Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea.

#7
Ok, dupa cum am spus iti voi comenta, dar de data asta o sa-ti iau la purificat tot capitolul, chiar daca se vede ca ai incercat [ doar ai incercat, nu prea ti-a reusit] sa aplici ce am spus eu, doar am eu un chef asa nebun de comentat :"> [ O sa scriu in paranteza, cu blod ceea ce ti-am corectat ]

(14-09-2012, 08:07 AM)SakuraXLOVE A scris: Capitolul 3:Prima zi la liceu.Un coleg nou.
Soarele a invadat cerul,iar luna apiredut in fata soarelui.Se anuntase o noua zi in orasul Tokyo.Razele soarelui erau prin diferite coltisoare ale orasului,una din razele sale s-a asezat usor pe fata mea indemnanduma [ Indemnandu-ma ] sa ma trezesc.Mam [ M-AM ! ] sculat [ ti-am spus sa nu mai folosesti cuvantul asta ca e urat ] usor din pat si mam [ M-am, again ]indreptat spre baie pentru am face toaleta de dimineata.Mi-am spalat fata usor cu apa rece ca sa ma pot trezi din somn.Toaleta de dimineata nu inseamna doar a te spala pe fata. Inseamna un intreg ' ritual sa zicem asa. Tu te speli numai pe fata dimineata?]Am iesit din baie unde ma-m [ M-am ] indreptat usor spre dulap ca sa-mi aleg hainele.
-
Oare cu ce sa ma imbrac?
Pana la urama am ales o rochie albastra ca cerul noptii,o pereche de topincute negre[ 'si' sau ' iar ' ]parul l-am lasat desfacut.M [ -am] uitat la ceas si era doar ora 07:25 iar eu la 08:00 trebuia sa ajung la scoala,mai aveam timp.Mi-am luat ghiozdanul de pe pat si am coborat jos in bucatarie ca sa pot manca ceva inainte de a plecaCe ciudat ... nu era nimeni acasa decat eu si eu, mama si tata au plecat la lucru iar Rose cred ca aplecat la facultate cu prietenele ei.Rose invata la o facultate de drept vroia sa continue [ fara i ] afacerea familiei.Dupa ce am terminat de mancat,am plecat spre scoala nu inainte ca sa pot incuia usa Nu suna mai bine ' inainte sa incui usa? .In fata casei ma astepta Hinata.Ea este o fire blanda,iubitoare si intelegatoare dar daca o enervezi poate sa fie [ fi ] si rea.Este imbracata ca si mine intr-o rochita , dar una mov.Se potriveste exact cu ochii ei si parul ei brunet spre mov.
-Buna,Hinata!
-Buna,Sakura! Iar e sec dialogul asta. Puteai spune de ex. : Ne-am saluat si ...
Dupa ce am salutat-o pe Hinata ne-am indreptat spre scoala.In drum spre scoala am tot discutat si discutat pana am ajuns in curtea scoalii Nu repeta cuvintele. In propozitia anteriaora ai folosit ' scoala ' si in prima, iar in aceasta din nou. Nu suna bine. .Era o curte mare,era Fara ' ,era ' Era o curte mare bine ingrijita. Simplu. bine ingrijita si avea si un copac de cires Un cires [ atat ], preferatul meu.Scoala era mare cu doua etaje,evea un teren de fotbal,unul de baschet si unul de handball [ Cuvantul e din limba engleza, deci trebuie sa-l scrii in limba engleza. .M-am indreptat usor spre grupul meu de prieteni inpreuna cu Hinata.
-Buna, prieteni.
-Buna!
-Hei stiti ca azi o sa avem un coleg nou?a spus Kiba
-Nu.
-Se pare ca va fii cu noi in clasa.
-Deci de asta fac mare taraboi toti restul colegilor nostrii?
-Cam, fara vigula da.
Eram cu totul absenta de la discutie. Nu ma interesa deloc colegul nou.Puteam banui sa fie Sasuke sau alt copil.Clopotelul a inceput sa se auda.Am mers in clasa inpreuna cu colegele mele.Fiecare statea cu cate cineva, dar eu nu stateam cu nimeni, un lucru care imi place.Bancile erau de cate doua nu de o persoana cum credeam eu.M-am asezat intr-o banca libera de langa geam.Dupa 10 minute de asteptat sa vina profesoruul isi face si el apariatia.
-Buna ziua,copii!
-Buna ziua, domn' profesor!am zis cu totii in cor
-Azi o sa aveti un coleg nou.
La usa se auzi un ciocanit,poate era elevul cel nou dar ce-mi pasa mie.
-Intra.
Pe usa intra un baiat inalt de 1,75 cu parul negru ca cerul noptii fara luna,ochii la fel de negrii.Era Sasuke, este imbracat intr-o pereche de blugi negri cu cateva taieturi si o camasa desfacut la primi doi nasturi.
-Buna.Dupa cum sti noi o sa fim noii tai prieteni poate ii cunosti pe uni dintre ei,dar nu conteaza.As dori sa te preziti ca sa stie fiecare cum te numesti.
-Bine.Numele meu este Sasuke Uchiha.Nu ma dau invant dupa toate fetele si imi place foarte mult sportul.
-Bine.Iti multumim Sasuke. Du-te in baca de langa fereastra unde sta Sakura.
-Bine.
Dupa ce s-a asezat si Sasuke in banca a inceput profesorul sa spuna discursul lui plictisitor cu ce avem voie sa facem si c enu avem voie sa facem.Numele lui era Kakasi Hatake,este o fire blanda parul lui este de un gri ster iar ochii lui de un negru pal avea un corp bine lucrat.
-Sakura.
-Da, domn profesor.
-Sakura as vrea ca tu sa-i prezinti scoala lui Sasuke dupa ore.
-Bine.
M-am asezat jos si am inceput sa scriu orarul.Dupa ce terminam de scris orarul eram liberi.Se sunase [ S-a sunat. Timpii nu se potrivesc , eu am iesit ultima impreuna cu Sasuke.Am mers prin scoala si i-am zis despre tot, dar nu prea era interesat.Doar despre terenut de sport am observat ca era interesat in rest de nimic.Era ora 15:40, am terminat tot ce aveam sa-i zic mi-am luat la revedere de la el iar el o raspuns cu un simplu "Pa" dar ce ma interesa pe mine de el.Am ajuns acasa.Mi-am lasat ghiozdanul si am dat drumul la muzica. Eram plictisita si nu aveam ce face.Am coborat jos in sufragerie unde era Rose intinsa pe canapea.
-Buna, Rose!Cum a fost la facultate?
-A,buna, Sakura!La facultate a fost usor si fain Nu se folosesc cuvinte d-astea in ficuri. Nici misto, nici smecher nici nimic, inteles? nu am facut ore, dar am cunoscut colegi noi. Stii ce ? Itachi, fratele lui Sasuke, este cu mine in in clasa.Sta in spatele meu.
-Si tu esti cu Itachi in clasa. Ce ghinion de noi ! Eu sunt cu Sasuke in clasa. Stau cu el in banca si in plus a trebuit sa-i arat scoala lucru ce nu mi-a placut sa stau cu el singura ore in sir.
-Bine. Serios ? Atat? Doar ' bine '? Daca ai de gand sa mai pui vreodata doar ' bine', mai bine nu-l mai pune.
Am plecat de langa ea si m-am indreptat spre biblioteca ca sa iau o carte ca sa o pot citi [ Fara ' ca sa pot citi. Ca pentru asta sunt facute cartile. Pentru a fi citite ].Erau o groza de carti pe rafturi. Multe dintre ele imi placeau, dar nu stiam pe care sa o aleg.Pana la urma am ales o carte cu povesti.Acea carte era preferata mea,avea toate povestile mele preferate in ea.Din cartea asta imi citea mama in fiecare seara cand eveam 5 ani.Am stat ore in sir in biblioteca si am citit din carte incat nu am observat cand s-a facut ora 22:00.Am pus cartea la loc si m-am indreptat spre bucatarie ca sa iau cina.Mama si tata erau cu afaceri iar eu si Rose ca intotlegatdeauna singure am mancat repede dupa care am plecat in camera mea.Am intrat in cabina de dus si am dat drumul la apa calda.Dupa cinci munite de stat sub dus am iesit din cabina mi-am infasurat in prosop alb ca neaua in jurul corpuui meu si am iesit din baie.Mi-am luat pijamalele si m-am bagat in pat asteptand o noua zi cu noi peripetii.


Cred ca o sa dau un edit sa mai spun cate ceva. [ am spus cred ]. In mare parte nu sunt prea multumita. Ti-am gasit foarte multe greseli.
[Imagine: Hm757.png]







Răspunsuri în acest subiect
RE: Dincolo de tristete exista si fericirea. - de KarinaD - 15-09-2012, 09:48 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Unde dragostea nu poate exista... THE LAST UCHIHA 16 10.319 14-01-2014, 06:53 PM
Ultimul răspuns: SabrynaMe
  >Unde iubirea nu are speranta si totusi, EXISTA <3 Uchiha Rose 4 2.417 01-12-2013, 08:29 PM
Ultimul răspuns: THE LAST UCHIHA
  Dincolo de hartie si creion +18 Nywa 12 8.185 17-07-2013, 12:51 PM
Ultimul răspuns: aidutza
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.629 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  In dragoste nu exista limite... ~FreaKy and CuTe~xD 13 8.839 27-12-2011, 04:18 PM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.921 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Dincolo de adevar Lanna 48 23.178 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Mai exista speranta? Ame 3 3.157 06-08-2011, 05:15 PM
Ultimul răspuns: Ame
  Fericirea ÅŸi întruchipările ei Mitsukai Yoru 3 1.762 10-07-2011, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Mitsukai Yoru
  Minuni inca exista DJ_Biscuite 3 3.206 07-02-2011, 08:42 PM
Ultimul răspuns: Abbeh.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)