Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Toti avem nevoie de prieteni...

#11
Asa cu ma zis si Lynn si ceilalti ador ficul atau,azami.
Mai ales ca Yui seama in mod special cu mine,e din fire
mai singuratica.since rnumai felicitari nu comentari,naratiunea
a fost foarte interesanta si descrierea din plin,iar dialogul absolut
superb,astept urmatorul capitol. karma si gambate :bye:

#12
Wow deci chiar am primit commenturi. Chiar nu ma asteptam sa citeasca atatea pers.
Flaw uhm cred k ai dreptate, o sa ma mai gandesc putin cum sa scriu sa sune mai bine si editez.
IlikeYou ma bucur ca iti place, sper sa nu te dezamagesc pe parcurs.
Delight.Mallow arigatou dar nu e chiar o capodopera. Stiu sigur ca pot scrie si mai bine dar imi pierd ideeile cand incep sa scriu.
ayame_sasuke ms pt comment cat despre greselile de tst si ortografie ti-as fi recunoscatoare daca mi le-ai zice ca sa le pot corecta.
Hana-chan Uhm eu nu as zice k s-a " inmuiat" cel putin nu inca.
Akasuna Lynn nu esti chiar ultima si oricum ms ca ai trecut pe aici.
Little Hiyono ms pt comment ^-^

“ Tu ce alegi? Fericirea ta sau a celor din jur? Daca alegi fericirea ta esti egoist?”

Dimineata isi face aparitia iar soarele patrunde printre draperii si imi intra in ochii. Tocmai cand speram sa mai dorm putin… Offf aproape ca uitasem ca Anzu este la mine si trebuie sa o ajut. Dar de ce? Oare nu o sa fiu geloasa daca o sa-i vad impreuna? Acum e prea tarziu sa dau inapoi. Ma ridic din pat si ma indrept spre camera unde doarme Anzu. Intru incet si o vad inca dormind asa ca iau o perna si ii dau in cap cu ea.
- Trezirea somnoroaso! Avem multe de facut azi.
Fata isi ridica capul de pe perna si ma priveste oarecum uimita.
- Cum ar fi ce?
- Am zis ca te ajut nu? Trebuie sa-ti schimb imaginea. Intra si fa un dus pana pregatesc eu masa.
O las sa se pregateasca in timp ce ma indrept spre bucatarie si ma uit putin in frigider. Se pare ca mama nu s-a gandit sa-mi ia si mancare. As prefera ceva comestibil in locul hainelor. Fac repede 2 oua si le pun pe masa.
Dupa ce mancam iesim afara.
- Unde mergem?
Ma intreaba Anzu privindu-ma ciudat.
- Sa-ti iau cateva haine. De ce te uiti asa la mine?
- Uhm pai nu inteleg de ce vrei sa ma ajuti.
- Am fost cu el si ma enerveaza aroganta lui. Sa nu intelegi ca vreau sa fiu prietene. Dupa ce te ajut nu vreau sa te mai apropi de mine clar?
- Am inteles imi raspunde zambind.
De ce zambeste? Chiar i se pare ceva amuzant? Intram in unul din magazinele mele preferate si ii aleg cateva haine care cred ca i s-ar portivi la schimbarea care mi-am propus sa i-o fac si o pun sa le probeze.
- Wow ai avut dreptate. Imi place cum imi sta. As putea chiar sa devin narcisista.
- Asta e problema ta nu a mea. Ii raspund nepasatoare.
Urmatoarea oprire la coafor. Ii explic coafezei cum sa o tunda si desi Anzu se opune putin la inceput, ajunge sa cedeze. Normal ca si de data asta i-a placut alegerea mea.
- Acum hai acasa, in seara asta iesim undeva asa ca sper ca nu aveai planuri.
Anzu aproba din cap apoi ma urmeaza. Ajungand o trimit sa se schimbe cu hainele pe care i le-am cumparat apoi ii fac un machiaj cat mai simplu care insa o face sa arate ca o zeita. Iau telefonul si formez un numar apoi o voce se aude raspunzand.
- Alo! Kari sunt eu, Yui. Poti sa faci ceva pentru mine?
- Desigur. Ce doresti?
- In seara asta vreau sa ne intalnim in club, dar ia-l si pe fratele tau.
- Bine. Dar o sa-mi fie cam greu sa-l conving pe Yuki.
- O sa vina daca ii spui ca voi fi acolo.
Anzu ma priveste putin uimita apoi incearca sa imi zica ceva insa nu mai apuca deoarece ies pe usa si ii fac semn sa ma urmeze. Ajungand in club ne asezam la o masa si asteptam sa apara si Kari. Anzu pare incordata asa ca rog un baiat sa danseze cu ea. Dupa vreo 10 minute se intoarce la masa cu zambetul pe buze spunandu-mi ca baiatul cu care a dansat i-a cerut numarul de telefon si i-a spus ca este draguta.
Nu dupa mult timp isi fac aparitia si cei doi iar solistul cand o vede pe Anzu o priveste putin uimit.
- Yui, nu mi-o prezinti pe prietena ta?
- Ti se pare draguta?
- Draguta e putin spus.
- Pacat ca ai cam respins-o dupa concert. Te credeai superior ei si tie iti plac citez “ Fetele care nu arata ca tine si care nu sunt obsedate”.

Astept sfaturi si critici.

#13
Ana chan , this fic is gorgeus , I just love it XD , mai ales modul in care Yui este indiferenta cu toti desii vrea sa o ajute pe anzu (miroase a viitoare prietenie >:) ) ,hmm..nu stiu ce sa spun..sunt placut surprinsa insa singura mea nemultumire este faptul ca a fost cam scurt ficul O.O (cucucucu ~.~), imi pare bine ca la-i pus atat de rapid si mi-a facut placere sa il citesc ^-^ ,insa chiar mi-ar face si mai mare placere a acel solist sa si-o fure rau de tot de la Yui ^^
バイバイおよび私は次の章を、それを置くことを忘れていないO.Oの幸運の^^待っている!

#14
Oau....Ma indragostesc din ce in ce mai mult de fic-ul asta.....Imi place foarte mult episodul asta.Nu am critici dar cred ca ar trebui sa folosesti un pic mai mult descrierea.....Asta e singurul lucru pe care te sfatuiesc sa-l faci:D Foarte frumos!Sper ca vei pune continuarea repede!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yuri] Am nevoie de tine Akiraaa 3 2.876 13-04-2013, 10:56 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Misterele unei prieteni ohaio_angel 10 7.238 09-04-2011, 09:14 AM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  [ Bleach / DN ] - Iubire interzisa, Prieteni dar dusmani Liar 1 2.969 06-02-2011, 12:51 AM
Ultimul răspuns: Miranda.
  Prieteni sau amici? Make-a-kiss 5 4.350 27-01-2009, 09:17 PM
Ultimul răspuns: Make-a-kiss


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)