Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Love story!

#1
Hey hey,pai sa imi postez si eu fic-ul.Este in colaborare cu scumpa mea surioara Crystal.Va fi un fic SasoxSaku.Deci speram sa va placa.Asteptam pareri si comentarii.

Disclaimer :Nu deţin nici un personaj din Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora.

Capitolul 1:

Capitolul 1

Toate inceputurile au si un final. Stateam pe scaun langa patul alb din spital privindu-mi parintii.Respiratia lor se ingreuna. Din spatele meu aparu un domn roscat, bine facut, strangandu-ma in brate. Ochii sai erau atintiti la patul parintilor mei. Doua lacrimi se prelinsera din ochii acestuia cazand in parul meu roz. Dintr-o data o voce m-a facut sa tremur. Tatal meu deschise ochii strigandu-l pe roscat:

-Yamamoto,ce faci batrane?
-Haruno,cat ma bucur ca esti bine, spuse acesta zambind.
-Batrane vreau sa te rog ceva, ii spuse tatal meu tusind.
-Orice,dragul meu prieten.
-Ai grija de fata mea,te rog.

Prietenul tatei ramase putin uimit, dar aproba din cap. Acestia isi stransera mana dupa care tata, inchise ochii. Nu dupa mult timp, deschise si mama ochii facandu-mi semn sa ma indrept catre petul sau. Ma saruta pe frunte dupa care facu acelasi gest ca si tata. Imediat cum am ajuns langa roscat un sunet asurzitor inavada camera. Asistentele intrara rapid purtandu-i pe amandoi in sala de operatie dupa cum auzisem. Ochii mi se umplusera de lacrimi si un tipat imi inavada intregul corp. Roscatul ma stranse in brate, luandu-ma pe coridor indreptandu-ne catre canapea. Ma aseza grijuliu strangandu-ma in brate. Era bine,dar imi era dor de parintii mei deja. Nu stiam ce sa ma fac fara ei. Roscatul ma mangaia intr-un final rupand tacerea:

-Draga mea, stiu ca este un moment greu pentru tine,dar iti promit ca voi avea grija de tine.

Nu am reusit decat sa aprob din cap, neputand scoate vreun cuvant.
Orele treceau greu, iar eu nu puteam face altceva decat asteptand. Dupa cateva ore de asteptare continua, in care gandurile mele nu imi dadeau pace aparu un doctor blond indreptandu-se spre noi:

-Domnsioara Sakura Haruno? intreba acesta trist.
-Da eu sunt,am zis tipand.
-Va rog sa veniti cu mine.Parintii dumneavoastra doresc sa va vorbeasca.
-Sunt bine?am intrebat plina de speranta.
-Nu,mai au foarte putin de dorit.

La auzul acestor vorbe, corpul meu a inceput sa tremure involuntar, dar doctorul m-a prins spunandu-mi ca imi va da un calmant dupa aceea, insa acum ar trebui sa merg la parintii mei. L-am ascultat intrand in sala. Ochii lor erau atintiti la mine:

-Scumpa mea fata, ne pare rau. Promite-ne ca vei avea grija de tine, imi spuse tata.
-Promit tata, am spus eu plangand.
-Si noi te vom vechea iubita mea, continua mama.
-Iti multumesc.

M-am indreptat catre patul ei sarutand-o pe crestetul capului dupa care i-am prins mana intr-a mea. Tristetea imi acaparu corpul si sufletul. Nu stiam cum voi reusi sa trec peste acest lucru dar stiam ca ma simteam doborata. Nu intelegeam de ce mi se putea intampla mie acest lucru. Din nou acelasi sunet asurzitor invada camera dar acum un sentiment ciudat plutea in aer. Simteam ca acesta este sfarsitul. Doctorul amutise neputand sa imi spuna nimic. Am cazut in genunchi tipand cat puteam de tare. Tristetea era resimtita de intreg corpul. Tremuram involuntar, iar lacrimile amare se loveau cu rapiditate de podea, facand mici zgmote. Nu imi pasa de nimic, nu mai imi simteam corpul, pur si simplu nu stiam cum sa trec peste asta.
O asistenta s-a apropiat de mine facandu-mi un calmant, dupa care ma trase dupa ea ducandu-ma langa roscat. Acesta ma ridica in bratele sale puternice purtandu-ma intr-o masina rosie. M-a asezat usor pe bancheta din spate, porind masina pe strazile aglomerate ale capitalei.





Răspunsuri în acest subiect
Love story! - de Laylaa - 16-04-2011, 03:44 PM
RE: Love story! - de Miranda. - 23-07-2011, 07:48 PM
RE: Love story! - de hiimera - 23-07-2011, 09:43 PM
RE: Love story! - de ~Crystal~ - 24-07-2011, 05:18 PM
RE: Love story! - de Miranda. - 24-07-2011, 05:38 PM
RE: Love story! - de hiimera - 24-07-2011, 06:37 PM
RE: Love story! - de ~Crystal~ - 24-07-2011, 07:52 PM
RE: Love story! - de Laylaa - 28-07-2011, 08:19 PM
RE: Love story! - de Akane Hime - 23-08-2011, 06:13 PM
RE: Love story! - de Ayumi Michaelis - 24-08-2011, 05:38 PM
RE: Love story! - de hiimera - 24-08-2011, 07:34 PM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  My Durarara Love Story Juwels 2 2.486 18-05-2013, 12:07 PM
Ultimul răspuns: Forever Young
  [Naruto] The Devil Inside(Itachi love story) vandadaydreaming 3 3.179 15-10-2012, 01:51 PM
Ultimul răspuns: *Black Flame*
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.713 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Not another love story . . . Vex 12 6.512 19-01-2011, 11:03 AM
Ultimul răspuns: Bella
  The beginning of a love story (a sasu-saku fanfic) part I Sakura-Sasuke 25 11.893 30-12-2010, 08:41 PM
Ultimul răspuns: Sakura-Sasuke
  SHINee Love Story [Yaoi] Aerith 2 2.636 10-09-2010, 11:55 AM
Ultimul răspuns: Aerith
  Love story Hetalia 31 22.800 02-07-2010, 09:03 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  Love Story LM.C (yaoi) +18 yaoi maniac 0 2.744 22-06-2010, 01:49 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  TE indragostesti cand te astepti mai putin(love story with sakura si sasuke) ralu_th7 8 7.120 16-12-2009, 03:09 AM
Ultimul răspuns: Bad Blood.
  A love story sakura_love_sasuke 14 13.650 02-08-2009, 03:32 PM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)