Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, duck
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Pe langa teza de la romana, un profesor a planuit si o mica inspectie si a spus sa venim decenti imbracati, la camasa... cravata daca avem[s-o creada el, nu port cravata si nici nu am] In fine. Trebuie sa iesim bine pentru ca aia cica's de la Bucuresti de nu stiu unde....
Si daca nu iesit bine, ce? Nota la purtare scazuta? Fii serios 21

Ma amuza toate chestiile astea triviale de liceu, vai eu nu port uniforma, cum adica sa port camasa. Ahahaha, o sa rad de voi cu lacrimi cand va trebui sa purtati la munca.
Fiecare cu frustrarile specifice varstei. :p



bam bam pam pam
Sigur nu in camasa,hahahaha.


Ar fii frumos sa bage uniforma obligatorie in invatamantul preuniversitar(sper ca nu gresesc termenul),as rade in hohote.
hohohoho
Liceele exceptionale din fiecare oras au uniforma, de multe ori pantaloni/fusta de stofa, sacou si camasa cu emblema liceului, asa cum in Brasov ai in Moisil, Saguna, Mesota, Titulescu etc. Daca vii dintr-un liceu de 15 parale normal ca nu esti obisnuit cu asemenea formalitati. Uniforma poate fi manevrata in asa fel incat sa o poti individualiza, ca nu sunt standardizate la centimetru, te duci la croitor sa ti-o faci.
Viteazul nu are,Sava nu are,Sincai nu are.

In schimb,are Kretzulescu(liceu economic),Xenopol(o bluza,tot economic) si Monnet(celebrul liceu de copii de bani gata).

:p
Liceele astea economice au tendinta de a avea uniforma pentru a crea niste tipare amuzante in mintea viitorului contabil,ahahhaa.
Moisil e cel mai bun colegiu de Informatica din Brasov, cu profil exclusiv pe asta, Saguna e cel mai bun pe profil de filologie si o aripa de Informatica, Mesota la fel pe filologie/ limbi straine, iar Antipa e cel mai bun la Stiinte (ale naturii). Toate au uniforma.

LSN, Titulescu, Economicul si Mureseanu au si ele uniforma desi nu este -reinforced- cum e in celelalte.
La voi acolo la Brasov se trece in alt univers si de-aia e altfel.
Eu nu sunt in Brasov acum 21, dar acum trei ani si ultima oara cand am fost asa era. Si aici la scolile de stat ciprioate, la Academia Americana si la Scoala Internationala au uniforme. Si sunt obligati toti sa le poarte, nu se plange nimeni.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40