Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Llama, llama, duck
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
Eu ador sa fac cumparaturi, nu conteaza unde: la piata, la magazinul de pe colt sau la supermarket.
Lia...scuze ca te iau asa direct, insa de cat timp esti plecata si ce parere au cei de la munca de tine, o romanca.4
Iti raspund cand ajung acasa
Mda, acum e soare, da cica de maine sau luni e posibil sa ploua iar... Urasc ploaia cand trebuie sa merg la scoala.
Si eu, azi trebuia sa plec la un frappe - de ieri vreeau >______________< -, dar de, iar a plouat si unde naiba sa ma mai duc.
Oricum, acum stau si fac pizza cu mama <3.
E foarte dificil sa iti raspund la intrebare, pentru ca aici sunt mai multi turisti si expats decat nativi, fiecare are de obicei propria parere despre romani. Datorita faptului ca eu nu am accentul tipic romanesc cand vorbesc engleza (greaca n-am invatat-o decat putin), nu sunt recunoscuta ca fiind altceva decat britanica. Totusi, intotdeauna am spus de unde sunt si oamenii deschisi la minte glumesc cu mine pe faptul ca sunt din Transilvania, pe langa faptul ca sunt romanca. Seful meu face misto mereu de mine. Se mai intampla sa ai oameni care un moment discuta cu tine si apoi cand le spui se ridica de la masa/ bar si pleaca fara un cuvant.

Sunt de 3 ani si 2 luni aici, plus doua veri de dinainte, si iti spun ca la capitolul drepturi... nu avem prea multe. Defapt cele mai importante sunt deseori neglijate.

Daria, nu stiu ce frappe mentionasei tu mai devreme..., dar in frappe se adauga inghetata de vanilie (sa zicem si ciocolata/caramel/cafea) sau anumite tipuri de alcool ca Tia Maria sau Bailey's, nimic altceva. Si dupa ultimul frappe experimentat in Romania... sa zicem ca mai bine imi fac singura. Jumate din oamenii care consuma au impresia ca vine dintr-un plic 21
De mancare stiu sa fac doar lucrurile de baza.De curatenie fac curatenie cand e prea multa dezordine(am o colega de banca care e total dezordonatachiar mai ceva ca mine,si nu suport asta asa ca ii fac eu curat pe banca.Nimeni nu trebuie sa fie mai dezordonata decat sunt eu21)
Cumparaturile nu le fac eu,desi daca m-ai trimite o data m-as rataci sau nu as cumpara ce trebuie.Epic fail
Scotoceam eu prin foldere si am gasit toate printscreen-urile care mi le trimisese Aly de pe CastleVille si uitati ce am gasit, si atunci am ras ca o isterica si acum fac la fel:

[Imagine: ufsv8.png]
24)))) ahahahaha, pig in a sheep's skin. Oink oink beeee.
Mai am si pe pc, deocamdata pun doar ce am pe laptop 15:

[Imagine: KUS3e.png]

[Imagine: f5Iy3.png]

[Imagine: XpkEi.png]

[Imagine: rBcEo.png]

[Imagine: ep25O.png]

[Imagine: va5GN.png]






Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40