Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Do you like my fic?
Yup, I love it!
76.19%
16 76.19%
Yeah, it's good...
9.52%
2 9.52%
Could be better.
14.29%
3 14.29%
Total 21 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Pure Love [shounen-ai / yaoi]

#1
hello m-am gandit sa fac si eu un fic:P e primul meu fic so don't be harsh, okay?;) It's called "Pure Love" restu' aflati voi cand cititi, ok?:P maine pun continuarea, s.a.m.d cel mult la doua zile aveti un capitol nou!:P

Capitolul I - Angel

"Why are we even born? For what purpose? If we have to live, then why is life like that? I hate life. Till now, I... I don't feel like I've lived a life as it should be. I wish I was never born."
Un baiat cu parul albastru statea intr-un leagan urcat cu picioarele ca intr-un fotoliu. Era in parcul cel mic de dupa blocuri. Spre intrarea in parc se indreptau cinci baieti, din care unul din gasca, de vreo 18-19 ani, zareste un baiat de 17 ani stand ingandurat in leagan.
-Asteptati putin, baieti. Vin imediat, spune tanarul. Avea parul blond-saten, era imbracat cu un hanorac bej si o pereche de blugi ce se asortau foarte bine. Baiatul din fata lui avea parul albastru, ochii verzi si stralucitori si purta niste blugi albastri si un hanorac kaki.
-Hello, ce faci? il intreaba tanarul pe baiat cu un zambet prietenos pe buze. E o zi cam frumoasa ca sa dau vina pe vreme pentru atitudinea ta, deci care-i problema?
-Why do you care? ii raspunde baiatul nervos. A- scuze, gandeam cu voce tare, dar totusi de ce ti-ar pasa, spune baiatul incercand sa schiteze un zambet, in fond nici macar nu ma cunosti.
In ochii tanarului, baiatul cu parul albastru parea atat de inocent, firav si dragalas... Era ca o bomboana! Dar era convins ca ar fi si mai dragut cu un zambet pe buze.
-Nu e nimic, doar ca e ciudat sa vezi pe cineva de varsta ta atat de - dar fu intrerupt de o voce:
-Hei, Lover, iti faci alti prieteni? Si cu noi cum ramane? il striga pe baiatul cu parul albastru doi baieti de pe partea cealalta de strada.
-Of, mai lasati-ma in pace! Chiar nu aveti altceva mai bun de facut? M-am saturat de voi, asa ca plecati o data, vreti? ii raspunde baiatul pe un ton nervos. Cei doi plecara mai departe, afisand un zambet plin de rautate.
-Prieteni de-ai tai? il intreaba tanarul.
-Nici pe departe! Aia doi ma scot din sarite tot timpul, spune baiatul aruncand o injuratura printre dinti.
-Deci, te cheama Lover?
-Nu... e, un fel de porecla. Numele meu e Ayumu.
-Ma bucur sa te cunosc, spune tanarul cu parul blond. Eu sunt Kisuke, dar cei mai buni prieteni imi spun Angel, spune el zambind.
-Vad ca toti avem un astfel de nume, nu?
-Mda, pai, eu trebuie sa plec. Ne mai vedem, okay, albastruiule? A- am vrut sa spun "Lover", zice Kisuke facandu-i cu ochiul.

Capitolul II - Lover

-Hei, baieti, sa mergem la mine! striga Kisuke si gasca se aduna, intrand in scara unui bloc.
Deja se inserase. Cei patru baieti plecasera de ceva vreme de la Kisuke, deci tanarul era probabil singur. Peste cateva minute, cineva suna la usa. Kisuke crede ca e unul dintre prietenii lui care probabil uitase ceva la el. In loc - la usa apare baiatul cu parul albastru din parc - era Ayumu.
-Buna... Scuze ca te deranjez, ahm... pot sa-ti spun Kisuke?
-Sigur. Te rog, intra. Nu e nici o problema, prietenii mei au plecat deja.
-Da, pai, te-am vazut urcand cu ei aici si mi-am dat seama ca aici locuiesti. De fapt, sa fiu sincer, nici nu stiu de ce am venit... Probabil ar trebui sa plec-
-Nu, e in regula! Chiar te rog sa mai ramai. Mi-ar prinde bine putina companie, asta daca nu te superi, spune Kisuke zambind. Vrei o cafea... Lover? Te superi daca iti spun asa?
Ayumu era cam timid si tot timpul evita sa fie direct, dar tot ce reusea era sa se ascunda dupa deget. Kisuke il privea ciudat... In ochii tanarului, baiatul era foarte important pentru el, desi abia il intalnise.
-Sigur... "Lover"... Stii, asta e o porecla veche, tipii aia mai mult isi bateau joc de mine.
-Dar imi place sa-ti spun asa!
-Bine, cum vrei tu, spuse Ayumu, imbujorandu-se putin. Si nu, nu vreau cafea, nu-mi place. Dar nu trebuie sa ma servesti cu nimic, oricum sunt un oaspete neinvitat...
-Ah, nu e nici o problema! Spune-mi, de ce erai suparat azi in parc? il intreaba blondul, abia asteptand sa auda cate ceva despre "micul Lover".
-Huh... de fapt, nimic, ma gandeam la viata, dar...
-Hm?! De cand e viata "mai nimic:?! zice kisuke incepand sa rada cu pofta. E noebisnuit ce spui. E cam greu de imaginat un baiat de saptesprezece ani gandindu-se si vorbind asa despre viata... dar blondul deja simtea cum inima ii sopteste ceva, si sentimentul acela atat de placut isi face loc in sufletul lui...
-M-am saturat de viata asta! O viata in care depinzi de altul si desigur ca atunci trebuie sa respecti regulile acelei persoane. Urasc asta! Nu-mi place sa mi se spuna ce sa fac, si nu ma descurc sa respect regulile, cu atat mai putin cu cat le urasc, incepe sa povesteasca baiatul, aproape tipand.
-Stii, folosesti cam des cuvantul "urasc"... Asta nu e bine. Vino aici! il striga Kisuke, luandu-l in brate.
In ochii baiatului apar lacrimi dulci ce se prelingeau pe obrajii sai catifelati. Kisuke nu se mai putu abtine si ii prinse buzele catifelate intr-un sarut dulce, plin de pasiune si iubire, un sarut care tinuse cateva minute, caci blondul nu mai vroia sa-i dea drumul. Intr-un final, buzele lor se desprind si din ochii verzi de smarald ai lui Ayumu se preling doua lacrimi pe obrajii imbujorati, arzand...
-Kisuke,de ce... de ce ai facut asta? intreaba baiatul cu ochii in pamant.
-Pentru ca asta simt! Inca din prima clipa cand te-am vazut, acolo,in parc... Mi-ai placut! Ai trezit in sufletul meu cel mai frumos sentiment cu putinta, spune Kisuke, in timp ce ochii sai se umezeau tot mai mult. Te rog, Lover, pot s-o mai fac o data? Pot sa te sarut din nou?
-... Fa cum vrei..., spune Ayumu, privind in jos, cu capul intr-o parte, cand Kisuke ii prinde din nou buzele intr-un sarut suav, chiar mai placut ca prima data. Si chiar daca atunci Ayumu nu facuse nimic, de data aceasta il prinde pe tanar cu mainile de dupa gat, si il saruta si el.
Kisuke privi uimit, dar era atat de fericit! Cei doi cazura pe canapea, in timp ce mainile lor se plimbau pe sub camasa celuilalt, in atingeri atat de fine si pline de trandrete! Kisuke ii desfacu bluza lui Lover si incepu sa-i sarute trupul fierbinte. Lover era atat de fericit, incat nu indraznea sa spuna nimic. Nici un sunet.
-Te rog, de-acum inainte spune-mi Angel, sopti Kisuke printre sarutari.
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#2
Hy sys...:*...Am citit fic-ul tau si am ramas placut surprinsa...Imi spuneai mie ca nu vrei sa facem un fic amandoua ca n-ai talent...:grr:...I'm gone kill you if you say that one more time...Super fic-ul...Imi place idea e originala, am incredere in tine ca o vei dezvolta la fel de bine de parcurs.
Acum bineinteles ceea ce nu mi-a placut este ca mie mi se pare cam grabita actiunea. As fui vrut sa pot citi mmai multe despre fiecare.Incerca sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. Se va ivi o ocazie pentru fiecare. Ai grija la timpurile verbale sunt cam amestecate. Nut-i fgace griji asta se remediaza...eu gresesc totdeauna la timpuri pana si acum dupa ceva timp. Pune putin mai multa descriere...bnnu f multa ca devine plictisitor...
nu ai greseli. adik eu nu pre am vazut :study:

i love you're fic sys....voi fi prima care comenteaza de acum incolo...>:)
Gambatte si chuuuu!!!!

#3
Sys! youre kuul! ... ficul e destul de bun ... dar pe parcurs incearca sa faci capitolele mai mari ... si sa ai grija la timpurile verbale:P
abia astept sa pui continuarea :D XD ... Nu cred ca mai rezist pana maine ... :love: abia astept sa vad ce o sa mai faca nebunii aia 2 :))
so ... success in continuare!
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#4
Sys ti-am zis ca-mi place mult fic-ul tau.E super si e si yaoi, stiu sunt maniaca, dar pur si simplu ador genul asta de fic-uri....imi place cum ai inceput....E interesant,original si partea buna e ca nu am gasit greseli. Abea astept continuarea. Fic-ul tau a reusit sa-mi atraga atentia. Imi place cum suna ”Lover”...ce cuplu interesant ”Lover si Angel”..
Ai zis cumva ca maine pui continuarea,ce bine, abea astept sa citesc. Eh...as fi vrut sa comentez mai repede dar se pare ca mi-au luat-o innainte Mitsukai si Ayame, sper sa pot sa fiu prima la urmatorul capitol.
Oricum felicitari si tine-o tot asa....

#5
hey, sys, mersi pt. comm! all of you!:-* si cum am promis, uite si cap. 3;) mersi pt. sfaturi, mitsu, luv you!:-*


Capitolul III - Sweetness

Stelele noptii incepeau sa dispara, iar pe cer se vedea o geana rosiatica inspre rasarit. Curand, razele soarelui isi faceau loc printre perdelele dormitorului lui Kisuke, unde cei doi dormeau intr-un pat moale - aproape dezbracati. La lumina suparatoare ce-i batea pe fata, Ayumu deschise ochii si se ridica din pat. Se uita spre cel cu care se culcase cu o noapte in urma - Angel parea ca inca mai doarme, si chiar parea ca era rupt din paradis, caci arata ca un inger. Statea cu capul pe perna moale, cu cateva suvite de par ce-i cadeau pe frunte, iar trupul lui aproape gol de indemna sa-l saruti.
-Te-ai trezit? intreba Angel, deschizand ochii, dar ramanand culcat. Dormeai atat de bine, incat nu am vrut sa-ti deranjez somnul si am ramas si eu langa tine.
-Nu stiam ca te-ai trezit, bolborosi Ayumu cascand, dar oftand in acelasi timp. Angel, eu... Nu stiu, mi se pare ca ce s-a intamplat aseara a fost o greseala... spuse baiatul, in timp ce lacrimile ii curgeau deja siroaie, lasandu-i urme pe obraji.
-Prostutule! Cum poti sa crezi asa ceva?! Nu, Lover, nu a fost o greseala! Te iubesc! Te iubesc din toate inima. Si azi-nopate, dupa ce ai adormit, incepusesi sa vorbesti prin somn. Hah... de fapt, erai chiar dragut, spuse Angel incepand sa rada, dar cred ca nu-ti aduci aminte ce-ai spus in vis... Ai spus "Angel, te iubesc". Nu mai pot sa-mi scot din minte cuvintele astea... Pentru ca si eu te iubesc! continua el, in timp ce o lacrima uda asternutul.
Angel il mangaie usor pe cap, ciufulindu-i parul, stergandu-i lacrimile si, prinzandu-l de barbie, ii dadu un sarut lung. Lover izbucni si mai rau in plans, doar ca acum plangea de fericire.
In zece minute, Ayumu era acasa, caci locuia in blocul de dincolo de parc.
-Ayumu, nebunule, unde Dumnezeu ai fost?! tipa la el sora lui Mika, de cum intrase pe usa. Mama si tata si-au facut griji pentru tine, idiotule! Stiau ca esti bine, dar n-aveai nici telefon, nu stiau unde esti...
-Mama si tata, huh? Si tu nu, deci? Nu-i nimic, sunt obisnuit... Am fost aseara la un prieten, si se pare ca am adormint acolo, incepu baiatul cu o alta latura a povestii. Oricum, eram bine! Ma bucur ca nu v-ati speriat, si imi pare rau pentru aseara...
-Tsk, las-o balta, eu renunt! ofta Mika, ridicand in umeri. Mai bine te-ai grabi, si poate mergem la scoala impreuna.
Mika era cu doi ani mai mica decat el, era in clasa a zecea. Ayumu mai avea doua luni pana la majorat. Desi pana acum nu se gandise la asta, baiatului ii trecu prin cap sa foloseasca aceasta oportunitate.
In sala ce curs, Ayumu era cu gandul oriunde, numai la ora nu. Sau, mai precis, nu "oriunde", ci la iubitul sau Angel. Isi aducea aminte intamplarile de acum o noapte si deodata se facu rosu in obraji, sub privirea intregii clase si a profesorului, care crezu ca are febra. Ayumu isi reveni din transa, incepand sa scrie cateva litere si cifre amestecate fara noima - dar acum nu-l mai privea nimeni.
La sfarsitul orelor, Angel isi astepta iubitul in poarta scolii. Cand il vazu, Ayumu alerga direct spre el, dar fun intrerupt de sora lui ce venea din urma.
-Hei, Ayu... Hm? Cine e tipul asta, nu ne prezinti?
-Ah, ba da... Sigur. Mika, el e un prieten de-al meu, Ange- Kisuke. E cel la care am stat aseara.
-Incantata! eu sunt Mika. Imi cer scuze daca fratele meu a fost o pacoste ieri...
-De fapt, Mika, cred ca am sa ma duc pana la el mai intai. Si spunele parintilor nostrii ca ma mut la un prieten pentru cateva zile, bine?
-Ah?! Ma rog, treaba ta, dar sa stii ca tot tie or sa ti se sparga oalele-n cap. Ei, atunci eu ma duc acasa. Pa, fratioare!
-Bine, pa, spune Ayumu, facandu-i semn cu mana sa plece, explicandu-i astfel ca nu mai are nevoie de ea.
-Lover, esti bine? Pari cam palid, facu Angel, prinzandu-l de umeri si intorcandu-l cu fata spre el. Si ce voia sa zica sora-ta cu "pacoste" ? Ce le-ai zis alor tai?!
-Ah, nimic de care sa-ti faci griji! Le-am spus ca am adormit la un prieten, atata tot.Ai mei nu-s chiar genu' de pisalogi, da... Eh, lasa acuma, hai acasa, spuse Lover ca si cum locuinta lui Kisuke era fara doar si poate si casa lui.
Ajunsi "acasa", Lover isi arunca geanta cu carti de-aiurea prin sufragerie, ceea ce facu si cu camasa lui, pe care o tranti pe canapea. Baiatul murea de foame, asa ce se napusti in bucatarie, dand iama in frigider.
-Hei, mai usor, ai sa spargi ceva! sari repede Angel cand il vazu pe iubitul sau rascolind bucataria ca un uragan. Spune-mi daca vrei ceva si-ti dau eu, okay? Pana la urma e bucataria mea, stiu eu unde sunt puse toate.
Lover scoase pachetul cu unt, borcanul cu dulceata de capsuni si isi lua o felie de paine, mancand direct pe masa, fara farfurie.
-Vezi ca ai ceva pe..., spuse Angel, dar lasa vorbaria la o parte si isi folosi gura pentru altceva - blondul ii lua cu limba dulceata de pe buzele lui Lover - Hm, e dulce! dar stii ce e si mai dulce? intreba Angel in timp ce baiatul isi acoperi buzele cu degetele, muscandu-se. Esti tu, facu tanarul dandu-i mana la o parte si prinzandu-i buzele intr-un sarut nebunesc. Apoi lua borcanul cu dulceata si o arunca "din greseala" pe pieptul gol al lui Lover. Apoi incepu sa o culeaga cu limba, lasand in locul ei cate un sarut.
-Ah, haide, Angel, mai tarziu... Mor de foame! N-am mancat nimic azi, spuse Lover in timp ce savura totusi saruturile iubitului sau, scotand cateva gemete de placere.
-Hm... Daca ti-era foame, atunci de ce-ai sarit la borcanul cu dulceata? Copii cuminti manamca intai mancare si apoi desert! Iar copiii obraznici, ca tine, care incep cu desertul - spuse Angel luand o pauza din vorbit si sarutandu-si iubitul pe gat, pe urmele linguritei cu dulceata - trebuie pedepsiti; si asta - zise tanarul luandu-l pe Lover in brate si trantindu-l pe pat, apoi urcandu-se peste el - e pedeapsa!
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#6
Sys sugoi...imi place foarte mult acest capitol...se vede ca ai luat sfaturile noastre in considerare. I love you too sys...si npc...:*:...sti ca-mi face placere sa citesc fic-ul tau. Se poate observa de la kilometri ca timurile verbale sunt in deplina armonie...Bravo sys...Ai "actiune" ceea ce-mi place mult deb tot...yamy!!:chuu: Nu e corect...vreau si eu gem de capcuni :pls:...dati-mi si mie e preferatul meu...Ce pervers e Angel...cred ca i era pofta de "Dulceata pe Lover"...:))...Si "Lover"...s-a invitat la Angel acasa ...s-a si mutat pentru cateva zile...:))...N-are treaba baiatul. ..:))...doamne cat am ras...:))

super ficul sys!!! astept continuarea...nu ma lasa aici uitata

Pwp dulce!!!and i luw you sys

#7
#:-S in sfarsit am reusit si eu sa postez - of doamne! watch out! cap. IV e pure yaoi dupa mn...>:) enjoy reading!



Capitolul IV - Pedeapsa

Lover era imbracat numai cu o pereche de pantaloni, asa ca Angel incepu sa i-i dea jos, lasandu-si iubitul sa se ocupe de hainele sale. Curand, nici unul nu mai avea nimic pe el - hainele lor erau aruncate prin toate colturile camerei, ajungand pana si pe hol. Trupurile lor erau perfecte - Angel il saruta pe baiat, folosindu-si limba ca sa guste si ultimele urme de capsuni, in timp ce Lover su juca cu parul sau.
-Angel, mie chiar mi-e foame! Uite, imi chioraie stomacul, vezi? spuse baiatul cand stomacul sau incepuse sa scoata zgomote - tanarului de deasupra nu parea sa-i pese si cobora tot mai jos pe abdomenul baiatului, tot mai jos, mai jos...
-An- Aah! Lover voia sa mai spuna ceva, dar inghiti in sec de placere, caci iubitul sau nu era cuminte de loc, atingandu-l cu limba peste tot.
-Hm, cred ca ar trebui sa luam o pauza, nu? zise Angel, dandu-se jos de pe Lover si de pe pat. Sa mergem sa mancam, ca vad ca tie chiar ti-e foame! Tine, imbraca-te cu astia, zise blondul aruncandu-i o pereche de boxeri, o sa fie chiar mai mult decat suficient, pentru ca vreau sa continuam ce-am inceput, pisoias!
-"Pisoias" ?! facu Lover intorcandu-se cu capul int-o parte, imbufnat. Apoi infuleca un bol de cereale cu lapte - Eu ma satur cu atat deocamdata, spuse Lover, dar ma duc sa fac un dus, ca m-ai incleiat tot cu dulceata aia.
Lover intra in cabina de dus si lasa apa fierbinte sa curga in voie pe trupul lui. Angel intra si el in baie imbracat doar cu niste boxeri si deschise usa cabinei, spunand:
-Lasa-ma sa te spal eu pe spate, pisoias! si intra in cabina cu iubitul sau. Stii ce? am chef sa fac si eu un dus...
-Chiar acum?! Dar acum fac eu dus! Cum vine asta?
-Intocmai, zambi Angel pervers si-si arunca boxerii pe gresie. Apoi il lua in brate pe Lover si incepu sa-i mangaie si sa-i sarute trupul ud.
-Hei, parca voiai numai sa ma speli pe spate, nu asa ai zis?
-Si cine spune ca nu pot sa merg mai departe? raspunse Angel printr-o intrebare, trecandu-si mainile pe pieptul lui Lover, care statea cu spatele, si il saruta pe gat. In fond - asta e continuarea, iti amintesti? Inca nu am sfarsit pedeapsa, spuse blondul afisand un zambet pervers si continuandu-si drumul pe trupul ud al baiatului, pana intr-un punct mai sensibil.
Aici se opri, iesi putin din cabina de dus si dadu drumul la apa calda in cada, lasand-o sa se umple. Apoi il trase de mana pe Lover si il tranti de marginea cazii, facandu-l sa cada inauntru, in spuma. Intra si el, urcandu-se peste iubitul sau de parca se aflau in pat - si continua ce incepuse in cabina de dus, printre baloanele de sapun si spuma ce mirosea a fructe tropicale. Acum ii saruta doar buzele, plimbandu-si mainile pe tot corpul lui Lover, ce alunecau usor, fara voie.
La un moment de neatentie din partea lui Angel, baiatul inversa rolurile, impingandu-si iubitul sub el si desenandu-i cerculete si litere cu spuma pe piept. Apoi ii turna apa curata, clatind spuma de pe el si incepu sa-i sarute trupul. Rolurile fura din nou inversate si Angel facu exact ca iubitul sau cu cateva minute in urma - dar nu se potoli aici si cobori mai mult, afundandu-si nasul in spuma - dar intentia lui era deja pusa in aplicare: Lover era in al noualea cer si scotea din cand in cand tipete de placere, incat vecinii care-i auzeau se intrebau oare ce Dumnezeu se petrece. Doar ca celor doi nici nu le pasa de vecini sau de oricine putea sa-i auda - erau mult prea ocupati ca sa-i mai intereseze si altceva.
"Joaca" lor tinuse cateva ore bune, caci deja era noapte afara. Cei doi erau acum in pat, inveliti doar cu un cearsaf - dar nebunia luase sfarsit si acum dormeau. Lover ii folosea pieptul blondului pe post de perna, in timp ce acesta il strangea in brate ca pe o jucarie de plus. Luna trecea usor printre nori, dand un aer romantic incaperii. Cine stie ce visau cei doi!



Capitolul V - O scurta despartire - "Mom, I'm moving from home!"

Trecuse aproape o saptamana de cand Lover se mutase cu iubitul sau. Intamplarea facu ca in acea saptamana, baiatul avea cateva teste importante la scoala - desigur ca nu mai invatase nimic, si chiar de-ar fi facut-o, tot nu l-ar fi ajutat deloc. In fiecare zi, la scoala, mintea lui era pe o cu totul alta lume - se gandea numai la ingerul lui de acasa, la fel cum se intampla si in ziua examenelor.
-Ayumu, ce Dumnezeu e asta?! tipa mama lui furioasa, caci primise lucrarile fiului sau. Nici macar nu te-ai obosit sa-ti scrii numele! Ai scris numai un "Angel" (ce naiba o mai fi si aia!) cu niste litere schimonosite si ai lasat cateva urme cu pixul pe hartie - lucrarea ta e GOALA! Cum imi explici asta?!
-Mama, eu... Imi pare rau, dar nu-mi amintesc nimic din ziua aia...
-"Ziua aia" ?! Asta a fost acum doua zile, baiete! se rasti maica-sa si mai nervoasa. Situatia asta e asa de cand te-ai mutat la "prietenul" ala al tau. De azi inainte, gata! Vii inapoi acasa si nu vreau sa te mai intalnesti cu tipul ala, clar? Baiatul ala ti-a otravit mintea, nu mai inveti nimic de cand cu el. Si asta se termina azi.
Ayumu fu obligat sa isi ia lucrurile si sa se intoarca acasa cu familia lui. Mama lui avusese grija ca Mika sa-l trimita direct spre casa la sfarsitul orelor, fara sa se mai intalneasca cu asa-zisul sau prieten. Lucrurile pareau sa mearga asa cum planuise mama baiatului - cel putin pana la un moment dat.
Trecuse o vreme de cand cei doi nu se mai vazusera, asa ca Angel pleca intr-o zi mai devreme de acasa, cu gandul de a se intalni cu iubitul sau in poarta scolii la terminarea cursurilor. Acum Mika nu mai avea ce face - fratele ei si prietenul lui se intalnisera. Lover alerga spre tanar cu lacrimi in ochi, si cand intr-un final ajunse langa el, il imbratisa strans si nu-i mai dadu drumul pentru o vreme.
-Nici nu ai idee cat de dor mi-a fost de tine, striga Lover ca si cum tanarul era la kilometri departare. Parca a trecut o vesnicie de cand nu te-am vazut, continua baiatul, in timp ce lacrimile i se insiruiau pe obrajii fini, precum siruri de margaritare.
-Gata, sst, nu mai plange! Acum sunt aici, spuse Angel si-i prinse buzele intr-un sarut dulce, menit sa-i curme suferinta si sa-i aminteasca de clipele petrecuta impreuna - il saruta in fata intregii scoli.
Elevii din imprejurimi ramasera cu gura cascata si o privire uimita... Printre ei se afla si Mika, care vazuse scena, doar ca fratelui ei nu-i mai pasa cine ii vede, de ajuns ca era din nou cu cel pe care il iubea.
-Fratioare..., spuse fata, ramanand cativa pasi in spatele celor doi, dar totusi Ayumu o auzi cand il strigase, desi o facuse in soapta. Baiatul si intoarse cu fata spre ea, nestiind ce sa-i spuna.
-Mika, eu..., incepu Ayumu cateva minute mai tarziu, cand cei trei se asezasera pe o banca in parc.
-Asa deci, huh? Voi doi sunteti impreuna, spuse fata cu o privire foarte mirata. Of doamne... Pai ce ma fac eu acuma cu voi?!
-Te rog, doar nu-i spune mamei! Nu trebuie sa stie, nu inca! Nimeni n-ar trebui sa stie, dar..., ofta baiatul privind spre zidurile scolii, de unde mai bine de jumatate din elevi ii vazusera sarutandu-se.
-Normal ca nu-i spun mamei! Stai calm, fratioare, ca totusi nu-s chiar asa de nebuna... Ayumu murmura un multumesc.
-Si acum ce faci, te muti din nou la mine? se amesteca Angel in discutie.
-Nu, nu inca, Angel, dar curand. Foarte curand, spuse iubitul sau pe un ton cat se poate de serios. Peste doua saptamani o sa implinesc 18 ani - asa ca o sa fac niste schimbari.
Ziua mult asteptata sosi in curand si la petrecere fura invitati toti prietenii lui Ayumu - inclusiv Angel, care se dadu drept un simplu amic, si desigur, parintii baiatului si sora acestuia, Mika. In mijlocul unei melodii, Ayumu opri muzica si urca pe scena, luand un microfon:
-Hey, everyone, I've got something important to tell you, so listen up for a sec, okay? First of all, I'm glad that I finally turned up eighteen - after all it only happens once in a lifetime, right? Second - since now I'm an "adult" so I can make decisions of my own - cu totii stiau ca atunci cand Ayumu incepea sa "trancaneasca" in engleza, vorbea foarte serios - my first decision is to move from home.
La auzul acestei vesti, mama lui Ayumu se ingalbeni la fata, in timp ce fiica ei incerca sa o linisteasca, dar fara folos. Stiau amandoua ca nu mai era cale de intoarcere pentru fratele si fiul lor.
-Yeah, that's right, mom! I'm moving from home - so calm down a little, would you? I'm gonna stay at my lover's place, so don't worry, I'll be just fine.
Din moment ce Ayumu spusese "lover", nimeni nu-si imagina ca baiatul avea de gand sa se mute la iubitul lui, si nu la "iubita" acasa. Doar Mika si Angel intelesesera adevaratul mesaj.
In acea noapte pleca direct acasa la Angel, fara sa le spuna parintilor sai unde locuieste persoana cu care avea sa stea. Lover si Angel impartira patul in acea noapte, la fel cum facusera in ziua cand s-au intalnit prima data.
-S-a terminat, nu-i asa? intreba blondul. Nu o sa ne mai despartim niciodata, nu?
-Da, asa e, de acum vom fi mereu impreuna, ii raspunse Lover si il saruta, lipindu-si trupul de cel al tanarului si bagandu-se in cearsaf. Iar eu te voi iubi mereu...

Uitati aici si niste poze cu cei doi:
[Imagine: kirooe8.jpg] - Lover (Ayumu)
[Imagine: th_angelanimeboy.jpg] - Angel (Kisuke) bine, normal ca n-are aripi, chiar daca-l cheama "Angel"!:P
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#8
cap. VI, in sfarsit am reusit sa-l scriu si sa-l pun:D . capitolul urmator vine abia pe vineri... cel devreme probabil:D

Capitolul VI - Vestile neplacute nu vin niciodata singure

-Mama, eu ies putin, bine? spuse Mika zambind, dand sa iasa pe usa cu niste sacose in mana.
-Si ma rog unde pleci? Si mai ales cu alea? intreba mama ei, aratand cu degetul spre bagaje, suspicioasa. Ce-ai acolo de fapt?
-Ei bine... De fapt, sunt haine si unele lucruri ale lui Ayumu... Ma duc sa i le duc -
-Stii unde e? Asta e, vin cu tine! ii spuse maica-sa pe un ton apasat. Daca baiatul ala isi inchipuie ca face ce vrea... Auzi! Sa plece de la petrecere de capul lui, naiba stie unde! La iubita lui, cica!
-Mama, nu, te rog! Ayumu m-a pus sa nu-ti zic unde e... Ma duc singura! Te rog, mama, intelege, spuse fata iesind imediat pe usa, ca sa fie sigura ca mama ei nu vine dupa ea. In schimb - aceasta iesi pe balcon si o urmari pe Mika de la geam - fu groaznic de surprinsa cand o vazu urcand in blocul alaturat.
Cei doi iubiti erau in mijlocul unei mese "apetisante"... Meniul principal la acea ora consta in saruturi catifelate, dulci putin condimentate poate, caci Angel il mai musca din cand in cand pe Lover de buze - cu toate acestea erau in bucatarie, cu scopul initial de a lua o masa adevarata. Cineva batuse la usa, doar ca cei doi nu auzira zgomotul - erau mult prea ocupati ca sa mai observe ceva prin jur. Atunci Mika intra in casa - caci usa nu era incuiata - si-i surprinse pe fratele ei si Angel tocmai cand acesta il tranti pe canapea.
-Hopa... Moment nepotrivit! striga Mika inrosindu-se la fata si intorcandu-se cu spatele.
-Mika! Au, Angel, potoleste-te! Totusi, e sora mea de fata, ce Dumnezeu!
-Of, tot timpul ceri lucruri imposibile, cum af fi sa ma opresc eu acum, ofta Angel, dar se linisti pentru moment.
-Mika, imi... imi pare rau, n-ar fi trebuit sa vezi asta, incerca fratele ei sa dreaga lucrurile.
-Huh... nu-i nimic, pana la urma... Poftim, ti-am adus niste lucruri de-acasa. Haine, lucruri de-ale tale.
-Multumesc. Si, cum s-a impacat mama cu ideea? Ca m-am mutat la asa-zisa mea "iubita", spuse Ayumu incepand sa rada.
-Ah... E inca nervoasa. Chiar acum zicea ce vrea sa vina cu mine, si sa te puna la punct. Normal ca n-am lasat-o, am fugit inainte sa vina dupa mine. Iti dai seama c-o s-o incurc din cauza ta, fratioare...
-Imi pare rau pentru asta, dar chiar nu pot sa fac nimic, continua Ayumu. Nu pot sa risc sa ma-ntalnesc cu ea si sa afle totul.
Imediat, cineva incepu sa bata la usa insistent.
-Raspunde tu te rog, ii spuse Ayumu fatei.
-Da, da, vin acum! facu Mika si se indrepta spre usa. Dar cand o deschise, se ingalbeni la fata si isi inghiti cuvintele.
-Unde e Ayumu? tipa mama fetei furioasa.
-Mama?! facu baiatul uimit, indreptandu-se spre usa.
-Ei bine, cu cine locuiesti? continua femeia ca o furtuna. Unde e iubita ta? As vrea si eu s-o cunosc.
-Imi pare rau, dar fiul dumneavoastra nu are nici o iubita, spuse Angel iesind de dupa colt. Eu sunt iubitul lui. Incantat sa va cunosc, doamna, desi mi se pare ca ne-am mai intalnit. La petrecere, poate? afisa tanarul obisnuitu-i zambet.
"-Angel?! Ce naiba faci, idiotule! Ti-ai pierdut mintile!? E mama mea cu care vorbesti aici! Tembelule! Uite, esti multumit? Acum cum mai ies eu din asta, ca maica-mea imi rupe gatul!"
-Poftim? Tu esti cine? spuse mama baiatului cu o privire greu de inteles.
-Da, sunt iubitul lui Ayumu, cum am - dar fu intrerupt de baiat, care-i puse mana la gura, ca sa nu mai spuna si altceva. Atunci Angel il dadu mana la o parte si ii prinse buzele intr-un sarut pe jumatate violent, dar mai mult dulce si ispititor. Ayumu nu doar ca se lasa in voia sortii, dar isi baga limba in gura lui Angel, caci nu se mai putea abtine. Mama baiatului, da fata, simti ca lesina, dar se enerva peste limitele normale si era cat pe ce sa sara la bataie, daca nu o oprea Mika. Fata o trase de mana pana la usa, cand Angel spuse cu nonsalanta si un zambet pervers in acelasi timp:
-Doamnelor, va rog sa ne scuzati, dar prevad ca in curand noi doi vom fi prea ocupati ca sa mai putem sa-i servim pa musafiri. Spunand acestea, tanarul inchise usa si o incuie, lasandu-le pe femei pe dinafara, in timp ce pe vizor se putea vedea inauntru ca iubitii erau culcati pe canapea, unul peste altul.

Femeia nici nu isi dadu seama cand fiica ei o duse o in casa. Era inca prea tulburata de evenimentele care se petrecusera cu putin timp in urma. Si, cum vestile neplacute nu vin niciodata singure, in acea dupa-amiaza, primi o instiintare de la liceul unde invata baiatul, conform careia i se solicita de urgenta prezenta. A doua zi, merse la scoala in timpul orelor lui Ayumu si se intalni imediat cu directorul. Acesta ii prezenta unele evenimente de acum o luna, evenimente care nu prea dadeau bine in dosarul unui elev.
-Doamna Mitarashi - caci acesta era numele de familie al lui Ayumu - acum o luna, a avut loc un incident greu de inteles sau de explicat. Banuiesc ca dumneavostra stiti mai multe. Ma insel cumva?
-Ei bine, despre ce anume e vorba? intreba mama baiatului, neintelegand la ce se referea directorul.
-Huh... Atunci voi trece direct la subiect. Acum o luna, fiul dumneavoastra era in fata scolii cu un alt tanar, care parea de aceasi varsta. Colegii lui Ayumu mi-ai spus ca l-au mai vazut si inainte, caci venea sa-l ia des de la scoala. Cred ca au spus ca se numea Angel, si, ciudat...
-Of, trebuia sa-mi dau seama ca o sa se ajunga si la asta, spuse Mika, care era de fata, dandu-si o palma peste cap. E vorba de scena cand Angel l-a sarutat, nu? "Fratioare, ma omori cu zile!", continua ea in gand.
-Da, intr-adevar, despre asta e vorba. Multi elevi si mai ales unii profesori au fost de fata si ne este greu sa ignoram acest lucru, mai ales ca atentia baiatului la ore in ultimul timp lasa de dorit... Aceste lucruri ar putea sa duca la exmatriculare intr-un tarziu.
Femeia ramase ganditoare. Abia aflase si ea de relatia fiului ei cu o zi in urma, iar acum i se aduceau la cunostinta detalii noi, despre care nici nu avea habar. Cel mai mult o deranja relatia lui Ayumu, si ramase neplacut surprinsa cand afla despre posibilitatea exmatricularii. Nici nu stia ce sa raspunda, asa ca o intreba pa Mika despre detalii, acum ca tot aflase si deci putea sa-i spuna si restul.
-Il cheama Kisuke... Amayumi din cate imi aduc aminte. "Angel" e doar o porecla, dar fratele meu ii spune asa. Nici eu nu stiu prea multe, nu ca ar fi ceva de stiut. Dar nu va puteti razgandi in ceea ce priveste exmatricularea -
-Mare branza, oricum aveam de gand sa renunt la scoala, macar ca mai sunt numai vreo trei luni pana se termina anul, spuse Ayumu, care auzise o parte din discutie si intra acum in biroul directorului.
-Stii ca nu-ti pot permite sa faci una ca asta, striga mama lui. Cum sa renunti la scoala? E strigator la cer! Si in plus nu sunt de acord cu ceea ce faci tu. Vreau sa te desparti da baiatul ala cat mai repede cu putinta! Nu pot sa accept altceva.
-Mama, acum sunt major. Pot lua singur decizii pentru mine, nu mai hotarasti tu in privinta mea. Cat de spre viata mea, din nou nu ai niciun drept sa intervii. M-am decis deja, asa ca lasa-ma odata in pace, te rog! In timp ce spunea acestea, ii suna telefonul. Prima data nu raspunse , apoi primi un mesaj de la iubitul sau. Primi din nou un apel, iar la telefon era o voce necunocuta de barbat. Era un doctor de la spital. La auzul vestii, Ayumu cazu in genunchi, privind in gol. Era sfasiat.
-Ayumu, ce ai patit? se duse repede sora lui langa el. Ce s-a intamplat? Hei, revino-ti!
-Angel a avut un accident, reusi baiatul sa spuna intr-un final.

Aici e Mika, sora lui Ayumu : [Imagine: fghy.jpg]
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#9
Moama sys ce capitol super! Felicitari. E absolut superb...nu am cuvnte.:D
Gomene ca nu am mai postat si la celelalte capitole, dar nu am prea avut timp.
Imi place mult fic-ul tau, ti-am mai spus. E forate interesant si frumos, iar ideea e originala. Lucururile avanseaza incet, dar sigur si imi place sa vad ca povestea dvine din ce in ce mai compilcata....Dar nu-mi place accidentul lui Angel, sper sa nu fie ceva grav. Merci ca ai pus si imagini cu personajele.
Comentarii nu prea am de facut. Ai descriere, naratiune si replicile din dialog sunt bine dezvoltate, asezarea in pahina mi se pare buna deci e bine(am vazut doar cateva greseli de tastare destul de mici). Nu mai are rost sa amintim cat ma bucur ca ai pus capitole asa de lungi...
Sys abea astept sa pui continuarea, desi se pare ca am un pic de asteptat.
Gambate! poooop:-*

#10
Ti-am citit ficul mai demult un pic...iar acum am dat de continuare :D ce faina ...numai ca ai cam prea mult dialog..incerarca sa imbini dialogul cu naratiunea si descriere daca poti...
Cine se gandea ca se vao muta impreuna dar ce vad pe sfarsit o.O Angel a avut un accident..?! nu se poate :( te rog nu-l omora..

kiss and gambate :*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pure heart Akane Hime 22 10.759 19-01-2012, 08:52 PM
Ultimul răspuns: MaDy^^
  Hunt for Love [~YAOI~] hiimera 14 9.895 07-09-2011, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Fatal.Love II [YAOI] hiimera 6 3.887 07-09-2011, 11:22 AM
Ultimul răspuns: Denny
  Learning how to love (yaoi + 18 by Kayla. & Bl forever) Kayla. 22 10.963 07-08-2011, 07:39 PM
Ultimul răspuns: HanniGram
  Brother Love (+18 incest yaoi) ^.^Vampix^.^ 68 35.836 19-07-2011, 01:48 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Love Story SHINee [yaoi] Aerith 8 7.681 02-06-2011, 12:44 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Pure Blood Ellys 6 4.760 07-05-2011, 06:06 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Pure Blood [Mistery, Romance] wonderCaT 25 15.768 20-04-2011, 01:56 PM
Ultimul răspuns: Nixu
  Fatal.Love [Romance,Yaoi,+18] hiimera 28 22.123 28-03-2011, 05:49 PM
Ultimul răspuns: angel cat
  Orange Yaoi Love Luzer 3 2.824 12-03-2011, 11:07 PM
Ultimul răspuns: hiimera


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)