Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yuri] Am nevoie de tine

#1
[Imagine: tumblr_mfn8tjJXAQ1rmcavto1_400.gif]

#2
Pentru inceput,titlul este in limba engleza.Cum este mentionat si in regulament,nu mai folositi titluri in engleza,chiar nu are vreun sens sa vad un lucru scris in romana si titlul sa fie in alta limba.

Nu ai pus limita de varsta.

In al doilea rand,nu mai utiliza imagini de pe Internet pentru a-ti ilustra un personaj.Pe langa faptul ca intr-o carte normala,autorul nu iti prezinta un link de pe internet ca sa iti arate personajul plus ca se vede inestetic in post.
Incearca sa descrii tu din punctul tau de vedere,adauga multe detaii si ofera-le personajelor tale autenticitate.Nu te lasa limitata de poze.E mult mai interesant si mult mai captivant ca sa provoci cititorul sa-si imagineze singur personajele,actiunea.

De asemenea,nu mai folosi atatea linii de dialog.Pe langa faptul ca obosesti cititorul,de asemenea iti limitezi si povestirea doar prin simple linii de dialog.Adauga descriere,actiune,intamplari,descrie sentimente,adu suspansul.Incearca sa descrii mai mult actiunea si intamplarile,nu te rezuma doar la dialog.

Inca un lucru,te rog sa postezi next-ul la capitol intr-un alt reply.E inestetic si de asemenea plictisitor pentru cititori sa dea mereu scroll in jos si continutul sa arate ca o telegrama.
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

#3
[Imagine: tumblr_mfn8tjJXAQ1rmcavto1_400.gif]

#4
Titlul nu ma inspira cu nimic anume, iar stilul tau de a scrie... are o gramada de goluri.
Ar trebui sa tii si tu cont de sfaturile lui @Tean.
Daca in primul post ai pus vreo trei capitole si postul a parut urias si foarte sacaitor (mai multe liniute de dialog decat ceva concret, si sa nu zic ca si alea sunt prost scrise) atunci in ultima ta postare... e o chestie acolo, de cateva randuri, cu multe liniute si space-uri puse aiurea.
Inceputul capitolului 4 m-a dat pe spate cu incoerenta sa. Bun, poate m-am exprimat gresit, dar incearca tu sa recitesti tot ce ai scris pana acum. Te-as ruga sa faci asta. Nu te pun sa faci comparatie cu nimic. Doar reciteste.
Sunt sigura ca daca ai mai acorda 3-5 minute sa corectezi putin text-ul, ar arata totul mai bine.
Ceea ce am putut zari... umilele fragmente pe care am indraznit sa le citesc... mi se pare ca sunt scrise in graba, de plictiseala sau pur si simplu in bataie de joc.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Depinde de tine nu de altii! Geta^_^ 0 1.934 23-07-2013, 12:37 AM
Ultimul răspuns: Geta^_^
  [Yaoi] Invat sa traiesc fara tine Akiraaa 1 2.428 26-03-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: -FelixXX-
  Aproape de tine Katniss 29 16.731 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  [split] Aproape de tine Savarina Ali 4 2.642 07-05-2011, 08:23 PM
Ultimul răspuns: Balonaş
  Aproape de tine Tigroaica 2 2.717 01-05-2011, 05:17 PM
Ultimul răspuns: Harona
  Inima imi bate pentru tine [+18 ] Savarina Ali 16 16.794 02-03-2011, 07:51 PM
Ultimul răspuns: MooN.
  ÃŽntre tine È™i el Topaz 3 2.109 08-12-2010, 08:05 PM
Ultimul răspuns: oV!K!o
  Cântec pentru tine Ekkaterinna 2 2.056 08-09-2010, 01:17 PM
Ultimul răspuns: Yuki Onna
  Dupa 2 ani ne vedem si ma pot indragosti de tine! Capsunica 5 5.436 02-09-2010, 01:55 PM
Ultimul răspuns: Bitter Death.
  Toti avem nevoie de prieteni... azami 13 8.610 16-11-2008, 11:42 AM
Ultimul răspuns: Hana-chan


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)