Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Dincolo de hartie si creion +18

#11
Capitolul 8


Dupa ce Yuri pleca am hotarat sa iau o pauza inainte de a mai face altceva. Eram satul de atat negru si alb. Macar compania baiatului reusise sa-mi mai ia gandul de la munca zilnica si ma facu chiar sa zambesc. Trebuia sa recunosc ca era o prezenta agreabila iar asta imi placea al naibii de mult la el. Trecand pe langa teancul cu foi desenate am mers in bucatarie cand am auzit deodata usa de la intrare deschizandu-se.
- Ai?! striga Makoto intrand in apartamentul meu. Ma cauta cu privirea prin sufragerie apoi veni in bucatarie asezandu-se pe unul din scaune. Isi largi putin nodul cravatei apoi imi spuse, in timp ce eu m-am dus in spatele lui pentru a-i masa umerii. Aveam obiceiul sa fac asta, mai ales candil vedeam asa incordat.
- Ce e?
- Ai... Trebuie sa faci schitele pana maine. Asa a spus tampul ala de editor-sef.
- Pana maine? Dar e..
- Imposibil, stiu. Dar stiu totodata ca vei putea, spuse brunetul ridicandu-se de pe scaun. Imi era aproximativ imposibil sa fac toate schitele pana maine dimineata insa nu il puteam refuza pe Makoto. I-am spus ca o voi rezolva eu cumva apoi prietenul meu imi saruta fugitiv fruntea si iesi pe usa, parca acum mai relaxat. Stiam ca intr-o oarecare masura locul lui in acea redactie depinde si de munca mea asa ca nu aveam sa ma plang. Pana la urma aveam timp pana dimineata urmatoare, insa... Deodata m-a trasnit ideea de a-i cere ajutor lui Yuri, caci doar nu-l plateam degeaba. M-am imbracat rapid si mi-am luat toate foile de pe acolo impreuna cu instrumentele si am iesit pe usa. Nevrand sa iau vreun mijloc de transport pe la jumatatea drumului cerul dudui sub puterea unui tunet apoi se despica, lasand sa cada picaturi de ploaie.
Am alergat catre casa lui Yuri, reusind sa ajung partial uscat si am urcat scarile, gafaind puternic. Ajuns in fata usii lui am sunat si raspunsul nu a fost asteptat mult. In pragul usii statea Yuri, imbracat doar intr-o pereche de boxeri, tot corpul lui bine facut infatisandu-si splendoarea sub privirea mea pofticioasa. L-am analizat minutios din cap pana in picioare si am simtit cum pulsul meu este accelerat puternic, in timp ce obrajii mei se inrosesc automat. Arata prea bine, iar faptul ca imi placea ceea ce vad se putea citi cu usurinta pe chipul meu.
- S-a intamplat ceva, Ai-sama? Se auzi vocea baiatului ce ma trezi din contemplarea mea admirativa a corpului lui.
- Da. Eu... Trebuie sa terminam schita pana maine, am spsu eu putin incurcat. Ah... Ce se intampla cu mine?
- Pana maine? spuse acesta la fel de stupefiat cum fusesem eu cand Makoto mi-o spuse. MA pofti inauntru, fandu-mi un semn cu mana apoi imi spuse, in timp ce obrajii mei erau din ce in ce mai rosii.
- Atunci trebuie sa ne apucam de treaba.
Am dat din cap afirmativ zambind si baiatul se dusese sa se imbrace, insa daca ar fi fost dupa mine il preferam mai mult dezbracat. Se intoarse rapid, dupa ce eu pregatisem tot ce era necesar pentru a ne apuca de lucru. Dupa ce acesta se aseza langa mine am inceput ca de obicei sa desenam. Simtindu-i parfumul atat de masculin ochii mei s-au inchis instinctiv si inima facu o trepidatie ciuata, rabfinind mai apoi in altele mai mici si mai dese. Mi-am deschis ochii, insa nu mi-i puteam lua de la el, fiind intr-un fel hipnotizat de persoana lui. Obrazul sau drept era usor murdar de creion asa ca m-am intins foarte putin, distanta dintre noi fiind infirma, trecandu-mi mana peste obrazul lui pentru a-l curata.
Acesta isi intoarse rapid chipul spre al meu, fixandu-si ochii albastri in ai mei. Mi-am retras mana insa el mi-o rpinse si imi spuse, zambind:
- Ai-sama, pareti atat de incordat. Probabil va dor toti muschii. Nu ati vrea sa va fac un masaj?
L-am privit o clipa, moment in care pe buzele mele inflori un zmabet dulce apoi i-am spus privindu-l la fel de dulce, ba chiar putin inocent:
- Daca tu vrei.
Baiatul se ridica de jos si se puse in spatele meu, dandu-mi drumul la mana. Atingerea lui fina ma parasise, pentru scurt timp insa, caci i-am simtit degetele pe spatele meu, apasand asupra muschilor mei, ceea ce imi provoca un fior ciudat si electrizant in intreg corpul.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#12
Capitolul 9

Eram usor socat la cate noduri musculare ii simteam in jurul umerilor, facandu-ma sa ma intreb, cand a fost ultima data cand ii s-a facut un masaj profesional. Isi lasa capul pe spate, tinand ochi inchisi, aratand placerea care o simtea in momentul de fata.
- Ai facut cumva cursuri de masaj? Ma intreba Ai, deschizand ochi, privindu-ma direct in ai mei.
- Nu, ii raspunz, zambind prietenos. Cunosc foarte bine corpul uman, datorita sportului pe care il practic, ii dezvaluiesc adevaratul motiv, pentru care stiam cum sa indepartez nodurile din muschi.
- Ce fel de sport faci? Ma intreba curios, in timp ce eu m-am dus pana in bucatarie, pentru a pune pe foc o oala cu apa, pentru a fierbe orezul si sa fac niste niste orez cu pulpe de pui.
- Taijutsu, dar foarte avansat, il lamuresc, punand copanelele de pui la fiert putin, ca sa le marinez si in cuptor cu ele.
Revin in sufragerie si continuam munca asidua, de la care ma retregeam din cand in cand, doar pentru a verifica orezul si sa bag picioarele puiului la cuptor, dupa ce l-am marinat cu ulei de masline, piper, sare, boia dulce si putin de tot smantana cu mustar iute. Am fost cel mai fericit om de pe planeta. I-am facut semn albastruiului sa ma urmeze in bucatarie, unde l-am asezat la masa. Gusta din orez si din copanelul de pui, iar eu imi simteam inima in gat, fiindca pana acum nimeni nu a stiut ca eu stiu sa gatesc, crezand ca mancarea din frigiderul meu era comandata la restaurant cu catering.
- Multumirile mele mult bucatarului, care este totodata si asistentul meu, spuse Ai, taponandu-si buzele, apoi imi zambi prietenos si recunoscator. Cum ai invatat sa gatest asa de bine? Ma intreba curios, luand o gura de limonada cu esenta de vanilie si putina miere.
- Am invatat de la bunica mea din partea mamei, care a murit acum cinci ani, ii raspund, pe un ton usor trist si posac, iar o parte din buna-dispozitie se evapora din ochii mei.
- Imi pare rau, sopti, apucandu-ma de mana si mi-o stranse usor, trimitandu-mi fiori dulci, dar in acelasi timp alertandu-mi constiinta.
Trebuia sa fiu atent sa nu ma indragostesc de seful meu, ca iesea foarte urat, atat pentru mine, incat si pentru el. Schitez un mic suras, apoi schimb subiectul, incepand sa il intreb despre muzica, filme, hobby si multe alte lucruri.

Priveam ingandurat fereastra, asteptand ca Ai sa isi termine convorbirea cu editorului, apoi sa isi faca un dus. Dormea in noaptea asta la mine, fiindca afara ploua foarte tare, incat a dat si in grindina.
- Multumesc ca m-ai sa vorbesc cu Makoto, Yuri-chan, ii aud vocea usor copilareasca, facandu-ma sa rosesc usor in obraji, mai ales ca era imbracat cu unul dintre halaturile pufoase de baie, pe care ii l-am imprumutat.
- Pentru nimic Ai-sama. Pe pat v-am lasat hainele de schimb - arat spre pereche de pantaloni de trening, trei-sfert si un tricou de al meu cu Pokemon -, in caz de ceva, camera mea e langa a dumneavoastra, ii explic, unde dormeam. Noapte buna, mai adaug si ies din camera zambindu-i prietenos.
Ma duc in camera mea si imi caut o pereche de bermude din panza in carouri, de culoare deschisa si imi maiou, pentru a nu parea indecent, ca dorm in boxeri. Ma schimb in hainele de somn, apoi ma asez in fata monitorului de la compul principal, incepand sa desenez inca o pagina din manga mea. Mormai niste injuraturi, fiindca parul lui Superboy nu iesiea cum vroiam eu.
- Moasata pe gheata, mormai injuratura, iesindu-mi pana la urma frizura aia idioata.
Incerc sa termin desenul, dar ochii imi picau in gura de somn, ce ma facu sa ma ridic de la birou si sa ma duc in bucatarie. Injur destul de urat, descoperind ca numai aveam cafa in casa. De dorul ei, mi-am tras pe mine o pereche de blugi si am coborat pana la magazinul din colt pentru a cumpara, bautura necesara sa nu adorm.
- Multumesc mult, ii zambesc vanzatoarei, care imi facu cu ochiul, deja fiind topita dupa mine.
Mda, ea si restul fetelor de pe scara blocului meu. Revin in apartament, ducandu-ma in bucatarie, in cea mai mare liniste posibila, fiind mai mult ca sigur ca Ai era deja in imparatia visurilor cu manga yaoi. Acest gand ma facu sa chicotesc usor, apoi sa ma intreb ce orientare sexuala avea seful meu.
- Yuri e seful tau si nimic mai mult, murmur in soapta, sa nu trezesc colocatarul meu din aceasta noapte.
Imi pun in cana cafea cu lapte si zahar, revenind in camera, imi pun ochelari de vedere pe ochi, continand sa lucrez la manga mea. Parca as fi intrat in priza examenelor...
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#13
Yaoi :029: Ador ficurile astea! Yuri se indragosteste de Ai? Imi place mult! Cautam de mult un fic asa. Am vazut cateva greselute, dar se poate rezolva cu un 'Edit' -dar si eu am problema asta- Succes la scris si multa inspiratie! :*
Poti sa ma anunti si pe mine cand se pune next-ul? :o3 Multumesc!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Dincolo de intuneric Yuki. 18 9.496 28-06-2013, 12:22 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  [Naruto] Dincolo de tristete exista si fericirea. SakuraXLOVE 6 4.573 15-09-2012, 09:48 PM
Ultimul răspuns: KarinaD
  Dincolo de adevar Lanna 48 22.953 29-08-2011, 03:15 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  Dincolo de adevar( titlu inca nedefinit ) Lanna 0 1.811 25-10-2010, 10:30 PM
Ultimul răspuns: Lanna
  O iubire dincolo de lume Sibel. 7 3.674 25-10-2010, 07:41 PM
Ultimul răspuns: hiimera
  Oameni de hartie Nevermind 0 1.676 18-09-2010, 12:38 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto) :.:. Onytsa :.:. xOxO 19 14.173 12-05-2010, 03:09 PM
Ultimul răspuns: Elena.
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.826 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Dincolo de evantai coral 5 4.121 09-02-2010, 10:08 PM
Ultimul răspuns: coral
  Dincolo de aparente Erina Ozaki 2 2.882 04-08-2009, 01:40 AM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*


Utilizatori care citesc acest subiect:
4 Vizitator(i)