Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, duck
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
La mine e si mai prostesc. Eu avand abia 14 ani, ai mei nu m-ar lasa la concert nici insotita de 15 colegi de 16 ani. Mama nu stie c-or sa vina in Romania dar stiu ca ar omori doar ca sa ajunga la concert (cu toate astea, nu o sa mearga si nu-mi dau seama de ce ).
Oh jeez, fac si eu 16 peste o luna si exact ca tine, History, ai mei nu ma vor lasa nicaieri. Nu-i intereseaza cu cine merg, ei nu ma lasa 21. Asta doar daca vin ei! and hell no!
La mine ar fi mama pe care as putea sa o aduc (generatia i<3axl). Bine zis Lia, nu mai e Slash dar avem un Axl burtos, cu codite, ochelari de soare si palarie de cowboy si un Ashba pe care nu-l vad cu ochi buni.
All we need is some LSD and that's gonna make it better... Tch, maica'mea asculta Celine Dion... Dad e cu Dire Straits si Scorpions si astea. Dar el e prea departe ca sa mearga cu mine la vreun concert T.T

Eu am fost la concert Travka, Luna Amara si cum ii chema pe astia de cantau Praf de stele, err, Vama Veche, Suie Paparude, si asta ca au venit la balurile de boboci din Brasov 21 cand aveam varsta voastra.

Abia la 17 ani si ceva am fost la Kreator si Eluveitie, si asta ca locuiam singura 21
@Lia, da, Ramona. Suntem prietene bune de vreo 3 ani. Odata, la Nijikon a venit in Bucuresti si am plimbat-o mai mult in jurul locatiei unde se tinea conventia decat inauntrul ei si de atunci nu ne-am mai vazut fiindca nu a mai reusit ea sa ajunga. Astept sa termine cu bacu' si sa dea aci la facultate ca s-o car prin cafenele si pub-uri cu mine ca sa nu-si mai faca mama griji aiurea. Mwahaha... Desigur, nu doar pentru asta o astept aici. I-am promis ca-i gatesc. Si ii cant la chitara, cand voi face rost de una. Si vom locui impreuna. Dar astea-s, duh, vise.

Macar parintii vostrii asculta muzica. Ai mei parca fac parte dintr-o alta epoca, sincer. Idk, stiu de muzica din anii lor si o recunosc daca o aud, dar sunt atat de afundati in munca si problemele lor ca nici nu mai au timp sa asculte muzica. Mi-a trebuit o luna de zile sa-i explic mamei cine-i Eric Clapton, desi puteam foarte usor sa-i puna o melodie de-a lui si sa il recunoasca. Iar tata isi tine radio-ul deschis la masina, dar daca-l intreb ce asculta nu stie sa-mi zica. Si asculta radiourile astea de zi cu zi, unde se dau tipele astea ca Inna, Andreea Banica si altele.
Tocmai am aflat ca pe 8 martie a fost publicata o stire in care se povestea despre un oras din Australia complet acoperit de panze de paianjen. Toate bune si frumoase, numai ca articolul ( postat pe zeci de site-uri ) e insotit de nenumarate imagini cu copaci si stanci acoperite de panza si paianjeni de marimea unor tarantule plimbandu-se frumos prin jur. Grr, aich. Si KanalD informeaza despre un sarpe mancat de un paianjen. In noaptea asta clar nu mai dorm. </3
Vine Evanescence? Mda, nu pot ajunge. Uneori urasc faptul ca stau asa departe de Bucuresti.
Cu toate ca stau la 100km de Craiova si o mai am si pe sorumea acolo, nu pot merge nici la RMA. Mai am si scoala in ziua aia.
Ah, ca abia astept sa termin liceul... Si sa fac si 18 ani.
Ryuu, de unde esti? ^^

kiss, kiss fall in love! tana nam tana nam...
Cherie., ti-a postat History setul care l-ai cerut la comanda.

Ah, mie imi spui de vise de genul? Toti prietenii mei sunt in Romania/ Anglia, daca as sta sa-i culeg pe toti si sa-i pun la un loc as fi fericita T.T Nah, oricum, mai are putin, esti norocoasa.
Maica'mea nu asculta in general, dar ringtone-ul de la telefon e Celine Dion si ce gasesti la radio cand esti in masina cu ea.

Eu fac 21 anul asta 24 Ma simt batrana
Vaiii, sunt cred ca printre cei mai mici de pe aici, abia fac 14, abia imi fac buletin 46.
Si Lia, ti-am zis si pe mess, nu esti singura cu mama care asculta Celine Dion 24.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40