Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Do you like my fic?
Yup, I love it!
76.19%
16 76.19%
Yeah, it's good...
9.52%
2 9.52%
Could be better.
14.29%
3 14.29%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Pure Love [shounen-ai / yaoi]

#11
E chiar primul tau fic? OMG e super tare, desi cred ca ai grabit putin actiunea :-". E misto si pt ca Lover gaseste, ca sa zic asa, un scop in viata :D. Asa ca te rog sa nu-i omori scopul ala :eto:
Si te rog foarte frumos sa-l lungesti cumva pentru ca scrii asa de frumos incat nu ma mai satur o//o Cred ca tocmai devin si eu o maniaca yaoi :perv:


Oricum deabia astept continuarea :victorie:.

Ja Ne,
Nya
"None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free." -Goethe
!btw! mi`am facut blog! KlutZoph0biA
[Imagine: EiriYukibanner.jpg]
[Imagine: Vampire_Knight_by_AestheticEnzeru.jpg]

#12
hello, everyone!:D ma bucur ca va place ficul meu, si da, chiar e primul meu fic:D capitolul urmator il pun maine seara, si va fi mai lung... deocamdata, n-am prea avut ce pune in asta:dinca nu omor pe nimeni ca nu-s asa de sadica... :-Jbucurati-va cat mai puteti, pentru ca de luni nu mai intru asa des, incepe scoala... well, now, enjoy reading!


Capitolul VII - Totul pentru tine

Ayumu era pierdut. Privea in gol, neputand sa creada ceea ce tocmai auzise. Ramase asa cateva minute, dupa care isi lua haina pe el si fugi spre usa.
-Hei, unde crezi ca te duci? il intreba maica-sa pe un ton care exprima cele mai rele ganduri.
-Tu unde crezi?! Ma duc la Angel. Unde dracu' altundeva as putea sa ma duc acuma, ca am aflat asta?! spuse Ayumu tipand si izbi usa cand pleca.
Peste douazeci de minute, baiatul ajunse la spitalul la care era internat Angel. Intreba la receptie unde se afla acesta, si pleca de acolo ca un uragan, alergand pe holuri si pe scari. Imediat ajunse la salon, dupa ce rascolise in prealabil si prin celelalte saloane, deschizand si trantind usile de parca voia sa le smulga. Intr-un final il gasi, si in acel moment alerga spre el cu lacrimi in ochi si il stranse in brate. Angel era "legat" de pat, caci avea umarul bandajat usor si un picior in ghips de la genunchi in jos, pana la varfurile degetelor.
-Angel... Ce-ai patit? spuse baiatul printre lacrimi si sughituri, dar era totusi fericit ca iubitul sau nu era accidentat grav.
-Mai nimic... M-am izbit putin cu masina de un perete, si mi-am dislocat umarul. Asta s-a rezolvat deja, dat se pare ca mi-am luxat glezna, si am si o taietura nu foarte adanca undeva langa genunchi. Totusi asistenta mi-a spus ca au cam exagerat cu bandajele, spuse el zambind cu o figura ce nu exprima tocmai bucuria. Dar acum mi-e mult mau bine, pentru ca ai venit tu. Tu esti tot ce am nevoie ca sa ma fac bine, ii sopti tanarul si ii puse mana pe crestet , sarutandu-l pe frunte.
Intre timp, la spital venisera si mama si sora baiatului, care acum priveau pe geam, dinafara salonului. Femeia isi privea fiul, care inca mai varsa cateva lacrimi dulci de dragul celui de langa el. Angel il privea pe baiat atat de linistit, incat nu ai fi spus ca cei doi erau impreuna, credeai ca sunt frati sau ceva de genul asta. Totusi, se vedea de la distanta ca lucrurile erau serioase intre ei si ca se iubeau. Realizand acestea, mama lui Ayumu ofta adanc si ii spuse fetei sa intre in salon impreuna cu ea. Vazand-o pe mama sa, Ayumu se incrunta si o privi ca un soim, in timp ce il strangea de mana pe Angel.
-Hai nu mai fa fata aia, zise femeia resemnata, razboiul asta... s-a terminat. Te las in pace. Poti sa fii cu cine vrei, eu nu ma mai opun. Totusi, nu sunt de acord sa renunti la scoala, dar... Am sa las asta la latitudinea ta. Sper ca decizia pe care o vei lua sa fie una corecta. Cam atat am avut de spus.. Dar ai grija de baiatul asta, ca in ritmul asta o sa te paraseasca fara sa vrea, continua ea, referindu-se la Angel.
-Asta e tot? intreba Ayumu mirat. Chiar renunti? Nu e chiar genul tau, mama... Sper ca n-ai de gand sa-mi pui bete-n roate.
-Stii ca am facut eu vreodata asa ceva? ii raspunse mama lui. Daca am spus ca renunt, atunci o fac... Doar vreau ce e cel mai bine pentru copilul meu, ceea ce include si fericirea lui. Iar daca asta e fericirea ta, atunci eu nu pot sa ma opun. Ne mai vedem, spuse femeia si iesi pe usa, lasandu-l pe fiul ei cu gura cascata.

Angel ii puse mana pe fata baiatului si ii mangaie chipul arzand. Parea ca are febra, dar de fapt el nu mai putea de fericire. Acum nimeni nu-i mai deranja... Nici mama lui, si stia ca tatal sau nu s-ar fi bagat intr-o astfel de situatie, si acum era singur cu iubitul sau. Erau singuri in salon, si usile erau inchise, iar perdelele trase. Nimeni nu-i putea auzi sau vedea, desi si aflau intr-un spital. Profitand de ocazie, Angel ii prinse buzele baiatuluii intr-un sarut sufocant si provocator, apoi il trase langa el, prinzandu-l de la spate si bagandu-i mana pe sub camasa.
-Angel, opreste-te! Ce naiba, ti-am spus sa te opresti! striga el, impingandu-l pe tanar. Mai asteapta putin, bine? Oricum, cand iesi din spital?
-Doctorii mi-au spus ca intr-o sapatamana voi fi vindecat si gata sa plec. Ti-am spus ca ranile mele nu erau grave, nu? zise el si-l mai saruta o data pe iubitul lui. In plus, Lover, iti dai seama ca nu vom putea face sex pentru o saptamana intreaga, cat timp voi fi eu in spital, asa ca mai bine ti-ai asigura putin portia, cat mai poti!
-Of, eu sunt imi fac griji pentru tine si uite la ce te gandesti tu! facu "Lover", asezandu-se cu capul pe "labute", ca un pisoias. Atunci, lui Angel ii sclipira ochii, dar nu spuse nimic in legatura cu asta si il intreba altceva.
-Si cu scoala ce ai de gand sa faci?
-Pai eu cred ca renunt la scoala... Vreau sa petrec mai mult timp cu tine! Nu vreau ca nimic altceva sa-mi ocupe timpul sau mintea... Te iubesc si vreau sa fiu cu tine cat mai mult! As face orice pentru asta! De exemplu, o sa-mi iau o slujba, ca sa mai platesc si eu cate ceva si sa nu fiu chiar o pacoste...
-Nenene... Daca renunti la scoala, atunci o slujba ti-ar ocupa si mai mult timp. Nu-ti fa griji in privinta asta, cu banii nu e problema, ma descurc eu cu tot. Dar ce-ai zice sa ne mutam? Noi doi, impreuna, undeva cat mai departe de casa parintilor tai... Ca sa fim singuri.
-Buna idee!..., facu Lover, intinzandu-se cu capul pe pieptul lui Angel. Mie-mi convine, continua el, desfacandu-i camasa, si se culca pe pieptul gol al tanarului, sarutandu-l.


P.S.: Prima serie are 9-10 capitole, deci se trmina in curand - dar va incepe a doua!
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#13
hello:D gome ne gome ne [-O< pentru intarziere, dar n-am putut posta mai devreme:D
Bun, deci petru capitolul asta cel putin Avertizare: Excesul de yaoi pe care il contine acest capitol si posibil urmatoarele din viitor pot dauna grav parerii pe care o au unii despre mn:(( :( [-O< asta e numai prima parte, iar urmatoarea vine zilele astea... cel tarziu miercuri sper:D


Capitolul VIII - Un nou membru in familie
Partea I

Trecuse o saptamana si Angel iesi in sfarsit din spital. Nici nu ajunsera bine acasa, ca tanarul se schimba de haine si pleca, luandu-l pe Lover cu el.
-Bun, imi spui si mie unde mergem?! Esti nebun, tocmai ai iesit din spital! Unde crezi ca te duci? Hai inapoi in casa si treci in pat, sa te odihnesti! facu Lover, aproape disperat.
-Hm... Sa trec in pat? Imi convine. Cu tine. Ce am eu nevoie acuma nu e odihna, spuse Angel cu un zambet pervers pe buze, e cu totul altceva... Deci accept sa ma intorc daca o facem acum. Daca nu, am alte planuri!
-D-Dar... Nu la asta ma refeream! Nu vreau sa mai patesti ceva, asa ca ar trebui sa te odihnesti o vreme...
-Atunci inseamna ca o sa ne continuam drumul. Mergem sa vedem cateva case de vanzare, pentru ca am hotarat ca ne mutam, nu? spuse Angel nerabdator. Hai sa mergem!
Vazand ca nu mai are nici o sansa, baiatul renunta sa se mai opuna si facu precum ii spusese iubitul sau.
Undeva la o oarecare distanta de plaja, dar destul de departe de zgomotul orasului, se afla o casa, mai mult o vila uriasa, de vanzare. Cum o vazu, Angel se si indrepta spre ea, tragadu-l pe Lover dupa el ca pe un catelus. Inauntru, un agent de vanzari ii intampina si le prezenta casa. Era cu trei etaje, inclusiv parterul, mobilata in stil modern si stralucind din toate colturile. La parter, un living mare cat jumatate din etaj - pe jos gresie de culoare argintie, la fel precum canapeaua, cele cateva obiecte de mobilier si o masuta fantezie, din sticla. In fata acestor lucruri, fix langa perete, un televizor urias cu plasma. Camera de alaturi era o bucatarie, nu singura din casa. Iar din living se putea urca pe scarile bine lustruite de marmura neagra la etaj. Aici cateva dormitoare, mobilate destul de asemanator, dar in culori diferite si fiecare cu propriul ei farmec. La etajul doi era aproape la fel - totusi casa nu era deloc plictisitoare, ci exact pe dos, te atragea si cu cele mai mici detalii. Baia (din care se afla cate una la fiecare etaj) era dezastruos de mare, plina de lucruri scumpe si de calitate. Aveai acolo cada cu jacuzzi, un dus in care ar fi incaput si trei persoane o data, iar totul stralucea de curatenie, incat aveai nevoie de ochelari de soare din cauza oglinzilor care reflectau lumina. Si intre ataje, in dreptul scarilor, ferestre mari, late de cativa metri si ocupand spatiu de la parter si pana la ultimul etaj, prin care soarele isi rezema razele obosite de orice nimerea in cale.
Lover se uita uimit si se intreba se Dumnezeu cauta ei doi acolo, cand ramase si mai surprins cand il auzi pe Angel spunand:
-Imi place aici. Poate ca ar trebui sa o luam. Ce pret are?
Cand auzi pretul, care era destul de mare, dar nu si pentru o astfel de vila, baiatul incepu sa se simta ametit.
-Angel, cred ca iti bati joc de mine! E prea scump! Si chiar daca ne-am permite-o, ce facem numai noi doi cu tot spatiul asta? Casa asta e uriasa! Chiar n-are nici o logica ce spui!
-In primul rand, cine ti-a spus ca nu ne-o permitem? In al doilea rand, nu-ti fa griji, ca spatiul asta n-o sa ramana nefolosit... Oare de ce crezi ca as alege o casa cu atatea camere? intreba tanarul cu zambetul acela pervers pe buze, facandu-l pe Lover sa-i inteleaga gandurile. Mie imi place. Si eu zic sa o luam. Banuiesc ca nu poti sa spui ca nu-ti place aici, nu?
Raspunsul era evident, asa ca baiatul nu se mai sinchisi sa spuna nimic. Nu avea nici un rost, stia ca nu putea sa-l faca pe iubitul sau sa se razgandeasca, asa ca il lasa sa faca ce vrea. Urmatoarele cuvinte rostite de Angel fura si mai ametitoare pentru Lover, care ii spusese agentului de vanzari ca ei cumpara casa si ca banii vor fi transferati in cont pana a doua zi la prima ora.
-Mamma Mia! Si cum, casa asta e a nostra de-acum? Cred ca o iau razna, spuse Lover inca ametit.
-Mai am o surpriza pentru tine, dar asta vine mai tarziu... Trebuie sa le dau intai adresa la care sa o trimita. N-ar trebui sa dureze mai mult de jumatate de ora.
Angel dadu un telefon si comunica cuiva adresa noii lor locuinte, iar peste putin timp cineva suna la usa.
-E pentru tine, spuse Angel, indemnandu-l pe baiat sa deschida.
La usa era un barbat care venise sa livreze un pachet. Avea o cusca micuta in mana.
-O- O pisica! Vai, ce draguta e, facu Lover, strangand micutul animal in brate si mangaindu-l pe nasuc.
-De fapt, e pisoi, il corecta tanarul. Pisoiul avea blanita aproape toata alba, doar urechiusele, coada si o mica pata pe spate erau negre; era atat de dragut! Si, ce nume vrei sa-i dai?
-Nu stiu... Greu m-as putea hotari! facu Lover, care nu mai putea de bucurie. Pisica asta e ca un ingeras! I-as pune numele Angel, dar...
-Sper ca n-ai de gand sa ma inseli cu altul, cu atat mai putin cu o pisica! zise Angel incepand sa rada. Lover sau se stramba la el si continua:
-Cum sa te insel cu o pisica? Si chiar daca e pisoi, tot n-as putea... Si de-asta nu pot sa-i dau numele nici "Angel", pentru ca e numele tau, si nici "Mitsukai" (inger), pentru ca e pisoi, si nu se prea potriveste... Dar ce zici de "Hiro" ?
-E un nume frumos pentru o pisica, imi place, spuse Angel si zambi fericit.
-E pisoi! spuse Lover si incepu sa rada.

Cei doi se acomodara repede in noua lor locuinta, incat pana seara li se parea ca locuiau acolo de o vesnicie. Singurul lucru cu care nu erau prea obisnuiti si hotarati erau camera si patul, deoarece aveau de unde alege din belsug.
-Ce parere ai, eu zic sa incercam toate paturile, pe rand, cate unul pe noapte, spuse Angel cu obisnuitu-i zambet pervers de care nu te mai saturai.
-In ritmul asta, eu cand mai dorm?! facu Lover, desi nu dezaproba ideea de a folosi incercarea fiecarui pat din casa drept scuza. Cine stie, poate e destul de comfortabil si pe canapea...
-Dar pe canapea n-avem destul loc! Plus ca e din piele, e rece la inceput... Eu zic sa ne limitam la paturi, sunt destule, zise Angel si luandu-l in brate pe baiat, intra intr-o camera,il tranti pe pat si se urca peste el, ca de obicei.
Scapara repejor de haine, de care nu prea aveau nevoie intr-un moment ca asta, si incepura sa-si faca de cap. La cateva minute dupa "marea deschidere", Lover si ridica pe jumatate de pe pat si spuse:
-Stii ce? Mi se pare ca ti-ai cam facut de cap destul timp, cam de fiecare data. E randul meu, adauga baiatul si pe buzele sale se observa un zambet neastamparat, dar nu in sensul normal al cuvantului. Apoi trecu el deasupra, si incepu sa-l sarute pe Angel, "bagandu-si nasul" prin toate cotloanele corpului sau.
-Hmm... Mai ai putin de invatat cum sa seduci pe cineva ca mine, dar e destul bine si asa, spuse tanarul, in timp ce savura din plin fiecare atingere a iubitului sau. Poate ca ar trebui sa mai exersezi putin, continua el, dar Lover lasa joaca la o parte si ii atinse partile intime, cand il musca de lobul urechii si apoi ii smulse un sarut fierbinte de pe buze.
-Ce spuneai? facu baiatul afisand un zambet pervers si continua ceea ce facea.
-Bine, bine, m-am razgandit... N-am de ce sa ma plang. Apoi se ridica putin si-i prinse buzele intr-un sarut cum numai el ii putea da.
In tot acest timp, luna trecea dintr-un capat in celalt pe cerul senin. Stelele pareau lumanari aprinse in camera lor, pentru a da un aer romantic. Cei doi o tinura asa pana aproape de dimineata, cand, obositi, adormira unul in bratele celuilalt.

Pozele cu motanul:
http://img178.imageshack.us/my.php?image=img0017xa1.jpg
http://img360.imageshack.us/my.php?image=img0018jn3.jpg Kawaii ja nai?:X:X
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#14
Pun din nou avertizare, atentie cine citeste partea a doua, nu vreau sa fiu trasa la raspundere.. :-" nextu mai urmeaza o vreme pana reusesc sa-l pun.. :-<

Partea a II-a

Dimineata se trezira nu foarte devreme din cauza nebuniei de acum o noapte, si inca erau obositi. Amandoi se imbracara cu ce apucara, insemnand cate o pereche de pantaloni si nimic altceva, numai cat sa nu fie dezbracati. Intr-un final gasira drumul spre bucatarie si Angel facu o cafea, in timp ce baiatul se multumi cu o ciocolata calda, caci nu-i placea bautura aceea amara pe care iubitul sau o savura, totusi nu cu atata placere cu cat savura noptile petrecute impreuna cu el. Aveau parul ciufulit si inca mai cascau ca doi pisoi. Peste un timp, lui Lover ii suna telefonul; era Mika, sora lui. Biatul ii spuse fetei unde locuiesc, caci ea nu prezenta nici un potential pericol sau prea mare deranj pentru ei. Apoi isi termina de baut ciocolata, si ramase cu o "mustata" de cacao pe deasupra buzelor. La aceasta priveliste savuroasa, Angel nu se mai putu abtine si ii saruta buzele, apoi ii linse ciocolata ramasa si se linse pe propriile-i buze:
-Oare cum se face ca orice mancare dulce pa care o incerc nu se compara deloc cu tine? Apoi il saruta iar si explora lininstit toate colturile gurii lui Ayumu cu limba, caci acesta nu se opunea deloc, dimpotriva, intra in joc. In fond, de ce ar refuza?! Dar cum tanarul nu stia cand sa se opreasca, il lipi pe Lover cu spatele de masa de bucatarie si incepu iar sa-i sarute trupul cald.
-Mmh... Nu prea avem atmosfera... Hai sa o lasam putin pe altadata, bine? Doar putin mai tarziu, spuse Angel si-i dadu drumul. Desi putin dezamagit, Lover murmura un "Bine", oftand. Dar stai putin, l-ai vazut pe undeva pe Hiro?! Pisoiul ala nestamparat... Oare pe unde umbla?...
-Lasa ca se-ntoarce el, il linisti Angel. Stii ca pisicile n-au stare. O fi hoinarind prin vecini, da' vine el si-acasa, nu-ti fa griji!
Apoi cei doi rontaira ceva de mancare si acum se tolaneau in sufragerie, pe canapeaua moale. Angel se ridica si puse un CD in combina de muzica. Incepu sa cante o melodie din albumul trupei Cinema Bizarre, dar erau din cele mai suculente... Una din ele era "Forever or Never", si cand aceasta incepu sa-si imprastie sunetele prin incapere, tanarul parca o lua razna, pentru ca niciodata nu se mai comportase asa inainte de "marile evenimente". In fond, asta era "atmosfera", asta pregatise, asta aranjase, si acum abia astepta acest moment. Aproape ca rupsese hainele de pe el si de pe Lover, atat de repede scapa de ele, incat abia daca trecusera cateva clipe. Angel nu voia sa piarda nici o secunda.
-Angel, ce Dumnezeu te-a apucat?! Ia-o mai usor, ca nu e sfarsitul lumii, nu e asta ultima data cand o facem, asa ca stai calm, vrei?
-Nu vreau, ii raspunse iubitul sau parca imbufnat si incepu sa-i sarute nebuneste trupul. Apoi cobori pana in acel punct delicat si-l saruta suav, incat Lover simtea cum este dus in paradis, pe aripile ingerului lui drag. Dar acesta era doar inceputul, o mica pacaleala, o amagire, caci lucrurile luara o turnura parca si mai placuta, dar cam dureroasa, cand Angel intra in ritmul muzicii si-l patrunse fara nici o avertizare, incat scancetul baiatului de sub el su auzi pana la primul etaj. Atunci aparu si pisoiul Hiro, care intrase pe ferestra - ii vazu pe cei doi pe canapea, se scarpina cu o labuta dupa ureche, isi linse blana si mieuna o data, parca spunand: "Ce Dumnezeu faceti voi??"; apoi dadu din coada si pleca mai departe, iesind pe usa din sufragerie si plimbandu-se pe hol.
Cei doi observara purtarea motanului, iar pe Lover il pufni rasul, dar o lacrima i se ivi printre gene, caci iubitul sau era din nou adormit de versurile melodiei, si intra in el cu putere. Baiatul tipa din nou de durere, dar aceasta parca nu se compara cu placerea pe care o simtea in acel moment. Parca nu ar fi vrut sa se termine.
Cateva minute dupa ce pisoiul iesise din sufragerie, Mika batu la usa casei fratelui ei. Muzica in schimb acoperea orice alt zgomot si nu-ti puteai da seama, asa ca fata incerca usa - care era din nou descuiata. Facu cativa pasi pe hol, dar nu auzi decat muzica data destul de tare, caci Angel o luase mai usor si iubitul lui nu mai scotea nici un sunet. Fata urmari pisoiul, care se indrepta spre sufragerie, si cand isi vazu fratele cu Angel in acea postura pe canapea, tipa o data atat de tare incat o auzira si vecinii, apoi lesina.


aici si melodia pt. cine nu o stie, sa va dati si voi seama de atmosfera... >:)
http://www.imeem.com/people/8kilOs/music..._or_never/
http://www.versuri.ro/versuri/mgfhj_cine...never.html
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#15
hey, oameni buni, mai lasati si voi niste commuri, ce va place si ce nu, etc, stuff like that... please? ;;)

Capitolul IX - Din nou in "normalitate"

Mika deschise incet ochii. Privirea ii era inca incetosata, dar observa chipul fratelui ei privind-o cu ingrijorare. Nu reusise sa deschida ochii si ii inchise la loc. Crezand ca era doar o incercare zadarnica de a se trezi si ca sora lui adormise la loc, baiatul pleca de langa canapea si merse in bucatarie. Il lua in brate pe Angel si sopti cu lacrimi in ochi:
-E numai vina mea... A fost un soc destul de mare pentru ea sa ne vada asa, mi-e frica de ce urmari ar putea avea... E totul numai vina mea! tipa el, apoi dadu cu pumnul in masa pana simti ca-l doare.
-Hei, ia-o mai usor. Nu a fost vina ta. De fapt a fost vina amandurora, in special a mea, spuse Angel, iar regretul i se simtea in glas. Imi pare rau. A fost din cauza ca m-am comportat asa... si am fost neatenti. Dar totusi cred ca Mika va trece peste asta. E o fata putenica, ar trebui sa stii si tu.
Din sufragerie, Mika auzise conversatia ca prin vis. Era treaza, dar abia daca putea tine ochii deschisi. Inca nu se dezmeticise.
"Unde ma aflu? Nu-mi aduc aminte. Oare cat e ceasul? Da, asa e, aseara, sau azi-dimineata, nici nu stiu cand, m-am dus acasa la Ayumu, pentru ca se mutase. Si..." deodata, Mika isi aduse aminte ce se intamplase. Era rosie toata la fata si se urcase cu picioarele pe canapea, tinandu-se cu mainile de genunchi. Era inca speriata, mai bine zis socata de acea "intamplare". "Nu adu in discutie nimic in legatura ci asta!", spuse Mika in gand, "nici nu te mai gandi la asta! Ocoleste subiectul, chiar daca il aduca Ayumu in discutie. Pana la urma, e viata lor pesonala, cu ce drept ma bag eu in relatia lor?! A fost vina mea ca am venit zici intr-un moment nepotrivit, in primul rand. Si am mai dat si buzna, ca o idioata, iar acum am foat o pacoste pentru ei. Halal sora mai sunt si eu..."
Intre timp, baiatul facuse un ceai si acum se indrepta spre sufragerie, cand vazu ca sora lui se trezise. Se grabi spre ea, lasand ceaiul pe masa, si o imbratisa calduros.
-Nici n-ai idee cate griji ne-am facut pentru tine! murmura Ayumu cu lacrimi in ochi. Eram pe punctul de a te duce la spital, cand am chemat-o pe vecina noastra, doctorita. Nu stiu ce m-as fi facut daca nu ne ajuta ea. Sa nu mai sperii asa niciodata. T-eai prabusit dintr-o data...
Aici Ayumu se opri o secunda, dandu-si seama ce idiotenie era pe cale sa spuna. Deschise gura, ca si cum ar fi vrut sa spuna ceva, dar nu isi gasea cuvintele. Mika privea si ea in pamant, neindraznind sa scoata nici un sunet. Curand, schimba subiectul:
--Ahm... Pot sa ma duc putin pana la baie? In ce directie o mai fi si aia... Voi cum de nu va rataciti in casa asta? E absolut uriasa, si fac pariu ca e foarte scumpa. Frate, ai ajuns sa traiesti pe picior mare de cand ai plecat de-acasa...
-Da, pai, nu te uita la mine, e totul din cauza lui, continua baiatul aratandu-l cu degetul pe iubitul sau, care acum venise si el langa fata. Si eu ma uitam cam... ciudat cand am vazut unde ma duce Angel, dar am invatat ca pana si eu trebuie sa aflu lucurile la timpul potrivit.
In acel moment, Hiro, pisoiul urca pe canapea si se aseza in bratele Mikai. Cei doi isi amintira expresia de pe chipul felinei in momentul cand ii surprinsese si nu-si putura stapani un zambet. Toti pareau ca uitasera de intamplare si se amuzau unul pe seama celuilalt, si mai ales a pisoiului, care torcea nevinovat in bratele fetei.
Mka nu stia cate ore trecusera de cand lesinase, dar curand afla ca era doar ora sase a aceleiasi zile. Soarele isi strecura razele rosiatice prin sticla lucioasa ce tinea loc de ziduri, iar noi albi si pufosi ii blocau din cand in cand vederea. Era o frumoasa zi din mijlocul lunii aprilie. Fata se gandi la o petrecere de casa noua, dar numai asta mai lipsea dupa evenimentele recente, asa ca o pufni rasul de propria ei idee. Curand pleca acasa, afisand un zambet nonsalant in tot acest timp. Fratele ei si Angel ramasera imbratisati in urma ei.
-Of... a trecut si asta, nu? ofta baiatul, satul pana peste cap de toate problemele de care avusese parte in ultimele luni. Totusi, acestea erau inca departe de a se fi terminat.
-Uite, ce-ar fi sa facem niste "reguli de buna purtare" ? intreba angel cu un zambet neastamparat pe buze. Ca evenimentele precum cel de azi sa nu se mai repete in veci.
-Mda? Si care-s regulile astea, ma rog? facu baiatul, banuind parca ceva din atitudinea iubitului sau.
-Pai, in primul rand: cand te culci tu cu mine, incui usa; cand ma culc eu cu tine, trag jaluzelele, si invers.
Pe Lover il pufni rasul. Stia ce-i poate mintea mintea lui Angel, dar la asa ceva nu se asteptase. Nu ca ar fi avut ceva de obiectat, dar era groaznic de amuzanta maniera in care blondul facea lucrurile de fiecare data, mai ales acum. Baiatul incuviinta din cap, dar Angel continua:
-Regula numarul 2: te culci cu mine numai sus in pat, in dormitor. Livingul e destinat musafirilor, si nici bucataria nu se pune. Asa ca va trebui sa te multumesti numai cu paturile de la etaj cand...
-Da, da, bine, am inteles, sa traiti sefu'! il intrerupse Lover ironic, desi murea de ras, tinandu-se cu mainile de abdomen din cauza durerii povocate de amuzamentul in exces. Si inainte sa mai faci si alte reguli dintr-astea, ce zici sa mergem sa le punem in Monitorul Oficial pe astea doua?
-Eu zic sa le aplicam chiar acum!
Angel il saruta dulce pe Ayumu, incercand sa mai si spuna ceva in acest timp, dar buzele lui lipite de cele ale baiatului impiedicau acest lucru. Intr-un final ii sopti "Hai in domitor", rupand sarutul, dar il relua de unde a ramas in timp ce urcau treptele lucioase de mermura neagra.
Intr-un final, ajunsera si in dormitor. Lumina soarelui trecand prin perdelele caramizii de matase, brodate cu fire aurii, dadeau peretilor o nuanta rosiatica, romantica, in timp ce lenjeria cu petale de trandafiri, completa peisajul. Cei doi se urcara incet pe pat, unul peste altul: Angel deasupra, iar Lover dedesubt, ca de obicei. Blondul ii saruta buzele cu pasiune, apoi cobori pe gat, lasandu-i urme sangerii. Ii desfacea incet camasa, sarutandu-l cu fiecare centimentru pe care-l descoperea. Lover prinsese o nuanta trandafirie in obraji si-si musca incontinuu buzele, tinand ochii inchisi si strangand in pumni materialul moale ce acoperea patul. Iubitul sau zambea satisfacut de reactiile baiatului de sub el. Lover isi trecuse mainile pe sub tricoul lui Angel si incepu sa i-l ridice usor. Il strangea in brate pe tanar si in curand scapa de tricoul lui, care descoperea un abdomen bine lucrat. Se simteau foarte bine impreuna, iar baiatul se simtea ca si cum ar fi fost prima data, desi era deja obisnuit si chiar incercase sa preia el conducerea de cateva ori. Angel ii desfacea acum slitul pantalonilor, iar Ayumu nu era nici el mai prejos. Curand, amandoi scapasera de haine, simtind pe pielea lor atingerea fina a celuilalt.
Tocmai cand cei doi se simteau mai bine, suna telefonul lui Angel. Acesta privi ecranul si se incrunta. Il ruga pe baiat sa faca putina liniste si raspunse. Dupa ce asculta o clipa, raspunse ca e in regula si ca poate veni.
-Cine era? intreba Ayumu ingrijorat.
-Cineva... Il vei intalni in cursul zilei de maine. Nu-ti face griji, replica Angel, dar nu parea deloc fericit.
Apoi il saruta pe frunte si se intinse langa el, mangaindu-i parul matasos. Avea din nou zambetul pe buze, cel putin prezenta lui Lover alaturi de el era o alinare pe langa toate grijile pe care le avea. Ai fi zis ca Lover e tot ce-i trebuie ca sa traiasca, ca nu-i trebuie nici aer, nici apa, ca doar de el are nevoie, si la fel era si pentru baiat. Se cuibarira unul in bratele celuilalt si se invelira cu un cearsaf. Trupurile lor erau calde, iar inimile lor bateau in acelasi ritm. Amandoi cazura intr-un somn adanc si linistit.


Dimineata urmatoare, soarele stralucea nestingherit pe fereastra camerei celor doi iubitei. Ayumu deschise ochii si privi in jur. Era deja ora opt dimineata, iar ei dormeau in continuare nepasatori. Baiatul se dadu usor jos din pat, dar se opri la auzul vocii lui Angel, care bolborosea ceva prin somn. Nu degeaba i se spunea Angel, dar totusi comportamentul lui trada un caracter nu foarte sfant... Ci exact pe dos, mai ales cand ramanea singur cu Ayumu.
Baiatul nu se putu abtine si se intinse langa iubitul sau, luandu-i suvitele blonde si invartindu-i-le pe degete, in timp ce-i saruta usor buzele dulci. Angel se trezi brusc si zambi:
-Ce faci, pisoias?
-M-ma jucam doar..., raspunde baiatul cu o figura nevinovata.
-A, da? Atunci las' ca-ti arat eu tie joaca, spuse blondul, si il lua in brate, manganindu-i trupul ce tremura la fiecare atingere; il saruta usor pe gat si din cand in cand il mai musca de lobul urechii.
Aceste momente de pasiune fura din nou intrerupte de zgomotul enervant produs de telefon. Tanarul privi ecranul, murmura o injuratura si raspunse.
-Mda... Bine. E bun si-asa. Vino cand vrei tu, numai sa ma anunti.
- ...atunci vin azi inainte de pranz... - doar atat deslusi baiatul din conversatia celor doi; la telefon era un barbat de aproximativ patruzeci de ani.
Angel inchise telefonul, apoi injura printre dinti. Era tensionat si rareori il puteai vedea asa. Ramase in miljocul saltelei moi de pe pat, uitandu-se cu o figura de catelus spre Lover, care privea pur si simplu uimit postura in care ramasese iubitul sau.
-Mi-e foame. Hai sa mergem sa mancam, spuse blondul intr-un final.
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#16
hahahahaha=)),nu mai poooot=)),o doamne ce nebunie,dar IMI PLACE LA NEBUNIE.
Mai ales fazele fooooarte amuzante,am si cazut cu scaunul=))de atata ras=)).
Si acum mai rad ''save me,I dyng over here''=))
Sunt foarte curioasa cine o fi "persoana"aceea,sper sa nu strice totu,ca astfel o decapitez,o strang de gat,o torturez=))
deabia astept urmatorul cap=))


#17
yaaay :X:X cel mai super fic :D:D
cand pui nextu?:D
descriere ai, naratiune ai si dialog ai :D:D
e perfect! greseli nu am vazut :D

imi place ideea :D:D

ce bine imi pare ca mama lui Lover a renuntat >:)
deci astept nextu k mor de curiozitate :-ss

ja! :-h

#18
Omedeto Kurisumasu! :) Dupa doua luni in care nu am mai scris nimic, va fac un mic cadou de Craciun :D . Un nou capitol,m-am intors cu forte noi si inspiratie, si sper sa va placa!



Capitolul X - O intalnire nu tocmai fericita

-Hiro! Hiro... Hiro! Pe unde naiba umbla pisoiul asta, ca ma si enerveaza de-acuma! Angel, tu l-ai vazut?
-Da, cred ca era in sufragerie... Uite-l ca vine.
Felina isi continua drumul prin bucatarie cu tandrete, nepasatoare si neatenta, caci nu raspundea absolut deloc la strigatele pline de disperare si nervi ale lui Ayumu. Baiatul continua sa-l strige, dar fara folos. Apoi se enerva si pleca dupa el, cu gand sa-l ia in brate si sa-l duca la farfuria cu mancare, caci pisoiul nu parea sa aiba vreo intentie de a da ascultare stapanului sau. Dar chiar in momentul in care Ayumu era cat pe ce sa il apuce de "guler", Hiro sari in laturi si facu cativa pasi inapoi, mieunand violent.
-Angel, ce naiba e cu pisica asta, ca ma scoate din sarite, se lamenta baiatul, cat pe ce sa-i dea lacrimile din cauza lipsei de afectiune pe care i-o arate Hiro. Angel, trebuia sa-l dresezi inainte sa mi-l aduci mie! se amuza el.
Ciudat, de fiecare data cand Ayumu rostea numele iubitului sau, pisoiul mieuna o data, si, intr-un final, i se urca in brate. Cei doi se uitau mirati unul la altul, neintelegand comportamentul motanului.
-Angel, ce crezi ca... e cu el ?! facu baiatul, caci motanul il privea insistent, ca si cum astepta ceva de la el.
-O fi si el un inger, ca si mine, raspunse Angel cu un chicot de amuzament.
-Demo kono neko tenshi dewa arimasen!!! facu baiatul iritat, vazand ca blondul se compara pe sine cu o pisica.
Angel zambea fericit. Ii venea sa sara pe baiat si sa-l manance cu fulgi cu tot, dar atunci nu i-ar fi ramas prea mult din el...
-Tenshi wa dare desuka?intreba blondul cu un zambet dulce pe buze.
-Anata no tenshi desu!
Baiatul isi relua titlul de "Lover" si sari de gatul tanarului, sarutandu-l dulce. Apoi dadura iama in frigider, luara o felie de tort si fiecare il hranea cu lingurita pe celalalt, ca la o nunta la care ei ar fi proaspat casatoriti.
-Cred ca totusi ar trebui sa-i spunem "Tenshi", oricum e singurul nume la care ne baga in seama, spuse Angel cu lingurita de tort in gura.
-Cui, neastamparatului ala mic? Viseaza! Dar poate ca totusi... nu e o ... idee asa de ...rea.
-Nu mai vorbi cu mancarea in gura, pentru ca n-o sa ma pot abtine sa nu fac - asta!
Blondul sari pe bietul Ayumu, care se ineca din pricina sarutului fara avertisment pe care tocmai il primise. Reusi sa inghita crema de ciocolata, hotarandu-se sa participe si el la sarut. Il linse pe Angel pe buze, care mai avea niste ciocolata in coltul gurii, si isi incepu obisnuitu-i fel de "mancare" care era inclus atat la micul dejun, pranz si cina, cat si la o oarecare, dar savuroasa gustare de pe timpul zilei, dar mai ales noaptea...Saruturi de toate felurile. Lover se izbi cu spatele de dulap, impins de trupul cald al blondului. Limbile lor se incolaceau, ca doua limbi de serpi. Ca si cum numai sarpele lipsea din peisaj, acesta nu intarzie sa apara.
Cineva suna la usa. Angel se infurie, tranti usa bucatariei inchisa si un scaun in urma ei, ca sa fie sigur ca nimeni n-o s-o deschida. Soneria se mai auzi de cateva ori, apoi o cheie se rasuci in yala - si usa se deschise. Se auzira pasi spre sufragerie - dar acel cineva trecu pe langa bucatarie ca si cum aceasta nici n-ar fi fost acolo, cu toate ca se auzeau zgomote destul de ciudate dinauntru... Angel era absolut indiferent, continuand sa-l sarute pe Lover pe gat, apoi pe piept, si tot mai jos, in timp ce acesta isi privea fericit trupul "abuzat" cu ardoare. Timp de inca vreo zece minute aceasta disfruta continua, pana cand se auzira batai in usa de la bucatarie. Angel cu greu se opri, dar, gafaind si transpirat, ii sopti lui Ayumu
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#19
ma bucur ca ai postat si sper la un nou capitol inainte de vacanta de paste...poate in cea de peste doau saptamani
imi place povestea si cred ca a mai spus asta pe undeva
ai cateva greseli de tastare,dar le vei repara tu
deci multa inspiratie in continuare
"Gravitation canot held responsible for people falling inlove."

Albert Einstein
[Imagine: chibi_1420.gif]
Arget, chibi-ul lui Argenta



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pure heart Akane Hime 22 10.759 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.896 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.964 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pure Blood Ellys 6 4.761 07-05-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.768 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.123 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)