Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ]

#32
A inceput scoala. : | Ce dor mi-era de profa de romana, de mirosul ala ciudat din scoala, de peretii aia murdari, cu mucegai prin colturi.. Cat ma bucur sa le revad. 22
Lasand gluma la o parte prima zi de scoala a fost plictisitoare [ ca de altfel fiecare zi de scoala ]. M-am trezit la 07:40 pentru ca la 9 trebuia sa fiu la scoala. Am vorbit cu o colega sa ne intalnim la 08:35 dar inca nu eram gata.. Am mai stat vreo 10 minute sa ma gandesc cu ce ma incalt, daca sa-mi pun sau nu cravata aia idioata etc
Cand am iesit din casa m-am intalnit cu vecinul meu care trece a 5a si a trebuit sa merg cu el la scoala [ ._.' soarta bre, soarta.. >.<'' ].
Cand am ajuns mi-am facut loc cu chiu cu vai prin multime si am stat un sfert de ora sa imi caut colegii. Noroc cu o colega care m-a vazut si m-a dus la "grupul nostru" *laughs*
"Ce te-ai schimbat Ana" "Te-ai facut mai inalta" [ chiar daca stiam ca nu e asa, le lasam sa ma linguseasca ] apoi: "imi plac blugii tai de unde i-ai luat" [ stiti cum e intre colegi.. chiar daca nu iti place cum e imbracat respectivul ii zici "ce blugi JM3K3R! ti-ai luat" ] dar am avut parte si de "nu-mi plac blugii tai.. sunt prea largi.. ce naibii esti baiat?" ._.'
Directoarea [ care are pica pe mine apropo T.T ] a tinut un discurs, dar saraca nu si-a dat seama ca nu mergea bine microfonul iar noi, care stateam in spatele tuturor nu am auzit nimic din ce a balmajit ea acolo. [ de fapt nu cred ca a inteles careva ce a zis ea pe acolo. numai gura noastra se auzea : > ]
Am avut timp sa ma uit in jur si ghiciti ce? colegi noi cu duiumul ._.' Tigani, tigani, iar tigani si 2-3 "pistruiati" *laughs*
Mi-am cunoscut noul diriginte [ diriga e gravida si ne-a lasat anul asta.. ]. Pot spune ca atunci cand am auzit ca profesorul de chimie o sa ne fie diriginte am avut un soc. Imi ziceam "Wtf pe langa faptul ca iti da la ore 4 daca ii zici "H2O" in loc de "Hidrogen 2 Oxigen" o sa iau 4 si la dirigentie? >.<' geez.. "
Ne-a adunat pe toti, a adus vreo 6-7 baieti si o fata, i-a pus fata in fata cu noi si ne-a zis "Vreti nu vreti, anul asta ne certam impreuna". Nimic despre colegii noi, inca. Buuuu~n.
Am stat o jumatate de ora sa intre piticii de 1-4 in clase si apoi am intrat si noi. [ yeeey am fost prima clasa 5-8 care a intrat in scoala. Ce bucurie.. ]
Inca o veste - de data asta una buna. Ne-am mutat clasa in clasa urmatoare [ Avem mobilier nou, fluturi din hartie creponata si planse cu desene stupide pe pereti. Ce clasa.. perfecta.. ]
O veste care chiar m-a bucurat : am aceeasi colega de banca. Thank God
M-am asezat pe randul de la geam, la perete. [ yep, la iarna n-o sa clantan de frig.. am caloriferul in spatele meu. : ]] ]
Si am revazut-o pe profesoara de fizica : ] [ nu, nu imi place fizica, dar profesoara e de treaba ]. Sper sa facem cu ea fizica pentru ca anul trecut am facut cu un batranel si n-am inteles mai nimic.
Ne-a dat dirigintele orarul si am plecat. :]
*trecem peste partea asta* Am ajuns acasa. [ surpriza. nu era nimeni. =| ] Mi-am aprins calculatorul, m-am plans la cateva prietene pe mess ca am colegi noi si asta fuse ziua mea "magnifica".

Aaa trebuia sa raspund la niste intrebari.. [ mintea mea e inca in vacanta. ]
-So anul acesta a câta treceţi ?
A 8-a. Imi e cam frica.. e ultimul an si o sa fie examenele alea de la sfarsit. : - ss
Oricum e bine ca mai am putin si scap de generala. : ]]

-Cum v-aţi pregătit pentru şcoală / liceu ?
Mi-am luat haine, 3 caiete studentesti de romana, 2 de matematica si 2 seturi de cate 5 caiete mici de romana si matematica, ghiozdan, un stilou si niste acuarele. Hehe ce acuarele.. Mi-a zis mama ca avea si ea din astea cand era la scoala =]]]] Oricum nu o sa imi mai trebuiasca intr-a opta cum imi trebuiau inainte.

Abia astept prima ora de dirigentie sa-mi fac o impresie despre domn'diriginte. Si, surprinzator.. astept sa plec la scoala. Nu pentru ore. Pentru ca vreau sa vad ce profesori noi o sa vina. Sa vedem pe cine mai terorizam noi. =]
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy




Răspunsuri în acest subiect
Incepe scoala ! [ 2010 - 2011 ] - de Flash - 12-09-2010, 11:46 AM
RE: ÃŽncepe ÅŸcoala ! [ 2010 - 2011 ] - de History - 14-09-2010, 10:25 AM
RE: ÃŽncepe ÅŸcoala ! [ 2010 - 2011 ] - de *ILY Yaoi Maniac* - 14-10-2010, 08:18 AM

Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Experiente amuzante la scoala βεκi 202 106.489 16-07-2013, 12:47 PM
Ultimul răspuns: Ada
  Prima zi de scoala /liceu Khonsu 41 34.781 15-04-2013, 08:08 PM
Ultimul răspuns: Fear
  Aveti ambitie la scoala? Ryoto 6 5.201 18-03-2013, 11:30 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Fara scoala Khonsu 21 14.331 15-05-2012, 12:23 AM
Ultimul răspuns: hiimera
  Scoala KarinaD 16 9.797 19-07-2011, 04:23 PM
Ultimul răspuns: North
  Concursuri la scoala Flash 13 10.221 11-12-2010, 09:17 AM
Ultimul răspuns: AlerimxD


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)