Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place ficul?
Da e dragut ^.^
61.90%
13 61.90%
Nu nu imi place ^_^
0%
0 0%
Mai trebuie lucrat fetita^.^
38.10%
8 38.10%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Inima imi bate pentru tine [+18 ]

#11
Bun mersi de com Lynn si de asemenea si lu Denissu. Va multumesc ca ma corectati sincer am nevoie -_- stiu asta. Nu e ca acum gata cei care au pata pe mn cu comentatul sa sara cu gura. Eu vreau sa ajut pe altii ca sa fie mai buni decat mine, ca eu ... eu scriu din placere si ca ma mai trasneste cate o data inspiratia de nu pot sa o duc. :-?? Sa revenim la oile noastre acum, defapt capitolele ca de oi nu am zis nimic. Si acum sa lamuresc cate ceva pe aici :
@Denissu : Da stiu sentimente mancale-ar cainii sa le manance, si cu privire la „Taraboi” neh nu avem asa ceva. Nu se supara nimeni nu se intampla nimic, poate doar franceza mea 8-|, dar nu are nimic :-j ii trece pana se marita. (origolul meu)
@ Lynn : Pai ce sa zic :-?? aaa da ea nu este regina -_- Am spus acolo :
„Parintii mei sunt sefii Yakuzei. Eu urmez la tron sa zic asa.” Da banuiesc ca este vina mea, trebuia sa pun tron intre chilimele, dar nu m-a dus capul si credeam ca se intelege =_=
Pentru amandoua cu pozele stiu, stiu sunt foarte multe in primul capitol. Asa cum am facut in al doilea voi pune doar esentialul, sau chiar le reduc la tacere definitiv :-? voi medita asupra acestui aspect.
In momentul de fata sunt in pana de idei pentru toate povestile, desi stiu ce vreau sa scriu in continuare (ma refer la cum vor decurge lucrurile), insa nu stiu cum sa imbin totul. Eu una sper ca nu va dura asa de mult nici pana mea de idei si nici pregatirile de nunta (nu e nunta mea, e a fratelui meu )
Oricum eu sper ca urmatorul capitol sa va placa mai mult ^_^
Bye bye and *hug* and *kiss*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#12
Dupa multe gandiri, foi aruncate in cosul de gunoi si multe altele am reusit sa gasesc cateva idei pentru acest fic. Vor veni idei si pentru celelalte in curand. Dar zilele astea trebuie sa am inspiratie pentru ceva mai important ^.^
Nu este foarte reusit acest capito si pentru asta imi pare rau :o3. Lectura placuta desi stiu ca nu o sa va placa =_="

Capitolul 3 : Excursia ...
Partea I : Imi aduc aminte de trecut, imi aduc aminte de tine ...


Cand am venit acasa am salutat pe toata lumea si m-am dus ghiulea in camera mea. Mi-am pus geanta de scoala pe scaunul de la calculator si m-am dus la dulap. De acolo mi-am luat un capot din matase si am intrat in baie, nu inainte de a-mi da jos paltonul de pe mine si incaltarile. Am intrat in cada cu hidromasaj care era plina cu apa fierbinte si spuma care mirosea a vanilie si a trandafiri. M-am asezat in cada si mi-am pus capul pe marginea ei. Mi-am inchis ochii si stateam, in acel miros imbatator. De odata imi aud telefonul cum suna. Am inceput sa fredonez si eu o strofa soneriei pana cand mi-am folosit puterile pentru al aduce langa mie. Am deschis apelul si am inceput sa vorbesc. La telefon era tatal meu care ma intreba cum a fost prima zi de scoala aici si chestii din astea. Plictisitor dupa mine, dar nu puteam sa-i inchid pur si simplu telefonul in nas, oricat de mult mi-as fi dorit. Intr-un final inchide telefonul si eu imi inchid la loc ochii stand in apa fierbinte.
Peste inca un sfert de ora am iesit deoarece apa incepea sa se raceasca. Imi stergeam corpl cu un prosof moale ce imi catifela pielea fina. Ma imbrac cu o pereche de pijamale albastre si peste imi pun capotul. Ma opresc in fata oglinjoarei. Ma uit cateva clipe si ma dau cu o crema hidratanta apoi ies din baie. M-am asezat la birou si m-am uitat in caietele de la liceu. Ma uitam absenta prin ele. Stiam tot ce aveam in ele. Mi-am deschis cartile si am inceput sa citesc.
Aud o bataie in usa si raspund cu un „Intra!” plictisit de mama focului. Pe usa isi face aparitia o servitoare care imi aduce pe o tava mancarea. Ii multumesc si aceasta pleaca din incapere nu inainte de a se inclina in semn de respect. Ma uitam putin absenta la tava si la un momemnt dat ma indrept spre ea si incep sa mananc. Cam intr-o ora am terminat si eu si mi-am chemat servitoarea sa ia tava si i-am spus sa-mi aduca si o cana de ciocolata calda. Aceasta a aprobat si a iesit din camera. Mi-am inchis caietele si am deschis leptopul. Acolo mi-am vazut online fostul iubit. Am incercat sa-l evit, dar tot imi dadea buzz-uri si la un moment dat i-am raspuns revoltata.
I_love_you _A****a : ce faci?
Sweet_love_don’t.cry.love : stau in casa 8 -|
I_love_you _A****a : si cum este pe acolo zambilici? : *
Sweet_love_don’t.cry.love : la fel ca si in Franta ...
I_love_you _A****a : pari suparata ce se s-a intamplat?
Sweet_love_don’t.cry.love : nimic interesant : - j
I_love_you _A****a : ok hai ca ne mai vedem
I_love_you _A****a : ies cu gasca
I_love_you _A****a : sunt la usa si daca nu raspund acum o sa o sparga = ))))
Sweet_love_don’t.cry.love : ok bye bye ^_^
I_love_you _A****a : pa iubita ... (stiu ca nu mai esti, dar pt mine e greu sa ma dezobisnuiesc) ... : *
I_love_you _A****a is ofline

-Baiatul asta e de groaza, spun cu voce tare zambind. Il iubeam dar din cauza tatei nu puteam fi impreuna. Era impotriva lui si nu ma puteam pune cu el. Am oftat adanc si am luat ceasca cu ciocolata calda de pe birou si am iesit afara. Ascultam o melodie in spaniola, mama obisnuia sa mi-o cante cand eram mai mica.
[center]A la nanita nana, nanita nana, nanita ella
Mi niña tiene sueño bendito sea, bendito sea
A la nanita nana nanita ella, nanita ella[/ceter]

Am inceput si eu sa fredonez melodia fara sa imi dau seama. Adoram melodia. M-am asezat pe leaganul de pe balcon si mi-am tras picioarele sub mine. Mama mi-a spus ca melodia asta a inceput sa mi-o cante bunica cand plangeam si nimeni nu ma putea impaca. Lacrimile cristaline au inceput sa curga pe chipul meu udandu-mi obrajii fini ca spuma laptelui de albi. Mi-a ridicat privirea spre cer si am inceput sa numar stelele. Una, doua, trei, petru ... pana cand a inceput ploaia. M-am ridicat de pe leagan si am intrat in casa. Am mai vorbit cu cateva colege pana cand orologiul din sufragerie a batut de ora douasprezece. Am inchis leptopul si mi-am dat jos caapotul apoi m-am bagat in pat, si am adormit intr-un somn fara vise sau cel putin asa credeam ca va fi.
[center]***[/center]
Soarele s-a ridicat pe cer facandu-si treaba. Razele lui calde imi bat in fereastra, apoi cad pe chipul meu angelic reusind sa ma trezeasca dintr-un somn dulce. Am clipit de mai multe ori ca sa pot vedea clar in jurul meu. M-am ridicat cascand si intanzandu-ma usor. Mi-am pus in picioare papucii pufosi de casa roz si m-am indreptat spre baie. Mi-am facut toaleta si apoi m-am intors in camera mea. M-iam deschis dulapul si mi-am luat o camasa neagra pe care am lasat-o deschisa la primii nasturi, o pereche de blugi negri strimti, si o pereche de cizme cu toc cui tot negre din piele intoarsa. Mi-am pieptanat parul si l-am lasat pe spate, dupa ce l-am indreptat cu placa. Mi-am pus un set de bijuteri cu pietre de onix si argint, apoi am coborat jos la micul dejun. Servitoarea deja pregatise masa si eu am mancat repede api am urcat iar sus. Mi-am luat geanta, cheile si m-am mai privit o data in oglinada. Totul era bine, nimic iesit in afara. „Perfect!” imi spun in gand si cobor scarile pana la parter. Imi iau paltonul pe mine si ies din casa. In fata portii era tipul acela blond ca razele soarelui si privirea aceea patrunzatoare de ametis. „Alicie la ce d***u te gandesti? Nu poti sa te indragostesti. Nu acum ... Ce faci cu Andy? Pe el nu il mai iubesti?” Am oftat adanc privindu-l pe baiat incercand sa zambesc.
-Hei, ce faci? ma intreba acesta zambind.
-Vreau sa merg la liceu, spun eu incercand sa zambesc. Dar tu ce faci la ora asta in fata casei mele? Il intreb eu, iar acesta imi spune ca a venit sa ma duca el, asta bine inteles daca vreau si eu.
Am aprobat si am intrat in masina baiatul, nu inainte de a-mi anunta soferul cu cine merg, deoarece era in usa si se uita la mine intrebator. Masina era condusa cu grija si baiatul se uita cu atentie la drum. Banuiesc ca nu vroia sa ma faca sa ma ingrijorez. Linistea apasatoare s-a lasat intre noi. Acesta a pus mana pe mana mea .
-Te simti bine? Ma intreaba acesta cu o voce ingrijorata zambindu-mi bland
-Da sunt bine, ii spun eu zambind cald.
Acesta si-a pus mana pe obrazul meu –eram deja in parcarea liceului – si ma privea bland. Isi apropia chipul de al meu. Incepeam sa-i simt respiratia pe chipul meu. Fluturasi imi zburau prin stomac si ma faceau sa ma simt ca un copil mic care primeste o acadea. Inima incepuse sa-mi bata. Mai erau vreo doi centrimetrii si buzele noastre s-ar fi contopit intr-un sarut de neuitat dar ...
To be continued...

Pozele capitolului :
Personajele :
Andy
Melodiile:
A la nanita nana...
Groove Coverage - Million Tears
Groove Coverage - Guardian Angel

Eu totusi sper sa va placa macar putin acolo. Nu astept comentarii, asa ca asta e banuiesc acesta a fost capitolul 3 ne vedem la capitolul 4 sau la celelalte povesti ^.^


P.S. Sper ca am mai avoluat macar putin ^_^"
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#13
Acesta este ficul pe care il voi continua acum si dupa trec si pe la celelalte ^^ Sper sa va placa capitolul ... desi nu cred xD


Capitolul 3 : Excursia ...
Partea a II-a : Vrei sa vi cu mine?


-Aly, ce faceti voi doi aici? Asa apropiati? ne intreaba Zeneea, eu tresarind ca prin farmec. Ma speriase si nu aveam ce face. M-am uitat la ea schitand un zambet.
-Aveam ceva in ochi, iar Alicia a vrut sa vada ce, spuse aceasta zambind puandu-si mana la ceafa intr-un mod prosteste.
Aceasta se uitase la noi suspicioasa si apoi pe chip ii aparuse un zambet ciudat de mare ce ma cam infurnica pe piele. Incepu sa imi povesteasca fel si fel de lucruri ce pe mine chiar nu ma interesau. O mai aprobam din cand in cand, dar fara ca sa stiu si despr e ce e vorba. Eram aeriana. Ma gandeam la ce era sa fac si cat de aproape eram sa il sarut pe baiat. Cum as fi putut face asta? Cum putea sa imi treaca prin minte asa ceva? Era ciudat si totusi ma framanta ideea ca si vorbisem cu o seara ininte pe messenger cu fostul meu prieten, pe care inca il iubeam. Insa de ce nu ma mai simteam ca si cand nu il mai iubeam? De ce ma simteam in asa fel incat sa ma gandesc ca pe Paul il pot iubi. De ce ma gandeam la momentele fierbinti care puteau sa urmeze intre noi doi? De ce tocmai el? Am avut o impresie proasta despre el cand venisem aici. De ce totul se schimbase? Asa de brusc? Era totul intortocheat pentru mine, prea incurcat si ma facea sa simt cum imi explodeaza capul.
-Alicia! ... Aly! ... Al! ...Aly! se auzeau vocile noilor mei prieteni printre care si vocea ingrijorata a Zeneei.
Am tresarit brusc privindu-i pe toti intrebator. De ce ma strigasera? De ce ma simteam de parca acum aterizasem pe Pamant? Acestia imi spusesera ca ma strigau de ceva vreme si ca eu eram plecata cu gandul in alta parte.
-Al ... la ce te gandeai? aud vocea prietenei mele ce ma intreba ingrijorata. Totul e bine? ma interoga aceasta vizibil iritata ca nu ii raspundeam.
-Da Ze ... totul e bine. Nimic nu merge prost. O fata nu are dreptul sa meraga cu gandul departe? i-am intrebat eu pe toti usor suparata, insa imi trecuse repede. Deci ce doreati voi de la mine? i-am intrebat zambind copilaros.
-Facem o lista cu cei ce vor sa mearga in excursie. Si cu totii ne intrebam daca vrei sa mergi cu noi, imi spuse prietenul iubitei mele Zeneea.
-Suna destul de bine ... trece-ma si pe mine pe lista, spun zambind deja ingandurata cum va fi acolo si ce vom face si daca va fi la fel de incitant ca si cum as fi fost cu Andy.
Mi-am scuturat brusc capul vrand sa il scot pe baiat din mintea mea, deoarece ma inebuneau toate gandurile cu el. Eram asa de inebunita de baiat, dar eram pe cale sa imi incal propria mandrie si sa il sarut pe Paul. De ce mereu eu trebuia sa fiu cea ametita si dusa cu pluta?
Firul gandurilor imi fusesera luate de sunetul enervant al clopotelului. Devenea destul de isteric in mintea mea acel sunet. Imi venea sa ma duc si sa ii dau cu ceva in cap persoanei care tot suna ca un disperat din acel clopotel. De ce nu ma duceam? Nu stiam unde este persoana respectiva, altfel ar fi avut o mica – mare festanie din partea mea, si in plus eram noua si nu mergea sa fac asa ceva, desi imi statea ca un fix pe creieras. Sigur in pauza urmatoare trebuia sa rog pe cineva sa imi arate si unde este acel loc de unde se auzea totul. As fi venit ca un agent secret sub acoperire si as fi rupt picioarele celui sau celei ce suna. Imi treceau niste ganduri asa de diabolice prin cap, incat nu mai stiam cine sunt eu cu adevarat. De ce aveam asemenea ganduri? Poate ma uitam la prea multe filme diabolice sau ceva in genul. Imi facusem o viata amara.
In scurt timp pentru mine, deoarece eram prinsa in gandurile mele, si ziua se terminase iar noi trebuia sa plecam acasa. Insa m-am oprit brusc in parcare. Unde imi era masina? De ce nu imi aduceam aminte unde o parcasem?
-Ai venit cu mine dulceata, aud vocea baiatul ce venea din spatele meu.
Cand imi dadusem seama imi dadusem peste frunte o palma usoara in smen ca sunt foarte uituca. Baitul imi luase mana cu care ma lovisem si o saruta scurt. Ma lasase surprinsa in tot sensul cuvantului, insa nu mai stiam ce sa spun. Totul deja era mult prea ciudat chiar si pentru el. Sau poate eu il desconsideram foarte tare si el chiar era un baiat foarte dulce.
-Stii ai cam stricat intrarea cand ai zis „dulceata”, ii spun baiatul zambind usor intrand in masina cand acesta imi deschise portiera si ma lasase sa intru indicandu-mi scaunul din dreapta.
-Scuze ca am stricat totul ... insa chiar ti s-a parut bine? ma intreba acesta uimit in tot sensul cuvantului.
-Ai dat semn de bun simt ca nu m-ai lasat sa gandesc foarte mult, spun chicotind usor punadu-mi centura de siguranta, deoarece m-ar fi inebunit pana acasa sunetul de atentionare din masina sa.
Acesta ma intrebase daca nu as dori sa ies cu el la o cafea. Cand l-am intrebat cand si unde, imi daduse raspuns ce ma lasase putin „proasta”. Vroia in acel moment. Se cam grabea, insa eu am acceptat, sperand ca asa as putea sa il cunosc mai bine. Si defapt poate sa imi dau si seama de ce eram in stare sa il sarut, avand in vedere ca il „uram” sau cel putin asa credeam. Aceasta imi povestise multe despre el si ma pusese si pe mine sa fac acelasi lucru. Nu ma simtema in apele mele sa ii povestesc, insa o faceam, deoarece cuvintele curgeau de la sine ... si eu ma simteam chiar in largul meu sa discut cu el. Ma macina in saintrebarea de ce. De ce tocmai el din cati baieti sunt pe pamant?
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#14
Dau edit mai tarziu acum nu am timp decat sa citesc.
Edit:
So, am revenit si eu cu editul. Am citit povestea mai inainte dar atunci nu aveam cont, asa ca nu a dat comentarii. Dar sa revenim la oile noastre. Ficul este destul de dragut ideea este interesanta. Titlul este si el destul de bun. Anyway acum o sa fac referire la acest capitol care a fost destul de dragut. Actiunea nu mi s-a parut garbita, descriere a fost bunicica iar dialogul la locul lui si cel mai important nu a fost sec. Cam atat astept nextu bye, bye si multa imaginatie.

#15
Bunăă lume ... după cum se vede am adus next-ul și de acum voi scrie cu diacritice. Să nu spuneți că nu v-am anunțat : ))) Sper să vă placă acest capitol, deși mie una nu îmi place de loc ... dar mie nu îmi place nici-un capitol făcut de mine : ))) Lectură plăcută tuturor > : D <

Capitolul 4 : O cafea, o prăjitură ... un sărut

După lungi cereri din partea băiatului am acceptat să merg cu el la o cafenea. Părea destul de drăguț băaiatul, dar nu vroiam să mă las pradă sentimentelor așa de repede. În scurt timp acesta a oprit la o cofetărie din zonă. Mi-a deschis portiera –și eu am ieșit din mașină –apoi ne-am îndreptat spre intrareși m-a lăsat să intru prima. Se pare că era și politicos. Ne-am așezat la o măsuță retrasă de ochii privitorilor și am așteptat ca una din chelnerițe să vină și să ne ia comanda.
Eu nu știam ce să comand așa că a cerut băiatul două savarine și două pahare de suc –deoarece eu nu consumam alcool –și din câte înțelesesem erau cele mai bune din acea cofetărie. Am început să discutăm despre cum sunt excursiile pe aici și multe alte lucriri ... mai mult sau mai puțin banale.
Când am gustat din acea prăjitură am simțit că mă înalț pe un norișor pufos. Era așa de bună.
Mă măcina gândul cum ar putea fi în acea excursie ... dacă voi cunoaște persoane noi, dacă mă voi părui cu cineva și multe alte gânduri.
-Alicia ești bine? mă întreabă băiatul punând mâna peste a mea, eu înroșindu-mă instantaneu. Îți place savarina? mă întreabă acesta când fu convins că are atenția mea.
-Da ... este o prăjitură minunată, spun zâmbind și privind mâinile noastre cum se atingeau.
-Iartă-mă, spuse acesta retrăgandu-și mâna, înroșindu-se ușor la față.
Am zâmbit și i-am spus că nu este problemă. Nu știam de ce dar nu mă mai deranja prezența lui în jurul meu. Am continuat să discutăm și să ne cunoaștem mai bine. Am aflat multe despre el. Se pare că era morocănos cu toate fetele în general. Excepție avea cu Zeneea și acum cu mine. Mă bucuram să aflu că eram pe lista de excepții a unei persoane. Mă făcea să mă simt mult mai bine și în largul meu. Mă întrebase și pe mine multe ... i-am răspuns la toate întrebările. Mă bucuram însă că nu îmi pusese întrebări despre familia mea, deoarece acolo chiar nu aș fi putut răspunde. L-aș fi pus pe el în pericol. Părinții mei lucrau periculos iar dacă numai chiar și o singură persoană ar fi știut toate astea și nu făcea parte din Yakuza ar fi fost măcelărită și eu una nu aș fi permis așa ceva.
Singura persoană care știa era Zeneea, însă și ea făcea parte din această sursă de contrabandă a lumii. Era puțin ciudat să fim și noi băgate în toate acestea, însă asta era. Nu aveam de ales. Am mai discutat puțin câte puțin apoi am plecat. Băiatul îmi făcuse cinste și nu mă lăsase să plătesc nimic. Când să plec în casă deoarece era seară deja și credeam că cei de acolo ar fi îngrijorați, băiatul mă trase de mână și mă sărutase tandru pe buze. Își trecuse limba peste buzele mele, eu întredeschizându-le involuntar. Acesta își strecură limba printre buzele mele și o invită pe a mea la joacă. Neastâmpărată cum eram, am acceptat invitația. Mâinile lui se aflau pe talia mea, iar ale mele în părul său jucându-se cu acele fire rebele.
Ne-am despărțit ușor unul de altul ... eu având o tentă trandafirie în obraji. Acesta îmi zâmbi și îmi spuse că îmi stă mai bine roșie la fată. Am zâmbit la auzul cuvintelor sale și l-am mai sprutat o dată tandru pe buzele moi ce îmi plăceau să mă dezmierde pe ale mele buze. Ne-am îndepărtat ușor, el plecând cu mașina și eu rămânând în poartă pentru a vedea cum se îndepărtează pe străzile aglomerate ale orașului.
Am intrat în casă și am sașutat pe acolo apoi m-am dus direct în camera mea. M-am învârtit ușor, iar apoi m-am trântit în pat uitându-mă la tavan visătoare. Mi-am trecut degetul arătător peste buze simțind fiori ce îmi treceau prin tot corpul. Brusc m-am ridicat în picioare și am început să plâng. Am căzut în genunchi lăsând lacrimile să îmi atârne pe chip ca o minunată cascadă naturală cu apă sărată.
-De ce ... ? De ce trebuie ... de ce trebuie să mă îndrăgostesc? am început să bâlbâi pe acolo plângând.
M-am dus la o oglindă și m-am privit. Îmi vedeam reflexia cum îmi zicea că fac ce e bine. Brusc pe umeri îmi apărură două creaturi ce semănau cu mine, însă era numai conștiința mea ce mă făcea să văd ce e bine și ce e rău. Partea bună îmi zicea că fac ce e bine și că merit să fiu fericită, iar cea rea îmi spunea că merit să mă ascund în fundul iadului, deoarece sunt un monstru, dând speranșe deșarte la doi băieți. Într-un fel avea dreptate. Nu aș fi putut fi cu niciunul dintre ei. Din cauza tatei eram prinsă între ciocan și nicovală și nu era de loc plăcut.
Continuam să plâng nedându-mi seama ce se întâmpla cu adevărat în viața mea. De ce se întâmpla asta? Cum aș fi putut scăpa de această povară? Nu am mai stat să aud și un eventual răspuns, deoarece am luat peria de păr și am aruncat-o în oglindă, aceasta spărgand-se imediat. Cioburile începuseră să cadă pe lângă mine, dar chiar nu îmi păsa deloc. Ba chiar am luat un ciob și mă uitam parcă nebună la el. L-am strns mai tare în mană, api am deschis palma. Aveam o tăietură pe mână, dar nu mă interesa. Am luat ciobul în mâna dreaptă și fără reținere mi-am tăaiat venele de la mâna stangă.
Sângele curgea pe podea, iar eu îl priveam absentă. În scurt timp am simțit cum picioarele mi se îngreunează și am căzut pe laminatele de culoarea mierii inconștientă.



Peste ceva timp am simțit două brațe ce mă ridicau de jos, și nu puteam distinge cine vorbea. Erau voci amestecate ce îmi invadau mintea, până când mi-am pierdut și conștiința.
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#16
Dau edit maine acum am timp doar să citesc asa ca enjoy

Aşa am zis că dau edit.
Păi mulţumesc că mai anunţat şi scuze cp revin atât de târziu. A fost un capitol bunişor, dar să ştii că am văzut câteva greşeli ( încearcă să mai citeşti înainte de a posta), am văzut şi o repetiţie pe undeva pe acolo, nu mai ştiu exact pe unde. Încearcă să mai lucrezi puţin la descriere, dialogul nu mi se pare sec, acţiunea puţin grăbită. Cam atât aştept nextu sper că nu te-a supărat comm-ul meu. BYE, BYE.

#17
Hey! Uite cum ajung si eu pe la ficul tau... Mi se pare destul de interesanta aceasta idee. Mi-au placut primele apitole, dar de ultimul nu pot spune ca sunt cine stie ce multumita... Ma asteptam la complet altceva. Parca toata descrierea pe care ai avut-o s-a dus pe apa sambetei, actiunea este grabita, dialogul mi se pare un pic ( doar un pic ) sec. am observat chiar destul de multe greseli. Adica daca erau doua-trei mai ziceam, dar cam cate ai tu. Nu ma apuc sa le enumar, aca mai citesti capitolul sigur iti dai seama. Ai scris de mai multe ori capitolul 3 cand defapt ar fi trebuit sa fie patru ( 4 ) acolo. In fine chestia aia cred ca o corectezi tu...
So... dear se pare ca ai cam scazut in rang. Vei avea mult de munca daca vrei sa ajuingi acolo unde ai fost.
Daca te-a suparat comentariul meu, imi pare sincer rau, da-mi un PM si se rezolva.
Anunta-ma si pe mine cand pui next-ul, ok?
:bye:
[Imagine: 2rcpz12.jpg]

Cincizeci de minute ne despart privirile. Mă doare să te văd mereu atât de distant faţă de mine. Cu ea eşti simplu tu, cu mine de ce nu ai fi? Mă laşi să sper că într-o zi vei putea să-mi vorbeşti aşa cum şi eu încerc să îţi arăt că ţin la tine, dar eşti atât de orb încât nu vezi dincolo de această ceaţă densă pe care ai creat-o de unul singur. Flacăra ce trăieşte-n mine devine din ce-n ce mai puternică cu fiecare privire, cu fiecare literă pe care mi-o rosteşti, dar îmi este frică. Frică ca într-o bună zi această scânteie să se stingă în mometul în care te voi vedea de mână cu ea. Îţi cer un singur lucru, te implor nu mă lăsa în urmă. Nu mă lăsa să fiu doar o umbră a trecutului...



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+18] Depinde de tine nu de altii! Geta^_^ 0 1.944 23-07-2013, 12:37 AM
Ultimul răspuns: Geta^_^
  Inima Diavolului Yami 8 5.400 05-06-2013, 07:46 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Yuri] Am nevoie de tine Akiraaa 3 2.864 13-04-2013, 10:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  [Yaoi] Invat sa traiesc fara tine Akiraaa 1 2.480 26-03-2013, 10:22 PM
Ultimul răspuns: -FelixXX-
  Inima fara speranta Hope 6 3.877 05-08-2012, 03:36 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Muzica pentru inima mea Hope 3 3.394 05-08-2012, 03:29 PM
Ultimul răspuns: Hope
  Otrava pentru inima mea Elena. 2 2.433 23-10-2011, 12:20 AM
Ultimul răspuns: kyra_kyralyne
  Crezi că există un portal È™i spre inima ta ? ( +16 *yaoi* ) ×Tα℮♏iᾔ× 21 8.816 02-10-2011, 02:32 PM
Ultimul răspuns: Addeh
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.091 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark
  Aproape de tine Katniss 29 16.867 11-06-2011, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Nixu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)