fratioare!
-Bine, pa, spune Ayumu, facandu-i semn cu mana sa plece, explicandu-i astfel ca nu mai are nevoie de ea.
-Lover, esti bine? Pari cam palid, facu Angel, prinzandu-l de umeri si intorcandu-l cu fata spre el. Si ce voia sa zica sora-ta cu "pacoste" ? Ce le-ai zis alor tai?!
-Ah, nimic de care sa-ti faci griji! Le-am spus ca am adormit la un prieten, atata tot.Ai mei nu-s chiar genu' de pisalogi, da... Eh, lasa acuma, hai acasa, spuse Lover ca si cum locuinta lui Kisuke era fara doar si poate si casa lui.
Ajunsi "acasa", Lover isi arunca geanta cu carti de-aiurea prin sufragerie, ceea ce facu si cu camasa lui, pe care o tranti pe canapea. Baiatul murea de foame, asa ce se napusti in bucatarie, dand iama in frigider.
-Hei, mai usor, ai sa spargi ceva! sari repede Angel cand il vazu pe iubitul sau rascolind bucataria ca un uragan. Spune-mi daca vrei ceva si-ti dau eu, okay? Pana la urma e bucataria mea, stiu eu unde sunt puse toate.
Lover scoase pachetul cu unt, borcanul cu dulceata de capsuni si isi lua o felie de paine, mancand direct pe masa, fara farfurie.
-Vezi ca ai ceva pe..., spuse Angel, dar lasa vorbaria la o parte si isi folosi gura pentru altceva - blondul ii lua cu limba dulceata de pe buzele lui Lover - Hm, e dulce! dar stii ce e si mai dulce? intreba Angel in timp ce baiatul isi acoperi buzele cu degetele, muscandu-se. Esti tu, facu tanarul dandu-i mana la o parte si prinzandu-i buzele intr-un sarut nebunesc. Apoi lua borcanul cu dulceata si o arunca "din greseala" pe pieptul gol al lui Lover. Apoi incepu sa o culeaga cu limba, lasand in locul ei cate un sarut.
-Ah, haide, Angel, mai tarziu... Mor de foame! N-am mancat nimic azi, spuse Lover in timp ce savura totusi saruturile iubitului sau, scotand cateva gemete de placere.
-Hm... Daca ti-era foame, atunci de ce-ai sarit la borcanul cu dulceata? Copii cuminti manamca intai mancare si apoi desert! Iar copiii obraznici, ca tine, care incep cu desertul - spuse Angel luand o pauza din vorbit si sarutandu-si iubitul pe gat, pe urmele linguritei cu dulceata - trebuie pedepsiti; si asta - zise tanarul luandu-l pe Lover in brate si trantindu-l pe pat, apoi urcandu-se peste el - e pedeapsa!
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights



Răspunsuri în acest subiect
Pure Love [shounen-ai / yaoi] - de October - 31-08-2008, 08:27 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 01-09-2008, 08:18 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 03-09-2008, 09:43 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 07-09-2008, 01:27 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ony-chy - 07-09-2008, 04:06 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de NiyaTai - 08-09-2008, 04:00 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 11-09-2008, 08:08 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 14-09-2008, 09:38 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 21-09-2008, 01:50 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 22-10-2008, 10:32 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ThorthKa - 23-10-2008, 05:33 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de ...:::LexXutzuo_O_o:::... - 23-10-2008, 11:12 PM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de October - 27-12-2008, 12:16 AM
RE: Pure Love [shounen-ai ; yaoi] - de Argenta - 16-01-2009, 11:07 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pure heart Akane Hime 22 11.076 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.980 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.981 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 11.101 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 36.146 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.798 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pure Blood Ellys 6 4.829 07-05-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.958 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.313 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.861 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect: